2009 рік:

Хроніка подій 2007 року

Хроніка подій 2008 року

26 грудня
 

Відбувся «English Speaking club». Всіх зустріла гарна ялинка та іграшковий Санта Клаус.
Святкову вікторину про традиції святкування Різдва в світі підготувала Світлана Колесникова. Дві команди зійшлися у двобої. Але заохочувальні подарунки отримали всі члени клубу – це були диски з новорічними піснями, що стануть всім у нагоді впродовж свят.
Питання для дискусії підготував Василь Тофель.
Активісти Центру Юрій Баров та Юрій Васюк потурбувалися про святкове частування.
Дехто, Настя та Яна, здогадався прикрасити себе новорічними прикрасами.
Переглянули слайд-шоу, що ілюструвало еволюцію різдвяної вітальної картки, переглянули широко відомий відео кліп – «Happy New Year» групи ABBA», пили чай чи каву з тортом та розмовляли, розмовляли, розмовляли.
На останок відбувся відео-зв'язок з брокером з нерухомості Метом (м.Чікаго, США), який вразив нас своєю англійською вимовою та знанням декількох російських фраз.
Висновок зустрічі: в інтерактивній формі дізналися нові факти з історії виникнення та святкування Різдва, відсвяткували на український манер, вивчили декілька пісень англійською мовою.

23 грудня
 


До дніпропетровського Центру "Вікно в Америку" завітали 2 групи студентів Національно металургійної академії України з викладачами Олександрою Миргородською та Ольгою Ліпинською.
Вони оглянули нові виставки ("Нові надходження", "Щасливого Різдва!") та скористалися ресурсами Центру, щоб переглянути навчальний фільм англійською мовою.

23 грудня
 


Презентовано виставку до Різдвяних свят.
Це – енциклопедії, книги присвячені американським святам, розробки уроків для вчителів, ноти, тексти популярних пісень.

22 грудня
 


Презентовано виставку нових надходжень, що склалася з подарунків Відділу преси та культури Посольства США в Україні, які пройшли бібліотечну обробку.
Це – навчальна програма з вивчення англійської мови RosettaStone, дитячий словник, декілька статистичних довідників, книги з історії та літературознавства США.

19 грудня
 


Відбувся «English Speaking club» присвячений проблемам міжнародної міграції. Його підготували Світлана Усенко та активіст ВасильТофель.
Нині, близько 191 мільйонів людей проживають за межами країн свого походження. Хоча для багатьох цей досвід є позитивним, випадки експлуатації та дискримінації мігрантів все ще мають місце в світі. Гуманітарні проблеми, пов'язані з міграцією, загострюються у разі незаконної міграції.
В Україні, на жаль, трудова міграція спрямована не до країни, а з країни.
Про це міркували члени клубу. Економіст Сергій Кириченко:
Last lesson devoted "Migrants and immigrants", it was very interesting and emotional discussion! I hope, after that, every one will make a right decision in oneself private life and will be happy wherever he (she) wasn't!

12 грудня
 


Відбувся «English Speaking club».
Темою зустрічі була історія та сьогодення Нобелівської премії, яка була заснована Альфредом Нобелем у 1895 році. Присутні відповіли на питання що вони знають про головну мету премії та критерії відбору номінантів, про категорії премії, про відомих домінантів, та чи в змозі вони змінити світ.

5 грудня
 


Відбувся «English Speaking club». Його провела Світлана Колесникова.
Вона презентувала виставку нових находжень до Центру – це дарунки Відділу Культури та преси Посольства США в Україні. Та звернула увагу присутніх на виставку плакатів присвячену Міжнародному дню інвалідів.
Присутні висловилися про життя інвалідів в Україні, свої контакти з такими людьми, та про те чи зможуть вони чимось допомогти їм, покращити їх життя. Усміхнені обличчя з плакатів, американських людей з обмеженими можливостями, свідчили про те, що вони живуть повноцінним життям.
Календар підказав це одну тему для розмови – день народження Уолта Діснея, видатного американця, що весь світ радував своєю творчістю.
Переглянули слайд-шоу, що познайомило присутніх з героями диснеївських фільмів. Дискусія точилася навколо того, що не всі мультиплікаційні фільми мають позитивний вплив на дітей.

3 грудня
 


Інформаційна година. Міжнародний день інвалідів.
В цей день визнають досягнення людей з обмеженими властивостями та їх внесок у розвиток суспільства.
Було розгорнуто виставку плакатів, які яскраво розповідають про життя таких людей в Сполучених Штатах Америки та у всьому світі. Виставка демонструвалася протягом тижня і мала на меті:
• показати навички, здібності та досягнення людей з обмеженими властивостями у всьому світі;
• підкреслити важливість висвітлення життєдіяльності інвалідів для подальшої інтеграції їх в суспільство;
• продемонструвати рівні можливості та повну участь інвалідів у соціально-політичному, економічному та культурному житті країни;
• сприяти позитивному іміджу людей з обмеженими властивостями.

3 грудня
 


Екскурсія. До центру завітали студенти-металурги (Національний металургійний університет України) разом з викладачем англійської мови Олександрою Миргородською. Вони ознайомилися с задачами та можливостями Центру, його ресурсами, що допоможуть їм покращити знання англійської мови, переглянули слайд-шоу Thanksgiving Day, отримали запрошення стати членами розмовного клубу та групи в соціальній мережі http://vkontakte.ru/club12499404 - "WINDOW ON AMERICA" - DNIPROPETROVSK, ENGLISH SPEAKING CLUB.

2 грудня
 


Презентовано виставку нових дарунків Відділу преси та культури Посольства США в Україні.

28 листопада
 


У дніпропетровському Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Календар підказав чудову дату для розмови: 26 листопада 2009 року американці святкували День подяки. Тож ми теж вирішили відсвяткувати.
Переглянули слайд-шоу, послухали аудіо-файл, пограли в цікаву гру (висловіть подяку та поєднайте її з подяками інших – створіть індика з подяк), пили чай чи каву та розмовляли, розмовляли, розмовляли.
Висновок зустрічі: дізналися історію виникнення свята, американські традиції святкування, відсвяткували на український манер.

26 листопада
 
В Центрі «Вікно в Америку» відбулася інформаційна година за темою «День подяки – Thanksgiving Day».

24-26 листопада
 


Керівник Центру Світлана Усенко була у відрядженні у Києві:
- Відвідала Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні, отримала нові книги та плакати
- Отримала методичну допомогу від Ганни Воскресенської в Американській бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія»
- Ознайомилася з роботою Американського куточка в Національній бібліотеці України для дітей.

23 листопада
 


До дніпропетровського Центру «Вікно в Америку» завітав заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Тімоті Стендарт.
Він оглянув центр, його колекції, виставку дитячих книг, web-сторінку центру, радо поспілкувався з керівником центру Світланою Усенко та науковим співробітником історичного музею ім. Дмитра Яворницького Валентиною Коваленко, в якої виникли професійні питання. Подякою за допомогу стала екскурсія до музею «Діорама Битва за Дніпро».

21 листопада
 


В Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Його підготувала та провела студентка, майбутній перекладач з англійської мови, Світлана Колесникова.
Спілкування розпочалося з обговорення календарної дати – Всесвітнього дня телебачення (21-th November – World Television Day). Обміркували такі питання:
- Коли та де вперше винайшли телебачення?
- Телебачення у вашому житті?
- Що важливе для вас у телебаченні?

Пізніше до кола спілкуючихся приєдналися йорданець Фаді Алькайялі та індонезієць Стив Ладан. Відбувся відеозв’язок з 14-річним хлопчиком Зеком Алькайялі зі штату Массачусетс.

20 листопада
 


В Центрі «Вікно в Америку» відбулася інформаційна година за темою «Всесвiтнiй день дiтей – World Children’s Day».

14 листопада
 


В Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Дізналися як американці святкують День ветеранів «Veterans Day».
В цей день гостею центру стала Ганна Максюта, що двічі відвідала США за програмою «Work & Travel». Свою розповідь про Аляску, Бостон, штат Вермонт вона супроводжувала фотографіями та відео. Всі присутні були вражені зйомками ведмедів, що рибалять та граються рибою, які Гаана зробила особисто.

11 листопада
 
Відбулася інформаційна година за темою «День ветеранів – Veterans Day».

10 листопада
 


Презентовано нову виставку до Всесвітнього дня дітей (20 листопада). Це дитяча література відомих книжкових видавництв США, таких як Sсholastic, Childrеn’s Press,
За тематикою це книги – енциклопедії, присвячені американським святам, історії Америки, шляху встановлення демократії у країні, видатним діячам американської культури.

7 листопада
 


Відбувся «English Speaking club».
- Переглянули навчальний фільм з колекції активіста Центру Василя Тофеля.
- Згадали історичну дату «7 листопада». Пригадали жовтенят, піонерів, комсомольців - форми групових об’єднань молоді у радянські часи. Порівняли з сучасними проявами молодіжних рухів – пластунами, ЕМО. Відбувся обмін думками щодо погано це чи добре, що не має таких молодіжних об’єднань для молоді зараз. Зате є можливість індивідуального самовираження.
- У Фаді Алькайялі, – лікар-офтальмолога з Йорданії, запитали що є стандартом англійської мови, британська чи американська мова та як боротися з акцентом? Думки розділилися.

31 жовтня
 


ВЦентрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
На початку заходу відбулася зустріч з італійцем Мауро Поліандрі з Риму, який так само, як члени розмовного клубу, бажає покращити свою англійську та шукає в Інтернеті друзів, що розмовляють англійською мовою. Це був відео-міст тривалістю 50 хвилин через програму Skype. Було приємно, що наш новий італійський друг знає про Україну, її столицю. Йому було цікаво дізнатися про існування розмовного клубі при обласній бібліотеці, про його задачі та членів.
Також обговорювали відношення присутніх до свята Halloween. Декому з присутніх вже доводилося його святкувати, вони розповіли про його історію та традиції. Дискусія тривала навколо того, що православна церква наголошує на шкоді цього свята для українців. Але так як молодь в Україні не дуже релігійна, то більшість присутніх погодилася, що Хелоувін – це веселе свято для дітлахів.
Член клубу Василь Тофель познайомив присутніх з частиною своєї колекції навчальних відеоматеріалів. Ознайомив з технологією пошуку та скачування аналогічних матеріалів в Інтернеті. Всі з задоволенням переглянули веселі фільми з субтитрами. Колекція була подарована Центру, єю може скористатися будь хто.
Дружнє чаювання завершило зустріч.

24 жовтня
 


Відбувся святковий «English Speaking club». У календарі співпали дві дати – 64-й День народження Організації Об’єднаних Націй та 5-й День народження дніпропетровського Центру WoA.
26 жовтня 2009 року Посол США в Україні Джон Хербст разом з директором Обласної наукової бібліотеки Надією Тітовою урочисто перерізав червону стрічку і відкрив Центр для жителів Дніпропетровська.
24 жовтня гостями Центру стали лікар-офтальмолог з Йорданії Фаді Алькайялі (працює в Обласній клінічній лікарні ім.Мечникова), заслужений працівник культури України журналіст Микола Чабан та професор-політолог з Центрального Університету Оклахоми Янгте Шін, яка перебувала у Дніпропетровську у 2007-2008 рр. за програмою академічних обмінів фонду ім.Фулбрайту.
Зустріч с проф. Янгте Шін стала можливою завдяки технічному обладнанню, що має Центр. Це був відео-міст тривалістю 1,5 години через програму Skype.
Обговорювали питання:
- Історія створення ООН
- Структура організації, цілі, задачі
- Члени організації
- Україна в ООН
- Обговорення у групах головних напрямків роботи ООН, представлення одною людиною думки, що розробила група
- Віхи історії дніпропетровського центру WoA (подорож сайтом бібліотеки)
- Перегляд фото, що ілюструють роботу центру
Дружнє чаювання передувало відео-мосту з Оклахомою. Проф. Шін привіталася з присутніми, познайомилася з новими членами розмовного клубу, згадала своє перебування у Дніпропетровську, обговорили політичну ситуацію в Україні, українських політичних лідерів.
Бажаючі залишили відгуки про роботу Центру та побажання на майбутнє у «Зошиті відгуків та побажань».


22 жовтня
 

 

 До дніпропетровського Центру «Вікно в Америку» завітали студенти-металурги з викладачем Олександрою Миргородською. Вони скористалися ресурсами Центру та переглянули фільм англійською мовою про доменне виробництво.

17 жовтня
 

 

Відбувся «English Speaking club». Гостем Центру став Фаді Алькайялі – лікар-офтальмолог з Йорданії, що зараз працює в одній з найкращих клінік Дніпропетровська.
Присутні задали йому питання про те яким був вплив економіки та культури США на його рідну країну, коли це відбувалося, в яких формах, мало позитивний чи негативний наслідок.
Також обговорили питання:
- Місце мусульманської жінки в мусульманській країни, її права та можливості.
- Релігії світу. Іслам та християнство.

16 жовтня
 


Відбулася екскурсія учнів Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій. Відбулося знайомство з ресурсами та можливостями центру для.

15 жовтня
 


Ірина Мирошниченко презентувала програму MUSKIE, для бажаючих навчатися у США

13 жовтня
 


Відбулася презентація ресурсів та можливостей Центру «Вікно в Америку» перед вчителями Дніпропетровщини в рамках їх перебування в Інституті підвищення кваліфікації вчителів.

10 жовтня
 

Відбувся «English Speaking club». Його підготувала та провела волонтер центру, викладач англійської мови, Людмила Петровська.
Тема зустрічі - «Духовність. Роль суспільства та церкви на формування духовності людей».
Присутні обговорювали питання:
- Яким чином її сформувати в собі – через освіту чи занурення в релігію. Наводили приклади як суспільство України та Америки це робить.
- Та чи треба допомагати суспільству робити добрі справи
Неоднозначні були відповіді й на те, як хто зрозумів філософські думки Паоло Коельо.

3 жовтня
 


Відбувся «English Speaking club». Його підготувала та провела студентка, майбутній перекладач з англійської мови, Світлана Колесникова.
Календар підказав дві чудові дати для дискусії: 30 вересня – День бібліотек України та 4 жовтня – День вчителя.
Присутні відповіли на питання:
- чи важлива професія бібліотекаря,
- яке місце в вашому житті займає бібліотека,
- чи маєте домашні книжкові колекції,
- хто має досвід користування бібліотеками в США,
- що треба покращити в роботі бібліотеки Центру,
- яких вчителів пам’ятаємо та цінуємо.
Дізналися багато цікавого про книжкові уподобання членів English Speaking Club та мали нагоду висловити вдячність бібліотекарям.

26 вересня
 

Відбувся «English Speaking club», обговорювали такі теми:
Культура, відмінності в культурі США та України, спорт, замала державна підтримка спорту для молоді, корупція в освіті України, навели негативні приклади з особистого досвіду. Всі прийшли згоди, що корупція має дуже негативні наслідки для вибудовування кар’єри молодого спеціаліста.


19 вересня
 

 

Відбувся «English Speaking club», обговорювали такі теми:
- Іноземці в Україні;
- Англійська мова та навіщо її вивчати. Яка існує необхідність знання іноземної мови в Україні.
- Мода. Як кожний вибирає свій стиль.
- Проблема шкільного одягу. «За» чи «ні» проти шкільної форми.
- Головною темою спілкування стало питання «Чи зможе Україна наздогнати США за рівнем добробуту»?
Думки дуже різнилися. Більшість схилялася до думки, що у найближчі часи добробут України не покращиться, бо країна не має великої кількості власних природних багатств, має нестабільну економіку, корумповану владу, якій притаманне бажання збагатитися, а не плідно працювати.

17 вересня
 

До «Вікна в Америку» завітали студенти Національної Металургійної Академії України (НМетАУ), майбутні перекладачі з англійської мови. Була проведена ознайомча екскурсія з фондами та ресурсами Центру та запропоновано переглянути фільм «Вогні великого міста». Викладач Олександра Миргородська прокоментувала переглянуте, щоб студенти повторили Past Indefinite Tense.


15 вересня
 

У дніпропетровському Центрі «Вікно в Америку» пройшла Інформаційна година присвячена 220-річчя З дня народження американського письменника Джеймса Фенімора Купера.


12 вересня
 

 

Відбувся «English Speaking club». До центру завітала випускниця програми FLEX Марія Гнускіна, яка навчалася у Пенсільванії та її мама, викладач англійської мови в одному з навчальних закладів Дніпропетровська. Марія розповіла про своє навчання та американські пригоди, показала декілька цікавих книг. Вона швидко порозумілася з американцями. Названі батьки допомогли вибрати школу для навчання. Навчання було дуже цікаве та захоплююче. У вільний час Марія знайомила американців к Україною, її культурою.
Підчас заходу дізналися багато нового та цікавого про Пенсільванію та її жителів.


11 вересня
 

Пройшла Інформаційна година присвячена американському святу Patriot Day.

7 вересня
 

Презентовано книжково-ілюстративну виставку «Outstanding people of America» (книги, буклети, фотозображення). Виставка знайомить відвідувачів центру Window on America з видатними особистостями США: мореплавцем Колумбом, першопрохідцями нових земель, творцями нації, політиками, видатними жінками, діячами культури, спорту, мистецтва. Почесне місце на виставці зайняли портрет 44-го Президента США Барака Обами та книжка про нього.
Виставка зразу ж привернула увагу відвідувачів. Ліцеїстка Марія Гнускіна, випускниця програми FLEX, скористувалася матеріалами виставки для написання наукової роботи.


7 вересня
 

Пройшла Інформаційна година присвячена американському святу Labor Day.

 

5 вересня
 

Відбувся «English Speaking club». Гостею центру стала випускниця програми FLEX Катерина Жупанова, яка розповіла про своє навчання в Le Jardin Academy (Гавайї). Катя вивчала соціологію та політологію. У вільний час вона працювала волонтером у місцевій бібліотеці. Присутні поставили Каті багато цікавих запитань:
- Чи стикнулося вона з тим, що американці мають дуже сильну мотивацію до сумлінної праці? (добра зарплатня стимулює до того, щоб робити більше та краще)
- Яка була мотивація її перебування в США? (вивчення англійської мови)
- Що не сподобалося? (Фастфуд)
- Що сподобалося? (Доброзичливість людей)
- Що хотілося би змінити після повернення? (багато чого! Боротися з засміченістю вулиць укр. міст)
Висновок зустрічі: дізналися багато цікавого про екзотичну частину Америки та отримали наочні приклади того, що американське демократичне суспільство - це суспільство для людини.

 

29 серпня
 

Відбувся «English Speaking club» на тему «Internet and its advantages and disadvantages». Члени клубу мали нагоду обговорити усі переваги та недоліки Інтернету. Висновок заходу: сучасне життя без Інтернету неможливе.


15 серпня
 

Відбувся «English Speaking club». Члени клубу мали можливість уявити, що вони менеджери великої компанії, і їм необхідно найняти нових співробітників. Присутні запропонували свої критерії відбору робітників і з задоволенням обговорили свої вимоги.
Зустріч підготувала та провела Людмила Петровська.


7 серпня
 

Відбувся «English Speaking club» за темою «The president of the USA Barack Obama». Присутні члени клубу ділилися своїми знаннями щодо біографії президента Сполучених штатів. З інтересом обговорювали політику Барака Обами та віносини США з Україною та іншими країнами. Ще одною темою зустрічі в клубі стала тема виховання дітей. Головним питанням було «Як виховати відповідальну дитину»? Члени клубу активно приймали участь у диспуті, ділилися своїми методами та досвідом виховання дітей.
Зустріч провела Людмила Петровська.


1 серпня
 

Відбувся «English Speaking club». Без знання граматики не можливо зробити якісний переклад з англійської, тому ця зустріч у розмовному клубі була присвячена граматиці та перекладу стійких висловів з англійської на українську.
Зустріч підготувала та провела Людмила Петровська.


25 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club».
Темою дискусії обрали «Чи дійсно існує рівноправність між жінками та чоловіками?». Учасники заходу дізналися багато цікавого з історії боротьби за рівні права обох статей, про сучасний стан та прояви рівноправності в Україні та США.


21 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» презентовано виставку до Дня народження американського письменника Ернеста Хемінгуея.


18 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» за темою «Family Values: How to Teach Kids Empathy».
Провела зустріч волонтер викладач англійської мови Людмила Петровська. Члени «English Speaking club» мали нагоду обговорити такі теми: Чи дійсно важливо виховувати моральні принципи у дітей, та я к це краще робити.


11 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» за темою «The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams» (Eleanor Roosevelt). Провела зустріч волонтер викладач англійської мови Людмила Петровська.Присутні поділилися своїми мріями та шляхами їх досягнення. Вони мали нагоду прочитати вірш Марії Терези (read the poem by a prominent woman of our world by Mother Theresa) та відчути піднесеність її життя.
«The good you do today,
People will forget tomorrow,
Do Good anyway»

Висновок заходу: Замало мріяти про особисте стабільне життя, треба робити щось гарне та добре для людства щодня.

 

4 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» за темою «America’s Independence Day Celebration». Присутні дізналися про передумови виникнення свята, про героїчні постаті американської історії, про традиції святкування свята.
Провела зустріч волонтер викладач англійської мови Людмила Петровська.


2 липня
 

У Центрі «Вікно в Америку» підготовлено велику книжкову виставку до знаменної дати – "4-th of July - Independence day”.

 

27 червня
 

 

«English Speaking club». Тема зустрічі - «The beautiful places of Crimea and Ukraine which I want to show to my best American friend». Метою заходу було назвати гарні місця України, знайомство з якими корисно та пізнавально для наших американських друзів. Багато таких місць у Криму – це пам’ятки природи – печерні міста князівства Феодоро, карстові печери Мармурова та Еміне-Баір-Хосар, міста Севастополь, Ялта, Алушта, палаци родини Романових, стежина Голіцина. Саме про них розповіли активісти клубу.


21 (22) червня
 

 

Американське свято – Father Day. Інформаційна година.


20 червня
 

 

Засідання кіноклубу. Перегляд фільму «Вам лист».


17 червня
 

Відбулася оглядова екскурсія вчителів англійської мови, що навчалися в Інституті підвищення кваліфікації. Вони знайомилися з фондами Центру «Вікно в Америку», ресурсами та задачами центру. З Ганною Куліковою (СШ № 40) та Оксаною Дмитренко (Школа вільного розвитку) були вкладені домовленості про співробітництво.


14 (15) червня
 

Американське cвято – День прапора США. Інформаційна година. Книжковий перегляд.

 

13 червня
 

Відбувся «English Speaking club». Напередодні американського свята День прапора гостею Центру стала громадянка Індонезії Марія (спеціаліст з американських соціальних програм).
Учасники заходу дізналися багато цікавого з історії, географії та сучасного життя Республіки Індонезія. Покращити знання англійської мови.


6 червня
 

Відбувся «English Speaking club» за темою «The Places to visit in the USA before you die». Присутні дізналися про The Grand Canyon, цікавинки New York City та інші місцевості Америки.
Гостею центру була Людмила Петровська, що перебувала в США за програмою обмінів IREX. Активісти «English Speaking club» мали змогу задати багато питань та отримати відповіді.


3-12 червня
 

Керівник Центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко прийняла участь у семінарі для керівників центрів «Вікно в Америку» «Розширення доступу до електронної інформації про США» та у 16-тій міжнародній конференції «Крим – 2009» у Судаку.

 

2 червня
 

Відбулася оглядова екскурсія учнів ліцею № 100 та знайомство з фондами, ресурсами та задачами центру. Перегляд кінофільму «Матильда».


31 травня
 

Пройшов «English Speaking Club». Його підготувала та провела студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Темою зустрічі був World Blondes' Day.


25 травня
 

Інформаційна година «Американське свято – Memorial Day».


24 травня
 

Пройшов «English Speaking Club». Його підготувала та провела студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Темою зустрічі стали відмінності між європейським та американським футболом. Всі присутні приймали активну участь у дискусії, розповіли про свої улюблені команди. Граматичне завдання торкалося різних аспектів англійської граматики.


18 травня
 

Відбулася ознайомча екскурсія з ресурсами центру сільських бібліотекарів, що проходили курси підвищення кваліфікації в Обласній науковій бібліотеці. Гостям також була запропонована віртуальна екскурсія на сайт бібліотеки та сторінку WOA, де вони переглянули хроніку подій та фото.


17 травня
 

Пройшов «English Speaking Club». Його підготували та провели керівник Центру Світлана Усенко та студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Темою учбового заняття стала ювілейна дата для Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки - 175-ліття з дня заснування – «Librarian innovations in the USA and using them in Region Scientific Library».

Присутні завітали на сайт бібліотеки та сторінку «Window on America», здійснили віртуальну екскурсію по відділах бібліотеки, ознайомилися з процедурою пошуку книг у електронному каталозі бібліотеки. Особливу увагу було звернено на використання новітніх бібліотечних технологій – електронного каталогу, доступу до каталогу бібліотеки через Інтернет.


15 травня
 

Керівник дніпропетровського центру «Window on America» Світлана Усенко відвідала середню школу № 39, з якою Центр пов’язує давня дружба.

Школярі з цікавістю переглянули слайд-шоу“Sir Charles Spencer Chaplin - comedic actor, director and filmmaker. 120 years from his birthday”. Викладач англійської мови Вікторія Платонова провела презентацію англійською мовою .


12 травня
 

 

Інформаційна година: «Американське свято – Mother Day».


29 квітня
 

До дніпропетровського центру «Window on America» завітали учні 7-го класу СШ №67 з вчителем англійської мови Іриною Воловенко.
Керівник Центру Світлана Усенко ознайомила нових відвідувачів з ресурсами та можливостями інформаційного Центру, розповіла про історію та сьогодення обласної наукової бібліотеки, презентувала тематичну книжкову добірку.

Темою зустрічі стала ювілейна дата американського календаря - 120 років з дня народження американського актора, режисера та продюсера Чарльза Спенсера Чапліна.

Школярі з задоволенням переглянули частину фільму “City lights” («Вогні великого міста»), створеного видатним американським актором та режисером Чальзом Чапліном. Багато хто бачив «німе кіно» вперше.
Волонтер Центру інженер Микола Скрипник провів англійською мовою презентацію слайд-шоу“Sir Charles Spencer Chaplin - comedic actor, director and filmmaker. 120 years from his birthday” (42 слайди).

Діти довідалися про віхи біографії, історію створення образу Бродяги, його розвитком в подальших картинах майстра, про відносини з жінками, про нагороди та визнання, про обставини смерті в Швейцарії.
На закінчення заходу діти відповідали на питання:
Подобається Вам творчість Чарльза Чапліна та за що?


21 - 22 квітня
 

 

Керівник дніпропетровського центру «Window on America» Світлана Усенко у складі делегації Обласної наукової бібліотеки відвідала м.Полтаву та мала змогу зустрітися з колегами з Полтавської наукової бібліотеки, ознайомитися з досягненнями полтавського «Вікна в Америку», поділитися своїм досвідом та напрацюваннями.


18 квітня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготували та провели керівник Центру Світлана Усенко та студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Темою учбового заняття стали традиції та обряди Пасхи та порівняння католицьких та православних обрядів.

Перед початком уроку всі бажаючі могли переглянути книжкову добірку по темі на столі. Там же були присутні атрибути Пасхи – куліч та яйця, яким судилося потім стати писанками.

Цікавим та веселим завданням був конкурс для трьох команд «намалюй писанку та поясни намальовані символи».


14 квітня
 

 

Книги дніпропетровського центру «Window on America» прийняли участь у загальнобібліотечній виставці «Заговорили книги разом» (дарунки бібліотеці).


12 квітня
 

 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготували та провели керівник Центру Світлана Усенко та студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Темою учбового заняття стала ювілейна дата американського календаря - 120 років з дня народження американського актора, режисера та продюсера Чарльза Спенсера Чапліна.

Перед початком уроку всі бажаючі могли переглянути книжкову добірку на столі та фільм “City lights”.

Присутні переглянули яскраве слайд-шоу “Sir Charles Spencer Chaplin - comedic actor, director and filmmaker. 120 years from his birthday” (42 слайди). Ознайомилися з віхами біографії, історією створення образу Бродяги, його розвитком в подальших картинах майстра, відносинами з жінками, нагородами та визнанням, обставинами смерті в Швейцарії.


5 квітня
 

Наталi Кармазь

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготували та провели студентки Національної металургійної академії Світлана Колесникова та Наталі Кармазь. Темою учбового заняття став легендарний Голівуд – столиця американської кіноіндустрії.

Присутні дізналися історію створення цього легендарного місця, назви головних його кіностудій та імена тих, хто були їх засновниками . Цікавою була і інформація і про сучасний Голівуд та нагороду «Оскар».


31 березня
 

Представники дніпропетровського центру «Window on America» стали гостями школярів старшокласників спеціалізованої СШ № 22 на запрошення вчителя Валентини Швидкої.

Школярам розповіли про обласну наукову бібліотеку та центр «Вікно в Америку», запросили ознайомитися з ресурсами особисто. (Усенко Світлана)

Їм було запропоновано переглянути інформаційне слайд-шоу «Edgar Allan Poe - Editor, Poet, Master of the Short Story» (200 років від дня народження Едгара По, американського письменника). (Колесникова Світлана)

Школярі дізналися про цікаві факти біографії письменника, прослухали оповідання «Маска червоної смерті» та відповіли на питання вікторини.
Зустріч відбулася у актовому залі школи, у ній прийняли участь близько 90 школярів та 5 вчителів

 

29 березня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club».

Перед початком зустрічі керівник дніпропетровського центру Світлана Усенко зробила інформаційне повідомлення, проілюстроване слайд-шоу, що до знаменної дати американського календаря «4 квітня 2009 - 60 років з дня створення військового альянсу НАТО».

Читати більше

 

22 березня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club» за темою «How safe is your food?». Його підготувала волонтер центру, студентка гуманітарного факультету 2-го курсу Національної металургійної академії, спеціальність «технічний переклад» Наталі Кармазь.

Питання дня: Які Ваші улюблені страви? Скільки разів на день Ви харчуєтесь? Чи маєте уподобання? Що ви любите готувати (куховарити)?
Присутні прочитали науковий текст та переклали його. Розглянули нові слова та засвоїли їх тлумачення.

На завершення присутні практикувалися в використанні запропонованих ідіом.

 

15 березня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготувала волонтер центру, студентка гуманітарного факультету 2-го курсу Національної металургійної академії, спеціальність «технічний переклад» Наталі Кармазь.

Читати більше

 

14 березня
 

Активісти Центру прийняли участь в V щорічній міжнародній виставці «Освіта за кордоном» в якості перекладачів-консультантів. Вони покращили навики синхронного перекладу, отримали різноманітні відомості про американські навчальні заклади та лінгвістичні центри, якими поділилися з відвідувачами центру наступного дня. Центр придбав багато рекламних матеріалів.

 

14 березня
 

Інформаційна година. 130-років від дня народження Альберта Ейнштейна. До уваги відвідувачів підготовлена письмова тематична довідка на двох мовах.


7 березня, 12-00
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготувала асистент керівника центру, студентка гуманітарного факультету 2-го курсу Національної металургійної академії, спеціальність «технічний переклад» Світлана Колесникова...

Читати більше

 

1 березня, 15-00
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» на великому екрані переглянули художній фільм «Закоханий Шекспір».
Використовувався ноутбук, екран та проектор.

 

1 березня, 14-00
 

Незважаючи на погану погоду до дніпропетровського центру «Window on America» завітали учні 9-го класу спеціалізованої СШ №22 з вчителем англійської мови Валентиною Швидкою. Вони переглянули книжкові виставки та слайд-шоу «200 років американському письменнику Едгару Алану По», прослухали оповідання «Червона маска смерті», відповіли на питання вікторини про біографію та творчість письменника.

 

1 березня, 12-00
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготували керівник центру Світлана Усенко та студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова...

Читати більше

 

22 лютого
 

ESС в дніпропетровському WOA

Дмитро Федорук переглядає книжки з виставки Менеджмент - головна наука 21 століття

 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготувала і провела студентка Національної металургійної академії Світлана Колесникова. Тема учбового заняття - «Конфлікти. Види конфліктів та способи їх подолання».
Заняття розпочалося з невимушеного діалогу про самопочуття та погоду. Світлана Колесникова розповіла про 4-ри типи конфліктів за спрощеною систематизацією. Присутні навели приклади конфліктів, що з ними траплялися. Були розглянуті деструктивні та конструктивні конфлікти. Це ще 14 категорій конфліктів.
Присутні прочитали та переклали текст, відповіли на запитання до тексту. Нова лексика була записана на дошці фліп-чарт. Це стало домашнім завданням.
Присутні добре вправилися с тестовим граматичним завданням. Перевіряючи тести ми повторили граматичні правила за якими вибрано вірну відповідь.
Велася відеозоймка заняття.

 

19 лютого
 

книжковий перегляд

 Джордж ВашингтонДень народження Дж.Вашингтона. Інформаційна година. Книжковий перегляд.

 

18 лютого
 
фільм 28 шк.

В центрі відбулася екскурсія учнів 9-Б класу НВК №28 та перегляд кінофільм з колекції Центру «Field of Dream».
Після перегляду викладач Юлія Боровська запропонувала відповісти на декілька запитань. Діти навели приклади своїх улюблених видів спорту.

 

17 лютого
 

Активісти Центру прийняли участь у англомовному дискусійному клубі, що його провели наші друзі молодіжна організація AIESEC. Темою дискусії стали конфлікти та вміння їм управляти. Присутні з увагою прослухали експертів – англомовних викладачів, прийняли участь в рольових іграх, їм було презентовано новий номер журналу «English for you». Керівник Центру WOA Світлана Усенко зробила рекламне оголошення про Центр, його ресурси та графік роботи.

 

15 лютого
 
Eng Sp Club

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club», присвячений Valentine Day. Його підготувала і провела керівник Центру Світлана Усенко. Темою учбового заняття стало свято «День святого Валентина» - реальна та романтична історія його появи, сучасні традиції святкування в різних країнах, особливості подарунків.
В заході прийняли участь (7 чоловік – школярка, студентка, 2 пенсіонери, 2 спеціалісти, бібліотекар).
Присутні прочитали та переклали декілька текстів, відповіли на запитання до тексту, склали запитання з використанням нової лексики, склали речення з новими словами, дискутували навколо поглядів на кохання.
Під час заходу використовується ноутбук – зверталися до електронного перекладача та переглядали ролики про святкування Дня Святого Валентина активістами Центру.

 

14 лютого
 
День святого Валентина.

День Святого Валентина
Активісти Центру відсвяткували День Святого Валентина. Були підготовлені вокальні, танцювальні номери. Присутні брали активну участь в рольових іграх, імпровізували.

 

12 лютого
 

alimg

книжковий перегляд до рівчниці А.Лінкольна

200 років від дня народження Авраама Лінкольна (1809-1865), американського державного діяча. Інформаційна година. Книжковий перегляд.

 

 

 

8 лютого
 

English Speaking Club, присвячений Presedents Day підготувала і провела Світлана Усенко

Підприємець Юрій Баров передивляється учбове заняття, яке проводила Ганна Терлецька 25 сячня, а він його пропустив

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club», присвячений Presedents’ Day. Підготувала дидактичний матеріал та координувала захід керівник Центру Світлана Усенко.
В заході прийняли участь (6 чоловік – школярка, студентка, 2 пенсіонери, 2 спеціалісти).
Тема зустрічі – життя та діяльність Джорджа Вашингтона та Авраама Лінкольна. Присутні прочитали та переклали текст, відповіли на запитання до тексту, склали запитання з використанням нової лексики.
Під час заходу використовувався ноутбук – зверталися по уточнення значення англійських слів до програми Lingvo 12 та музичний центр (прослуховували фрагмент диску «American Holidays»).

Підприємець Юрій Баров ознайомився з електронним записом учбового заняття, яке провела 25 січня Ганна Терлецька, та яке він пропустив.

 

5 лютого
 
Фотохудожник Олексій Шпак ділиться секретами з бібліотекарями

Керівник Центру WOA прийняла участь у фото-школі, на яку були запрошені дніпропетровські фотохудожники Олексій Шпак та Денис Курбатов.

 

3 лютого
 
Презентовано виставку Американська література

Презентовано виставку «American literature: tradition and modern». До книжок, що розкривали життя та діяльність Едгара Алана По, додано сучасні літературознавчі видань. (25 книг)

 

1 лютого
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Підготувала дидактичний матеріал та координувала захід волонтер Ольга Шинкаренко.
В заході прийняли участь (7 чоловік – школярка, студентка, 2 пенсіонери, 2 спеціалісти, бібліотекар).
Тема зустрічі – «Реклама навколо нас». Присутні прочитали та переклали текст, відповіли на запитання до тексту, склали запитання з використанням нової лексики.

 

27 січня
 
презентація виставки Менеджмент. журналіст Юлія Таранець знайомиться з виставкою Менеджмент - головна наука 21 століття

Презентація книжкової виставки «Management – main science of XXI century» (20 книжок).

 

25 січня
 

ESC - 14 people

використання дошки фліп-чарт

«English Speaking Club». Його провела студентка 4-го курсу Національної Металургійної академії України Ганна Терлецька, давній відвідувач та друг Центру WOA.
Це було учбове заняття, присвячене темі «Їжа. Корисне харчування». Присутні довідалися «все» про картоплю, жири, холестерин.
Ведуча клубу приділила увагу англійській лексиці та граматиці. Учасники заходу з задоволенням грали в ігри, що допомагали вивчити нову лексику, відповідали усно. У заході активно використовувалася дошка фліп-чарт.
Велася відео та фотозйомка, аналіз якої дозволить покращити методику проведення навчальних занять в Центрі WOA.

 

20 січня
 
Obama

Інформаційна година «Інаугурація президента Сполучених штатів Америки».

 

19 січня
 

Мартин Лютер Кинг

До Дня народження Мартіна Лютера Кінга: Інформаційна година «Мартін Лютер Кінг – видатний суспільний діяч». Книжковий перегляд.

 

19 січня
 

200 років від дня народження Едгара По, американського письменника. Керівник Центру Світлана Усенко та асистент Світлана Колесникова відвідали НВК № 28 м. Дніпропетровська, де працює друг Центру викладач англійської мови Юлія Боровська. Та провели там рекламну акцію – познайомили 9-тикласників з Дніпропетровською науковою бібліотекою, інформаційним Центром «Window on America» та показали школярам слайд-шоу «Edgar Allan Poe - Editor, Poet, Master of the Short Story», присвячене життю та творчості видатного американського письменника.
Велася відео та фотозйомка.

18 січня
 

«English Speaking Club». Його провела студентка 4-го курсу Національної Металургійної академії України Ганна Терлецька, давній відвідувач та друг Центру WOA.

17 січня
 

Презентація книжкової виставки «Edgar Allan Poe - Editor, Poet, Master of the Short Story» (200 років від дня народження Едгара По, американського письменника). Інформаційна година – перегляд інформаційного слайд-шоу «Edgar Allan Poe - Editor, Poet, Master of the Short Story».

 

12 січня
 

«English Speaking Club». Його провела студентка 4-го курсу Національної Металургійної академії України Ганна Терлецька, давній відвідувач та друг Центру WOA.
Це було учбове заняття (2,5 години!), присвячене особливостям святкування новорічних свят (походження свята, складання традицій, особливості сучасного святкування в різних країнах). Присутні також приділили увагу англійській лексиці та граматиці. Учасники заходу з задоволенням заповнювали тести та відповідали усно. У заході активно використовувалася дошка фліп-чарт.

 

11 січня
 

На зимових канікулах учні 8-х класів НВК переглянули фільм «Harold and maude».

 

10 січня
 

На зимових канікулах учні 8-В класу НВК № 28 переглянули фільм «Матильда».

 

8 січня
 

Центр відвідали школярі 11 класу НВК № 28. Викладач Юлія Боровська запропонувала для обговорення тему «Твори американських письменників». Учні навели приклади творів відомих американців. Відбувся перегляд кінофільму «A Place in the Sun» («Американська трагедія») з колекції Центру.

 

4 січня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його провела студентка 4-го курсу Національної Металургійної академії України Ганна Терлецька, давній відвідувач Центру.


Хроніка подій 2007 року

Хроніка подій 2008 року