Живи, поет, в пам’яті людській

Горб Т., завідуюча

Дружбівською сільською бібліотекою Криничанської центральної районної бібліотеки для дорослих 

Шевченко — вершина родового українського дерева. Коли б волею якоїсь надзвичайної сили наш народ постав перед необхідністю з-поміж усіх книг вибрати дві, то мав би узяти Біблію та «Коб­зар» — Євангеліє від Та­раса. Без першої він був би неповноцінним мораль­но, а без другої — немис­лимий як народ.

Цьогоріч не тільки Ук­раїна, а и увесь світ співає величальну пісню Кобза­реві з нагоди 200-річчя з дня його народження. Не стоїть осторонь цієї події і Криничанщина, зокрема, і наша бібліотека.

Нещодавно, наприклад, відбулася зустріч з учня­ми Дружбівської СШ «Шевченкове Придніпро­в'я. Митці-земляки про Кобзаря». Восьмикласники Максим Малєнков, Діма Горб та Поліна Головко читали вірші Григорія Бідняка «Тарасова порада», Олесі Омельченко «Т.Г. Шевченку», Віталія Старченка «Пік Шевченка». Також діти здійснили віртуальну мандрівку по Катеринославщині шляхами, якими, як вважають дослідники, міг мандрувати поет у свій час. Вчитель української мови та літератури М.М. Скаленко наголосила на тому, що поряд з творчістю великих митців нашого народу по­трібно знати і творчість наших земляків. За мате­ріалами цієї зустрічі було оформлено брошуру, з якою можуть ознайомити­ся усі бажаючі.

Нещодавно прочитала вислів: «Не робіть із Шев­ченка ікону, а відкривайте кожен для себе свого Кобзаря». Тож роботу в цьому напрямку сплану­вали так, щоб не просто для галочки провести ряд заходів та своєчасно про них відзвітувати, а так зга­дати Тараса, щоб кожен сам склав його образ.

Відзначу, що усі захо­ди, які організовує бібліо­тека, проходять за участі та підтримки сільського го­лови Валентини Андріїв­ни Капшар.

Почати знайомство пропонуємо з книжкової виставки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Увінчує її вишитий порт­рет Т.Г. Шевченка, опови­тий українським рушни­ком. Увагу читачів привер­тають не тільки чисельні томи з творами Шевченка, а й книги, в яких описуєть­ся життя митця, його тер­нисті творчі шляхи. Є тут поличка і для маленьких читачів. Перше знайомство малюків з поетом у дос­тупній формі проводить Петро Колесник у своїй книзі «Безсмертний Коб­зар», а гарно ілюстровані книжечки з віршами Т.Г.Шевченка дозволяють уявити як «за сонцем хма­ронька пливе...», «вітер з гаєм розмовляє...».

У березні проведемо конкурс серед любителів

поезії на краще читання творів Т.Г.Шевченка під назвою «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам'яті людській!». У ньому можуть взяти участь як діти, так і дорослі. А призами будуть книги поета.

 У рамках святкування 200-річчя Т.Г.Шевченка у Дружбівській сільській бібліотеці заплановано провести виставку. На ній будуть представлені вишиті
портрети Кобзаря, картини, що ілюструють сюжети його віршів, інші роботи (малюнки, ілюстрації).

Готує до виставки свої роботи і наш маленький
талант — учениця 2 класу Дружбівської школи Ангеліна Франко. Маленькими пальчиками ця тендітна дівчинка з пластиліну за власною технікою створює картини, скульптури. Зараз вона працює над ілюстраціями до творів Т.Г.Шевченка. У планах також проведення віктори­ни для дітей «Що я знаю про Шевченка».

У наш час полум'яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його внутрішня сила, прав­дивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і ме­лодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьків­щини, мрії про майбутнє.

Нові рубежі. –  2014.-  8 березня

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека