Петриківський дивоцвіт 2016

Касянчук О.М., завідуюча відділом обслуговування Юр’ївської ЦРБ


17 вересня 2016 року Петриківка приймала  небувалий за масштабами та культурним розмахом IX міжнародний етнофестиваль «Петриківський дивоцвіт». Захід став своєрідним брендом Дніпропетровщини. 
Фестиваль започаткований у 2008 році і вже став не тільки обласним, але й міжнародним. Традиційно на «Петриківському дивоцвіті» збираються цілі родини майстрів з усієї області, щоб похизуватися своїми виробами — ляльками, посудом і національним одягом в традиційному стилі, куванням, плетеними кошиками та іншими виробами. Цього  року організатори  зробили ставку на родинні цінності. На фестиваль завітали   покоління майстрів народних ремесел.
В цей день фестиваль об'єднав  всю область. З кожного району усієї області з’їхалися в Петриківку люди, щоб продемонструвати свої власні надбання, показати свої особисті традиції - з яких власне і складається наша національна культура. Кожен район був представлений унікальним дійством, зі своїми піснями, кулінарними шедеврами, виробами народного промислу та майстер класами. Цього дня можна було навчитися  карвінгу,   малюванню,  плетінню, вишивці, і навіть, ковальству. На великій сцені протягом всього дня йшов концерт. Тут лунали і народні пісні, і сучасний рок, і класика. Було і на що подивитися, і смачно поїсти, і взяти участь у розвагах. 
Ярмаркували і юр’ївчани. Юр’ївський район на фестивалі був представлений експозицією «І ростила мати, і навчала мати». 
Господиня Шеменьова Неля Станіславівна показала майстер-клас по вишивці хрестиком. Школярі з м.Дніпра замилувалися роботою майстрині і з задоволенням спробували самі вишивати. Товста Оксана Григорівна навчала охочих в’язати крючком. Мати й донька, Фесенко Тамара Іванівна та Ластовка Олександра Борисівна, поділилися своїм вмінням з плетіння виробів з газетної лози. Зачарували гостей роботи з бісеру  Турчан Варвари, рушники вишиті гладдю Кісільової Валентини Тимофіївни, розмаїттям кольорів привертали до себе рушники Піскун Любов Григорівни. Щире захоплення викликали вишиті роботи Володько Марії Дмитрівни, Петровської Світлани Іванівни та Кравець Євгенії Іванівни. Гості ярмарку охоче купували ляльки - мотанки Міхальової Ліни Олексіївни та текстильні ляльки Сердюк Тетяни Вікторівни. Запам’ятали покупці і нашого пасічника Лелеку Івана Івановича, його продукція викликала особливу увагу - солодкий мед з горіхами продавався, як гарячі пиріжки.
Особливо сподобалися відвідувачам ярмарку наші інсталяції біля них шикувалися черги щоб сфотографуватись. На столі в хатині красувалися хлібобулочні вироби виготовлені майстрами з ДНЗ «Юр’ївське ПТУ». Офіційну делегацію на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради зустріли під звуки Гімну Юр’ївського району у виконанні Зражевського Дмитра. На згадку про юр’ївську громаду гостям вручили сувеніри.
Щедрість та гостинність Петриківського краю та усієї Дніпропетровщини запам’яталися гостям  фестивалю надовго. 
«Великий успіх цьогорічного фестивалю довів, що вже скоро «Петриківський дивоцвіт» зможе скласти серйозну конкуренцію Сорочинському ярмарку», - підсумував голова обласної ради Гліб Пригунов.


 Твій рідний край.-2016.-№41(13.10).-с.6
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека