У День місцевого самоврядування молодь Дніпра взяла управління містом у свої руки — до підрозділів міської ради прийшли працювати п’ятнадцять молодих людей
Йдеться про невдоволення суспільства діями можновладців у громадах, котрі не зважають на війну, ігнорують проблеми виборців, натомість розвивають свої «хапальні» навички.
//Голос України. - 2023. - №161. - С.4( 21.08.2023 )
Ще п'ять мобільних валіз отримали громади регіону завдяки співпраці з міжнародними партнерами - їх передали у ЦНАПи для надання послуг маломобільним людям.
//Голос України. - 2023. - №151. - С.5( 29.07.2023 )
Запрошення на вступ до Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA), створеної 1999 року за ініціативи Ради Європи, отримала громада Кривого Рогу.
//Голос України. - 2023. - №125. - 23 червня. - С.3( 10.07.2023 )
Пільги на податок з нерухомості та проїзд, компенсація за перехід на індивідуальне опалення, дерусифікація десятків вулиць — ці та інші рішення ухвалила Дніпровська міськрада.
Інформація щодо круглого столу "Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників", який відбувся у Дніпрі в межах проєкту USAID "Підтримка аграрного та сільського розвитку".
Розмова з головою Вакулівської (раніше Жовтневої) об'єднаної територіальної громади Софіївського району Дніпропетровської області Артуром Шевцовим про те, як змінюється життя у селах, що об'єдналися у територіальну громаду.
В ексклюзивному інтерв’ю Суспільному новий голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів про перші 11 днів на посаді, ексголову ОВА Резніченка, обговорення перших питань з Філатовим та посаду Олександра Вілкула, який умовно є начальником військової адміністрації Кривого Рогу.
Оскільки цього року міську та обласну ялинки у нашому місті вирішили не відкривати, мешканці різних районів Дніпра самі створюють собі новорічний настрій.
У громадах відкрили 32 нові точки надання адміністративних послуг. Тож лідерство за кількістю ЦНАПів регіон зберіг за собою. Про підсумки року та плани на майбутнє розповіли в обласній військовій адміністрації.
Відомий дніпровський історик, краєзнавець, журналіст, письменник Микола Чабан розповів про маловідомі факти заснування Петриківського краю та його історичних персонажів.
Украинский телеведущий и волонтер Сергей Притула посетил Днепр. На своей странице в Instagram шоумен поблагодарил Днепр и горожан, заявив, что город "гордо понесет знамя победы".
Миграционной службой Днепропетровской области осуществляется полный перечень услуг – в том числе, по оформлению биометрических паспортов и документов для выезда за рубеж
Керівники органів місцевого самоврядування розповідають про численні проблеми, які ще треба вирішити для того, щоб місцеві громади могли жити повноцінним життям та мати не декларативне, а реальне самоуправління.
Розмова з головою Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області Анатолієм Гайворонським про ситуацію з вирішення земельних конфліктів спадкоємців фермерських господарств у Дніпропетровській області та перспективи малого та середнього бізнесу на ринку землі.
// Інвестиції: Практика та досвід, 2021. -№ 3. - С. 92-97( 01.03.2021 )
Статтю присвячено розгляду та розробці прикладних рекомендацій щодо підтримки розвитку сфери фізичної культури та спорту, залучення широких верств населення до масового спорту на прикладі територіальної громади Криворіжжя.
Розмова з головою Вакулівської (раніше Жовтневої) об'єднаної територіальної громади Софіївського району Дніпропетровської області Артуром Шевцовим про нинішній стан справ в ОТГ, про те, як їй вдається залишатися спроможною у цей непростий час.
Про призначення знову на колишню посаду відставленого влітку 2019 року глави обласної державної адміністрації Дніпропетровської області Валентина Резніченка.
// Аргументы и факты в Украине. - 2020. -№ 41. - С. 5( 13.09.2020 )
Представники партії «Пропозиція», які балотуються до обласної ради, мають намір у майбутньому приділити особливу увагу розвитку інфраструктурних проектів.
// Голос України. - 2020. -№ 137. - С. 4( 06.08.2020 )
Канал «Дніпро — Західний Донбас» перебуває в скрутному становищі й не може виконувати свої фінансові зобов’язання перед постачальниками електроенергії.
Аннотация: Мова про ситуацію, що склалася з громадськими пасовищами села Новопідкряж Царичанського района Дніпропетровської області. Надано коментар юриста, як виправити цю ситуацію
У статті обґрунтовані евристичні можливості об’єктивного і суб’єктивного підходів щодо визначення якості життя індивідів у сучасному суспільстві. Для конструювання вимірювання якості життя населення у даному ракурсі було визначено об’єктивні і суб’єктивні показники: кількісні, які фіксують наявність або відсутність певної властивості, і якісні, які фіксують міру її прояву, розвитку. Для емпіричної репрезентації якості життя мешканців м. Дніпро були використані дані соціологічних досліджень, «Дніпро – моє рідне місто» і четвертого всеукраїнського муніципального опитування IRI.
Так что сегодня происходит в одном из крупнейших городов Украины? Зачем мэру Днепра собственная вооруженная полиция? На чем основывается его уверенность, что "новая власть строит в стране КПСС"? Почему децентрализация с деньгами, но без полномочий не заработает? Откуда возьмутся незаангажированные префекты? В какой точке заканчивается диалог мэра с громадой и начинаются провокации оппонентов? Кто сегодня влияет на решения Филатова? На что он готов ради защиты своего будущего в Днепре?
Об этом и не только читайте в нашем интервью с Борисом Филатовым в Международный день городов.
//Новое время страны. - 2019. - №33. - С.24-31( 01.09.2019 )
Журнал НВ с помощью экспертов составил список 30 самых влиятельных жителей Днепра. Среди них — мультимиллионеры, наставляющий их раввин, политики с сомнительным прошлым и будущим, бизнесмены.
Осуществить многоходовку – продать шеститонного бронзового Ленина с аукциона и выплатить долги по зарплате - работникам КП ПЖРЭО в Желтых Водах осуществить не удалось. И хотя снесенного Ильича уже выставили на торги, назначили цену в полимиллиона гривен, однако аукцион не состоялся.
Днепропетровская область осталась без губернатора: президент Украины подписал указ об увольнении Валентина Резниченко в связи с окончанием срока действия его полномочий председателя областной государственной администрации.
В мэрии Днепра уже в июне начнет работу новосозданный департамент парков и рекреации. В его подчинении окажутся пляжи и зеленые зоны города, которые раньше стояли на балансе различных управлений горсовета.
Село Елизаветовка Днепропетровской области не раз удивляло всю Украину. То выпускникам местной школы выплачивают стартовый капитал, а членов территориальной общины обеспечивают криптовалютой...
Недавно местные депутаты снова отличились - переименовали главную площадь, носившую скромное название "Центральная", в честь королевы Великобритании Елизаветы II.
В мэрии Днепра объявили о поиске специалистов и руководителей профильных департаментов. Корреспондент "Сегодня" выяснил, какие требования предъявляют будущим слугам народа и как войти в чиновничий кабинет.
Днепровские чиновники научились экономить бюджетные деньги. По информации аналитиков, днепровский городской совет стал лидером по количеству торгов, проведенных в системе публичных закупок Prozorro.
В Днепре состоялась очередная сессия городского совета. Основной вопрос, который обсуждали народные избранники, — бюджет на 2019 год. Кроме того, внимание депутаты уделили кредиту, который город планирует взять в Европейском банке реконструкции и развития на покупку 44 новых троллейбусов. "Сегодня" узнала подробности озвученных на сессии финансовых вопросов.
Днепре состоялось очередное заседание депутатов горсовета. За два часа работы в сессионном зале слуги народа успели активно подискутировать на тему увеличения финансирования программы содействия деятельности ОСМД и ЖСК, а также проголосовали за ряд социально-экономических и бюджетных вопросов. "Сегодня" узнала детали проектов.
Наведено результати аудиторського дослідження Східним офісом Держаудитслужби державного фінансового аудиту виконання бюджету міста Дніпра. Насамперед, було вирішено з'ясувати причини і фактори, які заважають дніпрянам жити комфортно, та знайти шляхи поліпшення ситуації.
// КП в Украине. - 2018. -№ 133. - С. 4-6( 20.09.2018 )
Порой он может показаться слишком импульсивным, резким и даже самоуверенным. Зато точно не скажешь о Борисе Филатове, мэре Днепра, что он скучный, предсказуемый и нерешительный.
Все это ощущается по его манере разговаривать, по обстановке кабинета, даже по городу за окном. Ну, и по количеству врагов, которых он успел себе нажить. Кто он на самом деле - решать вам. Для этого мы и приехали к мэру Днепра на откровенный разговор.
В начале июня в самой высокой точке Днепра установили 72-метровый флагшток, а спустя месяц провели первую "репетицию" - как на такой высоте будет смотреться огромное желто-синее полотно 12х18 метров.
Мер Дніпра Борис Філатов написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку з проханням посприяти у забезпеченні міста власним авіаційним хабом.
Чиновники Днепропетровской области отчитались о прошлогодних доходах, в очередной раз заполнив электронные декларации. "Сегодня" ознакомилась с отчетами и выяснила, сколько заработали и на что тратились в прошлом году первые лица города и области
//КП в Украине. - 2017.- №201. - С.6( 28.11.2017 )
Торжества по случаю годовщины Революции достоинства начались в понедельник, 20 ноября, с визита Петра Порошенко в Днепр. Здесь очень хорошо видны итоги децентрализации, президентских программ, депутатских инициатив, заметен прогресс, которого добилась Украина.
В Днепре близится к завершению конкурс идей от горожан по улучшению инфраструктуры мегаполиса, представленных в рамках проекта мэрии «Бюджет городских инициатив».
// КП в Украине. - 2017. -№ 70. - С. 7( 20.04.2017 )
В конце ноября 2016 года в Днепре разгорелся крупный коррупционный скандал, в центре которого оказались секретарь городского совета Вячеслав Мишалов и глава бюджетной комиссии Артем Хмельников.
// Комсомольская правда в Украине. - 2017. -№ 63. - С. 7( 07.04.2017 )
Бориса Филатова призывают сделать официальное заявление и на ближайшей сессии отстранить от занимаемых должностей Вячеслава Мишалова и Артема Хмельникова.
1 листопада стартував спільний пілотний проект Міністерства внутрішніх справ України і Дніпровської міської ради. Відтепер дніпряни можуть отримувати послуги Сервісного центру МВС і Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в одному приміщенні.
в Днепре состоялась XIV очередная сессия горсовета. В ходе заседания депутаты выделили деньги на премии паралимпийцам, распределили бюджетные средства, заработанные сверх плана и поругались из-за повышения зарплаты мэра и других чиновников.
Развитие городов зависит от желания их голов воплотить обещанное на выборах в реальность. БИЗНЕС сформировал Топ—5 smart—мэров Украины, у которых это получается
Яника Мерило, заместитель мэра Днепра, советник мэра Львова и министра инфраструктуры Украины, — о том, как строить “умные” города и с кого брать пример
На сессии 28 сентября депутаты Днепровского горсовета приняли решение увеличить размер надбавок и премий для работников органов местного самоуправления.
// Україна молода. - 2016. -№ 38. - С. 17( 29.03.2016 )
Скандальні перевибори міського голови у Кривому Розі обійшлися без сенсацій: завдяки небаченій активності пенсіонерів при владі залишиться Юрій Вілкул.
Як «Самопоміч» допомогла Юрію Вілкулу у Кривому Розі. В результаті кулуарних домовленостей кандидатом від «Самопомочі» став не криворожанин Юрій Милобог, а... приїжджий Семен Семенченко. Для Кривого Рогу це було заздалегідь програшне рішення.
Вчера на сессии Днепропетровского горсовета депутаты поругались из-за звания почетный гражданин города, переименовали районные советы, предоставили льготный проезд для сирот и студентов...
Про те, як просуваються справи у створенні нових територій у межах схваленого сесією облради Перспективного плану формування спроможних громад, про готовність самих громад до об'єднання, про успіхи і проблеми, а також про те, чого слід очікувати людям від децентралізації, говоримо з директором Офісу реформ у Дніпропетровській області Оленою Тертишною.
Третяк Олексій Публічна сфера в урбаністичному вимірі
// Грані . - 2023. -6. - С. 170-171( 04.04.2024 )
... доведено, що нові режими публічності формуються на тлі «кризи легітимації» (вислів Ю.Габермаса), коли держава перестає виправдовувати надії громадян на добробут, виявляється нездатною орієнтуватися на загальність інтересів, тобто наражає на небезпеку соціальну інтеграцію і солідарність суспільства. Показано, що у результаті розпад систем загальнозначущих соціальних інститутів позбавив легітимності публічну сферу, те особливе місце, де громадяни мають можливість порушувати свої особисті проблеми до рівня суспільних і надавати своє приватне трактування проблемам суспільства, що є суттю будь-якої політики, особливо в умовах демократичного устрою суспільства. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті: https://grani.org.ua/index.php/journal/article/view/1993/1955
Вони дізнавалися, як діють департаменти та управління міської ради, працюють посадовці, з чого складається їхній робочий день. І взагалі, що роблять задля наближення Перемоги. Від своїх кураторів стажери почули про допомогу армії, опіку над людьми з тимчасово окупованих територій, турботу про тварин тощо. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:http://www.golos.com.ua/article/375571
Корупція, казнокрадство і зневажання потреб населення «вбивають» українців не гірше за окупантів.
Григорій Давиденко наразі, мабуть, єдиний з-поміж депутатів опозиціонер і опонент голови ОТГ Сергія Турського. Зокрема, це підтверджує і такий факт. На передноворічну сесію депутати винесли питання про призначення Турському у 2024 році 50 відсотків щомісячної надбавки до зарплати, а заодно й 100 відсотків від щомісячної премії. Григорій Миколайович був категорично проти цього, натомість вимагаючи фінансової підтримки ЗСУ. Протягом минулого року Китайгородська ОТГ не переказала жодної гривні на потреби фронтовиків! Депутат надіявся виправити цю прикру ситуацію своєю промовою на сесії.
Проте наряд місцевої поліції на засідання його не пустив. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Брюссельський офіс Асоціації місцевого самоврядування Дніпропетровщини діятиме у приміщенні Євро комітету регіонів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Селін ДмитроКуди витрачають «військовий збір» Дніпро та інші міста України?
4) Більшість міст отримуючи дуже великі кошти від ПДФО військових( фактично від військових), не дуже поспішали допомогати ЗСУ, з місцевих бюджетів в минулому році була незначна допомога ЗСУ. Зате місцеві бюджети почали витрачати під час війни значні кошти на стадіони, бруківку, дороги. Тільки коли наприкінці весни, коли почалися розмови, що ПДФО військових можуть забрати з місцевих бюджетів, ті почали значно активніше допомогати ЗСУ. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/222895
Рибальченко ВолодимирГромада чекає заброни проросійської церкви
//Голос України. - 2023. - №193. - С.4( 03.10.2023 )
«Звертаємося до Верховної Ради з проханням законодавчо врегулювати заборону діяльності на території України релігійних організацій Української православної церкви, яка має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою, є її структурним підрозділом та перебуває у відносинах підпорядкування», — йдеться у зверненні. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Рибальченко Володимир Дніпро: Бульвар дочекався першого ремонту
//Голос України. - 2023. - №175. - С.4( 05.09.2023 )
Завершити ремонт планують у середині вересня.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті: http://www.golos.com.ua/news/184881
Рибальченко ВолодимирЗможуть виготовляти паспорти і не тільки
//Голос України. - 2023. - №160. - С.4( 21.08.2023 )
Відповідне обладнання придбали коштом місцевих бюджетів та міжнародних партнерів - EGAP Фонд Східна Європа та USAID - і передали в Іларіонівську, Богданівську, Софіївську, Солонянську та Васильківську громади. Невдовзі воно буде підключене до єдиного демографічного реєстру та спеціальних каналів зв'язку, адміністратори пройдуть навчання. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Рибальченко ВолодимирДніпропетровщина: У громадах побільшало мобільних офісів ЦНАПів
//Голос України. - 2023. - №161. - С.4( 21.08.2023 )
Ці "мобільні офіси" з початку року придбали коштом німецького фонду міжнародного співробітництва GIZ, проєкту уряду Швеції PROSTO і програми ПРООН. Отримали зазначене обладнання центри надання адміністративних послуг у П'ятихатській, Петриківській, Червоногригорівській, Новоолександрівській та Широківській громадах. Таким чином, на сьогодні в 31 центрі регіону вже сорок таких комплектів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Для отримання більш детальної інформації щодо надання кімнат у гуртожитках можна звертатися до департаменту житлового господарства міської ради: (056) 745 10 49. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/219962
Рибальченко ВолодимирКривий Ріг запросили до Європейської асоціації місцевої демократії
//Голос України. - 2023. - №151. - С.5( 29.07.2023 )
Як зазначила генеральний секретар ALDA Антонелла Валморбіда, завдяки вступу міста до ALDA громада Кривого Рогу отримає можливість обміну передовим досвідом з розвиненими регіонами Європи та підтримку в розробці стратегій сталого розвитку, європейської інтеграції, громадських ініціатив і багато іншого. Також Генеральна асамблея ALDA ухвалила рішення звільнити Кривий Ріг від сплати членських внесків на період війни. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Рибальченко ВолодимирУ Дніпрі перейменовано чергові 35 вулиць
//Голос України. - 2023. - №125. - 23 червня. - С.3( 10.07.2023 )
Також на сесії ухвалили рішення, згідно з яким мешканці міста, що переходять на індивідуальне опалення, можуть отримати до ста тисяч гривень компенсації пов’язаних витрат. Депутати запевняють, що вказана сума у більшості випадків перекриває витрати людей на перехід на індивідуальне опалення. Йдеться про отримання технічних умов на встановлення альтернативних джерел опалення та закупівлю відповідного обладнання. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Як розповіли в ОВА, від початку великої війни в регіоні прийняли майже чотириста тисяч переселенців. Для них підготували 135 місць компактного проживання. В Управлінні Верховного Комісара ООН в Україні запропонували покращити умови їхнього перебування. Для цього був узгоджений проект ремонту одного центру у Дніпрі та трьох у Кривому Розі. Згодом планують реалізувати аналогічні проекти для ще п'яти місць вартістю по 25 тисяч доларів кожен. А там, де буде необхідно, також встановлять побутову техніку та меблі. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Рибальченкр В. Дніпро: Бездомним створюють кращі умови
//Голос України. - 2023. - №119. - 15 червня. - С.4( 28.06.2023 )
"Уже демонтували старі конструкції, зокрема й підлогу, виконали нові отвори, замінили вікна, більшість мереж, зокрема й улаштували нову систему опалення, водо-, електропостачання, зробили стяжку. Нині розпочали оздоблювальні роботи", - розповів заступник директора підрядної організації Антон Чорнодуб. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
...у закладі ветеранам та їхнім родинам надаватимуть 561 вид послуг у різних сферах.
"За принципом "єдиного вікна" буде надаватися широкий спектр послуг – соціальних, адміністративних, житлових, земельних, медичних, освітніх, допомога у започаткуванні власної справи тощо" З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18
Рибальченко ВолодимирПатронатні родини: тимчасові, але теплі
//Голос України. - 2023. - №79. - 20 квітня. - С. 6( 03.05.2023 )
Три такі родини — з числа переселенців. У них тимчасово доглядають та виховують дітей, які тимчасово не можуть проживати у своїх біологічних родинах з різних причин, та немовлята, від яких відмовилися у пологовому будинку.
Завідувач сектору департаменту соцполітики міськради Людмила Сусленкова розповіла: «Загалом за законодавством дітки мали право перебувати у таких родинах до трьох місяців. На розгляд патронатного вихователя, служби у справах дітей цей термін могли подовжити. Однак нині діти можуть жити в родинах до закінчення воєнного стану, враховуючи згоду вихователя». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Дніпро здобуло свій статус прозорого міста попри те, що наближене до лінії фронту і систематично обстрілюється окупантами. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://www.gorod.dp.ua/news/217140
Колядинська ТетянаЗемлю - громадам! Процес пішов...
Про те, як відбувається процес передачі земель, про проблеми і труднощі, які виникають у цьому процесі, про вигоди, які матиме громада від нової власності, про закони, яких не вистачає їй для ефективного розвитку, і про те, як місцеві громади та сільгоспвиробники сприймають відкриття ринку землі в Україні, йшлося на круглому столі «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників», проведеному у Дніпрі в межах проекту «Підтримка аграрного та сільського розвитку». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Шевцов Артур"Ми виконуємо свою місію - показуємо швидкі результати"
В чому була місія перших об'єднаних громад? Щоб на невеликій громаді показати швидкі результати. І ми цю місію виконуємо. Засвітилися сільські вулиці — ми багато заплатили за діодні ліхтарі, зате зараз маємо велику економію електроенергії. У подальшому плануємо встановити на вулицях лічильники на воду, освітлювати невеличкі села. Більше половини нашого бюджету вкладаємо в освіту — утеплюємо школи, міняємо меблі, купуємо сучасне обладнання, першокласникам подарували планшети з навчальними програмами. Будуємо дитячі й спортивні майданчики.
На другу річницю створення об'єднаної громади навіть світло- динамічний фонтан запустили у Вакуловому. Багато хто тоді дивувався: навіщо він нам? А тепер літніми вечорами біля нього збирається чи не все село З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Максименко ІринаДніпрянам, які залишилися без житла через ракетні удари, вже виплатили 44 мільйони
Станом на 9 березня матеріальну допомогу отримали 245 дніпрян на загальну суму 44 061 123 грн.
Крім цього, мешканці будинку на Перемозі, чиї квартири повністю зруйнувала російська ракета, вже отримали по 2 мільйони гривень. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
У кожен регіон, коли приїжджаєш, ментальність людей відрізняється. І південь, схід, захід – в регіоні, в кожного свій менталітет, цінності. Але попри це нам потрібно адаптуватися і робити ту роботу і визначені задачі Верховного головнокомандувача, виконувати в будь-якому випадку.
Які цінності дніпровців, на Ваш погляд?
У першу чергу, мабуть, це незламний характер, незламний дух дніпрян. Я вже фактично 7 місяців в цьому регіоні. А якщо казати, що це не наш регіон, то я буду себе тут відчувати чужим. А так треба жити проблемами мешканців не тільки цього міста, а й проблемами всього регіону.
22 лютого на черговій сесії Дніпровської міської ради мешканці житлового масива «Сонячний» висловили своє невдоволення щодо перейменування вулиці Маршала Малиновського у вулицю Нової Армії. Обговорення триває. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
.У Марганці на Дніпропетровщині перейменували 99 вулиць
//gorod.dp.ua/news/213365( 01.01.2023 )
До зміни назв вулиць залучалися мешканці громади: педагоги, історики, краєзнавці, голови квартальних комітетів та ОСББ, підприємств міста, представники депутатського корпусу та виконавчого комітету. Протягом шести місяців проводилися профільні засідання комісії та голосування у соціальних мережах.
З урахуванням усіх побажань марганчан було обрано нові назви вулиць. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/213365
Ночовний ІванВтримали лідерство та надали майже мільйон послуг: підсумки цьогорічної цифрової трансформації Дніпропетровщини
//gorod.dp.ua/news/213489( 01.01.2023 )
У громадах відкрили 32 нові точки надання адміністративних послуг. Тож лідерство за кількістю ЦНАПів регіон зберіг за собою. Про підсумки року та плани на майбутнє розповіли в обласній військовій адміністрації. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/213489
Кисилевський ДмитроУ Дніпрі відкрили десятки народних ялинок
//gorod.dp.ua/news/213521( 01.01.2023 )
у різних районах Дніпра городяни ставлять та прикрашають ялинки для свого мікрорайону чи двору. Не залишаються осторонь великі торгові центри, де теж прагнуть підтримати святковий настрій. Таких хвойних народних красунь у Дніпрі вже відкрили десятки.
Найбільше їх – на лівому березі Дніпра. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
Мироненко РоманМісто піклується: у Дніпрі організували 44 святкові локації
//gorod.dp.ua/news/213586( 01.01.2023 )
Такі заходи організували для дніпрян за дорученням міського голови Дніпра Бориса Філатова. Різноманітна дитяча програма за участі аніматорів, смачні гарячі страви та напої - все це дніпряни могли побачити та поласувати у парках, скверах, дворах та школах З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/213586
Начовний ІванВтримали лідерство та надали майже мільйон послуг: підсумки цьогорічної цифрової трансформації Дніпропетровщини У громадах відкрили 32 нові точки надання адміністративних послуг. Тож лідерство за кількістю ЦНАПів регіон зберіг за собою. Про підсумки року та плани на майбутнє розповіли в обласній військовій адміністрації.
//gorod.dp.ua/news/213489( 01.01.2023 )
З початку року у цих центрах надали майже 1 млн адміністративних послуг. Відвідувачі оформлювали соціальні виплати та документи, вирішували земельні питання, реєстрували місце проживання, майно, власний бізнес.
«Наша область прийняла велику кількість переселенців. 256 тис з них звернулися по допомогу до ЦНАПів. Оформлювали довідки ВПО, пільги і субсидії», – пояснив Іван Начовний.
Нові назви отримали 46 вулиць та 15 провулків міста.
Для довідки: у Павлограді є 1 проспект, 1 бульвар, 227 вулиць, 78 провулків та 6 проїздів. Таким чином, зараз у місті перейменували майже кожну п'яту вулицю.
В ході лекції присутні дізналися про невідомі факти з історії заснування Петриківського краю. Також були згадані імена забутих педагогів петриківського мистецтва, зокрема Михайла Статива та його духовного учня Федіра Панка… З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/207981
Притула СергійГлыба о которую разбились волны «русского мира»
//gorod.dp.ua/news( 13.06.2022 )
Ведущий рассказал и о том, как в 2014 году Днепр стал крепостью, "глыбой, о которую разбились волны "русского мира".
"Не сломается. Выстоит! Гордо понесет знамя Победы! И сейчас Днепр для меня очень знаковый! И потому, что несокрушимый. И потому, что за 20 лет знакомства у меня здесь появились верные друзья. И потому, что ультрас "Днепра" – это чудо! И потому, что уже полтора месяца здесь работает команда нашего фонда, которая именно в Днепре сформировала хаб, из которого ежедневно конвои разъезжаются по линии фронта: от Харьковщины до зоны ООС, от Запорожской области до Николаевщины. Нам здесь хорошо. Город гостеприимный, как обычно. Местный бизнес поддерживает наши волонтерские силы. Буду приезжать часто. Люблю!", - написал он.
Впродовж 2021 р. фахівці Східного офісу Держаудитслужби провели державні фінансові аудити бюджетів територіальних громад Дніпропетровської області (м. Павлоград, м. Жовті Води, м. Підгородне), за результатами яких встановлено порушень законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 2,3 млн. грн., виявили фактів неефективних управлінських дій або ризикових операцій, що можуть призвести до недоотри- маних доходів або до непродук-тивних витрат на загальну суму 208,6 млн. грн., а також розраховано резерви поповнення місцевих бюджетів на суму 72,5 млн. грн. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
.Какие услуги в Днепре и области предоставляет миграционная служба
Gorod.dp.ua - городской сайт Днепра( 20.04.2022 )
Как ранее сообщал Городской сайт, в определенный
период после начала войны были некоторые трудности с оформлением ряда
документов.
Но эти сложности остались в прошлом, и в настоящее
время Миграционной службой осуществляются все услуги.
О них, а также об адресах в Днепре и городах области,
где можно оформить документы, в Миграционной службе Днепропетровщины https://www.facebook.com/dp.dmsu сообщают
следующее:
«На сьогоднішній день прийом заяв на оформлення
біометричних документів та видача готових паспортів здійснюється у наступних
підрозділах міграційної служби:
Місто Дніпро:
Відділ оформлення документів № 1 - телефон 0567203017
Відділ оформлення документів № 2 0567450251
Амур-Нижньодніпровський відділ 0990181505
Шевченківський відділ 0505009303
Соборний відділ 0965132759
Індустріальний відділ 0668876117
Центральний відділ 0567781996
Чечелівський відділ 0931568896
Новокодацький відділ 0567881811
Самарський відділ 0954155002
Слобожанський відділ 0567537301
Місто Кам'янське:
Заводський відділ 0985340980
Місто Кривий Ріг:
Центрально-міський відділ 0564779912
Довгинцівсько-Металургійний відділ 0987548610
інші райони області:
Нікопольський відділ 0958723413
Новомосковський відділ 0569380424
Павлоградський відділ 0563292929
Синельниківський відділ 0567537301
Всі підрозділи міграційної служби області
також надають послуги:
1. Продовження строку дії паспорта громадянина України
для виїзду за кордон.
2. Вклеювання фотокартки дитини до паспорта
громадянина України для виїзду за кордон.
3. Видача оформлених паспортів громадянина України та
громадянина України для виїзду за кордон.
4. Видача оформлених посвідок на тимчасове проживання
та посвідок на постійне проживання іноземцям та особам без громадянства.
На час дії воєнного стану затверджено графік роботи
служби щодня з 8.00 до 17.00 год.
При цьому враховуються запроваджені заходи правового
режиму воєнного стану та чергування у вихідні, святкові та неробочі дні».
Леошко ВладиславЯк у Криворізькій громаді «корону» приборкували
// Голос України. - 2021. -№ 236. - С. 8( 14.12.2021 )
Згуртовану командну роботу Криворізька сільська територіальна громада демонструє на різних етапах свого розвитку. Не було винятком і спільне долання пандемії коронавірусу. У тому, що тепер Донеччина вийшла з червоної зони карантину й змогла послабити протиепідемічні обмеження, є результат зусиль, докладених на різних рівнях. Зокрема й на рівні Криворізької ТГ, яка була відзначена як одна з найкращих у боротьбі з COVID-19.
— У громаді мешкають 4200 жителів, і активне проведення вакцинації ми розпочали раніше від інших, — розповіла Анна Павлова. — Велику роль у цьому відіграли наші лікарі, які працювали з населенням, виїжджали до сіл, на підприємства. Медпрацівники розповідали людям про позитивний вплив вакцинації на здоров’я і переконували кожного, наскільки сьогодні є важливим пройти щеплення. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Україна молода. - 2021. -№ 94/95. - С. 9( 15.09.2021 )
Дніпро у реформуванні соціальної сфери сьогодні попереду бага¬тьох територіальних громад. Міністерство соціальної політики визнає її організацію кращою в країні за всіма напрямками.
Один iз них — турбота про бездомних. Для людей, які опинилися на вулиці, це час для адаптації в нормальному середовищі, поновлення розірваних соціальних зв’язків.
Із минулого року притулок для бездомних у Дніпрі переїхав з тісного й малопристосованого приміщення в окремий будинок на околиці міста загальною площею понад 500 м кв.
Тепер тут може розміститися одночасно 60 осіб — утричі більше, ніж у колишньому приміщенні.
Замість одного спільного санвузла з душовою кабіною тепер сім роздільних душових і стільки ж убиралень. Є ізолятор, медичний кабінет, кухня, де ввечері роздають гарячі страви, банк уживаного одягу, пральна машина, чого раніше не було.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
— Головне, що псує життя всьому людству і мені з весни 2020 року — пандемія коронавірусу. Вона паралізувала суспільне життя, обмежила права і свободи людей, спричинила розлуки, стреси і хвороби. Дуже пригнічує передчасна смерть друзів від ковіду та інших напастей. За останній рік їх пішло від нас чимало. Все це створює гнітюче тло, на якому минає наше життя другий рік.Олег РЕПАН, директор Музею міста Дніпро:
Олег РЕПАН, директор Музею міста Дніпро:
— Прикро, що продовжується пандемія коронавірусу. Я, відверто кажучи, сподівався, що за літо вдасться збити цей спалах, нормалізувати ситуацію, але зараз усе повертається назад. Зрозуміло, що треба шукати нові ефективні засоби боротьби з COVID-19. Вакцинація дає свої результати, втім, щоб її подолати по-справжньому, потрібні новітні ліки, які вже розробляють. Будемо сподіватись, що світ знайде відповідь на цей виклик.
Дуже приємна новина — це те, що я у складі делегації Дніпровської міської ради відвідав Сполучені Штати Америки. Ми побували у місті Рочестер, штат Нью-Йорк З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Мэр Днепра Борис Филатов (07.03.1972] перед местными выборами 2020 года сколотил собственную партию Пропозиція. Выборы для него закончились триумфально — сам он переизбрался на посту мэра (в первый раз избрался в 2015 году), Пропозиція собрала вокруг себя большинство и в горсовете, и в облсовете. Правда, для этого Филатову пришлось найти общий язык с Банковой.
Главный враг, который остался у Филатова,— бизнесмен Игорь Коломойский. Сразу после выборов мэр обещал "похоронить" политически и репутационно своего обидчика.
Во всем другом, кроме отношений с Коломойским, у Филатова все спокойно. Область возглавляет его соратник по Пропозиції — Валентин Резниченко. Хотя еще недавно с облгосадминистрацией у него были серьезные трения.
По итогам 2020 года Филатов задекларировал зарплату — 368 тыс. грн, а также доход семьи от сдачи имущества в аренду и бизнеса — около 13 млн грн. 1,075 млн грн и $1,277 млн семья Филатова хранит наличными, в банках — 140 тыс. грн.
У Филатова есть частный дом общей площадью 1.395 кв. м, квартира — 279,6 кв. м и нежилое помещение — 426,3 кв. м. Также у семьи есть жилой дом (462,4 кв. м), две квартиры (212 и 814 кв. м), два нежилых помещения (113,7 и 376,7 кв. м), семь земельных участков и недвижимость помельче. Есть в собственности у него и его супруги 10 автомобилей, включая два коллекционных, и даже вертолет Eurocopter AS350B2. Филатов — известный коллекционер: ему принадлежат 618 японских фигурок нэцке стоимостью около 164 млн грн, автомобиль Toyota Land Cruiser FJ140 (1963 года выпуска) и мотоцикл с коляской BMW R27 (1961 года выпуска).■
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Тьомін ІгорДніпропетровщина: Громаді запропонували двісті послуг
//Голос України. - 2021. - №145. - С.8( 04.08.2021 )
Три його підрозділи з’явилися в селах Піщанка, Орлівщина і Знаменівка. Тут місцеві жителі зможуть отримати майже двісті популярних сервісів, їх кількість планують розширити. Серед них — реєстрація шлюбу та бізнесу, вирішення житлових та земельних питань. Людям тепер не потрібно їхати для цього в Новомосковськ. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Тьомін ІгорДніпропетровщина: Вулиця стане частиною Дороги Єдності
//Голос України. - 2021. - №151. - С.9( 01.08.2021 )
Після оновлення в рамках національної програми «Велике будівництво» вона стане частиною «Дороги Єдності» М-30 Стрий — Ізварине.
Нині тут уже зняли понад шість кілометрів зношеного «дорожнього одягу» й уклали більш як чотири кілометри першого шару асфальтобетону. Незабаром почнуть класти фінішний шар. Покриття буде товщиною 17 сантиметрів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
//Голос України. - 2021. - №112. - С.10( 16.06.2021 )
Не менш як півгодини треба було витратити на те, щоб подолати лише 11 кілометрів траси від Степового до Партизанського в Слобожанській громаді.
Суцільні ями швидше рухатися не дозволяли. А деякі водії взагалі їхали полем.
«Водії маршруток відмовлялися навіть розвозити людей селом. Висаджували на в’їзді. Скаржилися, що через погану дорогу псують машини», — каже староста Партизанського Іван Буряк.
Дорогу почали капітально ремонтувати за обласний рахунок. Стартували зі Степового. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Новое время страны. -2021. -№ 17. - С. 46( 13.05.2021 )
— Ваше главное достижение за последние семь лет?
— Не люблю использовать слово «стабильность», ведь оно в последнее время получило негативную аннотацию. Тем не менее я считаю, что это одно из основных моих достижений в сложном — и политически, и экономически, и социально — городе, который был фактически разделен пополам. Я очень горжусь тем, что люди мне доверили мэрство, и у меня, кажется, получается. Это подтверждает и электоральный результат.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Вона першою в Україні у листопаді 2015 року зареєструвала свій статут, тобто пройшла державну реєстрацію, і її голова Артур ШЕВЦОВ без вагань погодився на те, щоб крок за кроком ми показували на своїх сторінках успіхи і невдачі на шляху становлення нового територіального формування.
Пам'ятається, з яким ентузіазмом розпочинали справу, скільки всього напланували, як раділи першим реа¬лізованим проектам, і ось перша п'ятирічка позаду. Чи всі надії збулися?
мад... За останні два роки на розвиток інфраструктури не отри¬мали жодної копійки субвенції.
...Не все вдалося і Вакулівсь- кій ОТГ. Із сонячними електро-станціями поки що нічого не вийшло. Планувалося спорудити дві, виділили під них 23 гектари, і вже давно вони працювали б. Однак уряд згорнув програму альтернативної енергетики, інвестори пішли. Але надія, як кажуть, помирає останньою, бо оренду за цю землю фірма спла¬
Минулої осені громада знову обрала своїм головою Артура Шевцова, який охоче відгукнувся на нашу про-позицію розповісти про нинішній стан справ в ОТГ, про те, як їй вдається залишатися спроможною у цей непростий час, які виклики стоять перед нею і, зрештою, чи не шкодують про об'єднання.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Так, мер Дніпра Борис ФІЛАТОВ вважає, що все законодавство в сфері місцевого самоврядування має бути зведено до Муніципального кодексу. Про це він заявив під час проведення круглого столу за участі представників виконавчої влади, депутатів і експертів, де обговорювалася нова редакція закону «Про місцеве самоврядування в Україні». «Я був одним з ініціаторів обговорення цього питання і вже не один рік наголошую на необхідності прийняття Муніципального кодексу. Ми раді, що Президент нас почув, почув думку мерів великих українських міст. Ми йшли на вибори з цією програмною вимогою — створення кодифікованого законодавчого акта, куди б увійшла більшість аспектів діяльності місцевого самоврядування», — сказав Філатов, як один із лідерів партії «Пропозиція», що відстоює права місцевого самоврядування. Мер Дніпра зазначив, що розробникам нової редакції закону треба було більше уваги приділяти висновкам і рекомендаціям Ради Європи. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Ось коротка історія про те, як відбирали землю у ФГ «Самара».
Михайло Саєнко зареєстрував своє господарство у квітні 1991 року. У травні 1996-го отримав Державний акт на право постійного користування 34,3 гектара землі, наданих для створення господарства, а в липні 1999-го — на таких же правах добавив ще одну ділянку розміром 18,7 га. Таким чином для ведення фермерського господарства держава йому виділила 53 гектари на території Вільненської сільської ради. Після смерті у 2009 році Михайла Михайловича господарство очолив його син — Олексій Михайлович Саєнко. У квітні 2019 року Господарським судом Дніпропетровської області було відкрито провадження за позовною заявою ФГ «Самара» до відповідачів — ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Новомосковської РДА і Вільненської сільської ради — про визнання за фермерським господарством права користування цими земельними ділянками. Справу не раз слухали у судах всіх інстанцій. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Тьомін ІгорЖінок сховають від насильства
// Голос України. - 2021. -№ 41(4.03). - С. 8( 01.03.2021 )
Для них готують уже друге відділення Центру соціальної підтримки дітей і сімей міськради «Мамине щастя».
На реконструкцію приміщення місто виділило майже півмільйона гривень. Допоміг і Фонд ООН.
Є дві кімнати, санвузол із пральною машиною, кухня з необхідною технікою, а також їдальня. З метою безпеки адреса відділення засекречена. Передбачені цілодобове чергування адміністратора й тривожна кнопка для виклику охорони.
«Жінки зможуть перебувати тут до шести місяців. У цей час із ними працюватимуть психологи. Також допоможуть із оформленням документів, якщо якісь були загублені», — розповіла завідувачка відділення Марія Дядичко.
Зазначимо, що торік у поліцію Дніпра надійшло приблизно 14 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Тому потреба у відкритті такого центру досить гостра. Дніпрянки зможуть потрапити сюди, звернувшись у поліцію або викликавши мобільну бригаду за телефоном 785-73-60.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Водночас жителі нерідко готові вкласти й власні кошти. З цього почалася історія переможця конкурсу — села Маломиколаївка Дніпропетровської області.
Як розповіла представниця Маломиколаївки, після того як велика ферма, тракторна бригада та інші підприємства в селі були закриті, загострилося питання роботи. Одиниці з жителів невеликого села (населення — 278 осіб) змогли стати фермерами, більшість чоловіків пішли на шахти, а чимало жінок лишилися без роботи. «Сиділи, журилися, що немає роботи, — розповідає пані Людмила, мешканка Маломиколаївки. — А потім, буває ж такий поштовх, зібралися і почали з того, що поприбирали в своєму селі. Потім думали над тим, як зробити так, що хоча б навколишні села згадали, що Маломиколаївка тут є. Вирішили започаткувати «Герцевський Гарбуз#Fest», мініфестиваль». На ньому ж господині почали продавати різні смаколики, серед яких найбільше жителям села та гостям із сусідніх місцевостей сподобалися цукати з гарбуза (гарбуз взагалі є символом села, адже вирощуванням цього овочу займаються майже всі домогосподарства Маломиколаївки).
Тепер на замовлення жінки виготовляють цукати на всі смаки — з дині, шкірки кавуна, сливи, яблук, моркви, буряка, цитрусових, але найбільший попит мають цукати саме з гарбуза. Частину коштів від заробітків віддають на благодійність, а за іншу — придбали торговий павільйон. Так і було покладено початок підприємницькій справі. На конкурс же подали заявку, щоби закупити обладнання та налагодити мінівиробництво, відкрити «Герцевський shop».
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Котковський В. С. Підтримка розвитку сфери фізичної культури та спорту територіальною громадою Криворіжжя
// Інвестиції: Практика та досвід, 2021. -№ 3. - С. 92-97( 01.03.2021 )
Розглянуто організацію і забезпечення фізкультурно"оздоровчих та спортивно"масових заходів на Криворіжжі, визначено постійне залучення і збільшення мешканців міста, котрі зацікавлені здоровим способом життя та займаються професійним спортом. Охарактеризовано заходи щодо зміцнення матеріально"технічної бази фізкультурно"спортивних закладів, що дає змогу займатися фізичною культурою, вести здоровий спосіб життя та покращувати свій фізичний стан.
Доведено, розвиток фізичної культури та спорту у м. Кривий Ріг характеризується значними показниками і досягненнями, що свідчить про значну увагу органу місцевого самоврядування до перспектив перетворення громади на місто спорту.
З метою розв'язання проблеми в статті пропонується здійснити комплекс заходів, спрямо"
ваних на покращення умов для фізичного виховання й спорту, підтримки спорту для осіб з інвалідністю та ветеранів, розвитку видів спорту для осіб з обмеженими можливостями, поліпшення інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:http://www.investplan.com.ua/?op=1&z=7330&i=14
Шевцов АртурНіхто й не сподівався на ідеальні умови
Постійні читачі журналу, очевидно, згадають наші публікації про Вакулівську (спочатку Жовтневу) об'єднану територіальну громаду, що на Дніпропетровщині. Свого часу, у 2016-2017 роках, ми багато про неї писали і у «Землевпорядному віснику», і у «Вашому консультанті», який тоді був окремим виданням. Вона першою в Україні у листопаді 2015 року зареєструвала свій статут, тобто пройшла державну реєстрацію, і її голова Артур ШЕВЦОВ без вагань погодився на те, щоб крок за кроком ми показували на своїх сторінках успіхи і невдачі на шляху становлення нового територіального формування.
Минулої осені громада знову обрала своїм головою Артура Шевцова, який охоче відгукнувся на нашу пропозицію розповісти про нинішній стан справ в ОТГ, про те, як їй вдається залишатися спроможною у цей непростий час, які виклики стоять перед нею і, зрештою, чи не шкодують про об'єднання.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Можна тільки гадати, чи є причиною узгодження цієї середи Кабміном повернення Валентина Резніченка в крісло голови Обласної адміністрації успіхи «Пропозиції» Філатова, без голосів якої у «слуг», які розгубили, зокрема й зусиллями Бондаренка, свої голоси, не складалася більшість в Обласній раді, чи вимушене, на тлі повного розладу справ в області, визнання керівництвом країни своїх кадрових прорахунків. Хотілося б вірити, що область від повернення Резніченка тільки виграє. Що його повернення стане першим кроком до виправлення минулих помилок нинішньої влади не тільки в масштабах окремо взятого регіону, а й у всій країні... Але щось не віриться. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
...диплом меру і одному із засновників партії "Пропозиція" Борису Філатову передали під час конференції в Брюсселі - в присутності депутатів Європарламенту та іноземних дипломатів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18,
Климов Геннадій // День(укр). - 2020. -№ 186/187(2.10). - С. 12"Чотири години - і я на морі!": інтерв'ю дніпрян
// День(укр), 2020. -№ 186/187(2.10). - С. 12( 03.10.2020 )
Геннадій КЛИМОВ, пенсіонер, член Національної спілки журналістів України:
— Торік на Центральному мосту поставили нову міську пам’ятку Дніпра — «крісло мера», зварене з металевої арматури. Сидіти в ньому — ще те задоволення, аж надто жорстко і нагадує середньовічну екзекуцію. Символіка така ж, як у шапки Мономаха, — важка посада. Лише справжні подвижники або, як там ще — «слуги народу», можуть терпіти негаразди заради великої мети і перемоги в передвиборній кампанії. Нещодавно команда одного з кандидатів на посаду мера оголосила, що зробить Дніпро «найкращим містом Землі». Напевно, і у Всесвіті, якщо життя неможливе на інших планетах. Тішить, що незважаючи на всі тягарі та випробування, які неминуче перейме на себе нова або стара команда, до іншого крісла — м’якшого, вишиковується ціла черга з людей готових узяти на себе всю відповідальність за місто-мільйонник. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Бюджет участі у Дніпрі стали активно запроваджувати під час мерства Бориса Філатова. За словами директорки департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради Юлії Павлюк, Бюджет участі працює у Дніпрі вже четвертий рік. Саме мешканці вирішують, на що буде спрямовано частину бюджетних коштів. За цей час 1 172 автори подали 1 812 проєктів, з них 335 стали переможцями. На їхню реалізацію з міського кошторису спрямовано 135 млн грн. Найпопулярніші категорії: освіта, благоустрій та інфраструктура, а також культура. «Якщо на початку фінансування програми становило 10 млн грн, то зараз вже — 41. Приємно, що з кожним етапом учасників і проєктів більшає. Це свідчить, що Бюджет участі затребуваний серед дніпрян. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Де-факто каждый облсовет в Украине даже сейчас имеет большинство функций областного парламента, но никогда ими не пользуется. В нашей области на ум приходит один-единственный случай — когда перед парламентскими выборами-1998 уже изгнанный из правительства Павел Лазаренко вернулся в кресло председателя Днепропетровского облсовета и при поддержке полностью подконтрольных ему депутатов установил на несколько месяцев региональную доплату к пенсии.
// Голос України. - 2020. -№ 176(21.09). - С. 4( 24.09.2020 )
Один з таких закладів — створений два роки тому Центр підтримки ветеранів праці та громадян похилого віку «Милосердя». Він розрахований на 35 підопічних. У стінах центру самотнім літнім городянам — які раніше могли отримати постійне проживання тільки в обласному геріатричному пансіонаті — допомагають адаптуватися до нового середовища.
На думку ініціаторів створення центру, це приклад для інших територіальних громад, адже серед великих міст така практика сьогодні не дуже поширена. Як повідомили в міськраді, щорічно на забезпечення проживання, соціально-побутового й медичного обслуговування центру місто виділяє майже сім мільйонів гривень.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Иванов АлександрЕдинство профессионалов и патриотов: "Европейская солидарность" представила списки кандидатов в депутаты в Днепровский горсовет
// КП в Украине. - 2020. -№ 138/141. - С. 4( 24.09.2020 )
Именно Днепру в 2014 году выпало стать прифронтовой крепостью и надежным тылом для армии. 6 лет назад здесь решалась судьба Украины, и украинский Днепр выстоял. Здесь по-другому относятся к войне и АТО, здесь уважают патриотов. Об этом, находясь с командой "Европейской солидарности" в Днепре, напомнил пятый президент Украины Петр Порошенко. Он приехал на VI конференцию областной организации политической партии "Европейская солидарность". Визит пятого президента Украины подчеркивает, что Днепропетровская область по-прежнему является стратегической для будущего курса развития страны. Дилетантизму новой власти требуется противовес - хотя бы в виде профессионального местного самоуправления. И именно таких людей "Европейская солидарность" предлагает в качестве кандидатов.
На конференции были оглашены первые пятерки кандидатов в депутаты областных и городских советов. Петр Порошенко лично представил каждого кандидата. Именно этих людей "Европейская солидарность" видит во главе Днепра и области и выражает им полное доверие, ведь голосование было единогласным.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Романюк АлевтинаНа Дніпропетровщині “Пропозиція” сконцентрується на інфраструктурі
// Аргументы и факты в Украине. - 2020. -№ 41. - С. 5( 13.09.2020 )
Про це в інтерв’ю розповів ексгубернатор Дніпропетровщини Валентин Резніченко, який очолює відповідний список кандидатів від цієї політичної сили.
“Я впевнений у тому, що без інфраструктури країна не живе!” – підкреслив він. У період, коли пан Резніченко керував регіоном, його команда змогла реалізувати більше 2000 проектів, включно з будівництвом нових дитячих садочків і шкіл, капітальними ремонтами доріг і облаштуванням нових інженерних мереж.
“Коли ми тільки розпочали, то виявили практично “нульовий” банк проєктів. Тобто їх просто не було. Бажання щось зробити у людей було, а проєктів – ні. Приходить голова сільради і просить побудувати школу. І його прохання зрозуміле. Адже по області об’єкти освітньої інфраструктури в кращому випадку представлені будівлями 70-80-х рр. минулого століття. А проєкту в нього немає. Тоді цей голова сільради бере з архівів старий проєкт, розроблений ще півстоліття тому, і просто перераховує його за нинішніми цінами. Але так побудувати сучасний дитячий садок або школу не можна”, – розповів журналістам Валентин Резніченко.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Блогер, веб-разработчик, врач или сельский глава: какого кандидата в мэры Днепра выберет Зеленский?
// КП в Украине. - 2020. -№ 115/118(13.08). - С.9( 20.08.2020 )
Рассмотрим более подробно, кто эта четверка и кого, возможно, поддержит президент.
Блогер
На самом деле - народный депутат. Телеведущим и блогером 45-летнего днепрянина Максима Бужанского знали до лета 2019 года, пока его не выбрали "слугой народа" по мажоритарке в 25-м округе. С избранием Бужанский приобрел противоречивую славу: расшатывание "языкового вопроса" и публичные проявления неуважения к ценностям Революции достоинства иногда раздражают даже однопартийцев. По тем же причинам активисты просят Зеленского отбросить идею выдвигать Бужанского в мэры Днепра. Социологические опросы дают разные оценки рейтинга Бужанского, однако понятно, что побороть действующего мэра Бориса Филатова во втором туре "слуге"-кандидату будет сложно.
Веб-разработчик
Основатель и руководитель крупнейшей украинской платформы для поиска работы Work.ua 40-летний Артур Михно - успешный бизнесмен. Окончив экономический факультет ДНУ, основал компанию "Реактор", которая с 2001 по 2006 год стала едва ли не самым известным разработчиком сайтов в Днепре. Информации об Артуре в открытых источниках немного. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Голос України. - 2020. -№ 137. - С. 4( 06.08.2020 )
«Дніпропетровською обласною радою ухвалено рішення про надання попередньої згоди на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад Дніпропетровської області. Дніпропетровська обласна рада працює над втіленням стратегії з поліпшення якості водопровідної води», — йдеться у повідомленні.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.golos.com.ua/article/334199
Село Новопідкряж всілося на поорільських землях більш як 240 років тому. Вперше про цей зимівник Війська Запорозького Низового згадується у 1778 році. Тож не дивно, що срібна козуля із печатки Протовчанської паланки перестрибнула на зелене поле сучасного герба села. Споконвіку тут займалися землеробством, за колгоспного ладу розвивали городництво, садівництво, птахівництво, бджільництво. І в усі часи тримали худобу. Гріх було не тримати, бо дав Бог привільні пастівники, які після сніжної зими стояли у воді, не спекотного літа зеленіли соковитою травою й вигорали під палючим сонцем.
І зараз у селі корів більше, ніж дворів. На 302 садиби 424 голо¬ви, а всього на території Ново- підкрязької...
Центр надання соціально-побутових послуг, який з'явився завдяки співпраці громади та програми Агентства США з міжнародного розвитку — USAID. На реалізацію проекту витратили понад мільйон гривень, більше половини коштів виділила громада, вона виплачує й зарплату фахівцям, а виручку за надані послуги вирішили спрямувати на розвиток матеріальної бази та премії. Усі послуги — за соціальними цінами. Розмістилися служби у капітально відремонтованому Будинку культури колишнього мукомельного комбінату. «Друга половина цього приміщення ще чекає наших дерзань», — Світлана Володимирівна показує занедбану актову залу зі сценою, де має бути громадський простір.
Повний текст статті у відділі періодики ДОУНБ
Рижков ВадимЗамість районних рад - самоорганізація
// День(укр), 2020. -№ 94/95(22.05). - С. 2( 22.05.2020 )
Люди на місцях краще розуміють проблеми та потреби території, на якій мешкають. Саме тому потрібні органи самоорганізації населення. Люди можуть об’єднуватися у будинкові, вуличні, квартальні, мікрорайонні комітети і вирішувати питання благоустрою територій, де вони мешкають. ОСН, відповідно до законодавства, можуть отримати 14 повноважень серед яких, наприклад, контроль за наданням послуг ЖКГ, допомога школам, допомога малозабезпеченим тощо. На ті повноваження, які міська рада передаватиме органам самоорганізації населення, відповідно надаватиметься й фінансування», — розповідає депутатка Дніпровської міської ради, членкиня постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів і місцевого самоврядування Анжеліка ПИЛИПЕНКО. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
//Освіта в Україні. - 2020. - №18-19.- С.3( 11.04.2020 )
…у 2020-му в області запустили проект «Будівництво 100 + »: запланували збудувати та реконструювати у різних куточках регіону більш ніж 100 інфраструктурних об'єктів. Серед них — і Апостолівська школа №3. На її оновлення з обласного бюджету виділили понад 80 мільйонів гривень. Сьогодні тривають роботи, щоб уже цьогоріч учні закладу навчалися в сучасних комфортних умовах. Така реконструкція — перша в історії закладу. У ньому три корпуси, об'єднані переходами. За 90 років накопичилося чимало проблем. Від покрівлі, що фактично руйнувалася, і жахливого виду фасаду — до застарілої обстановки у класах та аварійного стану актової зали. Ремонт розпочали із зовнішніх робіт. Нині довжелезна споруда — вже з новими покрівлею та вікнами. У розпалі — термомодернізація фасаду. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Рижков ВадимГеннадшй Корбан - за "мерію добрих справ"
Ним став Геннадій Корбан — підприємець, меценат, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації у 2014—2015 роках. Його кандидатуру підтримали 28 членів громадської ради. «Чимало членів громадської ради пропонували мені з моєю громадською організацією (благодійний фонд «Стратегія Дніпра». — Ред.) увійти до складу цього об’єднання. Насправді я давно займаюсь подібними справами. Раніше це стосувалося захисту та оборони міста. Я продовжував займатися громадською діяльністю і після того, як сталися певні події. Загалом, щоб уникнути різних інсинуацій: щодня займаюся концепцією міста, його стратегією», — повідомив Геннадій Корбан. Заступником голови громадської ради обрали Геннадія Грищенка. До переліку членів правління увійшли: Марія Пінчук, Ольга Волкова, Маріанна Мірошниченко, Олег Ростовцев та Лілія Богачова. Також у розширеному складі громадської ради з’явилася ще одна посада. Так, спікеркою ради стала Дар’я Слуцьковська, котра відповідатиме за інформаційний супровід і комунікацію з містянами. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Какие главные сложности в управлении крупным городом и его экономикой? — Отсутствие возможности планировать что-либо. Я никогда не понимаю, в каких финансово-экономических показателях окажется город в следующем году. Это следствие того, что мы напрямую зависим от госбюджета, от того, что в него заложат депутаты. Каждое правительство считает, что у местных властей бездна денег на депозитах. Но только почему-то они не думают о том, что депозитов у города — 70 млн, а кредитов уже на миллиард. Более того, на 2020 год парламент принял такой бюджет страны, из-за которого мы недополучим около 2 млрд грн. В итоге на новую троллейбусную линию на жилой массив Победа-6, которую я хотел построить уже в этом году, просто нет денег. И реконструкция школ в городе проходит гораздо медленнее, чем хотелось бы. Как Днепр ощутил на себе такую реформу, как децентрализация? В части усиления местного самоуправления, перераспределения поступлений от налогов и т. д. — Я считаю, что децентрализация — одна из самых успешных реформ в Украине. Если бы общинам не дали возможности хоть немного увеличить свои бюджеты, все давно бы уже рухнуло. Жилой фонд изношен на 80%, насколько изношены коммуникации — неизвестно, так как у нас даже не проводили инвентаризации сетей. На нее нужно потратить около 200 млн грн. Куда ни ткни — везде дырка. И даже если есть деньги, у городского головы мизер полномочий. Скажем, в американском городе Портленд (штат Орегон), который по многим параметрам похож на Днепр, бюджет — $5 млрд, а у его мэра есть право на арест любого гражданина, например, за то, что он сливает нечистоты в водоемы. А мы не командуем ни полицией, ни прокуратурой. Я наливайку не могу закрыть, потому что у меня нет рычагов влияния. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Її суть полягає в тому, щоб комерційні забудовники замість пайових внесків до місцевих бюджетів надали в новобудові квартири для сімей бійців та інших пільговиків. Власне, з такою ініціативою виступив Президент України Володимир Зеленський, але першою серед регіонів її підхопила Дніпропетровщина. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр БОНДАРЕНКО З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
//Сучасна освіта України. - 2020. - №8( 01.02.2020 )
У садочку замінили старий дах та підлогу, встановили сучасні енерго-збережні вікна і двері, оновили внутрішні та зовнішні інженерні мережі. Оздобили кімнати, закупили нові меблі й обладнання. А ще — впорядкували навколишню територію та встановили біля дитсадка новий ігровий майданчик. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Рижков ВадимКомплексний ремонт — за бюджетні кошти
//День. - 2020. - №16. - С.2( 30.01.2020 )
У Дніпрі ще торік стартувала програма мера Бориса Філатова з комплексної реконструкції житлового фонду міста. Згідно з нею, виконуються не окремі види робіт у домах, а у всій сукупності: ремонтують покрівлі, сантехсистеми у підвалах, замінюють вікна між поверхами, утеплюють фасади тощо. За словами заступника міського голови Михайла Лисенка, для ремонтів застосовуються сучасні, якісні, енергоефективні матеріали. «Наприклад, на проспекті Слобожанському утеплено вже понад 15 житлових будинків. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
«У межах проєкту «Моніторинг діяльності міської влади» ми проаналізували дані з відкритих джерел. У Дніпрі спостерігається стала ситуація з рейтингом міського голови. Якщо подивитися на дані муніципального опитування, то рейтинг задоволеності діяльністю міського голови Бориса Філатова коливається від 45% до 53%. Ці коливання невеликі. І це свідчить про те, що той електорат, який був у чинного міського голови, залишається. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/vid-45-do-53
Рижков Вадим"Корупційні зв'язки" в Дніпрі: вигляд "з кущів"
Шанс для радикальних змін у міста з’явився після перемоги Євромайдану. Колишні керівники, злякані розмахом революційних подій, у більшості своїй вважали за краще відійти від справ, аби як мінімум не опинитися в сміттєвому баку. Із цієї причини в Дніпрі навесні 2014 року несподівано виник «вакуум влади». Тоді реальні повноваження фактично перейшли в руки нової команди, яка очолила обласну адміністрацію. Йдеться про губернатора Ігоря Коломойського та його заступників — Геннадія Корбана, Святослава Олейника та Бориса Філатова. Бізнесмени, яких пов’язували з групою «Приват», чиновниками ніколи не були і запровадили в державні структури свої методи управління. Кращими чи гіршими вони були — запитання непросте. Проте на практиці ці методи працювали, і досить непогано. Особливо, якщо необхідно було терміново вирішити питання з постачанням військових, лікуванням поранених або просто поховати загиблих. Тривожний час та обставини диктують свої способи вирішення проблем, нехай інколи і не зовсім в правовому порядку. Саме це і було поставлено в провину членам команди Коломойського. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Колишній радник глави Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик презентував свою книгу «Нескінченність не для слабаків». Книжка розповідає про роботу в 2015—2019 роках команди губернатора Валентина Резніченка, яка стала «найуспішнішою регіональною командою в Україні». «Не ной, а строй!» — так радник губернатора свого часу сформулював кредо команди Резніченка.
«Не секрет, що команда Резніченка зробила більше, ніж будь-яка інша область країни. Без перебільшення — ми були найуспішнішими регіональними державними менеджерами. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Бойко ВікторіяЯкість життя у великому місті (на прикладі міста Дніпро)
// Грані. - 2019. -№ 8. - С. 64-73( 01.12.2019 )
…за результатами онлайн-опитування лише 21,8 % респондентів вважають, що м. Дніпро – це місто рівних можливостей для всіх, а не погодилися з таким висловлюванням 45,8 %.. Слід зазначити, що молоді люди більш оптимістично оцінюють рівні можливості для всіх у рідному місті щодо самореалізації, хоча 43,1 % не погоджуються з такою ситуацією. Найбільш песимістичне сприйняття цієї проблеми спостерігається у середній віковій групі (31-50 р.) – 56,8 %. У жінок більш виражена позитивна оцінка міського простору – 21,8 % (–)/45,8 % (+), ніж у чоловіків – 11,4 % (–)/57,8 % (+). На думку городян, дана проблема є досить актуальною та її вирішення буде сприяти розвитку міста, зменшенню еміграційних настроїв серед усіх вікових верств, а особливо молоді. …Останнім часом можна говорити про певні позитиві зрушення у даному питанні – поширення інклюзивної освіти, відкриття дитячих і спортивних майданчиків, на яких враховуються потреби дітей з обмеженими можливостями. Але для створення комфортного міста «для всіх» вирішення цього питання повинно стати пріоритетним у стратегічних планах розвитку міста . З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?I21DBN=LINK&P21DBN=UJRN&Z21ID=&S21REF=10&S21CNR=20&S21STN=1&S21FMT=ASP_meta&C21COM=S&2_S21P03=FILA=&2_S21STR=Grani_2019_22_8_10
Колядинська ТетянаПідводні рифи, або чого об’єднані громади не очікували
Світлана САКУН, начальник відділу земельних відносин Слобожанської селищної ради Дніпровського району.
— Багато це чи мало, судіть самі. Вся територія ОТГ сягає 16 тисяч гектарів, від яких відніміть тисячу гектарів, які займає саме Слобожанське, і ще 145 гектарів — село Степове. Ми сподівалися на більшу площу. Адже з переданих 1400 гектарів всього 6 гектарів вільних земель із державного резерву, решта — в оренді або на них є державні акти на право постійного користування. Ми отримали акт при- йому-передачі цих земель, але це не означає, що вже можемо ними розпоряджатися. Це можливо лише тоді, коли в Реєстрі речових прав за нами буде зареєстроване право комунальної власності на земельні ділянки. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Рижков В.«Я не згоден із деякими процесами...»
//День. - 2019. - С.2( 06.11.2019 )
Про це сам голова облради Гліб Пригунов повідомив на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук». «Відповідально і відверто... Політична картина в країні останнім часом кардинально змінилася. Чотири роки тому ми об’єдналися в демократичну коаліцію, щоб усунути Партію регіонів від управління процесами в області. І це нам вдалося. Але сьогодні чимало партій, фракції яких представлені в обласній раді, не отримали підтримки жителів області. Тому логічним було б провести позачергові вибори обласної ради, проте ми наразі не маємо відповідного інструментарію», — написав Г.Пригунов. За його словами, останні шість місяців у облраді «відбувається спроба підлаштуватися під всеукраїнську політичну картину за підтримки «попередників». «Не хочу ставити колег по демократичній коаліції перед вибором: підтримати Партію регіонів у цьому питанні чи ні... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ya-ne-zgoden-iz-deyakymy-procesamy
— Борис, вы до мэрства и вы сейчас — это два разных человека?
— Безусловно.
— И в чем отличие?
— Сейчас я не чувствую себя счастливым. У меня полностью изменилась жизнь. Раньше я был свободный человек, который ни от чего не зависел. Мог ехать куда угодно, читать, самообразовываться когда угодно. Сейчас у меня нет на это времени. И есть внешние обстоятельства, которые меня связывают по рукам и ногам.
— Сегодня вся страна говорит о некой феодальной истории, разворачивающейся в регионах. Вы согласны с этим?
— Нет. Более того, считаю это нарративом, который намеренно внедряется в общественное сознание.
— Почему?
— Ну, во-первых, я никогда не любил обобщений. У нас очень сложная страна. С разными регионами, политической историей, мировоззренческими установками. Поэтому говорить, что везде сидят феодалы, — неправильно. Где-то мэр — четыре срока, а где-то — один, как я. И вряд ли стоит всех мазать одной черной краской.
Во-вторых, сейчас создалась такая ситуация во власти, когда есть монобольшинство, у которого в руках все рычаги влияния. Никто сейчас не мешает новой власти заниматься основными историческими вызовами, стоящими перед страной, — войной, экономикой, тарифами. Но одно дело — говорить о них во время избирательной кампании, когда ты хочешь понравиться всем, и совсем другое — отвечать на них сейчас. Поэтому у власти появился соблазн назначать врагов и иметь под рукой людей, исполняющих роль неких громоотводов.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Це дозволить людям самостійно вирішувати питання благоустрою там, де вони вважатимуть за потрібне. ОСН діятимуть спільно з департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики і департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради. Спочатку люди визначатимуть пріоритетність питань, які потрібно вирішити. Це може бути будь-що: від створення клумб, квітників і зелених зон у дворі до будівництва та поточного ремонту доріг, у тому числі внутрішньоквартальних. Якщо міська влада вирішить надати відповідні повноваження, то облаштовану територію утримуватимуть самі органи самоорганізації населення. Для цього їм додатково надаватиметься інвентар, необхідні приміщення, кошти для закупівлі витратних матеріалів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
В открытых источниках информации о новом главе области немного. Известно, что родом он из Харькова, где окончил Национальную юридическую академию им. Ярослава Мудрого, после чего проходил практику в Пенсионном фонде и прокуратуре. В последнее время жил в Киеве и руководил несколькими фирмами. По мнению политологов, испытательный срок Бондаренко пройти сможет, однако не исключают возможности саботажа и противодействия со стороны предшественников. Эксперты полагают, что первым делом новоназначенный губернатор займется кадровыми перестанов¬ками. «Будут объявлены конкурсы на замещение различных должностей в ОГА. Внимание уделят соцсфере... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Бутченко МаксимТоп-30 самых влиятельных людей Днепр
//Новое время страны. - 2019. - №33. - С.24-31( 01.09.2019 )
НВ называет 30 самых влиятельных из них — редакция составила этот список с помощью экспертов.
1. Геннадий Корбан, бизнесмен, экс-глава партии УКРОП
2. Александр Петровский, бизнесмен, основатель международного благотворительного фонда Солидарность
3. Борис Филатов, мэр Днепра
4. Шмуэль Каминецкий, главный раввин города Днепра и Днепропетровской области
5. Святослав Олийнык, первый заместитель главы Днепропетровского облсовета
6. Андрей Павелко, президент ФФУ, бывший депутат ВР
7. Алексей Мартынов, совладелец группы Приват
8. Геннадий Буткевич, совладелец корпорации АТБ
9. Вадим Ермолаев, бизнесмен, основатель компании Алеф
10. Глеб Прыгунов, глава Днепропетровского облсовета
11. Михаил Кошляк, бизнесмен, президент областной федерации дзюдо
12. Валерий Киптык, совладелец сетей супермаркетов Варус и Eva
13. Александр Санжара, секретарь горсовета Днепра
14. Геннадий Гуфман, бизнесмен, лидер городской организации партии За жизнь
15. Артем Романюков, глава правления общественной организации Платформа Громадський контроль
16. Михаил Лысенко, заместитель мэра Днепра
17. Иван Куличенко, бывший мэр Днепра, экс-депутат ВР
18. Валерий Кондратьев, президент баскетбольного клуба Днепр
19. Оксана Петровская, художественный руководитель Днепровского академического украинского музыкально-драматического театра имени Т. Г. Шевченко, мать Александра Петровского.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
«Кабінет мешканця міста Дніпра» — це перший та єдиний в Україні електронний сервіс, який об’єднаний з державним порталом iGov. Також це єдина точка входу для всіх наявних сервісів, створених для мешканців міста. Так, наприклад, не виходячи з дому, ви можете дізнатися, чи є ви у реєстрі мешканців, а також як туди потрапити; подати заявку до контакт-центру чи звернення до міської ради й отримати відповідь онлайн», — розповіладиректорка департаменту інформаційних технологій ДМР Альона ЧУЄВА. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/bez-cherg-i-z-domu
Руденко ИринаЖелтоводского Ленина "спасли" от продажи, чтобы… продать
За памятник вступился сам городской голова Владимир Абрамов, утверждая, что на продажу его выставили незаконно. Мол, это не имущество коммунального предприятия, а имущество города, которое просто отдали на хранение КП.
Но кто ж знал, что Ильич такой проблемный! Исполнители, которые пришли на предприятие арестовывать его имущество за долги, вполне логично посчитали, раз лежит бесхозный памятник без дела вот уже несколько лет, то пусть хоть польза от него будет. Да и не метлы же с ведрами продавать – их-то работники используют, а Ленина давно никто не "эксплуатирует". Лежит себе, место только занимает.
Однако оказалось, что не просто лежит, а хранится. И что собственник памятника – город, а значит, ему решать, какова дальнейшая судьба Ильича. Отстаивать городское имущество взялся мэр Владимир Абрамов.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Рижков ВадимЗамість прочуханки — подяка від міського голови
//День. - 2019. - №134. - С.2( 30.07.2019 )
Міський голова відзначив, що порушення правил парковки — звичайна справа серед дніпрян, і він у цьому — не виняток. Хоча за ігнорування правил треба відповідати, незважаючи на посаду. Філатов назвав свою роботу у кріслі мера такою ж невдячною, як і працю інспекторів з паркування. Міський голова Дніпра відзначив, що перемогти правопорушення можна лише безкомпромісністю... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/zamist-prochuhanky-podyaka-vid-miskogo-golovy
Журавель МаксимОбласть без рулевого и прогнозы на кресло
// Сегодня. - 2019. -№ 121. - С.6( 05.07.2019 )
За пять лет работы команде экс-губернатора удалось заметно улучшить инфраструктуру области. Среди достижений Резниченко эксперты выделяют открытие нового педиатрического корпуса больницы им. Руднева, ремонт Запорожской трассы и строительство моста, который упростил жизнь автомобилистам, которым больше не приходится объезжать участок дороги по полю.
Команда также может похвастаться созданием бесплатных школ робототехники, реконструкцией детских садиков и школ. В частности, многие дошкольные заведения полностью изменили свой внешний и внутренний вид — теперь они создаются в том числе и в форме пчелиных сот. Такой нетривиальный дизайн в Украине был введен впервые.
"В Днепропетровской области за четыре года мы открыли более 60 детских садиков, пять из которых строим "с нуля", а десятки — реконструируем", — говорил Валентин Резниченко.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Ранее у мест для отдыха горожан было семь бюджетных распорядителей, которые самостоятельно решали, чему уделять внимание. Чтобы оптимизировать эту работу, в 2018-м чиновники создали рабочую группу, которая позволила устранить лишние звенья в структуре финансирования и наведения порядка в зеленых зонах.
Из городского бюджета на ремонт дорог в этом году выделили внушительную сумму в 300 млн грн. За эти деньги планируют обновить внутриквартальные пути и дороги общего пользования. Некоторые участки отремонтируют капитально, а где-то проведут текущий ремонт.
К примеру, на улицах Байкальской, Генерала Захарченко, Курчатова, проспекте Героев и бульваре Славы полностью заменят асфальт и бордюры, отремонтируют пешеходные тротуары.
А вот участки от проспекта Яворницкого до улицы Святослава Хороброго, от улицы Фабра до улицы Сечевых Стрельцов, а также улицу Баррикадную ждут масштабные работы. Здесь планируют не только заменить дорожное покрытие, но также высадить деревья. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/remont-dorog-v-dnepre-na-raboty-vydeleno-300-millionov-griven-1251274.html
Гаврилова ЮлияВ селе на Днепропетровщине увековечили английскую королеву
КП в Украине. - 2019. - №40. - С.5( 15.03.2019 )
Так решили отблагодарить Ее Величество за то, что она не признает аннексию Крыма и Донбасса.
- Меня недавно приглашали в Лондон, я встречался с членами британского парламента и королевского двора, - рассказал "КП" в Украине" сельский глава Елизаветовки Максим Голосной. - Пришла идея отблагодарить королеву.
Официально переименование вступит в силу на следующей неделе, торжественная церемония пройдет летом. На площади собираются установить памятный знак и пригласить на открытие делегацию из Британии. Каким он будет - еще не решили, и тут есть свои протокольные нюансы. Чтобы разместить изображение королевской семьи, нужно запрашивать разрешение королевского двора. Процедура может занять не один месяц. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/life/633078-v-sele-na-dnepropetrovschyne-uvekovechyly-anhlyiskuui-korolevu
Пацюк ИринаВ мэрии ищут рулевых, но больше - специалистов
//Сегодня. - 2019. - №45. - С.8( 11.03.2019 )
На сайте горсовета – десятки вакансий на соискание должности госслужащего. Чтобы стать чиновником, необходимо заполнить документы и пройти тестирование. Как оказалось, конкурс здесь не зашкаливает. Так, в прошлом году желающих получить должность в разных департаментах горсовета было 267, из которых назначили 223.
РУКОВОДИТЕЛИ.
Отыскать все предложения о трудоустройстве в горсовете можно на официальном сайте Днепровского городского совета в разделе "Вакансии". Здесь встречается немало объявлений о поиске руководителей и заместителей руководителей различных департаментов.
Среди них можно выделить конкурс на замещение должности начальника инспекции по вопросам контроля за парковками и начальника отдела мобилизационной и оборонной работы управления общественного порядка департамента общественного порядка и гражданской защиты.
Кроме того, в мэрию требуется начальник отдела бухгалтерского учета департамента торговли и рекламы, а также начальник отдела экологической безопасности управления охраны окружающей среды.
С начала года на сайте городского совета было опубликовано 12 объявлений. Зачастую здесь ищут специалистов – восемь вакансий, тогда как начальников – всего четыре.
"Хоть начальники, хоть специалисты – все принимаются на конкурсной основе. Когда появляется вакансия, руководитель принимает решение о размещении информации об этой вакансии в СМИ и на нашем официальном сайте. После публикации проходит 30 дней. Тогда комиссия в городском совете определяет день проведения конкурсного заседания. Отбор проходит в два этапа: собеседование и ответы на экзаменационные билеты", – рассказала начальник Управления по работе с персоналом Департамента обеспечения деятельности исполнительных органов городского совета Ирина Пацюк. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-merii-dnepra-obyavili-konkurs-ishchut-nachalnikov-i-specialistov-1233724.html
Журавель МаксимВ проекте спортивные площадки и дороги
//Сегодня. - 2019. - №30. - С.19( 15.02.2019 )
Активные днепряне с каждым годом улучшают пространство вокруг себя. Благодаря амбициозным идеям и "Бюджету участия" удается создавать новые площадки для детей и даже ремонтировать дороги внутри дворов. На официальном сайте программы — сотни актуальных для города и объединенных общин проектов. В 2018-м эксперты отобрали 111 победителей, которые получили 31 млн грн на воплощение задуманного. "Сегодня" выяснила, какие проекты подают на конкурс днепряне и как проходит отбор.
ПРОЕКТЫ. Больше всего горожан волнует сфера образования и ЖКХ. Немало проектов направлены на ремонт дорог и тротуаров вокруг школ, а также строительство стройплощадок. Что касается активного отдыха, то на сайте "Бюджета участия" зарегистрированы десятки проектов, которые инициируют установку новых спортивных тренажеров и оборудование зон для занятий воркаутом.
Мы выбрали самые затратные проекты, которые горожане предлагают воплотить в жизнь
Журавель МаксимПозрачные торги:Днепр в лидерах по экономии
//Сегодня. - 2019. - №16. - С.8( 28.01.2019 )
Как сообщила эксперт, лидером среди исполнительных органов горсовета по экономии бюджета стал департамент благоустройства и инфраструктуры, чиновникам которого удалось сэкономить на тендерных закупках более 568 млн грн.
В рейтинг также попал департамент жилищного хозяйства (91,3 млн грн), департамент гуманитарной политики (82,3 млн грн), департамент транспорта и транспортной инфраструктуры (67,1 млн грн). Замыкает группу лидеров департамент здравоохранения, сохранив 60 млн грн.
Отметим, что больше всего торгов в системе провел департамент охраны здоровья – за чиновниками горздрава числится 16 400 процедур, департамент гуманитарной политики провел 13 400 процедур, департамент благоустройства и инфраструктуры – 5700 процедур, департамент транспорта и транспортной инфраструктуры – 2600 тендеров, департамент жилищного хозяйства – 2000.
Благодаря системе общественных закупок горздрав покупал технику и оборудование для больниц, что помогло значительно улучшить обслуживание пациентов в городских амбулаториях, говорят чиновники. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/dnepr-okazalsya-v-liderah-po-ekonomii-na-goszakupkah-1212750.html
.Днепр: Планы на 2019
//Сегодня. - 2019. - №1. - С.6( 03.01.2019 )
Для велосипедистов обустроят 36 километров пути, зодчие спроектируют новый аэропорт
.
ЭЛЕКТРОТРАНСПОРТ. ВАГОНЫ ИЗ ГЕРМАНИИ И ОБЪЕДИНЕНИЕ МАРШРУТОВ
Уже в 2019-м городской автопарк пополнится техникой из Германии. В ЕС чиновники хотят купить 20 б/у трамваев, переделав их под наши рельсы. Кроме того, объединят трамвайные маршруты, которые соединяют Правый и Левый берег.
ВОЗЛЕ ВОКЗАЛА. РЕМОНТ И НОВАЯ ДОРОГА
Перемены ждут и Привокзальную площадь. В рамках масштабной реконструкции зодчие предлагают "пробить" новую дорогу к Сичеславской Набережной, что позволит разгрузить от транспорта центр города. А вот со стороны вокзала за ж/д путями создадут транспортный хаб, откуда будут курсировать автобусы.
ЗЕЛЕНЫЕ ЗОНЫ. ЛАБИРИНТЫ И ФЕСТПЛОЩАДКА
Места отдыха горожан продолжат преображать. В нынешнем году строители будут активно трудиться в парках им. Шевченко и Володи Дубинина. В первом хотят перенести концертную зону, которая сейчас находится на смотровой площадке, в амфитеатр. А в парке Володи Дубинина создадут зеленые лабиринты и фестивальную площадку для проведения концертов. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/proekty-dnepra-na-2019-god-zelenye-labirinty-novaya-doroga-i-vagony-iz-germanii-1203490.html
Голосной Максим Сельский глава раздает селянам "дивиденды" от криптовалютыСельский глава раздает селянам "дивиденды" от криптовалюты
// КП в Украине. - 2018. -№ 179. - С. 6( 05.12.2018 )
По словам сельского главы Максима Голосного, 100 гривен для каждого из двух тысяч жителей Елизаветовки удалось заработать в ходе социального эксперимента, который он начал еще в апреле этого года. Тогда на сессии депутаты разрешили ему совершать операции с криптовалютой в интересах громады без привлечения бюджетных средств.
Глава "вложил" свои отпускные, премиальные и выплату материальной помощи (всего 534 доллара) и уже через полтора месяца "заработал" 200 тысяч гривен, которые решил разделить между жителями своей громады.
- Я объясняю людям, что купил что-то вроде электронных акций по одной цене, продал их по другой, а разница составила тот самый "навар", - рассказал "КП" в Украине" Максим Голосной.З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://kp.ua/life/624300-selskyi-hlava-razdaet-selianam-dyvydendy-ot-kryptovaluity
Журавель МаксимГолосовали за бюджет и новый транспорт
//Сегодня. - 2018. - №219. - С.7( 01.12.2018 )
"Бюджет на 2019 год предусматривает финансирование, в первую очередь, городских хозяйственных процессов. Речь идет об уборке и ремонте дорог, текущем и капитальном ремонте жилых домов, крыш, лифтов, обновлении и развитии муниципального транспорта, своевременном обеспечении водой, теплом и другими коммунальными услугами, вывозе мусора и тому подобном. Традиционно более половины бюджета пойдет на социально-культурную сферу. Это 5,2 млрд грн. Средства планируется потратить на содержание муниципальных учреждений образования, культуры, спорта, молодежной политики, медицины и социальной сферы, а также соблюдение социальных гарантий для льготных категорий жителей города", — рассказывают в Днепровском городском совете.
Внушительную сумму 1,5 млрд грн власть имущие потратят на благоустройство и инфраструктуру. Коммунальный транспорт получит 824 млн грн, жилищное хозяйство — 605 млн грн. Еще 341 млн грн направят на питание детей в учебных заведениях. И 70 млн грн — на приобретение муниципального жилья. Кроме того, на закупку медикаментов потратят 75 млн грн. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-gorsoveta-v-dnepre-deputaty-raspredelili-byudzhet-1195447.html
Журавель МаксимСессия горсовета Днепра: обсудили бюджет и крематорий
//Сегодня. - 2018. - №210. - С.7( 22.11.2018 )
присутствующие в зале избранники активно обсуждали вопрос увеличения финансирования для объединения совладельцев многоквартирных домов и жилищно-строительных кооперативов.
"Обсуждали, что в этом году программа выполняется меньше чем на 50%. Соответственно, финансирование в следующем году будет зависеть от объемов выборки денежных средств — как быстро наши ОСМД и ЖСК будут выбирать те деньги, которые им выделяются. Для этого мы дали поручение департаменту экономики и финансов и дали поручение депутатской комиссии по вопросам бюджета усовершенствовать механизм выделения этих денег. Для того, чтобы конкурс проводился несколько раз в год. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-gorsoveta-dnepra-detali-proektov-1191105.html
У ньому взяли участь представники об’єднаних громад, вітчизняні та закордонні експерти з економічного розвитку та децентралізації, науковці. Про одну з головних реформ країни люди, що зібралися в Дніпропетровській облдержадміністрації, говорили упродовж двох днів. Дніпропетровщину, як місце проведення форуму, обрали не випадково. В області вже утворено 61 об’єднану територіальну громаду й процес набирає обертів. «Цей форум — яскравий приклад того, що Дніпропетровщина — один із лідерів проведення реформ: місцевого самоврядування, медицини, освіти. Тут працює одна з найбільш професійних і налаштованих на позитивні зміни команд, — зазначив у своєму виступі перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода. — На сьогодні децентралізація — серед пріоритетів роботи уряду. Дуже важливо обговорити не лише її результати, а й визначити ключові пріоритети на найближчі роки». На думку першого заступника міністра, треба розробити «дорожню мапу» подальшого впровадження реформи, і саме Дніпропетровщина здатна показати план дій, який стане взірцем для інших регіонів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/ti-hto-gotovyy-uhvalyuvaty-rishennya
Результати аудиторського дослідження засвідчили, що ресурсний потенціал, яким володіє територіальна громада міста Дніпра, здатний забезпечити належні соціальні гарантії її мешканцям.
Однак суттєві прорахунки в управлінні не дозволили повним обсягом використовувати потужні можливості та резерви територіальної громади міста.
Так, через невикористання виконавчими органами місцевого самоврядування повною мірою своїх повноважень, бюджетом міста втрачена можливість отримати додаткові надходження від операцій із земельними ресурсами та майном на суму понад 510 млн грн, від зовнішньої реклами, діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, пайових внесків - на суму понад 56 млн грн.
Крім того, не використовувались значні резерви внаслідок затвердження міською радою протягом 2011 - 2017 років орендної плати за користування землею на мінімальному рівні незалежно від мети використання - 3 % (при 12 % максимально дозволених законодавством).
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18
Филатов БорисКогда мне говорят, что я предал идеалы Майдана, я смотрю на это с улыбкой
// КП в Украине. - 2018. -№ 133. - С. 4-6( 20.09.2018 )
...- Разговаривала с местными, спрашиваю: какие претензии к мэру? Главная - невыполненные обещания. Например: "Парус" обещал снести - не снес. Сказал, что билеты для школьников будут дешевле, а с начала учебного года никаких изменений. - Потому и не хочу делиться своими планами. "Парус" я бы снес хоть завтра. Мы пытались провести переговоры с собственником. Но после одесской истории с заводом "Краян", по которой господина Труханова до сих пор гоняют, мы больше ни с кем не вступаем ни в какие переговоры. Мы ушли с ними в суды. Рано или поздно мы их домучаем. Что касается льготного проезда для детей, выбор исполнителя - это сложная процедура. Если сейчас не допечатали, то допечатают через неделю. Поэтому тот, кто испытывает скепсис, пусть просто попробует надеть мои ботинки. Есть иллюзия, что сидит мэр в кабинете, дал команду, раз - и все поехало. Может, в Харькове это возможно. Но там все работает. А мы город получили в разваленном состоянии, в условиях полной анархии. Поэтому тормозящие процессы однозначно присутствуют. ... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/politics/617547-borys-fylatov-kohda-mne-hovoriat-chto-ya-predal-ydealy-maidana-smotrui-na-eto-s-ulybkoi
Ветрова АлинаКак область назовешь, так в ней и заживешь
//Аргументы и факты в Украине. - 2018. - №26. - С.6( 02.07.2018 )
ПРИЕМЛЕМЫЙ КОНСЕНСУС У многих украинцев возникает вопрос: почему Днепропетровская область станет Сичеславской, а не, к примеру, Днепровской, что вроде бы логичнее? Ведь названия большинства наших областей «происходят» от названий областных центров. Их ряды пополнит и Кировоградская обл., которая станет Кропивницкой. Почему же тогда Днепропетровская «примыкает» к меньшинству – Волынской обл. (с центром в Луцке) и Закарпатской (с его столицей Ужгородом)?
В пояснительной записке к законопроекту сказано, что переименование Днепропетровской обл. на Сичеславскую будет способствовать возрождению украинской национальной идентичности и подчеркнет значение региона как современного форпоста украинской государственности. А эксперты, поддержавшие это название, утверждают, что оно не случайно, поскольку во времена УНР (Украинской народной республики) по инициативе известного историка Дмитрия Яворницкого город Екатеринослав (нынешний Днепр) называли Сичеславом, правда, неофициально. До официального переименования в 1918-1919 годах дело не дошло. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.aif.ua/politic/ukraine/v_ukraine_gotovyat_k_pereimenovaniyu_dnepropetrovskuyu_i_kirovogradskuyu_oblast
Руденко ИринаВ Днепре "примерили" флаг на 72-метровый флагшток
В ОГА пока не раскрывают, когда флаг поднимут окончательно. Известно только, что территорию возле флагштока также собираются обустроить. Можно лишь предположить, что открытие 72-метрового флагштока с гигантским стягом приурочат ко Дню флага – 23 августа. А до этого времени проведут все необходимые "репетиции" и просчитают все нюансы. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/life/611867-v-dnepre-prymeryly-flah-na-72-metrovyi-flahshtok
Філатов Б.Відкритий лист президенту України Петру Порошенку
//День.- 2018. - №113. - С.5( 27.06.2018 )
Шановний Петре Олексійовичу!
Дніпро залишається єдиним містом-мільйонником не лише в Україні, а й у світі, яке не має власного ефективного аеропорту. Злітна смуга летовища — у вкрай незадовільному стані, а термінал не відповідає вимогам часу. Без доступного повітряного сполучення Дніпро перебуває в пастці радянської спадщини як «закрите місто». Наразі вартість перельоту може виходити за межі здорового глузду. Наше місто фактично не відчуло переваг безвізового режиму з Європейським Союзом. Відсутність повітряних воріт не компенсується ані залізничним, ані водним чи наземним сполученням. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/vidkrytyy-lyst-prezydentovi-ukrayiny-petru-poroshenku
Фарисей А.Правильный ракурс. Рейтинг комфортности украинских городов. Днепр на шестом месте.
//Фокус. - 2018. - №25. - С.( 22.06.2018 )
Ключова експозиція розташована на 600 квадратних метраИтоговый балл: 51,7. Население: 1 млн
— Высокие зарплаты — Хорошее транспортное сообщение
— Высокие цены на продукты — Плохая экология
Жители Днепра гордятся тем, что его называют одним из форпостов борьбы с сепаратизмом. Так город окрестила команда олигарха Игоря Коломойского, который почти год работал в должности главы Днепропетровской областной госадминистрации. Больница им. Мечникова в Днепре до сих пор первой принимает тяжелораненых бойцов из зоны боевых действий. Управляет городом мэр, у которого, пожалуй, самые яркие среди чиновников посты в Facebook. Борис Филатов — участник "команды мечты" бывшего владельца ПриватБанка, активно взялся за облагораживание города. У местных жителей вызывает уважение тот факт, что ремонтные работы при Филатове проводятся не только в центре, но и во дворах отдалённых районов. Также мэр решил, что городу нужно полноценное метро. Ещё в 90-х годах в Днепре построили ветку из шести станций, которая вела от железнодорожного вокзала в один из отдалённых жилмассивов города. Изначально предполагалась ещё одна ветка — через центр Днепра к Южному ж/д вокзалу. Строительство возобновили. Метро строят турецкие фирмы-подрядчики. Обещают закончить к 2021 году, но, вероятно, понадобится больше времени. Смета постоянно меняется. Сегодня она составляет более 5 млрд грн.
За последние четыре года Днепр стал новым домом для многих переселенцев из Донецка, которые хотят обзавестись здесь собственным жильём. В результате в городе прибавилось новостроев. Средняя стоимость однокомнатной квартиры в новом доме — около $30 тыс. Днепр нельзя назвать городом доступных цен, стоимость условной потребительской корзины составляет здесь почти 850 грн. Таково новое лицо мегаполиса, который изменил многое, начиная с названия.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://focus.ua/ratings/400549/
Журавель МаксимВ Днепре запретили алкоголь и пластиковые пакеты: как прошла сессия горсовета
//Сегодня. - 2018. - №89. - С.6( 24.05.2018 )
Вчера народные избранники Днепра провели очередное заседание. В стенах горсовета всего за полтора часа депутаты успели не только решить сессионные вопросы, но и активно подискутировать на тему поправок в системе госзакупок ProZorro. Кроме того, приняли решение запретить продажу алкоголя в ночное время и поддержали проект запрета на использование в торговле полиэтиленовых пакетов. "Сегодня" выяснила, какие еще изменения грядут в ближайшее время по указке депутатов. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-dnepre-zapretili-alkogol-i-pakety-kak-proshla-sessiya-gorsoveta-1140939.html
Рижков ВадимНа Дніпропетровщині селяни вкладають кошти в криптовалюту
Ініціативу з проведення унікального для України експерименту подав сільський голова Єлизаветівки Максим Голосний. «Чому депутатам ВР, членам уряду і взагалі чиновникам можна мати і декларувати криптовалюту, а простим селянам ні? Для мене це лише додатковий інструмент для виходу із системної кризи на локальному рівні. Цей інструмент вже існує», — написав у своєму Facebook Максим Голосний. Нещодавно сесія сільради офіційно дозволила сільському голові проводити операції з криптовалютою за позабюджетні кошти. На використання бюджетних коштів потрібне буде окреме рішення. «Офіційно повідомляю, що кожен член територіальної громади села Єлизаветівка станом на сьогодні офіційно забезпечений криптовалютою. Це не жарт, а черговий соціальний експеримент, який має піти на користь простим людям», — повідомив М.Голосний. Поки що єлизаветівці мають намір інвестувати в Cardano, Ripple ІОТА та Bitcoin. На даний момент на кожного мешканця села вже купили по одній криптоодиниці — Cardano (ADA) за ціною 14 центів. І її вартість зростає. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/na-dnipropetrovshchyni-selyany-vkladayut-koshty-v-kryptovalyutu
Рижков Вадим«Укопай колеса»
//День. - 2018. - №77. - С.2( 03.05.2018 )
Активісти допомогли мешканцям житлового масиву «Парус» захистити прибудинкову територію від злісних паркувальників. Напередодні травневих свят жінки-пенсіонерки вирішили захистити газон навпроти під’їзду, вкопати автомобільні покришки, аби водії не паркувалися на ньому і не псували зелених насаджень. У результаті жінки зазнали нападу одного із власників автівки. За пенсіонерок заступався 60-річний сусід Олег Христов, проте розлючений водій його побив. Подія здобула широкого розголосу завдяки тому, що інцидент було знято на відео і розміщено в YouТube. Обурені активісти вирішили довести ініціативу мешканців до кінця і таки встановити огороджу, а також провести виховну роботу з автохамом... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/ukopay-kolesa
Руденко ИринаПрозрачное и "веселенькое" не носить, спиртное не пить...
Основной пункт кодекса – дресс-код, согласно которому основным стилем работников мэрии является официально-деловой. Для женщин это классический костюм классического кроя, при этом длина юбки – до середины колена, на 5 см выше или ниже. Допускаются брючные костюмы, закрытые платья и классические блузки. При этом в "ансамбле" должно сочетаться не более, чем три цвета и два типа принтов. Как тут не вспомнить уволенную заместительницу мэра Филатова, Светлану Епифанцеву, которая на каждой сессии щеголяла то туфлями от Валентино, то костюмчиками игривых расцветок. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/citynews/606774-v-dnepre-utverdyly-dress-kod-teper-rabotnyky-horsoveta-odevauitsia-po-ynstruktsyy
//Голос України. – 2018. - №68. – С.4( 12.04.2018 )
У такий спосіб розв’язали проблему нестачі води для поливу. Томатам потрібно багато вологи, а тюльпани менш примхливі, ощадливі й у поливі, й у посадці. На одному квадратному метрі в середньому вміщує 320 цибулин. Так на ділянках селян виросли численні теплиці... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.golos.com.ua/article/301819
Журавель МаксимСколько заработали чиновники: Чем богаты днепровские слуги народа
// Сегодня. - 2018. -№ 63. - С. 7( 06.04.2018 )
Согласно декларации, одним из самых богатых людей Днепра оказался мэр города Борис Филатов, зарплата которого в прошлом году составила 490 тыс. грн (к слову, это в 2,5 раза больше, чем заработал мэр Киева Виталий Кличко). Кроме того, 530 тыс. грн рулевому города принесло отчуждение движимого имущества, и еще 157 тыс. грн он получил благодаря аренде. Примечательно, что Филатов предпочитает держать деньги не на банковском счету, а в виде наличных: вместе с супругой они задекларировали 2,32 млн грн и $1,448 млн. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/deklaracii-rulevyh-dnepra-skolko-zarabotali-i-na-chto-tratilis-1128571.html
Журавель МаксимУслуги онлайн
//Сегодня. - 2018. - №53. - С.7( 23.03.2018 )
На сайте igov.org.ua для жителей Днепропетровской области уже доступны более 230 различных услуг госорганов и есть еще отдельная категория бизнес-услуг. Чтобы воспользоваться ими, необходимо пройти авторизацию при помощи программы BankID, IDcard или Сертификата электронно-цифровой подписи. Например, если вы решили пройти идентификацию через банк, то портал запросит дату рождения, ИНН, скан-копию документов и адрес проживания. Далее нужно создать логин и пароль.
Сайт предоставляет развернутую информацию об услугах, общие сведения и законодательную базу, ссылки, переходя по которым пользователь попадает на страницы регистрации админуслуг. На каком этапе обработки находится заказанная услуга, можно узнать в разделе "Мой журнал".
Так, согласно распоряжению Кабмина, на дороги в Днепропетровской области выделили более одного миллиарда гривен. Из них на ремонт Криворожской трассы, некоторые участки которой сейчас больше напоминают лунный ландшафт, хотят потратить 260 млн грн, еще 50 млн грн обойдется ремонт отдельных участков трассы, соединяющий областной центр с Никополем. Самую внушительную сумму — 650 млн грн — выделили на строительство трассы Днепр — Царичанка — Кобеляки — Решетиловка. Кроме того, в 2018-м хотят построить объездную дорогу вокруг Днепра, цена вопроса — 250 млн грн. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/143108
Журавель МаксимАдминуслуги: офис на колесах
//Сегодня. - 2018. - №41. - С.8( 05.03.2018 )
По улицам Кривого Рога курсирует первый в Украине передвижной центр, предоставляющий административные услуги. Обычный грузовой автомобиль за несколько минут превращается в мобильный офис. С начала года услугами центра-трансформера успели воспользоваться около 2000 человек... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Журавель МаксимВ Днепре объявили бой скупщикам лома
//Сегодня. - 2018. - №36. - С.8( 26.02.2018 )
"Сегодня" узнала, как проходит операция "Дамоклов меч" и какие последствия ждут этот нелегальный бизнес в Днепре.
В мэрии озвучивают амбициозные планы, задумав к началу июня сравнять с землей 300 подобных пунктов. По подсчтам власть имущих, ежедневно придется убирать с карты города по пять-семь "нелегалов". Чтобы демонтировать металлоприемный пункт, на площадку, заваленную ржавыми железяками, загоняют бульдозер, который с сносит все незаконные постройки на территории.
За первые три дня в результате операции удалось снести 14 самовольно оборудованных пункта приема металла, куда сносили не только ненужное дома старье, но и ворованное коммунальное имущество. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-dnepre-obyavili-boy-skupshchikam-loma-1118686.html
Филатов БорисБорис Готов даже носить за политиками портфель, только денег на город дайте
// КП в Украине. - 2018. - № 11. - С. 4-6: цв.ил.( 25.01.2018 )
По итогам 2017 года журналисты агентства "Укринформ" признали Бориса Филатова самым ярким главой города в Украине. Сам он этот факт прокомментировал коротко: "Я бы не хотел сам себя так характеризовать". Общаться с ним было интересно не только из-за его яркости и харизматичности. Днепр - большой город, а проблемы, с которыми приходится сталкиваться местной власти - наполнение бюджета, отношения с бизнесом, выросшие тарифы и кадровые вопросы - типичны для многих городов. "С ДРУГИМИ МЭРАМИ ПЛОТНО ОБЩАЕМСЯ" - Полтора года назад, когда мы с вами записывали интервью, вы возлагали большие надежды на реформу децентрализации. Оправдались надежды? - Я считаю, что децентрализация - это самая успешная из всех проводимых реформ. Это не только моя точка зрения, но и моих коллег. Мы с другими мэрами очень плотно общаемся. Друг перед другом хвастаемся, помогаем, советуемся, обмениваемся опытом, ездим в гости, и не только на день города. Например, у нас полгода работали винницкие специалисты, помогали решать вопросы оптимизации транспортных маршрутов. Мэр Харькова Геннадий Кернес передал нам бесплатно всю проектную документацию по открытию новых ЦНАПов в зданиях райисполкомов, которые были построены еще по старому принципу. Мы в свою очередь показали винничанам, как у нас работает муниципальный бесплатный лагерь для пенсионеров. Я все время на связи с мэром Житомира Сергеем Сухомлиным, близко общаемся с Владом Атрошенко, мэром Чернигова. У нас очень хорошие конструктивные отношения. Нам делить нечего...
...Як відомо, радгоспні землі не розпайовували, і люди залишилися без земельних наділів. Така доля спіткала і радгосп «626». Його колишні працівники, які живуть у приватних будинках, мають хоча би присадибні ділянки, а тим, хто мешкає у двоповерхівках, у Манвелівці, свого часу виділили городи — 32 гектари для ста осіб. Вони їх обробляють уже років тридцять, сплачують справно земельний податок. Минулої весни на тій землі з'явилися інші господарі... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Філатов Борис"Нова політична нація" - досвід Дніпра
// День - 2017. -№ 234/236. - С. 8( 28.12.2017 )
Міський голова Дніпра Борис Філатов — людина, в якої робочий день буквально розписаний по хвилинах. Аби зустрітися з ним напередодні Нового року, помічникам довелося шукати «вікно» між черговою нарадою і поїздкою на об’єкт, що будується. У кабінеті мера — нічого зайвого, хіба що біля входу величезний тренажер із біговою доріжкою. А ще на книжкових полицях у службовому кабінеті — книжки з «Бібліотеки газети «День», що особливо приємно. Мер Дніпра називає себе другом і однодумцем нашого видання. Торік «День» нагородив його символічною короною, назвавши одним із найяскравіших і найефективніших градоначальників року. У 2017-му активність Бориса Філатова відзначили й інші ЗМІ, зокрема, він став одним з 12 осіб, чиї вчинки по-хорошому здивували цього року, за версією Укрінформу. Сам Філатов іронічно називає себе «політичним лідером сантехніків і електромонтерів», що звучить досить кокетливо, але, з іншого боку, співзвучно з ідеєю В’ячеслава Липинського про «трудову монархію», чиї праці міський голова Дніпра вважає дуже актуальними.+У Дніпрі розпочинається будівництво кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. За його словами, собор Покрови Пресвятої Богородиці побудують на лівому березі Дніпра, в парку Сагайдак. Влада міста вже виділила земельну ділянку під будівництво. Архітектор розробив проект собору в стилі дерев’яної архітектури — козацького бароко. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/nova-politychna-naciya-dosvid-dnipra
Визит Порошенко в Днепр: Президент увидел на Днепропетровщине результаты эффективной работы и децентрализации
//КП в Украине. - 2017.- №201. - С.6( 28.11.2017 )
Шаг за шагом наша страна возвращается к экономическому росту и социальному развитию. Наглядно это видно на примере того, как команда Порошенко преображает Днепропетровщину.
Глава Бюджетного комитета Верховной Рады, где всегда чутко и внимательно относятся к потребностям Днепра, Андрей Павелко сопровождал президента Украины в этой насыщенной рабочей поездке, программа которой завершилась вручением украинским военнослужащим новых квартир. Вспоминается еще один визит Петра Порошенко в Днепр - двухлетней давности. Тогда вдовам участников АТО и офицерам президент также вручал ключи от нового жилья и тоже благодарил Андрея Павелко: глава ФФУ посодействовал тому, чтобы 20 квартир обрели новых владельцев.
Так большие дела начинаются с милосердия, с частных инициатив - и обретают государственный масштаб. За минувшие годы, по словам Петра Порошенко, государство начало системную работу по обеспечению жильем тех, кто защищает ее рубежи. За три года военнослужащие Минобороны, Нацгвардии, полиции, СБУ получили более 5000 квартир. В стране создали президентскую программу строительства домов-общежитий для контрактников. Это уже не казармы, а абсолютно новые условия для украинских военных!
В следующем году в Украине наберет ход медреформа. Здоровье нации - важнейший приоритет, достигается оно разными путями: как поддержкой здорового образа жизни (тут Днепропетровщина опять в лидерах - в 2017-м открывались и футбольные мини-стадионы, и спортплощадки, и реконструированная при содействии Андрея Павелко современная арена "Трудовые резервы"), так и улучшением медицинского обслуживания. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/citynews/593265-vyzyt-poroshenko-v-dnepr-prezydent-uvydel-na-dnepropetrovschyne-rezultaty-effektyvnoi-raboty-y-detsentralyzatsyy
Гаврилова ЮлияДнепропетровскую область хотят превратить в Сичеславщину Общественники и члены политических партий собирают подписи и готовят обращение в Верховную Раду.
// КП в Украине. - 2017. -№ 169. - С. 5( 01.09.2017 )
Городские новости | Жизнь городов Юлия ГАВРИЛОВА (27 сентября, 12:46) 536 Днепропетровскую область хотят превратить в СичеславщинуДнепропетровскую область хотят превратить в Сичеславщину Чтобы область стала Сичеславской, нужны поправки в Конституцию. Фото: wikimapia.org Общественники и члены политических партий собирают подписи и готовят обращение в Верховную Раду. Казалось бы, декоммунизация в Украине практически завершилась – повалены памятники советским вождям, переименованы улицы и даже целые города. Теперь добрались до областей. Так, например, активистов и общественные организации не устраивает нынешнее название Днепропетровской области. Дескать, имя города сократили на девять неугодных букв, теперь и с регионом что-то нужно делать.
СИЧ – наше все
Председатель Днепровского общества политических узников и репрессированных Иван Дремлюга инициировал сбор подписей за переименование Днепропетровскую область в Сичеславскую.
- Название должно быть заменено на другое, не содержащее в своем названии признаков прошлой коммунистической системы, - объяснил на своей страничке в соцсетях Иван Дремлюга. - На наш взгляд, среди многообразия возможных названий нужно выбрать такое, которое отражает, подчеркивает и прославляет героическую борьбу украинского народа за свою государственность и независимость как в средневековые времена, так и в период 1917-1920 годов, и в наше время.
Как объясняет общественник, слово СИЧ является символом памяти и чествования героических защитников нашего края, запорожских казаков, в период УНР тоже распространялось название Сичеславщина.
Именно поэтому представители Днепропетровских областных общественных организаций и политических партий, так сказать, национально-патриотического направления, обратились к Верховной Раде Украины с требованием внести соответствующие изменения в Конституцию.
У жителей области не спросили
Вот только большого ажиотажа и народной поддержки инициатива не вызвала. Да и людей, в общем-то, не вовлекали в этот процесс – петиций не составляли, на улице подписи не собирали. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/citynews/587788-dnepropetrovskuui-oblast-khotiat-prevratyt-v-sycheslavschynu
Руденко ИринаЗа "дебилов" в соцсетях мэр Днепра Филатов лишил заместительницу премии
Мэр Днепра Борис Филатов заявил, что объявляет выговор и лишает премии свою заместительницу социальным вопросам, экс-регионалку Светлану Епифанцеву. Причина – некорректное поведение в соцсетях. Оказалось, на На своей странице в Фейсбуке женщина некорректно высказалась в адрес пользователей, в свою очередь тоже не особо подбирающих слова по поводу гибели эск-нардепа Ирины Бережной.
- Можете подавиться своими скринами и своей злостью. Нормальный человек никогда не опустится до того, чтобы оскорблять погибшего человека, притом на глазах у своего ребенка, - написала чиновница на своей странице. – Скриньте на здоровье. А я, еще раз повторю, что ущербные дебилы, кто пишет гадости. Все. Тема Ирины закрыта. Бог нам всем судья.
Борис Филатов не стерпел такого, как он сказал, "хамства" (хотя днепряне не раз нарывались на его "крепко словцо" в комментариях), мол, еще 21 июля этого года выдал распоряжение по поводу этического поведения работников горсовета, и это никакая не шутка. А поскольку оскорбления – никак не этическое поведение, то получай, Светлана Владимировна, по заслугам: выговор и лишение премии!
- Уважаемые коллеги, ещё раз обращаю ваше внимание на недопустимость хамства в отношении граждан в любой его форме, - написал мэр в Фейсбуке. - Если вы думали, что я пошутил, когда издавал соответствующее распоряжение, так вы ошибаетесь. Сегодня вынесен выговор заместителю городского головы Светлане Епифанцевой. Также Светлана Владимировна лишена премии. Причина: некорректные высказывания в адрес граждан в социальной сети "Фейсбук". Ещё раз и уже окончательно, для тех, кто туго соображает. Вы можете иметь противоположные убеждения. Состоять в разных политических партиях. Иметь собственное мнение о Майдане и происходящих в стране событиях. Но вам никто не позволит хамить гражданам! Даже в интернете.
Дейкун Вячеслав0блсовет: дали деньги на дороги и театры
// Сегодня. -2017. -№ 12. – С.8( 17.07.2017 )
...ДОРОГИ. Крупнейшей расходной статьей, получившей «дофинансирование», довольно ожидаемо стали местные дороги, ведь именно это направление в последние годы областные чиновники позиционируют как одно из приоритетных. Так, на ремонт и реконструкцию областных автопутей избранники без лишних споров решили направить сразу около 60% всей «сверхплановой» суммы — чуть больше 251 млн грн. «За эти деньги будут отремонтированы дороги в целом ряде населенных пунктов региона, таких как Никополь, Марганец, Желтые Воды и Царичанка, а также в Покровском и Межевском районах», — отчитались в облсовете...
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Довгаль Сергій"Дід" поперек горла?
// Україна молода. - 2017. -№ 78. - С. 9( 27.06.2017 )
...Громади насамперед об’єдналися на засадах ефективності подальшого управління територіями.
На Дніпропетровщині тоді таких нових утворень постало 15, і з них найбільше — чотири — в Апостолівському районі.
Отож такий процес стали називати своєрідним «лакмусовим папірцем» ефективності урядового курсу реформ.
При тому, що характерною ознакою його початку стало те, що на чолі 159 новостворених об’єднаних громад практично не виявилося «нових облич», адже їх переважно очолили голови існуючих дотепер сільських рад та інші особи, яких теж випадковими не назвеш.
Винятком із цього правила здавалися хіба що троє пенсіонерів та одна безробітна.
При цьому один із цих пенсіонерів виявився ще й серед найстарших за віком усіх новообраних голів.
Це 68-річний Валерій Попельнюк, який очолив у Апостолівському районі Ленінську об’єднану територіальну громаду, до якої увійшли також населені пункти колишньої Токівської сільської ради, а всього сім сіл із населенням понад 8 тисяч людей.
Але й він в управлінській сфері зовсім не новачок.
Адже ще в минулому столітті вже очолював місцеву сільраду. Проте швидко збагнув, що зі старим багажем далеко не заїдеш...
І, як це не парадоксально, спершу може сприйнятися, «Дід», як із повагою називають місцеві Валерія Попельнюка, став вельми яскравим прикладом того, як можна жити і мислити справді по-новому...
// Україна молода. - 2017. -№ 62. - С. 5( 24.05.2017 )
Їхня «золота ера» настала після того, як Президентом України став Віктор Янукович. У Дніпрі це позначилося приходом до влади на її ключові щаблі криворізької команди, зрощеної на підприємствах рудовидобувної галузі, на той час уже контрольованих Рінатом Ахметовим. Одне з них очолював тоді ще зовсім молодий і на обласному рівні практично не відомий Олександр Вілкул, який, зрештою, і став головою обласної державної адміністрації після того, коли цю посаду залишив Володимир Яцуба. А ще раніше на владний Олімп у Дніпрі зійшов його батько Юрій Вілкул, до того ректор Криворізького технічного університету. Він очолив обласну раду.
Форпост «учорашніх»
Коли ж головою облдержадміністрації став ще й Вілкул-молодший, це навіть за тодішнього «регіонального» всевладдя було «занадто».
Отож Юрій Григорович мусив поступитися сину накинути око на крісло міського голови Кривого Рогу, на якому понад 20 років впевнено і комфортно почувався Юрій Любоненко.
Останньому довелося зважити на тодішні «правила гри» і погодитися на те, щоб продовжити свій трудовий шлях уже депутатом Верховної Ради України.
Натомість обласну раду очолив Євген Удод, теж «зрощений» на одному з підприємств рудовидобувної галузі, контрольованих Рінатом Ахметовим.
І хоч тепер ситуація на Дніпропетровщині кардинально змінилася, Кривий Ріг продовжує залишатися таким собі форпостом «учорашніх», які за результатами останніх виборів мера і міської ради навіть зміцнили свої позиції.
Хоча спершу і там ледь не зазнали фіаско.
Адже Юрій Вілкул із зов¬сім незначним відривом переміг геть невідомого широкому загалу висуванця «Самопомочі» Юрія Милобога.
Галас із приводу немовби фальсифікації тих виборів тоді зчинився на всю Україну.
Зрештою, Верховна Рада проголосувала за переголосування. «Самопоміч» цього разу кинула проти свого для криворіжців Вілкула «засланого козачка» та ще й «людину без біографії», як висловилася нардеп Ірина Геращенко, Семена Семенченка.
За такої ситуації Юрій Григорович переміг уже беззаперечно.
«Кривий Ріг має бути очищений»
Тепер же стали щільно згущуватися хмари і довкола мера-тріумфатора.
Чи не першим про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, на своїй сторінці у «Фейсбуці»:
«Сьогодні проводиться низка обшуків у Криворізькій міській раді, за місцем проживання та здійснення комерційної діяльності директорів і засновників підприємств, причетних до легалізації 200 мільйонів гривень, виділених із бюджету в 2016 році. В рамках розслідування перевіряється можлива причетність до скоєння розкрадання міського голови Вілкула Ю. Г., його першого заступника Удода Є. Г., заступника Катриченка О. В., інших посадових осіб ради і низки підприємств». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://umoloda.kiev.ua/number/3163/188/111890/
Дейкун ВячеславВячеслав Днепряне хотят музей, скейт-парк и студию
// Сегодня. - 2017. - № 89. - С. 8( 22.05.2017 )
«Сегодня» узнавала, какие задумки пользуются наибольшими симпатиями днепрян и сколько денег понадобится на их реализацию. Напомним, в рамках конкурса любой желающий мог представить свой проект по улучшению инфраструктуры города. После первичного отбора чиновниками инициативы были выставлены на открытое интернет- голосование, которое и должно окончательно решить, какие из них получат финансирование от местной власти. «На программу из бюджета выделено 16 миллионов гривен. Они будут в равной степени распределены между малыми проектами, реализация которых обойдется до 200 тыс. грн, и крупными, на которые нужно от 200 до 600 тыс., — рассказала директор департамена инновационного развития мэрии Юлия Павлюк. — Победители определяются открытым голосованием, его результаты объявим 29 мая».
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Павлюков АлесандрОбвинения бюджет и парковки
// Сегодня. – 2017. – №87. – С.8( 18.05.2017 )
Руководитель фракции "Громадская сила" Загид Краснов выступил с предложением полностью отменить в Днепре плату за городские парковки. Дескать, многие из них не оборудованы надлежащим образом, что постоянно становится поводом для недовольства со стороны горожан, а доходы в бюджет от паркингов все равно незначительны. Однако, с резкой критикой этой идеи выступил заммэра города Александр Санжара. "Главная задача парковок — не наполнять бюджет, а регулировать городской трафик, — заявил чиновник. — Если мы сейчас отменим плату, то по центру города будет не пройти, не проехать, все будет заставлено машинами". В итоге, достаточного количества голосов инициатива не набрала.
После этого депутаты оперативно приняли финотчет по бюджету города за первый квартал, согласно которому он был перевыполнен на 12%, или 165 млн грн. Сразу нашли и применение этим средствам, направив 105 млн на ремонт дорог, 50 млн — на ремонты в сфере ЖКХ, 4,5 млн — на закупку дополнительного оборудования для выдачи загранпаспортов, и еще столько же — на подготовку к купальному сезону пляжей. Кроме того, избранники постановили перенаправить средства, предусмотренные на финансирование ветеранских организаций (всего — 902 тыс грн), на адресную поддержку ветеранов Второй мировой, благодаря чему каждый из 809 проживающих в городе ветеранов в этом году получит на 1162 грн помощи больше. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-gorsoveta-dnepra-obvineniya-byudzhet-i-parkovki-1021874.html
МОЛОДЕЖЬ И ИНИЦИАТИВЫ Местные жители — народ инициативный. Всего за четыре года в конкурсе мини-грантов "Город своими руками" (жители подают свои идеи, ДТЭК и местные власти выбирают лучшие из них и финансируют) победили 52 (!) проекта от павлоградцев. Это детские спортивные и игровые площадки, скалодром, площадки для воркаута (целых три), мини-парки, центр каякинга, автобусная остановка, молодежный центр, школьный спортзал и так далее. Уже в первый год конкурса было подано 27 заявок, из них — 7 победителей, а в 2016 количество поданных заявок выросло до 47, из которых победителями стали 20. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/life/stories/monogorod-na-pozitive-pavlograd-prevrashchaetsya-v-komfortnoe-mesto-dlya-zhizni-samorazvitiya-i-sporta-1020008.html
Как депутаты горсовета Днепра попали во все телевизоры
// Комсомольская правда в Украине, 2017. -№ 71. - С. 5( 21.04.2017 )
В назначенный день 19-го заседания сессии все не задалось с самого утра. Часть депутатов отказалась регистрироваться, а звучавший в зале Гимн Украины некоторые народные избранники то и дело заглушали криками «ганьба». У представителей оппозиции цель одна - им необходимо было срочно снять с должностей председателя бюджетной комиссии и секретаря городского совета. «Но для рассмотрения этих вопросов нужно хотя бы зарегистрироваться», - терпеливо поясняет депутатам городской голова Борис Филатов. Увещевания мэра не действуют. «Балаган», «омерзительное зрелище» и «дурно пахнущий фарс» - на эпитеты к происходящему в сессионном зале сложно поскупиться. В течение нескольких часов оппозиционные депутаты бегают по залу и неистово голосят о нелегитимности сессии, всепоглощающей коррупции и прочих богомерзких явлениях. Вскоре доходит и до толкотни - народные избранники в буквальном смысле борются за возможность выступать с трибуны. Микрофон городского головы превращается в открытую площадку для выступлений. Теперь сюда пускают всех. С трибуны звучат поздравления с днем рождения, пожелания хорошего настроения и призывы к третьему Майдану. Напряжение в зале накаляется до предела, и те, у кого нервы послабее, закуривают просто в помещении. Тем временем мэр сообщает: у него украли карточку для голосования, и попросил изготовить дубликат. Мракобесие длится несколько часов. Непримиримость ситуации в следующем: «Вы должны вынести в начало повестки вопрос о снятии коррупционеров с должностей», - кричат депутаты. «Я внесу, только давайте сначала зарегистрируемся и откроем сессию», - не устает повторять мэр. Депутатов такой вариант не устраивает, и бессмысленный диалог продолжается снова и снова. И когда мэр Филатов заявляет о готовности рассмотреть только два вопроса – о прекращении полномочий секретаря и главы бюджетной комиссии, - требовавшие этого больше всего депутаты просто покидают зал. Вслед им звучит уже ставшее крылатым: «Куда вы, зайчики?» Происходящее напоминает спектакль в театре абсурда. И могло бы быть смешно, если бы от этого не страдал город. Мэр Филатов объявляет перерыв, чтобы повторить попытку собрать сессию уже на следующий день. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Почему сессия горсовета Днепра не смогла отправить подозреваемых в коррупции депутатов в отставку?
// КП в Украине. - 2017. -№ 70. - С. 7( 20.04.2017 )
По информации многочисленных СМИ, из бюджета города около полумиллиарда гривен были переведены на счета фирм отца секретаря горсовета – Дмитрия Мишалова. Именно его фирмы выигрывали тендеры, несмотря на участие в торгах игроков, предлагавших более выгодные условия. Также, по информации СМИ, более 40 млн. грн. бюджетных средств было потрачено на оснащение Интернетом школ… в которых и так уже был проведена сеть. Работы выполняли компании, частично или полностью подконтрольные тому же Вячеславу Мишалову. 21 марта лидер партии "Объединение "Самопомощь" Андрей Садовой заявил, что исполнительный комитет политической силы направил обращение председателю НАБУ Артему Сытнику с просьбой проверить опубликованную в СМИ информацию о злоупотреблении служебным положением в личных интересах и интересах членов своей семьи секретарем Днепровского городского совета Вячеславом Мишаловым. Уже в начале апреля на официальном сайте партии "Самопомощь" появилось заявление, в котором шла речь о том, что рабочая группа, которую возглавила вице-спикер Верховной Рады Украины Оксана Сыроид, рекомендовала депутатам Днепровского горсовета Вячеславу Мишалову и Артему Хмельникову добровольно сложить мандаты. Кроме того, было принято решение об исключении Артема Хмельникова из партии. Снятие с должности секретаря Днепровского городского совета стало темой №1 в Днепре на протяжении последних нескольких недель. Отчасти благодаря сессии городского совета, которая растянулась на 2 дня. 13 апреля во время сессии городского совета депутаты все-таки смогли перейти к вопросу голосования, которое, как любит выражаться мэр, окончательно сбросило со всех маски. А под этими масками оказались "гримасы" целой группы народных избранников, подконтрольных мэру. В голосовании не приняли участие депутаты из группы "ЗаД" и подавляющее большинство депутатов из "Укропа". Такой сценарий читался изначально. Единственным способом для Филатова оставить Мишалова и Хмельникова на их должностях, было запретить представителям большинства на пушечный выстрел приближаться к кабинке для голосования. Ведь голосование было тайным, и, по нашим данным, не желающие прикрывать собой секретаря горсовета и главу бюджетной комиссии были. Но встать и пойти проголосовать открыто по определенным причинам они не могли. Запугивание, шантаж, указание начальства, прошлые грешки, которые могли вылезть наружу в случае ослушания, – все эти методы вполне могли использоваться. Сохранить Мишалова и Хмельникова, как двух штыков в коалиции, для Филатова было критично. Это свидетельство того, что никакого большинства у Филатова нет и близко, и он не уверен в тех 18 депутатах, которых, как мэр считает, он держит в кулаке. Именно они не голосовали за отставку Мишалова и Хмельникова. Поэтому голосовали в большинстве своем только те депутаты, которые открыто высказали свою антикоррупционную позицию. Плюс мэр и два "виновника" торжества З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:http://dp.vgorode.ua/news/sobytyia/326435-sessyia-horsoveta-mer-y-bolshynstvo-otkazalys-holosovat-protyv-korruptsyy
Павлюков АлександрИзбранники устроили скандал на сессии
// Сегодня. - 2017. -№ 68. - С. 8( 13.04.2017 )
Вчера в сессионном зале днепровского горсовета местные депутаты собрались на очередную сессию. Впрочем, заседание избранники провести не смогли — после почти трех часов ругани и взаимных обвинений встречу перенесли. То, что в мэрии будут бушевать нешуточные страсти, стало понятно еще на подходе к зданию горсовета, у стен которого собрался внушительный митинг. Протестующие держали в руках плакаты с требованием отставки секретаря горсовета Вячеслава Мишалова, который в последние недели оказался в центре громкого скандала. Чиновника обвиняют в том, что во время его работы секретарем несколько компаний, связанных с его семьей, одержали незаслуженную победу в крупных тендерах, объявленных мэрией. Накануне Мишалова вместе с главой бюджетной комиссии мэрии Артемом Хмельниковым даже исключили из рядов объединения "Самопомич", по спискам которого они прошли в горсовет, и теперь активисты требовали, чтобы они сложили свои полномочия. Не менее жарко было и в самом сессионном зале. Ряд депутатов, представляющих как оппозиционные партии, так и входящие в коалицию политсилы, потребовали от мэра рассмотреть на сессии исключительно вопросы снятия с должностей Хмельникова и Мишалова, а остальные пункты повестки дня отложить в связи с тем, что в их подготовке принимали участие оскандалившиеся чиновники. Городской же голова настаивал на том, что избранникам нужно зарегистрироваться и проголосовать за основу регламента, а уже потом вносить в него правки. Спор быстро перерос в массовую ругань, обильно приправленную взаимными громкими обвинениями, и в заседании объявили перерыв. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-dnepre-deputaty-ustroili-skandal-na-sessii-a-aktivisty-vnushitelnyy-miting-1012419.html
Довгаль СергійСміття в хаті "Самопомочі"
// Україна молода. - 2017. - № 45. - С. 11( 12.04.2017 )
...Тендери для батька від сина Як уже писала наша газета, після перемоги на виборах міського голови в обласному центрі у 2015 році ставленика «УКРОПу» Бориса Філатова, який її виборов у принциповій боротьбі з висуванцем Опозиційного блоку Олександром Вілкулом, у новообраного мера склалася доволі непроста ситуація.
Адже в міській раді отримати лояльну більшість виявилося для нього доволі складним питанням.
Більше того, опозиційні до Бориса Філатова Опоблок та «Громадська сила» стали докладати чимало зусиль для того, щоб сформувати свою коаліцію.
За такої ситуації потрапляння до міської ради такої собі «темної конячки» у традиційних політичних розкладах мегаполісу, якою стала «Самопоміч», мимоволі почало перетворюватися на «золоту акцію».
І справді, до пори до часу партійці львівського міського голови Андрія Садового займали вичікувальну позицію.
Аж доки не отримали якщо й не «золоту акцію», то, зважаючи на кількісну нечисельність фракції, щось близьке до цього.
Адже один висуванець «Самопомочі», В’ячеслав Мішалов, став секретарем міської ради, а другий, Артем Хмельников, очолив постійну Комісію з питань міського бюджету, фінансів і місцевого самоврядування. А тепер обоє опинилися в епіцентрі грандіозного скандалу.
Як тепер уже стало всім відомо, за час доволі нетривалого перебування В’ячеслава Мішалова на посаді секретаря міськради бізнес його батька став постійно перемагати в найсерйозніших тендерах і встиг отримати з міського бюджету немалі кошти.
Сам Дмитро Мішалов у Дніпрі — бізнесмен доволі впливовий. Зокрема, він є власником групи будівельних компаній «Майстер».
У 90-ті роки був ключовим партнером групи «Приват» у девелоперських проектах. У часи Віктора Януковича Мішалов будував майданчики для гелікоптерів, футбольні й льодові арени.
А після перемоги Євромайдану з системи розподілу бюджетних коштів він випав.
Усе повернулося на круги своя для бізнесмена після того, як «Самопоміч» потрапила до Дніпропетровської міської ради. Усього-на-всього за півроку перебування сина на посаді фірми його батька виграли тендерів на суму понад 466 мільйонів гривень. Гроші на міст чи на вітер? Причому чималі бюджетні кошти скеровувалися на недешеві проекти, нагальна необхідність яких викликає сумніви. Одним із них став капітальний ремонт центрального у Дніпрі Нового мосту.
Востаннє його ремонтували в 2002 році. Тодішній міський голова Іван Куліченко заявляв, що після цього масштабна реконструкція тут знадобиться щонайменше років через сорок. Проте «припекло» набагато раніше.
Тендер на реконструкцію стратегічного об’єкта виграв бізнес батька секретаря міської ради.
Наразі на мосту кипить грандіозна робота — переобладнують електромережі, міняють мостові перекриття, зовнішнє освітлення, тролейбусні мережі, встановлюють навігаційну сигналізацію, посилюють дефектні балки.
На ці масштабні перетворення з бюджету міста буде витрачено близько 177,79 мільйона гривень.
А що, Дніпро може собі це дозволити, адже завдяки децентралізації у 2016 році бюджет міста склав близько 9 мільярдів гривень, що майже вдвічі більше показників минулих років.
Причому тендерна пропозиція фірми Мішалова-старшого ТОВ «Завод «Майстер-Профі» щодо реконструкції Нового мосту виявилася однією з найдорожчих, проте перевагу чомусь надали саме їй.
І хоч містяни через цей капітальний ремонт нині мають значні незручності — по одній половині мосту дозволено рух тільки маршрутних автобусів, а тролейбуси і автотранспорт тепер потрапляють на лівий берег і назад через вузенький Старий міст біля залізничного вокзалу, в необхідності таких перетворень ніхто не сумнівався.
Аж доки не виплив назовні скандал із «Самопоміччю»…
Петренко АндрейКто ответит за полмиллиарда гривен?
// Сегодня. - 2017. -№ 65. - С. 8( 10.04.2017 )
В конце марта этого года в Днепре разгорелся скандал, в центре которого оказались представители партии «Самопо-ощь»: секретарь городского совета Вячеслав Мишалов и глава бюджетной комиссии Артем Хмельников. По информации некоторых СМИ компании, имеющие отношение к отцу секретаря горсовета Дмитрию Мишалову, регулярно выигрывали городские тендеры, на общую сумму более 450 млн грн.
Именно это стало поводом к тому, что уже 21 марта лидер партии «Самопомощь» Андрей Садовой заявил, что исполнительный комитет политической силы направил обращение к председателю НАБУ Артему Сытнику с просьбой проверить опублико-ванную в СМИ информацию. И, уже 1 апреля 2017 года, рабочая группа представителей «Самопомощи» под руководством вице-спикера Верховной Рады Оксаны Сыроид рекомендовала Вячеславу Мишалову и Артему Хмельникову добровольно сло-ить мандаты. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Антипов СергейПочему от мера Днепра требуют уволить секретаря и главу бюджетной комиссиии
// Комсомольская правда в Украине. - 2017. -№ 63. - С. 7( 07.04.2017 )
ОДНОПАРТИЙЦЫ СОВЕТУЮТ УЙТИ ДОБРОВОЛЬНО Уже 21 марта лидер партии «Самопомощь» Андрей Садовой заявил, что исполнительный комитет политической силы направил обращение к председателю НАБУ Артему Сыт нику с просьбой проверить опубликованную в СМИ информацию, а 1 апреля рабочая группа под руководством вице спикера Верховной Рады Оксаны Сыроид рекомендовала Вячеславу Мишалову и Артему Хмельникову добровольно сложить мандаты. Кроме того, было принято решение об исключении последнего из партии. В среду, 5 апреля, во время брифинга в ИА «МОСТ-ДНЕПР» было объявлено о создании инициативной группы, в которую вошли депутаты городского совета, общественные активисты и военнослужащие. Члены объединения призвали руководителей ГПУ, НАБУ и Нацполиции расследовать деятельность членов фракции «Самопомощь» в горсовете Днепра. В состав инициативной группы вошли: депутат городского совета Днепра (фракция «БПП «Солидарность») Дмитрий Хозин, депутат городского совета Днепра, член политической партии «УКРОП» (внефракционный) Дмитрий Погребов; депутат городского совета Днепра («Громадська сила») Екатерина Збар ская, участник боевых действий Алексей Юрченко, общественный активист Алиада МансуроваКанкава, заместитель главы правления 00 «Платформа Громадський Контроль» Денис Селин и другие.
За последний год наш город «прославился» той беспрецедентной коррупцией, которая процветает в стенах городского совета и касается высших чинов как горсовета, так и исполнительной власти. Днепровская коррупция сегодня стала брендом, и главными лицами этого бренда стали секретарь городского совета Вячеслав Мишалов и глава бюджетной комиссии горсовета Артем Хмельников. Главным вопросом является деятельность секретаря горсовета, и в ней прослеживается коррупционная составляющая, так как фирмы его отца начали получать от города миллионные подряды на разного рода работы по благоустройству, ремонту и реконструкции объектов. Общая сумма бюджетных средств, которые «ушли» на фирмы Мишалова за прошедший год, составила более полумиллиарда гривен. Это явно конфликт интересов, когда сын занимает пост секретаря горсовета, а фирмы его отца осваивают сотни миллионов из городской казны. Это первый признак коррупции, отметил внефракционный депутат городского совета Днепра (член парии «УКРОП») Дмитрий Погребов. ЗАЯВЛЕНИЯ УЖЕ ЛЕЖАТ В ГПУ, НАБУ И МВД З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Довгаль СергійІ один у полі воїн
// Україна молода. - 2017. -№ 23. - С. 9( 22.02.2017 )
Уранці 12 січня цього року на Єлизаветівську сільську раду, що в Петриківському районі на Дніпропетровщині, напали близько 25 невідомих людей у масках. «Гості» представилися жителями котеджного містечка з вулиці Тепличної в Дніпрі й заявили, що в них немає газу. У сільраді в цей час проходила нарада, і людей було чимало. Проте невідомих у масках це ніскільки не знітило. Вони нападали на всіх присутніх, штовхали їх і обливали зеленкою. «Тітушки» вибігли на вулицю тільки після того, як голова сільради Максим Голосний заявив їм, що в приміщенні скрізь встановлено камери відеоспостереження. Надра належать народу Люди примітили, що невідомі прибули приблизно на семи недешевих авто. А в причині такого зухвалого візиту майже ніхто не сумнівався. Звісно ж, газ!
У Єлизаветівці його споживають, як і скрізь по Україні.
І доки сільська рада працювала з державною компанією-постачальником, проблем не виникало. Платили за спожитий газ, скільки вимагали, не вдаючись у подробиці.
Коса найшла на камінь після того, як до Максима Голосного прибули представники нового постачальника — компанії «Дніпропетровськгаззбут», яка є дочірнім підприємством ПАТ «Дніпропетровськгаз». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.umoloda.kiev.ua/number/3124/188/108958/
Репан ОлегІнвестиції не можна залучати в культурну пустелю
// День(укр), 2017. -№ 23/24. - С. 10( 10.02.2017 )
Міська влада Дніпра приділяє багато уваги створенню європейського іміджу свого міста. В структурі мерії нещодавно створили спеціальні заклади, які системно займаються залученням інвестицій, а також туристичною привабливістю міста. До цієї роботи підключили спеціалістів, зокрема істориків та краєзнавців. Один із них — доцент Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара — Олег РЕПАН, який викладає студентам історію України. Навесні та влітку 2014 року він, як командир стрілецького взводу, захищав свою країну на Донбасі й був поранений у Пісках. Але й у мирному житті ветеран АТО займає активну позицію і не залишається осторонь громадського життя. Під час декомунізації Олег Репан брав участь у роботі міської комісії з перейменування топонімічних об’єктів. Зараз він очолює «Інститут історії Дніпра», який сприяє впровадженню нової концепції історичного розвитку міста. — На День соборності України ви разом із колегами проводили акцію щодо роз’яснення нових найменувань вулиць, зокрема, вулиці Січових Стрільців. Як з’явилася така ідея? — Розуміння того, що подібні акції просто неба потрібні, виникло, коли ми працювали в топонімічній комісії міської ради. Майже 300 вулиць Дніпра змінили назву і це створює великі ускладнення людям, які там живуть. На рівні волонтерських ініціатив таке проводилось і раніше. Наприклад, це робили журналісти на вулиці Олександра Чернікова, розповідаючи людям про колегу, який загинув у зоні АТО. Ми теж проводили акцію на вулиці Сержанта Андрющенка. Але акція 22 січня — це перехід волонтерської ініціативи вже на рівень підтримки міською владою. Вона організована «Інститутом історії Дніпра», який є складовою частиною «Агенції розвитку Дніпра», що існує при міськраді. Ми запланували цілу систему подібних заходів, а це була перша, пілотна. Дивились на плюси та мінуси, що нам треба відкоригувати. Ми хочемо кожного тижня, починаючи з 17 лютого, зустрічатися на вулицях з жителями нашого міста, роздавати листівки. Готуємо інформацію про людину або історичну подію, на честь якої названо вулицю. Встановимо екран, де буде відео, музика, презентація. Загалом, ми підготовили на цей час майже 50 довідок. — Як ставились до цього жителі міста? — По-різному, але більшість доброзичливо. Ми зустрічались і з байдужістю, коли людям нецікаво, на якій вулиці вони живуть. Іноді серед літніх людей було несприйняття. Але ми з повагою ставимось до їхньої думки — це їхнє право так вважати. На щастя, вони живуть у демократичній країні. Водночас було дуже цікаво спостерігати за реакцією двох груп — молоді та молодих сімей. Тут ми отримали найкращу підтримку. Хоча, бувало, що старші люди теж зупинялись, говорили, розпитували. Багатьом все ж таки цікаво знати, на честь кого назвали їхню вулицю. «НАШЕ МІСТО — БАГАТОНАЦІОНАЛЬНЕ, АЛЕ ВОНО СТОЇТЬ НА УКРАЇНСЬКІЙ ОСНОВІ» — Чи вдалося під час перейменування зробити з комуністичного Дніпропетровська український Дніпро? — Ми спробували підійти до перейменування системно. Визначили три рівні топонімів — локальні, загальноукраїнські та європейські назви. На мою думку, найгірше нам вдалося із загальноєвропейським рівнем. Ще достатньо велика кількість назв є нейтральними — різноманітні Бузкові, Ранкові тощо. Найчастіше вони з’являлися як компроміс, після жорстких дискусій, конфронтації думок. Одним із елементів такого корегування були громадські слухання. На всі звернення громадян, наскільки було можливо, комісія відповідала позитивно. Наприклад, була громадська ініціатива щодо перейменування вулиці Вакуленчука на честь колишнього директора Дніпровського машинобудівного заводу Леоніда Стромцова. Люди зібрали підписи і ця вулиця отримала нову назву за їхнім бажанням. Але й по інших вулицях, якщо приходила навіть невелика ініціативна група або надсилали листи і звернення, ми приймали їх і розглядали. В цілому роботою я задоволений. Адже нам вдалося великою мірою показати місцеву специфіку, яка властива Дніпру. На мою думку, в нашому місті топонімічна реформа була проведена найсистемніше з усіх великих міст України. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/investyciyi-ne-mozhna-zaluchaty-v-kulturnu-pustelyu
В горсовете Днепра слабая оппозиция, – общественное движение «Честно»
Днепровские депутаты Загид и Руслан Красновы – злостные прогульщики сессий и заседаний комиссий горсовета и должны сложить мандаты в соответствии с законом о статусе депутата местных советов. Всего в городском совете Днепра – 10 претендентов на отзыв. Среди них – бывший первый заммэра и экс-член фракции УКРОП Дмитрий Погребов, коллега Красновых по фракции Виталий Верба, 5 членов фракции «Оппозиционный блок». Также в зоне риска представительница УКРОПа Екатерина Буря, которая, хоть и посещала сессии, однако проигнорировала множество заседаний комиссий, сообщает общественное движение «Честно».
Так, представители «Громадской силы» – отец и сын Красновы – в прошлом году не были почти на 70% сессионных заседаний. Согласно закону, партия может отозвать своего депутата в случае, если он пропустил более 50% заседаний на протяжении года. При этом работать он должен не только на сессиях, но и в комиссиях горсовета.
Несмотря на эти требования, депутаты Красновы заседания комиссий также игнорируют. Более того, Загид Краснов считает не нужной комиссию по вопросам этики, материнства, детства и партнерских отношений, в состав которой входит. «Она не несет никакого функционала эта комиссия. Я работаю в целом по всем вопросам, связанным не только с этой комиссией», – сказал Загид Краснов, не уточнив, в каких же еще комиссиях он задействован.
Его сын Руслан свои пропуски сессионных заседаний объясняет необходимостью сдавать сессии в вузе в Киеве и «писать диссертации на разные темы». Из того, что не посещает заседания комиссии по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения и международных связей, Краснов-младший трагедии не делает и говорит, что главное – работа на избирателей, хотя, как депутат, отстаивать интересы людей он должен как раз на сессиях и комиссиях.
Скандальный экс-первый заместитель городского головы Дмитрий Погребов, в обход закона совмещавший эту должность с депутатским мандатом, также систематически прогуливал сессии. Кроме того, депутат, который декларировал, что после увольнения с должности зама и продолжительного «затишья» возвращается в активную политику, пропустил 90% собраний земельной комиссии. Говорит – ему некомфортно бегать по заседаниям.
«Есть депутаты, которые, как и я, занимают принципиальную позицию — они более активно ходят, потому что я концентрируюсь на организационной деятельности. Для меня как для топ-менеджера это приоритетный путь, нежели самому бегать по комиссиям и участвовать в этом фарсе, который они там устраивают», – отмечает Погребов.
В список кандидатов на отзыв из-за прогулов комиссий попали также депутаты от «Оппоблока» – Александр Турчин (пропустил 50 из 60 заседаний сессий и комиссий) и Ярослав Гивель (пропустил 44 заседаний сессий и комиссий из 84). В предыдущей каденции они прогуливали аналогично. Также может лишиться мандата и Сергей Суханов, который свои пропуски заседаний комиссии объясняет систематическими нападениями на него. В целом фракция «Оппозиционного блока» – лидер по прогулам и может «похудеть» сразу на 5 человек.
Городской голова Борис Филатов отмечает, что истинной целью прогульщиков является желание сорвать сессионную работу горсовета. Но благодаря промэрскому большинству совету удается принимать необходимые решения. Чтобы стимулировать депутатов выполнять свои прямые обязанности, мэр заблокировал выделение им так называемых депутатских средств. Это – 2,3 млн грн на округ. «Я им в один момент перестал платить депутатские деньги... Я считаю, что это тоже в какой-то степени инструмент политической коррупции: депутат, который распоряжается суммой в 2,3 млн — опосредованно «покупает» лояльность избирателей – красит лавочки, вставляет окна, ремонтирует подъезды. Так вот после того, как они перестали ходить в зал, на комиссии, я им просто приостановил выплаты», – сказал Борис Филатов.
Среди фракций по количеству прогулов (с учетом депутатов, пропустивших более 25% заседаний) является «Оппозиционный блок» – 52%, «Солидарность – Блок Петра Порошенко» – 50%, «Громадская сила» – 43%.
Кроме того, целый ряд депутатов игнорирует голосования, которые также являются их прямой обязанностью. Сразу 8 депутатов в прошлом году не голосовали в более чем 50% случаев. Наиболее нерешительным оказался Александр Турчин из «Оппозиционного блока» (81% проигнорированных голосований), на втором месте – Руслан Краснов (80%), на третьем – Дмитрий Погребов (77%). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://www.056.ua/article/1531000
— Зараз багато людей лають владу — не шкодуєте, що стали міським головою? — Відповідаю одразу — ні, не шкодую. Робота дуже цікава, але важка й пов’язана з великим емоційним напруженням. Постійне перебування в міськраді, відрядження, виїзди. Хоча така робота дає великі можливості для самореалізації. Тут слід бути фахівцем у всьому, починаючи з кадрової політики й закінчуючи міським господарством. Потрібні професійні знання, й щодня для себе щось нове відкриваєш у такому величезному місті. І не лише в господарстві, а й у людях зокрема. Тому вважаю, що це вершина моєї професійної кар’єри. Я багато ким був — і журналістом, і адвокатом, і підприємцем працював в облдержадміністрації, й народним депутатом, але тут, звісно, треба бути універсалом. А з приводу того, що лають владу — проблема, в першу чергу, полягає в тому, що в умовах війни, економічної кризи, зубожіння, невизначеного майбутнього люди владою незадоволені. А мер — людина, яка владу втілює. При цьому в місцевого самоврядування свої завдання й звинувачувати мене в тому, що високі тарифи на комунальні платежі, — не можна. Адже не ми ці тарифи встановлюємо, і є об’єктивні життєві реалії. У той же час, за соцопитуваннями, сьогоднішній рейтинг у мене десь 49%. Вважаю, що це досить висока підтримка. Люди бачать, що влада змінюється, вона стає відкритішою, запускаються великі інфраструктурні проекти, наприклад добудова метро. Та просто вперше за багато років у місті чистять дороги й можна нормально пересуватися, хоча зима цього року сніжна. «2017-й — ЦЕ РІК ТРАНСПОРТУ» — Які напрямки роботи вважаєте пріоритетними цього року? — Ми вже оголосили, що 2017 рік — це рік транспорту. У місті, на догоду приватним перевізникам, муніципальний електротранспорт був фактично знищений. Людей возять на так званих «скотовозках». Хоча пересувний склад зараз трохи покращав. Але у перевізників є певна картельна змова — користуючись рішенням попередньої влади, вони підняли ціну на перевезення. Нам удалося цю ситуацію мінімізувати, але не так, як хотілося б. Проте ми є заручниками — я маю на увазі і мерію, і городян. У нас і так багато воєн, пов’язаних зі зсесенням незаконних МАФів, бігбордів, йде боротьба з нелегальними парковками. Тому відкривати черговий фронт було б неправильно — довелося домовлятися. Але я все одно схиляюся до того, що ці питання не вирішити адміністративними або судовими методами, закручуванням гайок. Усе одно треба знаходити компенсаційні механізми. І якщо ми хочемо навести лад, то однозначно треба розвивати електротранспорт, перерозподіляти маршрути. Це серйозна логістична програма, пов’язана з низкою кроків. Перше, купівля рухомого складу. Минулого року ми придбали 13 нових білоруських тролейбусів. Нинішнього року ми плануємо купити десь 50 тролейбусів, причому ведемо переговори про придбання в лізинг, фактично на умовах кредиту. Крім того, ми ремонтуємо пересувний склад — тролейбуси й трамваї, щоб не соромно було зайти у вагон. Але пересувний склад не вирішує всіх питань. Ми збираємося ремонтувати колії, переїзди, вирівнювати рейки. І, нарешті, транспортна реформа передбачає зміну самої маршрутної сітки. Провели вивчення пасажиропотоків, залучали навіть дані мобільних операторів. Ми у кілька етапів змінюватимемо всю схему, прибиратимемо «задвоєння» маршрутів. Приватні перевізники дуже нервують, побоюються, що від їхніх послуг ми можемо відмовитися. Це серйозна проблема, й вона вимагала залучення фахівців Вінницької мерії, які стали моїми радниками. Цього року на розв’язання транспортної проблеми ми виділяємо рекордну цифру — близько 770 млн гривень.
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ДНІПРОВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ Але в цілому пріоритетів багато. Наприклад, капітальний ремонт 10-12 шкіл-тисячників, де вчиться багато дітей. У кожній з них будуть відремонтовані дахи, замінять вікна й двері, облаштують прилеглу територію, посадять дерева. Ми підрахували, що за найближче п’ятиліття ремонт шкіл дозволить заощадити на комунальних платежах з урахуванням використання енергозбережних технологій близько 40 млн гривень. Крім того, у нас заготовлені проекти на реконструкцію 57 вулиць. Це не просто зміна дорожнього покриття й тротуарів, а й облаштування безбар’єрного середовища, що полегшить життя людей з особливими потребами. Ми хочемо помістити під землю сміттєві баки й купити спеціальні сміттєвози, які діставатимуть ці баки спеціальним маніпулятором. Збираємося купувати для прибирання тротуарів відповідну техніку. Місто в украй запущеному стані, й, природно, надходить величезна кількість нарікань звідусіль, але є й позитивні зміни. Ми відновлюємо вуличне освітлення там, де його не було десятиліттями. Плануємо цього року зробити підсвічування мостів із застосуванням світлодіодів. І ще плануємо відремонтувати фасади як мінімум 10-15 історичних будівель. Поступально йтимемо вперед і концентруватимемо фінансові ресурси у певних напрямках. «ЗАОЩАДЖЕНЕ — ЦЕ ЗАРОБЛЕНЕ» — Чи достатньо коштів у міському бюджеті для реалізації цих планів? — Щодо коштів — є питання. Цього року через об’єктивні причини, починаючи з підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень і закінчуючи тим, що на нас уряд спустив оплату комунальних платежів скрізь і всюди, бюджет розвитку скоротився. Тобто рік 2017-й не буде таким «жирним», як 2016-й. Це, звісно, проблема, хоча не така, як в інших територіальних З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: http://dniprograd.org/2017/02/03/boris-filatov-mi-maemo-obirati-novi-shlyakhi_53672
Жукова АнастасияШесть детей ютятся на 30 квадратах
В Кривом Роге стены воинской части украсили петриковской росписью и картинами на патриСитуация усугубилась тем, что отец семейства заболел туберкулезом и зарабатывать деньги не может, проходя лечение В тесноте. Шестеро детей живут на 30 «квадратах». Фото: А. Жукова Многодетная мать Анастасия Куркутова и ее шестеро детей оказались в катастрофических бытовых условиях. Их дом в селе Нововасильевка Магдалиновского района находится в аварийном состоянии, из-за чего вся семья вынуждена была съехать на съемное жилье, а когда отец семейства на полгода слег в больницу, ситуация и вовсе стала критической. Женщина уже несколько раз обращалась за помощью к местным чиновникам, но поддержки, по ее словам, так и не нашла. "Сегодня" выясняла подробности истории. "Дом, где сейчас живем, снимаем за 300 грн в месяц. Условия плохие, но чего еще ждать за эти деньги, — рассказывает нам Анастасия. — Тут течет крыша, плохие полы, а вода в колодце во дворе непригодна для питья, так что хожу за ней к соседям. Чтобы согреться, топим печку дровами и углем". Общая площадь дома, где живет мать с шестью малышами в возрасте от 11 месяцев до 8 лет, едва превышает 30 квадратных метров. Состоит он из одной большой комнаты, где в холодное время года дети проводят большую часть времени практически друг у друга на голове, и маленького помещения с печкой. "Я сама из Днепра. Мама и бабушка умерли. Раньше мы жили с моей бабушкой, но ей не нравилось, когда рядом столько детей, и нам пришлось скитаться по квартирам. Сейчас бабушка умерла, у нее остался дом, правда, там нет ни газа, ни света, — говорит многодетная мать. — Но самое главное, у нас нет на него никаких документов, бабушка со всеми эти бумажками "не дружила". К тому же на дом претендует и еще одна родственница, а денег на то, чтобы идти по судам, у нас нет". Пять лет назад, после переезда от бабушки, семье удалось купить небольшой дом, но он уже тогда находился в плохом состоянии, а сейчас и вовсе стал непригодным для жилья, ведь денег на капитальный ремонт семья так и не насобирала. Ситуация усугубилась тем, что отец семейства заболел туберкулезом и зарабатывать деньги не может, проходя лечение. Настя признается: вынуждена покупать лекарства и продукты за деньги, которые выплачивают в качестве пособия на рождение малышей. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/pod-dneprom-mat-s-6-detmi-ostalas-bez-kryshi-i-kormilca-794038.html
Дейкун ВячеславИсторическое здание превратят в "Кубометр"
// Сегодня. - 2016. -№ 227. - С. 8( 01.12.2016 )
В Днепре состоялся очередной градсовет, где на суд городских архитекторов был представлен ряд крупных проектов, которые собираются реализовать в мегаполисе. "Сегодня" узнавала, как в обозримом будущем может измениться архитектурный ландшафт областного центра. "ИСТОРИЧЕСКИЙ" ТРЦ. Одним из наиболее интересных проектов, который собираются реализовать в Днепре в ближайшее время, обещает стать новый торгово-развлекательный центр, который получит название "Кубометр-2". Появиться объект должен в центральной части города, между главным железнодорожным вокзалом и рынком "Озерка". Планы по возведению этого центра озвучивались и ранее, в частности на прошлых градсоветах, однако концепция комплекса вызвала ряд нареканий, среди которых было отсутствие продуманной системы парковок З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/v-dnepre-200-letnyuyu-fabriku-prevratyat-v-torgovo-razvlekatelnyy-centr-775256.html
Серед основних переваг сервісного центру МВС новою зразка — найсучасніші технології, електронна черга, система прозорості кабінетів і спеціально підготовлений клієнтооріентоваyний персонал. Сервісний центр надаватиме платні й безкоштовні послуги, що відносяться до компетенції МВС: видача й обмін водійських посвідчень, реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, замовлення й видача номерних знаків. «У Дніпрі ми запускаємо пілотний проект оцінки якості роботи адміністраторів сервісних центрів МВС, що допоможе нам відслідковувати ефективність прані персоналу та вираховувати КРІ. Ми також впровадимо систему інформаційних боксів, де можна буде знайти всю необхідну інформацію про послуги», - розповідає про Інновації керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. У Дніпровському центрі надання адміністративних послуг можна буде зареєструвати також земельні ділянки, отримати виписку з Державного земельного кадастру, здійснити реєстрацію прав на нерухоме майно, реєстрацію декларацій » сфері містобудування та інші адміністративні послуги. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18
Як запевняє колишній перший заступник мера, депутат Дмитро Погребов, більшості в міськраді вже немає, а нова буде створена найближчим часом. Про це він написав на своїй сторінці в мережі «Фейсбук», коментуючи те, що відбувається в міській раді. «Новина перша, вона ж головна — більшості по факту вже немає. Це показала остання сесія. Мер на неї не вийшов, тому що був практично впевнений, що не буде кворуму. Нова більшість буде. Не сьогодні, то завтра, не завтра, то через кілька тижнів. Процес складний, тому що непроста комбінація у нас у раді. Але більшість себе вичерпала, і її немає по факту. Комбінуємо нове», написав він.+ Формування антимерської «фронди» в Дніпровській міськраді практично збіглося з несподіваним поверненням самого Дмитра Погребова. Рік тому відомий у підприємницькому середовищі й далекий від політики бізнесмен був запрошений новим мером Дніпра Борисом Філатовим на посаду першого заступника. Свою «праву руку» міський голова рекомендував як талановитого бізнесмена — творця системного бізнесу, а також як «упоротого патріота». Приблизно півроку Погребов налагоджував роботу мерії, формував нові штати й бюджет, щонеділі виступаючи перед пресою. За цей час він зробив кілька резонансних заяв, зокрема й про можливість затоплення метрополітену, що будується, пропонуючи звільнені кошти спрямувати на дорожнє будівництво. Багато хто в Дніпрі почав сприймати Д. Погребова чи не як «альтер эго» Б. Філатова. Тим несподіванішою стала його відставка й відхід у політичну тінь. Стало зрозуміло, що між мером і його першим заступником «пробігла чорна кішка», хоча в кулуарах говорили, що стосунки не склалися з «сірим кардиналом» команди мера — Геннадієм Корбаном. Так чи інакше, але Дмитро Погребов практично на півроку зник з політичної арени. Яким же було здивування місцевого бомонду, коли власник популярних ресторанів знову з’явився в міській раді. Своє повернення він пояснив тим, що передумав складати депутатський мандат. А оскільки його заяву в міськраді так і не розглянули, Д. Погребов її відкликав. Бізнесмен виступив із заявою, в якій пояснив, що «розчарувався в людях, з якими йшов на вибори». Колишній заступник мера вважає, що нинішні керівники міста не зацікавлені в розвитку Дніпра, не хочуть ніяких змін і працюють «за накатаними схемами». Більше того, Д. Погребов заявив, що сферами міського господарства керують «шахраї, колишні зеки й горе-бізнесмени». Він закликав своїх однодумців об’єднатися в окрему депутатську групу. Наступного дня в міському «УКРОПі» заявили про вигнання Д. Погребова з лав партії за порушення партійної дисципліни й прогули. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/u-dnipri-antymerska-fronda
Павлюков АлександрСессия горсовета в Днепре: без мэра и оппозиции
//Сегодня. - 2016. - №198. - С.8( 21.10.2016 )
Голосовали в этот день преимущественно блоками. Так, оперативно утвердили изменения в структуре горсовета, согласно которым теперь в мэрии появится еще больше подразделений: в частности, с нуля будет создан так называемый Департамент инвестиционного развития, а Департамент транспорта и окружающей среды превратится в два — транспорта и экологической безопасности. В результате этих пертурбаций штат мэрии будет расширен на 35 человек. Приняли депутаты и новую соцпрограмму "Муниципальное жилье", призванную ускорить процесс получения квартир людьми, которые стоят в очереди на жилплощадь. Ее особенность в том, что квартиры городские власти намерены покупать на вторичном рынке, а затем распределять среди претендентов.
Но самым ожидаемым решением заседания должен был стать вопрос о закрытии полигона твердых бытовых отходов "Правобережный", расположенный в Диевке. Напомним, что ранее жители района неоднократно жаловались на соседство с огромной свалкой. В результате депутаты постановили прекратить эксплуатацию полигона до 2020 года и провести рекультивацию его территории, на что из бюджета запланировали выделить 5 млн грн. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-gorsoveta-v-dnepre-bez-mera-i-oppozicii-762339.html
Дейкун ВячеславТранспорт в центре под землей
//Сегодня. - 2016. - №184. - С.8( 30.09.2016 )
На реконструкцию площади Героев Майдана нужно 25 млн евро Центральную площадь Днепра планируют сделать пешеходной, а под землей обустроить тоннели и паркинг. Эта идея появилась у чиновников в связи с началом завершающего этапа строительства первой линии метрополитена, который должен стартовать в ближайшее время. "Мы прекрасно понимаем, что в результате строительных работ, которые будут вестись в метро, в любом случае все раскопают-разберут. И было бы недальновидно не воспользоваться этим и не произвести дополнительный объем работ, связанных с реконструкцией площади Героев Майдана", — сказал мэр Борис Филатов. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/centr-dnepra-sdelayut-peshehodnym-a-transport-spustyat-pod-zemlyu-756183.html
Жукова АнастасияДнепропетровская область – лидер по субсидиям
//Сегодня. - 2016. - №183. - С.8( 29.09.2016 )
Так, по информации облуправления соцзащиты населения, в данный момент субсидию в регионе оформили уже почти 419 тысяч семей, и количество желающих сэкономить на коммунальных платежах продолжает расти. "Только за последнюю неделю за оформлением такой госпомощи к нам обратилось почти 7000 семей, при этом 4000 из них она уже назначена", — отметили в пресс-службе ОГА. В управлении рассказывают, что процесс подачи заявки на субсидию достаточно прост: для этого нужно подать только два документа — само заявление и декларацию о доходах. Можно сделать это лично, отправить по почте или отравить на электронный ящик. К слову, именно с появлением возможности оформить помощь через сеть чиновники и связывают всплеск активности горожан в вопросе подачи заявок на субсидию. Отметим, что назначается она с первого числа месяца, в котором подано заявление, и вплоть до завершения отопительного периода. На следующие 12 месяцев субсидия перечисляется автоматически. Рассчитать размер скидки на "коммуналку" можно и самостоятельно, зайдя в раздел "Субсидийный калькулятор" на госсайте teplo.gov.ua и занести в специальную форму суммы месячного дохода всех членов семьи, которые работают. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/dnepropetrovskaya-oblast-lider-po-subsidiyam-755838.html
Дейкун ВячеславПовысили зарплату мэру
//Сегодня. - 2016. - №183. - С.8( 29.09.2016 )
Без особых споров депутаты распределили деньги, заработанные городским бюджетом сверх плана. С начала года бюджет был перевыполнен на 168 млн грн, однако ожидается, что до конца 2016-го эта сумма вырастет до 173 млн. Львиную долю этих денег — 66,5 млн грн — депутаты решили направить на благоустройство и инфраструктуру, 20,7 млн выделили управлению транспорта, еще 20 млн — департаменту здравоохранения. Также 8 млн грн перечислили на нужды городской полиции и 7,6 млн грн — на реабилитацию и оздоровление украинских бойцов.
Кроме того, депутаты проголосовали за выделение специальных премий днепровским паралимпийцам, которые накануне привезли с Игр в Рио 30 медалей. За каждое завоеванное "золото" спортсмены получат по 50 тыс. грн, за "серебро" и "бронзу" — по 30 и 20 тыс. соответственно, а те, кто представлял наш город в Бразилии, но не завоевали наград — по 10 тыс. грн.
А вот голосование за повышение выплат городским чиновникам вызвало в зале бурные споры. Согласно проекту, служащие мэрии должны получить существенную надбавку к премии, причем ее руководящий состав — в размере 800% от должностного оклада, руководители управлений — 650%, начальники отделов — 500%, а рядовые специалисты — 400%. Так, представители коалиции заявляли, что только получающие достойную зарплату чиновники могут качественно выполнять свои обязанности. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-gosroveta-v-dnepre-povysili-zarplatu-meru-i-raspredelili-dengi-755839.html
ДОСЬЕ БИЗНЕСа Город: Днепр Мэр: Борис Филатов Возраст: 44 года Дата избрания: ноябрь 2015 г. *Объем капитальных инвестиций в город 36,5 млрд грн.
Придя к власти, Борис Филатов оценил ситуацию в городе как крайне запущенную. Пообещал заниматься прикладными делами, а также реализовать различные начинания — от перевода документооборота в электронную форму до внедрения единого проездного билета.
Не откладывая дела в долгий ящик, г-н Филатов в конце 2015 г. начал реализовывать вторую часть своих предвыборных обещаний — программу “Комфортный город”, предполагающую внедрение системы Smart City.
Чтобы ускорить этот процесс, он привлек в команду Дмитрия Дубилета (IT-директора ПриватБанка) и Янику Мерило, имеющую успешный опыт внедрения подобных проектов в Эстонии и Львове.
В ходе первого рабочего совещания, посвященного созданию “Электронного города”, Борис Филатов заявил о комплексном подходе к реализации проекта, начало которому положило внедрение электронных петиций и электронного документооборота между подразделениями горсовета.
Это позволило оптимизировать работу мэрии и сэкономить время днепровцев. Интересно, что, в отличие от Эстонии, где на комплексное внедрение электронных услуг понадобилось 15 лет, в Днепре запланировали справиться с созданием Smart City за три года.
Причем буквально за полгода команде городского головы удалось запустить множество электронных нововведений, часть из которых реализованы в Украине впервые (например, интерактивная карта анализа состояния дорог “Навизор” и т.п.).
Среди действующих проектов внимание было направлено на сервисы, упрощающие коммуникации и препятствующие разворовыванию бюджетных средств: электронный документооборот, сервис электронных петиций и админуслуг, открытый бюджет и систему электронных закупок ProZorro. С начала года в городе было проведено около 6,6 тыс. электронных торгов.
На втором этапе власти начали осваивать второстепенные сервисы, которые делают город более комфортным для граждан. Например, благодаря электронным петициям в Днепре начали воплощать два проекта: организацию велодорожек и подсветку переходов в ночное время.
С начала года с подачи властей в городе открыли 12 точек Wi-Fi и частично реализовали один из социальных проектов — экомониторинг, позволяющий горожанам ознакомиться с информацией постов экологического наблюдения о загрязненности воздуха, воды, накоплении отходов и т.п.
Говорить об экономических результатах нововведений еще рано. Но судя по тому, что Днепр активно включился в соревнование с другими городами, в планах властей в 2017 г. реализовать проекты “бюджета участия”, организовать call-центр и другие сервисы, внедрить карту горожанина и т.п.
Самой же ожидаемой новацией в городе является система управления общественным транспортом, которая позволит сэкономить около 60% средств городского бюджета.
Пожалуй, единственными пробелами пока являются недостаточное информирование населения и имплементация услуг на официальный портал горсовета, который работает в старом формате и предоставляет в полноценном виде только отдельные сервисы. Поэтому власти намерены запустить полноценный портал уже в 2017 г. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.business.ua/companies/mery_innovatsiy-351187/
Мерило Яника"Мы создали много крутых решений, которых нет в мире»
// Бизнес. - 2016. -№ 36/37( 12.09.2016 )
— Smart City — это крайне широкое понятие, и можно говорить о приоритетах по направлениям. Цели однозначно одинаковые: перевод как можно большего количества услуг в электронный формат, автоматизация работы городских органов и центров оказания административных услуг (укр. ЦНАП. — Ред.), внедрение электронных билетов и, конечно же, электронной медицины и образования. Особой разницы между целями городов нет, вопрос, скорее, в приоритетах.
В Днепре и во Львове это открытость города, электронный билет, так как он фундаментально изменит целый блок взаимодействия государства и людей.
Я думаю, эти города однозначно стали драйверами электронных решений: запустили открытые бюджеты с “Ейдос”, перевели примерно 100 услуг в электронный формат, создают карточку жителя, провели 100%-ный электронный подсчет протоколов на выборах, запустили мониторинг дорог “Навизор” и др.
— Можно сказать, что Украина активно сопротивляется внедрению инноваций? — Сопротивляются те, кто привык жить по-старому, те, у кого есть коррупционные интересы. Часть чиновников сопротивляются просто потому, что не умеют и не знают, как пользоваться компьютером. Но мы пошли путем изменения системы, а не точечного уговаривания чиновников.
— Кто финансирует проекты Smart City, выделяются ли для этого грантовые деньги или привлекаются международные инвестиции? — Источников финансирования много. Во-первых, это частные инициативы и стартапы, как, например, “Навизор” — карта дорог. Международные организации профинансировали создание сайта петиций, ЕБРР выделяет средства для создания электронного билета и т.д.
На сессии 28 сентября депутаты Днепровского горсовета приняли решение увеличить размер надбавок и премий для работников органов местного самоуправления: мэру - 800% от размера зарплаты; замруководителя исполнительного органа горсовета - 700%; начальникам управлений - 650%; заместителям начальников управлений - 550%; начальникам отделов - 500%; заместителям начальников отделов и заведующим сектором - 450%; специалистам - 400%. Средства на это заложены в городском бюджете.
- В мире одним из способов борьбы с коррупцией является высокая заработная плата чиновников, - прокомментировал решение Борис Филатов. - Если мы не дадим чиновникам достойную зарплату, то с них трудно будет спрашивать про результаты работы. Я знаю, что такая практика была и в других территориальных громадах.
При этом главные специалисты максимально будут получать 7,8 тыс. грн., начальники отделов - до 10 тыс. грн., зарплата начальников будет в пределах 16 тыс. грн.
Мнения горожан по этому подводу разделились. Многие считают, что команда Филатова многое делает для города и такая прибавка к жалованью справедлива - мол, и дороги ремонтируются, и метро строится, да и вообще город начал оживать. Другие начали возмущаться - вот, мол, деньги из горбюджета "дерибанит".
"КП" в Украине" спросила у Бориса Филатова, как он относится к критике:
- Не может чиновник, распоряжающийся бюджетом в сотни миллионов гривен, получать 2500 гривен, а все общество делать вид, что ему просто нравится его работа, - заявил Филатов. - А всем, кто волнуется за мэра, напоминаю - вся моя зарплата на госслужбе автоматом перечисляется на благотворительные нужды. Теперь детская гематология будет получать от Филатова не 4,5 тысячи, а 36 тысяч гривен.
МНЕНИЕ
- Поднимать себе премию в 8 раз, когда в несколько десятков раз повысились коммунальные тарифы, выглядит несколько цинично, - говорит политолог Андрей Золотарев. - С одной стороны, маленькие зарплаты для чиновников - это путь к развитию коррупции, но с другой - мэр, который неоднократно заявлял о том, что ни в чем не нуждается, поднимает себе оклад, да еще и в 8 раз. Да и, к сожалению, нашим чиновникам хоть 10 тысяч долларов зарплаты дай, все равно воровать будут. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://kp.ua/dp/552880-v-dnepre-po-korruptsyy-udaryly-vysokymy-zarplatamy-chynovnykov
Руденко ИринаОтец Андрей (Пинчук): Не собираюсь быть старостой села долго. Я кризис-менеджер"
// КП в Украине. - 2016. -№ 120(6.06). - С. 6( 06.06.2016 )
38-летний Андрей Пинчук - местный батюшка, избранный всего неделю назад старостой, встречает нас в обычной футболке-поло и джинсах. Похож, скорее, на киноактера, чем на чиновника. - В Волосском я живу тринадцатый год, - говорит новоиспеченный староста. - Но село для меня родное, здесь была дача родителей, еще когда в школе учился, летом проводил здесь много времени. Так получилось, что я был назначен сюда священником. До меня сменилось много батюшек, даже не знаю, сколько их было. А меня "пленили" наши старушки, вот так и задержался тут. Быть только батюшкой у Пинчука не получилось - сразу включился в решение насущных проблем села, искал возможности привлечь инвесторов и выиграть гранты. Прихожане уже тогда начали просить: "Отец Андрей, станьте председателем сельсовета". На выборах старосты громады сел Волосское, Ракшивка, Майорка и Червоный Садок 22 мая проголосовали 45% избирателей, и почти 91% из них отдали свои голоса за Пинчука. Теперь он главный у полутора тысяч человек - таков первый шаг в децентрализации сел. Со здания бывшего сельсовета снята табличка, теперь он именуется старостат. Старостат входит в Новоалександровский сельсовет, на сессиях заседают три депутата от Волосской громады и сам староста с правом совещательного голоса. - Безусловно, сыграл роль авторитет батюшки, - соглашается глава громады. - Предвыборной агитации как таковой я не проводил. Просто рассказывал людям, какие селу нужны реформы и как я буду их делать. Не собираюсь быть на этой должности долго, я, скорее, кризис-менеджер. За одну каденцию, а это три с половиной года, хочу заложить фундамент реформ, которые мы наметили, а затем передать село с абсолютно другим ритмом работы своему преемнику. Деятельность староста развернул нешуточную: с кладбищ вывезли несколько десятков машин мусора, расчищена прибрежная зона и обустроен пляж, создано коммунальное предприятие "Волосские сети", оно должно наладить систему водообеспечения села, за которую никто не брался последние три десятка лет. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://kp.ua/politics/541427-otets-andrei-pynchuk-ya-kryzys-menedzher-provedu-reformy-y-peredam-khoziaistvo-svoemu-preemnyku
Біловицька Н.Кожна нова модель має змінити на краще життя конкретної людини
«Якщо ми не відчуватимемо, що життя простої людини змінилося на краще внаслідок реформи, то реформа неуспішна», — вважає віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
І на цьому шляху важливо чути цих людей, отримати від них зворотний зв'язок. Урядовець переконував жителів області: «Люди кажуть простими словами: «не потрібно робити наше щастя без нашої участі». Тому, відкриваючи в Дніпропетровську розширену нараду з головами об’єднаних громад, районних державних адміністрацій, районних рад, Геннадій Зубко закликав їх до активного діалогу. Адже саме таке спілкування даватиме стимул для подальшого просування цієї реформи.
Реформа децентралізації має 22 напрями. Зокрема в об’єднаних територіальних громадах нова модель у наданні освітніх послуг передбачає створення шкільних округів і опорних шкіл. Голови ОТГ нарікали на критерії формування цих шкіл, виписані у чинній постанові уряду. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що постанову необхідно відкоригувати відповідно до потреб громад. «Усі критерії щодо створення мережі опорних шкіл потрібно чітко опрацювати на місцях. Слід більше працювати з громадами, готуючи нормативні акти. Адже часто нормативи з Києва не відповідають місцевим реаліям. Отже, маємо опрацювати дискусійні питання з обласними департаментами освіти, аби врахувати думку громад», — переконаний Геннадій Зубко. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18 и на сайте газеты:http://ukurier.gov.ua/uk/articles/kozhna-nova-model-maye-zminiti-na-krashe-zhittya-k/
Семенченко СеменС учетом того как меня демонизировали - результат отличный
// КП в Украине. - 2016. -№ 67. - С. 6-7( 29.03.2016 )
- За меня проголосовало на 50% больше, чем проголосовало за Юрия Милобога в первом туре (31 000 в сравнении с 20 000). Кандидаты от "Свободы", "Укропа", "Силы людей" (их поддерживал Мустафа Найем), "Народного контроля" (поддержаны Юлией Тимошенко и Наливайченко) - все они вместе набрали меньше, чем я и "Самопомощь". Так что результат, который я получил за 3 недели с учетом того, как меня здесь демонизировали, - отличный. Еще во время предвыборной кампании мы подавали заявления о разжигании национальной розни. Это билборды - "мэра выберем мы, или город захватят они". В центре улыбающиеся дети садят деревья, а на второй части - чернобелые "титушки" кидают камни. Кстати, дети на фото - это ученики российской гимназии из Мурома Владимирской области, а "титушки" - это косовские албанцы, которые год назад митинговали в бывшей Югославии. Зачем ими пугают в Кривом Роге избирателей? Чем это отличается от распятого славянского мальчика? Ничем. А более 300 билбордов "Самопомiч приде, галичанский порядок наведе"? Куда смотрит власть, президент? Очевидно, туда, куда им выгодно. При этом Генпрокуратура и полиция ничего не сделали для расследования фальсификации уже на выборах, кивая друг на друга. Полиция заявляла, что не расследует дело, пока ЦИК не объявит о нарушениях, а Центризбирком ждал, пока нарушения обнаружит полиция. Так что риторический вопрос - кто из нас аферист? Те, кто не продается, или те, кто устраивает договорняки... - Кстати, о "договорняках". Депутат Борислав Береза как раз "Самопомощь" обвиняет в договорняке на выборах, объясняя этим победу Вилкула. О чем написал на свой странице в Фейсбуке. Может, он что-то знает или вы что-то скрываете… - У меня не было возможности пообщаться с Березой. Никаких участий в митингах, в трехмесячной борьбе криворожан за выборы он не принимал. А в соцсетях - каждый пишет что хочет... - Есть ли разумное объяснение, почему на повторных выборах Юрия Милобога поменяли на вас? - Все просто, он отказался. Обратите внимание, я зарегистрировался последним и позже всех начал свою предвыборную кампанию. - Андрей Садовый вам звонил после выборов? Его ведь тоже винят в вашем проигрыше. Александр Бригинец написал в своем Фейсбуке: "Бездарное политическое поведение самонемощи и трусость Садового привели к поражению Семенченко". Цитата дословная. - Скажите, если БПП и "Народный фронт" не выставляли своих кандидатов на выборах, в том числе по причине отсутствия тут рейтинга, если все партии вместе взятые, все кандидаты, кроме Оппозиционного блока, набрали меньше, чем я. Так это я проиграл или это все-таки поражение демократии, которую они якобы строят в Украине? Получается как на фронте: когда хотят отвлечь внимание людей - винят исполнителей, а не генералов и главнокомандующих, которые отдают приказы. Это все фантазии Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://kp.ua/politics/534204-semen-semenchenko-o-vyborakh-v-kryvom-rohe-s-uchetom-toho-kak-menia-zdes-demonyzyrovaly-rezultat-otlychnyi
Довгаль Сергій"Навіщо влаштували цю ганьбу?"
// Україна молода. - 2016. -№ 38. - С. 17( 29.03.2016 )
«Так мобілізувати стариків треба вміти»
Відзначилися криворізькі вибори 27 березня і масовим підвезенням виборців для голосування. Як заявляють спостерігачі від «Опори», для цього щедро задіяли бюджетні кошти. А договори з власниками «маршруток» на підвезення виборців підписував очільник міської організації ветеранів, що раніше протягом тривалого часу працював заступником мера Кривого Рогу.
Як би там там не було, цього разу вибори у місті гірників насамперед відзначилися небаченою активністю пенсіонерів. Найбалакучіші ветерани заявили журналістам, що вони проти цих виборів взагалі, бо осінні минулого року, на їхню думку, були чесними.
«Щоб ви всі здохли» — пенсіонери проти змін. І на цих виборах голосують вони. Так мобілізувати стариків треба вміти. Власне, це те, чим вони займалися весь час на виборах. І зараз ніхто їм не заважає це робити. Мені здається, сьогодні я потрапила в часи навіть до Помаранчевої революції. Дуже сумні враження», — з неприхованими сумом і розчаруванням описала перипетії недільних виборів у Кривому Розі журналістка Христина Бондаренко на своїй сторінці у «Фейсбуці».
І справді важко сперечатися, що у місті гірників вибори пройшли у стилі 2004-го — з прямим підкупом, підвезеннями, каруселями і зарядженими на успіх пенсіонерами.
Отож недільні вибори у Кривому Розі засвідчили ще й небачену активність виборців, явка яких становила понад 50 відсотків. Певна річ, завдяки «зарядженим на успіх» пенсіонерам.
Як кажуть, тут усі методи прийнятні. Як заявили активісти Автомайдану Кривого Рогу, таксистів «добровільно-примусово» спонукали чіпляти на своїх авто наклейки «Я голосую за Вілкула». Ті ж, хто спробував чинити цьому спротив, залюбки могли залишитися без замовлень, а відтак — і заробітку.
Зі змінами доведеться зачекати
Проте справа не тільки у постаті Юрія Вілкула та методах агітації за нього, а й у тому, кого йому можна протиставити. Вищезгадані недільні народні віча у Кривому Розі власне й збиралися з метою визначитися з єдиним кандидатом від демократичних сил. Однак вийшло як завжди... Юрієві Вілкулу таких кандидатів протиставили відразу 14, серед яких справді важко визначити найдостойнішого. І хоч на час підготовки цього матеріалу офіційні результати недільного голосування в Кривому Розі ще не були відомі, перші дані засвідчували перемогу Юрія Вілкула з колосальним відривом від того ж Семена Семенченка, який, судячи з усього, все ж виявився на другій позиції, але з результатом значно скромнішим від того, якого досяг минулої осені його однопартієць Юрій Милобог. «Наш підрахунок дає такий результат. Юрій Вілкул отримав 210 тисяч голосів. Семен Семенченко — 31 тисячу. В другому турі на виборах у листопаді Вілкулу «нарахували» 89 тисяч, Юрію Милобогу — 88 тисяч», — написав учора у «Фейсбуці» Єгор Соболєв. На що користувачі соцмережі резонно зауважують: нічого дивуватися, кандидатура Семенченка від початку не була прохідною, «Самопоміч» тут дуже прорахувалася... Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18 и на сайте газеты: http://www.umoloda.kiev.ua/number/2791/219/97368/
Кривцун Дмитро"У суспільстві не залишилося надії на позитивні зміни"
// День(укр). - 2016. -№ 54 - С. 4( 29.03.2016 )
«ДОГОВОРНЯК»? Проте далі сталося те, що вже не раз повторювалося в українській історії — в результаті кулуарних домовленостей кандидатом від «Самопомочі» став не криворожанин Юрій Милобог, а... приїжджий Семен Семенченко. Для Кривого Рогу це було заздалегідь програшне рішення. Гірше за те, демократичним силам знову не удалося домовитися про висунення єдиного кандидата. Нардеп Борислав Береза впевнений, що «Самопоміч» злила вибори й мав місце «договорняк». «Якщо судити з кількох екзит-полів і спілкування з десантом київських журналістів, то вже можна сміливо говорити, що «Самопоміч» злила вибори в Кривому Розі. Саме партія «Самопоміч» програла, а не Семен Семенченко, коли висунула в кандидати на посаду мера не місцевого Юрія Милобога, а залітного «парашутиста». Висунули того, кого захотіло керівництво партії. Не того, кого хотіли городяни, не того, за кого вже віддавали голоси й готові були проголосувати знову. І заради чого було влаштовувати весь цей спектакль, щоб так бездарно завершити фінал?» — пише у «Фейсбуці» Б. Береза. Ще категоричніше у мережі висловилася народний депутат України Ірина Геращенко. «День голосування в Кривому Розі позаду. І тепер можна сказати. Мені соромно за «Самопоміч». Це ж треба так не поважати місто, щоб виставити в кандидати пройдисвіта, людину без біографії, без досвіду, без освіти, без професії, лжеофіцера і афериста, який збрехав ЦВК, коли подавав документи. Вілкул — це чиста ганьба, звісно. Але коли партією, яка блокувала трибуни й спала в коридорах ВР типу за Кривий Ріг, були на старті створені передумови для обрання саме Вілкула, то виникає питання — навіщо ви влаштували цю ганьбу? Узяли й зробили...» «Найстрашніше в результатах у Кривому Розі це те, що вони, фактично, констатують смерть надії, — написав у «Фейсбуці» заступник голови Дніпропетровської облради Святослав Олійник. — У суспільстві не залишилося надії на зміни на краще. У цьому не можна звинувачувати людей, вони чесно вірили й дали еліті шанс. Але політична еліта не звернула уваги, що гілка, на якій вона сидить, вже спиляна». «ПОТРІБНО ПРАЦЮВАТИ З ВИБОРЦЯМИ, А НЕ НА ТЕЛЕКАМЕРИ» Євген МАГДА, політолог, виконавчий директор Центру суспільних відносин: — Схоже на те, що Юрій Милобог не настільки інтегрований до партійної системи «Самопомочі», як Семен Семенченко, тому на виборах у Кривому Розі було висунуто останнього. Але і до перспектив призначення виборів, і до політичних перспектив Семенченка я від початку ставився надзвичайно скептично. Узагалі викликає враження, що «Самопоміч» самостійно і без сторонньої допомоги «злила» ці вибори, тому ображатися за такі результати і такий «баскетбольний рахунок» політична сила може виключно на себе. Інтерес її в цьому зрозуміти важко — хіба що елемент співпраці двох опозиційних сил, оскільки «Самопоміч» віднедавна також опозиційна. Виникає інше питання: навіщо «Самопоміч» взагалі ініціювала ці вибори, оскільки саме за їхньої підтримки відбувалося голодування активістів біля приймальні Володимира Гройсмана у Раді, саме «Самопоміч» просто згвалтувала парламентську коаліцію, щоб провести дострокові вибори мера Кривого Рогу. Вони створили антураж, що це вибори не мера Кривого Рогу, а ледь не президента галактики. Потім же «Самопоміч» просто спустила все це на гальма. Чому вони це зробили — невідомо. Про це слід запитати в Андрія Садового, який, вочевидь, є великим політичним менеджером і знає, що він робить. Що ж до підкупу виборців, їхнє «підвезення», то це відбувається на будь-яких виборах і всюди. Але оскільки вибори відбувалися в конкретному великому місті, тому до цього було прикуто більше уваги. Якщо людина не хоче голосувати, то навіть якщо її підвезуть до дільниці, це принципово ситуацію не змінить. Тож рівень фальсифікацій не сильно перебільшував «загальноприйнятий», і результат виборів був достатньо очікуваним. Проблема у тому, що в Кривому Розі багато людей працюють на великих підприємствах: гірничо-збагачувальних комбінатах, металургійних заводах, шахтах. Тим, хто володіє цими підприємствами, дуже легко маніпулювати і впливати на вибір більшістю з цих людей. Якби наші політичні сили, які називають себе «демократичними», висунули єдиного кандидата і почали у Кривому Розі конкретну роботу із людьми, а не просто писали пости у соціальних мережах, то результат був би дещо іншим. Звичайно, швидше за все Вілкул все одно виграв би, але б його виграш не нагадував бліцкриг. Загалом вибори у Кривому Розі — це урок того, що якщо політичні сили хочуть досягати високих результатів і перемог, їм потрібно працювати з виборцями, а не на телекамери. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://day.kyiv.ua/uk/article/tema-dnya-podrobyci/u-suspilstvi-ne-zalyshylosya-nadiyi-na-pozytyvni-zminy
Павлюков А.Сессия Днепропетровского горсовета: Вилкула лишили звания, а для студентов ввели льготный проезд
//Сегодня. - 2016. - №55. - С.33( 24.03.2016 )
Вчера на сессии Днепропетровского горсовета депутаты поругались из-за звания почетный гражданин города, переименовали районные советы, предоставили льготный проезд для сирот и студентов, а также решили, кто в городе будет следить за выполнением закона о запрете курения в общественных местах.
Первый же пункт повестки дня вызвал серьезные споры в сессионном зале — вопрос о лишении Александра Вилкула, экс-губернатора Днепропетровской области, который был главным конкурентом Бориса Филатова на прошлогодних выборах мэра, звания почетный гражданин Днепропетровска. Представители "Оппозиционного блока" данный вопрос посчитали чисто политическим, против выступила и партия "Громадська сила". Тем не менее решение все же было принято: за высказалось 38 депутатов из 62 присутствовавших.
Сам Александр Вилкул решение горсовета воспринял спокойно. "Могу сказать одно: все, что было нами сделано для развития Днепропетровска и области в 2010—2013 годах, никуда не делось, несмотря на эту мелкую политическую месть, — сказал политик. — Я работал и продолжу работать для развития города, а не для званий". Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/sessiya-dnepropetrovskogo-gorsoveta-vilkula-lishili-zvaniya-a-dlya-studentov-vveli-lgotnyy-proezd-701967.html
Біловицька НаталіяТрансформер оселився у Софіївському районі
Уявіть добре відремонтовану сільську школу, в якій одночасно діятимуть і дитячий садок, і клуб. У спортзалі можна встановлювати розбірну сцену, яку влітку переносять на вулицю. Так спортивне приміщення перетворюється на актову залу для школярів, де можна проводити концерти чи інші культурні заходи. А для жителів села школа стає будинком культури чи кінотеатром. Цей проект із назвою трансформер — один із найцікавіших, запропонованих Жовтневою об’єднаною громадою Софіївського району Дніпропетровської області (громада першою в Україні зареєструвала свій статут). Повний текст у відділі періодики ДОУНБ і на сайті газети: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/transformer-oselivsya-u-sofiyivskomu-rajoni/
Тертишна ОленаВ основі формування об’єднаних громад - бажання жителів і можливості територій
ЧОМУ ДОВЕЛОСЯ ПЕРЕКРОЮВАТИ? — Олено Анатоліївно, згідно з Перспективним планом, в області передбачалося створити 89 громад із 348 органів місцевого самоврядування. Сьогодні мова йде вже про 92 громади. На ходу доводиться перекроювати?, — Перспективним планом була запропонована певна модель децентралізації на першому її етапі. Але під час обговорення плану у людей формується власне бачення цього процесу. От, наприклад, 27 березня на вибори голів об'єднаних територіальних громад (ОТГ) йде Ми рівська громада, шістнадцята в області, яка утворилася шляхом об'єднання Мирівськоїта Зорян ської сільських рад. Але Перспективним планом передбачалося об'єднання Томаківського району в єдину громаду. Однак люди з цим не погодилися. Жителі Мирівської і Зорянської сільрад аргументували своє рішення тим, що їм ближче не до їхнього райцентру (Томаківка більш як за 60 кілометрів), а до міста Марганця, і готові були приєднатися до нього. Але місто не запросило їх у свою сім'ю, тому вони вирішили об'єднатися самі: пройшли експертизу в обласній державній адміністрації, подали своє рішення до ЦВК, і їм призначили вибори. Це, вважайте, 90а громада, плюс ше дві — Ленінська і Нивотрудівська в Апос толівському районі, які виникли також під час обговорення Перспективного плану. Бо на початку планувалося, що у цьому районі буде тільки дві громади - Апостолівська і Зеленодольська...
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 .