// Економіка. Фінанси. Право, 2024. -№ 5. - С. 26-30( 05.09.2024 )
Розроблено економіко-математичну модель цін на житло у місті Дніпро. За даними цін на 2024 р. модель побудовано на базі нейронних сіток і вона включає в себе кластеризацію даних, які розбито на 6 груп з наступною побудовою шести регресійних моделей.
// Публічне управління та митне адміністрування, 2024. -№ 1. - С. 37-43( 08.08.2024 )
Розкрито основні проблеми та перешкоди, які заважають відродженню малих і середніх підприємств і погіршують їхню здатність досягати сталого зростання в умовах зростаючих ризиків безпеці. Вивчається реалізація державою важливих ініціатив щодо сприяння малому та середньому бізнесу в умовах війни. Наведено приклад Дніпропетровської області.
Фермер із села Надеждівка Губиниської СТГ Валентин Губа понад 30 років тому перший у селі наважився хазяйнувати самостійно, утворивши власне фермерське господарство.
Заступник голови обласного громадського об’єднання «Дніпровський пасічник» Дмитро Любченко звернувся до аграрників Дніпропетровської області із закликом, суть якого висловив коротко і ясно: «Засилля соняшнику — згуба для землі та бджіл!»
// Охорона праці. - 2024. -№ 1. - С. 26-30( 01.02.2024 )
Розглянуто історію підприємства та організацію системи охорони праці на ПрАТ "Дніпропетровський комбінат харчових продуктів", де півстоліття тому вперше в Україні налагодили виробництво ласощив, смак яких пам'ятаємо з дитинства.
Багатьом українським аграріям через обстріли та замінування доводиться працювати, без перебільшення, ризикуючи життям. Але не менш небезпечний для хліборобів ворог внутрішній.
Йдеться про історичні події із минулого Кривого Рогу та персоніфікацію гірничорудної науки Криворізького залізорудного басейну. Стверджується, що в 1970-ті рр. Кривий Ріг став всесоюзно визнаним центром наукового й практичного гірництва. У сучасній Україні місто по праву здобуло ім'я "залізного серця держави".
У Дніпропетровській області близько 15 тисяч платників податків мають ліцензію на роздрібну торгівлю. Та є й такі торговці, які не вважають за необхідне її отримувати. Але все однаково стає відомо після перевірок працівниками податкової служби та правоохоронцями.
// Мінеральні ресурси України. - 2020. -№ 2. - С. 3-12( 06.09.2023 )
Репрезентовано результати оцінки перспектив виявлення промислових концентрацій рідкісних і рідкісноземельних елементів у межах Тимошівсько-Знам’янського потенційного рідкіснометалевого рудного району Інгульського мегаблока Українського щита.
//Голос України. - 2023. - №157. - С.4( 21.08.2023 )
Зниження витрат палива, зменшення позапланових простоїв обладнання, скорочення втрат дуття...
Ці та інші досягнення поклали до скарбнички доменщики підприємства "Камет-сталь" у Кам'янському на Дніпропетровщині.
Представники аграрного сектору намагаються максимально використовувати можливості, які надає їм держава у межах численних програм підтримки. Розглянеуто питання на прикладі окремого регіону — Дніпропетровщини.
«Інтерпайп Сталь», унікальний завод, побудований в Україні 10 років тому, – яскравий приклад гармонійного поєднання сучасного мистецтва та промисловості.
Розмова з Анатолієм Гайворонським про те, які ризики він особисто і його колеги вбачають у запровадженні ринку землі і до яких пір має тримати мораторій на її купівлю-продаж.
Про минуле і сьогодення Дніпропетровського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою розповідає виконуючий обов'язки директора ДП "Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" Володимир Фененко.
Розмова щодо послуг екологічного аудиту територій міст та об'єднаних сільських громад, які надає Центр екологічного аудиту, очолюваний Григорієм Шматковим.
Зроблена спроба дізнатися, наскільки сприймаються завдання земельної реформи й проблеми місцевої громади на посаді голови сільради у Героя України Володимира Хорішко.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) конфіскувала ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» російського мільярдера Михайла Шелкова.
«АрселорМіттал Кривий Ріг» виводить з експлуатації свою найстаршу агломераційну фабрику, яка раніше забезпечувала агломератом доменний цех №1 на рівні 8000 тонн на добу.
Протягом 2022 року від платників Дніпропетровщини збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) у 2022 році склав понад 70 млрд грн.
Протягом 2022 року від платників Дніпропетровщини збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) у 2022 році склав понад 70 млрд грн.
Збереження та утримання доріг. Ці завдання виконували дорожники Дніпропетровщини у 2022 році. Більш того, з 24 лютого колектив Служби автомобільних доріг постійно долучався до волонтерства.
Виплатили майже 4,5 млрд грн соціальної допомоги. Зареєстрували понад 370 тис переселенців. Закупили нові шкільні автобуси. У Дніпропетровській обласній військовій адміністрації звітували про роботу за рік.
Разом зі столицею та Львівщиною наш регіон увійшов до трійки лідерів за кількістю перспективних бізнес-ідей. Такий результат одинадцятої хвилі урядової програми «єРобота». Схвальний відгук отримали 23 проєкти. Їх авторам нададуть гранти на започаткування чи розвиток власної справи.
Про проект у «Ноосфері» розповіли таке: «Закладаємо фундамент інноваційної креативної індустрії України — після нашої перемоги ця сфера буде мати неабиякий попит
До війни матраци з Дніпра були дуже популярними серед українців. З початком війни одне з найбільших підприємств MatroLuxe з виробництва матраців, м’яких та корпусних меблів перевезло частину свого виробництва на Львівщину.
Розмова з виконуючим обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Віталієм Мацаком і начальником відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Оленою Семенченвською про те, що стримує продаж прав оренди на ділянки сільгосппризначення і як актизувати проведення земельних торгів.
// Юридичний вісник України. - 2022. -№ 3. - С. 11( 27.01.2022 )
Обговорюється питання підвищення ренти за надрокористування. Розглядаються судові спори, що стосуються гірничозбагачувальних підприємств Дніпропетровської області.
// Голос України. - 2021. -№ 195(13.10). - С. 6( 13.10.2021 )
Кривій Ріг увійшов до числа основних претендентів на будівництво нового машинобудівного заводу великого швейцарського виробника пасажирських електро- і дизель-поїздів Stadler.
Розмова з Володимиром Тягуром, начальником відділу представництва інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської обласної прокуратури щодо земель природно-заповідного фонду Дніпропетровщини.
Розповідається про технології мінімізації впливу на навколишнє середовище на металургійному комплексі Інтерпайп сталь. На Інтерпайп Сталі встановлене найсучасніше обладнання, а всі процеси максимально автоматизовані.
// Голос України. - 2021. -№ 99(28.05). - С. 2( 28.05.2021 )
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у рамках робочої поїздки до Дніпропетровської області взяв участь у відкритті міжнародного інвестиційного форуму «UkraineInvest Talks: Dnipro».
// Науковий погляд: економіка та управління. - 2019. -№ 1. - С. 108-118( 01.05.2021 )
Статтю присвячено дослідженню малого підприємництва в Дніпропетровській області порівняно з
показниками по Україні у цілому. Надано характеристику діяльності суб’єктів господарювання в Україні та Дніпропетровській області з 2013 до 2017 р. за показниками кількості підприємств, кількості зайнятих працівників та обсягами реалізованої продукції з виділенням діяльності малих підприємств та оцінкою їхньої частки в загальній структурі
// Казна України. -2021. -№ 5. - С. 49( 01.05.2021 )
Розглянуто механізми виконання завдань і функцій органів Державної казначейської служби України при виконанні бюджетів за надходженнями на прикладі Дніпропетровської області.
Інвестиції в українську економіку та довкілля — позитивний сигнал для всіх інвесторів, яким ми надаватимемо повну та всебічну підтримку. На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з головою ради директорів компанії ArcelorMittal Лакшмі Мітталом.
// Новое время страны. - 2021. -№ 12. - С. 12-15( 01.04.2021 )
За последний год Игорь Коломойский из самого влиятельного олигарха страны, близкого к президенту, превратился в просто олигарха, да еще и с кучей проблем.
В Государственном космическом агентстве Украины состоялось небезынтересное мероприятие, официальное наименование которого — «Публичный отчет председателя ГКАУ за 2020 год».
// Юридичний вісник України. - 2021. -№ 9. - С. 14( 11.03.2021 )
Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив постанову, якою були залишені без змін рішення судів попередніх інстанцій, які відмовили Публічному акціонерному товариству «АрселорМіттал Кривий Ріг» у задоволенні його позову до Національної служби посередництва і примирення про скасування її розпорядження про реєстрацію колективного трудового спору з найманими працівниками позивача.
На початку цього року Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ) остаточно програв українському олігарху Олександру Ярославському справу про штраф у сумі 58 мільйонів гривень за порушення закону в ході придбання ним Дніпровського металургійного заводу, який до цього належав російському олігарху Роману Абрамовичу. У своїй постанові від 21.01.2021 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду погодився з висновками судів попередніх інстанцій про те, що порушення були, але вони не заслуговували на такий великий штраф. А оскільки в подібних випадках органи судової влади не можуть підміняти інші органи й призначати іншу суму, то було вирішено взагалі скасувати рішення АМКУ в частині призначення штрафу.
// Науковий погляд: економіка та управління. - 2018. -№ 2. - С. 122-129( 01.01.2021 )
Розглянуто стан та тенденції змін у зовнішньоекономічній діяльності в Дніпропетровській області
в 2007–2017 рр. Окрему увагу приділено дослідженню структури імпорту та експорту товарів і послуг. Досліджена товарна та географічна структура експорту та імпорту, а також частка високотехнологічного та сировинного експорту у загальному експорті. Проведено емпіричну оцінку еластичності валового внутрішнього продукту щодо експорту та імпорту за період 2009–2017 рр.
У Жовтневому райсуді Кривого Рогу збираються розглядати справу за позовом адміністрації Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК) до шахтарів, які брали участь у протесті
// Голос України. - 2020. -№ 223. - С. 13( 02.12.2020 )
Стати освітнім центром, платформою для розвитку підприємництва, сприяти бізнесу у виході на нові ринки й підтримувати розвиток зеленої енергетики — такі завдання поставлено перед Офісом євроінтеграції, який відкрито в Дніпрі.
Вот уже без малого три недели работники ПАО «Кривбассжелезрудком» (КЖРК, г. Кривой Рог) – единственного в стране предприятия, добывающего железную руду подземным способом, не выходят из шахт, проводя бессрочную акцию протеста...
Під час робочої поїздки у Дніпропетровську область Президент ознайомився із перебігом будівництва та реконструкції доріг, що здійснюють у межах Національної програми «Велике будівництво».
На прошлой неделе Днепропетровский облсовет отменил свое же решение четырехлетней давности, согласовавшее геологические исследования и опытно-промышленную эксплуатацию сразу двух месторождений урановых руд в регионе — Новогурьевского участка и Сурской площади.
// Голос України. - 2020. -№ 140. - С. 10( 11.08.2020 )
На Дніпропетровщині в рамках різних проектів, зокрема програми Президента України «Велике будівництво» і обласного проекту «Безпека руху», продовжують реконструювати дороги
Держгеослужба видала спеціальні дозволи на розроблення дев’яти ділянок надр із покладами уранової руди. Чотири з них розробляє державне підприємство «СхідГЗК» (м. Жовті Води).
// Новое время страны, 2020. -№ 27. - С. 54-57( 23.07.2020 )
Мауро Лонгобардо, топ-менеджер АрселорМиттал Кривой Рог в интервью журналу НВ, объясняет, как коронавирус изменил работу, перекроил рынки сбыта, рассказывает о зарплатах персонала и экологии.
//Голос України. - 2020. - №102. - С.5( 24.06.2020 )
Зростає інтерес французького бізнесу до Дніпропетровського регіону. Насамперед у форматі концесій у сферах будівництва, водопостачання, а також у космічній галузі.
Державний банк «Приватбанк» виставив на аукціон половину адміністративно-громадського комплексу, до якого входить будинок, де мешкав разом із родиною майбутній Генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв.
// Український туризм.-2019. -№ 6/7. - С. 13( 01.01.2020 )
Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку і залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій, за якими банку відмовлено у визнанні кредиторських вимог на 1,5 млрд грн до «Дніпроавіа».
//Голос України. - 2019. - №223. - С2( 21.11.2019 )
Триває перший робочий візит Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Його розпочали з аеропорту Дніпра. Глава парламенту ознайомився з дорожньою картою будівництва нового летовища та поспілкувався з пресою.
В 2014 году Днепр, по сути, стал первым городом страны. Сейчас это воспринимается уже как пафос, но слова о форпосте имеют под собой основание. Другое дело, что с этим нельзя жить, нет смысла постоянно носить эту миссию на флаге, поэтому сейчас уже немного отходит в прошлое набивший оскомину мем: город не первый, но и не второй.
Дніпропетровщина — область контрастів. Її оточують індустріальні міста й приголомшливі пейзажі, архітектурні пам’ятки та місця козацької слави. Знайомство з цим неймовірним краєм варто починати з адміністративного центру — міста Дніпра
Глубоко в промышленной зоне Кривого Рога притаилась современная линия горячего оцинкования компании "Юнистил". Сами промышленники ласково называют ее "одним небольшим, но очень гордым активом"
Днепр активно развивает фестивальный туризм. Благодаря крупным мероприятиям город становится интересным не только украинцам, что положительно сказывается на имидже Днепра, а также приносит в горказну дополнительные средства.
"Сегодня" выяснила, какие туристические направления сейчас в приоритете и какие фестивали посетим в 2019-м.
Встреча президента и владельца группы DCH Александра Ярославского с представителями прессы состоялась 19 июля в стенах Днепровского металлургического завода. В ходе неформальной беседы бизнесмен затронул несколько важных для города тем, среди которых строительство Днепропетровского аэропорта и перспективы работы ДМЗ.
// Мир упаковки. - 2018. -№ 5. - С. 30-32( 01.06.2018 )
Речь в интервью идет о развитии рынка ПЭТ-упаковки для напитков, о положительных факторах, которые поддерживают рост потребления ПЭТ-упаковки и позволяют прогнозировать тенденцию развития этого рынка.
// Уголь Украины. - 2018. -№ 4-5. - С. 67-70( 01.05.2018 )
Информация о второй международной угольной конференции, которая состоялась 12 апреля 2018 г. в г. Днепр. В конференции приняли участие более 100 украинских и зарубежных специалистов. Обсуждались перспективы шахт Украины, проблемы угольной отрасли, развитие тепловой и альтернативной энергетики в мире. По итогам конференции была принята резолюция. Эксперты резюмировали, что в нынешних условиях уголь остается незаменимым ресурсом в обеспечении энергетической безопасности Украины. Инициатором конференции выступила компания ДТЭК.
Идея ревизии большой приватизации, высказанная в 2015 г. Игорем Коломойским, вновь овладела массами народных избранников. На этот раз она обращена против бизнесменов, контролирующих горнодобывающий сектор, который обслуживает металлургический комплекс экономики. Прежде всего это владельцы холдинга «Метинвест» — Ринат Ахметов и Вадим Новинский, харьковский бизнесмен Александр Ярославский, а вместе с ними сам автор идеи большой реприватизации — Игорь Коломойский и его партнер Геннадий Боголюбов.
Высокий суд Лондона обязал структуры, связанные с экс-владельцами ПриватБанка Игорем Коломойским и Геннадием Боголюбовым, раскрыть информацию об операциях со средствами банка. А в Украине делами, связанными с хищениями в "Привате", занялась Генпрокуратура.
// Голос України. - 2017. -№ 237. -С.12( 18.12.2017 )
Здається, Долинська просто приречена постійно жити в передчутті комунальних і соціальних катастроф через те, що Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР), чиє будівництво своїми масштабами й обсягами капіталовкладень свого часу вразило світ, так і не запрацював.
Эксклюзивное интервью БИЗНЕСу впервые за историю существования сети дискаунтеров "АТБ-маркет" дали ее собственники - Геннадий Буткевич, Евгений Ермаков и Виктор Карачун
Робоча поїздка Президента Петра Порошенка до Дніпропетровської області розпочалася ознайомленням з ділянкою автодороги Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя.
Про актуальні проблеми наглядового органу в галузі розповідає заступник начальника Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області Костянтин Корольов.
14 серпня Вищий адміністративний суд України відмовив Державній фіскальній службі у відкритті касаційного провадження по безнадійно програній нею справі про 16 мільйонів гривень, які вона хотіла стягнути з Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг». Ця історія показала, як глибоко деградувало дане відомство під «чуйним» керівництвом Романа Насірова, який досі формально вважається його очільником.
Последствия "выбивания долгов" из бывших акционеров ПриватБанка могут оказаться для страны весьма плачевными, в то время как экс-владельцы большинства прогоревших финучреждений страны продолжают уклоняться от погашения долгов
Птахофабрика «Оріль-Лі¬дер» - це виробництво замкнутого циклу, технологічний процес якого включає інкубацію яєць, вирощування курчат-бройлерів, забій і переробку продукту, утілізацію відходів виробництва та вироблення з них біогазу для власних потреб. Підприємство виробляє продукцію для реалізації під торговою маркою «Наша Ряба».
// Порты Украины. - 2017. -№ 7. - С. 18-19( 01.07.2017 )
Трубная и колесная продукция «Интерпайпа» экспортируется в более чем 80 стран мира, и доставка морем составля¬ет около 40% от всех перевозок. Компания использует навалочные и контейнерные отправки.
У Дніпропетровській області побудовані дві сонячні електростанції: в містах Покров (колишній Орджонікідзе) та в Підгородньому. І ось на черзі третя. Її будівництво нещодавно почалося в Нікополі. Місто відвело під станцію 15 гектарів землі. На цій площі енергію сонця генеруватимуть майже 31 тисяча панелей потужністю 10 МВт на добу.
"Сегодня" узнала, какие варианты приобретения жилья сейчас пользуются повышенным спросом в Днепре, в каких районах жилье подорожало, а в каких, наоборот — подешевело.
Собственник группы “ТАС” рассказываtn о планах по приобретению банков и предприятий, а также о перспективах развития бизнеса, как в финансовом, так и реальном секторах экономики.
// Голос України. - 2016. -№ 236. - С. 8( 10.12.2016 )
Державне підприємство ВО «Південний машинобудівний завод імені О. Макарова» потроху виходить із кризи, у якій підприємство перебувало кілька останніх років через 80-процентне падіння виробництва, пов’’язаного із втратою російських партнерів.
// Новое время. - 2016. -№33. - С. 32-33( 09.09.2016 )
По мнению технического директора крупнейшего украинского банка ПриватБанк Дмитрия Дубилета, по некоторым показателям украинские финучреждения опережают своих западных коллег. Это стало возможным благодаря восприимчивости отечественных банкиров к новейших технологиям, среди которых основную роль сыграли ИКТ
Днепровский бизнесмен М. Ткаченко рассказал о рабочем форуме с интригующим названием «Альтернативная энергетика - простота внедрения», который проходил в Днепре, в центре Space Hub 19-20 августа.
... в Днепровском горсовете состоялась 12-я очередная сессия, ставшая последней перед уходом депутатов на летние "каникулы". В ходе заседания они обратились к оргкомитету Евровидения-2017, в очередной раз поругались из-за МАФов и запретили рекламу поездок в Крым.
Управление статистики Украины обнародовало данные, согласно которым Днепропетровская область заняла первое место по уровню средней зарплаты среди областей страны, уступив лишь столице
Работники бюджетной сферы Днепропетровска - врачи, учителя, работники социальной и культурной сфер - получили первые муниципальные надбавки, предусмотренные решением Днепропетровского горсовета от 29 декабря 2015 года.
Председатель Дибровского сельсовета вместе со своей женой развернули недобросовестную компанию против Петровского гранитного карьера, который является крупнейшим донором в бюджет не только сельсовета, но и Синельниковского района в целом.
На прошлой неделе Днепропетровск наконец-то получил бюджет на 2016 год, который стал одним из самых "объемных" в Украине в этом году. "Сегодня" узнала, куда потратятденьги и за счет чего чиновники планируют наполнять городскую казну.
Новый бюджет Днепропетровска, который депутаты приняли на последней сессии 30 марта, оказался на 46% «толще» предыдущего. Расходная часть в этом году предусмотрена более чем в 8 млрд. грн.
Конфликт космического ведомства и ведущего предприятия отрасли может стоить Украине как минимум нескольких десятков миллионов долларов. Более негативный сценарий грозит разрушением всей международной и внутриукраинской кооперации, создававшейся КБ «Южное» на протяжении двух последних десятилетий.
Керівник Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Дмитро К0ЦАР розповідає про те, що сприяло активізації проведення земельних торгів і які чинники все ще гальмують цей процес.
В днепропетровском горсовете продемонстрировали предварительный проект реконструкции Привокзальной площади. "Сегодня" узнала, как могут выглядеть железнодорожные "ворота" города и что думают об этих планах сами днепропетровцы.
Рассказано о сложившейся ситуации со швейцарской частной инвестиционной компанией в сфере іт-аутсорсинга и необходимости предотвратить неправомерную деятельность рейдеров.
В орбиту крупнейшего в стране игрока на рынке нефтепродуктов могут войти не выдерживающие конкуренции сети, работающие в низком ценовом сегменте. Группа "Приват" снизила цены на своих заправках больше других, отступив до уровня 18 грн./л А-95 и 15 грн./л дизеля.
Директор по маркетингу шоколадной фабрики Millennium, рассказала, какие маркетинговые инструменты эффективны в кризис, во сколько обходятся инновационные эксперименты и почему вместо перспективного рынка Западной Европы фабрика выбрала азиатский.
// Український тиждень.- 2015. -№ 39. - С. 14-17( 08.10.2015 )
На тлі зростання частки Придніпров’я в економіці України в самому краї відбуваються глибинні зміни, що мають зробити його життєздатнішим у сучасних реаліях
Более 500 небезразличных жителей Днепропетровской области приняли участие в Стратегической сессии Днепропетровской области. Ученые, предприниматели, строители, деятели культуры, общественные активисты, юристы собрались, чтобы определить, какой должна быть Днепропетровщина в ближайшие 3—5 лет.
//Юридичний вісник України. – 2015. - №35.- С.8( 11.09.2015 )
Віднедавна близько 200 закладів, підпорядкованих Дніпропетровській облдержадміністраци та райдержадміністраціям, почали перехід на систему електронних закупівель Prozorro.
// Голос України, 2015. -№ 91. - С. 8( 26.05.2015 )
У Покровському районі на Дніпропетровщині розгорається земельний конфлікт - конфлікті бізнес-інтересів великих агрохолдингів і місцевих фермерів. СФГ «Булах» і ТОВ «Відродження» заборгували орендну плати за минулий рік. Серед претензій до орендаря — порушення Закону України «Про охорону земель», Земельного кодексу України і постанови КМУ від 11.02.2010 №146
Поддержанные ВР изменения в корпоративное законодательство предоставляют дополнительные права миноритарным акционерам. Этим может воспользоваться «Приват» для усиления своих позиций в стратегических отраслях.
Уже в ближайшее время рынки Таможенного союза могут быть закрыты для поставок украинских ферросплавов. Однако заводы днепропетровского экс-губернатора успели подстраховаться.
О том, что финансовое состояние Приватбанка из-за его огромных, по украинским меркам, масштабов - тема особенно чувствительная для отечественного рынка,а также о действиях правительства и Нацбанка по обеспечению стабильности "Привата".
Про те, що відбувається із флагманом ракетно-космічної техніки країни. Заборгованісь з зарплатами перевищила 83 мільони гривень. Вирішити питання "Південмашу" можна тільки на державному рівнію
//Голос України. - 2015. -№ 34. - C.4( 25.02.2015 )
Переглянути положення бюджетної політики з урахуванням інтересів регіонів - з такими вимогами до Президента, Кабміну та Верховної Ради виступили депутати Дніпропетровської обласної ради. Вони наголошують: згідно з головним фінансовим кошторисом країни центральна влада знову отримує право вирішувати свої проблеми за рахунок мешканців територіальних громад - пенсіонерів, учителів, лікарів, підприємців, працівників промисловості та аграріїв.
// Вісник Академії митної служби України. Серія: "Економіка" . - 2015. - № 1. - С. 42-50.( 01.01.2015 )
Проаналізовано сучасний стан регіональної інноваційної системи. Дніпропетровської області. Досліджено основні проблеми у сфері інноваційої діяльності та визначено можливості підвищення рівня конкурентоспроможності регіону.
Пістунов Ігор МиколайовичЕкономіко-математична модель ціни на житлову нерухомість у місті Дніпро
// Економіка. Фінанси. Право, 2024. -№ 5. - С. 26-30( 05.09.2024 )
Експертами ТОВ «АРАГОРН» визначено, що ціни на житло у м. Дніпро коливаються залежно від берега, на якому знаходиться квартира, і близькості до центру, близькості до промислових зон. Такий висновок навів на думку, що варто всі параметри квартир розбити на певні групи, кількість яких має бути не менше 4. В межах цих груп буде дотримуватися певна однорідність даних, що дасть змогу побудувати більш точну регресійну залежність. Процедуру розділення даних на групи або класи, виконано програмою Statistica методом k-середніх, що об’єднує дані в кластери за принципом мінімальної відстані об’єктів від центру кластера за максимальної відстані центрів різних кластерівв З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
... Олена Самарська однією з перших у регіоні створила кластер виробників козячого молока. Кластер — термін іноземний, перекласти який можна як в’язка, або пучок, або жмуток. Означає ж колектив або й кооператив людей, яких об’єднує спільний інтерес. В цьому разі жінка скористалася пропозицією одного канадського благодійного фонду, що на доволі вигідних умовах «в одні жіночі руки» надає безкоштовно десяток високопродуктивних кіз та обладнання для догляду за ними. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Корнєєв Р. В.Стратегічні орієнтири державної підтримки малого та середнього бізнесу в умовах воєнного стану
// Публічне управління та митне адміністрування, 2024. -№ 1. - С. 37-43( 08.08.2024 )
Дніпропетровська область стала одним з основних економічних хабів для передислокованих підприємств, оскільки має вищий рівень економічної безпеки у воєнний час порівняно зі сусідніми регіонами, розвинену систему транспортування, можливості для розширення ринків збуту та ринок праці з надлишком робочих місць, який може забезпечити кадрові потреби підприємства та знизити собівартість виробництва. Так, у Дніпропетровській області опрацьовано 65 заявок на переміщення бізнесу, з різних галузей економіки (ІТ, фінансовий сектор, охорона здоров’я, транспортні та складські послуги, виробництва харчових продуктів успішно здійснили переміщення, зберігши понад 600 робочих місць. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
ТОРІК восени Валентин Григорович одну зі своїх ділянок площею 7,5 гектара засіяв озимою пшеницею. Навесні не встиг намилуватися зеленим килимом, як фермер і водночас депутат Губиниської селищної ради Костянтин Надха без попередження передискував це поле і посіяв на ньому соняшник.
— Так депутати Губиниської громади цинічно відбирають у мене землю, — нарікає Валентин Григорович. — Минулого року відмовили у продовженні оренди на 7,5 гектара, погрожують залишити без усіх 40 гектарів, договір оренди на які я укладав із Новомосковською райдержадміністрацією. Відколи ці землі з державної власності перейшли до комунальної, селищна рада крутить ними як хоче. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
В Інтерпайп наголошують, жодні зусилля промислових підприємств у прифронтових регіонах не вирішать проблему кадрового голоду без суттєвої зміни системи бронювання.
«За державними нормами на критично важливих підприємствах, до яких належить Інтерпайп, бронюванню підлягають 50% військовозобов’язаних від поточної кількості, при чому вже мобілізовані працівники є не військовозобов’язаними, а військовослужбовцями. Відповідно ми можемо бронювати половину поточної кількості за мінусом мобілізованих. Фактично, чим більше наших співробітників ми віддаємо фронту, тим менше можемо забронювати тих, хто залишився працювати. Тому критично важливий для нас хоча б один із трьох варіантів пом’якшення обмежень бронювання. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Дмитра Миколайовича спонукав не мовчати той факт, що як фермери, так і великі господарства всього регіону під час нинішньої весняної сівби збираються орієнтуватися передусім на олійні культури.
ВТІМ, такі наміри і тенденції не лише придніпровцям притаманні. «Структура посівів ярових буде сформована під упливом фактору прибутковості, — прогнозує гендиректор компанії «УкрАгроКонсалт», яка аналізує сільгоспринок, Сергій Феофілов, — відтак поточний стан справ показує, що перевагу надаватимуть таки соняшнику». Також слід ураховувати такий момент: насіння ще й дає змогу одержувати додану вартість при його переробці. А це тепер для вітчизняного аграрного сектору справді неабиякий аргумент.
Інша річ, що останніми роками село якось охоче і покірно майже геть відкинуло застереження та рекомендації агрономів щодо частки соняшнику в сівозмінах. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Русакова Т. І.Прогнозування обсягів накопичених відходів 3
// Український журнал будівництва та архітектури. - 2023. -№ 15. - С. 86-93( 13.02.2024 )
Для аналізу використано статистичні дані Головного управління статистики в Дніпропетровській області щодо утворення та поводження з відходами, які перебувають у відкритому доступі.
Ставиться задача дослідження динаміки зміни утворених, утилізованих, спалених, видалених та накопичених відходів упродовж 2010–2020 років, а також проведення статистичного аналізу взаємовпливу цих факторних величин та
оцінення їх колінеарності як передумови для побудови математичної моделі накопичення відходів у Дніпропетровській області за
вказаний період
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Хижняк КатеринаПро своє підприємство - з любов'ю та гордістю
// Охорона праці. - 2024. -№ 1. - С. 26-30( 01.02.2024 )
Кожне підприємство зазвичай має свою візитівку, за якою його одразу впізнають споживачі. Одне з таких підприємств, де півстоліття тому вперше в Україні налагодили виробництво ласощів, смак яких ми пам'ятаємо з дитинства, - ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчових концентратів».
Віхи в історії одного підприємства...
Історія почалася з поїздки до США і триває до наших днів.
Вирушив за океан із робочим візитом у далеких тридцятих роках минулого століття тодішній міністр харчової промисловості Анастас Мікоян. І почастували його там корнфлексом, який дуже сподобався міністрові. Це були пластівці з кукурудзяних зерен, присмачені різними добавками. Відмінний сніданок - уже готовий, ситний, можна приготувати з гарячою кавою, можна з молоком, а можна і так похрумтіти - кому як подобається. Головне - швидко, заощадження часу величезне, а користі та задоволення багато. Американці хрумтіли цим самим корнфлексом протягом дня, він був для них ласощами. Отже, повернувшись додому, Мікоян вирішив будь-що налагодити в Радянському Союзі випуск кукурудзяних пластівців.
Потрібно було будувати підприємство. Питання - де? Відповідь напрошувалася сама собою: звичайно ж, там, де не бракує сировини. А саме в Україні, яка славилася врожаями кукурудзи. У самій Україні вибір припав на Дніпропетровськ (сучасне місто Дніпро). 29 грудня 1936 р. міністр затвердив технічний проект, який передбачав будівництво цеху з виробництва корнфлексу на майданчику міського м'ясокомбінату.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
Лідер солонянських фермерів наводить факти. Потреба цих господарів у приміщеннях для зберігання збіжжя змусила їх скористатися, попередньо відремонтувавши власним коштом, більш-менш уцілілими колишніми корівниками, свинарниками колгоспних часів. За використання цих зернокомор на сесії Солонянської селищної ради ухвалили найвищий податок, більший, аніж сплачують підприємці, які подібним чином розжилися приміщеннями для магазинів тощо. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Відтоді, як верхньодніпровський підприємець О. Поль 1881 р. заснував перший на Криворіжжі Саксаганський рудник, заштатне містечко Кривий Ріг розпочало перетворюватися на потужний центр важкої промисловості Російської імперії. Ще за царського правління в місті працював Гданцівський чавуноливарний завод і проводився видобуток залізної руди відкритим (кар'єрним) способом. Катерининською залізницею криворізьку руду вивозили на Донбас, де її за ціною 2 коп. за пуд купував англійський підприємець Дж. Юз. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
“Для торгівлі підакцизними товарами та для зберігання пального підприємці мають отримати відповідну ліцензію. Це алкогольні напої, тютюнові вироби та паливо. Ліцензія видається за заявою з копіями необхідних документів. До неї додається документ, що підтверджує внесення річної плати. За ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним треба сплатити 2000 гривень. Вона видається на п’ять років. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
Сукач В. В.Солонянське рудне поле – пріоритетний об’єкт для старту промислового видобутку золота в Україні
// Мінеральні ресурси України, 2021. -№ 3. - С. 3-12( 13.09.2023 )
Солонянське рудне поле розміщується в Солонянському районі Дніпропетровської області. Воно охоплює південну частину Сурської ЗКС, де компактно розміщуються золоторудні (з молібденом) родовища Сергіївське та Балка Золота, а також рудопрояви Аполлонівський, Східноаполлонівський, Сонячний, Новий, Тетянин, Дорожній, Розрахунковий, Центральний, більш як 20 пунктів мінералізації та понад 150 геохімічних аномалій золота. Загальна площа СРП становить близько 90 км2 . З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:https://mru-journal.com.ua/index.php/mru/article/view/314/293
Калашник Г. А. Перспективи Тимошівсько-Знам’янського потенційного рідкіснометалевого рудного району Інгульського мегаблока Українського щита
// Мінеральні ресурси України. - 2020. -№ 2. - С. 3-12( 06.09.2023 )
У межах Інгульського мегаблока низка площ у ранзі рудних та потенційно рудних районів і вузлів перспективна на накладене уранове зруденіння гідротермального жильно-штокверкового типу з формуванням багатших уранових руд, порівнюючи з рудами відомих родовищ в ураноносних альбітитах. Деякі з них, зокрема, територіально збігаються з рудними зонами та вузлами Тимошівсько-Знам’янського потенційного рідкіснометалевого рудного району. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Рибальченко ВолодимирДніпро: Відсотки за кредитами сплатить громада
//Голос України. - 2023. - №176. - С.4( 05.09.2023 )
Перевагу на відшкодування матимуть підприємці з числа учасників бойових дій або члени родин полеглих оборонців, релоковані підприємства, що сплачують податки у Дніпрі. Враховуватимуть і показники створення робочих місць, як використовують енергоощадні технології та виготовляють затребувані товари. Основною умовою є своєчасна сплата відсотків по кредитах, що не перевищують десять мільйонів гривень. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
До війни туристичний потенціал прифронтових громад Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Харківської та Донецької областей України був колосальним, а туристична сфера стабільно розвивалася. Однак унаслідок російської агресії в Україні було знищено значну кількість цінних туристичних локацій та інфраструктури, закрито безліч туристичних підприємств, майже припинив своє існування сільський туризм на території Запорізької, Харківської та Донецької областей. Але, незважаючи на це, сфера внутрішнього туризму продовжує свою діяльність, хоча із змінами. І саме для розуміння бачення представників туризму щодо розвитку цієї сфери економіки в майбутньому було ініційовано соціологічне опитування їх на прифронтових територіях України (Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Харківської та Донецької областей). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Рибальченко Володимир Дніпропетровщина: Доменщики працюють ефективно
//Голос України. - 2023. - №157. - С.4( 21.08.2023 )
Як розповіли на підприємстві, цьогоріч вдалося знизити фактичні витрати умовного палива на понад 15 кг на тонну чавуну. Зокрема разом із агломератниками досягнуто зменшення дріб'язку в агломераті, що дало змогу збільшити продуктивність доменних печей на два відсотки.
"На всіх повітронагрівачах доменних печей встановлені так звані завихрювачі - устаткування, завдяки якому покращена якість змішування газів у камері горіння, що, своєю чергою, дозволило підвищити ККД повітронагрівачів. Отримана додаткова температура гарячого дуття також сприяла зниженню витрат умовного палива на 3,5 відсотка", - зазначають у "Камет-сталь". З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Директор тепличного комбінату «Дніпровський» Сергій Задорожний вважає, що цей проект не приведе до помітних змін на ринку овочів. Бо «заточений» зовсім під інше. Він каже, що це інвестиції не у професійні теплиці. А здебільшого у ті, де вирощують без опалення. По типу турецьких, коли береться каркас, натягується плівка. Вони не є високотехнологічними. Щоб спричинити істотний вплив на ринок овочів, таких господарств треба майже сто тисяч, як у Туреччині. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також на сайті газети: http://www.golos.com.ua/article/371160
Рибальченко ВолодимирПерспективні плани потонули у рясних дощах
За традицією, до травня аграрії Дніпропетровщини начебто мали б закінчити сівбу ранньої ярої групи. Але умови так складаються, що в полі працювати практично неможливо. Ґрунт надто зволожений, понаднормова кількість опадів. Так, у першу декаду квітня випало півтори норми, за другу на частині території області — до трьох з половиною. Дощі практично щодня. Бувають лише невеликі «вікна», коли вдається проводити посівну. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Орлов ВолодимирПрацюють у дві зміни: аграрії надолужують згаяне через дощі
//Голос України. - 2023. - №92. - 9 травня. - С.10( 17.05.2023 )
Через погоду її темпи були дещо сповільненими. Утім, попередній тиждень виявився сприятливим для роботи в полі. А тому аграрії активно надолужують згаяне через дощі. Сіють ячмінь, горох, овес, пшеницю, гречку, просо, соняшник і кукурудзу. Висаджують й овочі та картоплю.
«Аби регіон був з урожаєм, аграрії працюють інколи у дві зміни, — зазначає перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов. — Соняшником зайняли понад 55 тис. га. Площі, відведені під картоплю, також уже обробляють. Їх засадили наполовину». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
// Forbes Ukraine.-Дніпро ; Київ, 2022. -№ 5. - С. 27-30( 04.05.2023 )
Влітку 2004 року власник Biosphere Corporation Ан-дрій Здесенко, 53, запропонував співпрацю власникові австрійської Alufix Александру Петру.
Партнерство склалося лише через 18 років. Восени 2022-го українець купив австрійську компанію. Точніше те, що від неї залишилось, - бренд Alufix, завод у Румунії та філії ще в чотирьох країнах.
Biosphere є лідером українського ринку товарів для прибирання та готування. Alufix до банкрутства випускала харчову плівку, фольгу та одноразовий посуд. Якщо українська компанія зможе «перезапустити» свого колишнього конкурента, для неї відкриються ринки Центральної та Південної Європи, а там і країн Близького Сходу та Африки.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18
.Найбагатші: між життям та смертю
// Forbes Ukraine.-Дніпро ; Київ, 2022. -№ 5. - С. 56-59( 04.05.2023 )
Втрати Пінчука за останній рік - менше ніж у сусідів по топ-10 Forbes. Причина - дві третини його статків забезпечуються закордонною нерухомістю та кешем.
Сумарна оцінка українських бізнесів Пінчука з початку війни впала на 37% - з $890 млн до $560 млн.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
.У списку не зазначені
// Forbes Ukraine.-Дніпро ; Київ, 2022. -№ 5. - С. 80-88( 04.05.2023 )
Ще на початку 2022 року місце Ігоря Коломойського, 59, у переліку найбагатших (та найвпливовіших) українців не викликало сумнівів. У лютому Forbes оцінював його статки у $1,8 млрд. Стільки ж було і роком раніше, коли Коломойський став четвертим у списку українських топбізнесменів.
Дев'ять повних місяців війни коштували йому більшої частини статків, вони скоротились майже на $1 млрд. Бізнесмен втратив низку ключових активів і статус мільярдера, а також українське громадянство. Саме через останню обставину його прізвища немає в оновленій двадцятці найбагатших українців.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
."Інтерпайп Сталь": коли інновації поєднуютьсч із сучасним мистецтвом
Один з найкращих артобʼєктів України, який може побачити кожен, повідомляє світові, що країна розвивається і відкрита для модернізації.
Олафур Еліассон – дансько-ісландський художник, імʼя якого відоме мільйонам захоплених глядачів. Майстер масштабних інсталяцій, дивовижних атракціонів та видовищ у всьому світі. Його головний талант полягає у здатності створювати відчутні простори на стику мистецтва, науки, природи та технологій. Простори, де глядач починає інакше сприймати та взаємодіяти з реальністю.
Втілені ним інсталяції для заводу «Інтерпайп» – символ трансформації сучасного світу, переданої в металі.
.Дніпро та Кельн планують реалізувати низку проєктів
//Голос України. - 2023. - №71. - С.5( 20.04.2023 )
«Ми представили німецьким партнерам понад чотири десятки різних проєктів, які б допомогли зміцнити Дніпро зараз і вже в повоєнному відновленні. Йдеться про гуманітарні, соціальні, господарчі та інфраструктурні ініціативи. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворицького та в інтернеті:http://www.golos.com.ua/article/369813
Гайворонький АнатолійФермери теж за обіг землі, але не зараз... : інтерв'ю
Кому-кому, а фермерам введення ринку землі має бути тільки на руку- але вони цьому не радіють, навпаки вважають, що необхідно подовжити мораторій на її продаж. На таких позиціях стоїть і Асоціація фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області, яку очолює Анатолій Гайворонський. Ось уже чверть віку фермерує він у рідному Спаському, що в Новомосковському районі. Тут народився, після восьмирічки вивчився на тракториста, а після армії закінчив аграрний інститут повернувся у рідне село. Працював бригадиром тракторної бригади у колгоспі, що на той час уже перетворився на об'єднання фермерських господарств, яке мало чим відрізнялося від колгоспу. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою: пр. Д. Яворницького, 18
Спочатку інститут працював під егідою Міністерства сільського господарства, потім, на початку 90-х, його підпорядкували Академії аграрних наук, із 2000 року філії перетворилися на самостійні статутні суб'єкти з правом юридичної особи, стали фінансово незалежними, і з тих пір кожен заробляє сам. У 2003 році Інститут землеустрою УААН реорганізували у державне підприємство «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Шматков ГригорійУсе, що вилітає з труби у небо, рано чи пізно осідає на землі : інтерв'ю
Перший аудит території міста — Новомосковська на Дніпропетровщині — провели у 2010 році на замовлення міської ради. Торік закінчили аудит міста Вишневе під Києвом. Два роки тому на прохання Єлизаветівської сільради обстежили її територію. Причини звернення до нас у кожного свої.
«Аналіз ґрунтів треба робити не тільки для того, щоб визначити їхню продуктивність, але й щоб знати, наскільки вони забруднені, в першу чергу, важкими металами, радіонуклідами»
От наприклад, Єлизаветівська сільрада хотіла з’ясувати реальну шкоду навколишньому середовищу від підприємства з виробництва м’яса птиці, яке працює на її території. Усі відходи із забійного цеху тут змивали водою і скидали в яруги. А оскільки виробництво потужне — 9 тисяч голів забивають щогодини, то уявіть собі ці звалища. Ми їх виявили, аналіз стічних вод показав перевищення допустимих показників у сотні разів. Другим джерелом забруднення була фабрика, на якій із відходів цього ж виробництва отримують біогаз. Біогазова установка дає рідкі відходи, і власники підприємства не придумали нічого кращого, як зливати їх на землі держрезерву — мовляв, це ж органіка, вона полям тільки на користь. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Хорішко Володимир"Закон про ринок землі у такому вигляді, як його зараз проштовхують, — це кінець реформи децентралізації": інтерв'ю
Конфлікт інтересів почався ще до утворення громад, а при громадах він загострився і став більш явним. У мене запи¬тання: хто порахував, що саме цих податків громаді має ви¬стачити? Зараз 75 відсотків ОТГ дотаційні. То правильно пора-хували чи неправильно? Чи роз-рахунок був зовсім інший: кину¬ти на відкуп громадам податки, які держава сама не спромоглася зібрати? Мовляв, свисни, Іване, ти дурніший... Але якщо пере¬клали відповідальність на інших, то дайте й інструменти, тобто повноваження. Відповідальність і повноваження завжди мають іти в парі. У цій ситуації такого не відбулося...
Замисел децентралізації, на мій погляд, дуже правильний: спустити фоші із центру на той рівень, де люди дійсно знають, які проблеми треба вирішувати першочергово, а у кожній громаді вони різні.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
.Дніпро розширює міжнародне співробітництво: Філатов уклав угоду про побратимство з містом Амарилло (США)
// gorod.dp.ua/news. - 2023. - С. 27( 02.03.2023 )
Це черговий договір про співпрацю та підтримку, який підписано після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Незважаючи на те, що укладання угоди про побратимство з американськими містами є копітким багаторівневим процесом, Дніпро успішно робить це.
Це підприємство видобувало титано-цирконієву руду у Дніпропетровській області. Продукція йшла здебільшого на експорт у росію, а використовувалася, зокрема і для виробництва ракет, якими зараз обстрілюють Україну. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
За кількістю ухвалених проєктів Дніпропетровшина серед лідерів. Роботу отримали понад 500 людей.
За держпрограмою «єРобота» схвалено було понад 200 заяв. Переможці отримали фінансування на загальну суму 46,9 млн грн. Створено понад 500 робочих місць. Дніпропетровщина серед лідерів по Україні з отримання мікрогрантів для бізнесу.
Робоча група Новопокровської громади за підтримки експертів опрацювала фактори інвестиційної привабливості громади (інвестиційні об’єкти, природні ресурси, людський капітал, локальний бізнес, імідж громади та ін.), проаналізувала та визначила інвестиційні пропозиції. До робочої групи увійшли представники місцевого самоврядування, профільних установ та структур, Молодіжної ради, ветеранської організації, Ради аграріїв та Ради підприємців громади, тощо. Координували цю діяльність експерт «U-LEAD з Європою» Микола Дурман та команда регіонального офісу у Дніпропетровській області. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті :
Замість чотирьох аглоцехів на підприємстві залишаться в роботі три плюс рудний двір аглофабрики метвиробництва, де формуватимуть рудну суміш для виробничих процесів. Наразі працює лише модернізований аглоцех №2 – рівень виробництва там не перевищує 3000 тонн агломерату на добу. Аглоцех №3 готує шихтові матеріали для виробництва, а аглоцех №1 поки залишається у резерві через обмежений рівень виробництва в цілому. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті :
Мельничук ТарасУкраїна розірвала угоду з рф щодо обслуговування РК Сатана
://gorod.dp.ua/news/213785( 06.01.2023 )
Документом передбачалося проведення українськими державними підприємствами сервісного обслуговування ракет стратегічного призначення 15П118М (Сатана), що перебувають в експлуатації РФ. Відповідно до договору, обслуговувати російські ракети мали Конструкторське бюро Південне імені М. Янгеля, яке у договорі називають головним розробником, і виробник - ДП Південмаш імені А. Макарова. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/213785
Твердохліб МаринаДніпропетровщина працює: у 2022 році збір до бюджетів усіх рівнів – понад 70 млрд гривень
//gorod.dp.ua/news/213635( 03.01.2023 )
Це на понад 9,5 млрд грн або на 15,7% більше, ніж за підсумками 2021 року.
До державного бюджету у 2022 році спрямовано понад 30 млрд грн, що на понад 1,2 млрд грн або на 4,5% більше, ніж за підсумками 2021 року.
Незважаючи на війну і значну кількість мешканців Дніпра (перш за все, потенційних наречених), статистика зареєстрованих шлюбів приємно дивувала весь рік. На найвищому рівні був і показник новонароджених. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/213592
.2022 року в Дніпрі був весільний бум
//gorod.dp.ua/news/213592( 02.01.2023 )
Загальна кількість шлюбів, укладених у Південно-Східному регіоні країни за поточний період 2022 року становить 39 321.
у Дніпропетровській області зареєстровано 26329 шлюбів, з них 293 — на підставі заяв та актів, засвідчених командирами;
Козлов ВадимНовини містобудівної ради Дніпра: «Бартоломео» росте, як на дріжджах
//gorod.dp.ua/news/213294( 01.01.2023 )
Зазначимо, що оновлений проект передбачає на ділянці 7,9 гектарів загальну площу забудови 50483 квадратних метрів, площу озеленення – 21873 кв м, загалом комплекс включатиме 1499 квартир для 3598 мешканців. Сумарна ємність паркінгу - 1682 машино-місць.
Вадим Козлов зазначив, що зміни у колишньому проекті насамперед викликані зміною кадастрових номерів земельних ділянок та необхідністю їх узаконити. Довго та красиво розповідав про функціональне наповнення різних зон комплексу.
Насридінов ОлександрЗібрати урожай дорожче, чим кинути
//gorod.dp.ua/news/213353( 01.01.2023 )
Підприємства, що переробляють сільгосппродукцію, працюють ледве на третину потужностей, а частина цьогорічного врожаю і досі стоїть на полях, бо складати і зберігати зерно ніде. Причина – відсутність повноцінного експорту та постійні знеструмлення. Елеватори не можуть просушити зібране восени і взимку збіжжя, повідомляється у звіті фермерських господарств.
На Дніпропетровщині лише частина фермерів подужали придбати генератори, щоб сушити та зберігати зерно, однак через це процеси здорожчали в рази. Тому більше половини тяжко вирощеної кукурудзи досі на полях, частина там і залишиться. Зібрати та зберегти врожай часом дорожче, ніж просто кинути.
Коломійцев ОлександрПідсумки 2022 року від дорожників Дніпропетровщини
//gorod.dp.ua/news/213416( 01.01.2023 )
На початку 2022 року Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області планувала оновити та побудувати 500 км доріг. Перші два місяці дорожники працювали в звичному режимі: виконували потрібні дії з зимового утримання та працювали на будівництві траси Н -31 Дніпро-Решетилівка.
Але росія зламала всі амбітні плани. З моменту повномасштабного вторгнення 24 лютого шляховики працюють в умовах воєнного стану.
Горб ОльгаДопомога переселенцям, навчання онлайн, виплати малозабезпеченим: яким був соціальний рік Дніпропетровщини
//gorod.dp.ua/news/213465( 01.01.2023 )
Нині у регіоні зареєстровано 370 тис переселенців. З них 90 тис – діти. Люди переважно з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.
«В перші місяці був колосальний наплив переселенців. Аби надати допомогу кожному, створили мережу центрів підтримки, шелтерів та гуманітарних хабів. Там людей реєстрували, видавали допомогу, розселяли, вирішували питання з житлом та роботою», – сказала заступниця голови Дніпропетровської ОВА.
У 2022 році переселенці на Дніпропетровщині отримали 5,8 млрд грн державної допомоги. Підтримували їх й міжнародні партнери.
Псарьов ОлексійДніпропетровщина у трійці лідерів за кількістю перспективних бізнес-ідей: визначено переможців чергової хвилі «єРобота»
//gorod.dp.ua/news/213012( 15.12.2022 )
«Проєкт «єРобота» для стимулювання підприємництва. У ньому шість програм. Гранти на створення переробних виробництв, теплиць, садів. Та найпопулярніша – «Власна справа». Це мікрофінансова допомога на відкриття і розвиток бізнесу. Маємо у ній ще 23 переможці. Загалом їх вже 180», – каже директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Олексій Псарьов.
Вони з Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського та Слобожанського. Їхніми бізнес-планами передбачено створення понад 60 додаткових робочих місць.
У проєктах – відкриття швацького цеху, піцерії та кав'ярні. Є ідеї з розширення і створення студій краси.
Назаров МелорДніпровський архітектор розробив масштабний проект
//gorod.dp.ua/news/212834( 12.12.2022 )
Новомосковск ожидают серьезные трансформации, прежде всего в градостроительной сфере и этот проект – первая ласточка серьезных изменений в городе. По заданию мэра ЦНАП должен стать магнитом для местных жителей, а, значит, не просто выполнять утилитарную роль административного здания, но и стать комфортным местом с красивым дизайном. Перелопатив множество проектов, мы собрали самое лучшее, что нужно для идеального в нашем понимании центра административных услуг. После изучения украинского и грузинского опыта по проектированию административных зданий было принято решение запроектировать «прозрачный» офис в прямом смысле этого слова: стеклянное трехэтажное здание, где основным композиционным ядром является атриум и расположенный в нем центр административных услуг. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
.«Ноосфера» закладає фундамент інноваційної індустрії України майбутнього
//gorod.dp.ua/news/212386( 30.11.2022 )
Для звичайних користувачів GuidAR – це квест у доповненій реальності, який проводить користувачів по знаковим місцям міста Рівне та області. Особливістю стартапу є AR-платформа, у якій містяни й гості міста можуть досліджувати Рівне граючи в гру. GuidAR дозволяє одночасно грати, підвищувати туристичну привабливість міста та дізнаватися цікаві історичні факти, а також власноруч створювати місця цікавого проведення вільного часу! З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/212386
Рибальченко ВолодимирРоботи вистачає
// Голос України. -2022. - №190. - С. 9( 16.09.2022 )
На Дніпропетровщині, яка з початку війни прийняла найбільше внутрішньо переміщених осіб, нині мешкають приблизно третина мільйона переселенців.
Тому дуже гостро стоїть питання їх працевлаштування на підприємствах регіону.
За інформацією обласної служби зайнятості, з початку березня їх послугами скористалися майже сім тисяч осіб, які виїхали з районів проведення бойових дій. Допомогти з новою роботою вдалося 2139 переселенцям, лише дві третини з яких мають відповідну довідку.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
За словами виконавчого директора компанії Дмитра Шаміна, дуже допомогли працівники з відділу інвестиційної політики Львівської обласної військової адміністрації, повідомляє УНІАН. Перевозили виробництво автотранспортом, бо це зручно та швидко. З кількох виробничих ліній у Дніпрі залишили одну, а решту перевезли до Львова. За тиждень-два запустили виробництво та отримали перші матраци. Директор зізнається, що у них давно був задум частину потужностей перенести до Львова. У нинішніх умовах більше замовлень отримують саме із заходу країни. Тепер компанія може оперативніше виконувати замовлення і забезпечити людей продукцією. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Рішення про переміщення потужностей далося непросто. Два тижні на підприємстві вирішували, куди перевозити обладнання та людей. Обрали Дніпро, в якому розвинене машинобудування, а отже, знайдуться і спеціалісти для роботи. З двохсот працівників нині на підприємстві задіяні 150, із яких безпосередньо у виробничому процесі - шістдесят. Частину робітників мобілізували до лав Збройних Сил України.
Переїзд для машинобудівного підприємства – це виклик. Потрібні ресурси – люди, техніка та кошти для проведення евакуації і організації роботи наново.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Романюк РоманПідвійне життя Коломойського. Як олігарх "пішов" з політики, але допомагає Зеленському
// Українське слово. - 2022. -№ 7/8. - С. 4-5( 01.05.2022 )
Якщо поспілкуватися з людьми у різних політичних та бізнесових таборах, складається враження, що існує мінімум два Коломойських.
Перший - майже непомітний, дистанційований від усіх політичних процесів, курсує між Дніпром та Києвом. Його можна зустріти хіба на футбольному матчі «Динамо» чи баскетбольних іграх команд його сина.
Другий Коломойський - як і завжди сильний закулісний гравець, який тримає в руках важелі впливу на все, що відбувається у країні, будь то голосування в парламенті чи війна з Ахметовим.
Відкрите життя Коломоиського
Вплив Коломойського на нинішню владу, подібно до старої легенди, тримається на трьох китах.
Перший кит - його відносини з Володимиром Зеленським під час виборчої кампанії 2019 року.
Ігор Валерійович одним із перших знав про намір керівника студії «Квартал 95» спробувати свої сили на президентських виборах. І треба визнати: олігарх допомагав йому, як міг. Коломойський надав своєму фавориту повну медійну підтримку під час виборчої кампанії. Всі інформаційні ресурси олі¬гарха працювали на Зеленського - починаючи із гучного новорічного привітання, закінчуючи днем тиші, у який «плюси» транслювали всі можливі продукти «Кварталу».
Другий кит - вплив на виборчий штаб Володимира Олександровича. Там були присутні не лише друзі Зеленського і вихідці з «Кварталу», але й люди, які на той момент були афілійовані саме з Коломойським
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Чернишов ДмитрийНасколько подорожали продукты в Днепре и области за март: данные Госстата
С февраля по март потребительские цены в области выросли в среднем на 3,4%, по Украине – на 4,5%.
Хлеб подорожал на 0,3%, макаронные изделия – на 2%, мясо и мясные продукты – на 2%, рыба и продукты из рыбы – на 3,7%. Молоко подорожало на 2,3%, сыр и творог – на 3,3%, яйца – на 1,3%, масло сливочное – на 5%.
В пределах 2-5,6% – подорожали рис, маргарин, сметана, кисломолочная продукция, продукты переработки зерновых, кондитерские изделия из муки.
Як відомо, продаж прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів в Україні відбувається виключно на земельних торгах (аукціонах). Торік на Дніпропетровщині було продано прав оренди на 28 таких ділянок загальною площею 578,55 гектара. В середньому плата за користування землею, порівняно з початковою, зросла до 10 відсотків від нормативної грошової оцінки. Як наслідок, до місцевих бюджетів щороку надходитиме майже 1165 тисяч гривень. З початку нинішнього року на продаж було виставлено 18 земельних ділянок, продано 15 загальною площею 186 гектарів. По трьох лотах аукціони не відбулися, ділянки виставлятимуться на повторні торги. В середньому орендна плата зросла порівняно зі стартовою й перевищила 9 відсотків від нормативної грошової оцінки і за рік загалом становитиме 162 тисячі гривень. Разом із в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Віталієм МАЦАКОМ і начальником відділу ринку та оцінки земель Головного управління Оленою СЕМЕНЧЕВСЬКОЮ аналізуємо ситуацію. Зокрема, говоримо про те, що стримує продаж прав оренди на ділянки сільгосппризначення і як активізувати проведення земельних торгів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Голик ЮрійДніпропетровщина - лідер у "Великому будівництві"
У 2021-му році у Дніпропетровській області комплексно оновлювали інфраструктуру. Загалом звели та реконструювали майже 100 об’єктів. Це найбільша кількість в Україні, повідомив під час брифінгу у ДніпроОДА консультант програми «Велике будівництво» Юрій Голик. «У 2021-му в цілому в Україні звели «з нуля» та оновили 115 шкіл та дитсадків, 33 лікарні, 237 сільських амбулаторій, 22 басейни. А ще — понад 7 тисяч км державних і місцевих доріг. Дніпропетровщина — лідер серед інших областей України», — зазначив Юрій Голик. Будівельні й ремонтні майданчики були розгорнуті у різних куточках Дніпропетровщини. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/dnipropetrovshchyna-lider-u-velykomu-budivnyctvi
Катрушин БогданБезкомпромісне питання ренти
// Юридичний вісник України. - 2022. -№ 3. - С. 11( 27.01.2022 )
В одному зі спорів, який перебуває в судах вже понад рік, держава намагається стягнути з ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" несплачені до бюджету кошти через зменшення платником рентних зобов’язань.
Зокрема, через заниження бази оподаткування, яку ЦГЗК звузив суто до другого етапу переробки руди – дроблення.
Практика більшості розвинених країн визначає вартість корисної копалини на рівні собівартості неагломерованого концентрату, який перебуває на третьому етапі переробки.
...Кейс ЦГЗК є далеко не поодиноким. "АрселорМіттал Кривий Ріг" теж намагається в судах оскаржити обвинувачення в неповній виплаті ренти за користування надрами впродовж 2015-2020 років.
Отже, в тій частині законопроєкту, яка стосується надрокористування, ведеться ретельна робота щодо нормативної синхронізації та приведення податкових норм до сучасної специфіки ринку.
І це цілком слушний крок, адже лишати нормативну базу на рівні, на якому вона була останні 20-25 років, це означає позбавити той самий ринок можливості адаптувати світові стандарти та власноруч прикрити перспективні ніші для іноземних інвестицій.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Співпрацює підприємство з фермерами. При цьому їхній статус значення не має, як і обсяги вирощеного. Сировину приймають у будь-якій кількості: від десятків кілограмів до кількох тонн. Головна умова - якість.
- Вимог до сировини у нас небагато, - каже співвласник TOB «Джем ЛТД» Дмитро Мальцев. - Основна: ягоди не повинні текти, інакше вони одразу починають псуватися, з'являється пліснява. До того ж патогени розповсюджуються дуже швидко. Ми провели експеримент. Взяли заражену пліснявою ягідку, а через 15 хв її спори було виявлено в радіусі 40 см. Тоді як бактерії знищуються за температури 70 °С, для спор грибів потрібно не менше 130 °С. Ми з такою температурою не працюємо. Тому ягоди, що потекли, не приймаємо категорично.
Для переробки краще недозрілі, ніж перезрілі плоди.
- Фермер намагається тримати ягоди на гілці довше, щоб вони налилися й нагуляли вагу, однак нам більше підходять ягоди в стані технічної стиглості, коли вони зберігають цілісність, - продовжує Дмитро. - Цукристість значення не має. У стиглої ягоди вона становить 10%, а нам годиться і 8%. До сортів узагалі немає жодної вимоги.
Потужність переробних ліній «Джем ЛТД» становить 5 т на день. Щоб вони працювали безперебійно, ягоди запасають і зберігають у морозильній камері.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Рибальченко ВолодимирМіські козирі для інвестора
// Голос України. - 2021. -№ 195(13.10). - С. 6( 13.10.2021 )
Кривій Ріг з його потужним індустріальним потенціалом, зручною логістикою та наявністю відповідних професійних спеціальностей увійшов до числа основних претендентів на будівництво нового машинобудівного заводу великого швейцарського виробника пасажирських електро- і дизель-поїздів Stadler.
Під час візиту в місто керівники й фахівці компанії провели виїзну нараду й оглянули земельну ділянку під будівництво заводу в Покровському районі. Відзначили високий рівень підготовки криворізької презентації та професійний підхід.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.golos.com.ua/article/352239
Частина цих земельних ділянок взагалі не виставлялася на аукціон, частина виставлялася, але аукціони не відбулися, — розповідає Володимир Віталійович. — На даний час маємо з того переліку два укладені договори оренди земельних ділянок. Одна, площею 26 га, — на території ланшафтного заказника місцевого значення «Мости», друга, площею 10 га, — на території ботанічного заказника місцевого значення «Витоки річки Базав лук». Обидві після земельних торгів передані в оренду фізичним особам-підприємцям (ФОП) як землі сільськогосподарського призначення.
Ту, що на території ландшафтного заказника «Мости» (він створений у Верхньодніпровському районі рішенням
Дніпропетровської обласної ради №418-18/УІ від 15.03.2013 р„ має загальну площу 2330,78 га), передало орендатору Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області. Договір від 15 березня 2021 року, кадастровий номер ділянки 1221087000:01:099:0021.
Ту, що на території ботанічного заказника «Витоки річки Базавлук» (створений у Крини чанському районі відповідно до рішення Дніпропетровської обласної ради № 440-19/УІ від 21.06.2013 р., загальна площа 671 га), 27 травня 2021 року передала в оренду Божедарівська селищна рада (кадастровий номер ділянки 1222080500:01:001:041).
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Муравский Андрей Смотрите, что построили
// Порты Украины. - 2021. -№ 9. - С. 19-23( 01.09.2021 )
В 2020 году «Нибулон» открыл в Днепропетровской области филиал «Зеленодольский». Мощности единовременного хранения нового речного терминала в селе Марьянское - 76 тыс. тонн, а в год он может принимать 300 тыс. тонн. Суточная норма отгрузки
на водный транспорт -1 2 тыс. тонн.
... ТЕРМИНАЛ «ЖЕМЧУЖИНА ДНЕПРА», МОЩНОСТЬ ЕДИНОВРЕМЕННОГО ХРАНЕНИЯ - 5 ТЫС. ТОНН «Грейн-Трансшипмент» предоставляет комплексные услуги. Развивая флот, компания инвестировала в строительство перевалочных мощностей. Первым терминалом стала «Жемчужина Днепра» в городе Днепр. В 2019 году «Грейн-Трансшипмент» закончил модернизацию крытого склада на 5 тыс. тонн одновременного хранения, объединив два склада в один, более вместительный. Ежегодно комплекс может переваливать на суда 200 тыс. тонн. К причалу становятся суда длиной до 130 метров, гарантированная глубина - 3,6 метра. Зерно и продукты переработки доставляют автотранспортом из Днепропетровской, Запорожской, Полтавской и Харьковской областей. На территории комплекса могут находиться одновременно не менее 30 зерновозов.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
У 2012 році в Україні запрацював абсолютно новий металургійний завод Інтерпайп Сталь, який вже маже 10 років залишається найбільшою екологічною інвестицією в українську промисловість за роки незалежності. Разом із суміжними виробництвами в будівництво заводу вкладено близько $1 млрд. Вже зараз підприємство має кращі екологічні характеристики, ніж вимагає Fit55 на 2030 рік. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті видання:
Лукашук МиколаДніпропетровщина: відкрита для світу
//Голос України. - 2021. - №160. - С.10( 21.08.2021 )
Завдяки програмі Президента «Велике будівництво» та співфінансуванню з обласного бюджету ми зводимо з нуля масштабні інфраструктурні об’єкти, яким немає рівних у державі. Стадіон «Металург» у Кривому Розі, перший триповерховий басейн у селищі Слобожанському, нові сільські амбулаторії і сотні кілометрів доріг, які не бачили навіть ямкових ремонтів роками, — ці зміни мене вражають.
Тут створюються сприятливі умови для туристичної індустрії, проводяться всеукраїнські економічні форуми і мистецькі фестивалі. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.golos.com.ua/article/350111
Фалько Ярослав3,7 мільярда за два комбінати однієї компанії
«Уперше після продажу «Криворіжсталі» такий великий промисловий об’єкт буде виставлено на відкритий, повністю «прозорий» приватизаційний аукціон», — заявив на онлайн-брифінгу голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко й висловив упевненість, що ОГХК піде з молотка за значно більшу ціну, ніж стартова.
Нагадаємо, в АТ «Об’єднану гірничо-хімічну компанію» входять Вільногірський гірничо-металургійний (ГМК) та Іршанський гірничо-збагачувальні комбінати (ГЗК) — найбільші у світі виробники сировини для титанової промисловості. Вони забезпечують концентратами Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК) і «Сумихімпром». Майже 70 % продукції ОГХК йде на експорт, у понад 30 країн світу. У свої кращі часи комбінати генерували 400—500 млн доларів доходів на рік!
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Голос України. - 2021. -№ 99(28.05). - С. 2( 28.05.2021 )
Наукове спрямування конференції — антропологічний підхід до інтерпретації літератури, створеної в непрості часи української історії, — відбилося в темаСеред ключових тем для обговорення під час форуму — «Інвестиційна політика та розвиток регіонів як пріоритети економічного зростання держави».
Це перший із шести інвестиційних заходів, які відбуватимуться по всій Україні. П’ять із них будуть регіональними. Фінальний — відбудеться у грудні в Києві. До слова, захід транслювався на 40 країн.
Дніпро для старту такої масштабної кампанії обрано не випадково, адже Дніпропетровщина — лідер за іноземними інвестиціями, зауважив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Єссе О. І.Аналіз розвитку малого підприємництва в Дніпропетровській області
// Науковий погляд: економіка та управління. - 2019. -№ 1. - С. 108-118( 01.05.2021 )
Визначено, що в Дніпропетровській області малий бізнес виконує соціальну функцію, тобто забезпечує більшу кількість населення робочими місцями. Розглянуто
Фліссак ІгорМеханізми обслуговування доходів та інших надходжень бюджетів
// Казна України. -2021. -№ 5. - С. 49( 01.05.2021 )
у 2020 році у Дніпропетровській області діяло 18 486 рахунків, у 2021 році - 13 749 рахунків. (діагр.1).
Діаграма 1. Кількість рахунків за надходженнями, які діяли протягом 2020 року та діють у 2021 році по Дніпропетровській області
На графіку можна побачити суттєве зменшення кількості діючих рахунків у 2021 році проти попереднього бюджетного періоду. Цьому є об'єктивні причини, основна з яких зумовлена впровадженням адміністративно-територіальної реформи та зменшенням кількості самостійних місцевих бюджетів.
Зважаючи на викладене, стає зрозумілим, що окремим складником у процесі відкриття рахунків є робота органів Казначейства з інформування контролюючих органів щодо актуальних номерів рахунків за надходженнями.
При запровадженні суттєвих змін у законодавстві, таких як внесення змін до Бюджетного кодексу, проведення адміністративно-територіальної реформи, запровадження нового Плану рахунків бухгалтерського обліку, централізація доходів та інші, які призводять до необхідності відкриття/перевід- криття рахунків, може бути цікавим досвід Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області. Інформування про зазначені вище зміни здійснюється на дошках оголошень, у приміщеннях органів Казначейства області, у регіональних друкованих виданнях, а також на місцевому телебаченні. Однак, як показала практика, найрезультативнішими були робочі наради з представниками провідних банківських структур області, у результаті яких уточнювалися процедури в інтернет-банкінгах, що, зі свого боку, автоматично коригувало дії платників при здійсненні самостійних безготівкових перерахувань до бюджетів.
...За шість місяців до Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області надійшло 2802 пакети документів
на повернення судового збору за рішенням суду, з
них повернено на доопрацювання 1204 документи,
що складає 43% від загальної кількості.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Компанія як найбільший іноземний інвестор в Україні та один з найбільших виробників сталі у світі розпочне в нашій країні інвестиційну програму «Сталевий мільярд», що передбачає інвестицію обсягом майже мільярд доларів в екологічну модернізацію виробництва сталі у Кривому Розі. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Переговори з мітингувальниками металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг», які вимагають підвищення оплати праці майже на третину, зайшли у глухий кут. Напередодні, після проведення мітингу, представники профспілок, що об’єднують працівників комбінату, зустрілися з генеральним директором компанії Мауро Лонгобардо та іншими керівниками промислового гіганта. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Новое время страны. - 2021. -№ 12. - С. 12-15( 01.04.2021 )
5 марта 2021‑го госсекретарь США Энтони Блинкен объявил, что США вводят санкции против Коломойского, его жены Ирины, дочери Анжелики и сына Израиля Цви (он же — Григорий), — так перед ними закрылись американские границы.
В официальном заявлении Блинкен указал, что Коломойский причастен к коррупционным преступлениям, совершенным в 2014—2015 годах, когда он занимал пост главы Днепропетровской облгосадминистрации (ОГА). Также госсекретарь США выразил обеспокоенность продолжающимися попытками олигарха навредить демократическим процессам и институтам в Украине.
«Хотя это только запрет на въезд, но это беспрецедентно в практике США, — объявлять публично такие санкции, еще и устами госсекретаря», — говорит Дарья Каленюк, исполнительный директор Центра противодействия коррупции (ЦПК). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті видання:
Фельдман ВадимВсе еще космическая держава: благодаря или "вопреки"?
// 2000. - 2021. -№ 12. - С. b6-b7( 26.03.2021 )
Земные проблемы — в Днепре и Павлограде
Уже довольно долго крупнейшее предприятие космической отрасли — ПО «Южный машиностроительный завод» в Днепре — находится в очень тяжелом финансово-экономическом положении. Учитывая такую сложную ситуацию, предпринимаются меры по финансовой поддержке предприятия. Как отметил председатель ГКАУ, на эти цели — для погашения задолженности по заработной плате работникам «Южмаша», оплате единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование и отдельных налогов и сборов — из госбюджета в 2020 г. было выделено 342 млн. 63,9 тыс. грн.
Есть у отечественной космической отрасли и такие земные проблемы, которые связаны с хранением и утилизацией ракетного топлива (как твердого, так и жидкого), оставшегося в наследство еще со времен функционирования ракетных войск стратегического назначения СССР, среди которых были различные типы баллистических ракет, созданных на предприятиях, расположенных на территории Украинской ССР.
В течение ряда лет в Павлограде (Днепропетровская обл.) на госпредприятии — НПО «Павлоградский химический завод» с помощью функционирующей там специальной установки постепенно осуществляется З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Котнюк ЮрійМеталургійний комбінат "Криворожсталь": як іноземний інвестор наштрикнувся на профкоми і страйкоми
// Юридичний вісник України. - 2021. -№ 9. - С. 14( 11.03.2021 )
Транснаціональна корпорація «АрселорМіттал» — найбільший іноземний інвестор в історії незалежної України, тож саме його досвід будуть вивчати всі серйозні ділові люди, перед тим як ризикнути вкладати великі гроші в економіку країни. Його прихід на наші терени супроводжувався доволі драматичними подіями. Як відомо, влітку 2004 року Фонд державного майна під «чуйним» керівництвом тодішнього Президента Леоніда Кучми продав за 4,26 мільярда гривень 93 % акцій металургійного комбінату «Криворіжсталь» такому собі консорціуму під назвою «Інвестиційно-металургійний союз», який за півроку до того на паях було створено двома наближеними до «імператора» олігархами — Рінатом Ахметовим і Віктором Пінчуком. Причому умови конкурсу були написані так, що ніхто інший виграти його не міг. Після перемоги Помаранчевої революції комбінат було реприватизовано й знову виставлено на продаж, і в жовтні 2005-го його на відкритому й прозорому аукціоні за 24,2 мільярди гривень придбав громадянин Великобританії індійського походження Лакшмі Міттал, фірма якого тоді називалася «Міттал Стіл» й була зареєстрована у Німеччині — одним словом повний інтернаціонал. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
...Яким чином треба визначати факт отримання неправомірної вигоди детально описано в документі під назвою Рекомендаційні роз’яснення Антимонопольного комітету України № 39-рр від 9.08.2016 р. Там згадується і про збільшення за рахунок недобросовісної конкуренції обсягу реалізації своїх товарів, і про збільшення частки на ринку, і про встановлення контролю над обмеженими ресурсами, але ключовий момент полягає в тому, що можливість отримання переваг у конкуренції чи інших вигод повинна встановлюватися в кожному окремому випадку.
Розглянувши аргументи сторін, суддя Господарського суду Києва Сергій Щербаков вирішив, що цього АМКУ якраз і не зробив. В спірному рішенні було зазначено, що на ринках вище й нижче ланцюга виробництва металопрокату, яким займається «Петрівка», знаходяться два інших підприємства групи «DCH» — гірничо-збагачувальний комбінат «Суха Балка», який виробляє залізорудну сировину, і Харківський тракторний завод, який споживає метал для виробництва готової продукції... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Рядно О.А.Динаміка зовнішньоекономічної діяльності у Дніпропетровській області
// Науковий погляд: економіка та управління. - 2018. -№ 2. - С. 122-129( 01.01.2021 )
У 2017р. експорт товарів становив 7052,9 млн дол. США, імпорт – 4631,7 млн дол. Порівняно з 2016 р. експорт збільшився на 20,3%, імпорт – на 32,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 2421,2 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,5. У 2017 р. експорт послуг області становив 130,1 млн дол. США, імпорт –255,6 млн дол. Порівняно з 2016 р. експорт скоротився на 25,9%, імпорт – на 18,8%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 125,5 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 0,5. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: http://scientificview.umsf.in.ua/archive/2018/2_60_2018/19.pdf
Про це повідомляє у Facebook лідер Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець. За його словами, «НПГУ наполягатиме, щоб до зали суду знайшли можливість прийти ініціатори процесу: в. о. голови правління КЗРК Сергій Новак і його заступник Олександр Капука». Юристи профспілки підготували відповідне клопотання. «Цікаво почути безпосередньо від керівників позивачів — порушників одного з головних принципів угоди щодо непереслідування учасників акції протесту, причини через які вони воюють із робітниками власного підприємства. Ще одне відкрите запитання до позивачів — принцип, за яким складався список відповідачів, бо серед них є ті, які протестували на поверхні, а не під землею», — зазначає у дописі Михайло Волинець. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
// Голос України. - 2020. -№ 223. - С. 13( 02.12.2020 )
Офіс працюватиме за шістьма основними напрямами. Серед них — розвиток підприємництва. Бізнесу допоможуть наблизити стандарти роботи до європейських, знайти нових ділових партнерів і зайти на ринок ЄС. «Офіс залучить до роботи над проектами державні установи, громадськість, бізнес, міжнародних партнерів. Він використовує досвід ЄС. Ми обмінюватимемося з міжнародними партнерами не тільки інтелектуальним капіталом, а й залучатимемо фінансовий ресурс. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Администрация КЖРК сообщила о конфликте в СБУ, Нацполицию и Кабинет Министров. «В законном порядке забастовка на предприятии не объявлялась и не проводилась. Какой бы то ни было – трудовой спор также отсутствует», – говорится в сообщении пресс-службы КЖРК.
В ответ бастующие, опасаясь преследований со стороны властей и администрации, записали видеообращение к депутатам Европарламента, а затем обратились за помощью к международным профсоюзным организациям.
Солидарность с работниками КЖРК уже выразила Международная конфедерация профсоюзов, объединяющая 207 млн. рабочих во всем мире. «Нам жаль, что руководство КЖРК не смогло стать на путь достойного диалога со своими работниками. С глубокой обеспокоенностью мы получили известие о давлении на профсоюзных активистов и угрозы, которые им поступают», – написал в своем обращении в поддержку работников КЖРК генеральный секретарь МКП Шаран Барроу.
Бастующих поддержал и Глобальный союз IndustriALL, объединяющий более 50 млн. работников горнодобывающей, энергетической и обрабатывающей промышленности из 140 стран.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Прич Ідеться про ділянку автошляху М-04 Дніпро — Кривий Ріг, протяжність якої на Дніпропетровщині становить 299 км, повідомляє пресслужба Офісу Президента.
Нині ремонтують 44 км траси. Планують ремонт 75,4 км цієї дороги від Криничанського поста поліції до межі з Кіровоградською областю. Тривають тендерні процедури щодо визначення підрядника.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Готове паливо експортуватимуть до Німеччини, а пізніше хочуть використовувати і на внутрішньому ринку. Унікальне для України «зелене» підприємство збудують за кошти українських і німецьких інвесторів. Зараз готують документи, необхідні для старту робіт. Уже підписали один з основних — дозвіл на розробку детального плану території. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Получателем согласования была частная компания ООО «Атомные энергетические системы Украины» (АЭСУ). Документ, выданный облсоветом в 2016 г., предполагал перспективу добычи и обогащения урана на стыке сразу трех районов области — Солонянского, Криничанского и Пятихатского в полусотне километров от областного центра и в двух десятках — от реки Днепр.
Однако перспектива превращения хорошо обжитой аграрной территории в частный урановый клондайк вызвала серьезную обеспокоенность местных жителей.
Тем более что заявление о плановой деятельности АЭСУ, которое компания распространила по местным сельсоветам в рамках процедуры оценки воздействия на окружающую среду, стало полной неожиданностью не только для населения, но и для сельских голов, которые и слыхом не слыхивали о том, что на их территории кто-то собирается добывать сырье для атомной промышленности.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Тьмін ІгорДороги Дніпропетровщини стають комфортними й безпечними
// Голос України. - 2020. -№ 140. - С. 10( 11.08.2020 )
Причому роблять це як на трасах загального та місцевого значення, так і на територіях громад, зокрема, внутрішньоквартальних ділянок.
Так, тривають роботи на дорозі Просяна — Великомихайлівка. Нині ремонтники підсипають узбіччя. Далі укладатимуть асфальт на наступній ділянці. Як розповіли «Голосу України» в ОДА, загальна протяжність дороги становить приблизно 19 км. З них майже 16 — уже з новеньким асфальтовим покриттям. Залишилося відновити ще одну 4-кілометрову ділянку дороги. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Багатомільйонні інвестиції в нарощення видобутку урану на додаткових об’єктах готові зробити і приватні українські компанії. Відповідно до спецдозволів розпочато геологічне вивчення Сурської площі уранових руд у Дніпропетровській області з перспективою їх видобутку. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Лонгобардо, Мауро Железные правила // Новое время страны, 2020. -№ 27. - С. 54-57Железные правила
// Новое время страны, 2020. -№ 27. - С. 54-57( 23.07.2020 )
В начале года предприятие АрселорМиттал Кривой Рог возглавил итальянец Мауро Лонгобардо. Теперь в силу служебных обязанностей он постоянно перемещается между Кривым Рогом, Киевом и Европой, но, в отличие от своего предшественника, не отвечает за активы корпорации в Казахстане.
Лонгобардо ранее уже трудился в Украине в компании Интерпайп. Также у него за плечами большой опыт работы в других странах постсоветского пространства.
Учитывая карантинные ограничения, НВ пообщался с топ-менеджером в формате видеоконференции. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Тьомін ІгорФранція прагне до концесій на Дніпропетровщині
//Голос України. - 2020. - №102. - С.5( 24.06.2020 )
На к Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Етьєн де Монтень де Понсен (на знімку в центрі) під час візиту до регіону.
У розмові з керівництвом області також обговорювалася ситуація на Донбасі. Зокрема, ті дипломатичні зусилля, що їх докладає Франція у Нормандському форматі для розв’язання конфлікту.
Під час зустрічі з міським головою Дніпра Борисом Філатовим було заявлено, що для Дніпра як міста, котре зробило значний внесок у припинення сепаратистського руху в країні й нині є становим хребтом незалежності, політично також важлива підтримка західних партнерів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.golos.com.ua/article/332376
Рижков Вадим Повітряні ворота Дніпра спроектують до літа
// День(укр). - 2020. -№ 25. - С. 8( 12.02.2020 )
. Переможцем тендеру стало ТОВ «Інститут Укрдорпроект». Його цінова пропозиція — 24,5 млн грн. Визначення проєктувальника — важливий етап підготовки до будівництва летовища. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Водночас банк подав апеляційну скаргу на рішення суду, вважаючи рішення суду першої інстанції неправомірним, а дії організаторів пікету, який триває майже півроку, «черговою спробою тиску на банк», про це у «Фейсбуці» повідомив прессекретар «Приватбанку» Олег СЕРГА. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Рижков ВадимУ Дніпрі виставили на продаж колишню резиденцію Брежнєва
// День(укр). - 2020. -№ 15. - С. 2( 29.01.2020 )
Будинок на Крутогірному узвозі №1 був однією з небагатьох будівель, що вціліли від артобстрілів і бомбардувань під час звільнення Дніпропетровська. У цій будівлі родина Брежнєвих прожила близько двох років, коли Леонід Брежнєв очолював Дніпропетровський міськком, а потім обком партії. За даними краєзнавців, особняк побудований ще до революції і колись він належав директорові металургійного заводу. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Причина — недоліки в документації, поданій учасниками. На перемогу в торгах претендували чотири компанії. За висновками тендерного комітету під керівництвом «Фінінпро», вони не подали повного пакету необхідних документів. Держпідприємство вже оголосило нові торги, які мають завершитися наприкінці лютого. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Приватбанк програв суд у справі авіакомпанії "Дніпроавіа"
// Український туризм.-2019. -№ 6/7. - С. 13( 01.01.2020 )
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Бондаренко ОлександрІндустріальні парки на Дніпропетровщині набувають життя
// День(укр), 2019. -№ 220/221. - С. 2( 30.11.2019 )
Навесні наступного року на території індустріального парку «Павлоград» розпочнуть будівництво патронного заводу за кошти інвестора. Він стане першим підприємством, яке буде створено «з нуля» в індустріальних парках області. А ще — хорошим прикладом вкладення коштів в економіку регіону та створення нових робочих місць. Про це говорили під час зустрічі у ОДА очільник Дніпропетровської області Олександр БОНДАРЕНКО і засновник компанії «Конкорд-Інжиніринг» Сергій ДОВГАЛЮК. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
.Влада сприятиме створенню нового аеропорту в Дніпрі
//Голос України. - 2019. - №223. - С2( 21.11.2019 )
Для цього в Державному бюджеті на 2020 рік виділено мільярд гривень. Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував за таку підтримку.
Він також поінформував, що вже 3—4 грудня цього року стануть відомі переможці тендера на розробку проекту об’єкта. За його словами, після цього можна буде перейти до його практичної реалізації.
«Переконаний, що вибір виконавця робіт відбудеться прозоро та якісно, і вже скоро ми зможемо побачити тут сучасний аеропорт, що відповідає потребам міста», — наголосив Дмитро Разумков. Він підкреслив, що до цього проекту долучилися і
Президент, і Міністерство інфраструктури, і комітети з питань бюджету та з питань транспорту й інфраструктури, а також окремі народні депутати, передає прес-служба апарату Верховної Ради України. «Ми й надалі максимально сприятимемо реалізації цього проекту», -підкреслив керівник законодавчого органу влади і подякував депутатам-мажоритарникам з Дніпропетровської області за активну підтримку будівництва аеропорту.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.golos.com.ua/article/324325
У Дніпрі розраховують, що за умови належного фінансування реконструкцію аеропорту в Дніпрі можна завершити за 2,5 року. При цьому уряд має надати гроші лише на будівництво нової злітно-посадкової полоси, здатної приймати великі літаки. Нові термінали та всю інфраструктуру аеропорту обіцяє взяти на себе приватний інвестор — відомий бізнесмен Олександр Ярославський, який минулому року придбав Дніпровський металургійний завод. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/dnipru-potribni-kryla
легендарна «Петрівка» — перестала подавати гудки, за якими городяни майже півтора століття звіряли годинники. Цю новину жителі міста активно обговорюють у соціальних мережах. Водночас, як повідомляється на сайті підприємства, Дніпровський металургійний «змінює режим роботи» у зв’язку з проведенням масштабних робіт із модернізації виробництва. Новий власник ДМЗ — компанія DCH, яку пов’язують із відомим харківським підприємцем Олександром Ярославським, почала впроваджувати інвестиційну програму з розвитку ГМК-дивізіону DCH Steel — металургійного заводу в Дніпрі і копальні «Суха Балка» в Кривому Розі. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/petrivka-pishla-na-modernizaciyu
Гендин ЕвгенийДнепр. Острая нехватка миллиона
//Фокус. – 2019. - №39. – С.37-38.( 26.09.2019 )
Сейчас в городе обострилось политическое противостояние.
Раньше, до 2014 года, он был "мёртвым", застойным, даже тухловатым, с
советской ментальностью и стабильным однообразием.
Главной же проблемой Днепра остаётся поиск идентичности. Он только
пытается нащупать свой путь, так же, как Украина, ищет себя в современном мире,
где нельзя забывать о прошлом, но и нельзя им жить. Днепрянам не хватает
городского патриотизма, но не в формате "Днепропетровской народной
республики"... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://focus.ua/rating/archive/2019/vsjo_kak_u_liudei
Гаценко АндрейКомпромисс по Приватбанку: плюсы и минусы для Украины
// КП в Украине. - 2019. -№ 145. - С. 7( 24.09.2019 )
На прошлой неделе вокруг Игоря Коломойского и ПриватБанка бушевала информационная буря. Сначала экс-владелец в кулуарах Ялтинской Европейской Стратегии (YES) заявил о готовности идти на мировое соглашение в споре о национализации. А потом издание Financial Times процитировало премьер-министра Алексея Гончарука, который также подтвердил, что власти ищут компромисс в деле ПриватБанка.
После таких новостей украинские евробонды на биржах подешевели. И хотя позже Гончарук опроверг информацию британских журналистов, заявив, что его не так поняли, осадочек, как говорится, остался.
Да и сам Игорь Коломойский продолжает настаивать на том, что он будет требовать деньги от государства. Мы решили разобраться, как могут развиваться события в дальнейшем, и чем это грозит Украине.
Дніпро вважають індустріальним містом. Воно ніби й так, але тут чимало зелених зон, де можна відпочити, розважитись чи збагатитись духовно. Приміром, якщо вам не вдасться відвідати острів Пасхи з його кам’яними скульптурами — не впадайте у відчай, а заверніть краще у сквер, який праворуч від будівлі Історичного музею ім. Дмитра Яворницького. Саме тут серед багатовікових дерев розмістилася колекція кам’яних половецьких баб. Хто вони, чому розбіглися свого часу степами України? Однозначно відповісти на ці запитання ніхто не може. А монументальні скульптури й досі вражають величністю, а їх вік — від кількох сотень до тисяч років. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Журавель МаксимПокупки в Днепре: маркеры и автомобили
//Сегодня. - 2019. - №174. - С.6( 19.09.2019 )
Из последних: закупка канцтоваров для инспекции по вопросам парковки, офисного оборудования и даже термобланков для печати театральных билетов. Благодаря системе ProZorro экономия городского бюджета Днепра уже составила 1,15 млрд грн.
"Сегодня" узнали, в чем нуждаются городские коммунальные предприятия и департаменты.
Журавель МаксимАренда в Днепре рост цен и особые условия
//Сегодня. - 2019. - №145. - С.6( 08.08.2019 )
Дешевле всего можно арендовать жилплощадь в Амур-Нижнеднепровском, Новокодакском и Самарском районах (см. инфографику). Здесь однокомнатную квартиру можно снять в среднем за 3000 грн, аренда двушки обойдется около 7000 грн. Эксперты говорят, что стоимость во многом зависит от расположения жилья. Чем ближе к центру города — тем дороже. Роль играет также этаж и наполнение — мебель и состояние жилья.
Журавель МаксимЗеленский в Днепре: пари и аэропорт
// Сегодня. - 2019. -№ 127. - С. 8( 18.07.2019 )
Впервые в статусе главы государства в Днепре побывал Владимир Зеленский. В городе он уделил внимание сразу нескольким болевым точкам: аэропорту, объездной дороге, а также ремонту многострадального Нового моста.
Кроме того, президент успел заключить пари с мэром города Борисом Филатовым и пообщаться с горожанами. Корреспондент "Сегодня" побывал на встрече с гарантом и узнал, какие изменения ждут Днепр.
АЭРОПОРТ.
Так, после прибытия в город, Зеленский в первую очередь обсудил с мэром и чиновниками областной администрации перспективы реконструкции аэропорта. Изначально речь шла о строительстве аэроузла "Приднепровье" в Солонянском районе области.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
//Новое время страны. - 2019. - №15. - С.7( 01.05.2019 )
Конечно, в моем телефоне много мессенджеров, словарей и приложений служб такси. Причем 99% коммуникаций в мессенджерах приходится на Telegram. Для сообщений от самых близких людей и в нескольких ключевых чатах у меня настроены пуш-уведомления. Тогда как для остальных сообщений я их недавно отключил, чтобы не отвлекаться. Еще я пользуюсь RSS-фидером под названием Feedly, который позволяет собирать в одном месте публикации и посты из всех интересных мне изданий и блогов. А с помощью приложения Zoom я провожу конференц-коллы с коллегами. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті тижневика: https://magazine.nv.ua/journal/3363-journal-no-15/izbrannye-dmitrija-dubileta.html
Требор ИльяГордый актив: цинк из недр Кривого Рога
// Сегодня. - 2019. -№ 64. - С. 7( 05.04.2019 )
Здесь огромные рулоны металла проверяются на дефекты, свариваются в одну длинную полосу, которая и запускается в процесс. Чтобы подготовить поверхность, полоса сначала проходит через емкости с моющим составом, соляной кислотой, флюсом, а уже потом покрывается цинком в специальной керамической ванне. Отметим, что выпускает компания оцинкованную листовую сталь с самым широким в Украине диапазоном толщин — от 0,3 до 2 мм. Толщина покрытия цинком тоже может быть какой только душа пожелает — 80, 100, 140 и 275 г на квадратный метр. Однако генеральный директор компании Сергей Мирошниченко добавляет: за время работы линии стало понятно, что она может выпускать прокат и с 40 граммами цинка на кв. м, и даже с 400! Главное, чтобы появился потребитель. И это с учетом того, что мощности компании составляют до 100 тыс. тонн в год.
"Напомню, что с 2012 по 2017 годы линия была законсервирована. После того как "Метинвест" дал возможность запустить ее, мы провели огромную работу по аудиту оборудования и закупке запчастей. В конце 2018-го стало понятно — проект может существовать и есть смысл дальше в него вкладываться. Это дало толчок развитию производства: в 2017 на предприятии работало 150 человек, в 2018 году было трудоустроено уже около 250 человек", — рассказал нам Мирошниченко.
Дніпровський аеропорт, який міг би стати надійними повітряними воротами Східної України, так і залишився із застарілою інфраструктурою. Маючи такий аеропорт, Дніпро навряд чи може розраховувати на увагу зарубіжних інвесторів, приплив великих капіталів і наплив іноземних туристів. Ба більше, проблема ускладнилася до того, що самі жителі Дніпра, які бажають вилетіти у справах або на відпочинок до зарубіжних країн, вимушені користуватися послугами інших міст. Невипадково новий мер Дніпра Борис Філатов буквально з перших днів своєї каденції поставив руба питання про модернізацію аеропорту. Перш за все влада міста постаралася знайти нового приватного інвестора, який мав би бажання й кошти, необхідні для будівництва сучасного термінала. Такий інвестор незабаром з’явився в особі харківського бізнесмена Олександра Ярославського. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/mer-dnipra-rubaye-vikno-v-yevropu
Журавель МаксимИмидж Днепра - река и фестиваль
//Сегодня. - 2018. - №181. - С.6( 05.10.2018 )
Чтобы придать городу туристическую привлекательность, чиновники развивают сразу пять направлений в рамках утвержденной стратегии развития туризма.
"Во-первых, это космос, ведь в Европе есть только два космических города — Тулуза и Днепр. Во-вторых, река Днепр. У нас фантастическая набережная, и все делегации из Европы и других уголков мира поражаются ее масштабами и красотой. У реки может развиваться много туристических услуг в области спорта и отдыха, — рассказывает директор КП "Агентство развития Днепра" Владимир Панченко. — Третье, что интересует гостей города, — это старая индустрия. Туристы в восторге от технологий, которые еще сохранились на некоторых предприятиях Днепра. Четвертое направление — туризм конгрессов, форумов, выставок, на что город сейчас тратит много усилий. Пятое — сам город: музеи, театры, рестораны". З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/imidzh-dnepra-festivalnyy-turizm-kosmos-i-fantasticheskaya-naberezhnaya-1176905.html
Рыхлицкий ВладимирПриватные мстители
// Фокус. - 2018. -№ 32. - С. 34-37( 10.08.2018 )
В начале августа в Великобритании завершилось промежуточное слушание по делу ПриватБанка. Высокий суд Лондона рассмотрел заявление бывших совладельцев финучреждения Игоря Коломойского и Геннадия Боголюбова об отмене ареста их активов. Кроме того, украинские олигархи оспаривают и саму необходимость рассмотрения дела о выводе средств из национализированного ПриватБанка в Высоком суде Лондона. По прогнозам, окончательное решение по спору суд примет в октябре этого года. На прошлой неделе происходила подготовительная часть процесса, во время которой заслушали аргументы сторон. Судебный процесс начался ещё в декабре прошлого года по иску государственного ПриватБанка к бывшим совладельцам и шести подконтрольным им компаниям, которых государство подозревает в мошеннических схемах вывода денег. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті видання: https://focus.ua/economics/403951/
Ярославский А.В Днепре группа DCH Александра Ярославского готова инвестировать в ДМЗ и аэропорт
//Сегодня. - 2018.- №131. - С.6( 26.07.2018 )
По словам Александра Ярославского, терминал аэропорта будет рассчитан на пассажиропоток в 3—4 млн человек. При этом бизнесмен подчеркивает, что государство должно профинансировать только строительство полосы, тогда как основной работой по терминалу будет заниматься группа DCH. "Сегодня" узнала, какие еще у Александра Ярославского бизнес-планы в отношении металлургической и воздушной частей Днепра.
Металлургия "Первая эйфория с момента приобретения ДМЗ у нас уже прошла. На протяжении 14 лет здесь никто ничего не делал. Мы понимаем, что предприятие нам досталось в изношенном состоянии. На сегодня остановлена доменная печь №3, ведется ее капитальный ремонт – это порядка 300 млн грн. Конечно, мы предусматриваем и все экологические мероприятия. В следующем году планируем капитально отремонтировать и доменную печь №2 с аналогичными инвестициями", – рассказывает Александр Ярославский.
В то же время ведется реконструкция и на коксохимической площадке предприятия. Президент и владелец группы DCH подчеркивает, что на протяжении следующих трех лет, придерживаясь экологических стандартов очистки, на заводе будут реконструированы все коксохимические батареи. Инвестиции составят около $20 млн.
// Охорона праці, 2018. -№ 6. - С. 10-12( 01.06.2018 )
Уранці 16 травня 2018 р. машиністи й помічники тепловозів, складачі поїздів залізничного цеху АМКР не вийшли на роботу. З 92 тепловозів на лінію вийшли тільки 14. Більшу частину тепловозів, за словами страйкарів, давно не ремонтували, і вони не відповідають вимогам безпеки. Повністю зупинено роботу підрозділів гірничого департаменту, агломераційних цехів, усіх доменних печей (крім шостої), усі сталеплавильні та прокатні цехи. Але дивує, як може йтися про неналежні умови праці та інші порушення вимог з охорони праці на підприємстві, яке вважають найкращим у регіоні? З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Бут ОльгаТренды, меняющие индустрию напитков
// Мир упаковки. - 2018. -№ 6. - С. 40-42( 01.06.2018 )
Лидер украинского рынка ТД «Днепропласт» производит преформы, ПЭТ-крышки, ПЭТ-тару, полимерные пленки, глобально работая со многими транснациональными компаниями рынка FMCG. Чтобы сформировать для своих клиентов новое упаковочное предложение, которое будет эффективно решать задачи производства и маркетинга, группа совместно с аналитической компанией Euromonitor International в 2017 г. провела Исследование рынка упаковки для индустрии напитков. В частности акценты в исследовании были сделаны на развитии сегмента ПЭТ-упаковки. Рассказывая о результатах мониторинга, Алена Муравченко, руководитель отдела маркетинга ТД «Днепропласт», подчеркнула, что на мировом рынке сегмент вод практически заполнен ПЭТ-упаковкой. Поэтому, несмотря на то, что этот сегмент - один из самых быстрорастущих, есть достаточно четкое понимание, как и в каком направлении сегмент вод будет развиваться в будущем. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Шаповалов АлексейВидимое будущее - за ПЭТ-упаковкой
// Мир упаковки. - 2018. -№ 5. - С. 30-32( 01.06.2018 )
...У нас на 2019 г. запланированы инвестиции в направлении снижения веса преформ для тары 1,5 л. Разработаны специальные дизайны преформ, которые при уменьшении веса позволяют производить выдув тары нужного объема. Также в этом году развиваем совершенно новый формат для емкостей 5 л и 6 л - это формат с горловиной 38 мм. Получается значительная разница в весе: если минимальный вес преформ со стандартной горловиной 48 мм 78 г, то с горло- виной 38 мм при тех же свойствах бутылки и практически той же ее форме вес максимум 66 г. Такая существенная экономия позволит более эффективно продвигать ботлерам свой продукт и увеличивать объемы производства. Уже три года как мы вывели на рынок крышку облегченного веса. И если раньше эту крышку использовали только крупные клиенты, то сегодня она используется массово... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
.Украинский уголь прежде всего - резолюция II Международной угольной конференции
// Уголь Украины. - 2018. -№ 4-5. - С. 67-70( 01.05.2018 )
12 апреля 2018 г. в г. Днепр состоялась II Международная угольная конференция, в которой приняли участие более 100 украинских и зарубежных специалистов из Великобритании, Китая, Польши, Германии, Турции и других стран. Конференция проходила при активном участии и на базе Национального технического университета «Днепровская политехника» (ранее - Национальнвй горный институт]. В ее подготовке также принимал участие Институт геотехнической механики им. М. С. Полякова НАН Украины. В процессе обсуждений участники пришли к единогласному выводу - Украине необходимо сосредоточиться на развитии добычи угля для достижения стратегической цели - энергонезависимости государства. На конференции с докладами выступили: генеральный секретарь Европейской ассоциации каменного и бурого угля (ЕиЯАСОАЬ) Брайан Рикеттс - «Тенденции в развитии политики ЕС в сфере климата и энергетики: оценка последствий для отрасли каменного и бурого угля»; координатор политики ЕС в отношении угля, рынков электроэнергии и газа Александра Томчак - «Проект Еврокомиссии для угольных регионов в эпоху трансформации»; директор по добыче угля ДТЭК «Энерго» Михаил Барабаш - «Устойчивое развитие угледобывающего сектора ДТЭК как основа энергетической безопасности Украины»; руководитель подгруппы по энергетике и окружающей среде Еврокомиссии Торстен Воллерт - «Сценарии развития угольного сектора Украины в контексте интеграции энергетических рынков ЕС и Украины»; генеральный директор Директората по ископаемым видам топлива Максим Федотов - «Перспективные направления и меры по развитию и реформированию угольной промышленности Украины»; ректор НТУ «Днепровская политехника» Геннадий Пивняк - «Инновационные технологии разработки угольных месторождений с переходом высокоамплитудных тектонических нарушений»; директор ИГТМ им. Н. С. Полякова НАН Украины Анатолий Булат - «Инновационные технологии комплексного освоения угольных месторождений Украины»; Генеральный консул Федеративной Республики Германия
Вольфганг Мессингер - «Поддержка энергетического сектора Украины». Участники конференции выступили с докладами на тематических секциях.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18
Дмитренко ЯрославПриватизация бумерангом
// 2000. - 2018. -№ 16. - С. b5( 20.04.2018 )
Новая вспышка интереса и политический заказ на пересмотр итогов большой приватизации в ГМК совершенно предсказуемо возникли в 2014 г. Тем более что крупнейшие бенефициары приватизации (как Ринат Ахметов) были близки свергнутому экс-президенту Виктору Януковичу, или, как Вадим Новинский, — начали играть ведущие роли в политической оппозиции действующей власти. На политическую почву удобно легли экономические противоречия и конфликты между олигархами. Как известно, еще в 2013 г. Виктор Пинчук подал иск в Высокий суд Лондона на Игоря Коломойского и Геннадия Боголюбова с требованием возместить убытки в размере $2 млрд. за обман при приватизации КЖРК. По версии Пинчука, между олигархами имелась договоренность о том, что они должны были приобрести комбинат в его интересах. Для этого им было перечислено $143 млн. Но после приватизации КЖРК остался в руках группы «Приват», несмотря на перечисленные деньги. Поэтому ущемленный олигарх потребовал в суде возместить убытки, полученные комбинатом за все годы после приватизации. В марте 2015 г. на закрытом заседании спецкомиссии ВР по вопросам приватизации неожиданно появившийся там Игорь Коломойский подтвердил факт коррупционных договоренностей, имевшихся между фигурантами приватизации ГАК «Укррудпром». При этом участие в приватизации ГАК группы Коломойского—Боголюбова выглядело как услуга Пинчуку в обмен на помощь в осуществлении операционного контроля над полугосударственной «Укрнафтой». Как уверяет бизнесмен, «его заставили принять участие в приватизации и платить взятки». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.2000.ua/v-nomere/derzhava/resursy/privatizacija-bumerangom.htm
Нагорна АлевтинаСуд в Лондоне требует ответить за "Приват"
// Сегодня. - 2018. -№ 50. - С. 5( 20.03.2018 )
Национализированный в 2016-м ПриватБанк обвинил своих бывших владельцев в присвоении государственных денег. Решению Высокого суда Лондона миллиардеры перечить не стали, хотя отметили — это не постоянный арест, а только на время рассмотрения дела в суде. И вот 14 марта из Туманного Альбиона пришла новость: суд требует от бывших акционеров ПриватБанка объяснить, куда делись $2 млрд бюджетных денег, которые государство выдало для оздоровления банка. "По моим подсчетам, из активов банка исчезло примерно 180 млрд грн. А перед национализацией — $1 млрд. Кредиты выдавались компаниям а-ля "Рога и копыта", а деньги просто выводились в офшорные зоны", — говорит финансист Александр Савченко. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://www.segodnya.ua/economics/enews/sud-v-londone-trebuet-kolomoyskogo-otvetit-za-privatbank-1123736.html
Гаценко АндрейГосударство против Коломойского: что стоит за спором на 2,5 млрд долларов
// КП в Украине. - 2017. -№ 216. - С. 2( 22.02.2018 )
В чем суть спора: 97% кредитов выдали "своим"? Год назад, когда государство национализировало ПриватБанк, к его бывшим акционерам Геннадию Боголюбову и Игорю Коломойскому были предъявлены ряд обвинений в выводе средств из банка, путем выдачи так называемых "мусорных кредитов" своим же фирмам. По сути, деньги давались в долг без обеспечения или под залог, который был в разы меньше суммы кредита, да еще и процентная ставка оказывалась существенно ниже рыночной. Так глава НБУ Валерия Гонтарева заявила, что в последнюю ночь перед национализацией "ПриватБанка" из финучреждения вывели больше 16 миллиардов гривен. Но, как оказалось, это лишь капля в море обвинений в сторону экс-руководства банка. - Не 97% корпоративного портфеля было выдано связанным лицам, а все 100%. – заявила главный банкир страны перед тем как объявить о своей отставке весной этого года. - Это означает, что потребность в докапитализации еще больше и государству придется вложить еще больше денег, чтобы компенсировать убытки управления банком этой так называемой командой олигархов и менеджмента "Приватбанка". Получается, что когда государство получило банк, то многие кредиты были не обеспечены залогами. И фактически, докапитализировав банк, государство просто увеличило его резервы. Каждому из нас это обошлось в 3500 грн. У Дніпрі розпочинається будівництво кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. За його словами, собор Покрови Пресвятої Богородиці побудують на лівому березі Дніпра, в парку Сагайдак. Влада міста вже виділила земельну ділянку під будівництво. Архітектор розробив проект собору в стилі дерев’яної архітектури — козацького бароко. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/politics/595487-hosudarstvo-protyv-kolomoiskoho-chto-stoyt-za-sporom-na-25-mlrd-dollarov
Роганов ЄвгенДніпро отримає новий аеропорт?
// Український туризм. - 2018. -№ 2. - С. 52-54( 01.02.2018 )
Центральноукраїнське місто Дніпро (донедавна Дніпропетровськ) просто не може не мати міжнародного аеропорту вже хоча б завдяки своїм розмірам, а також своїй ролі великого регіонального транспортно-логістичного вузла. Історія дніпровського аеропорту є досить простою: 1943 року, після звільнення Дніпропетровська від німецьких військ, у район села Старі Кодаки перебазувались літаки спеціального призначення, тож 1943 рік вважається роком заснування аеропорту За 32 роки по тому, 1975-го, за ініціативою Міністерства цивільної авіації СРСР аеропорт набуває статусу міжнародного, однак рейси за кордон розпочинаються вже після набуття Україною незалежності. До 1980 року обсяг відправок авіаперевезень складав 530 тисяч пасажирів. З 1992 року відкриваються рейси до Камеруну, колишньої Югославії та на інших міжнародних напрямках, 1994 року повітряні судна з Дніпра полетіли на Тель-Авів, Франк- фурт-на-Майні, Стамбул, Кишинів, Амстердам, Дубай, Москву; 2011 року Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» стає самостійним підприємством (TOB). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Шверненко ОлегПогубити комбінат - нашкодити місту, або Тяжко нести, неможливо кинути...
// Голос України. - 2017. -№ 237. -С.12( 18.12.2017 )
На сьогодні КГЗКОР - на стадії стагнації, склалася вкрай критична ситуація із забезпеченням життєдіяльності ДП «КГЗКОР» та окремих об'єктів, які перебувають на утриманні підприємства. Ускладнює ситуацію ще й те, що підприємство є містоутворювальним, єдиним виробником послуг водопостачання та водо-відведення для міста Долинська. Загальна вартість спорудження комбінату становить 2,4 млрд дол. СІЛА, з якої українська частка — 1,36 млрд дол. (56,4 %). Станом на 1 січня 2017 року в будівництво КГЗКОР вкладено коштів на суму 1649,1 млн дол. США, у тому числі вартість української частки незавершеного будівництва становить 884,1 млн дол. США. Фінансування комбінату здійснювалося за рахунок коштів державного бюджету. З 1997 року, у зв'язку з припиненням фінансування, будівництво комбінату припинилося. Розрахунки з учасниками будівництва, відповідно до міжурядових угод, має здійснювати КГЗКОР готовою продукцією. Компенсація витрат на виробництво цієї продукції передбачалася за рахунок бюджетних коштів. У випадку незавершення будівництва комбінату з вини України, виникне зобов 'язання повернути країнам-учасницям понад 1,5 млрд дол. США за виконані роботи та поставлене устаткування. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Буткевич ГеннадийНе в наших правилах опускать руки и отказываться от поставленных целей
Крупнейшая на сегодня украинская сеть дискаунтеров “АТБ-маркет” начиналась в далеких 1990-х на базе советских гастрономов. Тогда днепропетровский бизнесмен Геннадий Буткевич создал фирму “АгроТехБизнес”, которая торговала всем подряд. Позже к нему присоединились еще трое партнеров — Евгений Ермаков, Виктор Карачун и Сергей Тарасюк — вместе со своими активами, среди которых были и мясокомбинат, и завод минеральных вод, и кондитерская фабрика. Спустя несколько лет построенная ими корпорация “АгроТехБизнес” сменила название на “АТБ”, а гастрономы трансформировались в сеть дискаунтеров. Капитализация “АТБ”, по оценкам ее основателей, сегодня составляет $2 млрд. В своем первом и пока единственном интервью для СМИ совладельцы корпорации “АТБ” рассказали, как им удалось сохранить партнерство на протяжении практически 25 лет, какие периоды были самыми сложными и готовы ли они сегодня продать сеть. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://business.ua/biznes/item/1781-ne-v-nashikh-pravilakh-opuskat-ruki-i-otkazyvatsya-ot-postavlennykh-tselej
Вовк ЛораДніпро розвантажують від транспортних потоків
Ремонт ділянки автодороги загального користування державного значення розпочато в травні цього року. Інтенсивність руху автошляхом становить 13,5 тисячі авто на добу. Останній ремонт тут проводили у 2005 році. Загальна протяжність поточного ремонту становить 35,9 кілометра, а загальна кошторисна вартість — 1 мільярд 101 мільйон 2 тисячі гривень. Завершити виконання робіт заплановано в листопаді поточного року. Глава держави заявив про надзвичайно амбітні плани дорожнього будівництва вже у 2018 році. Воно, як і цьогоріч, відбуватиметься по всій території України за новими якісними технологіями. «Ми наразі не лише вкладаємо гроші у зв’язок людей для того, щоб легше поєднувати транспортним сполученням. Це — розвиток бізнесу вздовж доріг, розвиток інфраструктури, розвиток туризму, збереження коштів, побудова конкурентоздатної держави», — проголосив він. «Я хочу сказати, що плани, які у нас були на 2016—2017 роки і наші плани на 2018 рік дуже амбітні. Всі процедури відбуваються в межах тендерів, через систему електронних закупівель ProZorro, ефективно заощаджуються кошти державного бюджету. Це наша спільна робота, яка дає нам змогу впевнено дивитися в майбутнє», — розставив акценти Петро Порошенко, дякуючи всім громадянам, які долучаються до проведення робіт на автошляхах. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/dnipro-rozvantazhuyut-vid-transportnih-potokiv/
Держатели евробондов Приватбанка потребовали досрочного погашения бумаг на 335 млн долл., братья Суркисы доказали в суде, что ни они, ни их многочисленные родственники не являются связанными с Приватбанком лицами, Геннадий Боголюбов потребовал у правительства Украины компенсировать ему потерю доли в "Привате", а Игорь Коломойский в суде оспорит признание банка неплатежеспособным и саму национализацию. В данный момент проходят около четырех сотен украинских судов, касающихся национализации "Привата". И не назовешь сильной позицию государства, которое представляют НБУ, новое руководство банка, ФГВФЛ и Минфин. А впереди еще Лондонский арбитраж с держателями евробондов, суды с Боголюбовым и пятью экс-членами правления. Противостояние переходит в активную фазу, но президент и правительство это игнорируют. На амбразуру брошен обезглавленный Нацбанк, юристы которого неспешно ходят на судебные заседания, возвращаясь чаще на щите, чем со щитом. Оставшееся в НБУ руководство озабочено не ходом и исходом дел, а снятием с себя подозрений как минимум в халатности, как максимум — в сговоре. Как в добротном мексиканском сериале, в этой истории все подозревают всех в заговоре. Нет единой жесткой позиции президента, НБУ и Минюста в отношении бывших собственников банка и тех споров, в которые втягивают Украину. Нет и единой понятной и прозрачной политики Минфина и НБУ в отношении как собственно Приватбанка, так и остальных госбанков. Чем ближе годовщина перехода финучреждения в собственность государства, тем стремительнее развиваются события. И хороших новостей для Украины немного. Предметное рассмотрение иска И.Коломойского против НБУ, ФГВФЛ, КМУ, Нацкомфинуслуг, Приватбанка и Минфина, которое должно было начаться на прошлой неделе, отложили. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://zn.ua/finances/bank-revansh-265814_.html
Корольов КостянтинГірничодобувна галузь: на головному напрямку
Пріоритетним напрямком в роботі Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області є здійснення державного гірничого нагляду. Це пов'язано з функціонуванням в регіоні великої кількості підприємств гірничо-металургійного комплексу. При цьому головна увага приділяється виконанню проектних рішень при розробці родовищ корисних копалин, якості ведення гірничих робіт, раціональному використанню надр, виконанню заходів щодо запобігання шкідливого впливу гірничих робіт на життя та здоров'я населення, навколишнє середовище і природні ресурси. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького.
Зараз Приватне підприємство «Агрофірма «Борисфен» має 8072 га ріллі, з них 1260 га - на зрошенні. Працюють тут 318 робітників, середня заробітна плата яких складає біля п'яти тисяч гривень. У галузі тваринництва основний напрямок - виробництво молока. Молочне стадо складається з 2,2 тис. голів ВРХ голштинської породи, з яких 750 - дійні корови. Щодоби «Борис-фен» здає 10-12 тон молока. Також є виробничі підрозділи по вирощуванню молодняка ВРХ на м'ясо та ферма з вирощування свиней на 2,5 тисячи голів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Братусь ЮліяПереваги арт-безпеки
// Охорона праці. - 2017. -№ 10. - С. 24-26( 01.10.2017 )
Керівництво вирішило, що змінити ситуацію допоможе впровадження передових світових практик, в основі яких лежить японська філософія кайдзен (у перекладі означає «безперервне поліпшення»). Основним і найскладнішим завданням було змінити спосіб мислення всіх співробітників — від топ-менеджера до робітника. З погляду управління й лідерства важливо було перейти від моделі XIX століття «згори донизу» до моделі XXI століття «знизу догори»
Основною умовою підвищення безпеки та умов праці є правильна організація та ергономіка робочих місць. Для виконання цього завдання на заводі почали впроваджувати систему 5S. Вона побудована на п'яти японських словах, що починаються з літери S і в перекладі означають З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Котнюк ЮрійТрубники проти фіскалів: як гіганти індустрії за правдою ходять
// Юридичний вісник України. - 2017. -№ 37/38. - С. 14-15( 28.09.2017 )
Після того, як Кабінет Міністрів України презентував парламенту дефіцитно-інфляційний бюджет, стало зрозуміло, що всі попередні запевнення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про зростання економіки були нічим іншим, як банальним окозамилюванням, тож нині, коли прийшов час платити по рахунках, уряд не має іншого виходу, як запустити станок з друкування грошей. Про несерйозність його ставлення до бюджетних питань свідчить і той факт, що ключове в цьому плані відомство — Державна фіскальна служба — вже півроку не має повноцінного керівника, бо таким важко назвати Романа Насірова, якого усунуто від посади в рамках розслідування зловживання службовим становищем. Це ніяк не сприяє авторитету даної установи й підтриманню серед його персоналу виконавської дисципліни, тож легко припустити, що працівники на місцях пишуть «фількіни грамоти». За таких обставин, коли вірити не можна нікому, доволі цікавим джерелом альтернативної інформації можуть бути матеріали судової практики в спорах фіскальної служби з найбільшими платниками податків. У минулих номерах нашої газети ми розповідали про ситуації, пов’язані з «Криворіжсталлю», «Азовсталлю» і «Петровкою». Нині черга дійшла до низки заводів, об’єднаних у корпорацію «Інтерпайп». Чому «Інтерпайпу» минулося панство? Трубно-колісна компанія «Інтерпайп» асоціюється перш за все з родиною колишнього Президента України Леоніда Кучми, зокрема, його зятем Віктором Пінчуком. У ній, як у краплі води, відобразилася суперечлива історія української металургії з її злетом на початку двотисячних і нинішнім падінням. Під час «прихватизації», що проходила у веселі дев’яності, Кучма, не будь простаком, відрізав собі найсмачніший шматок галузі. Географія радянської економіки будувалася таким чином, що головні нафтогазовидобувні потужності були розташовані в азіатській частині Росії, а головні виробники труб для них — у Дніпропетровській області України. Тож не дивно, що після розпаду СРСР дві країни вирішували свої енергоносійні суперечки за формулою «Газ в обмін на труби». Для виробника труб «Інтерпайпа» це було дуже вигідно, але й після того, як такі от бартерні стосунки змінилися суто ринковими (за формулою товар–гроші–товар), ця наближена до «імператора» корпорація не залишилася в накладі: російський «Газпром» був надзвичайно платоспроможним покупцем його продукції, гроші текли рікою і здавалося, що так буде завжди. Купаючись у доларах, Пінчук навіть зважився на грандіозний проект: з нуля й за останнім словом техніки побудував у Дніпропетровську сучасний металургійний завод «Інтерпайп Сталь», який виробляє трубно-колісну заготовку для його заводів. У зведення даного дива було вбухано сімсот мільйонів доларів США, але подальші події показали, що економіст із цього олігарха виявився нікудишній: ще до запуску в 2012 році даного підприємства стало зрозуміло, що воно приречено бути збитковим. Справа в тому, що Росія в рамках політики імпортозаміщення налагодила на своїх металургійних комбінатах випуск труб, які за своїми характеристиками не поступалися дніпропетровським, після чого різко скоротило закупівлі останніх. Аналогічна ситуація вийшла з колесами для залізничного транспорту, які в переважній більшості в комплекті з вагонами також збувалися північному сусіду. Там у рамках тої ж політики були збільшені обсяги власного вагонобудування, внаслідок чого Росія задовго до подій 2014 р. майже припинила купувати українські вагони. Зрозуміло, що наші вагонобудівники після цього сіли в калюжу й перестали купувати дніпропетровські колеса, тож «Інтерпайп Сталь» нині працює далеко на проектну потужність і вкладені в нього кошти не окупає. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://yvu.com.ua/trubnyky-proty-fiskaliv/
Котнюк ЮрійЯк податківці судилися з "Криворіжсталлю": Пішли за шерстю, а вернулися стриженими
Криворіжцям блокади не страшні Криворізький державний гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» — єдиний гігант вітчизняної індустрії, який було приватизовано в прозорий і зрозумілий спосіб. Правда не з першого, а лише з другого разу. Нині він належить транснаціональній корпорації «Арселор Міттал», яка, в свою чергу, є власністю громадянина Великобританії індійського походження Лакшмі Міттала, головна штаб-квартира її в Люксембурзі, керівний менеджмент німецький, а підприємства розкидані по всій планеті. Одне з них — ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР). Як і решта металургійних підприємств України воно майже всю свою продукцію відправляє на експорт, за що одержує відшкодування сплаченого податку на додану вартість (ПДВ), але при цьому воно єдине серед них, яке протягом останніх років декларує прибутковість. Ще однією його відмінністю є здатність до повної диверсифікації джерел сировини: якщо раптом копальні Кривбасу чи Донбасу спробують перекрити йому кисень, АМКР без проблем привезе собі вугілля з Польщі чи США, а залізну руду з Бразилії чи Австралії. Так, наприклад, на початку цього року, коли олігархи зчинили галас через блокаду залізничних перевезень через лінію фронту, присутній на екстреній нараді у прем’єр-міністра Володимира Гройсмана представник «Криворіжсталі» був єдиним серед своїх колег-металургів, хто попри цей сир-бор випромінював оптимізм і не благав уряд відновити торговельні зв’язки з окупованими територіями. Але перенесімося в червні 2015 року, у коли Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровськ Міжрегіонального головного управління ДФС затіяла позапланову перевірку АМКР з питань дотримання податкового законодавства при формуванні податкового кредиту з ПДВ. За підсумками її проведення фіскалам не сподобалася низка господарських операцій металургів із десятьма підприємствами, які поставляли комбінату товари, надавали послуги чи виконували роботи, за що той сплатив їм 65 мільйонів гривень, у тому числі 10,9 млн. грн — ПДВ. Тож в акті перевірки від 9 липня 2015 р. вони написали, що ці операції не мали реального характеру, а 23 липня того ж року винесли податкове повідомлення-рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування на 16,4 млн. грн, з яких 10,9 мільйонів — зменшення суми відшкодування, а 5,5 — штрафні та фінансові санкції. Керівництво АМКР з таким рішенням категорично не погодилося й двічі оскаржувало його в адміністративному порядку, тобто у вищих інстанціях ДФС, але так і не добившись правди, 14 грудня 2015 р. оскаржило його в Дніпропетровському окружному адміністративному суді. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://yvu.com.ua/yak-podatkivtsi-sudylysya-z-kryvorizhstallyu/
Бабенко МарияЧто с них взять
// Фокус. - 2017. -№ 28. - С. 30-33( 01.08.2017 )
В начале июля НБУ сообщил о старте процедуры взыскания долгов с бывших акционеров ПриватБанка, ссылаясь на то, что срок добровольной реструктуризации их кредитов истёк. На запрос Фокуса в Нацбанке ответили предельно лаконично, практически не отклоняясь от формулировки ранее обнародованного пресс-релиза. Регулятор подчеркнул, что конкретные способы взыскания долгов с бывших владельцев ПриватБанка пока не могут быть разглашены. "Речь может идти обо всех активах бывших акционеров, поскольку, например, под выдачу рефинансирования у Нацбанка есть личные гарантии Игоря Коломойского", — сказали в НБУ. Теоретически, взыскать с экс-собственников ПриватБанка могут как кредиты рефинансирования НБУ, так и задолженность, которую в Нацбанке классифицировали как кредиты связанных лиц. Согласно информации, озвученной экс-главой НБУ Валерией Гонтаревой в мае 2017 года, задолженность по рефинансированию ПриватБанка на тот момент составляла 13,8 млрд грн. В одном из интервью Гонтарева подчеркнула, что Нацбанк не хочет гасить это рефинансирование, так как в этом случае будут утрачены залоги — реальные активы, принадлежащие Коломойскому, и его персональные гарантии. Журавль в небе Наиболее значимые активы, которые принадлежат входящим в группу "Приват" бывшим акционерам ПриватБанка Игорю Коломойскому и Геннадию Боголюбову (второе и третье места в рейтинге Фокуса "100 самых богатых людей Украины" с состоянием по $1,2 млрд у каждого), — около 42% акций нефтегазодобывающей компании "Укрнафта"; крупнейшая авиакомпания Украины МАУ; "Укртатнафта", которая контролирует Кременчугский нефтеперерабатывающий завод и значительную часть АЗС страны; Марганецкий и Орджоникидзевский ГОКи; ферросплавный бизнес и медиахолдинг "1+1 медиа". З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті видання:https://focus.ua/money/376883/
Жукова АнастасияЮристов перебор, а инженеров не хватает
//Сегодня. - 2017. -№ 121. - С. 8( 10.07.2017 )
Днепропетровская область вышла на первое место в стране по количеству безработных. По данным Государственного управления статистики, в регионе насчитывается 31.7 тыс. бозработных. «Сегодня» узнала, насколько оживлен сейчас местный рынок вакансий и какие профессии пользуются наибольшим и наименьшим спросом. По словам директора рекруги [нового агентства Плены Рассохиной, в среднем горожанин тратит сейчас на поиск подходящей ему вакансии три месяца. «Рост безработицы в первую очередь связан с тем, что появляется все меньше и меньше вакансий, связанных с расширением штата компаний- К тому же, большинство фирм и производств нацелены на оптимизацию, потому множество работников попали под сокращение - рассказывает Рассохина. — Сейчас на десяток рабочих мест претендует более сотни человек, однако найти работу у нас в городе все равно реальнее, чем в районных центрах». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Починаючи з одноденного віку за птахом ведеться постійний нагляд і контроль кваліфікованих співробітників, включаючи ліка¬рів ветеринарної медицини. Основний принцип ветеринарного нагляду за станом птиці на підприємствах: попередження захворювання - ефективна профілактика. Тому в превентивних цілях все поголів'я проходить обов'язкову вакцинацію проти збудників таких захворювань: інфекційний бронхіт, хвороба Ньюкасла і хвороба Гамборо. На підприємствах діє жорсткий контроль за використанням антибіотиків з метою лікування хворого стада. Антибіотики застосовуються виключно з дозволу державного лікаря ветеринарної медицини, головного лікаря ветеринарної медицини ПАТ «МХП" і головного лікаря ветеринарної медицини підприємства після встановлення діагнозу і визначення чутливості збудника захворювання до певного виду антибіотиків шляхом проведення лабораторних досліджень. Застосування антибіотиків з метою профілактики захворювань на підприємствах заборонено. На птахофабриці діє жорсткий контроль бактерій роду Salmonella. Даний контроль не обмежується програмою державного ветеринарно-санітарного контролю сальмонельозу бройлерів в птахогосподарствах України. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Муравский АндрейЛогистика "Интерпайпа": нестандартно и экономно
// Порты Украины. - 2017. -№ 7. - С. 18-19( 01.07.2017 )
География каботажа
...В сентябре 2015 года «Интерпайп» стал пользоваться контейнерной каботажной линией Укрречфлота, который доставляет трубы и колеса для дальнейшей перегрузки в Одессу и Южный из Днепра по реке. Опыт оказался удачным, и «Интерпайп» дал Укрречфлоту первый значительный грузопоток на линии.
В морские порты из Днепропетровского речного порта (ДРП) контейнеры доставляет теплоход «Механик Черевко». Для загрузки он же доставляет из портов Большой Одессы и порожние контейнеры, или же их везут по железной дороге. Накопленные на складской площадке трубы загружают в контейнеры тут же, в порту. А вот колесные пары стафируются на заводе, откуда в порт их везет в контейнере автомобиль. Для ускорения загрузки и чтобы при стажировке груз не пострадал, Укрречфлот задействовал автопогрузчик с насадкой и специально разработанную грузозахватную скобу.
Стафировочную площадку для трубной продукции на заводе «Интерпайп Нико Тьюб» открыли несколько месяцев назад...З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18/
Муравский АндрейДом для "голубой" арматуры: "АрселорМиттал Кривой Рог" открыл специализированный склад на терминале ТИС
// Порты Украины. - 2017. -№ 7. - С. 20-21( 01.07.2017 )
Объект построен из украинского металла, произведенного самим «АрселорМиттал». Партнеры вложили в проект $4,5 млн. Площадь склада - око¬ло 7 тыс. кв. м, емкость единовременного хранения - более 40 тыс. тонн, годовая пропускная способность - 550 тыс. тонн. У компании «АрселорМиттал Кривой Рог» есть свой терминал в Николаевском порту, но крытый склад там может принять одновременно только 16 тыс. тонн. На небольшой территории достичь 40 тыс. тонн единовременного хранения удалось за счет поднятия высоты штабелей.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Загальна вартість проекту становить приблизно 12 мільйонів євро, які інвестує канадська компанія в межах співпраці між Дніпропетровською обласною радою та урядом Канади, а також угоди про нарощування співпраці між українським та канадським урядами (підписано у липні 2016 року). Це перша канадська інвестиція в межах угоди про зону вільної торгівлі України з Канадою.
«Ми раді здійснювати перші кроки в секторі української відновлюваної енергетики», — каже президент компанії RAM, яка управляє TIU CanadaLtd, Майкл Юркович.
До речі, результатом угоди між Дніпропетровщиною та урядом Канади став і потужний зерновий елеватор, який вже успішно працює в регіоні.
Щойно у Дніпропетровській області відкрився індустріальний парк «Павлоград», перші охочі розмістити підприємства на новому майданчику й інвестувати в розвиток регіону не забарилися. І це не дивно, адже для інвестора в технопарку, що розташувався на 250 гектарах промислового району, створили найкомфортніші умови. Влада регіону гарантує йому прозорість в оформленні документів та індивідуальний підхід у співпраці. А в українському законодавстві для інвестора технопарку закладено митні пільги та гнучку систему надання земельної оренди. Керуюча компанія індустріального парку «Павлоград» надає ділянку за спрощеною процедурою і бере на себе весь клопіт з узгодження документів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://ukurier.gov.ua/uk/articles/u-pavlograd-prijdut-novi-virobnictva/
Жукова АнастасияНедвижимость в Днепре: вторичный рынок ожил
//Сегодня. – 2017. - №102. – С.6( 09.06.2017 )
"Сейчас наиболее активно расходятся однокомнатные и двухкомнатные квартиры. А вот спроса на большие площади фактически нет. Ведь, во-первых, там будут высокиекоммунальные платежи, а во-вторых, цены на такое жилье кусаются, а сейчас такое время, что очень немногие люди готовы тратить большие суммы, — рассказывает менеджер городского агентства недвижимости Алексей Царский. — Кроме того, если еще полгода назад был выше спрос на первичном рынке, то теперь существенно оживилась вторичка. Связано это с тем, что сейчас за варианты в старых домах есть возможность хорошо поторговаться. Так, сейчас продаем четырехкомнатную квартиру в центре площадью 90 квадратных метров за $40 тысяч. Конечно, там придется полностью переделывать ремонт — советская планировка, да и дом не новый. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/nedvizhimost-v-dnepre-vtorichnyy-rynok-ozhil-1028417.html
Княжанський ВіталійПідпільно-підземний страйк
// День(укр). - 2017. -№ 80. - С. 9( 16.05.2017 )
Як живеться сьогодні робітникам великих промислових підприємств гірничо-металургійної галузі? Чи відчули вони на собі турботу уряду, що вдвічі підвищив нещодавно мінімальну заробітну плату?
СТРАЙКИ ЗАБОРОНЕНІ. А ЛОКАУТ ДОЗВОЛЕНИЙ?
Схоже, ця новина не потішила і не засмутила, оскільки мінімалка і для гірників і для металургів — це найчастіше пройдений етап і зовсім не межа мрій. Кваліфіковані робітники вимагають для себе гідної людини зарплати і людських умов праці. Власники не квапляться. У відповідь у трудових колективах звучать заклики до страйків. Особливо сильно вирує Кривий Ріг. Тут вимагають підвищення зарплати відразу на трьох підприємствах — Криворізькому залізорудному комбінаті (КЗРК), ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» і копальні ПрАТ «Євраз — Суха Балка». Наприкінці минулого тижня гірники «Сухої Балки» піднялися на поверхню з глибини в півтора кілометри, де залишалися понад дві доби, вимагаючи підвищення заробітної плати. У четвер, 11 травня, там були припинені всі види робіт нібито з метою безпеки протестувальників. У п’ятницю, за повідомленням прес-служби підприємства, перемови адміністрації з профспілковими активістами продовжувалися, але на копальні був оголошений повний простій. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://m.day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/pidpilno-pidzemnyy-strayk
Дейкун ВячеславНа дороги деньги нашли, на театры - пока нет
// Сегодня. - 2017. -№ 55. - С. 8( 27.03.2017 )
В минувшую пятницу депутаты Днепропетровского облсовета собрались на очередную сессию. В ходе заседания избранники перераспределили почти 800 млн грн бюджетных средств, предоставили днепровским воинам-добровольцам статус бойцов АТО, а также... вынуждены были оправдываться перед работниками местных театров, протестовавшими под стенами облсовета.
ДОРОГИ И ДИОРАМА. Из 773 млн грн бюджетных средств, с назначением которых определялись депутаты на сессии, значительная сумма досталось дорогам — на их ремонт из областной казны выделили сразу 150 млн. Наибольшая же сумма средств — около 300 млн грн — разошлась по точечным объектам, которые власти собираются строить и приводить в порядок в 2017-м. Так, 10 млн собираются потратить на создание Областного центра паллиативной и хосписной помощи, где будут ухаживать за людьми, страдающими от неизлечимых болезней, 7 млн грн уйдет на реконструкцию детско-юношеского спортивного комплекса в Софиеевке, а еще 4,6 млн — на строительство бассейна в Никополе. Но наиболее интересным проектом, в который собирается «вложиться» областная власть в текущем году, станет масштабная реконструкция крупнейшей в Украине и одной из самых больших в мире диорамы «Битва за Днепр», которая обойдется бюджету в 6,5 млн грн. Здание, в котором находится 800-метро вое полотно, было открыто еще в 1975 году и с тех пор серьезно не реконструировалось. К слову, отремонтировать собираются не только дом гигантской экспозиции, но и ее саму, освежив полотно и поработав над «эффектом присутствия» зрителей за счет модернизации звуковых и осветительных приборов. ДОБРОВОЛЬЦАМ — ЛЬГОТЫ. Еще одним единогласно принятым решением стало присвоение днепровским бойцам- добровольцам, воевавшим на Донбассе, статуса участников боевых действий. Таким образом, в своих правах добровольцы приравниваются к бойцам официальных военных подразделений со всеми вытекающими отсюда льготами - бесплатный проезд в общественном транспорте и право на участие в различных социальных программах. На данный момент комиссия уже одобрила присвоение статуса бойца АТО 30 добровольцам, а заявки еще двух проходят проверку в настоящий момент.
ТЕАТРЫ БЕЗ ДЕНЕГ. Пятничная сессия облсовета проходила под аккомпанемент масштабного митинга сотрудников городских театров. Артисты возмущены из-за того, что с марта текущего года их зарплата существенно снизалась — примерно на 40%, — и требуют от областных чиновников повлиять на ситуацию. «О том, что это произойдет, мы узнали еще в декабре, когда в области приняли бюджет на 2017 год и заложили в него урезание наших зарплат с марта», — жалуется председатель профкома Днепровского театра оперы и балета Татьяна Каплонская. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Патиківський ЮрійЩо буде з "Приватом"?
// Україна молода. - 2017. -№ 26( 28.02.2017 )
«Приват»: нові функції Тим часом Мінфін, новий власник «Приватбанку», схоже, не визначився з «правилами використання» найбільшої та найвідомішої серед українців фінустанови. З одного боку, у міністерстві хочуть, аби «Приват» і надалі залишався таким же клієнтоорієнтованим. Днями було оголошено, що банк хоче обновити дизайн і запровадити нові функції для системи «Приват24» — улюбленого та найрозповсюдженішого в Україні шляху пересилання грошових коштів. «Привату24» планують додати функцій: він має стати базою для розвитку загальнонаціональних і регіональних цифрових сервісів, як, наприклад, електронний квиток, карта мешканця певного міста тощо. «Приватбанк» також намагається за будь-яку ціну втримати своїх ІТ-фахівців, які створили його «фішку», «Приват24», а також розширити співпрацю як із «хмарними» сервісами, для надання нових послуг клієнтам, так і з волонтерськими організаціями. Утiм існує також інша тенденція, яка, навпаки, орієнтована на утвердження банку як мегаструктури. Зокрема, на «Приват» планують «повісити» раніше не властиві для нього функції. Так, є інсайдерська інформація, що у структурі банку буде створено iпотечну структуру, яка має намір оживити застиглий і стагнуючий український ринок нерухомості. Валерія Гонтарева днями фактично підтвердила, що такі плани і справді існують. «У нашій державі немає іпотеки. Взагалі. У цілому світі це 100-120% ВВП. А у нас практично 0%, існує тільки невирішене питання щодо валютної іпотеки 2005—2008 років. Тобто, при правильному управлінні це стане реальною success story. Це головне завдання», — заявила вона. Чи посадить Гонтарева Коломойського? Тим часом влада не забуває — або робить вигляд, що не забуває — історію переходу «Привату» до державних рук. Йдеться насамперед про дивну «дірку» в активах, яка була визначена на рівні 140 млрд. гривень. Ну і, зрештою, 116 мільярдів бюджетних коштів, тобто, наших грошей до банку вже влили. Дивною цю ситуацію експерти вважають насамперед тому, що власник «Привату» виводив кошти практично під самим носом у НБУ, який чомусь ніяк не міг побачити, як активи покидають фінустанову. Хоча за своїми посадовими обов’язками перші особи регулятора мали би не тільки бачити проблему, а й активно запобігати їй. Й, аби не коментувати персональну відповідальність Валерії Гонтаревої, яка пропустила виведення коштів iз «Приватбанку» та «закачування» туди грошей із кишень пересічних українців, голова НБУ натякнула, що колишнім акціонерам «Привату» світить стаття Кримінального кодексу — п’ять років позбавлення волі. За її словами, якщо раптом з’ясується, що компанії, які отримали кредити від «Приватбанку», не зможуть погасити їх тепер уже державній фінустанові, то акціонери потрапляють під дію закону про доведення до банкрутства. Для незалежного аудиту активів «Привату» новий менеджмент уже найняв компанію «Ернст енд Янг». У планах — вибрати міжнародну компанію для управління проблемним портфелем банку. Остання ідея — одна з вимог Міжнародного валютного фонду. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://umoloda.kiev.ua/number/p-0/a-359/
Воронин СергейО достижениях ДТЭК Павлоградуголь за 2016 год
// Сегодня. - 2016. -№ 248. - С. 9( 30.12.2016 )
Сергей Воронин рассказал представителям СМИ об общей ситуации в энергетике. По его словам, еще в апреле в компании был большой плюс по добыче угля, который, к сожалению, в тот момент был никому не нужен. Склады были переполнены углем, и размещать его было негде. Поэтому руководством компании было принято решение на время майских праздников приостановить угледобычу. А уже во втором полугодии угольным предприятиям поступила команда срочно увеличивать угледобычу из-за недовыработки АЭС. «Мы быстро включились в работу и в третьем квартале увеличили нагрузку по угледобыче на шахтах региона на 21%. И сейчас мы уже выходим на те показатели, которые были запланированы на этот год. Можно точно сказать, что таких нагрузок по угледобыче в ДТЭК Павлоградуголь, за всю историю его существования, еще не было. Сотрудники нашего предприятия, по сути, проявили героизм и совершили подвиг, как бы высокопарно это не звучало. И я, пользуясь случаем, хочу поблагодарить их за это. Нам есть, чем гордится», - сказал Сергей Воронин. За 11 месяцев 2016 года, несмотря на все трудности, предприятию удалось выйти на уровень угледобычи прошлого года - более 18 миллионов тонн угля. Сейчас среднесуточная нагрузка на очистной забой составляет 1787 тонн в сутки, шахты достигли уровня 134,4 погонных метра по проведению гор-ных выработок. Все пять шахтоуправлений с начала года прошли более 95 километров горных выработок. Генеральный директор перечислил ТОП-5 самых значимых и важных событий в ДТЭК Павлоградуголь за 2016 год
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Карьера Сергея Тигипко полна взлетов и падений. Имея за плечами противоречивое политическое прошлое, связанное с окружением Виктора Януковича, он сумел найти себя в постреволюционной Украине и даже начал расширять свою бизнес-империю. Возможно, помогло дистанцирование от политики, а возможно — богатые связи в бизнес- и политической среде. Так или иначе, сейчас Сергей Тигипко выступает в роли скупщика активов, успешно используя падение цен в результате кризиса.
Вернувшись из очередного, не особо удачного похода во власть, Сергей Тигипко решил завязать с политикой и принялся активно отстраивать свою финансово-промышленную группу. По мнению экспертов, на середину 2016 г. состояние бизнесмена оценивалось примерно в $500 млн.
Для кого-то кризисы и провалы на политическом поприще становятся непреодолимым препятствием, а для г-на Тигипко этот урок стал лишь стимулом к концентрации усилий на том, что он хорошо умеет, — покупать, развивать и продавать бизнесы.
Надо признать, Сергей Леонидович действительно имел успех в банковских M&A. Ровно десять лет назад бизнесмен начал готовить сделку по продаже сразу двух своих банков (ТАС-Коммерцбанк и ТАС-Инвестбанк).
Правда, тогда ситуация в банковском секторе кардинально отличалась от нынешней. Иностранцы массово скупали украинские финучреждения, платя за них до семи капиталов. В начале 2007 г. была объявлена сделка с крупнейшей банковской группой Швеции — Swedbank. Мультипликатор капитала составлял на тот момент 5-7.
Господину Тигипко удалось стать одним из последних отечественных банкиров, успевших выгодно продать свои банки. После него это смог сделать разве что тогдашний мэр столицы Леонид Черновецкий.
Сейчас, вернувшись к реноме бизнесмена, Сергей Тигипко уже не мечтает о большой политике (по крайней мере, он признался в этом в своем интервью — см. стр.18-21). Более того, уверяет в полном отсутствии каких-либо политических амбиций. “Стараюсь поменьше светиться.
Вот согласился на встречу с вами, так как мне сказали, что собираетесь обо мне что-то писать. Без меня”, — такими словами встретил бизнесмен корреспондентов БИЗНЕСа.
Возвращение в банкиры Что же отличает Тигипко-бизнесмена образца 2006 г. от Тигипко-бизнесмена образца 2016 г.? Теперь он не распродает активы, а наоборот — умело использует кризис и снижение интереса западных инвесторов к украинскому финансовому сектору для скупки объектов по привлекательной цене.
Недавно официально подтвердились слухи о покупке им “Универсал Банка”, принадлежащего финансовой группе с греческими корнями EFG. Греки продают банк давно.
Кстати, последним публичным претендентом на покупку был “Дельта Банк”, уже тогда пребывавший в полуживом состоянии.
У “Универсал Банка” явные проблемы с капиталом, бизнес стагнирует. По состоянию на 1 октября текущего года активы финучреждения сократились до 5,4 млрд грн. А это на 0,5 млрд грн. меньше, чем у ТАС-комбанка — ключевого актива группы “ТАС”.
Чем может быть привлекателен “Универсал” для покупателя? Возможно, региональной сетью. Банк располагает 40 отделениями. Хотя у ТАСкомбанка около 70 собственных офисов.
Потенциально объединение двух банков приведет к созданию фин-учреждения с активами, превышающими 11 млрд грн., что будет соответствовать 18-й позиции по размеру активов в общенациональном рейтинге. А это — серьезная заявка на возврат в банковский бизнес. Ведь ранее ходили только истории о продажах.
После того как г-н Тигипко продал свои активы шведам, последние оставили его у руля финучреждения в качестве председателя правления. Новые собственники посулили ему неплохой бонус за достижение результатов. Кроме того, под контролем бизнесмена остался один небольшой банк “Бизнес-Стандарт”.
Имея хороший стимул, Сергей Леонидович успел обеспечить рост бизнеса еще до наступления кризиса. Весной 2009 г. г-н Тигипко покинул Сведбанк (он уже был переименован) в связи с возвращением в политику. Он баллотировался в Президенты Украины.
Уже к тому времени у Сведбанка возникли серьезные проблемы с кредитным портфелем. Спустя еще год (в феврале 2010 г.) преемник Сергея Леонидовича на посту председателя правления Райнер Мюллер-Ханке в беседе с ¬БИЗНЕСом не скрывал сожалений о том, что шведы оставили у руля банка бывшего собственника.
Так или иначе, Сведбанку не удалось оправиться от потерь. Весной 2013 г. шведы продали украинскую “дочку” быстро растущему банкиру Николаю Лагуну, который впоследствии “выпотрошил” из приобретенного финучреждения все стоящие активы в пользу своего “Дельта Банка”.
От Сведбанка осталась “голая” лицензия, позволившая переименовать его в Омега-Банк, который весной 2015 г. ушел с рынка вместе со всеми банками Николая Лагуна. Летом того же года Фонд гарантирования вкладов физических лиц продал Омега-Банк структурам, за которыми якобы стоит Руслан Демчак, народный депутат от Блока Петра Порошенко.
Тем временем, почти не пострадав от кризисов благодаря своим небольшим размерам, “третий” банк Сергея Тигипко “Бизнес-Стандарт”, ныне именуемый ТАСкомбанк, набирал обороты. По состоянию на 1 октября текущего года финучреждение занимало уже 25-е место по активам.
Расширение сознания Кроме банковских группа “ТАС” располагает и другими финансовыми активами. В частности, достаточно сильны ее позиции в страховом бизнесе. До недавнего времени в группу входили сразу две страховых компании — рисковая и по страхованию жизни.
И на этом поприще Сергей Тигипко решил выступить в роли покупателя.
Не так давно состоялась сделка по покупке группой еще одной СК по страхованию жизни — Aegon Life Ukraine. Планируется объединение двух компаний для дальнейшей работы под единым брендом “ТАС”. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:www.business.ua/money/bankir_vne_politiki-358210
Тигипко Сергей"Надо меньще плакаться и более предметно заняться делами"
О точках роста — Не так давно Антимонопольный комитет Украины дал группе “ТАС” разрешение на покупку “Универсал Банка”. Во время интервью 10-лет¬ней давности, когда продавался ТАС-Коммерцбанк, интрига заключалась в величине мультипликатора: пять или семь капиталов. Сейчас спрошу так: кто кому платит?
— Разрешение АМКУ на приобретение существенного участия в Universal Bank мы получили, но до финала сделки необходимо пройти еще ряд согласовательных процедур. Говорить подробнее сможем только после завершения всех разрешительных процессов, предусмотренных действующим законодательством. Могу сказать только, что платить, естественно, будем мы.
— А если все же говорить о мультипликаторе: он меньше единицы? — Если говорить в целом, то никаких мультипликаторов сейчас за банки никто платить не будет. Финансовый сектор Европы столкнулся с новыми вызовами, и некоторые европейские группы пересматривают свои планы развития, продавая украинские структуры для консолидации капитала на “домашних” рынках.
Такие процессы банковской “миграции” будут продолжаться еще четыре-пять лет. И тот, кто чувствует в себе силы и осознает перспективы развития банковского сектора, будет покупать финучреждения. Но о мультипликаторах пока придется забыть. Хорошо, если заплатят за реальный капитал.
— В случае с “Универсал Банком” таковой имеется? — Не могу комментировать. Рано. У нас соглашение о конфиденциальности.
— Доводилось слышать, что вы намерены купить не только “Универсал Банк”, но всю группу EFG, которой он принадлежит… — Нет, за рубежом мы ничего покупать не планируем. А вот если говорить об украинском рынке, то аппетиты у нас хорошие.
— Какова цель покупок? — Рост за счет приобретений. Наша цель — построить современный частный украинский универсальный банк. За последнее время мы запустили несколько новых для нас бизнес-линий: private banking, электронную коммерцию, инкассацию, работу с малым и средним бизнесом.
— Вы действительно верите в перспективы банковского бизнеса? — Я не занимаюсь тем, во что не верю. Сейчас в группу “ТАС” входят банк, компании по страхованию жизни и рисков, коллекторская и финансовая компании, процессинговый центр. Все эти активы — прибыльные. И перспективы для развития хорошие.
Так почему же все, говоря о нынешней ситуации, падают в обморок? Что произошло? Не понимают, куда идти? Кредитный портфель ТАСкомбанка с начала года увеличился почти на 80%. Поверьте, при консервативной оценке залогов с личными поручительствами это очень здоровый рост.
Сейчас банковский бизнес становится очень профессиональным. Люди, которые пришли на этот рынок из других сфер, больших успехов здесь не добьются, поскольку слабо понимают его специфику. Легче уйти из банковского бизнеса в какой-то другой, чем наоборот. Мы хорошо понимаем, что делаем, и верим в успех.
— Назовите три фактора, которые позволили вашему банковскому бизнесу не только выжить, но и активно расти. — Во-первых, для многих банков основной проблемой стали потери в Донецке, Луганске и Крыму. Мы активно не работали в этих регионах, поэтому значительных убытков не понесли. Во-вторых, бизнес, повторюсь, становится более профессиональным.
Это надо понимать. Необходимо быть в тренде новых технологий, искать новые идеи и нестандартные решения, омолаживать команду. К примеру, команду топ-менеджмента нашего банка пополнили пять молодых заместителей, которые предлагают очень интересные модели развития бизнеса.
В-третьих, мы совершенно четко идентифицируем себя с Украиной. Не секрет, что многие бизнесмены сейчас сидят на двух стульях: их семьи где-то за пределами страны, они тоже в постоянных разъездах — то там, то здесь. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.business.ua/money/_nado_menshe_plakatsya_i_bolee_predmetno_zanyatsya_delami-358212/
Гречишна ОльгаПривид банкрутства вже не ходить по "Південмашу"
// Голос України. - 2016. -№ 236. - С. 8( 10.12.2016 )
Публічну заяву щодо цього зробив голова профспілкового комітету ПМЗ Валерій Васильєв. За його словами, звільнення підприємства від боргів за електроенергію (понад 400 млн. грн.), що стало можливим завдяки зусиллям народних депутатів від Дніпропетровщини, дасть змогу «Південмашу» повністю зосередитися на виконанні контрактів і замовлень та позбавитися думок про банкрутство. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.golos.com.ua/article/280775
Верстюк ИванПриватный танец
// Новое время страны. - 2016. - № 42. - С. 16-19( 30.11.2016 )
Собственники ПриватБанка вошли в острую фазу противостояния с Национальным банком. Орудия войны — массированная пиар-кампания и американские лоббисты. Развязкой этого конфликта может стать смещение с поста главы Нацбанка Валерии Гонтаревой либо национализация крупнейшего финучреждения страны. Исход этого противостояния важен не только для самого банка и банковской системы, но и для всей экономики: в финучреждении Коломойского и его партнера Геннадия Боголюбова физлица и бизнес хранят почти ] 96 млрд грн — столько нет ни у одного банка в стране. Также Приват удерживает первое место по объему активов — 272 млрд грн, что составляет более 20% всей банковской системы. Днепропетровский бизнесмен не привык к поражениям. Но в этот раз у него серьезный оппонент — Нацбанк поддерживает президент Петр Порошенко, Международный валютный фонд и министерство финансов США. Да и позиция самого Нацбанка становится все более бескомпромиссной. "Мы всегда заявляли, что если акционеры банка не могут выполнить программу докапитализации, то для системно важных банков открывается путь национализации",— заявил Дмитрий Сологуб, замглавы НБУ. Руководство Привата демонстрирует уверенность в завтрашнем дне, не теряя надежды сохранить полный контроль над банком без выполнения требований НБУ. На это руководство финучреждения и бросило все ресурсы. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18
Дейкун ВячеславИз Днепра сделают Амстердам
//Сегодня. - 2016. - №217. - С.33( 17.11.2016 )
В днепровской мэрии объявили о создании нового ведомства — так называемого Dnipro Development Agency, или агентства по развитию города. "Сегодня" узнала, чем будет заниматься новоиспеченная структура и зачем подобный орган нужен городу. В горсовете рассказывают, что главной задачей ведомства станет формирование позитивного имиджа Днепра для потенциальных гостей и инвесторов, развитие туристической отрасли, а также сопровождение инициатив, направленных на улучшение инвестиционного климата. "Наша задача — инициировать проекты, привлекать как можно больше грантовых, донорских средств, инвестиций в город, — рассказал директор агентства Владимир Панченко. — Будем заниматься анализом бизнес-проектов и проектов развития, в том числе в сфере энергосбережения и экологии, работать с инвесторами". По словам чиновника, основная концепция, от которой будут отталкиваться в ведомстве, уже выработана. "Она будет строиться на двух столпах: Днепр — комфортное пространство для проживания и Днепр — технологический, индустриальный, научный и бизнес-хаб. Создание именно такого имиджа для нашего города мы видим своей целью", — поделился Панченко.
Так, уже в ближайших планах ведомства — проведение крупного мероприятия: выставки-форума "Днепр-Арт-Индастриал", для участия в котором чиновники рассчитывают привлечь ведущих IT-специалистов города, а также видных представителей промышленной и туристических сфер. "Таким образом, мы хотим поставить Днепр на инвестиционную карту мира. Город должен создать собственное новое лицо", — подчеркивают в агентстве. Точных дат проведения в городе этого большого бизнес-события чиновники пока что не называют, но обещают, что состоится оно в следующем году. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/iz-dnepra-sdelayut-amsterdam-770853.html
Руденко ИринаПочинить двигатель космического корабля равносильно трансплантации сердца
В ночь с 17 на 18 октября за запуском "Антареса" в НАСА следили затаив дыхание. Предыдущий запуск ракеты этого класса провалился - вышел из строя двигатель. Американцы учли свои ошибки и подключили к делу днепровских специалистов из КБ "Южное". Именно от них зависело, выйдет ли ракета на запланированную траекторию.
- От нас требовалось частично разобрать готовые изделия, доработать их и собрать так, чтобы они могли работать с новым двигателем, - объяснил главный конструктор направления КБ "Южное" Максим Дегтярев после успешных наземных испытаний "Антареса" в июне 2016 года. - Подобная работа является крайне сложной, а по кропотливости она может быть сопоставлена с трансплантацией сердца.
Уже можно говорить, что "операция" прошла успешно, и ракета-носитель стартовала без проволочек.
- Космический грузовик Cygnus, выведенный "Антаресом" на околоземную орбиту, доставит почти две с половиной тонны полезного груза: припасы, пищу и научное оборудование, - рассказали "КП" в Украине" в пресс-службе конструкторского бюро, - а также проведет утилизацию отходов с этой международной космической станции. Загружен космический грузовик не "под завязку": максимальная грузоподъемность носителя значительно больше - 5,5 тонны.
В КБ "Южное" верят - Украина имеет достаточно технологий и может стать лидером в части организации полетов на Луну. Полгода назад конструкторским бюро был предложен проект создания экспериментальной лунной базы, работа над которым продолжается.
Что же касается космолета Cygnus, после стыковки с международной космической станцией он завершит свою миссию - выключит двигатель для проведения маневра входа в плотные слои атмосферы Земли, где разрушится над Тихим океаном.
Это будет уже шестая миссия по доставке грузов на МКС. И нашим ракетостроителям, и разработчикам есть чем заниматься: до конца 2018 года планируется совершить пять пусков, а с 2019-го по 2024 год - еще шесть.
ТЕМ ВРЕМЕНЕМ
"Морской старт" - наш
Есть еще одна хорошая новость - подписан контракт по комплексу "Морской старт", некогда законсервированный, но возвращенный к жизни его новым собственником.
Первые запуски намечены в конце 2018 года.
- Учитывая длительность производственного цикла при изготовлении ракетоносителя "Зенит", первые изделия могут быть отгружены уже во второй половине 2017 года, - говорят на заводе. - Существующие мощности "Южмаша" позволяют производить от 4 до 6 носителей в год.
За виплату більш ніж 10-мільйонного боргу працівники «Дніпрометробуду» боролися майже рік, та перспектива нарешті отримати зарплату з’явилася у людей тільки після втручання Федерації профспілок України – юридичні консультації та мітинги перед мерією нарешті привернули увагу влади до проблеми робітників. «Ми заощадили гроші в різних напрямах, творчо підійшли до роботи підрядних організацій, зекономили кошти і за результатами цієї економії у нас вийшли гроші, якими ми виплатили цю заробітну плату. Профспілковий рух – це серйозний важіль усюди, в усьому світі. Ми спільно знайшли механізм реалізації виплати заборгованості із заробітної плати. Ми залишилися задоволеними від співпраці із профспілками. Бачимо, що вони справді одстоюють інтереси підприємства. Ми готові до подальшої співпраці…» – каже заступник мера Дніпра Михайло Лисенко. У самих співробітників «Дніпрометробуду» з цього приводу емоції змішані – з одного боку, новина, безумовно, радісна: вперше за 11 місяців вони поверталися додому не з сумними обличчями. З іншого – насамперед вони бігли не до рідних, а в банки і до терміналів: погашати давно прострочені кредити й оплачувати комунальні платіжки. «Коли отримали смс-повідомлення про те, що зарплату нараховано, усі кричали від радості, такі були задоволені. Не могли повірити, що це правда. Але зараз після цього всього відчувається якась спустошеність», – згадує Олександр Бутенко. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://www.psv.org.ua/arts/Tema/view-3317.html
Вишневский Ю.,Пивнев Е.Рейтинг губернаторов кого Порошенко просто обязан уволить
По итогам полугодия Днепропетровщина стала единственным среди мирных регионов, где было зафиксировано сокращение реальной зарплаты - на 0,5% по сравнению с январем-июнем 2015 г. За семь месяцев прирост составил символические 0,7%, в то время как в большинстве областей реальные зарплаты выросли на 5-10%. При этом Днепропетровщина входит в пятерку регионов с наибольшей долей работников, получающих зарплату в пределах минимальной. С другой стороны, по размеру среднемесячной зарплаты область пребывает в тройке ли деров (4795 грн. за полгода и 4868 грн. за семь месяцев).
Еще одно последнее место Днепропетровщины - как региона с наибольшими долгами населения за ЖКУ. Также можно отметить попадание в тройку отстающих по динамике розничной торговли, в четверку - по темпам введения в эксплуатацию жилья, в пятерку - по динамике экспорта. Явно не может удовлетворить губернатора Валентина Резниченко (-39 баллов) и всего лишь 16-е место области по темпам привлечения прямых иностранных инвестиций (на душу населения): за полгода поступило $23,4 млн, но при этом было изъято $20,4 млн. Прирост акционерного капитала нерезидентов всего лишь на $3 млн ($0,92/чел.) - мизерный результат для крупного промышленного региона.
Помимо высоких зарплат, не опуститься еще ниже Днепропетровщине позволили первое место по динамике сферы услуг и пятое по объему освоенных капитальных инвестиций и среди регионов с наименьшей бюджетной задолженностью перед предприятиями ЖКХ (на душу населения).
// Новое время. - 2016. -№33. - С. 32-33( 09.09.2016 )
Раньше вы уже высказывали мнение о том, что современный банк все больше превращается в ИТ-компанию. Обоснуйте это утверждение и оцените, какую роль играют инновации в банковском бизнесе? Эту мысль часто повторял еще лет 10 назад наш председатель Александр Дубилет, а сейчас ее любят повторять банкиры по всему миру. Впрочем, мне кажется, что это же утверждение можно сказать и про любую другую отрасль – торговлю, логистику и даже агробизнес. ИТ стали настолько важной частью любого бизнеса, что то, насколько компания является быстрой и гибкой в плане ИТ, часто является решающим фактором ее успеха. Как именно инновации помогли ПриватБанку стать лидером в своей отрасли? Спасибо за комплимент! Я бы, конечно, не сводил все к какой-то конкретной технологии. Мне кажется, это вопрос профессионализма сотрудников на всех уровнях банка, а также управленческих технологий, которые позволяют им эффективно работать в одной системе. Например, в нашем банке принята плоскостная иерархия: от кассира до председателя правления – всего четыре уровня! При таком подходе информация в организации циркулирует намного быстрее. Обратная связь от клиентов (от отделений в головной офис), инструкции и указания (в обратном направлении), идеи и так далее. Мне довелось работать в западных компаниях, где от меня до президента было с десяток уровней. Вы даже не представляете, какая это разница. Насколько банковский рынок в Украине передовой, современный, инновационный? Кого мы обогнали? На кого нам - в том числе ПриватБанку – стоит равняться? Считается, что банки развивающихся стран, в том числе Украины, более инновационные и гибкие, чем на Западе. В чем это выражается? Можно взять такие простые и бытовые показатели, как скорость платежей между счетами или скорость оформления счета или карты в отделении. На Западе все намного медленнее. Почему так произошло? За рубежом начинали раньше, соответственно, у них тяжелое наследие в виде ИТ-систем, которые могут работать еще с 80-х годов. Кстати, насколько я знаю, у мобильных операторов та же ситуация. Вы спросили, на кого банкам стоит равняться? Ответ прост – это Google, Apple и прочие звезды Кремниевой долины. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и в интернете: http://biz.nv.ua/markets/innovatsionnyj-bankir-my-cherpaem-vdohnovenie-iz-vseh-otraslej-po-vsemu-miru-215496.html
Александр Дубилет: председатель правления ПриватБанка
// Бизнес - 2016. -№ 40. - С. 20( 03.09.2016 )
Несколько лет назад в своем интервью один из сильных мира сего, характеризуя стиль управления бизнесом олигарха Игоря Коломойского, сказал примерно следующее: “Он все контролирует сам, у него нет сильных самостоятельных менеджеров”.
Возразим: а как же Александр Дубилет, бессменный председатель правления крупнейшего финучреждения страны — ПриватБанка, возглавляющий его с 1997 г., т.е. почти 20 лет!
Для сравнения: ближайший конкурент Владимир Лавренчук, председатель правления “Райффайзен Банка Аваль”, занимает свою должность чуть больше десяти лет. Из других банковских “топов”, как говорится, никто и рядом не стоял.
Будучи руководителем, Александр Валерьевич является и миноритарным акционером финучреждения. О степени влиятельности и значимости банкира говорит хотя бы то, что он один из первых стал ходить с охраной.
Это случилось задолго до кризиса 2008-2009 гг., когда на почве невозвратов по кредитам “бодигардами” обзавелись и многие другие банкиры.
В феврале 2015 г., выступая с парламентской трибуны в ходе финансово-банковских слушаний, г-н Дубилет не уложился в регламент, микрофон выключился. “Если это никому не интересно, то я пошел”, — равнодушно сказал банкир. Тогдашний вице-спикер парламента Оксана Сыроид молча добавила время.
Вообще, стиль коммуникаций ПриватБанка, его руководства и акционеров можно назвать достаточно заносчивым, впрочем, как и подобает лидерам.
Александр Дубилет, пожалуй, единственный банкир, который во время очень редких пресс-мероприятий с его участием может запросто отказаться отвечать на вопросы не по теме.
При всем при этом, как ни крути, ПриватБанк сейчас действительно является лидером банковского рынка, особенно в сфере инноваций, меняющих принцип и природу повседневных финансовых операций украинцев. Вплоть до того, что уместной стала фраза: “есть Приват и все остальные…”.
Став первым украинским членом международной платежной системы VISA International в далеком 1996 г., ПриватБанк сохранил инновационный подход к работе и по сей день. К примеру, это единственный банк, через который можно купить валюту онлайн.
Это банк, где для идентификации клиенту достаточно назвать номер телефона, а не предоставлять каждый раз паспорт и код. В отличие от других финучреждений, ПриватБанк — почти “безбумажный” банк!
Неудивительно, что он является одним из самых инновационных финучреждений не только Украины, но и мира. Например, более десяти лет назад банк стал одним из первых финучреждений в мире, начавших использовать одноразовые sms-пароли.
К последним инновациям, которые получили признание по всему миру, относятся такие продукты, как платежный мини-терминал, вход в интернет-банкинг через QR-код, онлайн-инкассация, а также десятки различных мобильных приложений.
Стоит отметить также и запуск сервиса поддержки малого бизнеса “КУБ”. В результате граждане массово используют ведущие технологии, имея полный круглосуточный доступ к собственным финансам.
Именно благодаря инновациям, которые в банке последовательно культивируют Александр Дубилет и собранная им команда, финучреждение — безоговорочный лидер в розничном сегменте банковского рынка страны.
По данным исследования GFK Ukraine, во II квартале 2016 г. 39,4% пользователей банковских услуг — физических лиц считали ПриватБанк своим основным банком. Среди корпоративных клиентов этот показатель составляет 33,5%.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.business.ua/primarily/ukraina_4_0-353194/
Space Hub «Инновация — модное слово. О ней много говорят, но внедренных проектов мало, а технические инновации внедряются еще реже, потому что трудны в реализации», — утверждает днепровский бизнесмен Максим ТкаЧенко. Он в инновационном бизнесе с 2006 г. и имеет 56 проинвестированных проектов в электронике, альтернативной энергетике, утилизации аккумуляторных батарей и других видах деятельности. С 2016 г. г-н Максим Ткаченко является арендатором и главным управляющим директором (СЕО) Space Hub — главной инновационной платформы Днепра, где на протяжении года регулярно встречаются перспективные программисты, инженеры, менеджеры, маркетологи и люди других профессий, занятые решением единых задач. Инноваторы и IT-бизнесмены называют такие рабочие форумы хакатонами. Об одном из них «2000» писали в статье «Гости из будущего» (№25(777), 24—30 июня 2016 г.). Одно из последних таких мероприятий с интригующим названием «Альтернативная энергетика — простота внедрения» проходило в Space Hub 19—20 августа. И если верить его организаторам, результатом станет появление в Украине нового вида услуг по модернизации ЖКХ, революционная конструкция зданий, соединяющих внешнюю привлекательность и автономность, а также простая шпаргалка потребителям — какое оборудование альтернативной энергетики подходит для наших нужд и насколько оно нам необходимо. Альтернативная энергетика у нас переживает непростые времена. К ее все большему применению подталкивают повышение коммунальных тарифов, мода на экологический образ жизни и удешевление оборудования вследствие появления новых технологий. Но при этом альтернативка хотя и становится более желанной, остается такой же недоступной большинству жителей страны из-за девальвации гривни. При отсутствии у государства действенных рычагов финансовой поддержки внедрения возобновляемых источников энергии выиграть битву с монопольными поставщиками традиционных энергоресурсов нереально. Однако есть шанс, что, став более понятными населению, альтернативные технологии все же будут внедряться и позволят потребителям сэкономить немало киловатт электроэнергии, тепловых гигакалорий или кубических метров газа. Именно такое мнение сложилось после общения с Максимом Ткаченко. Уровень мышления не поспевает за новыми технологиями
Максим Ткаченко: «Инновация — это короткое дешевое решение» — Существуют критерии, которым необходимо следовать, принимая решение об установке солнечной батареи, коллектора или другого устройства, кроме, естественно, соображений их окупаемости? — Прежде всего необходимо учитывать экослед, который оставляет каждый потребленный нами продукт. Нужно смотреть полную цепочку — от его производства до утилизации. Если люди делают продукт на один день, его выбрасывают — какой вред он приносит природе, в том числе при производстве комплектующих, из которых сделан? В Space Hub эта философия присутствует. Если вы живете в 9-этажке, то устанавливать солнечную батарею или гелиоколлектор — неправильно. На производство чистого кремния для фотоэлементов тратится больше энергии, чем они вырабатывают. Поэтому, приобретая их, вы лишь усугубляете проблему утилизации батарей, поля которых после выжигания элементов превратятся в отходы. Особенно эта проблема будет актуальна для стран третьего мира, устанавливающих солнечные электростанции за гранты. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.2000.ua/v-nomere/derzhava/resursy/alternativnaja-jenergetika--zamanchivo-dorogob4-1_1472721806.htm
Дейкун В.Ратовали за евровидение и спорили из-за мафов
//Сегодня. - 2016. - №129. - С.8( 28.07.2016 )
На этот раз как никогда много времени ушло на обсуждение вопросов, предшествовавших повестке дня. Так, мэр города Борис Филатов обратился к избранникам с предложением принять обращение к оргкомитету Евровидения с просьбой выбрать именно Днепр для проведения мероприятия в будущем году. Таким образом, по словам градоначальника, местнаявластьдаст еще один сигнал комиссии, которая вскоре должна определиться с городом-хозяином песенного конкурса о том, что все политические силы Днепра поддерживают данную идею и готовы работать над успешной ее реализацией. Надо отметить, что инициатива действительно нашла поддержку в зале — против обращения не высказался никто из присутствующих.
А вот другой вопрос вызвал в зале бурные споры, обильно приправленные взаимными обвинениями. Так, лидер партии "Громадська сила" Загид Краснов выступил с предложением наложить мораторий на снос МАФов и регистрацию новых. За год, по задумке депутата, должен быть выработан четкий механизм регулирования отношений между властью и предпринимателями, мол, сейчас снос павильонов происходит по не всем понятным схемам.
С этим предложением согласились представители "Оппозиционного блока", а мэр и депутаты от коалиции поддержать мораторий отказались, сославшись на то, что предприниматели, которые хотят перевести свой бизнес в законную плоскость, имеют возможность это сделать и сейчас. После такого бурного начала казалось, что сессия опять выйдет затяжной, однако когда избранники перешли к рассмотрению повестки дня, дело пошло неожиданно быстро.
Довольно оперативно депутаты проголосовали за внесение правок в городской бюджет, в сторону его увеличения, поскольку, по словам чиновников финдепартамента, доходная часть сметы идет с перевыполнением. Так, заработанное сверх плана направят на надбавки врачам, реконструкцию объектов инфраструктуры и программу поддержки ОСМД.
Без особых споров прошло и обсуждение постановления о запрете рекламы пассажирских перевозок в Крым и другие временно оккупированные территории. Вопрос, который до этого стал предметом весьма широкой общественной дискуссии в городе, поддержали большинство депутатов. При этом авторы постановления подчеркнули: мешать перевозчикам осуществлять сами рейсы никто не собирается, речь идет исключительно о запрете наружной рекламы поездок. Следующий раз в сессионном зале депутаты соберутся 7 сентября.
РАДИ КОНКУРСА — БЕЗ ОТПУСКА
Несмотря на то, что вчерашняя сессия стала последним плановым заседанием днепровских депутатов этим летом, не исключено, что в августе избранникам вновь придется собраться в стенах горсовета. Это произойдет в том случае, если Днепр будет объявлен победителем конкурса на проведение Евровидения. Так, градоначальник Борис Филатов попросил депутатов не разъезжаться из города до официального объявления результатов отбора, ведь если решение оргкомитета будет позитивным для нас, 10 августа им придется собраться на внеочередную сессию, посвященную решению срочных вопросов по проведению мероприятия. Также мэр отметил, что он расценивает шансы Днепра принять финал Евровидения как "50 на 50 с Киевом", отметив, чтоОдессане конкурент, дескать, "там много проблем".
Руденко Ирина"Южмаш" взял курс на Азию
// Комсомольская правда в Украине. - 2016. -№ 157. - С. 3( 20.07.2016 )
Шанс на оздоровление гиганта украинской космической отрасли - Южного машиностроительного завода, который давал законопроект авторства Юлии Тимошенко, растаял вместе со снегом весной этого года. Согласно документу Кабмин был обязан обеспечить завод госзаказом, а мораторий на выплату задолженности перед Минфином за выпущенные в 2004 году облигации под реализацию проекта "Морской старт" продлевался до 2020 года. Однако ни того, ни другого не произошло. В Верховной Раде не хватило голосов, чтобы даже внести законопроект в повестку дня. Руководство завода решило искать выход в… Азии. В середине мая делегация во главе с генеральным директором Сергеем Войтом встречалась с представителями предприятий КНР и Южной Кореи. Обсуждали вопросы сотрудничества не только в ракетно-космической отрасли, но и возможность создания мощностей для изготовления литий-ионных аккумуляторов для электромобилей, производства электротранспорта и комплектующих для него. Но с китайцами поговорили и разошлись, а вот с корейцами, кажется, все "срослось". Совсем недавно с ответным визитом на "Южмаш" приезжала группа специалистов Корейского института аэрокосмических разработок (KARI). И не просто так: эта встреча принесла предприятию заключение контрактов на изготовление и поставку шаробаллонов (емкостей, работающих под высоким давлением, которые широко применяются в ракетно-космической отрасли). Был подписан и договор на изготовление макета жидкостного ракетного двигателя РД-8. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://kp.ua/dp/545586-yuzhmash-vzial-kurs-na-azyui
Жукова А.Днепр - в лидерах по зарплате
//Сегодня. - 2016. - №124. - С.33( 07.07.2016 )
В Днепре охранникам предлагают по 6000 грн в месяц, а агрономам сулят 10 000 грн Управление статистики Украины обнародовало данные, согласно которым Днепропетровская область заняла первое место по уровню средней зарплаты среди областей страны, уступив лишь столице, опередив при этом даже средний уровень по Киевской области. Так, "усредненный" заработок днепрян в мае составил 4990 грн, для сравнения в Киевской области — 4962 грн, в столице — 8080 грн. "Сегодня" выяснила, специалистам каких профессий в городе платят больше всего и какие тенденции на региональном рынке труда. "Рынок вакансий сейчас очень разнообразный, если же отбросить самых высокооплачиваемых специалистов IT-сферы, то пальму первенства перехватили сезонные вакансии, — рассказывает директор городского рекрутингового агентства Янина Кос. — Сейчас зарплаты выше, чем обычно, предлагают администраторам, хостес ресторанно-гостиничных комплексов, сезонным рабочим на фермах и агрокомплексах". Сегодня разнорабочие в городе зарабатывают от 4500 грн, администраторы — около 5000 грн, агрономы на сельхозпредприятиях — минимум 10 000 грн. Довольно высокие зарплаты в Днепре сейчас и в сфере строительства и архитектуры — от 8000 грн, а доходы бухгалтеров и аудиторов стартуют с 5500 грн. "Если говорить о крупных предприятиях, то выросли зарплаты у бухгалтеров, у руководства среднего звена, логистов, а вот топ-менеджерам нынче предлагают значительно меньше, чем раньше", — рассказывает Янина Кос.
К слову, на городских сайтах вакансий мы отыскали немало предложений, в которых работодатели сулят сотрудникам заработок минимум в 6000 грн. На такие гонорары ищут охранников, страховых агентов, специалистов в сфере недвижимости. "Сейчас у нас действительно много высокооплачиваемых вакансий, но никто не платит деньги просто за нахождение в офисе, за хорошие деньги надо и хорошо работать, — отмечает специалист. — Многие работодатели ищут сотрудников на минимальный оклад, а остальное — проценты от выполненной ими работы. Так, часто ищут адвокатов по взысканию задолженности, менеджеров по рекламе, представителей розничной торговли. Тут в месяц принято зарабатывать не менее 15 000 грн".А вот изучив вакансии, которые предлагает городской Центр занятости, мы обнаружили далеко не такие высокооплачиваемые предложения. Так, воспитателю дошкольного учреждения готовы платить всего 3186 грн в месяц, а водителю или главному механику на предприятии — 3500 грн. Труд посудомойщиц, пекарей и поваров оценивается в диапазоне 1500—2000 грн. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/ukraine/gde-v-ukraine-samye-bolshie-zarplaty-731068.html
... сегодня на полках городских магазинов представлено около десятка украинских брендов обуви, цены на которые находятся в диапазоне от 800 до 2000 грн. На вид эта продукция действительно ничем не уступает импортной. Анна Иванец работает менеджером на местном обувном производстве уже год, говорит, заказов с каждым месяцем только больше. «Лето — это самый сезон. Наши босоножки и балетки стоят 800—1200 грн, и выполнены они из кожи и замши. вещи. А когда видят, что они смотрятся не хуже импортных, переходят на них полностью». К слову, бизнес-консультант Артур Самойленко говорит, что пошив качественной одежды по низкой цене — весьма неплохой вид бизнеса. «Многие горожане уже запускают свою торговую марку и продают вещи даже за границу. Организовать производство не так дорого, как кажется. Регистрация торговой марки — до 1500 грн, а самого производства — от 15 тыс.», — рассказывает Самойленко. Только за последние полгода в городе открылось пять местных производств одежды, обуви и других промтоваров. Стоят такие вещи недешево, но зато их активно покупают как у нас, так и на зарубежных рынках. Например, тканый слинг обходится в сумму от 3000 грн, а платья для маленьких принцесс продают от 800 грн и выше. Так что времена, когда вещи украинского производства были всего лишь более дешевым аналогом привозных, уже канули в Лету, считает эксперт, заявляя, что многие из них полным ходом конкурируют с дорогими импортными аналогами даже в борьбе за состоятелього покупателя. Самыми дорогими вещами местного производства, пред-ставленными в магазинах Днепра, Самойленко называет недавно запущенную линейку нижнего белья и женских халатов. Стоят эти комплекты от 3500 грн, а халаты — от 2000. Впрочем, такая цена пявляется не на пустом месте — в производстве используется шелк и другие натуральные материалы. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18
Калон ПарамжитМы сталкиваемся с вымогательством госструктур, но взяток не даем
Наблюдая позитивные результаты, которые продемонстрировал украинский актив в прошлом году (чистая прибыль АМКР в 2015 г. составила 1,38 млрд грн. против чистого убытка в размере 1,18 млрд грн. годом ранее), акционеры доверили Парамжиту Калону “совершить чудо” и в Казахстане.
Так что новых трудностей и вызовов у г-на Калона, которые, кстати, и дают ему стимул к работе, станет значительно больше.
Начнем с доверия
— Как вы понимаете глубину понятия “доверие”? Чем отличается личное доверие от профессионального? — Это широкое понятие и при этом достаточно простое. Все зависит от того, оправдываются твои ожидания от людей или нет. Профессиональное доверие укрепляется годами и поддерживается постоянной работой, на формирование личного доверия необходимо меньше времени.
При этом доверие требует большой эмоциональной вовлеченности.
— Как найти золотую середину между доверием акционеров и подчиненных? — Когда предприятие работает хорошо и бизнес развивается, доверие формируется и укрепляется очень быстро, причем с обеих сторон. Как руководитель, я вижу профессиональную отдачу работников и стараюсь оправдать их доверие ко мне.
— А как сохранить доверие в кризис, когда, например, для снижения затрат акционеры требуют сократить персонал вдвое? — Время кризиса требует многих усилий, и необязательно сокращения персонала. Если бы я столкнулся с подобным выбором, то постарался бы снизить прежде всего затраты на закупку сырья и ресурсов, найти пути повышения эффективности работы предприятия и уменьшить убытки. Важно разумно реализовывать все эти меры, задействовать все ресурсы персонала для внедрения инициатив по снижению себестоимости.
— Вы уже более 20 лет работаете в сталелитейной промышленности. Скажите, не возникает желание сменить отрасль или заняться собственным бизнесом? — Нет, такого желания у меня нет. Металлургия — это моя индустрия, и работать в этом секторе мне нравится. Мне удается успешно справляться со всеми вызовами, хотя их в последнее время очень много. Это мое!
Довгаль С."На Павлоградський хімзавод відбувається систематична атака"
// Україна молода. - 2016. -№ 78. - С. 7( 22.06.2016 )
«На сьогоднішній день у Дніпропетровській області відбувається систематична атака на одне з ключових підприємств ракетно-космічної галузі й оборонної сфери України — Павлоградський хімічний завод. За допомогою структур і чиновників, підконтрольних олігархам, руками Національного космічного агентства менеджмент підприємства намагаються визнати неефективним для його подальшого зміщення, а сам завод — приватизувати», — про це заявляє на повен голос генеральний директор підприємства Леонід Шиман. На його переконання, це робиться з метою отримання контролю над фінансовими потоками підприємства шляхом «посадки» на кредитну залежність від одного з найбільших українських банків.
При цьому Леонід Шиман прозоро натякає на структури, пов’язані з олігархами з Івано-Франківської та Дніпропетровської областей, хоч конкретні прізвища і не називає. Гендиректор заявляє про надуманий борг перед одним із комерційних банків, з приводу якого вони судяться вже протягом 15 років.
За сценарієм наїзду, планується прибрати з Павлоградського хімзаводу дві ключові фігури, на місце яких Національним космічним агентством будуть призначені контрольовані люди, які отримають контроль над фінансовими потоками підприємства. І таким чином завод буде змушений визнати неіснуючий борг, узяти величезний кредит у банку і на цій кредитній «голці» міцно засісти.
Отож Леонід Шиман заявляє про інформаційну атаку, у ході якої їх у чому тільки не намагаються звинувачувати. І в 1,3 мільйона детонаторів, завезених в Україну контрабандним шляхом, і в постачанні вибухівки неіснуючим фірмам-посередникам, і ще в бозна-чому.
.Днепропетровские бюджетники впервые получили муниципальные надбавки
//Сегодня. - 2016. - №102. - С.8( 02.06.2016 )
Надбавки предусмотрены городской целевой программой местных надбавок для работников коммунальных учреждений образования, культуры, здравоохранения, социальных работников на 2016-2020 годов. «Мы нашли возможность установить муниципальные надбавки для врачей, учителей, работников социальных служб, культуры и других работников бюджетной сферы, которые сегодня едва сводят концы с концами и вынуждены жить на нищенскую зарплату, — сказал тогда Краснов. — я считаю, что принятое нами решение — одно из самых значимых за последние годы в социальной сфере. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18
Дейкун ВячеславПротест: метростроители требуют зарплату за восемь месяцев
// Сегодня. - 2016. -№ 99. - С. 8( 30.05.2016 )
«Мы не получаем деньги с августа 2015 года, — рассказывает глава профкома ПАО «Днепрометрострой» Валерий Мулик. — Сейчас задолженность по зарплате перед нами составляет 6,5 миллионов гривен. Коллектив доведен до бедственного положения, у сотрудников нет средств даже на питание, проезд и оплату коммунальных услуг». В то же время люди отмечают: объявить забастовку и не выходить на работу не могут, поскольку это обернется самыми печальными последствиями для города. Если работы полностью остановятся и из шахт не будут откачивать воду, может случиться настоящая экологическая катастрофа, в результате которой под воду уйдет вся центральная часть города. Впрочем, бесконечно работать на энтузиазме строители не смогут, говорят на предприятии. В своих бедах метростроители винят местных чиновников — мол, те не погашают долги за выполненную работу, Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18
Батареев АлександрНам приходится работать на грани рентабельности
Александр Батареев, генеральный директор ЧАО “ЕВРАЗ Суха Балка”:
Нынешним летом руднику “Суха Балка” исполнится 120 лет, и к этой дате на самом предприятии относятся как к главному событию года. Хотя главное событие уже состоялось.
Акционеры холдинга “ЕВРАЗ” впервые доверили должность генерального директора не очередному российскому менеджеру, а выходцу из коллектива, работающему на предприятии уже более 20 лет. В марте главный инженер Александр Батареев приступил к выполнению своих новых обязанностей.
Скупой на эмоции, но щедрый на цифры и факты, директор-производственник увлекательно рассказывает о причудах геологии залежей магнетических руд криворожских месторождений, технологии добычи и обогащении ископаемых.
За кілька останніх років Покровський район Дніпропетровської області став своєрідним бізнес-туристичним об’єктом не тільки для українських, а й закордонних гостей, які цікавляться розвитком сімейних ферм та молочарських кооперативів. Адже тут створено об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) «Господар» та засновану ним першу в Україні кооперативну навчальну ферму з виробництва молока вищого сорту, а також СОК молочарського напрямку «Добробут Андріївки» із демонстраційною сімейною фермою. Все це завдяки співпраці і спільним проектам Міжнародного благодійного фонду (МБФ) «Добробут громад» (Heifer-Ukraine), «Екосистем Фонд Данон», «Данон Україна», Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади CIDA/SOCODEVI, а також ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба», спрямованих на розвиток молочарських та інших кооперативів в Україні. Триває вже третій етап (діє з липня 2013 по липень 2016) міжнародного спільного проекту «Розвиток молочарських кооперативів» (розпочатий у лютому 2010 року), зосереджений на реконструкції сімейних ферм та зміцненні кооперативів, членами яких є сімейні ферми. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты://ukurier.gov.ua/uk/articles/mini-fermi-nini-v-trendi/
Светлов АлександрПротив Петровского гранитного карьера ведется грязная кампания
// Сегодня. - 2016. -№ 81. - С. 8( 29.04.2016 )
О «войне» против предприятия мы говорили с директором Петровского гранитного карьера Сергеем Потоцким Вас обвиняют едва ли не во всех смертных грехах: мол, вы взрываете ракетным топливом и взрывами вызываете оползни, и завод работает без аспирации, и загрязняете воду, и нарушена сан зона предприятием, и грузовым транспортом уничтожаются дороги. Расскажите, пожалуйста, нашим читателям, что здесь правда, а что вымысел? Начну, пожалуй, с главного все разрешительные документы на проведение работ у камнедробильного завода есть. Поэтому упреки, что мы чтото там нарушаем не выдерживают никакой критики. Но мы понимаем, что глава Дибровского сельсовета , Сергей Микунов и его жена намерено распространяют по селам Диброва, Вороновка и Веселое информацию, которая не соответствует действительно и порочит наше предприятие. В компетенцию сельского главы входит сейчас один вопрос согласовать взрывные работы, если они проводятся вблизи объектов, имеющих важное хозяйственное значение, а не лить «грязь» на завод и ставить под сомнения компетенцию органов законодательной и исполнительной власти разного уровня, которые в свое время подписали документы на постройку и работу завода. А по вопросу плохих дорог, Вы знаете, что это глобальная проблема всей Украины. У карьера нет своих машин, часть продукции вывозится водным транспортом. И ремонт дорог не в компетенции завода. Каждый должен заниматься своим делом. Дорогами занимается Укравтодор и Облавтодор. Карьер в Диброве находится с 70х годов. В 2013 году его возродили. Сейчас это единственное бюджетообразующее предприятие на территории сельсовета. Карьер только за последние пол года перечислил в бюджет сельсовета более одного миллиона гривен. Для трех сел, которые находятся по сути на грани вымирания это огромные деньги. Благодаря поступлениям от карьера, предыдущий сельский голова добилась ремонта водопровода в самой Диброве. В соседней Вороновке построили водонапорную башню с разводящими путями. Частично решен вопрос освещения улиц в трех селах, входящих в Дибровский сельсовет. В прошлом году частично были восстановлены дороги. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18.
Авраменко АркадійУ Дніпропетровську тимчасово відмовились від системи ProZorro
// Голос України. - 2016. -№ 79. - С. 3( 29.04.2016 )
Підставою для нововведень став нібито той факт, що рішення, прийняте попереднім скликанням Дніпропетровської міськради 30 вересня минулого року, суперечить чинному Закону «Про публічні закупівлі». Тоді замість «публічних електронних майданчиків» було вирішено працювати саме в ProZorro, яке не відповідає умовам закупівель у сфері ЖКГ. Проект викликав неоднозначну реакцію депутатського корпусу. Ставлячи питання на голосування, секретар міськради В’ячеслав Мішалов заявив, що таке рішення необхідно місту. На думку депутата, сьогодні Дніпропетровськ є лідером у сфері впровадження електронних закупівель, тому важливо все робити правильно. Оскільки система закупівель потребує допрацювання, то недоліки необхідно спочатку усунути, а потім уже починати її широке впровадження... Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.golos.com.ua/article/268189
Дейкун ВячеславНовый Генплан: меньше жилья, больше парков
// Сегодня. - 2016. -№ 72. - С. 8( 18.04.2016 )
На суд днепропетровской общественности представлен обновленный Генеральный план развития города до 2036 года. По сравнению со старой версией документа, в нем появился ряд существенных изменений. В частности, проектом предусматривается некоторое увеличение городской территории, появление новых транспортных узлов и рекреационных зон, но при этом запланировано значительное сокращение объемов строительства нового жилья и урезание протяженности метрополитена. До 2036 » Днепропетровск расширит свои границы, метро планируют не таким длинным, а многоэтажки будут строить точечно Через Днепр. Согласно обновленному Генеральному плану города, берега реки дополнительно свяжет метро, канатная дорога и новый мост. «Действующий Генплан был утвержден еще в 2007 году, и в связи с экономическими условиями сегодня возникла необходимость внести в него изменения», — отмечает главный архитектор Днепропетровска Дмитрий Волик. Так, исправленный документ предусматривает, что в ближайшее время территория Днепропетровска несколько увеличится — на 2,5%, или 1512 гектаров, а произойдет это за счет включения в черту города аэропорта, поселка городского типа Авиаторское и земель Новоалександровского сельсовета. Но если границы мегаполиса и дальше будут расширяться, то жилья планируют строить меньше, причем намного. Разработчики проекта объясняют это тем, что население города сейчас растет далеко не так быстро, как прогнозировали 10 лет назад, и необходимости в массовой многоэтажной застройке нет. Таким образом, в новом варианте Генплана отведенная под постройку жилых домов территория сократилась более чем в два раза — с 5 млн кв. м до 2 млн. «Сейчас в Днепропетровске нет необходимости развивать новые площадки для строительства жилья, — считает архитектор Николай Лопатюк. — К тому же у города есть значительный потенциал по реконструкции отслуживших свое «хрущевок». Впрочем, хоть и в урезанных объемах, но новое жилье в Днепропетровске все равно будут строить. «Серьезный интерес для многоэтажного строительства представляют территории бывших военных частей — на улицах Симферопольской, Уральской, Рабочей, Алексеенко, в районе Запорожского шоссе. Это земли Министерства обороны, но оно планирует передать их под застройку, ведь жилье необходимо и военным, и гражданским», — рассказывает Дмитрий Волик. В то же время отменяется комплексная застройка Ман дрыковки и верхней части бульвара Славы, запланированная в предыдущей редакции Генплана. Новым документом там предполагается лишь точечное возведение многоэтажек. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого
Павлюков АлександрКазну наполнит налог на землю
// Сегодня. - 2016. -№ 66. - С. 8( 08.04.2016 )
В мэрии бюджет города на ближайший год характеризуют как сбалансированный и социально ориентированный. "В сравнении с прошлым годом по объему собственных средств бюджет больше на 1,5 млрд грн, — рассказывает глава постоянной бюджетной комиссии горсовета Артем Хмельников. — Бюджет города — 8,8 млрд грн. Если говорить обобщенно, есть еще 400 млн грн — это доходы районных советов. Итого: 9,2 млрд грн". В прошлом году бюджет города составлял 5,3 млрд грн. И если сравнить смету Днепропетровска с бюджетами других крупных городов, она уступает только бюджету столицы, который традиционно является самым большим в стране и "весит" 25,5 млрд грн. У Харькова — 8,5 млрд грн, Запорожья — 5,4 млрд, Одессы — 4,4 млрд, Львова — 3,7 млрд грн. Впрочем, по мнению ряда политиков и экспертов, цифры не отображают реальное положение вещей. "Увеличения бюджета удалось добиться благодаря экономической децентрализации, — говорит глава фракции "БПП-Солидарность" в горсовете Камиль Примаков. — Ряд налогов мы теперь собираем на месте и уже не отдаем в Киев, а тратим на нужды громады. Поэтому и имеем такие цифры доходной части". А президент ассоциации "Днепропетровский банковский союз" Владимир Косюга предостерегает: "Давайте сначала посмотрим, как этот проект будет реализован. Бюджет Днепропетровска имеет прирост по доходной части, но с учетом инфляции в товарном измерении мы можем себе позволить даже меньше, чем в прошлом году". Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/kazna-dnepropetrovska-kuda-potratyat-dengi-706239.html
Дмитренко ЯрославВаза Филатова
// 2000. - 2016. - № 13. - С. В1,В2( 07.04.2016 )
Жизнь налаживается. Но для кого? ...В своей предвыборной программе Борис Филатов обещал днепропетровцам в общем-то ожидаемые вещи — эффективное и качественное управление без коррупции, комфортную, безопасную жизнь, ЖКХ и транспорт — для людей, гуманитарное развитие и социальную защиту, в том числе для людей с ограниченными возможностями. Борис Альбертович прогнозировал землякам двукратное увеличение городского бюджета вследствие децентрализации и изменения в структуре городского управления, которые сделали бы распределение местных налогов более понятным для горожан. Будем надеяться, что, выиграв очередной этап борьбы за власть и получив вполне управляемое большинство в горсовете, руки мэра дойдут и до обещанного «функционала», когда новая структура управления мэрией будет расписана не под нужных людей, а для выполнения конкретных задач городского развития. Пока что об этом говорить рано. На фоне борьбы за власть в городском парламенте на второй план отошел процесс отстранения от должностей руководителей коммунальных предприятий, которых мэр называл коррумпированными и в отношении которых были инициированы служебные расследования. Речь, в частности, идет о предприятиях, занимавшихся ремонтно-строительными работами, коммунальным транспортом, недвижимостью и разрешениями на размещение рекламных носителей. Опубликованный в начале марта проект городского бюджета на 2016 год также подвергся справедливой критике оппонентов. Тот же Загид Краснов на своем персональном сайте назвал проект финансового документа абсолютно непрозрачным. По его словам, «со 2-го по 18 марта было опубликовано четыре разных проекта бюджета, в которых разница между цифрами иногда достигла 400 млн. грн. Какой из них окончательный, никто не знает. Далее, ни городской бюджет, ни программа социально-экономического развития Днепропетровска не имеют детализации статей расходов. То есть деньги выделяются, но нет конкретных проектов. А потом выясняется, что у нас заизолировано 28 км труб, а отремонтировано только 3 км. Что мы заизолировали — текущие трубы? Или такой пример: запланировано выделить на реконструкцию шахматно-шашечной школы, которую от силы посещают 50 человек, 2 млн. грн. В эту сумму, например, входит замена труб в подвале на площади 248 кв. м на сумму 650 тыс. грн., хотя красная цена такому ремонту не более 100 тыс. грн. В бюджет заложено финансирование программ, которые еще не приняты горсоветом, что является нарушением бюджетного кодекса. Например, программа развития спорта, программа «здоровье нации», содержания зданий горсовета — таких программ можно насчитать 5—6». (www.zagidkrasnov.com) «2000» уже отмечали любопытные особенности днепропетровского Бюджетного процесса: два общественных туалета в центральном парке за 5 млн. грн. и 2,2 млн. на реконструкцию планетария. «Вы хотите наблюдать звездное небо из планетария за 2 млн. или из общественного туалета за 5?» — спрашивал депутат Днепропетровского горсовета от «Самопомочи» Александр Лыгин. При изучении одного из вариантов проекта внимание привлекли недюжинные расходы на методическую работу и другие цели в сфере народного образования — более 76 млн. грн. Однако на что будут потрачены деньги, неизвестно. Если на приобретение компьютерной техники, оборудования для учебных классов и лабораторий, то за эти средства можно было запросто преобразить учебный процесс не в одной днепропетровской школе. А вот если на закупку оборудования для столовых, это уже сомнительная инвестиция. Хотя речь, возможно, идет именно об этом? Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://www.2000.ua/v-nomere/derzhava/ukraina_derzhava/vaza-filatova.htm
Руденко ИринаБюджет Днепропетровска-2016: На образование дали вдвое больше, чем на крыши и лифты
// КП в Украине, 2016. -№ 70. - С. 6( 01.04.2016 )
Основные сферы финансирования:
Jбразование - в целом (с расходами бюджета районов) 2,1 млрд грн., здравоохранение - около 1 млрд грн., жилищно-коммунальная сфера должна получить 600 млн, коммунальное хозяйство -1,6 млрд грн. На развитие культуры предусмотрено 340 млн грн, на транспорт - 300 млн. На социальную помощь заложено около 65 млн грн. Коммунальное хозяйство: УТЕПЛЕНИЕ ДОМОВ И РЕМОНТ КРЫШ Впервые за 15 лет 470 млн грн. выделено на реконструкцию систем тепло- и водоснабжения. - Это замена котельного оборудования, установка более экономных насосов, утепление теплотрасс и так далее, - говорит директор депар-тамента коммунального хозяйства и капитального строительства Михаил Лысенко. - Кро-ме того, 600 тыс. грн. пойдут на ремонт жилого фонда, что даст возможность провести ремонт 3505 объектов - домов, кровель и лифтов. Это в два раза больше, чем в прошлом году. Образование: УПОР НА ЯЗЫКИ И ПРОГРАММИРОВАНИЕ Расходы на питание определены в общей сумме 81 млн грн.: для детей в ясельных группах сумма, выделяемая на одного ребенка в день, составит 6,60 грн., в садовых группах - 10,46 грн., для учеников 1-4-х классов и групп продленного дня общеобразовательных учебных заведений- 11,20грн., дляучеников льготной категории -13,44 грн.
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18
Стародубцев ВадимОппоблок и "Народный фронт" начали звездные войны
Днепропетровское конструкторское бюро "Южное" им. Янгеля стало ареной противостояния депутатов Верховной Рады из второй и третьей по численности фракций парламента. Как выяснила "ДС", инициированная Национальным космическим агентством Украины (НКАУ) смена руководства предприятия не оставила равнодушными депутата Андрея Тетерука — первого заместителя главы фракции "Народного фронта" — и группу нардепов из "Оппозиционного блока" во главе с экс-кандадитом в мэры Днепропетровска Александром Вилкулом. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.dsnews.ua/economics/oppoblok-i-narodnyy-front-nachali-zvezdnye-voyny-24032016164500
Дмитренко ЯрославМасонский заговор в космическом агенстве
// 2000. - 2016. -№ 10. - С. А7( 17.03.2016 )
Конспирология как вера в тайные заговоры, которые движут миром, не приветствуется ни в одном приличном, а тем более образованном обществе. Тем грустнее признать, что с недавних пор такой опасности серьезно подвержены работники высокотехнологичной космической отрасли Украины и ее головного предприятия — днепропетровского КБ «Южное». Фудкорт для попкорна Создавать новые высокотехнологичные кластеры экономики лучше на основе уже имеющихся промышленных предприятий и технологий. Чем их больше, а экономика сложнее и разнообразнее, тем больше у страны шансов занять достойное место среди равных. Строить на пустом месте — хлопотно, дорого, а зачастую и невозможно. Поэтому только наивный и полуграмотный может ратовать за разрушение промышленного наследства, доставшегося Украине от СССР, даже если сегодняшние отечественные технологии порядком подотстали от передовых зарубежных. Концепция Украины как крупнейшей аграрной державы тоже в общем-то не предусматривает разрушения промышленного потенциала. Либо же нам чего-то не договаривают? Но если логика чиновников, поставленных на верхушку управленческой пирамиды, вступает в противоречие со здравым смыслом, на слуху сразу же оказываются заговорщические теории о стремлении мировой закулисы превратить Украину в технологическую пустыню, разбавленную элеваторами и редкими предприятиями по производству попкорна и кукурузных палочек, заселенную малограмотным и легкоуправляемым стадом. Оппонировать адептам теории заговора бесполезно, а если действия украинских властей вписываются в картину гибнущего мира технологий (а они таки вписываются), то и сторонников конспирологии становится все больше. До недавнего времени космическая отрасль Украины входила в число немногих высокотехнологичных отраслей, способных к выживанию и воспроизводству. Окончательного развала удалось избежать благодаря исключительному месту в повестке будущего человечества и причастности к ней второго Президента Украины — Леонида Кучмы. Однако разрыв тесных производственных связей с РФ, на которую были изначально ориентированы украинские предприятия, и приостановка сразу нескольких крупных международных проектов, таких как Sea Launch («Морской старт») и AlcantaraCycloneSpase, вызвали необходимость скорой переориентации отрасли на других потребителей, а также — явно завышенные ожидания чиновников, жаждущих от космоса валюты и почестей со стороны зарубежных партнеров. Наглядно эта ситуация проявилась в конфликте Государственного космического агентства Украины (ГКАУ) и ведущего отраслеобразующего предприятия — днепропетровского КБ «Южное» имени М. К. Янгеля.
Как писали «2000», вот уже две недели руководство предприятия и большая часть многотысячного коллектива пытаются доказать безосновательность претензий к ним и генконструктору — гендиректору КБ «Южное» Александру Дегтяреву со стороны руководителя уполномоченного органа управления ГКАУ Любомира Сабадоша. ГКАУ настаивает на увольнении руководителя и обещает провести кадровый конкурс на должность гендиректора КБ «Южное», согласившись оставить за Дегтяревым должность генконструктора без права подписи финансовых документов предприятия. В КБ утверждают, что обвинения, озвученные главой космического ведомства в адрес руководителя предприятия, отчасти надуманны, а отчасти — безосновательны. Во всяком случае ничего серьезного г-н Сабадош предъявить г-ну Дегтяреву пока не смог, хотя конфликт находится в самой что ни на есть горячей стадии. Все началось с того, что в первые дни февраля ГКАУ, без уведомления руководства КБ «Южное», утвердило изменения к уставу последнего, упраздняющие должность генконструктора — гендиректора. При этом из устава якобы исчез пункт, предусматривающий, что любое отчуждение имущества КБ «Южное» производится ГКАУ с разрешения предприятия. А уже 22 февраля, без объяснения коллективу причин, Сабадош увольняет руководителя КБ «Южное» Дегтярева (см. Нулевая видимость коррупции // "2000", №8(761) 26 февраля — 3 марта 2016 г.). Реакцией коллектива КБ на происходящее стало открытое письмо Петру Порошенко, под которым поставили подписи более 4 тыс. сотрудников предприятия из общей численности 5,3 тыс. Однако последовавшая за этим письмом поездка 26 февраля в Днепропетровск Любомира Сабадоша в сопровождении члена общественной коллегии ГКАУ, народного депутата от «Народного фронта» Андрея Тетерука не разъяснила общественности и сотрудникам КБ «Южное» суть претензий к руководителю со стороны председателя ГКАУ, а только обострила ситуацию. В Днепропетровске стороны не смогли или не захотели выяснить отношения в публичной плоскости. Г-н Сабадош не пожелал встречаться с активом КБ «Южное» и «Южмаша» в присутствии СМИ. По словам замгендиректора КБ «Южное», первого заместителя Дегтярева по экономической части и оргвопросам Евгения Курячего, «мы дважды обращались с этой просьбой к главе ГКАУ, но получили отказ». Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://www.2000.ua/v-nomere/forum/ukraina/masonskij-zagovorv-kosmicheskom-agentstvea7-1_1457604755.htm
Руденко ИринаДнепропетровск через 20 лет: метро на левый берег, канатная дорога и многоэтажные парковки
// КП в Украине - 2016. -№ 55. - С. 7( 15.03.2016 )
Что же планируется построить в городе в течение двадцати ближайших лет и каким предстанет Днепропетровск в относительно недалеком будущем?
«КП» в Украине» изучила документ.
- Если говорить в общих чертах, то этот проект более «дружелюбный», он не содержит масштабных реконструктивных мероприятий, жестких требований относительно застройки центральной части города. Изменена улично-дорожная сеть, большое внимание уделено созданию планировочного каркаса - системы магистральных улиц общегородского значения.
ТРАНСПОРТ
Планы в этом направлении выглядят самыми фантастическими и потому - увлекательными. Во-первых, в ближайшей перспективе предусматривается наконец-то завершение строительства существующей линии метрополитена от станции Вокзальной до Соборной (Октябрьской) площади. Во-вторых, метро обещают и Левому берегу - предполагается начало строительства второй линии метрополитена со станцией на Левом берегу в районе проспекта Слобожанского и улицы Белостоцкого. Но вагоны пойдут не так, как в Киеве, по мосту, а под землей - предусматривается строительство тоннеля под рекой Днепр. Протяженность второй линии составит 4,2 км.
Обещают вернуть из небытия и канатную дорогу. Да не одну, а целых две! Одна из них будет проходить фактически от здания областной государственной администрации через парк им. Глобы вдоль ул. Столярова, далее через реку Днепр и остров Зеленый с выходом на проспект Мануйловский (Воронцова). То есть с правого берега на левый - с ветерком, по воздуху. Вторая - скромнее: от Запорожского шоссе (ул. Паникахи) по бульв. Славы с выходом на Набережную.
Днепропетровску хотят вернуть утраченную репутацию зеленого города. Сегодня парки, сады, скверы, бульвары и набережные занимают 544 гектара. И мы сильно не дотягиваем даже до существующей нормы в 14 квадратных метров зеленых насаждений на одного жителя города.
Чтобы снова стать зеленым, Днепропетровску нужно аж 1421 гектар парков, аллей и скверов - и именно такая площадь предусмотрена в генплане, при условии, что к 2036 году в городе будут жить более миллиона человек.
Пока же дефицит зелени в Днепропетровске составляет внушительные 877 гектаров. Понятно, что столько новых деревьев никто не насадит, поэтому восполнить недостающее собираются за счет «превращения» запущенных посадок и прибрежных территорий в городские парки. Видимо, тогда и наведут там порядок.
СТРОИТЕЛЬСТВО
В районе Центрального железно-дорожного вокзала (ул. Краснозаводская) намечено строительство мощного транспортного терминала, в котором расположатся пригородные кассы, автовокзал, парковка. Также будет сделан дорожный выход к Набережной. Согласно плану это будет «главный» автовокзал, а нынешний станет «придаточным». Предполагается строительство сети многоуровневых паркингов и так называемых «перехватывающих» паркингов на въезде в город.
Строительство многоэтажек собираются развернуть на свободных от застройки территориях (на площади 85,5 га - пяти площадках в четы-
рех районах города), на территориях объектов, которые не функционируют или используются не по назначению (на площади 82,6 га -13 площадках в шести районах города), и за счет реконструкции. Общий объем строительства на этих территориях составит 2097,2 тыс. кв. м - это почти 35 тысяч квартир.
Не забыли в плане и о нехватке мест в детских садах и коек в больницах - обещают построить дошкольных учреждений на 5873 места, больничных стационаров всех типов - на 13 311 мест, поликлиник и амбулаторий - на 17 160, театров - на 2889, гостиниц - на 1387 мест. .Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18
Крапива С.Не договорные
//Бизнес. - 2016. - №10. - С.20-21( 07.03.2016 )
Большинство предпринимателей предпочитают договариваться с налоговиками. Но есть, к счастью, и такие, кто принципиально не идет на “договорняки” и оспаривает неправомерные требования контролеров в судах.
В БИЗНЕС обратился Николай Северенчук, генеральный директор СП “ЧАО “Софрахим” (г.Павлоград, Днепропетровская обл.), производящего алкидные смолы. По его словам, предприятие вот уже пять лет борется с фискалами за право работать добросовестно и не отдавать в бюджет ничего сверх исправно уплачиваемых налогов.
За этот период налоговые органы провели с десяток проверок и вынесли 16 уведомлений-решений о начислении штрафных санкций. Все они были оспорены в суды, признавшие действия фискалов противоправными, а уведомления-решения — недействительными.
Поводы Фискальные органы “творчески” подошли к поиску оснований для проверок. Как отмечает г-н Северенчук, в 2011-2014 гг. сотрудники Западно-Донбасской объединенной государственной налоговой инспекции (далее — ЗДОГНИ) в качестве повода для внеплановых проверок использовали претензии к поставщикам “Софрахима”.
Под предлогом осуществления предприятием сомнительных сделок договоры с поставщиками признавались ничтожными, а “Софрахим” обвиняли в получении неправомерной выгоды.
Например, в начале 2011 г., ссылаясь на невозможность проведения выездной документальной проверки по месту регистрации поставщика сырья, налоговики признали договор с этим поставщиком ничтожным и доначислили предприятию около 1,2 млн грн. налога на прибыль и НДС.
При этом доводы “Софрахима” о том, что ранее тот же инспектор-ревизор при проведении плановой проверки за тот же период никаких замечаний не выявил, остались без внимания. В ходе административного обжалования налоговики признали, что сырье все же было, но поставлено неизвестно кем. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.business.ua/politics/ne_dogovornye-281758/
Коцар ДмитроЮрійович Результати аукціону змусили задуматися: чи справді мінімальна орендна плата є економічно обгрунтованою?
Дмитре Юрійовичу, цікаво, коли на Дніпропетровщині Управління почало продавати право оренди земель сільгосппризначення через аукціони?
— Із 2015 року... А почали формувати лоти з кінця 2014го... Торік продали прав оренди на 38 земельних ділянок загальною площею 1118 га, у тому числі 670 га ріллі та 448 га пасовищ. Точніше, це було зроблено менш як за півроку, бо перші дві ділянки потрапили на аукціон у лютому, а ще 36 — з вересня по грудень. Чимало часу пішло на підготовку. Добір ділянок здійснюють і подають до переліку наші районні підрозділи, які мають відповідну базу даних. Наказом Головного управління перелік затверджується, а зібрана офіційна інформація на ці ділянки та дані про розмір і їхнє місцезнаходження оприлюднюється на наших сайтах і у ЗМІ. Після цього оголошується конкурс для виконавців, які вправі проводити аукціон, тобто мають відповідні ліцензії та сертифікати. Перемога дістається тим, хто пропонує кращі умови надання послуг із землеустрою, оцінки земель та має достатній досвід продажу лотів. А процедура проведення конкурсу і визначення переможців настільки прозора, що підстав для сумнівів не може бути. Ринковий механізм тут працює на сто відсотків... Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого.
Согласно проекту, на месте, где еще недавно стоял памятник Григорию Петровскому, появится стела с информационным табло, которую за внешний вид шутники уже успели окрестить "Оком Саурона" из "Властелина колец", а также зона отдыха с комплексом фонтанов. "Мы обратились ко всем проектировочным организациям, которые смогли бы на волонтерских началах предложить эскизный проект реконструкции Привокзальной площади. Всего участвовало пять организаций, но до логического завершения доведен только один проект, — признался директор департамента коммунального хозяйства и капитального строительства горсовета Михаил Лысенко. — Здесь будет ряд фонтанов, со стороны проспекта Карла Маркса появится стела. Зеленая зона будет продлена, появится навес по примеру конструкции аэропорта в Мюнхене".
Дмитренко Я.Днепропетровский метрополитен: везет, как утопленник
//2000. - №7. - С.В5( 25.02.2016 )
Жители Днепропетровска в ближайшие годы могут не дождаться обещанной достройки первой очереди метрополитена, а Украина не получит более 300 млн. евро инвестиций от Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) и Европейского инвестиционного банка (ЕИБ), уже выделенных на реализацию этого проекта. Такими неутешительными перспективами недавно ошарашил горожан и. о. первого заместителя мэра Дмитрий Погребов. По его словам, команда недавно избранного городского головы Бориса Филатова считает достройку метрополитена нецелесообразной и губительной для местного бюджета. В исполкоме даже провели совещание с приглашенными специалистами по горному делу, рассматривая варианты безопасной консервации недостроенного участка. Уже прорытые туннели, пролегающие прямо вдоль центрального проспекта Днепропетровска, предлагают либо затопить, либо «запаковать» по специальной технологии. Затопление недостроенного объекта, по словам Погребова, является наиболее дешевым способом и оценивается до 10 млн. грн. Засыпка пустот с трамбовкой на порядок дороже — примерно 100 млн. грн. Впрочем, любой вариант команда нового мэра считает для города лучшим исходом, чем завершение работ. Переговоры о финансировании достройки первой линии подземки, которая позволит к уже существующим шести станциям добавить три новые — «Театральную», «Центральную» и «Музейную», велись как минимум последние пять лет. В городе побывало немало потенциальных инвесторов из Европы и Китая. В конце концов к проекту удалось привлечь крупнейшие европейские банки — ЕБРР и ЕИБ. В 2013 г. с ними было подписано соглашение, предполагающее выделение каждым из банков по 152 млн. евро на срок с 2016-го до 2027 г. Гарантию погашения этих кредитов взяло на себя государство. Впрочем, совершенно очевидно, что реализация столь масштабного проекта потребовала бы и от города серьезных усилий. При бывшем мэре Иване Куличенко власти Днепропетровска говорили о масштабной реконструкции центрального проспекта, на который выйдут новые станции, а заодно и о серьезном изменении транспортной схемы, предполагающей едва ли не полную замену автотранспорта в центре — общественным электрическим. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.2000.ua/v-nomere/derzhava/realii/dnepropetrovskij-metropoliten-vezet-kak-utoplennik.htm
Диденко НинаМетро в Днепропетровске: затопить, закопать или достроить?
Чиновники сетуют на нехватку средств, а ученые негодуют. ДОРОГО И НЕ ВЫГОДНО Достроить метро городские власти обещают днепропетровцам вот уже в течение двадцати лет, но благие намерения все время «спотыкаются» о камни преткновения: то техники необхо-димой нет, то денег, то снова выборы. Осенью 2015 года новый начальник городского управления транспорта Павел Гезь заверил: через пять лет заработают еще три новые станции. Но не прошло и полгода, как и.о. первого заме-стителя мэра Дмитрий Погребов огорошил новостью: решение о продолжении строительства было поспешным, на данный момент разрабатываются планы «консервации» подземки. - Я не уверен, что нам вообще необходимо метро, - заявил Дмитрий Погребов. - Достройка трех станций метрополитена обойдется в 7,5 млрд гривен, из которых 2,5 млрд должны быть выделены из городского бюджета. Это огромные деньги для Днепропетровска, на них можно было бы отремонтировать дороги. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18
Диденко Н.Снос мафов в Днепропетровске: Кто не спрятался - мы не виноваты
Первыми под снос пошли киоски, находящиеся на проспекте Карла Маркса, 20. Это "первые ласточки" из списка 57 незаконно установленных объектов, подлежащих демонтажу. Напомним, неделю назад предпринимателям были вручены предписания, по которым они должны самостоятельно убрать конструкции в течение семи дней. Кто не успел – сам виноват, поскольку демонтажом происходящее назвать трудно. Киоски пилят болгарками на части и "запчасти", и собрать конструкцию заново будет проблематично. В мэрии говорят – другого выхода нет, поскольку аккуратно снятые ларьки через время аккуратно возвращаются обратно.
Ранним утром на проспекте появился грузовик и несколько десятков рабочих. Чтобы никто не препятствовал сносу, вокруг поставили оцепление из 15 полицейских. Буквально за 20 минут первый киоск разобрали, погрузили в кузов и сразу же взялись за следующий. Владелец МАФа попытался было увезти конструкцию "своими силами", но с правоохранителями бороться все-таки не стал. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты: http://m.kp.ua/kiev/dp/529216-v-dnepropetrovske-nachalas-voina-s-mafamy
Инвестиционный климат Днепропетровщины под угрозой: швейцарскому инвестору не дают развивать ІТ-бизнес на десятки рабочих мест
// Сегодня. - 2016. - № 28. - С. 9.( 12.02.2016 )
У швейцарской 1Т-компании «Gconnect» были связаны немалые планы относительно продвижения ІТ-технологий в Украине в общем, и с городом Днепропетровском в частности. По словам швейцарского ин¬вестора Кристиана Вольбера, в развитие бизнеса в нашей стране его компания собиралась вложить немалые деньги, однако теперь все эти планы внезапно оказались под угрозой. Причина этому - проблемы с офисом, в котором располагается представительство компании в Днепропетровске. На прошедшей накануне пресс-конференции были предоставлены видеоматериалы того, как там происходил разгром ее имущества Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого,18
Савченко Ю. "Приват" готовится к "заправскому" поглощению
...демпинг позволяет "Привату" претендовать на увеличение объемов прокачек нефтепродуктов, тем самым отбирая клиентов у своих прямых конкурентов - сетей эконом-класса.
До недавнего времени первой в этом списке можно было бы считать группу "БРСМ-Нафта" (объединяет около 160 АЗС). Ее многие СМИ и участники нефтерынка до сих пор включают в орбиту беглого экс-главы Минэнергоугля Эдуарда Ставицкого, несмотря на то что его теща Валентина Ушакова заблаговременно выбыла из числа совладельцев, а новым бенефициаром вместо нее называет себя голландский бизнесмен с неоднозначной репутацией Рул Пипер. Со Ставицким отношения у "Привата" не очень складывались еще со времен Януковича, подтверждением чего стал конфликт вокруг компании "Укрнефтебурение". Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://www.dsnews.ua/economics/-privat-gotovitsya-k-zapravskomu-pogloshcheniyu-21012016141100
Довгаль СергійГромадою обух сталити
// Україна молода. - 2016. -№ 8. - С. 9( 21.01.2016 )
За стратегічним задумом, люди на місцях отримали можливість колективно вирішувати свої проблеми без втручання згори і постійних вказівок зі столичних владних крісел. При цьому громадам передаються лише ті повноваження, які є їхньою безпосередньою компетенцією, — освіта, первинна медицина, житлово-комунальне господарство, будівництво, місцеві дороги, інфраструктура... Кошти ж на такі потреби передаватимуть безпосередньо з Державного бюджету, минаючи область і район. До того ж у громадах залишатиметься і значна частина податків, серед яких — єдиний податок, податки на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, на нерухомість, землю, транспорт — 100-відсотково. Часу минуло, здавалося б, зовсім нічого, але на Дніпропетровщині вже звітують про видимий результат. Доходи зведеного бюджету перевищено на 36% у порівнянні з аналогічним періодом року попереднього, а доходи місцевих бюджетів — на 26%. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://www.umoloda.kiev.ua/number/2761/219/96438/
Стародубцев ВадимУкраина потеряла один из крупнейших заводов
В Украине вскоре может стать одним производителем автомобильных шин меньше. Как стало известно «ДС», в начале января Хозяйственный суд Запорожской области начал банкротство ЧАО «ИнтерМикро Дельта, Инк». Инициатором этого процесса выступила киевская компания «СБ Виктория Плюс», которой предприятие задолжало за охранные услуги более 660 тыс. грн. По решению суда уже введена процедура распоряжения имуществом должника, руководить которой назначена арбитражный управляющий Наталья Жиленко из Запорожья. Именно она займется формированием реестра требований кредиторов к должнику, после чего будет определяться его дальнейшая судьба. Впрочем, судя по положению, в котором находится предприятие, почти наверняка его ждет признание банкротом. Косвенно это подтвердили представители самого ЧАО, в беседе с «ДС» поспешившие назвать Жиленко ликвидатором предприятия. ЧАО «ИнтерМикро Дельта, Инк», как уже сообщала «ДС», является фактическим правопреемником днепропетровского завода «Днепрошина». Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://www.dsnews.ua/economics/ukraina-poteryala-odin-iz-krupneyshih-zavodov-11012016200300
Шебанова АринаБудем приучать западного потребителя к украинскому шоколаду
— Кажется, вы должны сейчас быть, образно говоря, в “шоколаде”. Ведь нехватку гормонов счастья люди восполняют сладостями, в том числе шоколадом. Не так ли? — Вы сильно ошибаетесь. Если и заедают, то чем-то другим. По данным международной исследовательской компании Nielsen, украинский рынок шоколада значительно сократился за последние два года: в сегменте шоколадной плитки на 40%, в сегменте конфет — на 30%. Для кондитерского рынка это почти катастрофа. И бороться с экономической нестабильностью непросто, поскольку наше производство использует импортное сырье.
В прошлом году во время обострения политической ситуации и скачка валютного курса мы перераспределили маркетинговый бюджет и отказались от телевизионной рекламы. Средства полностью направили в трейд-маркетинг. Активно работали с национальными сетями, организовывали различные акции. И это сработало.
По данным исследований, в тот период 40% потребителей обращали внимание и проявляли лояльность к брендам, предлагающим товары по специальным ценам или предложениям. На это сейчас обращают внимание и голосуют кошельком. Второе важное решение, которое нам, по сути, помог принять кризис, — мы пересмотрели продуктовый портфель и адаптировали его к реалиям. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте издания:http://www.business.ua/management/budem_priuchat_zapadnogo_potrebitelya_k_ukrainskomu_shokoladu_-270926/
Дейкун В.Больше на дороги и субсидии
//Сегодня. - 2015. - №227. - С.8( 03.12.2015 )
При этом чиновники отмечают, что расходы на такие сферы как бюджетные зарплаты, питание в больницах и школах, медикаменты, пенсии и стипендии, а также льготы, будут увеличены на 20% — "бюджет потребления" вырастет с 3 млрд грн до 3,6 млрд. Еще больше планируют потратить на развитие региональной инфраструктуры. На ремонт дорог — 300 млн грн (в 2015-м было 120 млн), на реконструкцию социальных и культурных объектов — 206,5 млн (101,5 млн), на оборудование для медучреждений — 143,8 млн (61,2 млн). При этом несколько урезаны расходы на природоохранные мероприятия (219,6 млн против 246,1 млн в этом году), ремонт заведений облподчинения (54,5 млн вместо 129 млн) и благоустройство населенных пунктов (9 млн вместо 23 млн). Несмотря на это, общая сумма, заложенная на развитие региона выросла с 913,6 млн грн до 1,5 млрд. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/byudzhet-dnepropetrovskoy-oblasti-na-2016-god-kuda-poydut-dengi-672396.html
На минулих місцевих виборах головою нової об’єднаної громади обраний 45-річний Артур Шевцов (від БПП), колишній податківець і голова Софіївської районної ради (2006—2010 роки). Сам новообраний голова вважає, що багато чого корисного не встиг зробити на рівні району і тепер має ці плани реалізувати, користуючись перевагами децентралізації... Полный текст публикации смотри отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18 и на сайте газеты: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/pershij-pishov_17_11_15/
Крамар ОлександрВипробування на міцність
// Український тиждень.- 2015. -№ 39. - С. 14-17( 08.10.2015 )
За економічним потенціалом Придніпров’я завжди було головним конкурентом Донбасу. Нині в Дніпропетровській та Запорізькій областях проживає 5,1 млн осіб, що становить 11,9% населення країни без окупованого Росією у 2014 році Криму та менш ніж 13%, якщо рахувати без не підконтрольних Києву окремих районів східних областей (ОРДіЛО). Натомість, уже за даними 2013 року, на Придніпров’ї було вироблено 14,1% вітчизняного ВВП (без Криму). Уже тоді регіон ледь поступився сукупному показникові довоєнних Донецької та Луганської областей (неповні 15%). При тому що в розрахунку на особу обсяг валового продукту в Придніпров’ї вже тоді був більший: $5,8 тис. на Дніпропетровщині й $3,75 тис. на Запоріжжі проти $4,7 тис. на Донеччині й $3 тис. на Луганщині. А після подій 2014–2015 років уже не може йтися про жодне конкурування із Придніпров’ям Донбасу чи будь-якого іншого регіону країни за винятком Києва. Проте якщо обрахувати частку Придніпров’я в національній економіці за винятком столиці (бо ж її офіційна частка у ВВП куди більша, ніж реальна вага у виробництві країни), то показник уже 2013 року становив 17,9%. Даних за 2014-й наразі немає, однак з огляду на втрату частини економічного потенціалу на Донбасі нині Придніпров’я концентрує в собі до чверті економічної потужності країни. Із тих орієнтирів, які є, виходить, що за результатами першого півріччя 2015-го частка Придніпров’я у промвиробництві становила 29,5% проти донбаських 12,9%. Регіон забезпечив 26,6% товарного експорту країни проти 10,2% з Донбасу, хоча за той самий період торік дав лише 22,6% проти 24% відповідно. Вивіз у Донбасу сьогодні ледь перевищує аналогічні показники слабшої Запорізької області (8%). Нові тренди в економіці Економіка Придніпров’я за останні сім років пройшла процес глибокої трансформації та адаптації виробництва до викликів часу. Мова і про вплив світової економічної кризи 2007–2009 років, і про посилення конкуренції на металургійному ринку світу внаслідок виходу на нього потужних гравців із Китаю та інших країн, що розвиваються, і про підвищення цін на газ для хімічної промисловості, і про зменшення постачання низки видів машинобудівної продукції до Росії внаслідок введених після створення Митного союзу обмежень. Спричинений усіма цими факторами процес адаптації був болісним, однак його наслідком стало зміцнення економіки ре-гіону до зовнішніх викликів. Полный текст публикации смотри отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18 и на сайте газеты:http://tyzhden.ua/Economics/147668
Марченко СергейГубернатор Валентин Резниченко: «Новую стратегию развития для днепропетровщины предлагают сами жители»
//Сегодня.- 2015.- №181.- С.4( 29.09.2015 )
РЕЗУЛЬТАТЫ. Основные предложения, сформированные в ходе многочасового мозгового штурма: внедрение электронных сервисов практически во всех сферах жизни, создание инвестиционной визитки Днепропетровщины, организация ресурсного центра по подготовке специалистов инвестиционной сферы. Среди идей также создание экопоселений, новая концепция развития общественного транспорта, синхронизация производственных нужд с образовательными программами. Волонтеры, принимавшие участие в сессии, составили план, в котором детально расписано, что можно реализовать быстро, а какие предложения потребуют времени. «За каждым проектом закрепят определенный департамент областной государственной администрации и решат, каким образом будет финансироваться начинание — из областного бюджета, за счет частных фондов или средств от бизнеса. Воплощать в жизнь проекты будем все вместе, публично и прозрачно. На сайтео блгосадминистрации можно будет отследить, на каком этапе находится реализация каждого проекта. Все желающие смогут следить за ходом событий», — отметил советник главы региона Юрий Голик. Полный текст смотри в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса.
...Завод «Днепрошина» ровно полвека (с 1961 года) был гигантом нефтехимпрома СССР и Украины. А в 2011 году началась... процедура его банкротства.
Заводчане до сих пор толком не могут понять, что произошло. В ноябре 2011 года руководство ОАО «Днепрошина» взяло много-миллионный долларовый кредит у государственного «Укрэксим- банка». Кредит не вернули, и была открыта процедура банкротства...
Полный текст публикации смотри отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18.
Дніпропетровщина переходить на нову систему держзакупівель
//Юридичний вісник України. – 2015. - №35.- С.8( 11.09.2015 )
...Як відомо, система електронних закупівель Prozorro дозволяє проводити всі «допорогові» державні закупівлі. Тобто купувати на електронному аукціоні товари на суму до 100 тис. грн і послуги — до 1 млн грн. Головна її перевага — у відкритості.
Полный текст смотри в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18 .
Днепропетровская область – один из базовых регионов для бизнес-империй доброй половины топ-10 богатейших людей Украины. Машиностроение, банкинг, горнодобывающая и химическая промышленность, сельское хозяйство, металлургия, недвижимость – вот далеко не полный перечень сфер интересов украинских олигархов в области: Рината Ахметова, Игоря Коломойского и других участников группы Приват (Геннадия Боголюбова, Геннадия Корбана, Алексея Мартынова, Михаила Кипермана), Виктора Пинчука, Вадима Ермолаева, Сергея Касьянова, Сергея Тигипко. Все они уже не первый год «теснятся» в регионе, который снискал себе славу промышленного сердца Украины с развивающимся сельским хозяйством. Ринат Ахметов: с Донбасса на Кривбасс Предприятия Ахметова в Днепропетровской области представлены в сферах, которые за последний год больше всего пострадали от событий, происходящих в экономике и политике Украины. Это ритейл, ТЭК, горно-металлургическая, телекоммуникационная, банковская, медийная отрасли, сфера недвижимости. И хотя структура группы выстроена по независимым друг от друга направлениям, системно они продолжают страдать из-за недостатка оборотных средств, сырья и ограниченного доступа к центрам принятия решений во властных кабинетах .Война на Донбассе нанесла серьёзный урон процветавшей во времена Виктора Януковича бизнес-вертикали СКМ. Самым уязвимым на сегодняшний день остаётся металлургический дивизион группы Метинвест сего горно-рудными и металлургическими предприятиями. Полный текст смотри в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18 и на сайте издания: http://korrespondent.net/business/economics/3555040-spasaia-aktyvy-kak-blyzost-zony-ato-vlyiaet-na-byznes-dnepropetrovschyny
Руденко И.Приднепровская ТЭС полностью остановила свою работу
//Комсомольская правда в Украине. - 2015.- №166( 03.08.2015 )
Из-за отсутствия угля под угрозой начало нового отопительного сезона, а часть горожан осталась без горячей воды, и, возможно, останется без света. О критической ситуации с углем ДТЭК Приднепровской ТЭС неоднократно заявляла, начиная с января 2014 года. Из-за блокирования поставок угля из зоны АТО в работе оставался лишь один энергоблок, поддерживающий поставку тепла жителям левобережного Днепропетровска.
В течение этого года компания импортировала около 2 млн. тонн угля, чтобы не прекратить работу ТЭС. Но и эти запасы полностью исчерпались, и в ночь на 1 августа Приднепровская ТЭС вынуждено приостановила свою работу.
//Комсомольская правда в Украине. 2015. №176. С.7( 01.08.2015 )
Южный ГОК был построен как единственное в стране предприятие для добычи и обогащения бедной железной руды, считавшейся бесперспективной. За шестьдесят лет он закрепил за собой звание флагмана горнодобывающей промышленности, став целой научной лабораторией по испытанию передовых технологий. На ЮГОКе внедрялись новые виды горнообогатительного оборудования, находили свое применение самые новаторские идеи инженеров и горняков всей страны. Комбинат стал настоящей школой высококвалифицированных кадров… Полный текст публикации смотри отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18
Казалось бы, вот-вот дела на Южном машиностроительном заводе начали понемногу налаживаться, как почву из-под ног выбило сообщение Днепрооблэнерго об ограничении поставки государственному предприятию электроэнергии.
- Отключение – вынужденная мера и требование законодательства, - отметил генеральный директор ДТЭК Днепрооблэнерго Вадим Кухтий. - Общая задолженность машиностроителей за использованную электроэнергию составляет уже более 238 млн. грн., и ежемесячно продолжает расти на 5-10 миллионов... Полный текст смотри на сайте газеты:http://kp.ua/economics/507052-yuzhmashu-hrozyt-bankrotstvo, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Півроку впровадження у країні перерозподілу бюджетних надходжень на користь місцевої скарбниці вже дали перші позитивні результати. Так, на Дніпропетровщині підбили підсумки першої половини 2015 року і побачили надпланове збільшення доходів бюджету майже на третину. За словами голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Валентина Резніченка, бюджетна децентралізація також дала змогу виконати річний план з податку на прибуток менш ніж за 6 місяців. «Цій реформі лише півроку. Бюджетна децентралізація тільки починає давати перші плоди. Коли підуть гроші на утеплення шкіл, завершиться ремонт доріг, яким роками не приділяли уваги, люди, безсумнівно, побачать зміни на краще. Полный текст смотри на сайте газеты:http://ukurier.gov.ua/uk/news/koshtiv-dedali-bilshaye/, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Рижков ВадимПростій закінчився, але проблеми залишилися
// День. - 2015. -№ 118(08.07). - С. 2( 08.07.2015 )
Флагман українського ракетобудування — дніпропетровський «Південмаш» — відновив свою роботу після тривалого простою. Про це повідомив помічник генерального директора заводу у загальних питаннях Володимир Ткаченко. «Так, наше підприємство вийшло з режиму простою. Зараз звіряємо списки працівників, дивимося, хто залишився на підприємстві. Потім прийматиметься рішення про подальші дії», — сказав В.Ткаченко в бесіді з кореспондентом «Дня».
Днепропетровске сейчас насчитывается около шести тысяч вакансий, хотя в прошлом году их было на тысячу больше, рассказали «Сегодня» в Днепропетровском областном центре занятости. Мы выяснили, какие специальности пользуются спросом и каких специалистов не хватает в регионе. «Если говорить в процентной соотношении, го 44% вакансий — это работа для рядовых сотрудников, 39% — для служащих, все остальные вакансии не требуют специальной подготовки - грузчики, разнорабочие, курьеры». — рассказывают в Днепропетровском центре занятости. По словам директора центра, Раисы Малоиваненко, на 10 рабочих рабочих мест претендует 61 безработный горожанин. Сейчас городу требуются водители, бухгалтера, токари, наладчики, логисты, механики, специалисты по складскому хозяйству. Тем не менее в городском рекрутинговом агентстве уверены, что хороший специалист быстро найдет работу, даже в кризис. «Этим летом активно ищут веб-разработчиков, пожалуй, сейчас это самая популярная вакансия, — говорит специалист по работе с клиентами Виктория Хромченко.
Полный текст смотри в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Як повідомив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Сергєєв, у березні на Дніпропетровщині реалізували на третину більше промислової продукції (на 25,1 мільярда гривень), ніж за аналогічний період минулого року. «Показники промислового виробництва квітня дещо перевищують показники березня (на 0,4%). Є тенденція до стабілізації ситуації», — вважає чиновник. Насамперед збільшення обсягів виробництва стосуються гірничо-металургійної галузі. Зокрема промисловці регіону у квітні виготовили 728 тисяч тонн чавуну (на 10% більше, ніж у березні), 853 тисячі тонн сталі (на 8,4%), 747 тисяч тонн прокату (на 24,5%), 4,4 мільйона тонн концентрату (на 6,8%). Полный текст смотри на сайте газеты:http://ukurier.gov.ua/uk/news/kozackij-kraj-divuye-zrostannyam/ , а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Рибальченко В."Латифундисти": у латках, але з вилами
// Голос України, 2015. -№ 91. - С. 8( 26.05.2015 )
Отже, як розповіли журналісту «Голосу України» в місцевій Асоціації фермерів, одним з перших фермерських господарств, що виникли в районі, було СФГ «Булах». Обробляли 1800 гектарів, орендованих у Орловської сільради й місцевих жителів. Пайовики були, у принципі, задоволені: земля доглянута, орендна плата не гірша за інших, вчасна. Але торік ситуація різко змінилася: і землю практично не обробляли, і з розрахунками виникли проблеми. Почуваючи себе несправедливо скривдженими, люди довідалися, що фермера, з якими вони укладали договори, і сліду нема. На їхніх землях працюють зовсім інші люди.
— До мене звернулися власники паїв із проханням про допомогу, -згадує голова Асоціації Тетяна Ілієнко. — У Держреєстраційній службі я отримала документ про те, що цими землями займається ТОВ «КСГ «Дніпро» з головним засновником на Кіпрі. З листопада 2012 року і по березень 2015 року ним керував Володимир Драганчук. Відповідно до документа, ТОВ «КСГ «Дніпро» є правонаступником СФГ «Булах». Але чому тоді на землях працює ТОВ «Відродження» на чолі з Василем Астіоном?
За словами Тетяни Валентинівни, представники Астіона почали наполегливо переконувати селян підписувати з ними нові угоди, у яких значилося його прізвище. За новими умовами за кожний пай обіцяли майже одинадцять тисяч гривень на рік, плюс погасити торішні борги. При цьому стверджували, що орендар залишився попередній. Але реквізити СФГ і ТОВ у документах відрізняються.
— Для чого ж тоді нові договори? — не розуміє голова Асоціації. — Адже вочевидь маємо зміну статутних документів. А це є підставою для розриву договорів оренди.
Обіцяли тисячі, не дали нічого
Мешканка Гаврилівки Віра Сутиріна розповіла, що її 80-річна мама Галина Кучерява так і не змогла одержати орендну плату на свої вісім гектарів за договором, підписаним влітку позаминулого року з ТОВ «СФГ «Булах». Договір підписав Драганчук — тоді як був директором «КСГ «Дніпро». Не зрозуміло, яке він взагалі має відношення до СФГ і чому фермерська печатка стоїть на його підписі? До речі, і тут реквізити СФГ і печатки часів Булаха й Драганчука не збігаються. СФГ «Булах» трансформувалося в ТОВ «СФГ «Булах»... Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.golos.com.ua/article/255209, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Ярошенко ОленаЕлеватор - з кооперативних інвестицій
// Україна молода. - 2015. -№ 64. - С. 7( 14.05.2015 )
Про серйозність наміру заявили у Дніпропетровській облдержадміністрації, анонсуючи початок будівельних робіт ТОВ «Перший кооперативний елеватор» на цьому тижні. Очікується, що вже у жовтні запрацює перша черга елеватора. На її будівництво уряд Канади виділив 2 мільйони канадських доларів. У цілому ж бюджет проекту становить майже 5 мільйонів доларів. За офіційними планами, елеватор буде побудований у райцентрі Васильківка на базі сільськогосподарського кооперативу «Зерновий». ТОВ «Перший кооперативний елеватор», що взялося за втілення проекту, обслуговуватиме кооператив фермерів. Кооператив «Зерновий» сьогодні налічує 35 членів, має у розпорядженні 7000 гектарів землі і, безумовно, потребує сучасної інфраструктури для зберігання збіжжя. Потужність першої черги елеватора становить 18 тисяч тонн зернових. Полный текст публикации смотри на сайте газеты: http://www.umoloda.kiev.ua/number/2651/160/93122/ а также в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18
Год управления Днепропетровской областью группой Коломойского серьезно пошатнул позиции семейства Вилкулов в местных земельных раскладах, но до полной зачистки бывших «регионалов» дело так и не дошло Наиболее ощутимые кадровые потери команда Вилкулов понесла в областном центре. В частности, пришлось бежать из страны Александру Величко, который в интересах своего босса несколько лет решал, кому какой участок в городе можно давать и кому будет позволено затевать здесь стройку. Его место занял человек из команды Коломойского. Хотя формально главной по земельным вопросам в Днепропетровском городском совете значится Наталья Стародуб. Эта дама входит в подконтрольную команде Вилкулов группу "Народна довіра - наше місто", несколько лет возглавляла регистрационную службу областного управления юстиции и с 2010 г. руководит комиссией горсовета по вопросам архитектуры, городского строительства и земельных отношений. В 2012 г. пыталась попасть в Верховную Раду по списку Партии регионов, но доставшийся ей 182-й номер изначально превратил такой замысел в утопию. Итак, настоящих полномочий в части решения земельных вопросов у Стародуб по большому счету никогда не было. Еще в марте 2011 г. днепропетровские депутаты отказались от большей части своих полномочий в строительной и земельной сферах в пользу исполкома горсовета. Полный текст смотри на сайте газеты:http://www.dsnews.ua/politics/vilkul-ostalsya-pri-svoih-interesah-30042015091000, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Рясной ДмитрийКорпоративная крионика: Игорь Коломойский заморозил нефтяной конфликт с государством
На днях ПАО «Укртранснафта» получило нового и.о. руководителя — Сергея Сукало. На него власть возлагает функцию очистки госпредприятия от менеджеров днепропетровской группы «Приват». Но по иронии судьбы первые шаги менеджера окажутся в интересах Игоря Коломойского, который уже вовсю начал закреплять контроль над стратегическим объектом.
ТРАНСПОРТНЫЙ ХОСТЕЛ Повод для новых кадровых назначений в «Укртранснафте» появился несколько недель назад - после нашумевшего увольнения Александра Лазорко, возглавлявшего компанию последние пять лет. С тех пор чиновники предприняли уже как минимум три попытки назначить нового главу ПАО. Первым кандидатом был бывший сотрудник СБУ Юрий Мирошник, вторым - частный предприниматель Сергей Сукало. Третьим - экс-начальник управления ценовой политики Роман Сидорак. Во всех случаях решение о назначении принимал наблюдательный совет госпредприятия. Но разница между кандидатами все-таки есть: двоих первых категорически не воспринимала группа «Приват», членом которой является отстраненный Лазорко. А в случае с крайним назначенцем окружение Игоря Коломойского наверняка не станет устраивать камуфляжные маски-шоу. Полный текст смотри на сайте газеты:http://comments.ua/politics/513771-korporativnaya-krionika.html а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Ярошенко ОленаЕлеватор - з кооперативних інвестицій
// Україна молода, 2015. -№ 64(14.05). - С. 7( 14.04.2015 )
Про серйозність наміру заявили у Дніпропетровській облдержадміністрації, анонсуючи початок будівельних робіт ТОВ «Перший кооперативний елеватор» на цьому тижні. Очікується, що вже у жовтні запрацює перша черга елеватора. На її будівництво уряд Канади виділив 2 мільйони канадських доларів. У цілому ж бюджет проекту становить майже 5 мільйонів доларів. За офіційними планами, елеватор буде побудований у райцентрі Васильківка на базі сільськогосподарського кооперативу «Зерновий». ТОВ «Перший кооперативний елеватор», що взялося за втілення проекту, обслуговуватиме кооператив фермерів. Кооператив «Зерновий» сьогодні налічує 35 членів, має у розпорядженні 7000 гектарів землі і, безумовно, потребує сучасної інфраструктури для зберігання збіжжя. Потужність першої черги елеватора становить 18 тисяч тонн зернових.
Полный текст публикации смотри на сайте газеты: http:http://www.umoloda.kiev.ua/number/2651/160/93122/ а также в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18
Грибановский АлексейКоломойскому дали шанс отыграться
Поддержанные ВР изменения в корпоративное законодательство предоставляют дополнительные права миноритарным акционерам. Этим может воспользоваться «Приват» для усиления своих позиций в стратегических отраслях Менеджеров подвели под уголовку На прошлой неделе парламент принял изменения в законодательство относительно защиты прав инвесторов (законопроект №2259). Одно из ключевых изменений - введение ответственности должностных лиц акционерных обществ за убытки, причиненные ими хозяйственному обществу. "И сейчас, безусловно, можно попытаться привлекать менеджмент к ответственности, но суды от имени акционеров к действующему менеджменту иски не принимают, так как ущерб наносился не акционерам, а обществу. Предлагаемая же норма создает дополнительный инструмент для акционеров по защите своих интересов от неправомерных действий менеджмента и связанных с ним мажоритариев", - считает экс-член Нацкомиссии по ценным бумагам и фондовому рынку Анатолий Амелин. В Украине нередки случаи, когда менеджеры действуют вразрез с интересами акционеров, и самый распространенный пример - компании с государственной долей. Во времена Виктора Януковича на откаты и нецелевую растрату средств уходило до 70% расходов многих госпредприятий. И в большинстве случаев придраться к тому, что директор ГП решил выбрать не самого лучшего поставщика, с правовой точки зрения, невозможно. Другое дело, когда над таким менеджером будет висеть личная финансовая ответственность. Самый свежий пример - скандал вокруг "Укртранснафты". В начале марта министр энергетики Владимир Демчишин назначил своим советником Игоря Рубана, который входил в состав набсовета "Укртранснафты" в 2013 г. Рубан решил изучить вопрос стоимости хранения государственной нефти на заводах Коломойского. Выяснилось, что в 2015 г. тарифы на хранение были повышены почти в два раза. "Получалось, что только за хранение нефти "Укртранснафта" ежедневно платила структурам Коломойского 2,5 млн грн.", - рассказали в Минэнергоугля. Именно это и стало формальной причиной увольнения главы госкомпании Александра Лазорко. Днепропетровцы не скрывают желания нарастить вес в энергетике, в том числе претендуя на активы, где контрольные пакеты уже скупили их конкуренты Впрочем, в наших реалиях у данной нормы есть и очевидный минус. Спор акционеров и менеджмента отводится на рассмотрение судов, которые известны своей коррумпированностью. К тому же трактовка законопроекта не фиксирует исчерпывающий перечень случаев, при которых могут быть инициированы споры, и это позволяет акционерам злоупотреблять, что может быть использовано в корпоративных конфликтах. Еще одно нововведение - введение института независимых директоров, которые будут представлять интересы миноритариев в публичных акционерных обществах. Правда, законопроект не определяет их функций и непонятно, за что они будут отвечать. Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.dsnews.ua/politics/kolomoyskomu-dali-shans-otygratsya-14042015091200и в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Стародубцев ВадимПутин хочет сделать Коломойского беднее на $200 млн
Бывшему губернатору Днепропетровской области Игорю Коломойскому светят многомиллионные потери в России. На прошлой неделе истек срок подачи материалов заинтересованными лицами в департамент защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии (ЕЭК). В конце декабря она начала сразу два расследования в отношении поставляемого на рынки Таможенного союза украинского ферросиликомарганца. Инициатором обоих процессов, направленных против трех предприятий группы "Приват" Игоря Коломойского - Никопольского, Стахановского и Запорожского заводов ферросплавов, стал Челябинский электрометаллургический комбинат. Его фактическими собственниками через Урало-Сибирскую металлургическую компанию выступают челябинские предприниматели Александр Аристов и Юрий Антипов. Они пожаловались, что предприятия "Привата" пользуются "специфическими субсидиями, предоставленными органами власти Украины". А именно: специальными льготными тарифами на электроэнергию, которые Челябинский электрометаллургический комбинат счел "финансовым содействием, предоставляющим его получателям преимущество". Кроме того, россияне уличили украинских конкурентов в продаже своих ферросплавов на территории РФ по демпинговым ценам. По их данным, с 1 января 2013 г. по 30 июня 2014 г. демпинговая маржа составила 17,1%. Как следствие, было начато сразу два расследования против поставок ферросплавов из Украины - компенсационного и антидемпингового. "Украинские производители обладают значительным производственным потенциалом. При этом уровень спроса на товар на внутреннем рынке Украины снижается вследствие сокращения металлургического производства, наблюдается увеличение объемов товарных запасов производителей, что создает предпосылки для расширения экспортных поставок из Украины, в том числе в государства - члены Таможенного союза", - пришли к выводу в ЕЭК.В Украинской ассоциации производителей ферросплавов, представляющей интересы никопольского, стахановского и запорожского заводов, считают, что реальных оснований для возбуждения двух расследований у российских чиновников не было. Но признают, что цена вопроса для украинских поставщиков довольно велика. Только за прошлый год три предприятия отгрузили в Россию порядка 175 тыс. т ферросиликомарганца на общую сумму $195 млн. Полный текст публикации смотри на сайте газеты:http://www.dsnews.ua/world/putin-hochet-sdelat-kolomoyskogo-bednee-na-200-mln-06042015090300 а также в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18
На нынешней неделе президенту Порошенко пришлось в буквальном смысле отвечать за "Приват". Заявив, что банк "чувствует себя мощно и стабильно" и что "мы никаких проблем с "Приватом" не допустим", глава государства фактически взял на себя персональную публичную ответственность за состояние дел в банке, принадлежащем его "заклятому другу" Игорю Коломойскому, а также Геннадию Боголюбову. При этом Порошенко напомнил, что глава НБУ Валерия Гонтарева также заявила, что государство будет поддерживать стабильность и эффективность функционирования Приватбанка. "И я как президент полностью поддерживаю такие действия правительства и Нацбанка по обеспечению стабильности "Привата", — подчеркнул он, тем самым подразумевая, что фактически одобряет выделение этому банку миллиардов гривен рефинансирования НБУ. Этим заявлениям сложно не поверить, учитывая, что по состоянию на 1 февраля с.г. человек по фамилии Порошенко числился в списках крупнейших VIP-клиентов банка как собственник депозита на 50 млн долл. Однако президентские заявления вовсе не снимают проблему, состоящую в том, что от платежеспособности одного банка напрямую зависит состояние всей финансовой системы страны, да и экономики в целом. Не говоря уже о том, что у государства, в случае чего, точно нет денег для компенсации 245 млрд грн его обязательств, из которых 140 млрд приходится на депозиты населения (на 1 марта 2015-го).
Миллионов пострадавших вкладчиков "Привата" было бы более чем достаточно, чтобы собрать майданы во всех крупных городах Украины. Власть об этом знает. Владельцы — тоже… Прежде по-тихому обсуждавшаяся в очень узких профессиональных кругах, эта проблема оказалась под софитами общественного внимания в ходе последнего шестидневного "сюрреалити-шоу" с участием совладельца Приватбанка. Именно тогда напомнило о себе то обстоятельство, что судьба минимум каждой четвертой гривни на депозитах украинских граждан зависит непосредственно от того, договорятся ли всего два человека. Как минимум один из которых, к тому же, чересчур эмоционален и несдержан… После того, как между Порошенко и Коломойским было заключено этапное перемирие, стороны договорились и о "компенсационных пакетах". В них, по сведениям источников ZN.UA, содержится и увесистая порция нового рефинансирования для Приватбанка от НБУ. Так что непосредственная угроза серьезных осложнений в банковской системе из-за "конфликта на высшем уровне" отступила. За вздохами облегчения по этому поводу никто так и не сформулировал вопрос: как же так вышло, что теперь вся страна должна вытаскивать банк Коломойского и его ФПГ? Да и надолго ли облегчение, учитывая характеры фигурантов и масштабы проблемы? И наконец, главное — существуют ли способы нейтрализации накопившихся угроз? Тем более что проблемы характерны не только для Приватбанка, но и для всей банковской системы. С фасадной стороны По данным НБУ, на начало 2015 г. за Приватбанком числилось 15,5% всех активов банковской системы (204,6 млрд грн). При этом он сконцентрировал 19,7% всех средств банковских клиентов и, в частности, более четверти (25,5%) всех депозитов населения. По абсолютному большинству показателей и рыночных долей учреждение в разы обгоняет даже ближайших преследователей. Возможно, кто-то из въедливых читателей подметит, что до показателей, скажем, группы "Райффайзен", контролирующей более 30% австрийского банковского рынка, или "Сбербанка России", на долю которого приходится около половины сферы банковских услуг в РФ, Приватбанку еще далековато. Так что вроде бы и есть куда расти. Однако здесь необходимо учитывать его негосударственное происхождение и довольно непродолжительную по сравнению с вышеназванными финучреждениями корпоративную историю. А также весьма своеобразную специфику ведения бизнеса и манеру конкурентной борьбы, на которых мы остановимся чуть ниже. А пока отдельно упомянем об усиливающихся с каждым годом позициях Приватбанка на рынке платежных систем, особенно по количеству выпущенных платежных карт и инфраструктуры их обслуживания. Согласно последним данным НБУ на 1 января 2015 г., на долю "Привата" приходилось около половины всех выпущенных активных платежных карт в банковской системе (или более 16,3 млн). Среди их держателей — миллионы пенсионеров и работников бюджетной сферы, в том числе учителей, медицинских работников и студентов. Также на долю этого учреждения приходится 53% всего банкоматного "парка" в стране (19,4 тыс. банкоматов и терминалов самообслуживания) и более 53% платежных терминалов (109 тыс.). Именно приватовскими терминалами обслуживается более половины предприятий в сфере торговли и услуг (51%, или более 63 тыс.). Согласно информации на сайте Приватбанка, в его почти 2,5 тыс. отделений сегодня обслуживаются 14,6 млн индивидуальных и 334 тыс. корпоративных клиентов. Правда, в комментариях для ZN.UA в банке почему-то привели несколько иную цифру — 230 тыс. корпоративных клиентов. Как часто отмечают финансисты, на сегодняшний день "Приват" уже является "отдельной системой в банковской системе" страны. Не умаляя заслуг его менеджеров, все же отметим, что как достигнутые за последние годы показатели, так и возможное дальнейшее наращивание рыночных долей сложно назвать позитивом для системы в целом. Исходя из многих соображений, в том числе и с оглядкой на факторы концентрации рисков и даже очевидную угрозу монополизации ряда рыночных секторов. Да и агрессивный рост, как показывает не только опыт "Дельта банка", и не только украинский, — вещь хорошая и весьма доходная, но только пока он не заканчивается. Это известно на примере всех "пирамид". Приватбанк же вырос и стал значимым настолько, что многие участники регулярных "сорокабанкирских" совещаний в НБУ, наблюдая за процессом обсуждения и оценивая принятые в дальнейшем решения, отмечают: на сегодняшнем этапе уже впору ставить вопрос, кто и чью работу "координирует и направляет" — Нацбанк "Привата" или "Приват" Нацбанка? В частности, в вопросе того же рефинансирования (о чем поговорим ниже). Не считаться с "Приватом" в нынешней ситуации чиновникам нельзя. Ведь если какой-то банк в Украине и может претендовать на статус "слишком большого, чтобы обанкротиться" (от англ. to big to fail), то это, прежде всего, Приватбанк. Именно он, как никакое другое учреждение, — неоклассический пример системной структуры-гиганта, зачастую запредельно агрессивно, но все же органично для украинских бизнес-реалий взращенной менеджерами и собственниками в местном мутном финансовом болотце. И именно такие по относительным масштабам монстры, как научил ведущие центробанки мира опыт последнего финансового кризиса, представляют одну из ключевых и даже чрезвычайных угроз стабильности национальных финансовых систем. В отечественных реалиях эта угроза мультиплицируется активными инсайдерскими и схемными операциями, которые, несмотря на декларируемое в отчетности банка формальное соблюдение приличий, достаточно четко прослеживаются по косвенным признакам (подробнее об этом — далее). Замешанная подобным образом гремучая смесь может иметь очень даже немедленное действие. Так что не будет преувеличением вывод: жизнеспособность и платежеспособность "Привата" — вопрос национальной безопасности (как раз для недавно созданного президентом Совета по финансовой стабильности). Нацбанк не видит ФПГ? А она есть! Структура приватовского бизнеса одновременно и традиционна, и уникальна для украинских реалий. С одной стороны, она построена по классическому принципу, используемому доморощенными украинскими бизнесменами, как минимум частично являясь так называемым пылесосом для привлечения ресурсов в бизнесы собственников. С другой — банк уже давно вырос из штанишек сугубо кэптивной структуры, став не только крупнейшим, но и одним из наиболее инновационных учреждений в стране. Однако акцентированность на бизнесах учредителей остается. По официальной информации банка, на начало 2015 г. его крупнейшими акционерами являлись Игорь Коломойский и Геннадий Боголюбов (по 45,08%, еще 9,81% принадлежат 42 более мелким акционерам). Любому мало-мальски интересующемуся реалиями и раскладами украинской экономки хорошо знакомо понятие "группа "Приват", собственниками которой также называют Коломойского и Ко. Не секрет и то, что центральным и ключевым элементом этой финансово-промышленной группы считается именно Приватбанк, ведь даже их названия созвучны. Однако проблема заключается в том, что хотя понятие "группа "Приват" уже давно и устойчиво используется в отечественном финансово-экономическом обиходе, формально такое образование не существует. А его консолидированная отчетность не ведется и нигде не публикуется, существуя разве что в теневой бухгалтерии собственников. И если остальные олигархи и "просто крупные бизнесмены" уже консолидировали свои активы, поместив их под крыло в основном офшорных управляющих компаний (System Capital Management Ахметова и Smart-Holding Новинского (вместе "Метинвест Холдинг"), EastOne Пинчука, Group DF Фирташа, "Укрпроминвест" Порошенко, Ferrexpo Жеваго, Ukrlandfarming Бахматюка, "Мироновсий хлебопродукт" Косюка, "Донецксталь" Нусенкиса и т.п.), то с "Приватом" все намного сложнее. К числу прямо или опосредовано связанных с группой "Приват" и собственниками банка структур, кроме вроде как государственной "Укрнафты" и когда-то татарской "Укртатнафты", относят ООО "Приват-Агроцентр", Орджоникидзевский ГОК, Марганецкий ГОК, АК "МАУ" и "Днеправиа", Запорожский ферросплавный завод, НПК "Галичина", Стахановский ферросплавный завод, "Днепразот", Никопольский завод ферросплавов, заправочные сети "Авиас", "Укрнафта", "Мавекс", ANT, Sentosa Oil и др. Именно эти предприятия являются получателями львиной доли кредитов финучреждения. Но доказать эту связь, как и инсайдерский характер сделок, исходя из ныне действующих формальных критериев, проблематично (особенно если делать это не очень хочется). Так, упоминая о связях с инсайдерами, сотрудники банковского надзора НБУ в отчетах о проверках, с копиями которых удалось ознакомиться ZN.UA, констатируют, что "большинство заемщиков банка прямо или опосредованно принадлежат к финансово-промышленной группе "Приват" и акционерам банка", однако ссылаются при этом на… "данные сети Интернет". В официально обнародованном на сайте банка списке его аффилированных компаний числятся 26 позиций. Но на самом деле перечень инсайдеров банка должен быть намного длиннее. Некоторые примеры лежат на поверхности — вышеупомянутое ООО "Приват-Агроцентр", являющееся управляющей компанией "Приват-Агрохолдинга", которая объединяет более двух десятков агропредприятий с одним из крупнейших в стране земельных банков (около 120 тыс. га). Как отмечает "Деловая столица", "формально эта структура не имеет отношения к Коломойскому и Боголюбову — компания оформлена на несколько физлиц, имена которых ничего не говорят широкой общественности (Евгений Доценко, Мария Егорова, Владимир Макаренко, Светлана Щипчинская, Юлия Ципченко)". "Впрочем, участники рынка утверждают, что де-факто ею полностью управляют акционеры Приватбанка. Кроме того, "Приват" контролирует три предприятия, специализирующиеся на переработке подсолнечника, — Харьковский, Львовский и Запорожский масложировые комбинаты", — констатирует издание. .
Cкандал вокруг госпредприятий «Укрнафта» и «Укртранснафта», которые долгое время контролировал губернатор Днепропетровщины Игорь Коломойский, получил бурное продолжение. Из попыток контролировать госсобственность конфликт перерос в политическое противостояние, которое грозит дестабилизацией страны. Соратники Коломойского развернули кампанию по дискредитации киевской власти, открыто обвиняя последнюю во лжи. А в субботу В центре Днепроперовска людей зазывают на Народное вече. Мол, днепропетровцы должны отстоять бизнес-активы олигарха (по слухам, речь идет уже не только о возврате ему контроля над указанными компаниями, но и новых аппетитах), несмотря на то, что предприятия принадлежат государству. В происходящем эксперты видят опасность дня страны. В своем недавнем интервью глава Днепропетровской ОГА намекнул, что власти нужно договариваться с боевиками. И, по словам экспертов, Коломойский таким образом может шантажировать власть: «Или договаривайтесь со мной, или я пойду к боевикам». Также памятны скандальные видеозаписи бесед с пранке- ром, выдававшем себя за вождя движения «Новороссия» Павла Губарева ( Коломойский и обещал создать Днепропетровскую народную республику, и предлагал Губареву «вместе пойти на Киев»). «Сегодня» выяснила, что может стоять за резонансными заявлениями главы Днепропетровщины, и не перерастет ли конфликт в масштабную «войну» ради передела власти. КОНФЛИКТ. Конфликт вокруг «Укрнафты» и «Укртранснаф ты» длится неделю. Автоматчики охранных структур, которых СБУ связывает с Коломойским (организация «Сич» в Днепропетровске, которую глава СБУ обвинил в захвате «Укрнафты»), то баррикадируются в зданиях госкомпаний, сооружая там высокие железные заборы, то сам Коломойский, но уже с другими автоматчиками, приходит лично контролировать ситуацию.
Полный текст публикации смотри в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18
Біловицька НаталіяЧому на Дніпропетровщині дорожчає хліб?
У нашій невеличкій родині хліба вживаємо небагато, тому купуємо його не щодня. Тож коли довелося піти по чергову буханку, нова ціна на улюблений орільський стала неприємним сюрпризом. Зросла і вартість хуторського, батонів дорожнього, гірчичного та інших популярних сортів хліба. Замість у середньому 5—6 гривень за буханку на нових цінниках красувалися цифри під 7—8, а то і 9 гривень. У продавців з’ясовую, чи ціни на хліб підняли ще кілька днів тому. А де ж соціальні сорти? Їх тут не знайшлося. Може, будуть у мережі магазинів, де завжди вихваляються низькими цінами? Іду туди. Хлібні полиці повні, ціни трохи нижчі. Щоправда, і хліб тут інших хлібозаводів, продукції яких зазвичай не купую. Соціального хліба також нема. «А його у нас швидко розбирають. Попри те, що завозять двічі на день до обіду. Ціна на соціальний тримається на рівні 3—4 гривень», — пояснює продавець. Склади повні, озимі подають надію Дешевший хліб виробляють за простою рецептурою: борошно, вода, сіль, дріжджі. За день на Дніпропетровщині такого хліба випікають близько 30%. Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/chomu-na-dnipropetrovshini-dorozhchaye-hlib и в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Рибальченко, ВолодимирВін сказав: Приїхали?
//Голос України № 35. - С.1, 8-9( 26.02.2015 )
Більш як півроку винятково за ідею продовжували трудитися працівники державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», підпорядкованого Державному космічному агентству України (ДКАУ). Тому назвати фінансовою зацікавленістю 200-300 гривень, що їх виплачують щомісяця, неможливо. Першим «зламався» сам завод — коли у січні його керівництво оголосило про припинення роботи до початку березня. Після цього люди вийшли на вулицю з вимогами виплатити борги та забезпечити підприємство сталими замовленнями. Чим і негайно скористалися противники України — розтиражували у підконтрольних ЗМІ «нюанси» ситуації вигідному для них ключі. У тому, що ж сьогодні відбувається із флагманом ракетно-космічної техніки країни, і наскільки реальна загроза втрати Україною космічного статусу, розбирався кореспондент «Голосу України». Росія «кинула» в 60 разів Як повідомили на самому підприємстві, скорочення обсягів виробництва ракетно-космічної техніки, надходження коштів знизилися більш як учетверо - з 1907 млн. грн. в 2011 році до 450 млн. грн. в 2014 році. При цьому скорочення по договорах з Росією перевищило 60 разів — з 1719 до 28 млн. грн. Так, припинено виробництво ракети-носія «Зеніт» (проекти Морський старт, Наземний старт). Скорочується співробітництво з проектів «Дніпро» та інших. — У результаті втрати основного замовника дефіцит обігових коштів становив на кінець минулого року близько 700 млн. грн., — відзначають на «Південмаші». — Борги підприємства на 1 січня сягнули 640 млн. грн., зокрема з зарплати, з супутніх платежів і соціальних виплат — понад 140 млн. грн. Суттєво ускладнило становище падіння гривні, що спричинило різке зростання собівартості та відповідне падіння рентабельності виробництва. На сьогодні без урахування відрахувань заборгованість із зарплати на підприємстві перевищила 83 мільйони гривень. Із п'ятдесяти тисяч працівників часів СРСР залишилося 6,3 тисячі людей, середня зарплата яких становить трохи більше 3,2 тисячі гривень. І знову про яйця та кошики Таку ситуацію заводоуправління пояснює неперед бачуваним і несподіваним розривом сталих зв'язків з Росією, падінням більш як на 20 відсотків обсягів виробництва всього вітчизняного машинобудування. Безперечно, усе це має місце бути. Але чи тільки у цьому причини? гривень, — розповів «Голосу України» перший заступник голови ОДА Віктор Сергеев. — Багато чого залежить і від менеджменту підприємства, рівня його керівників, від уміння перспективно мислити
С полным текстомпубликации можно ознакомиться в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Рибальченко ВолодимирБолівар не витримає двох: Дніпропетровські депутати вимагають від керівництва країни перегляду міжбюджетних відносин
//Голос України. - 2015. -№ 34. - C.4( 25.02.2015 )
— Реформаміжбюджетнихвідносин, викладенавдержбюджеті, змінахуБюджетнийіПодатковийкодексиУкраїни, завдаєнепоправногоудару, наслідкиякогомісцевесамоврядуваннявідчуватимещетривалийчас, — йдетьсяузверненні. — Будезагубленасоціальнасфера, погіршитьсярівеньмедичногообслуговування, освіти, вихованнядітей, екологіївусіхбезвиняткурегіонахУкраїни. Соцвидатки скоротили втричіГоловними причинами проблеми облрада вважає те, що в той час як Бюджетний кодекс передбачає передачу місцевим бюджетам ресурсу на виконання державних конституційних прав з утримання установ освіти й охорони здоров'я через субвенції — обсяги зазначених субвенцій, затверджених Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», не покривають у повному обсязі поточні витрати, у тому числі соціально захищені. Виділеного з Держбюджету ресурсу недостатньо навіть порівняно з уточненим планом 2014 року.
Так, обсяг медичної субвенції, передбаченої держбюджетом на утримання спеціалізованої медсанчастини № 9 у Жовтих Водах, менше уточненого плану на 2014 рік майже вдвічі. У Павлограді обсяг дер- жбюджетних видатків на утримання всіх установ охорони здоров'я знижено втричі— до 16,2 мільйона гривень. Загалом недостатність ресурсу з медичної субвенції становить 802,5 млн. гривень і з освітньої — 390 мільйонів. На такі суми депутати і пропонують збільшити держфінансування ціх галузей.
У документі зазначено, що в умовах проведення медреформи із січня 2012 року видатки на охорону здоров'я щорічно включали цільові кошти (понад 130 мільйонів гривень) для урахування екологічних особливостей регіонів. За рахунок цих коштів область закуповувала найнеобхідніше медичне обладнання, зокрема устаткування для радіологічного відділення Дніпропетровського клінічного онкологічного центру, що дало можливість виявляти й лікувати захворювання на ранній стадії. У новому Бюджетному кодексі застосування такого екологічного коефіцієнта при розподілі обсягів медичної субвенції не передбачено — тим часом як за індексом екологічного виміру регіон займає останнє, 27- ме, місце серед усіх областей України.
Згідно із внесеними до Бюджетного кодексу змінами, екологічний податок зараховується до прибутків загального фонду місцевих бюджетів і в такий спосіб втрачає цільове призначення. У зв'язку з обмеженістю ресурсу загального фонду місцевих бюджетів — виконання соціально захищених статей — кошти, що надходять за забруднення природного середовища як екологічний податок, фактично не будуть спрямовані на заходи з виконання вкрай необхідних екологічних програм. — Враховуючи викладене, пропонуємо зберегти цільовий напрям використання екологічного податку та включити його до складу доходів спеціального фонду місцевих бюджетів, — зазначено у зверненні.
С полным текстомпубликации можно ознакомиться в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
Новікова К. І.Аналіз сучасного стану та перспектив розвитку регіональної інноваційної системи Дніпропетровської області
// Вісник Академії митної служби України. Серія: "Економіка" . - 2015. - № 1. - С. 42-50.( 01.01.2015 )
Дніпропетровська область є досить привабливим регіоном для іноземних інвесторів, частка прямих іноземних інвестицій протягом останніх п’яти років у середньому становить 11,7 %. Обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення в регіоні вищий, ніж аналогічний показник по Україні. Однак спостерігаємо уповільнення темпів зростання обсягів прямих іноземних інвестицій та їх суттєве скорочення на початок 2015 р. як на макроекономічному, так і на регіональному рівні (табл. 1). Підсумком роботи промисловості Дніпропетровської області за 2012 р. стало зростання темпів виробництва продукції порівняно з попереднім періодом у всіх основних видах промислової діяльності. Проте, починаючи з 2013 р., щорічні темпи падіння індексу промислового виробництва області становили 3,8 %, 6,1 % та 3,2 % відповідно, що зумовлено скороченням обсягів випуску продукції на основних промислових підприємствах: переробних, зайнятих у добуванні корисних копалин і розробленні кар’єрів, а також у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (рис. 2). Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте библиотеки им. Вернадского: http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?I21DBN=LINK&P21DBN=UJRN&Z21ID=&S21REF=10&S21CNR=20&S21STN=1&S21FMT=ASP_meta&C21COM=S&2_S21P03=FILA=&2_S21STR=vamsue_2015_1_8