Читання, навчання, дозвілля.
 Грані оптимального співвідношення
Л.Коваленко, провідний методист РКЗК
 «Межівська централізована бібліотечна система»                       

Саме під такою назвою в Центрі Слов’янської  писемності та культури, що працює при Межівській районній бібліотеці, відбувся семінар для бібліотечних працівників району.
Директор РКЗК «Межівська ЦБС» Лідія Давиденко зробила детальний аналіз роботи бібліотек району, розповіла про сучасні сервіси та послуги бібліотек, про створення центрів надання послуг при бібліотеках. 
Було проведено районний конкурс «Успішна бібліотека – 2016». Щоб обрати кращу бібліотеку, її роботу оцінювали за декількома критеріями: виконання завдань районного методичного центру, наповнення бібліотеки новими книгами, наданням сучасних послуг, проведення творчих заходів, співпраця з сільською радою, будинком культури, закладами освіти.
Серед бібліотек району було названо найкращі: Слов’янська, Новогригорівська та Веселівська. Вони нагороджені відзнаками «Успішна бібліотека – 2016».
Цікавими були успішні бібліотечні історії кожного із директорів сільських бібліотек Межівщини. Виступаючі презентували присутнім свою бібліородзинку, створили змістовні презентації, сучасні видання та актуальні відео. 
Підтримуючи акцію «Герої не вмирають» у СКЗК «Демуринська бібліотека» було створено презентацію-показ «Україна та її сучасні герої», яку представила О.Я. Дейнега, директор бібліотеки. «Золота зернинка творчої ниви Богданівської бібліотеки» є лялька - мотанка. Директор СКЗК «Богданівська бібліотека» Мелешко В.Л. розповіла про досвід роботи клубу за інтересами «Лялька - мотанка». Ляльки цього клубу за інтересами були представлені на районних, обласних та регіональних виставках. Родзинкою в роботі СКЗК «Преображенська бібліотека» є зустрічі з майстринями-вишивальницями села «Українські вишиванки – наче райдуги світанки»,   які проходять як у стінах бібліотеки так і вдома у вишивальниць. Директор бібліотеки  Томас В.І. розповіла про вишивальниць с. Преображенка та представила свою та їх роботи. В Преображенській бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку «Доля рушника». І кожен з відвідувачів може скласти своє уявлення про стиль та колористичні особливості творчості преображенських майстринь.   Петренко С.П. (Веселівська бібліотека) представила презентацію «Українська хата – стравами багата» і розповіла про українську страву – затірку, адже традиція терти затірку у дерев’яному кориті залишилася у деяких селах Межівського району. З презентацією роботи любительського об’єднання «Бісерне сяйво» виступила Олійник Л.Г. (Новогригорівська бібліотека). Навчаючись у гуртку з бісерного рукоділля, діти вчаться конструювати, розробляти технологічні картки, схеми, виготовляти різноманітні композиції з бісеру та фантазувати і творити. Про краєзнавчий музей села Іванівка, який працює при бібліотеці розповіла Попцова Л.Ф., директор СКЗК «Іванівська бібліотека». Вона повідомила про цікаві зустрічі, які проходять в  музеї та про зібрані експонати.
 Сьогодні Межівська районна бібліотека – це «Модельна бібліотека», яка трансформується відповідно з вимогами часу. Бібліотека  надихає, дивує, відкриває нові можливості, це центр дозвілля та спілкування. Успішний досвід «Межівська районна бібліотека: сходинки до успіху» по реалізації проекту «Межівська бібліотека – центр творчої активності громади» - відеоролик представила Канівець О.І., завідувач відділу обслуговування. Уже багато років поспіль плідною є робота любительського об’єднання «Межівська сторона». Почути незнане, побачити прекрасне – це стимул, це злет, це життя об’єднання. Бути героєм засідань любительського об’єднання стало престижно, адже Межівська районна бібліотека ініціює творчість мешканців району, допомагаючи їм презентувати свою діяльність.
На семінарі бібліотекарям була запропонована відео презентація «Професія бібліотекаря», в якій наголошено, яким повинен бути сучасний бібліотекар.
По закінченні семінару відбувся професійний діалог. 
Сподіваємося, що якість та ефективність заходів з підвищення кваліфікації буде зростати. Збільшуватиметься кількість успішних бібліотечних історій та охочих започаткувати нові проектні ініціативи. Це створює умови для якісної зміни діяльності бібліотек, збагачує та урізноманітнює наше професійне середовище.
                          Межівський меридіан. – 2016. – 30 березня 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека