7 березня, 12-00 - в дніпропетровському центрі «Window on America» пройшов «English Speaking Club». Його підготувала асистент керівника центру, студентка гуманітарного факультету 2-го курсу Національної металургійної академії, спеціальність «технічний переклад» Світлана Колесникова. Темою учбового заняття став «International Women’s Day». Усі присутні дізналися про споріднені свята – американський День матері (Mother’s Day) та International Women’s Day (8 березня в Україні).

Питанням дня стало: Яку жінку Ви поважаєте та вдячні їй, та чому?

Відповіді були найрізноманітніші. Від мами, найдорожчої людини в світі, вчителя англійської мови до широко відомих естрадних зірок Мадонни та Бйонсі.

Присутні прочитали текст та переклали його, ознайомилися з історією виникнення жіночого свята.

Цікавим було коли і та за яких обставин воно виникло, чому саме 8 березня було обрано для цього свята. Вочевидь стало, що жіночий рух та боротьба за права працюючих жінок стало причиною виникнення свята. Було відмічено пропозиції Рози Люксембург, Клари Цеткін, Олександри Колонтай. Але зараз свято 8 березня стало святом весни, жіночності та краси.

Веселим завданням стало вигадування компліментів. Усі присутні обмінялися вишуканими компліментами з використанням нової лексики.

Для дискутування було обрано теми як найкраще святкувати свято 8 Березня та які подарунки бажають отримувати жінки в цей день. Ними обрано – квіти, парфуми, солодощі, хатня допомога, приготування страв, компліменти, сюрпризи.

Вчитель-волонтер – студентка 2-го курсу НМетАУ Світлана Колесникова
Керівник Центру Світлана Усенко задоволена активністю відвідувачів Центру у дискусії.
Активісти Центру
Школярка Амріта Крекніна проголошує свій комплімент.