Обрати небайдужість способом життя

 

Погрібна В., завідуюча відділом обслуговування  Покровської центральної міської бібліотеки для дорослих

 

            Волонтери, волонтерський рух –  мабуть, немає серед наших співгромадян таких, хто не чув про це, частина ж громадян самі мають відношення до благородної справи. Темі волонтерства була присвячена зустріч, яка відбулася 7 квітня у Центральній міській бібліотеці, на яку організатори – працівники бібліотеки, запросили старшокласників 4-ї школи та активістів інтернет товариства «OrdzhoCity» Максима Салівончика та Євгена Верхоланцева.

            Особливого поширення у нашій країні волонтерство набуло у зв’язку з сьогоднішніми трагічними подіями, з потребою підтримати, забезпечити необхідним бійців української армії. Частина людей пов’язує цей рух виключно з допомогою нашим воїнам. Хоча, насправді, спектр задач, якими займаються волонтери, досить різноманітний, а сам рух виник кілька століть тому. Про це і йшла розмова того дня.

            Працівники бібліотеки запропонували усім учасникам зустрічі взяти участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Ставлення молоді до участі у волонтерській діяльності», яке проводить Державна Бібліотека України для юнацтва, це дасть можливість виявити знання молоді про роботу волонтерів.

            Невеликий екскурс у минуле допоміг скласти уявлення про історію виникнення руху, ті напрямки діяльності, якими займаються волонтери.

            Напевно для когось зі старшокласників стало новиною те, що волонтерами називають людей, які роблять добрі справи на користь інших, допомагають ближньому не з примусу, а добровільно, на це їх підштовхує особиста свідомість, відповідальність, а не власна користь чи пошук особистої вигоди.

            Хоча М. Салівончик та Є. Верхоланцев і не називають себе волонтерами, та на рахунку своєму та своїх товаришів мають чимало добрих і корисних справ. Через інтернет-сторінки «OrdzhoCity» вони об’єднують однодумців, які готові своєю працею долучитись до благородної справи благоустрою свого міста, і чисельність таких добровольців кожного разу зростає. Хлопці не лише ознайомили школярів зі своєю діяльністю, а й запросили усіх приєднуватися до їхнього руху, наголошуючи, що вони завжди відкриті для спілкування, готові обговорити нові ідеї, підтримати хороші починання. Головне – не бути байдужим, почати з себе.

            Особливо хвилювало усіх питання, що стосувалося міської зони відпочинку, адже на її впорядкуванні працювало чи не все місто. Зрозумілою є занепокоєність тим, аби ця територія для відпочинку громадян не повернулась до того стану занепаду, в якому була ще донедавна. А така загроза існує, доки є серед нас ті, хто і сам не спроможний на гарний вчинок, і чужу працю не здатен цінувати. Тож, пропозиція організувати своєрідну «дошку ганьби», де б такі особи були «героями» фотознімків, знайшла підтримку. І не залишали після себе сміття, пусті пляшки, щоб не зазнати сорому.

...Волонтерська діяльність ґрунтується на тому, що проблеми, з якими не в змозі впоратись одна людина, вирішують спільно. Для цього не потрібно багато, найперш – щире бажання зробити щось добре і корисне.

PS. Поки верстався номер, на сайті «OrdzhoCity» з’явилися перші фото відпочивальників, які не донесли пляшки до сміттєвого баку. Це пересторога для інших, хто бажає жити цивілізовано – «Вас знімає прихована камера».            

                                                                                                                        Козацька вежа.-2015.- 17 квітня

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека