Дивовижний  світ бібліотек

 

Бобошко Т. директор  Криничанмської центральної

районної бібліотеки для дорослих

 

,

Всеукраїнський День бібліотек – свято не тільки професійне, а й загально народне, адже кожна людина хоча б раз у житті була в бібліотеці.  У Київській русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037 році князем Ярославом мудрим бібліотека Софії Київської.  В ній  зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені виключно в ручну. На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з найбільш вважається національна парламентська бібліотека України імені В.І.Вернацького.

Відзначаючи професійне свято хочеться поділитися дивовижним світом бібліотек Криничанського краю. До послуг мешканців регіону 26 бібліотек Міністерства культури і туризму з книжковим фондом близько 200000 примірників, їх  очолюють люди з високим професіоналізмом та подвижництвом, віддані улюбленій справі, сумлінні, доброзичливі, справжні ентузіасти бібліотечної справи. Вони люблять своє село і роблять усе щоб життя вирувало, було цікавим і змістовним. Не дивлячись на те, що не кожна бібліотека поповнюється новими  книгами,  не маючи передплати періодичних видань – працівники бібліотечних закладів району намагаються йти в ногу з часом, відчувати все нове, оперативно реагувати на всі потреби людей. До бібліотек ідуть не тільки  підкріпити свої знання, а й поспілкуватися, цікаво провести час, відпочити від повсякденних клопотів. Дякуючи своїй наполегливості, ентузіазму, а ще моральній підтримці влади та громади, працівники книгозбірень зуміли створити затишні кімнати для прищеплення любові до книги, занять самоосвітою, бажання знайомитися з друкованою продукцією. 

До бібліотеки тягнуться люди, бо бібліотека – острів фантазії і творчості. Працівники бібліотечних закладів є посередниками між місцевою владою та сільськими жителями, перед ними стоїть  завдання не тільки залучення до читання книги, а й соціальна діяльність, надання консультацій, інформаційна допомога.

 Робота бібліотек із читачами потребує врахування нестандартних обставин. Розширилися можливості двох районних бібліотек після їх   комп’ютеризації, мешканці регіону можуть скористатися мережею Інтернет в свої особистих цілях, поспілкуватися по сайту, скористатися зоною WI-FI, і все це для них безкоштовно.

Вдячна тим сільським, селищним головам, які цінують бібліотеки та працю бібліотекарів, добре розуміють, що бібліотека, це надійний партнер у будь-яких справах з укріплення, розвитку та навіть можна сказати процвітання села чи селища.

Користуючись нагодою, слова вдячності висловлюю тим працівникам книгозбірень, які з розумінням та відповідальністю ставляться до виконання професійних обов’язків, приймають участь в заходах Всеукраїнських, обласних та районних масштабів, позиціонують себе в різних напрямках своєї діяльності – Олефір І.І. (завідуюча Гуляйпільською сільською бібліотекою),

Дробенко О.В. (завідуюча Семенівською сільською бібліотекою), Бесараб О.М. (бібліотекар Червоноіванівської сільської бібліотеки), Калакуц Т.М. (завідуюча Преображенською сільською бібліотекою), Небосенко М.І.(бібліотекар Одарівської сільської бібліотеки), Гавриленко Н.І. (бібліотекар Малософіївської сільської бібліотеки), Сидорова Г.М. (бібліотекар Української сільської бібліотеки), Котова А.Я. (завідуюча Щорською селищною бібліотекою), Заремба Н.Б. (завідуюча дитячим відділом Щорської селищної бібліотеки), Лангова К.О. (завідуюча Аульською селищною бібліотекою), Єременко А.В. (бібліотекар Вітрівської сільської бібліотеки), Горб Т.А. (завідуюча Дружбівською сільською бібліотекою), Бугай Н.О. (бібліотекар Затишнянської сільської бібліотеки), Савченко Н.І. (бібліотекар Маломихайлівської сільської бібліотеки), Єрьоміна Т.П. (бібліотекар Червонопромінської сільської бібліотеки), Ніколенко Л.М. (бібліотекар Степанівської сільської бібліотеки), Вінокурова Л.В. (завідуюча Адамівською сільською бібліотекаю), Збаранська Л.М. (бібліотекар Новопушкарівської сільської бібліотеки).

Не можу не згадати і працівників центральної районної бібліотеки  для дорослих Соловйова Н.О. (бібліотекар читальної зали), Лучка В.В. (бібліограф), Панасенко Т.А. (методист), Мазуренко Н.О. (заввідділом обслуговування), Солона Т.О. (бібліотекар), та працівників бібліотеки для дітей

Гаврющенко О.В. (директор),  Коломоєць В.Ф. (бібліотекар). Це люди які віддають роботі свою душу, яким вдається створити атмосферу невимушеного спілкування, а їх енергія, цілеспрямованість, працездатність надихають на нові творчі ідеї, про що свідчать численні записи в книзі пропозицій та відгуків.

Дякуючи керівникам району – голові районної державної адміністрації О.В. Гапічу, голові районної ради В.Ф.Тарабріну працівники Криничанської центральної районної бібліотеки зустрічають своє професійне свято з піднесеним настроєм.  В цьому році відповідно Програми Президента України по енергозбереженню було замінено десять вікон  на металопластикові,  і тепер користувачі мають можливість читати нову пресу  у більш затишній читальній залі. Книжковий фонд бібліотеки  поповнився книгами різної тематики, в тому числі і наших сучасних авторів, придбаних за кошти бюджету.

            Рік 2015 є урожайним на ювілеї  бібліотек:

 Гуляйпільська сільська бібліотека  відзначає 95-ту  річницю   свого заснування   (найстаріша бібліотека району); 80 років - Щорській селищній  та Болтишківській сільській бібліотеці;  65 років  - Щорському дитячому відділу, Преображенській сільській бібліотеці ; 70 років – Кудашівській, Маломихайлівській, та Покровській сільським бібліотекам.   

         Владою, громадою згадають цікаві факти розвитку бібліотеки, працівників за весь час її існування.

            Вболіваючи за бібліотеки району, ми тим самим, вболіваємо і розвиток сіл  та селищ. Хотілося щоб бібліотека була б потрібна громаді, адже  в ній є великий потенціал заповнити вільний час мешканців, особливо дітей, юнацтва та молоді. Бібліотечні працівники нашого району за сьогоднішніх умов привертають увагу людей до бібліотеки, надаючи можливість змістовно та цікаво заповнювати своє дозвілля,  відвідуючи масові заходи, тематика яких відповідає актуальності сьогодення, засідання клубів за інтересами, які діють на базі бібліотек.

            Сердечно вітаю натхненних хранителів духовних скарбів, що працюють на теренах збереження історичної пам’яті поколінь із Всеукраїнським днем бібліотек.

            Миру та злагоди Вам і нашій Україні.

                                                                                                                            Нові рубежі.  – 2015. – 26   вересня

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека