2008 рік:

Хроніка подій 2007 року

Хроніка подій 2009 року

25 грудня
 
Святкуємо Різдво

Католицьке Різдво. Всі відвідувачі центру були залучені до прикрашання святкової ялинки. В цей день у центрі лунали різдвяні пісні.

 

23 грудня
 
студенти НГУ

Оглядова екскурсія та перегляд художнього фільму. До центру завітали студенти Національного гірничого університету, факультету менеджменту. (10 чоловік та 1 викладач). Керівник Центру WOA Світлана Усенко ознайомила їх з ресурсами центру та діючими виставками. Студенти також перегляну фільм «Grumpy old men».

 

17 грудня
 
екскурсія сільських бібліотекарів

Оглядова екскурсія. До центру завітали бібліотекарі сільських бібліотек Дніпропетровської області (10 чоловік). Керівник Центру WOA Світлана Усенко ознайомила їх з ресурсами центру та масовими заходами, що можливо провести з застосуванням цих ресурсів. Також гості переглянули виставку «America 24/7» (з початку місяця її оглянуло близько 250 чоловік, всі відвідувачі Центру за цей період).

 

11 грудня
 
перегляд фільму учнями 11 класу НВК 28

Екскурсія школярів 11 класу НВК № 28 . Знайомство з ресурсами центру та виставкою «America 24/7». Викладач Юлія Боровська запропонувала для обговорення тему «They made yourself». Учні навели приклади біографій відомих американців. Відбувся перегляд кінофільму «Erin Brokovich».

 

7 грудня
 
Speaking Club з Христиною Акоповою

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов English Speaking club «DrEmeR», який провела студентка Національної металургійної академії (теорія і практика перекладу, англійська та німецька мова) Христина Акопова.

 

4 грудня
 
гості з  центральної міської бібліотеки м.Севастополь

Екскурсія гостей бібліотеки – бібліотекарів Центральної міської бібліотеки м.Севастополь. Переглянули презентацію «Ресурси інформаційного центру» та фільм про користувачів центру та їх інтереси.

 

2 грудня
 
Юлія Боровська з учнями

Тема засідання «Мартін Лютер Кінг – видатний борець за свободу. Похід на Вашингтон (1963)»
Учасники заходу – школярі 8-Б и 8-В, 8-А класів НВК №28 (2 групи, 38 чоловік, 13-14 років) + 2 вчителя.

 

30 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Speaking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про «Національні свята Америки. Традиції святкування».

 

30 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» відбулася зустріч у «English Speaking club», що провела Христина Акопова, студентка НМетАУ. Темою для спілкування були захоплення присутніх та граматичні вправи.

 

23 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Speaking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про «Механізм впливу сміху на людину. Корисність гумору. Зразки смішного».

 

16 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Speaking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про «Financial goal».

 

16 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» відбулася зустріч з Христиною Акоповою, що має намір створити «English Speaking club», та стати його ведучою. Проведено анкетування щодо зручного часу проведення зустрічей.

 

12 листопада
 

Екскурсія студентів-першокурсників Національного гірничого Університету. Знайомство з ресурсами центру та виставками. Відбувся перегляд кінофільму «Sweet Home Alabama».

 

9 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Speaking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про життєві пріоритети, життєві цілі та що треба робити, щоб досягти успіху у житі.

 

6 листопада
 

Керівник центру Усенко Світлана у складі делегації ДОУНБ відвідала Кримську республіканську наукову бібліотеку та ознайомилася з її ресурсами та досягненнями. Особливо цікавим було знайомство зі спеціалізованим відділом «Бібліотека дружби народів», що містить літературу англійською мовою та веде аналогічну масову роботу.

 

2 листопада
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Speaking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про важливість орієнтування у складному фінансовому становищі, про ціни та вміння витрачати гроші.

 

30 жовтня
 

Пройшов захід «Індіанці Північної Америки: омріяне минуле та сьогодення» для школярів СШ № 39. Доповідачем була керівник Центру Світлана Усенко. Книги та виставка плакатів проілюстрували доповідь. Багато цікавої інформації дізналися діти після перегляду фільму «Національні парки США».

 

29 жовтня
 

Керівник центру прийняла участь у Дні інформації для викладачів англійської мови, що проходять навчання в Інституті освіти. Рекламно-інформаційне оголошення зацікавило відвідувачів – вони переглянули виставки та ознайомилися з ресурсами центру та отримали рекламній буклет про Центр та методично-рекомендаційне видання «» (розробка тематичного уроку + корисні Інтернет-посилання). Викладачі міських шкіл додатково отримали рекламний плакат відділу "Wellcome to Window on America", щоб вони мали змогу розвісити його в своїх класах. Укладено попередні домовленності про співробітництво з ліцеєм №100, СШ № 18, НВК № 66.

 

26 жовтня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «Spiking club», який провів американець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розмовляли про свято Хелоуін, що наближається.

 

26 жовтня
 

В дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов захід «Індіанці Північної Америки: омріяне минуле та сьогодення». Керівник центру Світлана Усенко ознайомила присутніх з темою та представила гостя-доповідача - Юрія Денисенка, інженера-будівельника за фахом та дослідника культури американських індіанців у вільний час. Людина з дитячих років пронесла у серці своє захоплення, зібрала багато цікавої інформації, книг, фільмів, музики. Початок заходу пройшов під індіанську музику. Школярі спеціалізованої школи № 22 та усі присутні були уважні та зацікавлені. Переглянули «Atlas of Indians of North America» та «Atlas of America (Native Americans at Contact, p.24-25)», оглянули виставку плакатів «Visual Power». Всім присутнім було презентовано фільм про національні парки США (ми отримали в подарунок від Юрія Денисенка диски з фільмом та музикою). Переглянули 1 частину - про Гранд Каньйон, де відбулося багато подій індіанської історії.
Вчитель Валентина Швидка – показала присутнім яскраві фото та сувеніри, що придбала перебуваючи в США.
До заходу приєднався американський підприємець Рон Ледфорд (Ron Ledford), викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська. Розповів про своє індіанське коріння та відповів на запитання.

 

26 жовтня
 

Презентована виставка плакатів «Visual Power».

 

23 жовтня
 

Кристина Жиленко, учасниця програми "Work&Travel USA" розповіла молоді про свою роботу та життя в США підчас літніх канікул. Це була цікава розповідь про Аляску, Сіетл та Південну Кароліну. Присутні переглянули географічні карти та путівники. Христина виявила себе як чудовий фотограф. Свою розповідь вона супроводила чудовими фотографіями.

 

20 жовтня
 

Читачам презентовані книжкові виставки: «The world of dictionaries», «Around USA» (географія та країнознавство, путівники).

 

19 жовтня
 

Центр відвідав американський підприємець Рон Ледфорд, викладач однієї з приватних шкіл Дніпропетровська.

 

4 жовтня
 

Екскурсія учнів СШ № 39. Знайомство з ресурсами центру. Перегляд дитячого кінофільму «Матильда».

 

3 вересня
 

Читачам презентовані оновлені книжкові виставки (додані оброблені нові книги) з циклу «Американське суспільство та його цінності»: «Американське цінності: Музика», «We like sports», «We like fantasy» (на основі дарунків відвідувачів Центру).

 

26 червня
 

Центр відвідали викладачі англійської мови, що проходили перепідготовку в Дніпропетровському Інституті освіти. Керівник центру ознайомила їх з методичною літературою з питань викладання англійської мови, американськими підручниками та іншими ресурсами центру, що допоможуть їм в подальшій роботі.

 

23 червня
 

Прощання. проф. Шин згадала найприємніші та найвразливіші моменти свого перебування в Україні.

 

19 червня
 

Обговорення теми: «Як би Ви отримали нагоду відвідати іноземну країну. Що саме Ви би намагалися подивитися у країні. Ваші дії. Ваші мрії».

 

4 червня
 

Проф. Шин поділилася враженнями після відвідин Туреччини та її столиці Стамбула. Розгорнулася дискусія з питання чи готова Туреччина до вступу у Євроспільноту. Та що потрібно Україні робити аби наблизитися до Євросоюзу також. Обговорювали питання що конкретно кожна людина має робити, щоб покращилося життя в країні.

 

26 травня
 

Права жінок. Проблема порушення прав жінок в Україні. Проблема безпритульних дітей.

 

19 травня
 

«Хто такі українці та звідки вони походять. Історія та етногенез нації».

 

15 травня
 

Керівник центру «Вікно в Америку» прийняв участь у робочому відряджені по запозиченню досвіду роботи наукової бібліотеки Харківського університету. Підчас цієї поїздки відбулося знайомство с центром «Вікно в Америку» ХНУ та його керівником.

 

13 травня
 

Центр відвідала проф. програми Фулбрайт Лінда Грей з сім’єю. У зустрічі старих друзів прийняли участь 14 чоловік.
Відбулися зустрічі з представником програми фонду ім .Фулбрайта професором політології Йонгте Шін.

 

12 травня
 

Відкриття книжкової виставки «Американське суспільство та його цінності: Спорт».

 

12 травня
 

Улюблені американські види спорту. Проблеми медичного обслуговування. Приватна медицина. Відвідини дантиста в Україні.

 

5 травня
 

Обмін інформацією про травневі свята. Історія свята - 1 Травня. Туризм в Україні.

 

10 квітня
 

Керівник центру «Вікно в Америку» прийняв участь у семінарі в Американських освітніх радах (м. Київ) з питання можливості вступу та навчання в університетах США.

 

7 квітня
 

Відкриття книжкової виставки «Американське суспільство та його цінності: Музика та мистецтво у США».

 

3 квітня, 7 квітня, 21квітня
 

Зустрічі з носієм англійської мови професором політології Йонгте Шін. Бесідували про:
- Про шляхи розвитку демократії в Україні. Освіта, благоустрій території, підтримування порядку та чистоти.
- Американське суспільство та його цінності: Музика та мистецтво у США.
- Філантропія – мистецтво віддавати. Порівняння благочинних заходів в Україні та США.

 

31 березня
 

Освітянські проблеми. Становище викладацького професорського складу США. Зміни в культурних традиціях українців. Комунальні проблеми. Порівняння. За що і скільки ми сплачуємо. Академічна освіта в США – переваги і недоліки. Престиж праці викладача (професора).

 

27 березня
 

Американці за обіднім столом. Очищена вода. Відвідини ресторану. Чайові. Вино. Вподобання. Дружнє чаювання. Продовження бесіди. Приватні теми.

 

24 березня
 

Дозвілля. Як українці зазвичай проводять вихідні дні. Присадибна весняна робота. Хто та що вирощує? Якість продуктів харчування.

 

17 березня
 

Декоративно-прикладне мистецтво України. Петриківський розпис. Вишиванки.

 

17 березня
 

Активісти центру прийняли участь у відкритті виставки фотографій американського фотохудожника С.Куртіса у Дніпропетровському історичному музеї «Священна спадщина. Едвард С.Куртіс і північноамериканські індіанці».

 

12 березня
 

Особливості вищої освіти в США. Порівняльний аналіз систем вищої освіти США та Україні. Проблема корупції в українській освіті. Викладання політології в США.

 

11 березня
 

Історія жіночого свята «8 Березня». Хто такі були Клара Цеткін та Роза Люксембург. Чого чекають українські жінки від свята.

 

10 березня
 

Оглядова екскурсія, знайомство школярів СШ № 39 з фондом та ресурсами Центру.

 

5 березня
 

Зустріч з носієм англійської мови професором політології Йонгте Шін: обговорювали економічні, політичні, культурні проблеми сьогодення.

 

25 лютого
 

Спілкування за темою: Політика. Гроші. Банківські системи. Відмінності культур США та України.

 

23 лютого
 

Центр «Вікно в Америку» відвідали американці, гості проф. Йонгте Шин. Познайомилися з активістами центру. Скористувалися послугами Інтернету. Відмітили затишну обстановку в Центрі.

 

19 лютого
 

Спілкування за темою: Виборча система США. Особливості проведення Президентських виборів. Відвідувачі центру були уважні та зосереджені.

 

14 лютого
 

Спілкування за темою: "How did you spend your Valentіne’s Day?".

 

14 лютого
 

Відбулася оглядова екскурсія.

 

12 лютого
 

Спілкування за вільними темами. Також було обговорене питання проблеми корупції у вищій освіті України.

 

6 лютого
 

Відбулася зустріч/знайомство з американкою, професором політологом Йонгте Шин. Також члени дискусійного клубу обрали кінофільми до перегляду у лютому 2008 року.

 

30 січня
 

Прощальний вечір-зустріч з представницею програми фонду ім. Фулбрайта Ліндою Грей, що закінчила частину своєї програми.. Були висловлені слова подяки за подаровані знання, за проведений разом час, за дружбу.

 

26 січня
 

Центр відвідали Linda Gray, Kristina Morden (фонд ім.Фулбрайту, м.Чернігів), Clem (Peace Corpo). Відвідувачі ценру поставили питання, отримали відповіді.

 

23 січня
 

«Winter fun».

 

16 січня
 

«How did you spend your holidays? What will you do in 2008?».

 

9 січня
 

Спілкування за темою: Free choice of topics.

 

3 січня
 
Відбулася зустріч з американкою, професором з історії США Ліндою Грей після її різдвяних канікул. Це був вечір-знайомство з українськими традиціями святкування Різдва, національними стравами, особливостями харчування українців. Також члени дискусійного клубу обговорили план роботи клубу в 2008 році.

Хроніка подій 2007 року

Хроніка подій 2009 року