//Голос України. - 2023. - №231. - С.7( 29.11.2023 )
Завдяки вихованцям дніпровських закладів позашікілля захисники із З СУ й Тероборони отримали тепловізори, рації та дрони на суму понад двісті тисяч гривень.
Після початку повномасштабного вторгнення було внесено зміни до Кримінального кодексу України, доповнено його ст. 111-1, що передбачала відповідальність за колабораційну діяльність.
Йдеться про те, що перевірки контрагентів бізнесу часто спрямовані на зняття ризику бути втягнутим у фінансування та пособництво тероризму, розповсюдження зброї масового знищення та інше.
Йдеться про новели законодавства, які з’явились час воєнного стану, уже діють та впливають на долі людей. Про це свідчить як практика правоохоронних органів, так і практика адвокатів.
Щоб захистити постраждалих та уникнути повторної травми, збір доказів, документування випадків СНПК має відбуватися в особливому порядку, зокрема на основі так званого «Кодексу Мурад» («Глобального кодексу поведінки для осіб, які збирають та використовують інформацію про систематичне сексуальне насильство в умовах конфлікту»).
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про Реєстр об’єктів критичної інфраструктури( 02.05.2023 )
Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про затвердження Порядку ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, доступу та надання інформації з нього».
Загалом прийнятий Закон направлений на відновлення та створення нової інфраструктури після закінчення війни в нашій країні, розвитку ринку будівельної галузі, створення нових робочих місць, а головне – забезпечення населення житлом. Тож пропонуємо розглянути, як прийнятий закон буде працювати.
Блакитний Щит – відмітний знак Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей. Інші скульптури та пам’ятники віднедавна закривають щитами з логотипом ЮНЕСКО.
В Україні вважається зниклим безвісті військовослужбовець, заяву про якого внесено до «Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин». Для цього потрібно написати заяви до Центру комплектування та соціальної підтримки та Національної поліції України. Це першочергові дії для рідних зниклого. Куди ще варто звертатися? Про це Відкритому розповіла юристка, правозахисниця ГО «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко.
Йдеться про найбільш імовірні місця встановлення вибухонебезпечних предметів. Розглянуто ознаки, що допомогають виявити вибухові пристрої. Надано рекомендації щодо вжиття превентивних методів. Доведено рекомендації до того, що треба знати, аби уникнути смертельної загрози.
Рибальченко ВолодимирДитячі руки, які творять Перемогу
//Голос України. - 2023. - №231. - С.7( 29.11.2023 )
Як розповіли в міськраді, з перших днів пов номасштабного вторгнення до волонтерського фронту долучились усі вісім закладів позашкілля. Власноруч виготовили, купили та зібрали на допомогу ЗСУ та ТРО понад 15 тисяч «бандерівського» смузі, придбали два тепловізори, шість рацій, прилад нічного бачення, чотири акумулятори для двох квадрокопте рів, понад сто бронежи летів, форму, шоломи, взуття, термобілизну, турнікети та ліхтарі, 16 зимових спальних мішків, 530 карематів.
А ще виготовили 120 маскувальних сіток загальною площею понад чотири тисячі квадратних метрів та 15 маскувальних «кікімор». Також пошили та передали півтори тисячі ба лаклав, вісімсот одиниць спідньої та шістсот натільної білизни, тисячу пар шкарпеток. Зробили й 240 окопних свічок
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18.
Горбунова ОленаСтрок дії воєнного стану та загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів
//Голос України. - 2023. - №225. - С.2( 22.11.2023 )
Верховна Рада конституційною більшістю підтримала законопроекти «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (№ 10211) та «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» (№ 10212), якими воєнний стан та загальна мобілізація продовжуються ще на 90 днів. Це було вже дев’яте подібне голосування парламенту. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Насамперед люди, які лишаються на окупованих територіях, але продовжують займатися господарською діяльністю повинні з’ясувати для себе всі можливі наслідки такої діяльності та намагатися провадити таку діяльність з дотриманням рекомендацій українського законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами- підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України. Правочин, стороною якого є суб’єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним. А тому необхідно перереєструвати свій бізнес на підконтрольну територію України. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
Перевірки контрагентів є звичайною практикою діяльності бізнесу в усьому світі. Вони відомі як KYC (Know Your Client — (з англ.) знай свого клієнта). Процедури KYC-передбачають комплексну перевірку діяльності контрагента, його фінансового стану, власників, контролерів та керівників бізнесу. Основою для KYC перевірки є відповідний опитувальник, заповнений контрагентом, та підтверджувальні документи, що надані до нього.
Серед іншого, такі перевірки часто спрямовані на зняття ризику бути втягнутим у фінансування та пособництво тероризму, розповсюдження зброї масового знищення та інше. Їх можна ефективно застосовувати, зокрема, для мінімізації ризиків втрапити в колабораційну діяльність. Адже і колабораціонізм, і тероризм, і решта глобальних проблем в своїй основі полягають у приховуванні реальних вигодонабувачів результатів співпраці.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті:
одна з таких законодавчих новел, а саме нова ст. 436-2 КК України, визначила як кримінально-карні (злочинні) дії щодо виправдовування, визнання правомірною або заперечення війни росії проти України й передбачає відповідальність у вигляді, зокрема, позбавлення волі строком до 5 років. А якщо такі дії вчинені повторно або службовою особою – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Тобто розмови на відповідну тему телефоном або в колі друзів, чи деінде, в яких людина виправдовує російську агресію, можуть бути розцінені правоохоронцями як злочин, який передбачений цією статтею Кримінального кодексу України. Тоді будуть можливими навіть і такі наслідки. З повним текстом можна ознайомитись на сайті газети:
Кодекс Мурад носить рекомендаційний характер, у ньому виокремлені мінімальні стандарти безпечного, ефективного й етичного збирання та використання інформації, отриманої від особи, яка зазнала системного сексуального насильства. Кодекс призначений для тих, хто займається документуванням, розслідуванням, поширенням і дослідженням інформації, моніторингом тощо – для слідчих і правозахисників, котрі працюють зі свідченнями щодо сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом; журналістів, які роблять матеріали з постраждалими або про них, співробітників соціально-медичних служб, представників гуманітарних організацій тощо. З повним текстом можна ознайомитись на сайті газети:
Пресслужба Держспецзв'язку//Юридична газета. - 2023. - 28 квітня
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про Реєстр об’єктів критичної інфраструктури( 02.05.2023 )
Відповідно до цього документу, держателем та адміністратором Реєстру є уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України. Він здійснює облік, узагальнення, систематизацію, аналіз та надання інформації з Реєстру, а також відповідає за внесення (та виключення) інформації про ОКІ в Реєстр.
Під час дії воєнного стану та 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України є Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України.
Для отримання компенсації треба звернутися до органів влади на місцях або ЦНАПу. Написати заяву. Підкріпити її необхідними документами. Це копія паспорта або свідоцтва про народження та картки платника податків.
А ще – довідка МСЕК про групу і причину інвалідності. Для неповнолітніх – це висновок лікарсько-консультативної комісії медзакладу.
Зібраний пакет документів можна відправити і до органів соціального захисту. Але виключно поштою.
На оформлення цієї компенсації є 60 місяців. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/216359
Кабінет Міністрів у вівторок, 7 березня, схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті: https://www.gorod.dp.ua/news/215855
Булай ВладиславКомпенсація за зруйноване майно: огляд Закону №7198
Отримати компенсацію згідно з Законом №7198 зможуть фізичні особи – громадяни України які є: власниками пошкоджених та/або знищених об’єктів нерухомого майна; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт та які не прийнято в експлуатацію; членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; або є спадкоємцями вказаних осіб.
Також можуть отримати компенсацію об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житловими) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.
Як працюватиме кожен із видів компенсації
Грошова компенсація: якщо власник пошкодженого або знищеного майна обрав цей вид компенсації, він зможе отримати суму грошових коштів на вказаний ним рахунок, відкритий в банківській установі країни. Розмір грошової компенсації визначатиметься за результатами оцінки вартості відновлення відповідного пошкодженого об’єкта нерухомого майна з урахуванням ступеню його пошкодження. Гранична сума компенсації за пошкоджений об’єкт нерухомого майна не перевищуватиме вартості компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна.
Станом на 22 червня ЮНЕСКО підтвердив пошкодження внаслідок збройної агресії росії 70 релігійних об’єктів в Україні, 12 музеїв, 30-ти історичних будівель, 18 будівель культури, 15 пам’ятників, 7 бібліотек. Мовилось про об’єкти в Чернігівській, Київській, Харківській, Запорізькій, Житомирській, Донецькій, Луганській, Сумській, Миколаївській областях. З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://yur-gazeta.com/golovna/voennimi-zlochinami-mozhna-vvazhati-napadi-na-budivli-z-vidmitnim-znakom-blakitnogo-shchita.html
Оніщенко КсеніяЯк шукати безвісти зниклих: алгоритм дій від дніпровської юристки Ксенії Онищенко
//gorod.dp.ua/news( 27.10.2022 )
«Якщо ви втратили зв’язок з військовослужбовцем, перш за все, вам потрібно: звернутися до Центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) за місцем свого проживання та дізнатися наявну інформацію про армійця, написавши заяву про втрату зв’язку з людиною; подати заяву про розшук зниклого безвісті до Нацполіції за місцем проживання, працівники якої повинні внести дані до «Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин». З цього моменту – військовослужбовець набуває статусу зниклого безвісті, а родич-позивник стає «потерпілою особою», – розповіла правозахисниця ГО «Правозахисна група «СІЧ» Ксенія Онищенко. Правозахисниця радить паралельно звернутися до Уповноваженого з прав розшуку зниклих безвісті (зв’язатися з регіональними координаторами можна через гарячу лінію 0 800 339 247); Координаційного центру пошуку зниклих безвісті (097 433-46-22); Національного інформаційного бюро. Всі ці державні органи уповноважені і зобов’язані займатися розслідуванням зниклих безвісті, З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:https://gorod.dp.ua/news/211118
Фандєєв ОлександрОчистимо Україну від мін і ворогів