Разом читаємо Кобзаря  

Брисько О., завідуюча Жовтоолександрівської сільської бібліотеки-філіалу КЗ «Централізована бібліотечна система П’ятихатського району Дніпропетровської області»

Тарас Шевченко … Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття. Нас просто не існує без нього: Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна.

У нинішньому році виповнилося 200 років з дня народження великого Кобзаря. Цей рік Президент України оголосив Роком Тараса Шевченка.

Тарас Григорович Шевченко – славний син українського народу.

Він увійшов в історію української культури як великий демократ, видатний поет, прозаїк, драматург, художник, творець нової літератури та літературної мови, як виразник дум і пророк нашої нації.

І сьогодні як живий, говорить він зі своїми нащадками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне й суворе.

В. Сосюра писав:

Твої слова для нас як зорі,

Як сонцем сповнена блакить.

Ти з нами жив колись у горі

І будеш в щасті вічно жить.

Готуючись до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка ми у своїй Жовтоолександрівській СБФ №10 розробили бібліотечну цільову програму «Ми любимо, вивчаємо і вшановуємо тебе, Тарасе», розраховану на 2013-2014 рр. програма мала на меті залучити читачів до спадщини Кобзаря, стимулювати бажання  дізнатись про особистість і творчість поета, відкрити для себе нові грані таланту українського генія, звернути увагу на актуальність його літературних перлин, а також сприяти розвитку творчих здібностей читачів, засвоєнню духовних цінностей свого народу; виховання в них  відчуття батьківської землі, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівня.

Розпочалась масштабна Шевченкіана.  І першою у цьому ланцюжку була книжкова виставка «Поет, який розбудив народ».6 розділів розкривали велич і силу Тарасового слова, письменників Лауреатів Шевченківської премії, та його мистецькі роботи.

Торкнутися  серцем Кобзаревих творів нашим читачам й допомогла презентація книжкової виставки «І лине над земле Шевченкове святеє слово», де ми розглянули всі шість розділів книжкової виставки «Поет, який розбудив народ», спиняючись на більш цікавих місцях та книгах. Розглянули репродукцію його картин та малюнків, познайомилися зі статтями періодичних видань про його життя та твори. Обговорили почуту та побачену цікаву, можливо для когось маловідому інформацію, яка дала поштовх до нового прочитання творів поета, осмислення та відчуття кожного прочитаного рядка.

Був створений каталог «Наш величний Тарас», куди увійшли всі книги Т. Г. Шевченка, та твори про нього самого.

Видавнича продукція до ювілею поета складалася з буклету «Цикл заходів до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка», рекомендаційного списку літератури «Шляхами великої долі», бібліографічного покажчика статей «Т. Г. Шевченко – любов і святиня українського народу», буклет «У вінок шани Кобзарю».

Для учнів 9 класу був проведений усний журнал «Невмирущий Кобзар». Старшокласники подорожували сторінками цього журналу, знайомилися з його життям, творчістю, його стражданнями в засланні, роздивлялися карту перебування Кобзаря в Україні, ділилися враженнями від інформації про те, як вшановують поета в нашій державі та за межами.

Соціологічне дослідження «Поет для епох», в якому взяли участь ті ж дев’ятикласники, показало, що більшість знає та поважає Т. Шевченка, захоплюється його творами та вважає, що відзначати такі дати потрібно обов’язково. 

Для учнів 4 класу проводилися голосні читання «Іду з дитинства до Тараса» за книгою С. Васильченка «В бур’янах». Ми читали цей твір, роздивлялись малюнки та обговорювали прочитане.

В бібліотеці діяла виставка малюнків дітей різних вікових категорій «Я малюю за творами Т. Шевченка».

З учнями 10 класу виготовили стінгазету «Свого сина пам’ятає Україна».

Вдруге відбулися голосні читання «Іду з дитинства до Тараса» за книгою С. Васильченка «В бур’янах» та читання віршів за книгою Т. Шевченка «Тече вода з-під явора». Читання вголос дало можливість розкрити ораторські здібності дітей, їх уміння читати і розуміти матеріал, даний для відтворення.

Великий Кобзар залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам'ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми маємо завжди пам’ятати про генія українського народу.

Злагода.- 2014.- 3 грудня

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека