КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

 
ПЕРIОДИКА ЗА РУБРИКАМИ

Для дома, для семьи
Как подготовиться к празднику
Красота и мода
Культура. Искусство.
Наука. Техника
Педагогика
Политика
Право
Ретро
Сельское хозяйство
Филология. Художественная литература
Экономика
 
Переглянути все

Культура. Искусство.

1 2 3 [4] 5 6 7 8
 

 

Українська культура
Культурологічний журнал
 
 

Один із найстаріших культурологічних журналів в Україні; основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія. Видавець — «Національне газетно-журнальне видавництво».
Засновником видання виступає Міністерство культури України.
Перший номер журналу, під назвою «Путь к комунизму», вийшов у червні 1921 року. Через три роки він був перейменований на «Шлях до комунізму». За словами Андрія Яремчука, це був агітаційний листок з рекомендаціями, як організовувати червоні кутки, проводити антирелігійну пропаганду, запроваджувати нові радянські обряди. У 1926–1928 роках почали з'являтися матеріали про театр, кіно. Загалом журнал мав 12 назв, серед них — «Робочий клуб», «Селянський будинок», «Культробітник», «Культфронт», «Колбуд». Під час Великої Вітчизняної війни не видавався. У 1954 році отримав назву «Соціалістична культура».
У 1991 році, з проголошенням незалежності України, журнал отримав сучасну назву «Українська культура». Новим вектором видання стали утвердження національної самосвідомості читачів, захист національних пріоритетів у культурі і мистецтві, висвітлення справжньої, а не викривленої, української історії, духовності та науки. Журнал почав публікувати матеріали про раніше заборонених тоталітарним режимом видатних діячів української культури, церкви, а також діаспори. Вийшли публікації:
• про трагічну долю кінорежисера Сергія Параджанова;
• цикл статей, присвячений національній архітектурі, — Віктора Чепелика;
• про народні традиції, історію української ікони — Дмитра Степовика;
• про Запорізьку Січ — Олени Апанович;
• про рідкісні сторінки діяльності українців Санкт-Петербурга — Тетяни Лебединської;
У 2010 вийшло друком лише три номери, надалі вихід журналу було припинено.
Влітку 2011 року, після перерви, випуск журналу було поновлено в оновленому форматі.
Періодичність виходу: раз на два місяці.
Мова видання: українська.
Рік заснування : 1921.
Відділ періодики отримує це видання з 1991 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Віктора Вечерського «Чи будуть наші дерев’яні церкви у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО?»
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Страницы журнала :   1 

 
 

Наша Берегиня
Науково-методичний журнал
 
 

За свою 10-літню історію він став провідним у розмаїтті фахових видань України з народознавства, часописом високого науково-методичного рівня. В часописі публікуються екскурси у народну педагогіку та її сучасне осмислення, розповіді про традиції виховання, практичні поради для батьків, розробки тематичних виховних заходів, сценарії календарно-обрядових та сучасних шкільних свят, що нині стали традиційними для школярів. Також висвітлюються маловідомі сторінки історії, побут населення різних регіонів України, життя українців за кордоном. Широкому колу читачів адресовані народний календар, цікаве народознавство, рецепти призабутих українських страв тощо. Матеріали практичного спрямування – розробки занять, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, технологічні картки – допоможуть педагогам у проведенні занять. Серед авторів – найавторитетніші науковці, методисти, вчителі-практики.
Читачі журналу мають змогу й надалі ознайомлюватися із новітніми методиками навчання й виховання в народних традиціях, у тому числі й із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій (комп’ютерні презентації до них будуть доступні на порталі видавництва pedpresa.com). Часопис відкритий для наукових дискусій та обговорень актуальних питань теорії і практики шкільної та позашкільної освіти.
Журнал призначений для вихователів дошкільних, учителів початкової та середньої ланок, педагогів позашкільних закладів освіти – усіх причетних до виховної роботи, а також для науковців-краєзнавців та широкого кола читачів, які цікавляться усім українським.
До січня 2012 року називався «Берегиня».
Засновник: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Державного інформаційно-виробничого підприємства видавництва «Педагогічна преса».
Відділ періодики отримує це видання з 1993 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Валерія Войтовича «Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Страницы журнала :   1 

 
 

Музейний простір
Науково-популярний журнал
 
 

Журнал «Музейний простір» - якісний повно кольоровий ілюстрований щоквартальний журнал про музеї та культурну спадщину, що містить інформаційні та аналітичні матеріали з музейної теорії та практики, інтерв’ю фахівців, відомості про різноманітні музейні проекти, а також про видатних діячів музейної справи. Кожне число журналу супроводжується компакт-диском із мультимедійними пізнавальними матеріалами. Також читачі знайдуть в журналі акційні купони від музеїв України та інші приємні бонуси.
Журнал можна знайти у відділі документів з питань мистецтв за адресою: пр. К. Маркса, 18, к. 21


Страницы журнала :   1   2 

 
 

Отдохни!
Популярный журнал
 
 

Еженедельный журнал о жизни знаменитостей: обо всем, что происходит с нашими любимыми звездами, известными личностями и светскими персонами, популярными сегодня и знаменитыми много лет назад. В каждом номере — приятный сюрприз: большое путешествие мечты и розыгрыш поездки на двоих в далекую страну.
Отдел периодики получает этот журнал с 2008 року.
Вашему вниманию предлагается начало статьи «Города Зеленого континента». (О городах Австралии).
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.Страницы журнала :   1 

 
 

Олімпійська арена
Всеукраїнський аналітичний журнал про спорт високих досягнень в Україні і світі.
 
 

Цей журнал - компас у вирі спортивних подій. Гарантія якісної достовірної інформації.
"Олiмпiйська арена"
• офіційний орган Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту і Національного Олімпійського комітету України;
• улюблений журнал спортсменів і тренерів;
• улюблений журнал шанувальників спорту і здорового способу життя.

На сторінках “Олімпійської арени” спорт висвітлюється всебічно, чимало уваги приділяється і видам спорту, що не належать до олімпійських. Спорт розглядається як спосіб життя, як невід’ємна складова життя людини.
Журнал виходить 1 раз на місяць.
Видається українською мовою.
Відділ періодики отримує це видання з 1997 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Івана Вербицького «У нас у збірній повна ідилія»
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.Страницы журнала :   1 

 
 

Музика
Науково-популярний журнал
 
 

Журнал «Музика» з недавнього часу має новий вигляд. Це стосується не тільки зовнішньої обкладинки видання, але й більш повної змістовності його сторінок. Музичні конкурси та фестивалі, розповіді про заслужених діячів мистецтв України, молодіжні форуми, спогади про славетні забуті імена, прем’єри музичних вистав та ін. – ось основні теми, які висвітлені у статтях цього журналу.
Ім’я славетної української співачки Євгенії Мірошниченко – одне з найвідоміших у світі, та на жаль досі про неї не видано жодної монографії, тому стаття Тетяни Швачко частково виправила цей недолік…
Ознайомитися з журналом «Музика» можна у відділі документів з питань мистецтв за адресою: пр. К. Маркса, 18


Страницы журнала :   1   2   3 

 
 

Музыкальная жизнь
Музыкальный критико-публицистический журнал
 
 

Журнал «Музыкальная жизнь» не раз анонсировался на страницах «Калейдоскопа периодики» Статьи об оперных и балетных постановках, экскурс в историю создания музыкальных произведений, об исполнителях и исполнительском мастерстве, фестивали, конкурсы, концерты – вот основные рубрики журнала «Музыкальная жизнь».
Данный номер интересен по-своему. Этому подтверждение – статья Вадима Пономарева «Это странное слово ВИА». Развитие ВИА чем-то схожа с историей появление русского рока, а первым вокально-инструментальным ансамблем был «Поющие гитары» (1966год)….
С журналом «Музыкальная жизнь» можно ознакомиться по-прежнему в отделе документов по вопросам искусств (пр. К. Маркса, 18)


Страницы журнала :   1   2   3 

 
 

Вісник книжкової палати.
Науково-практичний журнал. Щомісячник.
 
 

Проблематика: книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство, видавнича діяльность, нормативно-правове забезпечення книговидання та книгорозповсюдження, аналітично-статистичні огляди випуску видань в Україні.
Відділ періодики отримує це видання з 1996 р.
До Вашої уваги пропонується зміст представленого журналу.
Ознайомитись з іншими номерами видання можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.Страницы журнала :   1 

 
 

Хроніка 2000
Український культурологічний альманах.
 
 

У 1992 р. в рамках проекту "Україна: історія великого народу" світ побачив український культурологічний альманах «Хроніка 2000. Діалог упродовж тисячоліть. Україна – Польща". Автор проекту депутат-регіонал Анатолій Толстоухов характеризує видання так: "Плануючи цей том, ми ставили на меті змалювати тисячолітню українсько-польську співпрацю в царині мистецтва і культури. За першим томом мають з’явитися другий і третій..."
Відділ періодики отримує це видання з 1992 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті «Шевченко сто років тому».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Страницы журнала :   1 

 
 

Пам'ятки України: історія та культура.
Науково-популярний ілюстрований журнал.
 
 

Основні теми: пам'яткознавство, українознавство, проблеми, дискусії, експедиції, музейництво, бібліографія.
Започатковане періодичне видання у 1969 р. як інформаційно-методичний бюлетень Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК) за ініціативою академіка П. Тронька. З 1989 р. – часопис УТОПІК за участю Українського фонду культури та Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАНУ. Від 1997 р. засновник і видавець Міністерство культури і мистецтв України.
Відділ періодики отримує це видання з 1993 р.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Н. Нікітенко «У 1000-річчя Софії Київської».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.


Страницы журнала :   1 

 

1 2 3 [4] 5 6 7 8
 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2006 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека