КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

 
ПЕРIОДИКА ЗА РУБРИКАМИ

Для дому, для сім'ї
Економіка
Краса та мода
Культура. Мистецтво.
Наука. Техніка
Педагогіка
Політика
Право
Ретро
Сільське господарство
Філологія. Художня література
Як підготуватися до свята
 
Переглянути все

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111
 

 

Студенческий меридиан
Науково-популярний і літературно-художній молодіжний журнал
 
 

Журнал утворений в 1924 році під назвою «Красная молодежь». Потім декілька разів змінював назву. З 1967 по 1973 роки журнал виходив у вигляді щорічного альманаху, з 1974 року виходить щомісяця.
В даний час журнал розповсюджується за передплатою, частина його накладу йде в вузи.
Популярністю у читачок користується проект «Дівчина з обкладинки», організований модельною агенцією Flight of Fantasy. Протягом останніх років на обкладинці журналу публікуються (за невеликим винятком) фотографії лише студенток вузів.
Концепція видання в останні роки зазнала змін: на обкладинці під логотипом написано: Журнал для честолюбців.
За словами головного редактора Ю. О. Ростовцева: «Так, сьогодні він в першу чергу звернений до тих, хто прагне до серйозного життєвому справі і успіху в ньому; для тих, хто хоче домогтися більшого. У той же час ми прагнемо допомогти нашому читачеві не забувати в собі того хлопця або ту дівчину, які тільки-тільки переступили поріг обраного ними храму науки, що тільки почали свої життєві університети. Були чистими і наївними, цілеспрямованими і сміливими… ».

Відділ періодики отримує це видання з 1968 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Пчела
Практичне видання
 
 

У січні 1899 року місцеві пасічники об’єдналися в Катеринославське товариство бджолярів. Тоді ж виникла думка про видання друкованого органу з метою розповсюдження серед пасічників корисних знань із бджільництва та щоб спонукати більш досвідчених ділитися набутим досвідом з іншими.
З 1900 року в Катеринославі почав виходити журнал «Пчела».
Чимало матеріалів з його сторінок і сьогодні могли б прислужитись пасічникам: догляд за бджолами, їх лікування, знищення шкідників, розведення рослин-медоносів, переробка воску, виготовлення меду... Не раз в журналі піднімалися проблеми катеринославських бджолярів, обґрунтовувалась необхідність створення в губернії зразкової або науково-дослідної пасіки. На його сторінках друкували розпорядження уряду стосовно бджолярства, протоколи засідань товариства та бухгалтерські звіти.

Відділ періодики отримував це видання з 1902 року по 1913 рік.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Прикладная механика
Наукове видання
 
 

У журналі публікуються оригінальні і замовні огляди статей, присвячених науково-технічним аспектам, публікаціям про механіку деформованого твердого тіла і загальної механіки. Тематика наукових публікацій журналу включає наступні сучасні напрямки:
• механіка деформованих даних тіл;
• механіка композитних матеріалів;
• механіка руйнування;
• механіка зв'язаних полів;
• механіка тіл з початковими напруженнями;
• механіка тіл, взаємодіючих з рідиною і газом;
• загальна механіка (стійкість руху, нелінійна динаміка, механічний зв'язок, тел і ін.).
Крім основного розділу в журналі представлені рубрики: інформація Національного комітету України з теоретичної та прикладної механіки; хроніка та інформація; ювілейні дати.
Серед авторів журналу - фахівці з академічних і наукових установ України, ближнього (Білорусь, Росія, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Прибалтика) і далекого зарубіжжя (Польща, Франція, Шотландія, Єгипет, Іран, Алжир, Китай, Індія, Індонезія, Мексика) ; професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів, аспіранти та докторанти наукових установ і вищих навчальних закладів.
Цільова читацька аудиторія журналу - вчені, аспіранти-докторанти, професорсько-викладацький склад, фахівці з наукових і державних установ і відомств.
За журналом закріплені назви на трьох мовах: «Міжнародний науковий журнал« Прикладна механіка »», «Міжнародний науковий журнал« Прикладна механіка »», «International Applied Mechanics»; сфери розповсюдження журналу - загальнодержавна і зарубіжна.
Матеріали публікуються на двох мовах: російській і англійській.
Журнал видається - шість номерів на рік.

Відділ періодики отримує це видання з 1955 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Наука и жизнь
Науково-популярний журнал
 
 

На сторінках журналу ви знайдете статті про недавні наукові відкриття і про історію науки, про нові технології і фундаментальних основах наук, про людей, які присвятили своє життя науці, і про історичні особистості, про речі, які нас оточують, і про дивовижні місцях на нашій планеті. Фізика, біологія, астрономія, хімія, математика, лінгвістика, медицина, психологія - ці та інші науки на сторінках журналу стають ближче і зрозуміліше.
За більш ніж вікову історію - перший номер вийшов в 1890 році - на сторінках журналу зібрана цілий літопис розвитку науки і технологій, наших уявлень про устрій світу. З 1934 року журнал видається безперервно, його випуск не припинявся ні в період Другої світової війни, ні під час економічних криз. «Наука і життя» це більше, ніж просто науково-популярний журнал, це провідник в світ пізнання.
Періодичність видання: щомісячний.

Відділ періодики отримує це видання з 1943 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Український метрологічний журнал
Наукове видання
 
 

Спеціалізоване науково-технічне видання з метрології може зацікавити кожного фахівця, професійна діяльність якого пов'язана з вимірюваннями або забезпеченням єдності вимірювань. На сторінках журналу для широкого кола науковців, викладачів, промисловців, представників влади розміщено найповнішу та найактуальнішу інформацію у галузі метрології, а саме, щодо законодавчих основ метрології, методів і засобів вимірювань в окремих галузях, еталонів, зразкових засобів вимірювань, стандартних зразків, фундаментальної та теоретичної метрології, стандартизації, сертифікації, захисту прав споживачів, міжнародного співробітництва, технічних та довідкових даних про засоби вимірювань.
Засноване Національним науковим центром «Інститут метрології».
Частота випусків: 4 рази на рік
Випускається з 1995 року
Мови видання: українська, російська, англійська
Статтям журналу присвоюється цифровий ідентифікатор (DOI).

Патентно-технічний відділ отримує це видання з 1997 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
ДОУНБ Патентно-технічний відділ
Тел.(056) 731-91-13

Страницы журнала :   1   2 

 
 

Крокодил
Сатиричний журнал
 
 

Як сатиричне періодичне видання, «Крокодил» не тільки критикував недоліки радянського побуту, допомагаючи знімати тим самим існуючий соціальну напругу, але і був важливим пропагандистським інструментом.
Сатира «Крокодила» торкалася ключові питання і центральні події внутрішньої і зовнішньої політики.
Сатира журналу часто носила жорсткий характер, «Крокодил» не тільки сміявся, іноді він виносив вирок. Незважаючи на це, читачі дуже добре ставилися до журналу, для багатьох він був улюбленим виданням, його читали в хвилину відпочинку, в обідню перерву на роботі, у вихідний день. Тираж «Крокодила» досягав 6,5 мільйона примірників, його номера потрапляли в найвіддаленіші куточки СРСР. Така всеохопність і легкість подачі матеріалу в поєднанні з яскраво вираженою політичною спрямованістю роблять «Крокодил» найцікавішим джерелом по історії СРСР в ХХ столітті.
Постійні рубрики:
• «Навмисно не придумаєш» (з 1959 р) - колекція присилаються читачами різноманітних курйозів у пресі, агітації, побуті і т. п.
• «Вила в бік!» - фейлетони на різні теми.
• «Крокодил допоміг» - нотатки про заходи, вжиті за підсумками публікацій журналу; якщо тема отримувала продовження, існували рубрики «По тому ж приводу», «Відгуки і репліки» та ін. Ця та інші згадані рубрики виходили як самостійно, так і в вибірках листів читачів - «Крокодільскій вузол зв'язку», «Писар», «Вила бере читач »,« Крок-прес »та інших.
• «Мимохідь» - афоризми. У новорічних номерах рубрика називалася «Голки з ялинки».
• «Посмішки різних широт» (з 1971 р) - іноземний гумор. З 1988 року перейменована в «The Crocodile etc.»
• «Крокодільскій веселий кросворд» (з 1983 р).
• «Який я господар?» (З 1983 р) - фейлетони про безгосподарність.
• «Ба, знайомі всі обличчя!» (З 1983 р) - шаржі та епіграми на діячів культури і мистецтва.
• «У нашому цеху» - повідомлення про новинки: нових сатиричних та гумористичних книгах, п'єсах, фільмах і т. п.
• «Таланти і шанувальники» - фейлетони і карикатури на теми, пов'язані з мистецтвом, головним чином сценічним.
• «Під кутом 40 градусів» - фейлетони і карикатури на антиалкогольну тему.
• «Із залу - сюди» - судові фейлетони.
• «У Тотоша і Кокоша» (з 1982 р) - дитяча рубрика.
• «Слова, слова ...» (друкувалися в рубриці «Посмішки різних широт») - добірка іронічних афоризмів, частиною що належать реально існуючим (існували) великим людям, частиною - вигаданим (іноді під афоризмами на відповідні теми стояли підписи на кшталт «З записників Дон Кіхота »,« Фольклор шумерських лихварів »,« Собачий гумор » і т. д.).
• «Петеушінский проспект» - фейлетони про ПТУ;
• «Шкільна набережна» - фейлетони про школу;
• «Мої університети» - фейлетони про студентські роки;
• «Заводська прохідна» - фейлетони на виробничі теми:
• «Урожайна площа» - фейлетони про сільське господарство
• «Ізостудія" Проба фломастера "» - карикатури;
• «Клуб" До-дієз "» - фейлетони на тему культури;
• «Кафе" Ікла Пегаса "» - вірші.
Аналогічні журнали існували у всіх союзних республіках СРСР. Свої сатиричні журнали були також у всіх соціалістичних країнах - «Szpilki» і «Karuzela» в Польщі, «Urzica» в Румунії, «Dikobraz» і «Roháč» в Чехословаччині, «Jеж» в Югославії та інші. Аналогом «Крокодила» на кіноекрані був кіножурнал «Фітіль». Із західних аналогів журнал близький по подачі інформації до французького тижневику «Канар аншене» і британському виданню «Прайвет Ай».
Відділ періодики отримує це видання з 1949 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Ренессанс
Літературно-художній та суспільно-політичний журнал
 
 

Часопис Київського молодіжного центру «Поезія» друкує вірші, прозу, критичні статті, публіцистику, спогади.
Друкує самодіяльних і маститих авторів - поетів і письменників.
Часопис повністю відкритий до співпраці як з відомими у себе в містах літераторами, так і з новими, молодими літературними силами!
Редакція журналу закликає: «Надсилайте свої твори: вірші, оповідання, афоризми, публіцистику. Багато ваших знайомих вже були опубліковані.»
Виходить щоквартально
Заснований в 1992 році.
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Гідробіологічний журнал
Наукове видання
 
 

Проблематика:
Актуальні питання теоретичної та прикладної гідробіології, екологічний стан водойм, біотехнологія, аквакультура, фізіологія та біохімія гідро біонтів, водна радіоекологія, токсикологія та гідрохімія, гідрологія, якість води.
Сфера розповсюдження : міжнародний.
Рік заснування : 1965 р.
Періодичність: 6 разів на рік.
Мова видання: українська, російська, англійська.
Видавець:
Інститут гідробіології;
Національної академії наук України.
Відділ періодики отримує це видання з 1970 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Знание – сила
Науково-популярне видання
 
 

Журнал заснований в січні 1926 роки як «Щомісячний науково-популярний і пригодницький журнал для підлітків», пройшов складний шлях розвитку. Перш за все, він «дорослішав», адресуючи до аудиторії, по-перше, все більш зрілою, а по-друге, все більш широкою. Так, відразу після війни, втративши «пригодницьку» складову, він став «науково-популярний журнал робітничої молоді». Ближче до початку 60-х в журналі почала зростати частка гуманітарного знання, збільшувався інтерес до людини як проблеми. Переживши пік своєї популярності в 60-80-і роки як журнал вільнодумні, переважно гуманітарної інтелігенції, «Знання-Сила» сьогодні як і раніше мислить себе як «міст між наукою і суспільством». Основним своїм завданням він бачить розмову з думаючими людьми різного віку і спеціальностей про нові тенденції в науці і суспільстві, про зв'язки між різними областями науки і думки і головне - виявлення людського сенсу будь-якого знання.
Публікує матеріали про досягнення в різних областях науки - фізиці, астрономії, космології, біології, історії, економіці, філософії, психології, соціології.
Мова видання: російська.
Періодичність: раз на місяць.
Відділ періодики отримує це видання з 1946 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Геологічний журнал
Наукове видання
 
 

Журнал висвітлює нові дані геологічної науки і практики, теоретичні розробки, наукові узагальнення, результати досліджень корисних копалин, дискусійні питання, нові концепції, гіпотези тощо. Розглядаються переважно об’єкти України, а також інших країн, якщо вони становлять загальнонауковий інтерес.
Засновниками журналу є Національна академія наук України та Інститут геологічних наук НАН України.
Журнал надає українським та зарубіжним суб'єктам великі можливості для реклами виробів, продуктів, технологій, послуг, які мають відношення до геології, мінеральної сировини, геологорозвідувальних робіт тощо.
Журнал розрахований на широке коло геологів: практиків, науковців, викладачів, інженерів, аспірантів, студентів.
Матеріали друкуються українською, російською та англійською мовами.
Періодичність - 4 рази на рік.
Відділ періодики отримує це видання з 1946 року.
До Вашої уваги пропонується початок статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(056) 746-28-87


Страницы журнала :   1 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2006 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека