У дніпровських міських управліннях соціального захисту населення доступні 15 видів соціальних державних допомог та компенсацій, призначених для дніпрян з дітьми, зокрема й пільгових категорій.
У 2024 році мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину в Україні збільшився до 1 281,5 грн для дітей віком до 6 років та 1 598 грн для дітей віком від 6 до 18 років у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму.
В Україні працюючі жінки та жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, при оформленні листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами отримують відповідну допомогу
З початком війни на території України було введено чимало заборон, кредитних канікул, різноманітних пільг, фінансових послаблень, які звільняли українців від обов’язкових виплат. Звідси побутує думка, що платник аліментів не зобов’язаний їх сплачувати під час дії воєнного стану. Проте це не зовсім так.
Не всі знають, як правильно та безболісно ділити нерухомість. Існують шляхи, якими можна скористатись заздалегідь. Про це Відкритому розповів аналітик, директор ЛУН Денис Суділковський
Досліджуються питання про встановлення факту проживання сторін однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання майна, набутого у цей період, спільною сумісною власністю та його поділ.
Якщо батьки не сплачують аліменти з якихось причин (не бажають, або не мають можливості утримувати дитину, перебувають у місцях позбавлення волі або їхнє місце проживання невідоме тощо), тоді допомагає держава.
Кабінет Міністрів схвалив постанову щодо спрощення процедури надання дозволу на виїзд дитини за межі України. Відповідно до нововведень, буде реалізовано можливість надання згоди одного з батьків на тимчасовий виїзд за межі України дитини в супроводі другого з батьків з використанням мобільного додатка порталу «Дія» та накладанням на відповідну заяву кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» («Дія ID»).
У період воєнного стану на території України не припиняється стягнення аліментів із заробітної плати та інших доходів боржника. Це стосується і тих, хто перебуває на окупованих територіях або виїхав за кордон.
//Голос України. - 2023. - №167. - С.2( 01.09.2023 )
Пошуку відповіді на це складне та болюче питання була присвячена робота парламентської Тимчасової слідчої комісії на захист прав дітей (ТСК), головою якої був народний депутат Павло Сушко.
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9271, який дозволяє вагітним жінкам самостійно обирати, коли вони підуть у декретну відпустку.
У червні 2022 року за заявою батька державний виконавець відновив провадження, оскільки через військову агресію рф мати з дитиною виїхали до Німеччини, постановив забезпечити спілкування дочки й батька щонеділі за допомогою будь-якого додатка чи месенджера у форматі відеозв’язку.
У 2021 році суд визначив графік зустрічей батька з дитиною, державний виконавець відкрив провадження, встановив періодичність і тривалість зустрічей згідно з виконавчим листом. У січні 2022 року провадження було закінчене на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».
Кожна українська сім’я переживає війну по-різному. Хоч РАЦСИ і звітують, що розлучень порівняно з минулим роком втричі поменшало, психологи і юристи кажуть, багато їхніх клієнтів вирішили розірвати відносини.
Час догляду за дитиною до трьох років зараховується до страхового стажу матері, яка на час народження дитини не перебувала у трудових відносинах, – на підставі свідоцтва про народження дитини.
Середній розмір декретної допомоги від ФССУ склав вже 49,5 тисячі гривень за підсумками серпня, це на 4,6 тисячі більше, ніж за той же місяць минулого року
//Юридична газета. - 10 вересня 2022( 10.09.2022 )
Відтепер можливо подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не тільки офлайн, а й онлайн на порталі Дія. Онлайн-послуга “Усиновлення: реєстрація кандидатом” на порталі надає можливість у будь-який час доби подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи.
// Юридичний вісник України. - 2022. -№ 5. - С. 15( 10.02.2022 )
Передбачено, що сукупний розмір аліментів, який підлягає стягненню на дитину, має бути необхідним та достатнім для забезпечення її гармонійного розвитку і не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму.
Українки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, матимуть право на оформлення допомоги по вагітності та пологам.
Надано Інформацію про проєкт «Стягнення аліментів за 45 днів». Пропонується довірителям з усієї України дешевий і швидкий спосіб отримання аліментів на дитину
Позасудовий спосіб поділу спільного майна подружжя, прямо передбачений главою 26 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), главою 8 Сімейного кодексу (далі — СКУ) та іншими нормативно правовими актами, що є одним із видів захисту прав громадян. Тому, відповідно в разі поділу спільного майна подружжя сторони правочину звертаються не до судових органів, а до органів нотаріату.
Надано роз'яснення про чинне сімейне законодавство. Основна увага приділена окремим особливостям взаємодії стягувача аліментів та їх платника з державним або приватним виконавцем.
//Юридичний вісник України. - 2021.- №1-2. - С.23( 21.01.2021 )
...якщо сім’я розпадається й постає питання про розподіл майна після розлучення, як ділити автомобіль, особливо якщо кредит за нього погашали зі спільних коштів? А якщо кредит погашений частково? Відповіді на ці запитання про розподіл майна після розлучення є в двох справах, які нещодавно закінчив слухати Верховний Суд.
Зміна національності чинним законодавством не передбачена, оскільки указ Президента України від 31.12.1991 року №24 «Про порядок зміни громадянами України національності» втратив чинність згідно з указом Президента України від 27.01.1999 року №70. Отже, чинним законодавством України не передбачено зазначення в актових записах цивільного стану та свідоцтвах про народження національність батьків дитини чи осіб, які вступають у шлюб.
Якщо я живу і працюю за кордоном, отримую заробітну плату у відповідній валюті, то як буде присуджуватись розмір виплати аліментів? І чи обов’язково бути присутнім на судовому засіданні?
Ольга Мельниченко
У разі розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану питання відновлення дошлюбного прізвища вирішується при державному розірванні шлюбу.
У 2017—2018 роках було проведено три етапи змін аліментного законодавства, спрямовані на спрощення доступу правосуддя у цих справах і на боротьбу з несплатою аліментів. У ході таких законодавчих реформ було суттєво змінено регулювання питань щодо зміни способу та розміру аліментів.
Сестра планує подати позов про стягнення аліментів (проживає з дитиною 6 років). Напишіть, будь ласка, список усіх документів, які потрібно подати до суду. Дякую.
Наличие у истицы документов, связанных со смертью и захоронением, не подтверждает фактов ее нахождения в фактических брачных отношениях, совместного проживания, ведения общего хозяйства и наличия взаимных прав и обязанностей с умершим
Механізм прийняття та розгляду заяв про зміну прізвища фізичних осіб — громадян України визначено в Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 за №915 (із змінами та доповненнями, далі порядок).
На жаль, у жінок часто виникають проблеми, пов’язані з незнанням своїх прав у пологових будинках. Для того, аби вміти захистити себе, необхідно завчасно дізнатися про свої права.
«Урядовий кур’єр» продовжує рубрику «Запитайте в експерта», започатковану 20 вересня. У першій публікації фахівець відповідав на запитання, пов’язані з усіма аспектами стягнення аліментів на дитину в судовому порядку. Сьогодні йтиметься про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя
Згідно зі статтею 103 Сімейного кодексу України шлюбний договір на вимогу одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якої цим договором порушені, може бути визнаний недійсним за рішенням суду з підстав, встановлених Цивільним кодексом України.
Що необхідно знати батькам та особам, які провадять господарську діяльність у сфері розваг і громадського харчування, аби не потрапити у складні життєві ситуації та не мати проблем із правоохоронними органами?
Міністр соціальної політики України Андрій Рева під час засідання Кабінету Міністрів України 13 березня зазначив, що Урядом здійснюються послідовні кроки щодо посилення соціальної підтримки сімей з дітьми та презентував відповідний проект нормативного акта.
За його словами, ще в минулому році Урядом було ініційовано ряд заходів, спрямованих на підтримку відповідального батьківства, збереження інституту сім’ї та створення належних умов щодо виховання дітей в родинах.
В Днепре реорганизуют детские социальные центры. Раньше в них могли находиться женщины на последнем месяце беременности или с одним полуторагодовалым ребенком. После реорганизации в центре смогут жить мамы с одним или тремя детьми, вне зависимости от их возраста.
Кінець минулого року та початок нового, приніс багато нововведень в правовому полі. Не оминув змін і Сімейний кодекс України, як основний документ, що регулює сімейні правовідносини.
Как теперь, после принятия двух законов, можно будет воздействовать на неплательщиков алиментов, «ФАКТЫ» поговорили с юрисконсультом известного киевского юридического бюро «Юрий Кормушин и партнеры» Ольгой Кормушиной.
В соответствии с Законом Украины «О пенсионном обеспечении» (статья 56, пункт «ж»), время ухода неработающей матери за малолетними детьми (но не дольше, чем до трехлетнего возраста каждого ребенка), засчитывается в стаж работы.
С 1 декабря увеличатся максимальные и минимальные размеры алиментов
Разработан законопроект, ужесточающий административные меры в отношении злостных неплательщиков алиментов — тех, которые уклоняются от уплаты шесть месяцев и более.
Какие же дополнительные меры предусмотрены?
8 липня 2017р. набрали чинності зміни до Сімейного кодексу України та Цивільно процессуального кодексу України. Відповідно до яких внесені значні зміни в порядок та розмір стягнення аліментів на неповнолітніх дітей.
Чинним законодавством передбачено право працівників, які мають дітей, на оплачувану соціальну додаткову відпустку. Частіше за все цю відпустку працівники використовують влітку. Отже, сьогодні ми відповімо на усі запитання стосовно надання цієї відпустки.
Во время кризиса многодетным семьям приходится нелегко. Сейчас трудно одеть, обуть и выучить одного ребенка. А как быть, если в семье трое, четверо и больше малышей? В таком случае на помощь приходит государство.
21 февраля вступил в силу Закон от 26.01.2016 № 936-VIII о внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления социальной защиты детей и поддержки семей с детьми.
В настоящее время такое пособие получают более 393 тысяч человек. Заместитель директора департамента государственной социальной помощи Министерства социальной политики Украины рассказала, какие суммы полагаются детям-инвалидам и инвалидам с детства в 2016 году.
Теперь право на получение этих видов помощи предоставляется в зависимости от доходов семьи. Поэтому многим получателям данное пособие с 2016-го выплачиваться не будет. В то же время немало граждан сможет перейти на другой вид пособия — помощь малообеспеченным семьям. Более того, не исключено, что в ходе постепенных реформ социальной сферы пособие по малообеспеченности останется чуть ли не единственным, главным видом государственной поддержки наших сограждан.
Всем получателям данного вида помощи нужно на протяжении трех первых месяцев года прийти в управления социальной защиты и подать справки о своих доходах
Герцева ДаринаВиплати матерям-одиначкам: як отримати допомогу та скільки платять в умовах воєнного стану
//Події тижня. - 2024. - №26. - С.4( 03.07.2024 )
В умовах воєнного стану в Україні строк виплати державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Виплати здійснюються за повний місяць без необхідності звернення особи до структурних підрозділів:
безперервність виплат: виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив строк її перегляду. Після завершення воєнного стану громадяни мають оновити документи протягом місяця, щоб продовжити отримувати допомогу; З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Тепер в оновлений «Пакунок малюка» додали товари, які мають попит, наприклад багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
Для отримання соціальної допомоги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за фактичним місцем проживання або за місцем реєстрації. Серед основних документів, які потрібно надати, — паспорт, ідентифікаційний код заявника та свідоцтво про народження дитини», — розповіла начальниця відділу прийому громадян з питань надання усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Новокодацького району Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради Наталія Прокопенко. З повним текстом можна ознайомитись ж в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/231896
"Шлюб по відеозвʼязку в "Дії" — уряд підтримав постанову. Українці зможуть одружуватися просто в застосунку. Це особливо актуально для військових та пар, які через війну перебувають на відстані", - зазначив Федоров.
За його словами, одружувати наречених по відеозвʼязку буде працівник ДРАЦСу, а документи вони засвідчать "Дія.Підписом".
З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
.Деякі особливості виплати лікарняних по деякі особливості виплати лікарняних по вагітності та пологах вагітності та пологах
Допомога по вагітності та пологах надається у розмірі, який компенсує 100% середньої заробітної плати (доходу). Порядок обчислення середньої зарплати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим держав¬ним соціальним страхуванням, в тому числі допомоги по вагітності та пологах, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1266 від 26.09.2001 р. і Розмір допомоги обчислюється із заробітної Плати (доходу) за останнім місцем роботи (діяльності) шляхом ділення суми заробітку за 12 місяців, що переду- і ють місяцю настання страхового випадку, на КІЛЬКІСТЬ
календарних днів.
...З 1 січня максимальний розмір допомоги для жінок, що працюють, становить 106 500 грн. на місяць (15 мінімальних заробітних плат), а мінімальний - 7100 грн.
Скільки календарних днів оплачується?
Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю:
•126 днів (70 днів до пологів та 56 після);
•140 календарних днів (70 днів до пологівта 70 після) у разі народження двох дітей або ускладнених пологів;
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.
Левчук НаталіяАліменти на дитину в умовах воєнного стану
...у період дії воєнного стану батьки не звільняються від обов’язку утримувати дитину та сплачувати аліменти й у разі якщо один із батьків ухиляється від їх сплати варто:
— звернутися із заявою до виконавчої служби, якщо вже є рішення суду про сплату аліментів;
— звернутися до поліції за місцем проживання із заявою, якщо один із батьків приховує свої доходи;
— отримати допомогу від держави;
— подати позов до суду, якщо нема змоги стягнути аліменти. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
“Один із гарантованих способів безболісно розділити майно після розлучення – шлюбний контракт. Чомусь українці переконані у тому, що його можна підписувати лише до дня весілля. Насправді ж шлюбний контракт можна підписати в будь-який момент, навіть перед самим розлученням.
Вносити зміни також можна завжди. Окрім цього, шлюбні договори бувають різні, і там можна записувати різні речі. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/228181
Морозов ЄвгенВстановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу
...предметом доказування у справах про встановлення факту проживання чоловіка та жінки однією сім`єю без реєстрації шлюбу є факти спільного проживання, ведення спільного господарства, наявності в сторін спільного бюджету, проведення спільних витрат, придбання майна в інтересах сім`ї, наявності між сторонами взаємних прав та обов`язків, притаманних подружжю. Критеріями, за якими майну може бути надано статус спільної сумісної власності, є: 1) час набуття такого майна; 2) кошти, за які таке майно було набуте (джерело набуття); 3) мета придбання майна, відповідно до якої йому може бути надано правовий статус спільної власності подружжя. З урахуванням зазначеного, при вирішенні спору про поділ майна необхідно установити як обсяг спільного нажитого майна, так і з`ясувати час та джерела його придбання, а вирішуючи питання про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, суд має встановити факти спільного проживання однією сім`єю; спільний побут; взаємні права та обов`язки. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:
...перше ми б вам порадили звернутися з письмовим клопотанням до Державної виконавчої служби або до державного виконавця, який відкриє виконавче провадження, щоб вони витребували інформацію про те, чи перетинав боржник кордон України.
Крім того, якщо він тривалий час не сплачує аліменти, то вчиняє кримінальне правопорушення, оскільки в Україні встановлена кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів. Тому наступний крок такий: вам потрібно взяти довідку щодо заборгованості у сплаті аліментів й звернутися із заявою про кримінальне правопорушення до правоохоронних органів. Останні мають відкрити кримінальне провадження про злісне ухилення від сплати аліментів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті: https://lexinform.com.ua/yuridychna-praktyka/yak-styagnuty-alimenty-z-borzhnyka-yakyj-perebuvaye-za-kordonom/
.Варто знати: за що позбавляють батьківських прав?
//Наше місто. - 2024. - №4. - С.5( 01.02.2024 )
Так, відповідно до статті 164 Сімейного кодексу, позбавлення батьківських прав необхідно, якщо батьки:
•не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
•ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
•жорстоко поводяться з дитиною;
•є хронічними алкоголіками або наркоманами;
•вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
• засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Якщо позбавлення відбулося - що саме втрачають батьки?
■/ втрачають особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18
.Допомога дітям, батьки яких не сплачують аліменти
//Наше місто. - 2024. - №4. - С.5( 01.02.2024 )
Згідно з Постановою Кабміну України від 22.02.2006 № 189, ця допомога є тимчасовою (встановлюється кожні 6 місяців до 18-річчя дитини). Для її оформлення слід звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, який утримує дитину.
Документи:
заява;
свідоцтво про народження дитини;
декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).
А також:
рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину;
довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
♦ повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
.Пакунок малюка
//Події тижня. - 2024. - №3. -С. 5( 01.02.2024 )
Із початку нового року вміст пакунка малюка буде скориговано:
- збільшать кількість або додадуть товари, які користуються попитом, наприклад багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят;
-збільшено розмір пледа-ковдри
для більш зручного використання;
зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малюки швидко виростають (бодіки, штанціповзунки).
Також у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бейбібокса 2024 року зросте до 7689 грн
(вартість пакунка малюка становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, 2024 року
- цей прожитковий мінімум становить 2563 грн). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
Оформити згоду на виїзд дитини в електронній формі зможуть батьки, які мають паспорт громадянина України у формі ID-картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Формування заяви буде безоплатним.
Проте якщо немає відповідних документів або технічної можливості формування заяви засобами порталу «Дія», зберігається класичний спосіб оформлення згоди на виїзд у нотаріуса. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Окремим питанням, яке постало в існуючих умовах, стало стягнення аліментів із військовослужбовців. Закон не містить жодних винятків щодо цього та покладає на них обов’язок неухильно утримувати дітей. Стягнення аліментів здійснюється на загальних засадах та з усіх видів доходів таких платників. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/224292
.Несплата аліментів: наслідки для батьків та дітей
Позови до боржника пред'являються в суд за місцем його проживання або перебування. Також можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. Позивачі у справах про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Боржники по аліментах у майбутньому не зможуть вимагати у старшому віці допомоги та аліментних платежів від дорослих дітей. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
//Голос України. - 2023. - №167. - С.2( 01.09.2023 )
своєчасний та повний облік цієї категорії дітей, як зазначає народний депутат, — це основа, з якого починається шлях дитини до родини.
Так, законодавчо цей процес має передбачати, що при набутті дитиною відповідного статусу — дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування — дані про це фахівцями служби у справах дітей громади вносяться у відповідну облікову картку дитини та включаються до Банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і робиться відмітка про те, чи підлягає дитина усиновленню. І з цього моменту дані про дитину мають бути відкриті для місцевих кандидатів в усиновлювачі.
Через місяць, за відсутності охочих у громаді усиновити цю дитини, її дані передаються на регіональний рівень. І тоді дитину мають змогу першочергово усиновити кандидати з цієї області, а при їх відсутності — з інших областей.
Ще через місяць анкета дитини, якщо не вдалося знайти для неї кандидатів в усиновлення, передається на центральний рівень.
Через рік перебування дитини на центральному рівні, за відсутності національних усиновителів, дитина підлягає міждержавному усиновленню. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також в інтернеті:http://www.golos.com.ua/article/373049
Пєнов ВолодимирЖінки в Україні зможуть самі обирати, коли йти в декретну відпустку: як це працює
//Фокус. - 2023. - 26 липня( 08.08.2023 )
Наприклад, жінка може піти в декретну відпустку за 20 днів до пологів, а потім повернутися на роботу через 106 днів після пологів. Загальна тривалість відпустки залишиться незмінною — 126 днів.
Якщо жінка не хоче переносити частину відпустки до пологів або у неї є медичні протипоказання, вона може скористатися стандартним розподілом днів відпустки. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
Слухання справ у регіонах, де немає окупації, не змінилося. Для окупованих територій Верховний Суд визначає підсудність, наприклад, мелітопольські справи слухають у Запоріжжі. У місцях, де не було окупації, але були масові обстріли, зокрема у Харкові, справи певний час не слухали, але восени відновили. З повним текстом можна ознайомитись на сайті газети:
Батько просив суд визнати відповідну постанову державного виконавця неправомірною.
Суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні скарги, оскільки в судовому рішенні, яке підлягає примусовому виконанню, не визначено місця зустрічей батька з дитиною, встановлення цього місця покладено на державного виконавця. Після 24 лютого 2022 року фізичні зустрічі дитини з батьком унеможливлені. Державний виконавець визначив час побачення стягувача (батька) з дитиною, враховуючи позицію сторін та інтереси дитини.
У червні 2022 року за заявою батька державний виконавець відновив провадження, оскільки через військову агресію рф мати з дитиною виїхали до Німеччини, постановив забезпечити спілкування дочки й батька щонеділі за допомогою будь-якого додатка чи месенджера у форматі відеозв’язку.
Батько просив суд визнати відповідну постанову державного виконавця неправомірною.
Суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні скарги, оскільки в судовому рішенні, яке підлягає примусовому виконанню, не визначено місця зустрічей батька з дитиною, встановлення цього місця покладено на державного виконавця. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті :
«Якщо Ви змінили прізвище, то протягом місяця треба змінити і паспорт громадянина України, і закордонний паспорт, а також ідентифікаційний код, водійське посвідчення, страховий поліс і банківські реквізити. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
Дистанційно можна розірвати шлюбний договір у судовому порядку. Для цього потрібно найняти адвоката. На сьогодні це без проблем можна зробити онлайн. Якщо обидві людини в Україні, у них немає дітей та є взаємна згода – то заяву можна подати до РАЦС. Тоді вам дають 30 днів аби ви мали можливість передумати. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://gorod.dp.ua/news/215438
.Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН для одиноких матерів: як отримати у Дніпрі
//gorod.dp.ua/news/213104( 19.12.2022 )
Розмір — 2 220 грн на місяць, які виплачуються одразу за 3 місяці (6 660 грн) одним платежем через центри Western Union або відділення банків-партнерів. Для подання заявки на отримання виплат жінкам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення — там видають QR-коди.
«Одинокі матері — це жінки, які офіційно не перебувають у шлюбі, і у свідоцтві про народження їхніх дітей не вказаний батько або вказаний зі слів матері. Такі жінки мають відповідний витяг із сімейного кодексу України ст. 135 та отримують допомогу одиноким матерям за місцем мешкання.
При поданні заяви на отримання допомоги від ООН жінці необхідно звернутися особисто. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний номер та свідоцтво про народження дитини. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:
Пунктом 1 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що страхові внески за жінок, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, сплачуються з 01.01.2005.
Тому якщо жінка доглядала за дитиною віком до трьох років у період з 01.01.2004 по 31.12.2004, то такий період враховується до її страхового стажу на підставі документу, що підтверджує факт отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (наприклад, довідки управління соціального захисту населення, яке виплачувало жінці допомогу).
•Після 1 січня 2005 року
Час догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу матері, якщо вона отримувала відповідну допомогу, за даними системи персоніфікованого обліку.
Незалежно від того, чи працювала жінка до виходу у відпустку по догляду за дитиною до трьох років чи ні, їй цей період зараховується до страхового стажу, оскільки нарахування та сплата страхових внесків за неї здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
З повним текстом можна ознайомитись на сайті газети:
Коган РоманЯк розлучитися або стягнути аліменти перебуваючи за кордоном
//gorod.dp.ua/news( 21.10.2022 )
Достатньо зв’язатися та укласти договір з адвокатом у будь-який зручний та законний спосіб (наприклад підписати його через «Дія підпис»)», – розповів адвокат Роман Коган.
У найкоротші терміни адвокатом будуть сформовані та подані усі необхідні документи, а ваші інтереси будуть представлені та захищені у суді на території України
Допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.
Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.
Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки.
Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
під час дії воєнного стану в одержувача та платника аліментів, як і у мирний час, є право на укладення між собою договору про утримання дитини. Вимоги до форми та змісту такого договору не змінилися – договір має бути посвідчений нотаріально, а його умови не можуть обмежувати права дитини у порівнянні з тим обсягом прав, який встановлює закон.
Договір про утримання дитини можна укласти не тільки на території України, але і за кордоном – у посольстві або консульстві України у державі перебування сторін договору. Альтернативним варіантом є посвідчення договору в іноземного нотаріуса, який має повноваження на засвідчення справжності підписів сторін. У випадку посвідчення договору в іноземного нотаріуса батькам варто буде легалізувати договір для його подальшого використання в Україні або в інших країнах, якщо є відповідна потреба.
Зобов'язання з утримання дитини, закріплені в договорах, укладених до введення воєнного стану, так само залишаються чинними та обов'язковими до виконання. При цьому у разі невиконання платником аліментів своїх обов'язків одержувач аліментів має право звернутися до нотаріуса для вчинення на договорі виконавчого напису і розпочати процедуру примусового виконання.
Пресслужба МінсоцполітикиУсиновлення дитини: зареєструватися кандидатом можна онлайн
//Юридична газета. - 10 вересня 2022( 10.09.2022 )
Щоб подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі:
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.
2. Оберіть послугу у списку, а саме “Усиновлення: реєстрація кандидатом”.
3. Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли би усиновити: стать, вік тощо.
4. Дочекайтеся отримання даних з реєстрів – до 15 хвилин.
5. Продовжіть заповнювати заяву – завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.
6. Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.
Послуга є безкоштовною. Подання заявки займає не більше 30 хвилин. Після опрацювання заявки служба у справах дітей перевірить житлові умови заявника та, якщо усе відповідає вимогам до усиновителя, направить на навчання і подальшу реєстрацію кандидата в усиновлювачі.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Підставою для цього є ч. 2 ст. 32 Сімейного кодексу України, яка передбачає можливість реєстрації шлюбу в день подання заяви, якщо є безпосередня загроза для життя нареченого або нареченої. Сьогодні, на жаль, можна говорити про наявність загрози для життя всіх громадян, тому цим правом може скористатися кожен.
Повноваження зареєструвати шлюб
В умовах воєнного стану зареєструвати шлюб може працівник відділу ДРАЦС. Скласти акт, який підтверджує факт реєстрації шлюбу особою, яка має право укласти шлюб дистанційно, може її безпосередній командир (начальник) та керівник закладу охорони здоров’я. Державну реєстрацію шлюбу громадян України, які перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.
Шлюб дистанційно
В умовах війни укласти шлюб дистанційно, без присутності нареченої або нареченого можуть:
•військовослужбовці Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Національної гвардії або іншого створеного відповідно за закону військового формування;
•поліцейські, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Кримінально-виконавчої служби;
•особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки;
•працівники закладів охорони здоров’я.
З повним текстом можна ознайомитись на сайті газети:
. Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі В Україні збільшиться мінімальний розмір аліментів
// Юридичний вісник України. - 2022. -№ 5. - С. 15( 10.02.2022 )
Законом встановлюється, що якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій вона виховується, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Коваленко СергійВідпустка з догляду за дитиною: як уникнути дискримінації?
Голос України. - 2022. - №11. - С.2( 21.01.2022 )
Правом на відпустку для догляду за дитиною пропонується наділити «законних представників дитини, разом з якими вона проживає», замість невизначеного терміна «інші родичі дитини». Адже на практиці непоодинокими є випадки, коли через відсутність визначення терміна «інші родичі» та переліку документів на підтвердження фактичного догляду за дитиною працівникам відмовляють у праві на таку відпустку.
Законопроектом також визначається право бабусі, дідуся чи законного представника дитини на відпустку для догляду за дитиною, яка є сиротою, позбавлена батьківського піклування та/або мати чи батько якої є одинокими. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Якщо мати дитини скористається послугою конфіденційних пологів, то вона вважатиметься невідомою, а державна реєстрація народження дитини здійснюватиметься за рішенням органу опіки та піклування. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Українки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, матимуть право на оформлення допомоги по вагітності та пологам.
Що потрібно буде робити для проведення донарахування зазначеної допомоги в разі ускладнених пологів. Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики у Facebook. Із 1 вересня 2021 р. зазначені жінки повинні будуть подати інформацію про номер запису щодо сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Запустивши цей проєкт, ми зрозуміли, що більшість жінок, у яких на руках є рішення про стягнення аліментів, або не доходять до виконавчої служби, або на якомусь етапі розчаровуються через невчасне виконання державними виконавцями своїх обов’язків.
Тож ми розробили механізм стягнення не через державних виконавців, а через приватних. Вони у даному виді виконавчого провадження не мають усіх важелів тиску на боржників, на відміну від державних, але враховуючи спосіб звернення і те, що вони діють на приватних засадах, виконують свої обов’язки сумлінніше і швидше, даючи довірителям реальні результати.
Проаналізувавши статистику недоотриманих аліментів та кількості розлучень в Україні, ми зрозуміли, що адвокати мають пропонувати довірителям саме стягнення аліментів, у т.ч. за судовим наказом. Повідомляти всі нюанси, плюси, мінуси, переваги, перспективи цього методу на майбутнє, адже на сьогоднішній день замінити судовий наказ судовим рішенням майже нереально.
Ми назвали свій проєкт «Отримай аліменти за 45 днів». Цього часу достатньо, щоб отримати від клієнта документи, проаналізувати їх, підготувати заяву про звернення до суду на стягнення аліментів за судовим наказом, і щоб суд встиг її розглянути. Тоді залишається отримати цей судовий наказі подати у виконавчу службу для відкриття провадження на стягнення. Цим проєктом ми хочемо заохотити жінок не втрачати кошти і час, не боятися високого адвокатського гонорару, а звертатися до суду за стягненням аліментів, використовуючи цей швидкий і ефективний спосіб. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/alimenti-za-45-dniv.html
Соболєв ДмитроПозасудові способи поділу спільної власності подружжя
Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав із поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом спільної сумісної власності подружжя.
Укладення договорів про поділ спільного майна подружжя посвідчується нотаріусом за умови встановлення факту, що таке майно було придбане за час шлюбу, а також що це майно є об’єктом спільної сумісної власності. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:https://lexinform.com.ua/sudova-praktyka/pozasudovi-sposoby-podilu-spilnoyi-vlasnosti-podruzhzhya/
Передусім варто зазначити, що малозабезпечена сім’я - це родина, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї. (Прожитковий мінімум — визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення), повідомляє Мінсоцполітики.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям — щомісячна допомога, яка надається таким родинам у грошовій формі в розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу родини.
Родина, яка має намір отримати таку допомогу, повинна відповідати певним критеріям. Отже, така допомога буде призначена, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:
♦ сплатили або за них був сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
У громадян і навіть у юристів досить часто побутує хибна думка про неможливість звернутися до приватного виконавця для стягнення аліментів. Однак це помилкове уявлення. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», існують певні обмеження щодо кола питань, якими не може займатися приватний виконавець. Серед таких обмежень є низка сімейно-правових питань (наприклад, відібрання дитини, спілкування з дитиною). Але на аліменти це не поширюється, тобто приватний виконавець може займатися питаннями примусового стягнення аліментів.
Інша причина зазначеного вище помилкового уявлення обумовлена обмеженням можливостей приватного виконавця вживати певні заходи впливу до платника аліментів. До речі, у виконавчому провадженні платник аліментів називається боржник, а їх одержувач — стягувач. Зауважу, що навіть за відсутності заборгованості за аліментами особа називається боржником, оскільки це найменування сторони виконавчого провадження.
Законом України «Про виконавче провадження» (далі — Закон), Кодексом України про адміністративні правопорушення та низкою інших законодавчих актів України було запроваджено низку заходів та обмежень до платника аліментів, в якого виникла заборгованість за аліментами у сумі платежів щонайменше за три місяці. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Заглада ЛюдмилаРозподіл майна при розлученні: як поділити автомобіль?
//Юридичний вісник України. - 2021.- №1-2. - С.23( 21.01.2021 )
Перша справа про розподіл майна при розлученні доволі проста. Історія сталася в одному районному центрі Полтавської області. П’ятнадцять років тому пара зареєструвала шлюб і на сьомому році спільного життя придбала авто, порівняно нову «Тойоту». Чоловік казав потім, що гроші на неї дістав він, продавши стару машину своєї матері. Новий автомобіль був оформлений теж на чоловіка.
Не дотягнувши трохи до десяти років, пара розлучилася. Розлучення не оформлювали, але дружина звернулася до суду з позовом про стягнення з чоловіка аліментів на спільну дитину, і її вимога була задоволена. Однак за деякий час чоловік запропонував зробити ще одну спробу врятувати шлюб. Дружина погодилася й навіть подала до виконавчої служби заяву про закриття провадження щодо стягнення аліментів. Однак коли пара намагалася налагодити стосунки, дружина раптом дізналася, що чоловік машину продав без її відома. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://lexinform.com.ua/yuridychna-praktyka/rozpodil-majna-pry-rozluchenni-yak-podilyty-avtomobil/
Костюченко ЮліяЧи можна змінити національність та анулювати шлюб з іноземцем
Відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 за №96/5 (із змінами та доповненнями), заява про анулювання актового запису цивільного стану за встановленою формою подається заінтересованою особою до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або за місцем зберігання актового запису, який підлягає анулюванню при пред’явленні паспорта або паспортного документа.
Разом із заявою про анулювання актового запису цивільного стану подаються: свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану, яке підлягає анулюванню; інші документи.
У разі анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану заявник додає письмове пояснення стосовно проведення подвійної державної реєстрації актового запису цивільного стану.
Анулювання поновлених або повторно складених актових записів цивільного стану проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану в разі виявлення первинного актового запису і за відсутності спору між заінтересованими особами.
При виявленні повторно складеного актового запису цивільного стану анулюванню підлягає актовий запис, який складений пізніше. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Перша можлива ситуація — коли платник аліментів проживає за межами України, а їх стягувач — на території України. Це одна з найскладніших ситуацій і, вочевидь, в такому випадку стягувачу аліментів буде необхідна кваліфікована правнича допомога. Також варто наголосити, що в таких справах з іноземним елементом застосовується не лише законодавство України, але також низка міжнародних багатосторонніх договорів у сфері стягнення аліментів (наприклад, Конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 р.) або двосторонніх договорів (наприклад, договір між Україною і Польщею про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах 1993 р.). Такі договори зазвичай передбачають, право якої держави підлягає застосуванню, та суд якої держави може розглядати справу про аліменти, а також встановлюють порядок взаємодії між органами влади різних держав з питань виконання рішення суду про стягнення аліментів.
Насамперед необхідно визначитися, в суді якої держави може розглядатися справа. Досить часто міжнародні договори передбачають підсудність справи як суду держави, в якій проживає стягувач аліментів, так і суду держави, в якій постійно проживає платник аліментів. Наголошу, що йдеться про постійне проживання особи в такій іноземній державі, що зазвичай передбачає проживання не менше 6 місяців упродовж року. У разі, якщо йдеться про тимчасовий виїзд за межі України, то можливість звернення до суду в такій державі відсутня.
В деяких випадках міжнародні договори закріплюють можливість судитися лише в тій державі, громадянином якої є дитина або стягувач аліментів (наприклад, Польща). В такому випадку звертатися доведеться саме до українського суду, незалежно від тривалості проживання в іноземній державі.
Якщо у стягувача є право вибору суду, до якого звертатися з позовом, тоді варто брати до уваги, що розмір аліментів в більш заможних державах є вищим, а тому доцільно розглянути можливість пред’явити позов у такій державі замість України. Наприклад, якщо платник аліментів проживає в Німеччині, а їх стягувач — в Україні, то доцільно розглянути можливість звернутися до суду в Німеччині, оскільки розмір присуджених там аліментів буде істотно вищим, ніж в Україні. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Статтею 113 СКУ передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Отже, вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, який змінював його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначених відповідних вимог у поданій позовній заяві до суду, а саме, потрібно чітко зазначити, що при розірванні шлюбу необхідно відновити дошлюбне прізвище.
У разі якщо питання про вибір прізвища не буде зазначене як позовна вимога у даній позовній заяві, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року №2398-VI (із змінами та доповненнями) (далі –– Закон), державна реєстрація зміни, зокрема прізвища проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, за місцем її проживання за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Спосіб стягнення аліментів: поняття та види Національне сімейне законодавство ще з радянських часів передбачало існування двох способів стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі та у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.
У першому випадку йдеться про стягнення аліментів у чітко визначеній сумі у гривнях (наприклад, 2 тис. грн). У другому — у вираженій дробом частині (наприклад, 1/3 чи 1/4) від різноманітних доходів платника аліментів. Передусім частка стягується з офіційної заробітної плати. Крім того, така частка може стягуватися також від відсотків, які платник аліментів отримує від розміщення депозиту в банку, від дивідендів, отримуваних платником аліментів, та ін.
Із запровадженням у національне законодавство можливості стягнення аліментів у наказному провадженні з’явився ще один спосіб — стягнення аліментів у розмірі 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Досить часто за інерцією цей спосіб стягнення сприймається як стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Варто також пам’ятати, що цей спосіб стягнення аліментів можливий лише у наказному провадженні. У разі заявлення такої вимоги у позовному провадженні суди зазвичай вдаються до самостійного обрання способу стягнення аліментів.
Обставини, які треба враховувати при виборі способу стягнення аліментів Кожен зі способів стягнення аліментів має свої переваги. Вибір конкретного способу стягнення аліментів залежить від низки чинників, які має врахувати стягувач аліментів. Насамперед ідеться про наявність у платника аліментів місця роботи та інших доходів, їхній розмір і правова природа, витрати, які стягувач несе для утримання дитини та які може довести доказами, тощо.
У разі стягнення аліментів у наказному провадженні очевидною є недоцільність стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Це пояснюється тим, що відповідно до положень ст. 182 Сімейного кодексу України (далі — СК України) та ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», мінімальний розмір аліментів, які буде стягувати виконавча служба, складає ті самі 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, незалежно від того, що буде зазначено в судовому рішенні. Тобто 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку — це найменший можливий розмір аліментів, право на отримання якого стягувач аліментів має за будь-яких умов. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://ukurier.gov.ua/uk/articles/alimenti-zmina-rozmiru-i-sposobu-styagnennya/
Простибоженко ОлегСтягнення аліментів: як правильно звернутися до суду
Національне законодавство закріплює обов’язок обох батьків брати участь в утриманні дітей незалежно від того, чи перебували батьки у шлюбі між собою.
Отже, перший документ, який належить надати суду — це свідоцтво про народження дитини. Саме цей документ фіксує, хто є батьками дитини.
Крім того, можна надати копію паспорта заявника та обов’язково реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше цей документ носив назву ідентифікаційний номер). У заяві належить обов’язково вказати правильний ідентифікаційний номер платника аліментів, а за можливості — надати його копію.
Ця інформація вноситься до виконавчого документа і саме за ним виконавцем у подальшому здійснюється пошук активів платника аліментів та його заробітної плати. Якщо в особи відсутній відповідний номер, тоді вказують паспортні дані.
2. Документ, що підтверджує місце проживання дитини разом із заявником
Національне законодавство наділяє правом на стягнення аліментів того з батьків, з ким проживає дитина. У разі якщо дитина не проживає з батьками, то звернутися до суду може інший законний представник. Наприклад, це може бути бабуся, яка встановила опіку над дитиною. Так само аліменти може стягувати відповідний інтернатний заклад або дитячий будинок сімейного типу, який виконує функцію опікуна щодо дитини.
Наголошу, що умовою стягнення аліментів є проживання дитини разом з особою, яка просить присудити їй аліменти. Якщо ця умова не дотримана, то відповідно в особи немає права на стягнення аліментів. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/styagnennya-alimentiv-yak-pravilno-zvernutisya-do-/
О НЮАНСАХ УСТАНОВЛЕНИЯ ФАКТА ПРОЖИВАНИЯ ОДНОЙ СЕМЬЕЙ
25 ноября 2019 года Верховный Суд в составе коллегии судей Второй судебной палаты Кассационного гражданского суда, рассмотрев в судебном заседании в порядке письменного производства кассационную жалобу гр-ки М., поданную ее представителем — адвокатом Ч. на постановление Апелляционного суда Днепропетровской области от 28 августа 2018 года, установил следующее.
Описательная часть
Краткое содержание исковых требований
В августе 2016 года гр-ка М. обратилась в суд с иском к территориальной общине в лице Индустриального районного в городе Днепре совета об установлении факта проживания одной семьей. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://pravo.ua/articles/o-njuansah-ustanovlenija-fakta-prozhivanija-odnoj-semej/
Мещан ІгорЯк держава захищає права дітей з інвалідністю
1. На яку державну соціальну допомогу мають право особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років?
Причину, групу інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність особам з інвалідністю з дитинства, визначає орган медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України. Причину і строк, на який встановлюється інвалідність дітям з інвалідністю, визначають лікарсько-консультативні комісії дитячих лікувально-профілактичних закладів.
Державна соціальна допомога призначається і виплачується: громадянам України, які постійно проживають на території України; іноземним громадянам та особам без громадянства, які переселилися з інших держав на постійне проживання в Україну; особам, які набули статусу біженців.
Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю призначають структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.
Особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», на пенсію і на державну соціальну допомогу згідно із Законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», призначається за вибором осіб з інвалідністю з дитинства (законних представників осіб з інвалідністю з дитинства, визнаних недієздатними, і дітей з інвалідністю) державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», або пенсія, або державна соціальна допомога згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».
Якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника (державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю») і на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», ці виплати призначаються одночасно.
Під законними представниками дітей з інвалідністю треба розуміти батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників.
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю призначається у таких розмірах:
— особам з інвалідністю з дитинства I групи — 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— особам з інвалідністю з дитинства II групи — 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— особам з інвалідністю з дитинства III групи — 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
— дітям з інвалідністю віком до 18 років — 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Зміну прізвища проводять за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану України відповідних актових записів цивільного стану і даних у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
Якщо в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану України немає актових записів цивільного стану, в які за підсумками державної реєстрації зміни імені необхідно внести зміни відповідно до закону, або даних в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян заяву про зміну імені може бути розглянуто тільки після їх поновлення та внесення відомостей до реєстру в установленому порядку.
Відповідно до п. 11 цього порядку, відділ державної реєстрації актів цивільного стану може відмовити у зміні прізвища.
Підстави для відмови у наданні дозволу на зміну прізвища такі: здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом; наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку; офіційне звернення правоохоронних органів інших держав про оголошення розшуку заявника; подання заявником неправдивих відомостей.
Відмову у наданні дозволу на зміну прізвища можна в установленому порядку оскаржити в суді.
У разі надання дозволу на зміну прізвища заявник у тримісячний строк може звернутися для державної реєстрації зміни прізвища до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, які складають актовий запис про зміну прізвища. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sho-potribno-znati-shob-povernuti-doshlyubne-prizv/
Лазаренко АлексейОтец за сына таки отвечает
//КП в Украине. - 2019. - №175. -С.12( 21.11.2019 )
Каждый случай индивидуален
В Кодексе об административных нарушениях есть две статьи, которые определяют ответственность родителей. Первая, 180-я - доведение несовершеннолетнего до состояния опьянения, тут все понятно. Вторая, 184-я - невыполнение обязанностей по воспитанию детей. Тут расплывчато.
- Обязанности конкретизирует Семейный кодекс, - разъясняет Павел Лазаренко. – На его статьи должна ссылаться полиция, когда составляет протокол. Первое и главное, что должны запомнить родители, - они отвечают за правонарушения, которые допускает ребенок до достижения возраста собственной ответственности. Но далеко не каждом случае на семью может быть наложено взыскание. Ситуацию следует изучать и анализировать как до составления протокола, так и в суде.
Эксперт приводит в пример записанную в Семейном кодексе обязанность родителей обеспечить получение ребенком полного общего среднего образования.
- В начале учебного года обычно проводится операция "Урок" - "детская" полиция, педагоги ходят по домам, чтобы узнать, все ли школьники приступили к занятиям. Если оказывается, что ребенок задержался с родителями в отпуске, делается отметка. Если родители жалуются, что не смогли купить ребенку ботинки на осень, информация передается в социальные службы, - говорит Алексей Лазаренко. – А если выясняется, что семья забыла про 1 сентября, родители заняты сами собой, а сын вместо уроков удит со старшими пацанами рыбу, проводится воспитательная работа и составляется протокол.
Надо отметить, что наказания для родителей по административному кодексу не такие уже и строгие. Хотя для малообеспеченных семей могут пробить дыру в бюджете.
Административные нарушения
Мелкое хулиганство
Статья 150-я Семейного кодекса гласит, что родители обязаны воспитывать ребенка в духе уважения к правам и свободам других людей, любви к своей семье, своему народу, своей Родине.З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/life/649822-otets-otvechaet-za-syna-za-chto-y-kak-nakazyvauit-rodytelei-podrostkov
Так, згідно зі статтею 8 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», кожний громадянин України має право на безоплатне отримання медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Вказане положення, зокрема, поширюється на отримання медичної допомоги жінкою під час вагітності та пологів.
Давайте розглянемо найпоширеніші права вагітних жінок. Згідно із Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», пацієнт має наступні права.
Право самостійно обирати собі лікаря
Або вимагати його заміни, якщо «спрацюватися» не вдалося. Не можна вважати це примхами вагітної — від гарного настрою, оптимістичного погляду в майбутнє в цьому особливому «положенні» залежить дуже багато. Не обов’язково ставати на облік в жіночу консультацію за місцем прописки — Законом визначено, що пацієнт має право бути прийнятим у будь-якій державній лікувальній установі на свій вибір, якщо ця медична установа має можливість забезпечити відповідне лікування. Крім того, лікар зобов’язаний у доступній формі пояснити мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів та прогноз на майбутнє, в тому числі ризики для здоров’я жінки та її дитини (ст. 39).
Право на психологічну підготовку до пологів
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15.07.2011 р. № 417 визначено, що в поліклініках та жіночих консультаціях вагітну та членів її родини готують до майбутнього батьківства у «Школі відповідального батьківства». Робота проводиться з використанням демонстраційних матеріалів, технічних засобів і предметів догляду за дитиною. Досить важливо кожному подружжю пройти цю школу. Саме там їх поінформують, як себе поводити під час вагітності, пологів і які вони мають права.
Право вибору пологового будинку й лікаря
Право на свободу вибору в охороні здоров’я закріплено в Європейській хартії прав пацієнтів, у статті 5 якої йдеться, що «кожен має право на свободу вибору між різними медичними процедурами та закладами (фахівцями) на підставі адекватної інформації».
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
9 сентября 2019 года Верховный суд в составе Объединенной палаты Кассационного гражданского суда своим постановлением в деле №760/4569/ 18-ц дал определение понятию дохода, с которого взимаются алименты, заметив, что понятие "доход" шире понятия "заработок", а потому начисление алиментов может осуществляться как с заработка должника от трудовых отношений, так и с его пассивных доходов, таких как проценты за размещение средств на депозитных счетах, доход от предпринимательской деятельности, кооперативов, аренды жилья и т.п. То есть на сегодняшний день есть законодательно урегулированное понятие "доход должника алиментов", из которого должны высчитываться алименты.
Розлучення подружжя завжди є емоційним, болісним та спірним процесом. З вашого питання є незрозумілим, чи була народжена в шлюбі дитина (діти) чи ні, тому розглянемо всі випадки розірвання шлюбу.
Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них, а також за спільною заявою подружжя (або за позовом одного з подружжя) на підставі рішення суду.
Розглянемо перший випадок, в якому шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ч.1 статті 106 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 року за №2947-ІІІ (із змінами та доповненнями) (далі — СК) подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
Згідно з ч.2 статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 за №2398-VI (із змінами та доповненнями) (далі — Закон), державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.
Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя (абз.2 ч.1 статті 106 СК). Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://ukurier.gov.ua/uk/articles/rozirvannya-shlyubu-ta-podil-spilnogo-majna-podruz/
Богуцька ЛюдмилаЩо може бути підставою недійсності шлюбного договору?
Відповідно до практики Верховного Суду недійсним критерієм правозгідності (правомірності) шлюбного договору є, по-перше, відсутність суперечностей між його змістом та вимогами закону, тобто відповідність договору імперативним нормам та, по-друге, дотримання моральних засад суспільства.
Касаційний цивільний суд ВС у своїх постановах звертає увагу на те, що договір, у тому числі шлюбний договір, насамперед є категорією цивільного права, а відповідно до статті 8 СК України у випадках договірного регулювання сімейних відносин повинні застосовуватися загальні норми статей 3, 6 ЦК України щодо свободи договору, а також глав 52, 53 ЦК України щодо поняття та умов договору, його укладення, зміни й розірвання. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://lexinform.com.ua/sudova-praktyka/shho-mozhe-buty-pidstavoyu-nedijsnosti-shlyubnogo-dogovoru/
Простибоженко ОлегСтягнення аліментів на дитину в судовому порядку
1. Хто може звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів і з кого такі аліменти стягують? Національне законодавство наділяє правом на стягнення аліментів того з батьків, з ким проживає дитина. Якщо вона не проживає з батьками, то звернутися до суду може інший законний представник. Наприклад бабуся, яка встановила опіку над дитиною, чи будь-який інший родич дитини за умови, що дитина перебуває під його опікою. Так само аліменти може стягувати відповідний інтернатний заклад або дитячий будинок сімейного типу, який виконує функцію опікуна щодо дитини.
Зверну увагу, що умова стягнення аліментів — проживання дитини разом з особою, яка просить присудити їй аліменти. Якщо цієї умови не дотримано, то в особи немає права на стягнення аліментів. Наприклад, якщо дитина проживає в дитячому будинку сімейного типу і має обох батьків (а так буває), то жоден з них не має права на стягнення аліментів з іншого. Таким правом наділений дитячий будинок, і стягнути аліменти він може з обох батьків.
Платником аліментів завжди є той з батьків, який проживає окремо від дитини, або навіть обоє батьків, якщо дитину влаштовано до відповідної установи, яка нею опікується. Доводиться постійно стикатися з уявленням громадян, що якщо батька чи матір позбавили батьківських прав, то він чи вона не повинні сплачувати аліменти. Але це не так, навпаки, законодавство зобов’язує суд стягнути аліменти з того з батьків, кого позбавлено батьківських прав, навіть якщо інший і не просить їх стягувати. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/styagnennya-alimentiv-na-ditinu-v-sudovomu-poryadk/
Кустов Олександр За перебування підлітків уночі в кафе чи розважальному закладі відповідає як останній, так і батьки
Що необхідно знати батькам та особам, які провадять господарську діяльність у сфері розваг і громадського...Що необхідно знати батькам та особам, які провадять господарську діяльність у сфері розваг і громадського харчування, аби не потрапити у складні життєві ситуації та не мати проблем із правоохоронними органами? З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://zib.com.ua/ua/138548-za_perebuvannya_pidlitkiv_unochi_v_kafe_chi_rozvazhalnomu_za.html
Петренко ПавелСтавим чадо на учет
//Сегодня. - 2019. - №106. - С.6( 12.06.2019 )
Рождение: правила регистрации
Сейчас документы для регистрации ребенка можно подать в роддоме или непосредственно в отделе государственной регистрации актов гражданского состояния (или попросту загсе), а также в Центре административных услуг (по месту фактического рождения ребенка или по месту жительства одного из родителей).
Есть возможность "поставить на учет" сына или дочь через интернет. Для этого нужно оформить заявление в электронной форме на сайте Министерства юстиции (веб-портал "Обращение в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния", для регистрации нужно зайти на адрес — dracs.minjust.gov.ua). Сделать это должны мама или папа малыша, правда, предварительно придется завести кабинет и подтвердить свою личность для системы: подойдут, в частности, ЕЦП (электронная цифровая подпись) илиBank ID. При регистрации новорожденного в актовой записи о рождении нужно указать следующие данные: фамилию, имя и отчество ребенка, ФИО его родителей; дату и место рождения ребенка; основные сведения о матери и отце ребенка (например, какое гражданство, находятся ли родители в браке), место жительства родителей и т. д.З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:
Шлюбний договір укладається у письмовій формі в трьох примірниках і нотаріально посвідчується державним або приватним нотаріусом. Хочу зауважити, що перед оформленням документів нотаріус повинен роз’яснити сторонам їхні права і обов’язки.
При цьому договір може бути укладено як особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, і тоді він вступає в силу в день реєстрації шлюбу, так і вже одруженою парою. У такому випадку документ почне діяти з моменту нотаріального посвідчення.
Що можна вносити в договір?
Загалом шлюбний договір регулює майнові відносини між подружжям та визначає їхні майнові права й обов’язки. Дружина та чоловік мають право внести в договір будь-які умови, які не суперечать чинному законодавству, наприклад З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.umoloda.kiev.ua/number/3451/188/132791/
... неповнолітні теж можуть одружитись, але для цього потрібне рішення суду.
Хто може звернутись до суду за наданням права на шлюб?
Заява до суду подається самостійно особою, яка досягла 16-річного віку.
Для того щоб дійти висновку про те, що ранній шлюб відповідатиме інтересам дитини, суд має отримати відповідні докази. Судова практика свідчить, що найчастіше такими доказами виступають: фактичне створення сім’ї, народження в такій сім’ї дитини, вагітність неповнолітньої жінки.
Відповідні судові справи розглядає суд за місцем проживання заявника.
Проституція сімейним станом або наречена за гроші
Які вимоги до заяви про надання права на шлюб?
У заяві про надання права на шлюб зазначаються:
- прізвище, ім’я, по батькові заявника, місце проживання та контактна інформація;
- прохання надати право на шлюб;
- відомості про ту особу, з якою планується шлюб;
- посилання на вік осіб, що бажають створити сім’ю, який не дозволяє це зробити за нормами Сімейного кодексу України;
- докази, що надання права на шлюб відповідає інтересам неповнолітнього заявника чи заявниці.
До заяви додаються копії відповідних документів (свідоцтв про народження, медичних довідок про вагітність тощо). При цьому батьки заявника (неповнолітньої особи, яка бажає укласти шлюб), а також особа, з якою планується укладення шлюбу, вказуються у заяві про надання права на шлюб як заінтересовані особи. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://lb.ua/blog/stanislav_kutsenko/421221_shlyub_povnolittya.html
Рева АндрійКабінет Міністрів ухвалив рішення щодо допомоги дітям, які виховуються в багатодітних сім'ях
«З 1 вересня 2018 року запроваджено новий вид соціальної підтримки родин, в яких народилися діти – «пакунок малюка». З січня 2019 року запроваджено соціальну допомогу батькам, які доглядають за дитиною до трьох років, – «муніципальна няня». Також Україна приєдналась до глобального руху із реалізації міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Наразі за ініціативи Президента України ми пропонуємо продовжити цю тенденцію шляхом запровадження виплати допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях», – зазначив Міністр.
Він також нагадав про те, що в рамках ініціативи «Пакунок малюка» кожна родина, в якої народилась дитина, безкоштовно отримує пакунок з речами, необхідними в перший період життя дитини.
«Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам і передбачав 25 найменувань речей (дитячий одяг, пелюшки, підгузки тощо). За результатами моніторингу громадської думки перелік речей розширено, і на сьогодні він складається із 28 найменувань.
За результатами опитування, проведеного Дитячим Фондом ООН ЮНІСЕФ, – 81% опитаних, які поінформовані про ініціативу, повністю підтримують цей проект.. З цього часу пільги і субсидії відшкодовуються підприємствам – виконавцям житлово-комунальних послуг – виключно в грошовій формі. Не став винятком і 2019 рік. Саме з 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», в статті 11 якого було зазначено, що з 1 січня 2019 року житлові субсидії виплачуються споживачу в грошовій формі, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Було кардинально змінено механізм виплати житлових субсидій – якщо раніше бюджет сплачував напряму підприємствам, то тепер ці кошти повинні сплачуватися нашим громадянам», - пояснив Міністр. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/kabinet-ministriv-uhvaliv-rishennya-shchodo-dopomogi-dityam-yaki-vihovuyutsya-v-bagatoditnih-simyah
Петренко ПавлоЯк отримати "пакунок малюка" в пологовому будинку
Видача допомоги «пакунок малюка» здійснюється безпосередньо у пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження.
Патронатному вихователю може бути видано «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
Якщо на день виписки з пологового будинку «пакунок малюка» був відсутнім, отримувачу необхідно подати заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про забезпечення такою допомогою.
Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://yur-gazeta.com/golovna/konsultaciya-ministra-yusticiyi-ukrayini-yak-otrimati-pakunok-malyuka-v-pologovomu-budinku.html
Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей. Щоб стати на облік, потенційним усиновлювачам потрібно подати:
— заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі;
— копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;
— довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС;
— копію свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі);
— висновок про стан здоров’я кожного заявника;
— засвідчену нотаріальну письмову згоду другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);
— довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
— копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.
Що робить служба у справах дітей?
Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства, проводить бесіду із заявниками, складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.
Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.
На що ще потрібно звернути увагу?
Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина.
Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини така згода може бути надана органом опіки та піклування.
Суд своїм рішенням може постановити проведення усиновлення без дозволу органу опіки і піклування, якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам. Роз’єднання братів і сестер при усиновлені не допускається.
Як звернутися до суду?
Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Також до заяви додаються:
— копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, — при усиновленні дитини одним із подружжя;
— медичний висновок про стан здоров’я заявника;
— довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
— документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
— інші документи, визначені законодавством.
Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються заявником. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.umoloda.kiev.ua/number/3433/188/131318/
.Реформа соцпомощи: что изменится в центрах поддержки семей в Днепре
//Сегодня. – 2019. - №25. – С.6( 08.02.2019 )
Сейчас власть имущие решают вопрос наполнения и предоставления услуг. В центре также хотят создать отделение для детей с особыми потребностями, где с малышами будут работать реабилитологи, проводя занятия, процедуры и массаж. Кроме того, решается вопрос о создании небольших жилых домиков для сирот. Жить там будут дети подросткового возраста. В таких домах детвора сможет получить необходимые навыки самообслуживания и самоорганизации, что в дальнейшем позволит им без труда поступать в высшие учебные заведения. В скором времени, при наличии финансирования, планируется приступить к строительству такого домика или покупке уже готового помещения. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://www.segodnya.ua/regions/dnepr/reforma-socpomoshchi-chto-izmenitsya-v-centrah-podderzhki-semey-v-dnepre-1218458.html
.Допомогу прив’язано до прожиткового мінімуму на дитину
//Урядовий кур’єр. –2019. №23– C.4( 05.02.2019 )
З вересня 2018 року уряд запровадив ще один вид соціальної підтримки материнства — «Пакунок малюка». Кожна молода мама отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формували на основі опитування породіль, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.
З 2019-го в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги — «Муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від уряду молодим сім’ям.
Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 гривень на відшкодування послуг няні. На це в державному бюджеті закладено 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.
Чтобы получить от государства компенсацию затрат, родителям нужно заключить с няней официальный договор. Затем отнести комплект документов (паспорт, ИНН, договор, документы по оплате и т. д.) в районную налоговую инспекцию для оформления налогового возврата. Деньги за все месяцы выплатят лишь в конце года через Госфискальную службу.
Стаж лишним не бывает
Сегодня большинство нянь работают нелегально. Соответственно, без учета трудового стажа, что негативно сказывается на пенсионных выплатах. В теории им выгодно легализовать себя. Но захотят ли? З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/economics/628090-kak-vernut-denhy-potrachennye-na-nianui
Дубровик-Рохова АллаМері Попінс за 1500 гривень
//День. - 2019. - №6. - С.9( 16.01.2019 )
І от з 1 січня цього року батькам в Україні мають частково відшкодовувати гроші, витрачені за нянь.
«Коли ви наймаєте няню для догляду за своєю дитиною, ми будемо вам компенсувати, на даний момент це приблизно біля 1,5 тис. грн кожного місяця зарплати, щоб кожна дитина в Україні була доглянута», — говорив прем’єр Володимир ГРОЙСМАН.
Для того, щоб отримати гроші від держави, батьки мають самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування, а на кінець року надати документи на відшкодування, пояснила ЗМІ заступниця міністра соцполітики Олександра Чуркіна.+
Саме пані Чуркіна презентувала у Кабміні проект «Муніципальна няня».
З боку держави, запевнила вона, переліку вимог до нянь не буде, а гроші за них мають повертати батькам дітей віком до трьох років — і тим, хто працює, і тим, хто — ні.
«Мама може не виходити на роботу, а просто наймати няню для допомоги і за це можна отримувати таку компенсацію», — каже заступниця міністра.
Гроші можна буде отримувати або на картку, або у касі. Усю суму перераховуватимуть у кінці року.
«Батьки сплачують кожного місяця зарплату няні, на кінець року за кожен місяць роботи няні батькам повертають кошти», — каже пані Чуркіна. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою та на сайті газети:https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/meri-popins-za-1500-gryven
Одружитися за добу можна за адресами, зазначеними на сайті Міністерства юстиції України — www.minjust.gov.ua З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою та на сайті газети:http://umoloda.kiev.ua/number/3408/188/129552/
Требор ИльяДля секса теперь нужно разрешение
//Сегодня. - 2019. - №4. - С.2( 10.01.2019 )
1 января вступают в силу правки к Уголовному кодексу, касающиеся домашнего насилия и согласия на секс. "Сегодня" разобралась в новых правилах интима и узнала у экспертов, стоит ли бояться секса супружеским парам.
Согласие
Изменения в Уголовно-процессуальный кодекс нардепы приняли в декабре 2017-го, а президент подписал их ровно год назад. Раньше изнасилованием считался половой акт, осуществленный с угрозами или применением силы, но с завтрашнего дня это преступление в законе определяется как "проникновение в тело партнера без его добровольного согласия". И именно принцип согласия, по словам юристов, теперь станет ключевым в разборе подобных дел — секс без четкого "да" (вербального, письменного или даже невербального) будет расценен как изнасилование. При этом потерпевший не обязан в суде доказывать, что он оказывал насильнику сопротивление. А наказанием за такой проступок станут пять лет тюрьмы. Такой же срок грозит и за любое действие сексуального характера (поцелуй, поглаживания и т. д.) З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://www.segodnya.ua/ukraine/seks-po-pismennomu-soglasiyu-chto-nuzhno-znat-o-novyh-pravkah-k-ugolovnomu-kodeksu-1204858.html
Ковальчук ТатьянаУстроил дебош - вон из своей квартиры!
//Сегодня. - 2018. - №165. - С.3( 13.09.2018 )
В МВД заявили о небывалом прорыве в борьбе с домашним насилием — вступил в силу ведомственный приказ №654, который, по мнению руководства министерства, позволит мгновенно помогать жертвам. Копы смогут при необходимости выдворять обидчика из жилья — без суда, прямо на вызове.
ЧТО ИЗМЕНИТСЯ. Как заявила замминистра внутренних дел Татьяна Ковальчук, отныне полицейские, которые приедут на вызов, смогут сразу позаботиться о безопасности жертвы — приказ позволяет выписать обидчику срочное предписание. «Оно обязывает правонарушителя покинуть место проживания (пребывания) пострадавшего лица. Такое предписание содержит запрет на вход и пребывание в этом месте и как-либо контактировать с пострадавшим лицом. Новации позволят немедленно ликвидировать угрозу жизни и здоровью для пострадавшего человека»... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18
Чепурко ВалерияРаспускаешь кулаки - вон из дома уходи
...с 11 сентября, согласно указу МВД, полицейские получили право выдавать срочные запретительные предписания - выдворять семейных деспотов из дома на 10 дней и запрещать общаться с жертвой. Ответственность ляжет на патрульных и участковых, то есть тех, кто прибывает на скандалы. Помимо юридической задачи им придется выполнять жесткую психологическую.
Будут опрашивать только жертву
Пока новация не заработала, так как в руках у полиции нет главного: формы оценки рисков. Ее должны утвердить в Минсоцполитики и издать совместным указом с МВД.
- Это набор вопросов для потерпевших. Например, угрожали ли ей убийством, - говорит киевский юрист Анна Степаненко. - Если полицейский приходит к выводу, что есть угроза для жизни или здоровья жертвы, то по заявлению пострадавшей либо собственному решению он издает предписание.
Агрессор, едва получив на руки бумагу, обязан в тот же момент покинуть жилье. Даже если он является его законным владельцем, а жертва живет на птичьих правах. Максимум, что ему позволят, это собрать наскоро вещи. Примечательно, что выслушать виновника скандала полиция может, но не обязана - опросник для него не предусмотрен.
Конституция не указ
Куда отправится насильник, его личное дело. Хоть на вокзал, хоть в хостел, хоть в притон. Главное, что в течение суток он обязан известить полицию о своем местопребывании и в течение 10 дней не приближаться к дому, где живет жертва, и к ней самой. За нарушение грозит штраф от 170 до 340 гривен... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:https://kp.ua/life/617702-za-domashnee-nasylye-bez-suda-razreshyly-vyseliat-yz-kvartyry
Відповідно до прийнятих змін, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.
Натомість мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З 28 серпня він становить:
— 1559 грн. для дитини до 6 років,
— 1944 грн. для дітей від 6 до 18 років.
З 1 грудня планується підняття відповідних сум до:
— 1626 грн. для дітей до 6 років,
— 2027 грн. для дітей 6 років і старших. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.umoloda.kiev.ua/number/3358/188/126308/
Власенко ВікторіяЩо у «бейбі-боксі» для українських немовлят?
До самого набору входитиме 25 найнеобхідніших речей для немовлят.
Серед них підгузки одноразові для новонароджених, не менш як 94 штук в упаковці; серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, не менш як 56 штук в упаковці; пелюшка ситцева 80x95 см; пелюшка фланелева 90x110 см; пелюшка муслінова 70x70 см; пелюшка багаторазова вологостійка 60х80 см; дві бавовняні шапочки двох розмірів; по два боді з короткими і довгими рукавами двох розмірів; штани-повзунки із закритими носочками двох розмірів; «чоловічки» з довгим рукавом та штанцями двох розмірів; шкарпетки; термометри для вимірювання температури води і тіла; дитячі манікюрні ножиці; прокладки для лактації, не менш як 60 штук в упаковці; ковдра тепла/демісезонна з наповнювачем зі стовідсоткової бавовни; плед-ковдра 60x80 см; матрац 42x70, периметр якого має збігатися з розмірами дна коробки-колиски... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/sho-u-bejbi-boksi-dlya-ukrayinskih-nemovlyat/
Поволоцкая Л.Как с 1 июля увеличатся выплаты семьям с детьми
...в настоящее время общая сумма помощи при рождении ребенка составляет 41 тысячу 280 гривен на каждого новорожденного.
...Эта помощь не зависит ни от доходов семьи, ни от того, работают родители ребенка или находятся в декрете. Также для выплаты данного вида помощи не имеет значения ни количество рожденных в семье детей, ни то, оформили ли отец с матерью свои отношения.
А вот остальные виды государственной помощи семьям с детьми, во-первых, привязаны к прожиточному минимуму, во-вторых, зависят от доходов семьи.
Например, существует помощь одиноким матерям. На нее имеют право матери-одиночки и одинокие усыновители, если в свидетельстве о рождении ребенка отсутствует запись об отце или она сделана в установленном порядке по указанию матери (отца, усыновителя).
Максимальный размер пособия составляет сто процентов прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста. Однако реальный ее размер и выплата как раз зависят от доходов семьи. А точнее, сумма пособия составляет разницу между среднемесячным совокупным доходом семьи в расчете на одного человека за предыдущие шесть месяцев и максимальным размером (то есть ста процентами прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/272466-s-1-iyulya-uvelichatsya-vyplaty-semyam-s-detmi
Драган ЯнаАліменти по-новому. Збільшення засобів примусу до виконання рішення
Згідно даних змін, був переглянутий порядок присудження аліментів. На сьогоднішній день, стягнути аліменти буде значно простіше, оскільки законодавчо передбачена можливість стягнення аліментів не лише в порядку позовного провадження але і в порядку наказного, що значно швидше. Так, частиною 5 ст.183 Сімейного кодексу України, передбачено, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: http://blog.liga.net/user/yadragan/article/29301.aspx
Спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду.
Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання.
Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку.
Усі ці обмеження застосовуватимуть до повного погашення заборгованості.
Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення — суспільно корисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованості зі сплати аліментів. Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи? Важливо звернути увагу на те, що ці положення закону застосовуються лише до злісних неплатників аліментів — борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://umoloda.kiev.ua/number/3271/188/120343/
Кормушина ОльгаРебенок, которому отец задолжал алименты, может стать собственником части папиной квартиры
что изменилось за последний год в части уплаты алиментов? — Изменений очень много. И могу сказать, что они действительно направлены на защиту интересов детей. Например, принятый в мае закон предусматривает, что алименты — это собственность самого ребенка. — А как было раньше? — Деньги были собственностью того родителя, с которым остался ребенок. — То есть сейчас бывший муж может потребовать провести проверку, действительно ли его бывшая жена тратит его алименты именно на ребенка? — Вы понимаете, не все так однозначно. — После развода у людей всегда не все однозначно… — Да, конечно. И в принципе, по новому закону — да. Такая проверка может быть проведена. — Ясно. Тогда давайте о самом интересном. Как неплательщиков алиментов будут лишать возможности выезжать за границу. — А вот тут я вас разочарую — возможность ограничивать выезд за рубеж при наличии долга по алиментам была и раньше. — Так что же тогда нового? — То, что раньше запрет на выезд за границу накладывался решением суда — после обращения государственного исполнителя. Более того, такое решение могло быть оспорено в апелляционном суде... А теперь для ограничения выезда конкретного человека за рубеж, который имеет долг по алиментам, достаточно постановления государственного или частного исполнителя. Ведь в принципе, если человек имеет возможность выехать за границу, значит, у него есть какие-то средства. Тогда почему он не платит алименты своему ребенку? З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/255135-rebenok-kotoromu-otec-zadolzhal-alimenty-mozhet-stat-sobstvennikom-chasti-papinoj-kvartitry
...Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який не платить аліменти понад 6 місяців. Це тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом (строком 6 місяців), вогнепальною, мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю тощо. Якщо боржник не платить аліменти більш як 6 місяців, питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін понад місяць самостійно вирішує той із батьків, з яким за рішенням суду проживає дитина. Раніше траплялося, що за надання дозволу на виїзд дитини за кордон один із батьків вимагав в іншого гроші. Щоправда, на думку партнера ЮФ EXPATPRO Платона Даниленка, законодавець відступив від принципу рівності прав і обов’язків з утримання дитини. «Так, той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо місця її проживання, навчання, лікування, — наголошує юрист. — Так само щодо тимчасового виїзду дитини за межі України для лікування, навчання, відпочинку. Щоправда, це можливо лише в разі наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби про наявність боргу зі сплати аліментів, сукупний розмір якого перевищує суму платежів за 6 місяців». З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/alimentarni-zobovyazannya/
Петренко ПавлоЯк позбавити батьківських прав недобросовісних батьків
Що може стати причиною позбавлення батьківських прав? Сімейний кодекс містить виключний перелік підстав позбавлення батьківських прав, якщо батьки:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Що потрібно для позбавлення батьківських прав?
Для позбавлення батьківських прав необхідно:
* встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов’язки, злісно не виконує вимоги та рекомендації органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування; * звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінки батьків, їхніх взаємин із дітьми та ставлення до виконання своїх батьківських обов’язків; * звернутись до суду з заявою про позбавлення батьківських прав.
Хто може звернутися до суду? Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав за заявою: 1) одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи, в сім’ї якої проживає дитина; 2) закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває; 3) органу опіки та піклування; 4) прокурора; 5) самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.
Справи про позбавлення батьківських прав розглядає суд за місцем реєстрації того з батьків, якого хочуть позбавити прав.
При розгляді судом таких питань є обов’язковою участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://umoloda.kiev.ua/number/3249/188/118622/
Яка сім’я може претендувати на допомогу від держави?
Математика нескладна, але треба знати лише деякі цифри, а саме прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення. З 1 грудня 2017 року він буде такий:
для дітей віком до 6 років – 1492 грн, дітей віком від 6 до 18 років – 1860 грн, працездатних осіб – 1762 грн, осіб, які втратили працездатність – 1373 грн. Окрім цих даних, слід взяти до уваги, що соціальна допомога малозабезпеченій родині надається у відсотковому співвідношенні до вище вказаного прожиткового мінімуму і становить: для працездатних осіб – 21%, для дітей – 85%, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100% відповідного прожиткового мінімуму.
Тож у відсотковому відношенні прожитковий мінімум буде такий:
для дітей віком до 6 років (1492 х 85%) –1268,20 грн, для дітей віком від 6 до 18 років (1860 х 85%) – 1581 грн, дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання на стаціонарі) (1762 x 85%) - 1497,70 грн, для працездатних осіб - (1762 грн х 21% ) – 370,02 грн, для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів (1373 х 100%) – 1373 грн. Ще один важливий нюанс - для кожної дитини з малозабезпеченої сім’ї цей прожитковий мінімум з збільшується на 10%, а для кожної дитини-інваліда – на 20%.
Для дітей, яких утримують одна мати (чи батько) або хтось з батьків є інвалідами 1 чи 11 групи даний прожитковий мінімум збільшується на 20%.
Для громадян, які проживають і працюють (навчаються) у населеному пункті, якому надано статус гірського, прожитковий мінімум також збільшується на 20%.
— При отсутствии трудовой книжки или записей в ней предусмотрено (существует Порядок подтверждения трудового стажа для назначения пенсий, утвержденный постановлением Кабмина Украины от 12 августа 1993 года № 637), что время ухода за малолетним ребенком можно установить на основании некоторых документов, — объяснила Людмила Гребенникова, начальник управления пенсионного обеспечения Главного управления Пенсионного фонда Украины в Киеве. — Это свидетельство о рождении ребенка или паспорт (в случае смерти ребенка — свидетельство о смерти) или другие документы, подтверждающие, что мать не работала, пока ребенку не исполнилось три года. Факт трудовой паузы могут подтверждать выписка из трудовой книжки, сведения из Единого госреестра юридических и физических лиц-предпринимателей об отсутствии информации о регистрации предпринимательской деятельности, а также данные из системы персонифицированного учета Пенсионного фонда Украины. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/251925-kak-podtverzhdayutsya-gody-dekretnogo-otpuska-i-uhoda-za-maloletnim-rebenkom-pri-naznachenii-pensii
Рязанова надеждаКак в декабре увеличилась помощь малообеспеченным и многодетным семьям (таблица)
— Гарантированный минимум для детей — это 85 процентов прожиточного минимума. Он утверждается для двух возрастных категорий — до 6 лет и с 6 до 18 лет. Кроме того, для лиц старше 18 лет и младше 23 лет, которые учатся в среднем, среднем специальном или высшем учебном заведении, применяется прожиточный минимум для трудоспособных. Соответственно, гарантированный минимум для детей разного возраста отличается. Так, на малышей до 6 лет он в декабре вырос до 1 тысячи 268 гривен 20 копеек. А на детей от 6 до 18 лет — до 1 тысячи 581 гривни.
Если речь идет о студентах до 23 лет, то применяется прожиточный минимум для трудоспособных лиц, 85 процентов которого в декабре составят 1 тысячу 497 гривен 70 копеек.
К тому же для каждого ребенка до 18 лет, который воспитывается в малообеспеченной семье, гарантированный минимум дополнительно увеличивается на 10 процентов. А для детей-инвалидов и детей, которых воспитывают одинокая мать или отец, а также если один либо оба родителя являются инвалидами первой или второй группы, — на 20 процентов.
— Очень сложно. А главное — эти гарантированные минимумы влияют на размер помощи по малообеспеченности? Сумма пособия равна гарантированному минимуму?
— Нет. Они выступают своего рода меркой: имеет семья право на помощь по малообеспеченности или нет. А сама сумма пособия составляет разницу между гарантированными минимумами и доходом семьи.
— Объясните на схематическом примере.
— Да, пожалуйста. Предположим, семья состоит из пяти человек: трудоспособного отца, матери-инвалида и троих детей — пяти, 13 и 19 лет. Старший ребенок учится в вузе на стационаре. Чтобы подсчитать гарантированный минимум для такой семьи, нужно сложить минимумы для папы, мамы и каждого ребенка.
Итак, гарантированный минимум рассчитывается путем суммирования пяти показателей (мы возьмем уже декабрьские данные):
минимума, установленного для трудоспособного отца (370 гривен 2 копейки); минимума для матери-инвалида (1373 гривни); минимума для ребенка пяти лет (1521 гривня 84 копейки с учетом 20-процентной надбавки); минимума для ребенка 13 лет (1897 гривен 20 копеек, с учетом 20-процентной надбавки); минимума для ребенка-студента 19 лет (1497 гривен 70 копеек, в данном случае без надбавки, поскольку ему уже исполнилось 18 лет). Сложим все показатели и получим 6 тысяч 659 гривен 76 копеек.
До декабря у них был гарантированный минимум 6 тысяч 71 гривня 88 копеек. Почти на 588 гривен меньше.
1. Законопроектом предполагается ограничить право должника на управление транспортным средством на шесть месяцев. Такое ограничение применять нельзя, если это лишает должника основного законного источника средств существования. Человеку не запретят водить машину, если он является инвалидом или у него на содержании есть лица с инвалидностью I, II группы либо ребенок с инвалидностью. А также в том случае, когда должник проходит военную службу. 2. Может быть ограничено право пользоваться огнестрельным охотничьим, пневматическим и холодным оружием, устройствами отечественного производства для отстрела патронов, снаряженных резиновыми или аналогичными по своим свойствам метательными снарядами несмертельного действия. 3. Возможно также временное ограничение в праве на охоту — до полного погашения задолженности по алиментам. 4. Должника могут ограничить и в праве выезжать за рубеж. Стоит отметить, что такой запрет возможен и сейчас. Но только по решению суда. Однако Министерство юстиции Украины решило ужесточить данный пункт: после принятия закона запретить выезд неплательщиков алиментов за границу можно будет на основании решения государственного или частного исполнителя З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/250968-neplatelcshikam-alimentov-mogut-zapretit-vodit-avtomobil-vyezzhat-za-granicu-vladet-oruzhiem-i-ohotitsya
Петренко ПавлоЯк отримати допомогу при народженні дитини
— Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною. Куди звернутися?
— До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина.
Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника.
Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) з використанням електронного цифрового підпису).
Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.
Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.
Які документи потрібні?
— Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, який посвідчує особу, подається:
1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг»); 2) копія свідоцтва про народження дитини; 3) копія рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни); 4) видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України). Який розмір допомоги?
— Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово — в сумі 10 320 гривень. Решта суми виплачується впродовж наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн. на місяць). Чи можуть батьків позбавити допомоги?. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://www.umoloda.kiev.ua/number/3231/188/117274/
Піявська ЯнаНа яку допомогу можуть розраховувати малозабезпечені родини?
— Для початку потрібно розуміти, що таке малозабезпечена сім’я. Це родина із середньомісячним загальним доходом, нижчим від прожиткового мінімуму для сім’ї, з поважних або не залежних від неї причин.
Державна соцдопомога таким сім’ям (щомісячна) надається у грошовій формі в розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї — обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї з усіх джерел протягом шести останніх місяців.
Прожитковий мінімум із травня по листопад 2017 року такий:
♦ діти віком до 6 років — 1426 грн;
♦ діти віком від 6 до 18 років — 1777 грн;
♦ працездатні особи — 1684 грн;
♦ особи, які втратили працездатність — 1312 грн.
До складу такої сім’ї входять:
♦ чоловік і дружина;
♦ жінка і чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей;
♦ усиновлені діти віком до 18 років; діти, які навчаються на денній формі у загальноосвітніх, професійно-технічних та вишах I—IV рівнів акредитації до 23 років і не мають власних сімей;
♦ неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи, що живуть разом із батьками;
♦ непрацездатні батьки чоловіка і дружини, які живуть разом з ними і перебувають на їхньому утриманні;
♦ людина, яка живе разом з одиноким інвалідом I групи і доглядає за ним.
Також до складу сім’ї входять діти, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I—IV рівнів акредитації до 23 років і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації.
Ті, хто перебуває на повному державному утриманні, до складу сім’ї не належать.
Заяву про надання державної соціальної допомоги подає уповноважений представник сім’ї до управління соцзахисту населення за місцем реєстрації. ВПО подають таку заяву за місцем фактичного проживання.
До заяви слід додати:
♦ документ, що посвідчує особу;
♦ довідка про склад сім’ї;
♦ декларація про доходи та майно всіх членів сім’ї. У декларацію не вносять державну соцдопомогу, субсидію за житлово-комунальні послуги, аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в АТО;
♦ довідка про наявність та розмір земельної частки, тобто паю;
♦ довідка встановленої форми про безпосередню участь в АТО.
Призначення допомоги. Її призначають із місяця звернення, якщо подано всі необхідні документи. Рішення про її призначення або відмову в наданні приймають протягом 10 календарних днів. Наступного дня допомогу надають уповноваженому представнику сім’ї. Рішення про відмову має бути вмотивованим і містити роз’яснення порядку його оскарження. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/na-yaku-dopomogu-mozhut-rozrahovuvati-malozabezpec/
Нові мінімум і частка Закон передбачає збільшення мінімального розміру аліментів із 30 до 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Станом на вересень це становить 713 грн. для дитини віком до 6 років та 888,5 — від 6 до 18 років, а з 1 грудня цього року — 746 та 930 грн. відповідно. Визначено законом і розмір аліментів у частці від заробітку (доходу) платника аліментів. Зокрема, на одну дитину він становить 1/4, на двох — 1/3, на трьох та більше — 1/2 частки, виходячи із середньостатистичної заробітної плати в країні. На практиці це означає, що в разі звернення особи з позовною заявою про стягнення аліментів їх розмір, установлений рішенням суду, не може бути меншим за 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку або 1/4, 1/3, 1/2 частки від заробітку (доходу) платника аліментів. При цьому в разі наявності в особи рішення суду (судового наказу), постановленого ще до внесення змін, про стягнення аліментів не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму потрібно отримати чергове рішення з визначенням нового розміру. Спрощене провадження Змінами, внесеними до Сімейного кодексу, передбачається стягнення аліментів у наказному (спрощеному) провадженні за заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Вона подається до суду тим із батьків або іншим законним представником дитини, разом з яким вона проживає. Раніше таке питання вирішувалося переважно в порядку позовного провадження. При цьому судові процеси затягувались і тривали зазвичай не менше від року. Аліменти протягом цього часу не сплачувалися. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://zib.com.ua/ua/print/130088-yak_zminilisya_poryadok_obchislennya_alimentiv_ta_rozglyad_p.html
Пономаренко А.Зміни розміру та порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей
Законом збільшено мінімальний розмір аліментів на одну дитину. Так, у разі встановлення аліментів в твердій грошовій сумі, раніше встановлений розмір в 30% збільшено до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік», прожитковий мінімум у 2017 році в Україні для дітей до 6 років становить з 1 січня 2017 - 1 355 гривень, з 1 травня - 1 426 гривень, з 1 грудня - 1 492 гривні. Для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 - 1 689 гривень, з 1 травня - 1 777 гривень, з 1 грудня - 1 860 гривень. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:http://blog.liga.net/user/anponomarenko/article/27961.aspx
Лебедева МаринаЕсли вы хотите получить не минимальные алименты...
Пожалуй, ни одна «адвокатская» прямая линия нашей газеты не вызывала такого шквала звонков, как эта. Адвокату-цивилисту Марине Лебедевой, специализирующейся на разводах, разделах имущества, получении и оформлении наследства и других делах, связанных с личной жизнью и имуществом украинцев, пришлось ответить на десятки вопросов наших читателей. География — вся Украина. Некоторые из них, наиболее характерные, предлагаем вашему вниманию. * — Добрый день, Марина Владимировна, это Инна из Запорожья. У нас такая ситуация: в квартире, принадлежащей пожилой женщине, живут бывшая невестка этой женщины и ее 26-летняя внучка. Прописана только внучка. Можно ли выселить мать этой девушки, так как отец ее недавно женился и собирается с новой женой там жить? — Можно в судебном порядке, если она не является совладелицей этой квартиры. — А можно будет продать эту квартиру, если там прописана внучка? — Раз внучка совершеннолетняя — можно. Просто они ведь будут продавать это жилье вместе с прописанной там девушкой. И тому, кто купит эту квартиру, потом придется ее выселять, выписывать. Если бы внучка была несовершеннолетней — это было бы невозможно. — Мама в жэк ходила, ей сказали, что, пока внучка не выпишется, не имеете права продавать. Это неправда, получается? — Нет, продавать собственник имеет право, просто кто купит? Вот хозяйка хочет, предположим, продать за 50 тысяч, а я скажу, что я квартиру за 50 тысяч, в которой прописан посторонний человек, не куплю, а куплю ее, например, только за 30, потому что мне потом с человеком, который там прописан и живет, возиться, судиться. Но если люди согласятся, это возможно. — Извещать о том, что там прописан человек, продавцы обязаны? — Ну конечно, иначе будет нечестно. Ведь вы продаете квартиру, которая заведомо с обременением, проблемная. — Еще вопрос. Если отец платит алименты дочке, которая учится на стационаре, до какого ее возраста он обязан платить и в каком размере, если он пенсионер? — Во-первых, размер алиментов определяет суд. Если совершеннолетняя дочь учится и в связи с этим нуждается в материальной помощи, родители обязаны содержать ее до 23 лет, если они в силах предоставлять такую помощь. В каждом конкретном случае решает суд, нуждается ли сын или дочь в материальной помощи, есть ли у родителей реальная возможность ее предоставлять. При определении размера алиментов суд должен выяснить: какая пенсия у отца и что в результате останется самому отцу, как он обеспечен, есть ли у него кроме пенсии другие доходы (может, он квартиру сдает в аренду), здоров он или болен, сколько тратит на лекарства. Все это учитывается. * — Вас беспокоит Алина из Киева. Я слышала, что внесены какие-то изменения в закон по алиментам, будто бы их стало легче взыскать. А то мой бывший муж уже три года не дает деньги для нашего восьмилетнего сына. — Да, определенные изменения внесены. Во-первых, теперь в законе четко определено, что размер алиментов должен быть необходимым и достаточным для обеспечения развития ребенка. И их минимальный размер не может быть меньше, чем 50 процентов от прожиточного минимума ребенка определенного возраста. Кроме того, закон предусмотрел возможность как бы упрощенного рассмотрения дела об алиментах, если спора о сумме нет. То есть если тот, с кого взыскиваются алименты, имеет твердый фиксированный заработок, то другой родитель, с которым проживает ребенок, имеет право обратиться в суд с заявлением об издании судебного приказа о взыскании алиментов на одного ребенка — ¼, на двух — 1/3, на трех и больше — половину заработка (дохода) плательщика алиментов, но не больше десяти прожиточных минимумов на ребенка определенного возраста. — Мой бывший муж — частный предприниматель и делает все, чтобы не платить или платить на сына как можно меньше. — Да, в такой ситуации сложнее и получить, и определить сумму алиментов. Если определить заработок или доход сложно, он не постоянен, четко не определен и родители не могут между собой мирно договориться о размере алиментов, суд взыскивает алименты в твердой сумме. Здесь также есть упрощенный порядок — можно по заявлению в суд получить приказ о взыскании алиментов в размере половины прожиточного минимума ребенка определенного возраста. Но можно пойти другим путем: взять на себя бремя доказывания, что у второго родителя есть существенный доход. Так, в статью 182 Семейного кодекса внесены изменения, где указано, что при определении размера алиментов, кроме обычной информации — о состоянии здоровья ребенка и плательщика, о наличии других детей, суд теперь должен учитывать наличие у плательщика движимого и недвижимого имущества, денежных средств, доказанные взыскателем алиментов расходы плательщика алиментов, например, на приобретение жилья, автомобиля, сумма которых превышает десятикратный размер прожиточного минимума трудоспособного человека. То есть если вы хотите получить не минимальные алименты, вам предстоит большая и тяжелая работа, с которой иногда под силу справиться только адвокату. * — Добрый день, это Елена из Олевска. Одолжила соседке тысячу евро, она мне обещала отдать, но сейчас говорит, что ничего не брала. У меня нет расписки, но есть запись на диктофоне, где она обещает отдать деньги, есть свидетели, что я ей давала эти деньги. Адвокаты не хотят брать мое дело, говорят, что оно бесперспективное. — В законе четко определено: договора займа на сумму выше, чем десять необлагаемых налогом минимумов (8000 гривен на сегодня), должны заключаться гражданами в письменной форме и подтверждаются только письменными доказательствами. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/243701-marina-lebedeva-po-zakonu-vash-rebenok-imeet-pravo-na-odnu-chetvert-vseh-vidov-vashego-dohoda
Поволоцкая Л.Минимальные размеры алиментов увеличены с 30 до 50 процентов прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста
«ФАКТЫ» уже писали, что в мае парламент принял Закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты, касающиеся улучшения защиты прав ребенка на надлежащее содержание», несколько изменивший механизм начисления алиментов и их суммы. В июне закон был подписан президентом, а 8 июля вступил в силу, изменив минимальный размер алиментов и уточнив их граничный размер. Самое главное: минимальная сумма алиментов повышена с 30 до 50 процентов прожиточного минимума для детей соответствующего возраста (см. таблицу). Также установлены максимальные размеры алиментов — десять прожиточных минимумов на детей соответствующего возраста (от 14 тысяч до 18 тысяч гривен). Напомним, что алименты на одного ребенка могут составлять четверть дохода или заработка того из родителей, кто проживает отдельно. На двоих детей эту сумму могут увеличить до трети дохода или заработка отца либо матери, а на троих детей и более — до 50 процентов. Устанавливая сумму алиментов на ребенка, суд должен принимать во внимание не только официальную зарплату плательщика, но и его реальные доходы (которые могут быть определены с учетом расходов на поездки, покупку автомобилей, недвижимости, техники и так далее). Впрочем, размер алиментов может быть установлен как судом, так и по договоренности между родителями. Кстати, алименты должны будут платить и граждане, работающие за границей. Согласно закону в случае установления источника и размера заработка (дохода) плательщика алиментов, который он имел за рубежом, по заявлению получателя государственный или частный исполнитель осуществляет перерасчет задолженности. Новый закон внес в Семейный кодекс Украины изменения, согласно которым «алименты, полученные на ребенка, являются собственностью ребенка». Закон оговаривает, что тот из родителей или других законных представителей, на имя которого выплачиваются алименты, распоряжается ими исключительно по целевому назначению в интересах ребенка. Более того, несовершеннолетний имеет право самостоятельно получать алименты и распоряжаться ими в соответствии с Гражданским кодексом Украины. Также новый порядок определяет, что суд должен издать приказ с указанием четкой суммы алиментов в течение 72 часов после обращения родителя, с которым проживает ребенок. Эксперты отмечают, что трехдневный срок был установлен только для тех случаев, когда речь идет о выплатах на ребенка. При этом процесс по разделению совместного имущества при разводе может длиться сколько угодно З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://fakty.ua/240802-minimalnye-razmery-alimentov-uvelicheny-s-30-do-50-procentov-prozhitochnogo-minimuma-dlya-rebenka-sootvetstvuyucshego-vozrasta
Бєлевцова Л.Соціальна додаткова відпустка на дітей: з’ясовуємо усі нюанси
Законодавче визначення порядку надання соціальної додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи (далі — соцвідпустка на дітей), закріплене у ст. 1821 КЗпП і ст. 19 Закону про відпустки: «Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному з прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів».
Ці норми ми розглядали на сторінках нашої газети багато разів (див. «ОП», 2016, № 19, с. 25, № 16, с. 24 і 25; спецвипуск «ОП», 2016, № 14/1, с. 24; спецвипуск «ОП», 2015, № 24/1, с. 18, № 14/1, с. 15, № 12/1, с. 19; «ОП», 2014, № 24, с. 20, № 21, с. 25, № 13, с. 21). А зараз вирішили зібрати усі запитання та відповіді, які мають найбільший попит у наших читачів.
Проте перед цим ще зазначимо, що соцвідпустка на дітей належить усім працівникам-бюджетникам незалежно від галузевої належності установи (організації, закладу), в якій вони працюють. Тобто ця відпустка (за наявності права на неї) за одними і тими ж правилами надається медпрацівникам, педагогічним і науково-педагогічним працівникам, держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування та іншим. Тому цей матеріал буде корисним кадровикам усіх без винятку бюджетних установ.
ХТО МАЄ ПРАВО НА СОЦВІДПУСТКУ НА ДІТЕЙ?
Коло претендентів на соцвідпустку. Категорії працівників, які мають право на соцвідпустку на дітей, наведені у ст. 1821 КЗпП і ст. 19 Закону про відпустки. Проте у цьому питанні також слід враховувати працівників, визначених у ст. 1861 КЗпП (ср. 031233400). Норма цієї статті головним чином доповнює: право на соцвідпустку на дітей є також у піклувальників та одного з батьків-вихователів.
Підкреслимо: щоб скористатися соцвідпусткою на дітей, працівник має подати за місцем роботи документи, що підтверджують його право на цю відпустку. На практиці з приводу визначення права на соцвідпустку на дітей виникає чимало запитань. Відповіді на найпопулярніші з них — у табл. 1.
Объясним на примере. Одинокая неработающая мама воспитывает семилетнего малыша. Эта семья состоит из двух человек. Женщина на протяжении последних шести месяцев получает пособие по безработице — 800 гривен. Таким образом, совокупный среднемесячный доход этой семьи составляет 800 гривен, а совокупный доход в расчете на одного человека — 400 гривен. Это и есть фактический доход на одного члена семьи. А размер помощи — разница между 100 процентами прожиточного минимума и этими 400 гривнями. Прожиточный минимум для семилетнего ребенка с мая составляет 1 тысячу 426 гривен. Чтобы определить размер помощи, нам нужно вычесть 400 гривен (фактический доход ребенка) из 1 тысячи 426 гривен (100 процентов прожиточного минимума для детей от 6 до 18 лет). 1426 гривен — 400 гривен = 1026 гривен Получается, что этой одинокой матери на ее семилетнего ребенка будут доплачивать 1026 гривен. Кстати, то же самое произошло с четвертым видом помощи — на детей, у которых один из родителей уклоняется от уплаты алиментов. Правительство увеличило ее максимальный размер (с 30 до 50 процентов прожиточного минимума). Но в то же время теперь она назначается только с учетом доходов семьи. Пятый вид выплат — на детей до 18 лет, находящихся под опекой или попечительством. Такая помощь назначается на ребенка, имеющего статус сироты либо оставленного без родительского попечения вследствие смерти или болезни отца и матери, лишения их родительских прав. Помощь выплачивается опекунам или попечителям и составляет два прожиточных минимума на ребенка соответствующего возраста. Если ребенку назначены также пенсия, стипендия, алименты, государственная помощь, то пособие составляет разницу между двумя прожиточными минимумами для детей соответствующего возраста и размером получаемой пенсии, стипендии, алиментов, государственной помощи. Выплаты назначаются опекунам (попечителям) на год. А при расчете совокупного дохода сама помощь на ребенка, который находится под опекой или попечительством, в его доходе не учитывается. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:http://fakty.ua/234572-maksimalnyj-razmer-posobiya-odinokim-materyam-na-detej-do-6-let-vyrastet-s-maya-na-71-grivnyu-a-pomocsh-po-beremennosti-i-rodam-nezastrahovannym-zhencshinam-na-21-grivnyu
Соколовская МаргаритаОформить помощь при рождении ребенка теперь можно из дому
Голос України. – 2017. - №60. – С.6( 01.04.2017 )
286916Раньше подать документы для получения помощи при рождении ребенка можно было только в бумажной форме. Для этого родителям, часто вместе с младенцами, приходилось выстаивать в очередях собесов. Теперь это можно сделать он-лайн. Электронная услуга уже доступна через портал Минсоцполитики: e-servіces.msp.gov.ua. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.golos.com.ua/rus/article/286916
Рязанова НадеждаК концу года максимальный размер пособия одиноким матерям на детей до 6 лет вырастет на 137 гривен
В том, кто и какие суммы получит в 2017 году, «ФАКТАМ» помогла разобраться заместитель директора департамента государственной социальной помощи Министерства социальной политики Украины Надежда Рязанова. Напомним, что сложная экономическая ситуация в стране вынудила правительство в 2014 году существенно сократить многие социальные программы. Но это почти не коснулось выплат семьям с детьми. У нас существует несколько видов различных государственных программ по поддержке семей с детьми. И мы расскажем вам о каждом из них: как они назначаются, выплачиваются и в каком размере. Первый вид выплат — помощь при рождении ребенка. С 2014 года сумма этого пособия была утверждена в фиксированном размере. Она является единой для всех детей и не зависит ни от прожиточного минимума, ни от количества детей в семье. С 2014 года и по сегодняшний момент общая сумма помощи при рождении ребенка составляет 41 тысячу 280 гривен на каждого малыша. То есть при появлении на свет двойни помощь будет назначаться на каждого ребенка — по 41 тысяче 280 гривен. В сумме семья получит 82 тысячи 560 гривен. Данное пособие выдают частями: сразу после появления на свет малыша полагается разовая выплата в размере 10 тысяч 320 гривен. Остальная сумма — 30 тысяч 960 гривен — выплачивается в течение следующих 36 месяцев равными частями. То есть по 860 гривен в месяц (см. таблицу). Важно, что эту помощь семья получает на протяжении трех лет, невзирая на доходы родителей малыша, а также на то, работают они или находятся в декрете. Данный вид помощи не зависит от того, оформили ли папа с мамой свои отношения и сколько в семье родилось детей. Для того чтобы такую помощь назначили, один из родителей или опекун должен обратиться в управление социальной защиты. Там необходимо предъявить паспорт и свидетельство о рождении ребенка, на которого оформляется помощь, заполнить заявление, указав способ получения денег (в банке или на почте), и подать копию свидетельства о рождении малыша. При этом, чтобы исключить повторное назначение помощи в других областях, районах, городах, специалист управления соцзащиты имеет право проверить факт ее получения или неполучения в управлениях по всей Украине. Семье могут отказать в назначении пособия при рождении ребенка (или прекратить его выплату) в том случае, если малыша отдают в детский дом на полное государственное содержание. В таком случае пособие перечисляется на счет ребенка, открытый в банке администрацией детского учреждения. Главной причиной остановки выплат может стать нецелевое использование денег. Кроме того, семье могут перестать выдавать помощь в случае, если получатель не обеспечивает надлежащих условий для полноценного содержания и воспитания ребенка. Также выплаты прекращаются из-за лишения получателя родительских прав или изолирования от него ребенка без лишения родительских прав, при временном устройстве малыша на полное государственное содержание, при прекращении опеки или освобождении опекуна от его полномочий. Есть еще много причин для остановки выплат: судебное решение о помещении родителей в места лишения свободы, отказ от воспитания ребенка, его смерть, выезд семьи за пределы Украины… Также отметим, что при выплате пособия специалисты социальных служб изучают ситуацию в семьях: контролируют целевое использование помощи и создание надлежащих условий для полноценного содержания и воспитания детей. Второй вид выплат, на который могут претендовать семьи с детьми, — пособие по беременности и родам. Размер этого пособия и способ его получения зависит от того, застрахована ли женщина в системе общеобязательного страхования. Если женщина не застрахована (безработная, студентка, аспирантка, предприниматель), тогда она получает пособие в системе социальной защиты населения. Женщинам, состоящим на учете в центре занятости, выплачивают 100 процентов минимального размера пособия по безработице, студенткам — месячную стипендию. А предприниматели и просто неработающие получают 25 процентов прожиточного минимума для трудоспособных лиц в месяц. Это пособие выплачивается на протяжении всего отпуска по беременности и родам, который обычно длится 126 календарных дней — 70 дней до родов и 56 после. При родовых осложнениях или появлении на свет двоих детей и более послеродовой отпуск увеличивается до 70 дней. А женщинам-чернобыльцам положен отпуск сроком до 180 дней (90 дней до родов и 90 после). Третий вид выплат семьям с детьми — пособие одиноким матерям. На такую помощь имеют право одинокие матери и усыновители, если в свидетельстве о рождении ребенка отсутствует запись об отце или она сделана в установленном порядке по указанию матери (отца, усыновителя). Кроме того, пособие назначается матери или отцу в случае смерти второго родителя и при условии, если они не получают на ребенка пенсию по потере кормильца или социальную пенсию. Эта помощь положена на каждого ребенка в возрасте до 18 лет, а также на детей, которые учатся на дневном отделении высшего учебного заведения I—IV уровня аккредитации или же в профессионально-техническом учебном заведении, до окончания обучения (до исполнения им 23 лет). З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://fakty.ua/229227-maksimalnyj-razmer-posobiya-odinokim-materyam-na-detej-do-6-let-k-koncu-2017-goda-vyrastet-na-137-griven-a-na-detej-s-6-do-18-let-na-171-grivnyu
Вступил в силу Закон о наставничестве над детьми-сиротами
7 октября, вступил в силу Закон от 08.09.2016 № 1504-VIII «О внесении изменений в Закон Украины «Об обеспечении организационно-правовых условий социальной защиты детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки» относительно наставничества».
Таким образом обеспечивается нормативно-правовое регулирование деятельности по наставничеству, которая развивается в Украине с 2010 года.
Главное отличие наставничества от усыновления или других семейных форм воспитания детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, заключается в том, что между наставником и ребенком не возникает семейных или любых других правовых отношений. В то же время, наставник помогает ребенку в усвоении норм, моделей поведения, принятых в обществе с целью дальнейшей адаптации ребенка к жизни в социуме.
Законом определяется, что наставничеством является добровольная бесплатная деятельность наставника по предоставлению ребенку-сироте, ребенку, лишенному родительской заботы, который проживает в учреждении для детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, индивидуальной поддержки и помощи в подготовке к самостоятельной жизни.
Установлено, что наставничество осуществляется по соответствующему договору между наставником, центром соцслужб и администрацией заведения для детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, на которую возложены функции опекуна и попечителя ребенка. Для заключения договора о наставничестве требуется согласие ребенка (без согласия - только в случае, если ребенок в связи со своим возрастом или состоянием здоровья не может осознать факт наставничества).
Наставником может быть совершеннолетнее дееспособное лицо, которое прошло курс подготовки по вопросам воспитания и социальной адаптации детей-сирот и детей, лишенных родительской попечительства, по соответствующей программе, утвержденной центральным органом власти, и заключило договор о наставничестве. Не могут быть наставниками лица, указанные в статье 212 СК (лица, которые не могут быть усыновителями).
Наставник вправе посещать ребенка по месту его проживания, обучения, лечения, оздоровления, а также (с согласия ребенка и родителей, иных законных представителей ребенка, администрации заведения для детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, другого учреждения для детей) общаться с ребенком вне места его проживания/обучения/лечения, в том числе приглашать ребенка в свою семью в праздничные и нерабочие дни, дни каникул, предоставлять ребенку помощь в получении дополнительных образовательных, социальных, реабилитационных, оздоровительных услуг, участвовать в обеспечении его одеждой, принадлежностями для обучения и развития и др.
Кроме того, реализация норм Закона будет способствовать развитию государственно-частного партнерства, поскольку к осуществлению наставничества предполагается привлекать общественные и благотворительные организации. Текст смотри также в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и в Интернете:http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/10/7/151374.htm
Согласно ст. 13 Закона Украины «Об охране детства», многодетным семьям и детям из этих семей предоставляются льготы. В частности, такие семьи имеют право на : •50-процентную скидку на квартплату в пределах площади, предусмотренной законодательством (21 кв. м общей площади жилья на каждого члена семьи плюс 10,5 кв. м на семью); • 50-процентную скидку на оплату за пользование коммунальными услугами (газ, электричество и др.) и стоимости баллонного газа в пределах норм потребления. Скидка при расчетах платы за отопление предоставляется на 21 кв. м отапливаемой площади на каждого члена семьи и дополнительно на 10,5 кв. м на семью; •50-процентную скидку на топливо, в том числе жидкое, в пределах норм потребления (если в домах нет централизованного отопления); •внеочередную установку квартирных телефонов. Абонплата за пользование квартирным телефоном составляет 50% от утвержденных тарифов. Следует добавить, что льготы предоставляются независимо от вида жилья и формы собственности на него. Кроме того, детям из многодетных семей предоставляются льготы на: 1) бесплатные лекарства по рецептам врачей; 2) ежегодное медицинское обследование и диспансеризацию, а также компенсацию расходов на зубопротезирование; 3) первоочередное обслуживание в лечебно профилактических учреждениях, аптеках и первоочередную госпитализацию; 4) бесплатный проезд всеми видами городского пассажирского транспорта (кроме такси), автомобильным транспортом общего пользования в сельской местности, а также железнодорожным и водным транспортом пригородного сообщения. Также дети могут бесплатно ездить автобусами пригородных и межгородских маршрутов, в том числе внутрирайонных, внутри и межобластных независимо от расстояния и местожительства; 5) бесплатные оздоровление и отдых, согласно Закону «Об оздоровлении и отдыхе детей». Документами, подтверждающими статус многодетной семьи и ее право на получение льгот, является удостоверение родителей и ребенка из многодетной семьи. Для получения такого удостоверения одному из родителей не обходимо обратиться по месту регистрации в структурное подразделение районных, районных в городах госадминистраций, исполнительных органов городских, районных в городах (в случае их образования) советов с соответствующими документами. После подачи этих документов указанные структурные подразделения подают сведения о детях и родителях многодетной семьи в Единый государственный автоматизированный реестр лиц, имеющих право на льготы, и выдают удостоверения. Срок действия удостоверений определяется отдельно для каждой многодетной семьи. Детям из многодетной семьи удостоверения выдаются с шести лет. Удостоверения выдаются бесплатно!
Поволоцкая Л.В минимальном наборе для детей дошкольникам предлагают выделить не одну, а две шапки на два года (таблицы)
Например, малышам до трех лет, по мнению составителей набора, необходимы 1 тысяча 540 килокалорий в день. В пищевом наборе предусмотрено 53 грамма белков, 53 грамма жиров и 212 граммов углеводов в сутки. Детям от 4 до 6 лет требуется уже 2 тысячи килокалорий в день. Поэтому для них суточная норма составляет 65 граммов белков, 58 граммов жиров и 305 граммов углеводов. Для 7—10-летних нормой считаются 2 тысячи 400 килокалорий в день. Нужны 78 граммов белков, 70 граммов жиров и 365 граммов углеводов в сутки. Детям от 11 до 13 лет в сутки требуется 2 тысячи 675 килокалорий. При этом дневная норма — 87 граммов белков, 77 граммов жиров и 408 граммов углеводов. Ну, а подросткам в возрасте от 14 до 17 лет полагаются 2 тысячи 925 килокалорий в день. Даже больше, чем взрослым, которым специалисты установили дневную норму в размере 2 тысяч 790,8 килокалории (о том, какие наборы предусмотрены для взрослых — трудоспособных и нетрудоспособных граждан, «ФАКТЫ» расскажут в следующих публикациях). При этом им требуется 96 граммов белков, 84 грамма жиров и 446 граммов углеводов. Исходя из этих норм и были составлены минимальные пищевые наборы для детей разного возраста (см. таблицу № 1). При утверждении вещевых наборов также учитывались потребности детей разного возраста, правда, было это пятнадцать лет назад (напомним, что наборы были утверждены еще в 2000 году и с тех пор не менялись). Впрочем, даже без правок они все еще актуальны. Например, для младшего возраста предусмотрен грудничковый набор: шапочка, распашонка и пеленки (см. таблицу № 2), а для школьников — авторучки, тетради, учебники и рюкзак. Кроме того, им полагаются плавки или купальник (один на два года), кроссовки и школьная форма (см. таблицу № 3). Напомним, что в настоящее время идет пересмотр минимальных потребительских корзин. В частности, в наборе для детей до 6 лет вместо шубы из искусственного меха предлагается учесть комбинезон или зимнюю куртку — одну на два года. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://fakty.ua/215379-v-minimalnom-nabore-dlya-detej-do-6-let-predlagaetsya-shubu-iz-iskusstvennogo-meha-zamenit-kombinezonom-ili-kurtkoj-a-doshkolnikam-vydelit-ne-odnu-a-dve-shapki-na-dva-goda
Известный факт, что разлучить супругов, кроме смерти, могут также РАГС и суд. В соответствии со ст. 106 Семейного кодекса, в РАГС с целью расторжения брака могут обратиться супруги, которые, во-первых, оба жаждут развода, а во-вторых, не имеют детей.
Даже если супруги поссорились настолько, что не разговаривают, заявление в РАГС о разводе они должны подать лично, вместе и согласованно. Если один из них по уважительной причине не может явиться лично, нотариально заверенное или приравненное к нему заявление от его имени может подать второй из супругов. Если по истечению месяца со дня подачи такого заявления никто не передумает и не отзовет его, РАГС составляет актовую запись о расторжении брака. Брак расторгается РАГСом по заявлению одного из супругов и в том случае, если второй из супругов признан без вести пропавшим или недееспособным.
Важный момент: брак может расторгаться РАГСом независимо от наличия между супругами имущественного спора. Но если есть желание сразу убить двух (развестись и решить имущественный спор) или трех зайцев (развестись, разделить имущество и взыскать алименты), можно сразу обращаться в суд.
Поход в суд перерастает из желания в необходимость в случае, если в семье есть несовершеннолетние дети, а также когда желание развестись не является обоюдным. При этом в суд можно идти как вместе и согласованно, с совместным заявлением о расторжении брака (ст. 109 СК Украины), так и по отдельности – иск о расторжении брака может подать по собственному усмотрению один из супругов (ст. 110 СК).
СУДЕБНАЯ ПРАКТИКА
Суд может разъединить нескольких соединенных в одном производстве требований в самостоятельные производства
22 октября 2015 г. в Оболонский районный суд Киева обратилась истец с иском о расторжении брака и разделе имущества супругов.
Согласно ч. 2 ст. 118 ГПК Украины, истец вправе объединить в одном исковом заявлении несколько требований, связанных между собой. Вместе с тем, в соответствии с ч. 2 ст. 126 ГПК, в зависимости от обстоятельств дела судья или суд имеют право вынести определение о разъединении нескольких соединенных в одном производстве требований в самостоятельные производства, если их совместное рассмотрение усложняет решение дела.
Суд воспользовался своим правом, разъединил исковые требования и выделил в самостоятельное производство исковые требования о разделе имущества, нажитого во время брака, передав исковое заявление в этой части для регистрации в канцелярии суда в общем порядке. Свое решение суд мотивировал следующим. Исковые требования о расторжении брака и разделе имущества супругов не являются неразрывно связанными между собой, от решения одного из них не зависит решение другого, они не являются однородными. Кроме того, совместное рассмотрение исковых требований о расторжении брака и разделе имущества супругов осложнит решение дела и повлечет затягивание сроков его рассмотрения...
...В какой суд подавать
Если подавать иск о разводе по собственному усмотрению и без супруга(и), надо руководствоваться ст. 109 ГПК Украины, в соответствии с которой иски к физическому лицу предъявляются в суд по зарегистрированному в установленном законом порядке месту его жительства или пребывания. А если в таком иске выдвигаются еще и требования о взыскании алиментов, стоит помнить, что такие иски могут предъявляться по зарегистрированному месту жительства или пребывания как истца, так и ответчика.
«Назначение срока для примирения нецелесообразно» – также очень нужная фраза в иске, т. к. суд может такой срок назначить... Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:http://sud.ua/newspaper/2016/02/29/87632-pozdravlyaem-vi-razvedeni
Изменения направлены на совершенствование системы обеспечения прав детей в Украине путем усовершенствования механизмов и процедур принятия решений по защите ребенка по месту его проживания, поддержки семей с детьми, попавших в сложные жизненные обстоятельства, пострадавших в результате военный действий или вооруженных конфликтов. Законом вносятся изменения в 9 действующих законов Украины, направленные на приведение действующего законодательства в соответствие с Конвенцией ООН о правах ребенка. В частности, дается определение таким понятиям: «обеспечение наилучших интересов ребенка», «дети, которые находятся в сложных жизненных обстоятельствах», «дети, пострадавшие в результате военных действий и вооруженных конфликтов». Нормы Закона запрещают участие детей в военных действиях и вооруженных конфликтах, включая привлечение, финансирование, материальное обеспечение, обучение с целью использования в вооруженных конфликтах других государств или насильственных действиях, направленных на свержение государственной власти или нарушение территориальной целостности, а также использование в военных конфликтах или действиях, привлечение и/или втягивание детей в пропаганду войны и т.п. Кроме того, определена обязанность государства по отселению детей, оказавшихся или которые могут оказаться в зоне военных действий или вооруженных конфликтов, в безопасные районы. Если ребенок по каким причинам осталась без присмотра родителей, государство должно осуществлять поиск членов его семьи с целью воссоединения с родными. Также государство должно осуществлять розыск и возвращение в Украину всех детей, которые были незаконно вывезены за ее пределы. Кроме того, совершенствуется процедура регистрации детей, которые являются внутренне перемещенными лицами. В частности, дети старше 14 лет смогут самостоятельно зарегистрироваться в органах социальной защиты. Кроме того, четко определена процедура регистрации детей в возрасте до 14 лет, которые переехали с временно оккупированных территорий без сопровождения родителей. Также носятся изменения в Семейный кодекс по развитию новой формы семейного воспитания детей — «семейный патронат» позволит избежать негативного для ребенка опыта интернатного воспитания по обеспечит его временное проживание в условиях, максимально приближенных к семейным.
Рязанова Н.Госпомощь детям-инвалидам в 2016 году поэтапно увеличится до 1208 гривен
Размеры пособия регулируются Законом «О государственной социальной помощи инвалидам с детства и детям-инвалидам». А сумма зависит от прожиточного минимума для нетрудоспособных лиц, который в сентябре 2015 года увеличился до 1074 гривен. Таким образом, размеры помощи в настоящее время составляют: инвалидам с детства I группы подгруппы, А и В (100 процентов прожиточного минимума) — 1074 гривни; инвалидам с детства II группы (80 процентов прожиточного минимума) — 859 гривен 20 копеек; инвалидам с детства III группы (60 процентов прожиточного минимума) — 644 гривни 40 копеек; детям-инвалидам в возрасте до 18 лет (70 процентов прожиточного минимума) — 751 гривня 80 копеек; детям-инвалидам в возрасте до 18 лет, заболевание которых связано с Чернобыльской катастрофой (выплачивается в полуторном размере помощи для детей-инвалидов), — 1127 гривен 70 копеек. Но на самом деле сумма помощи немного выше. Почему? Потому что при назначении государственной социальной помощи законом предусмотрена еще и выплата надбавок по уходу за инвалидами с детства. Суммы также привязаны к прожиточному минимуму и составляют: надбавка по уходу за инвалидом с детства I группы подгруппы, А (с высокой степенью потери здоровья и чрезвычайной зависимостью от постоянного ухода за ним) — 75 процентов прожиточного минимума (805 гривен 50 копеек); надбавка по уходу за инвалидом с детства I группы подгруппы В, который получает государственную социальную помощь, — 50 процентов прожиточного минимума (537 гривен); надбавка по уходу к государственной социальной помощи одиноким инвалидам с детства II и III групп, если по заключению медико-социальной экспертной комиссии они нуждаются в посторонней помощи, — 15 процентов прожиточного минимума (161 гривня 10 копеек). Подчеркнем, что такая надбавка по уходу выплачивается только в том случае, если человек получает помощь согласно Закону «О государственной социальной помощи инвалидам с детства и детям-инвалидам». Кроме того, предусмотрены надбавки по уходу за ребенком-инвалидом, полагающиеся одному из родителей, усыновителю, опекуну, попечителю, который не работает, не учится (кроме заочной формы обучения), не проходит службу, не занимает выборную должность, находится в отпуске по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста, в отпуске по беременности и родам, в отпуске без сохранения зарплаты. Также положена надбавка в случае, если ребенок-инвалид нуждается в домашнем уходе и человек фактически заботится о нем. Одинокой матери (одинокому отцу) надбавка на уход за ребенком-инвалидом назначается независимо от факта работы, учебы, службы. Эти надбавки рассчитываются с учетом другого прожиточного минимума — для детей соответствующего возраста: для детей-инвалидов подгруппы, А в возрасте до 6 лет (100 процентов прожиточного минимума для детей до 6 лет) — 1167 гривен; Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://fakty.ua/212019-gospomocsh-detyam-invalidam-v-2016-godu-poetapno-uvelichitsya-s-1074-do-1208-griven
Рязанова Н.В 2016 году на каждого ребенка до 13 лет из малообеспеченной семьи продолжат доплачивать 250 гривен в месяц
Гарантированный минимум для детей — 85 процентов прожиточного минимума. Он утверждается для двух возрастных категорий — до 6 лет и от 6 до 18 лет. Кроме того, для детей старше 18 лет и младше 23 лет, которые учатся в среднем, среднем специальном или высшем учебном заведении, применяется прожиточный минимум для трудоспособных. Соответственно, для детей разного возраста гарантированный минимум будет отличаться. Например, для детей до 6 лет он сейчас составляет 991 гривню 95 копеек, для детей от 6 до 18 лет — тысячу 236 гривен 75 копеек, для студентов до 23 лет — 1 тысячу 171 гривню 30 копеек. К тому же на каждого ребенка до 18 лет, который воспитывается в малообеспеченной семье, гарантированный минимум дополнительно увеличивается на 10 процентов. А для детей-инвалидов и детей, которых воспитывают одинокая мать или отец, а также если один или оба родителя являются инвалидами первой либо второй группы, — на 20 процентов. — Как сложно! И самое главное — совершенно непонятно, как эти гарантированные минимумы влияют на размер помощи по малообеспеченности. — Сумма помощи устанавливается как разница между гарантированными минимумами и доходом семьи. — Объясните, пожалуйста, на схематическом примере. — Предположим, семья состоит из пяти человек: трудоспособного отца, матери-инвалида и троих детей — пяти, 13 и 19 лет. Старший учится в вузе на стационаре. Чтобы подсчитать гарантированный минимум для такой семьи, нужно сложить минимумы для папы, мамы и каждого ребенка. Итак, гарантированный минимум рассчитывается путем суммирования пяти показателей: минимума, установленного для трудоспособного отца (289 гривен 38 копеек), минимума для матери-инвалида (1074 гривни), минимума для ребенка пяти лет (1190 гривен 34 копейки с учетом 20-процентной надбавки), минимума для ребенка 13 лет (1484 гривни 10 копеек, с учетом 20-процентной надбавки) и минимума для ребенка-студента 19 лет (1171 гривня 30 копеек, в данном случае без надбавки, поскольку ему уже исполнилось 18 лет). Сложим все показатели и получим 5 тысяч 209 гривен 12 копеек. — Я правильно поняла: 5 тысяч 209 гривен 12 копеек и есть гарантированный минимум для этой семьи? — Да. И если ее доходы окажутся ниже, она получит право на помощь по малообеспеченности. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:http://fakty.ua/211702-v-2016-godu-na-kazhdogo-rebenka-do-13-let-iz-maloobespechennoj-semi-prodolzhat-doplachivat-250-griven-v-mesyac
Музыченко В.Пособие одиноким матерям в 2016-м будут выплачивать с учетом дохода, но зато в увеличенном размере
В части изменения выплат семьям с детьми у нас есть две новости — хорошая и плохая. Хорошая заключается в том, что выплаты при рождении и усыновлении ребенка, на детей-сирот и детей, чьи родители лишены родительских прав, на детей-инвалидов и инвалидов с детства, а также малообеспеченным семьям оставили без изменений. Более того, все суммы, зависящие от прожиточного минимума, в этом году будут увеличены дважды — в мае и декабре. А плохая новость состоит в том, что два вида пособий — помощь одиноким матерям и на детей, чьи родители уклоняются от уплаты алиментов, — с нового года назначаются и выплачиваются с учетом доходов семьи. Теперь более 500 тысяч человек должны прийти в управления социальной защиты со справкой о своих доходах. И не факт, что после подачи документов семья сохранит за собой право на получение этого вида выплат. О том, как будет проходить перерасчет пособия данным двум категориям, «ФАКТАМ» рассказал директор департамента государственной социальной помощи Министерства социальной политики Виталий Музыченко. — Виталий Владимирович, традиционно в середине месяца одинокие родители получали от 350 до 436 гривен помощи. Но в этом месяце выплаты не было. Почему? — Дело в том, что до настоящего момента действовали фактически два принципа назначения помощи одиноким матерям — с учетом доходов и без. И только 39 тысячам получателей из 553 тысяч она была предоставлена с учетом доходов. А большинству семей (514 тысяч) помощь выплачивали в минимальном размере и без принятия во внимание доходов. — Почему? — Дело в том, что сумма помощи составляла разницу между среднемесячным совокупным доходом семьи в расчете на одного человека за предыдущие шесть месяцев и 50 процентами прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста. — Очень сложно понять, объясните, пожалуйста, на примере. — Допустим, одинокая мать, имеющая двоих детей (двух и восьми лет), получает зарплату в размере 1500 гривен. Прожиточный минимум для двухлетнего ребенка сейчас составляет 1167 гривен. Значит, 50 процентов этой суммы — 583 гривни 50 копеек. Прожиточный минимум для восьмилетнего ребенка — 1455 гривен. Следовательно, 50 процентов этой суммы — 727 гривен 50 копеек. Если поделить общий доход семьи (1500 гривен) на количество членов такой семьи (три человека — мать и двое детей), то мы получаем средний доход в размере 500 гривен на одного члена. Чтобы вычислить размер помощи, необходимо вычесть 500 гривен (фактический доход каждого ребенка) из 583 и 727 гривен (50 процентов прожиточного минимума для детей до шести лет и старше шести лет). — Получаются какие-то смешные выплаты. — В этом и проблема! Зато в законе говорится, что помощь не может быть ниже 30 процентов прожиточного минимума (в настоящее время — 350 и 436 гривен, в зависимости от возраста ребенка). Поэтому обычно семьям выплачивали пособие в минимальном размере. Более того, минимальную сумму мы назначали даже без учета доходов. То есть если семья была согласна получать помощь в минимальном размере, тогда мы не требовали от нее документы о доходах. Но если она претендовала на большее, обязана была подтвердить доходы всех членов семьи. С 2016 года правительство увеличило «потолок» выплат с 50 до 100 процентов прожиточного минимума. То есть максимальная сумма помощи для детей до шести лет выросла с 583 до 1167 гривен. А для детей от шести до 18 лет — с 727 до 1455 гривен. Однако в то же время ее сделали более адресной: теперь помощь назначается только с учетом доходов. И без применения обязательной выплаты в минимальном размере.. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты: http://fakty.ua/211247-posobie-odinokim-materyam-v-2016-m-budut-vyplachivat-s-uchetom-dohoda-no-zato-v-uvelichennom-razmere
Демський С.Шлюбний договір: загальні правила можна змінювати...
Голос України. - 2015.- №187.- С.16( 08.10.2015 )
Договором можуть бути встановлені будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства. Навіть і щодо певного майна, яке належало одному з подружжя до... http://www.golos.com.ua/article/259787
Відповідно до статті 18 4 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:
– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
– позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;
– скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
– реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18 річного віку;
– надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом... Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.psv.org.ua/arts/Yurist/view-2678.htmlа также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18
12 травня Верховна Рада прийняла законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо індексації розміру аліментів» (реєст. № 2426). Як заявила голова парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, законопроект передбачає проведення індексації розміру аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі. Полный текст смотри на сайте газеты:http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobyci/sproby-revanshu-neodminno-budut, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18