Провели уроки державності 


Приймак С., бібліограф КЗК «Апостолівська центральна районна бібліотека»

 

Україна крокує шляхом побудови незалежної держави ось уже 23 роки. Торуючи цю нелегку до­рогу, вона добивалась успіху, робила фатальні по­милки, раділа і сумувала, відступала і йшла вперед.

З нагоди 23-ої річниці з Дня незалежності України в закладах культури району в ці дня відбулися ряд заходів, метою яких є прагнення показати, як ми ба­чимо себе в нашій державі, ким ми є, що для нас є дорогим і чому, що нам потрібно свято берегти і пе­редати, примножити і залишити своїм нащадкам.

Так, в читальному залі КЗК «Апостолівська районна бібліотека», оформлено виставку-огляд друкованої та періодичної літератури «Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле: Україна». Читачі можуть ознайо­митися з тематичною добіркою літератури про історію рідного краю, про національні та державні символи Ук­раїни.

Відвідувачам бібліотеки пропонують скористатися послугами безкоштовного доступу до мережі Інтернет у пошуках інформації про державотворчий процес Украї­ни, створення незалежної держави та її сьогодення.

У КЗК «Апостолівська районна бібліотека для дітей» проводились уроки державності «Народе мій, пишає­мось тобою». Бібліотекар Світлана Станіславівна Плотнікова  до заходів залучала учнів 5 - 8-х класів. Діти розширювали та уточнювали знання про державні сим­воли України та історію їх створення, розвивали навич­ки поводження з комп’ютером, а саме вміння знаходити відповіді на вікторину. З цікавістю слухали юні відвіду­вачі бібліотеки легенду про походження українських зе­мель: «Колись давно Бог створив народи і кожному на­ділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталось. От вони і прийшли до Бога, а він у цей час молився, відтак вони не сміли йому щось сказа­ти. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог озирнувся, ска­завши що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, за чим прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні, - відповіли наші предки, - там уже живуть німці, францу­зи, іспанці, італійці». «Ну, тоді я вам даю землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні-то ворога». Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть донині. А країну свою назвали Ук­раїною».

В Апостолівському районному народному історико- краєзнавчому музеї була проведена виховна година «Про Україну з префіксом  най» з переглядом відеоматеріалів з дітьми Апостолівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Надія».

Завідувачка музею З.І.Хомич ознайомила хлопчиків і дівчаток з нашою Батьківщиною-однією з найбільших європейських держав. З історією її виникнення,з куль­турою пращурів українців - східних слов'ян; з найстарішим і найкрасивішим містом-столицею України Киє­вом; з найбільшою річкою Дніпром; з найдивовиж- нішими природними об’єктами: українськими .Кар­патами, заповідником «Асканія-Нова», озерами Світязь та Синевир. Крім цього, присутні дізнались ще багато цікавого. Зокрема: про найвище дерево модрину, висотою 54 метри, найстаріший 1300- річний дуб, про найвищого птаха - журавля сірого, найбільшого звіра - зубра і ін. Розповідь супровод­жувалась переглядом відеоматеріалів, які підготу­вала бібліограф КЗК «Апостолівська районна бібліотека» С.Ю. Приймак. Захід завершився діало­гом. Діти розповідали про символи України,Гімн, сьогодення українського народу.

Мета проведення виховної години:формування різнобічних уявленнь про Україну, посилення інтересу до навколишнього світу та пізнавальної діяльності, викликати позитивні емоції, виховувати почуття лю­бові та поваги до своєї Батьківщини, прищеплювати бережливе ставлення до природи,почуття прекрас­ного .

Протягом серпня до 23-ї річниці Незалежності Украї­ни в музеї проводились тематичні екскурсії: «Історія міста Апостолового», «Заняття східних слов’ян», «По­бут українського народу», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни» і інші.

Апостолівські новини.- 2014.- 18-24 серпня

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека