Студенту на замiтку
Економіка
   Економіка підприємства
   Історія економіки
   Логістика
   Страхування
   Цінні папери
   Корпоративне управління
Аудит
Бухгалтерський облік
Винахідництво
Екологія
Етика. Естетика
Інтелектуальна власність
Історія
   Всесвітня історія
   Історія України
Культурологія
   Культура, мистецтво, суспільство
   Культурне співробітництво
   Менеджмент в галузі культури
   Оперне, балетне мистецтво України
   Сучасна українська музика
   Українська книга
   Українське кіно
Маркетинг
Менеджмент
   Контроль і ревізія
   Корпоративне управління
Мистецтво
Мовознавство
Оподаткування
Педагогіка
Право
   Авторське право
   Кримінально-процесуальне право
   Адміністративне право
   Господарче право
   Екологічне право
   Конституційне право
   Кримінальне право
   Криміналістика
   Кримінологія
   Митне право
   Міжнародне право
   Правоохоронна діяльність
   Сімейне право
   Соціальне право
   Фінансове право
   Цивільне право
   Цивільне процесуальне право
Політика
   Державне управління
Фінанси
Психологія
   Психологія творчості
   Організаційна психологія
   Психологія конфлікта
   Психологія особистості
   Педагогічна психологія
   Психологія спорту
   Юридична психологія
Сільське господарство
Філософія

Культурне співробітництво


Про культурне співробітництво України із зарубіжними країнами у квітні 2018 року
 
(оглядова довідка за матеріалами
преси, Інтернету та неопублікованими документами)

                                                                                          
В Україні
Перший заступник Міністра культури України С. Фоменко провела в Києві зустріч з Міністром культури Республіки Білорусь Юрієм Бондарем. Учасники обговорили питання промоції української культури в Білорусі. 
13 квітня в Києві відбулася зустріч співголів Змішаної міжурядової Україно-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин – першого заступника Міністра культури України С. Фоменко та Державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Дануца Себастьяна Некулеєску. У засіданні також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії О. Баньков. Сторони обговорили розвиток співробітництва в галузі культури та реалізацію спільних культурно-мистецьких проектів.
14 квітня на Алеї україно-грузинської дружби у Києві за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе відкрили пам’ятний знак до 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією.
У Києві за ініціативи програми ЄС «U-LEAD з Європою» відбувся круглий стіл на тему «Національні меншини та реформа місцевого самоврядування: можливості для соціально-економічної згуртованості». У заході взяли участь директор програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель, Перший секретар Представництва ЄС в Україні Бенедикт Херрманн, представники Уряду, органів місцевого самоврядування, голови поліетнічних територіальних громад.
17 квітня Міністерство культури України організувало міжнародний круглий стіл «Підсумки Бієнале 2017: минуле та майбутнє» для проведення аналізу та напрацювання пропозицій щодо підготовки та проведення Венеціанської бієнале сучасного мистецтва в 2019 році. Під час заходу зокрема обговорили вдосконалення процедури відбору куратора національного культурного проекту на Венеціанську бієнале та подальші шляхи розвитку й інтеграції сучасного актуального мистецтва України в світовий простір. Учасники: Міністр культури України Є. Нищук, перший заступник Міністра культури України С. Фоменко, куратор українського павільйону у 2017 році, виконавчий директор Центру сучасного мистецтва Dallas Contemporary (США) Пітер Дорошенко, експерти з сучасного мистецтва, представники мистецького середовища.
У рамках угоди про співпрацю, укладеної у березні нинішнього року між інститутами національної пам’яті України та Польщі, група польських науковців почала оцифровувати документи з українських архівів у справі так званої «Польської операції». Матеріали розкривають злочини НКВС у 1937–1938 роках на теренах тодішнього Радянського Союзу, коли було вбито щонайменше 111 тис. поляків. Польські науковці вже оцифрували документи у Вінницькому державному архіві, на черзі архівні справи Хмельницької та Одеської областей. Заплановано також видати спільні публікації польських і українських науковців на тему політичних репресій комуністичного режиму.
Щодо співпраці інститутів національної пам’яті України та Польщі варто також згадати, що у квітні наша країна направила до Варшави свою позицію з відновлення співпраці установ, а також міністерств культури обох країн.

За кордоном
Під час візиту до Грузії Міністр культури України Є. Нищук зустрівся із заступником Міністра культури і спорту Грузії Леваном Харатішвілі. Сторони обговорили майбутні плани співробітництва у галузі культури, зокрема розвитку копродукції у сфері кінематографії. Також розглянули напрями співпраці в сфері охорони та збереження об’єктів культурної спадщини та спільного використання європейських ініціатив на міжнародному рівні.
З 23 по 25 квітня перший заступник Міністра культури України С. Фоменко в Парижі (Франція) взяла участь у заходах у рамках Конвенції ЮНЕСКО про охорону підводної культурної спадщини. Зокрема С. Фоменко представляла Україну на 9-му засіданні Консультативної науково-технічної ради Конвенції ЮНЕСКО 2001 року.
ЄС Culture Bridges виділила 43 гранти загальною сумою 348 тисяч євро на українські культурні проекти. Трирічна програма Culture Bridges підтримує розвиток українського культурного та креативного секторів і сприяє їхній ефективнішій взаємодії з організаціями та операторами у Європейському Союзі. Програма впроваджується Британською Радою в Україні у партнерстві з мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC) в Україні.
У Канаді виготовили позолочену монету у вигляді української писанки. Це вже третя монета-писанка в колекції канадського монетного двору, однак перша позолочена. Її номінал – 20 канадських доларів. Загальний наклад – 5 тисяч монет. Окрім прекрасного вигляду й весняної теми, вона є артистичним вшануванням 1,2 млн канадців українського походження, чиї традиції є багатою складовою мультикультурної спадщини Канади. 

Тимчасово окупований Крим
11 квітня Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення щодо впровадження нових систем моніторингу на території тимчасово окупованого Росією Криму. Ухвала дозволить оперативно реагувати на нищення пам’яток світового значення.

До Великодня
В Україні
У Києві з 9 по 28 квітня пройшов музичний форум, присвячений головному християнському святу – Х Міжнародна Пасхальна асамблея. Разом з українцями на сцені Національної музичної академії України ім. П. Чайковського виступили музиканти з Угорщини, Німеччини, Ізраїлю, Литви та США. Знаковими мистецькими заходами стали «Музичні діалоги», організовані за підтримки посольств іноземних держав. Діалог «Україна – Литва» відбувся з литовським фортепіанним дуетом Рокаса й Сонати Зубовас. «Україна – США» пройшов за участі диригента Дмитра Яблонського та скрипальки Анель Грегорі. Презентантом діалогу «Україна – Німеччина» став молодий німецький диригент Бенедикт Зауер. У рамках діалогу «Україна – Італія» виступив дует Антоніо Фрідже (орган) і Габріеле Кассоне (труба), а також диригент Нансі Мілезіс Романо.

За кордоном
У Варшаві (Польща) трьома мовами – українською, польською та англійською – вийшов альбом «Подільські писанки» Єви та Антоні Беліна-Бжозовських. Ілюстроване видання включає зібрані понад сто років тому узори 183 старовинних писанок подільського села Попелюхи. Автори також подають розшифровку великодніх символів, зроблену етнографами, розповідають про подільські традиції святкування Великодня.

День пам'яті Чорнобильської трагедії
В Україні
26 квітня у Національній опері за сприяння Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні відбувся Вечір-реквієм до Дня пам'яті Чорнобильської трагедії. Хор і Симфонічний оркестр Національної опери України виконали «Реквієм» Дж. Верді.
З 18 квітня по 6 травня в межах XV Міжнародного фестивалю «Французька весна в Україні» в Національному музеї Тараса Шевченка експонується фотовиставка французького митця Гійома Ербо «Зона, 2009–2011», матеріал якої був відзнятий у Чорнобилі.
Ще один захід «Французької весни», приурочений до роковин трагедії на ЧАЕС, – презентація перекладу французької письменниці Галі Аккерман «Пройти крізь Чорнобиль». Книга з’явилась як підсумок 20-річного дослідження чорнобильської тематики та вперше була надрукована у Франції в 2016 році.

За кордоном
У португальському місті Порту відкрилась фотовиставка Терези Вієйри «Утопія». Експозиція відтворює подорож португальської художниці до Чорнобиля та передає жах і деструктивну силу місця однієї з найбільших катастроф людства. Відкриття виставки відвідав керівник Консульства України у Порту 
А. Коваль.
Два інші міста Португалії – Брага і Барселуш – переглянули трагікомедію про Чорнобиль у виконанні Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Виставу за п’єсою українського драматурга П. Ар’є «Баба Пріся, або На початку та наприкінці часів» актори зіграли португальською. Гастролі відбулися за сприяння художнього керівника театральної компанії міста Брага Руї Мадейри та Посольства України в Португалії. Перед початком вистави актори поклали квіти до єдиного на теренах Європи пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та загиблим у зоні АТО.

85-ті роковини Голодомору 1932–1933 рр.
В Україні
У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкрилась виставка плакатів на тему Голодомору з приватної колекції американського мецената Моргана Вільямса (США). Представлено роботи діаспорних та українських митців, а також блоки поштових марок і листівок, що поширювалися на Заході під час скорботних заходів до 15-х та 30-х роковин пам’яті жертв Голодомору в Україні.
19 квітня у Бережанах, що на Тернопільщині, одну з клумб на площі Ринок засіяли пшеницею. Акцію реалізували в межах спільного проекту Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» та віденського архітектора, уродженця Бережан, Р. Бортника – «163. Мистецтво заради пам’яті». Проект передбачає створення в кожному населеному пункті України «Живого Меморіалу» в пам’ять про кожного вбитого українця під час Голодомору-геноциду в 1932–1933 рр.
17 квітня з нагоди вшанування 85-ї річниці Голодомору в Україні Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою спільно з Народним домом «Просвіта» Львівської політехніки провів зустріч «Україна пам’ятає – світ визнає» за участі Голови Міжнародного координаційного комітету у справі Голодомору, Генерального секретаря Світового Конґресу Українців і Президента Союзу українських організацій Австралії – Стефана Романіва. На заході розповіли про просвітницько-політичну діяльність української діаспори щодо визнання і вшанування у світі жертв Голодомору та представили виставку «Світовий Конґрес Українців: правда про Голодомор».

За кордоном
У Національному музеї культур Мексики відкрито фотовиставку «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», присвячену 85-м роковинам Голодомору 1932–1933 років в Україні. Фотоекспозицію організовано Посольством України в Мексиці спільно з Урядом м. Мехіко.
У канадській провінції Онтаріо було виділено 750 тисяч доларів на підтримку Національного освітнього туру про Голодомор. У рамках проекту в провінції створено «мобільну аудиторію» – автобус з інтерактивним обладнанням, що їздитиме освітніми установами Канади і проводитиме лекції про трагічні події 1932–1933 рр. в Україні.

До 100-річчя Української революції 
та встановлення національної державності 1917–1921 рр.
У Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбулася мі-жнародна наукова конференція «Військове духовенство часів визвольних змагань в Україні (1918–1921 рр.): погляд через століття» за участі канадського військового капелана, капітана Інсеоба Вона. Захід ініційовано Міністерством культури України спільно з історичним та філософським факультетами Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Всеукраїнським міжконфесійним релігійним християнсько-військовим братством.
Український національний музей у Чикаго привіз до України історичний прапор військово-морських сил УНР. Стяг у 1918 році створив старший лейтенант військово-морського флоту Української Народної Республіки С. Шрамченко. В Одесі внесенням цього історичного раритету розпочалося відзначення 100-річчя підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці.

Мистецькі заходи 
В Україні
«Французька весна»
Упродовж квітня тривав 15-й щорічний фестиваль «Французька весна в Україні». Подія зміцнює зв’язки між французькими та українськими творчими колами. Захід охопив 9 міст нашої країни: Київ, Бердичів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Рівне та Харків. У музичній програмі фестивалю Францію представили: піаніст Жак Рув’є, баритон Жан-Луї Серра, диригент Фабріс Грегорутті, піаніст Максім Зеккіні, органіст П’єр Зеворт, джаз-бенд Тріо Ремі Паносяна, рок-гурт La Mathilde, електронний музикант Жозеф д’Анвер із кіноконцертом «Різношерсті песики» та DOMERGUE-LITVINYUK PROJECT (Франція – Україна). В рамках фестивалю відбулись виставки фотохудожниці Аделін Кейль, фотографа Гійома Ербо, фотохудожника Філіпа Бертрана та художника М. Білоуса, художника Самуїла Аккермана (Франція – Україна), живописця та графіка Ігоря Увароффа. Експозиція «Франція поруч» у Львівському історичному музеї дозволила зануритися в атмосферу «французького» Львова XVII–XX ст. 
Театралів порадували прем’єрою французького режисера Жюля Одрі «Сьогодні вечері не буде» та музичною виставою-пантомімою компанії Les Rois Vagabonds – «Концерт для двох клоунів». У ході кінопрограми «Французької весни» режисери Давид і Стефан Фоенкіноси та акторка Дара Томброфф представили комедію «Заздрісниця». Також відбулися покази стрічок «Молода жінка» Леонори Серай, «Берегині» Ксав’є Бовуа, «Що нас пов’язує» Седріка Клапіша та «Вілла» Робера Гедігяна. Літературними родзинками фестивалю стали презентація Давідом Фоенкіносом свого роману «Ніжність» та зустріч із ілюстраторкою книжок Сатомі Ічікавою (Франція – Японія). 
Гостем цьогорічної «Французької весни» стала Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. Пані Посол вручила почесні нагороди Франції українським працівникам освіти та культури. Зокрема режисер В. Троїцький був відзначений престижною нагородою від Міністерства культури Франції – Ордена Мистецтв і літератури.

Цьогоріч міжнародний фестиваль ГОГОЛЬFEST отримав нову назву і нову локацію – Startup ГогольFEST пройшов у Маріуполі з 27 квітня по 1 травня. На семи майданчиках міста відбулося понад 100 подій, серед яких театральна і музична програми, перформанси, дискусійний клуб, кінопокази, виставки. Серед хедлайнерів музичної сцени – швейцарський гурт Kadebostany та литовська співачка Аліна Орлова. Захід відбувся в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.

Музика
В Україні
18–25 квітня у Києві за підтримки Міністерства культури України, Французького інституту в Україні, Польського Інституту в Києві та Посольства Угорщини в Україні відбувся ХІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця. 84 конкурсанти з Австралії, Китаю, Білорусі, Молдови та України змагались у Молодшій групі та групі «Горовиць-Дебют». Серед лауреатів конкурсу – Айріс Шадріна (Білорусь), Пун Рай Ю (Австралія), Біата Кабірова (Білорусь) і Олександр Пташник (Молдова). Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця – єдиний в Україні, який з 2004 року є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY) та Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC).
21–23 квітня у Одеській філармонії відбувся XXIV Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «2дні&2ночі», в ході якого виступили понад 50 музикантів із 30 країн світу. Серед них дует ISAKAR DUO (Італія), співачка Нао Хігано (Японія), кларнетист Мартін Адамек і піаністка Зузана Біщакова (Словаччина), перкусіоніст Сімоне Беневенті (Італія), Ансамбль перкусійників Фрайбурзького музичного університету під керівництвом Бернгарда Вульфа (Німеччина) та багато інших. Кожен учасник виконав принаймні один твір українського композитора. Гостями фестивалю стали композитори Хутаф Хурі (Ліван) та Борис Альворадо (Чилі). Прем’єра цьогорічного фестивалю – блок «Наша пам’ять», присвячений 70-річчю утворення держави Ізраїль.
17 квітня у Києві, а 18-го – в Одесі відбулись гранд-концерти, присвячені п’ятиріччю міжнародного проекту Lady Opera. У заході взяли участь зірки театру «Ла Скала» – італійські тенори Лоренцо Декаро та  Козімо Оресте, а Джорджо Крочі диригував Заслуженим академічним ансамблем пісні і танцю Збройних сил України.
Під патронатом Міністерства культури України у Львові відбувся І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах ім. В. Антоніва та 
М. Закопця. У події взяли участь конкурсанти з Польщі, Чехії, Білорусі, Молдови, Литви та України.
У Житомирському музичному училищі ім. В. С. Косенка 27–28 квітня відбувся ІІ Міжнародний культурно-мистецький фестиваль Grieg Fest, організований Всеукраїнським товариством Едварда Гріга за сприяння Посольства Королівства Норвегії в Україні. У рамках заходу відбувся концерт норвезької та української музики, виступили Хокон Асейм (хардангерфеле), Ейнар Роттінген (фортепіано), Нйол Спарбо (вокал). Почесними гостями події стали Надзвичай і Повноважний Посол Королівства Норвегія Уле Тер’є Хорпестад, президент Міжнародного товариства Едварда Гріга – Беріл Фостер (Велика Британія), голова Німецького товариства Едварда Гріга – Гельмут Лоос.
20–22 квітня на базі Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди пройшов ІІІ Всеукраїнський конкурс баяністів-акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі». Засновники конкурсу – Міністерство культури України та Alliance Française Zaporojié. Захід відбувся за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон, яка не лише привітала конкурсантів, а й зіграла на віолончелі у складі квінтету «Містерія».
20 квітня за підтримки Посольства Угорщини в Україні у Київському національному академічному театрі оперети вп’яте відбувся «Вечір угорської музики». Будапештський театр оперети та мюзиклу й артисти Національної оперети України виконали твори Ференца Легара, Імре Кальмана, Віктора Якобі та ін.
28 квітня у Національній філармонії України під орудою диригента оркестру Військово-повітряних сил США Джастіна Льюїса та диригента М. Гусака виступив Національний президентський оркестр. У американському відділенні музиканти прозвучали твори Джона Філіпа Сузи, Леонарда Бернстайна, Брюса Бротона та Еріка Вітакера.
14 квітня у Львівському Національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької виступила лауреат міжнародних конкурсів Георгіна фон Бенза (Україна – Німеччина), яка виконала партію Леонори в опері Джузеппе Верді «Трубадур». Диригував оперою чоловік співачки, маестро Марко Де Просперіс (Італія). 
У Львівському будинку органної і камерної музики 26 квітня відбувся проект «Вона. Віра. Війна». Це українська прем’єра масштабних музичних полотен американського композитора Річарда Моріарті: меси-вшанування жінок у церкві «Adsum!» та циклу пісень на вірші часів Громадянської війни у США – «We That Wait». Твори пролунали у виконанні колективу Ukrainian Festival Orchestra and Choir під керівництвом американського диригента Теодора Кухара.
Програма «Американська музика за кордоном» представила український концертний тур тріо Сета Глієра (США), що представляє американську традицію авторської музики. Музиканти провели безкоштовні концерти та майстер-класи в Києві, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Мелітополі, Бердянську і Запоріжжі. 
Ужгородський Академічний камерний хор «Кантус» спільно зі своїми цьогорічними стажистами з Швейцарії виступили в історико-архітектурному комплексі «Совине гніздо» та Хресто-Воздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі в Ужгороді. Прозвучали літургійні твори О. Кошиця, М. Леонтовича, С. Мокраняца, К. Стеценка, С. Людкевича.
Скрипковий дует зі Швейцарії Innovation Duo – Якуб Дзялак та Анна Савицька-Дзялак – провів гастрольний тур Україною. Музиканти виступили у Києві, Одесі, Львові, Хмельницькому, провівши сім концертів з різними програмами.
Польський кларнетист Кшиштоф Гжибовський виступив спільно з камерним оркестром Івано-Франківської обласної філармонії «Harmonia Nobile» на фестивалі професійного музичного мистецтва «Прикарпатська весна – 2018». Захід пройшов 20–27 квітня в Івано-Франківській обласній філармонії ім. Ірини Маланюк.
Благодійний фонд «Баварський дім, Одеса» спільно з Ґете-Інститом організували в Одесі триденний безкоштовний майстер-клас німецького композитора Бернда Шультайса «Шумова музика і саунд-арт-перформанс та інсталяція».
14 квітня Монсеррат Кабальє (Іспанія) виступила в Києві з великим ювілейним концертом на честь свого 85-річчя. У концерті також взяли участь донька ювілярки Монсеррат Марті й тенор Джорджі Галан.
27 квітня у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. відбувся вечір американської музики за участі диригента Девіда Андре (США). У програмі – твори Альберто Хінастери, Алана Хованесса, Самюеля Барбера, Елмера Бернстайна, Ферді Грофе.
14 квітня французька рок-група La Mathilde вирушила в тур Україною, який охопить 14 міст. Гастролі присвячено виходу міні-альбому «Deborder». А 18 квітня в Києві дав концерт американський хіп-хопер Ghostemane.

За кордоном
У Берлінській філармонії виступили українські виконавці, учасники Міжнародного фестивалю академічної музики Odessa Classics – О. Ботвинов (фортепіано), О. Микитенко (сопрано), М. Которович (скрипка). Прозвучали твори Р. Шумана, С. Рахманінова, М, Скорика, В. Сильвестрова. 
Киянин О. Пушкаренко потрапив до п’ятірки найкращих музикантів 55-го Міжнародного скрипкового конкурсу Premio Paganini в італійській Генуї. А музикант Львівського оперного театру С. Григоренко отримав високу польську державну нагороду «Заслужений діяч культури Польщі».
Музичний веб-сервіс Deezer (створений у Франції) запустив інтерфейс українською мовою. А у бібліотеці сервісу було представлено плейлисти української музики.

Театр
В Україні
28 квітня у Києві відбувся гранд-вечір світових зірок балету «Чоловіки у русі», створений на честь великих танцюристів: В. Ніжинського, Р. Нурєєва, 
М. Баришнікова, В. Васильєва, Е. Дауелла. Міжнародний проект у Національній опері України представив прем’єр лондонського Королівського балету, екс-киянин І. Путров. Київські глядачі мали можливість познайомитись із новою програмою «Чоловіків у русі» за участі Алесандра Стаяно (Італія), Дениса Черевичка (Австрія), Даніела Проіетто (Норвегія), Маріана Волтера (Німеччина), Н. Лазебнікової (Україна).
30 квітня у Львівській міській раді відбулося підписання Меморандуму про співпрацю у реалізації мистецьких, наукових та освітніх проектів між Львівським муніципальним театральним, художньо-дослідницьким та освітнім центром «Слово і голос», Міжнародним Інститутом ім. Єжи Гротовського у Вроцлаві та управлінням культури департаменту розвитку Львівської міської ради. 
19–24 квітня у Львові пройшла VIII Польська театральна весна. У ході заходу представили п’ять вистав: «Жертва» за фрагментами текстів О. Вата, 
А. Міцкевича та П. Возняка (у виконанні Матеуша Новака, Польща), «10 заповідей для Каліни» за мотивами п’єси М. Заблоцького (у виконанні Моніки Боллі, Польща), «Тут говорить Швейк» за твором Я. Гашека (Польська театральна студія у Вільнюсі «Театр Студіо», Литва), «Чупурик» за казкою Б. Герца (Польський народний театр у Львові, Україна), «Анда! Що це за жарти!?…», присвячений постаті Анди Кічман (за участі Еви Макомаски та Збіґнєва Римажа, Польща).
16–22 квітня у Києві пройшов VIII Фестиваль Zelyonka Fest. Це міжнародна платформа для розвитку і популяризації театру сучасного танцю в Україні. У фестивалі взяли участь колективи з Естонії, Польщі, Австрії, Бельгії та України. В межах заходу пройшов чотириденний воркшоп для танцівників і професійних хореографів від бельгійської компанії Ultima VEZ.
За сприяння Британської Ради в Україні у Новому театрі на Печерську представили виставу «Світ у горіховій шкаралупі» за книгою астрофізика Стівена Гокінґа. Постановку здійснив Д. Захоженко. А завдяки Посольству Королівства Швеції Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував інтерактивну казку «Малюк і Карлсон» за твором Астрід Ліндгрен.
У квітні міжнародний балетний проект «Великий Гетсбі» після тривалих закордонних гастролей повернувся на українські підмостки. Постановку американського хореографа Двайта Родена переглянули у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові.

За кордоном
На сцені паризького театру «Піксель» відбулася прем’єра української драми «Репетиція минулого». Постановку за п’єсою «Деталізація» сучасного українського драматурга Д. Тернового здійснила театральна компанія En Details. За сюжетом вистави головні герої Андрій та Олена живуть у квартирі, за вікнами якої розгортається революційний Майдан.
На V Міжнародному театральному фестивалі українського театру Wschod-Zachod у Кракові (Польща) трупу Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру було удостоєно Гран-прі за виставу «Ніч перед Різдвом». Актор Сергій Пунтус, який зіграв Чорта, переміг у номінації «Краща чоловіча роль другого плану».

Кіно
В Україні
25–29 квітня пройшов VII Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF). Захід представив актуальний короткий метр усіх жанрів зі всього світу, загалом організатори підготували понад 30 програм. Цьогоріч у фокус фестивалю потрапили: французька режисерська пара Джонатан Вінель та Кароліна Поґі, які особисто представили ретроспективу своїх робіт; каннський «Двотижневик режисерів»; а також найкращий короткий метр Китаю останніх років.
У Київській фортеці відбувся V Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом». У ньому взяли участь кінематографісти з України, Естонії, Грузії і Румунії. Зокрема румунська стрічка «Брашов.1987» Лівіо Тофана отримала відзнаку за кращий сценарій 
12 квітня усьоме стартував фестиваль «Тиждень австрійського кіно», який щороку збирає найяскравіші і найбільш резонансні стрічки останніх років з Австрії. У цьогорічній програмі: «Мадемуазель Параді» Барбари Альберт (Австрія – Німеччина), «Мігранти» Армана Т. Ріяхі (Австрія), «Січень–березень» Ю. Речинського (Австрія – Україна), програма короткометражок ARS ELECTRONICA. Покази відбулися в Києві, Одесі, Дніпрі та Харкові. Організатори фестивалю – Австрійський культурний форум та компанія «Артхаус Трафік».
У квітні також пройшов XVI Тиждень іспанського кіно в Україні. Фестиваль представив шість різножанрових фільмів: «Мотив» Мануеля Мартіна Куенки, «Золото» Агустина Діаса Янеса, «Святий табір» Хав’єра Кальво та Хав’єра Амброссі, «Гнів терплячого» Рауля Аревало, «Вероніка» Пако Пласи та «Мудреці племені» Шуса Ґутьєреса. Покази відбулися в Одесі, Львові, Харкові та Запоріжжі. Організатори – Посольство Іспанії в Україні та дистрибуторська компанія KINOVE.
12 квітня в Україні стартував Лондонський міжнародний фестиваль ані-мації (LIAF), в рамках якого показали 12 стрічок. Серед них: «І я знову танцювала» Лотті Кінгслейк, «Очі, що не бачать вічності» Еллі Вурінен (Фінляндія), «Чужий у моїй голові» Петра Балекіча (Хорватія), «Дебют» Катаржини Кіжек (Польща), «Міст через річку» Ядвіги Ковальської (Швейцарія), «Зв'язок» Роберта Лебеля (Німеччина) та інші.




49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека