Доторкнемось до історії чистим серцем  

Бондарчук Л., директор Широківської ЦБС

 

 

Бібліотека… Древня і вічно юна оселя людського розуму. Ряди книжкових полиць містять в собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, отримання знань, розвагу і так до нескінченності. Давні бібліотеки світу, які нараховують століття, донесли до сьогоднішніх днів відблиск культури колишніх цивілізацій.

        Найдревніша згадка про бібліотеки в Київській Русі відносяться до 1037 року н.е. Ярослав Мудрий любив і старанно читав книги. Він зібрав переписувачів і доручив їм зняти копії багатьох книг, які до цього часу були написані. Так була заснована перша відома бібліотека в Київській Русі і так почалася історія бібліотечної справи в Україні.

         Історія бібліотечної справи нашого району віддзеркалює історію становлення і розвитку краю.

         Вона, звичайно, не така давня, але теж цікава і для нас дуже важлива.

         Отже, доторкнемось до історії чистим серцем.

         У цьому році Широківська районна бібліотека відзначає славетний ювілей 100-річчя з дня заснування.

        Як свідчить історична довідка, то наша бібліотека бере свій початок від заснованої у 1912 році першої земської бібліотеки, яка розміщувалася в малій окремій кімнаті в народному домі.

         Відкриття бібліотеки для жителів села Широкого було одним із перших культурних надбань. Бібліотека сприяла самоосвіті вчителів та кращій підготовці учнів.

         У 1921 році вона змінила своє місце розташування. Книжковий фонд бібліотеки розмістили в клубу. Більшість книг було придбано за рахунок конфіскації з поміщицьких бібліотек Ушакова, Ковпака, Добровольського. Формуванням книжкового фонду займалась передова молодь селища та перші комсомольці.

         Так і продовжувалась бібліотечна справа в Широкому до 40-х років.

        Подальший розвиток бібліотеки перервали роки Великої Вітчизняної війни. З приходом фашистських окупантів бібліотеку було пограбовано, книги викидалися з вікон і спалювалися поряд з приміщенням бібліотеки, але частину книг вдалося зберегти.

Важко було відроджувати бібліотеку в районі після війни. Але, не зважаючи на життєві труднощі, Широківська бібліотека відновила свою роботу у березня 1946 року.

        Поступово Широківщина заліковувала рани, нанесені жорстокою війною. Розпочалася відбудова шкіл, лікарні, закладів культури. Виникла потреба в спеціалістах різних професій, необхідні були знання, а значить книги.

І тому у 50-х роках колектив бібліотеки значно збільшився. Завідуючою на той час працювала Жук Галина Іванівна, бібліотекарем Устименко Любов Іванівна, завідуючою пересувним фондом районної бібліотеки Могова Тамара Іванівна, бібліотекарем читальної зали Коноваленко Олена Іванівна. 

                                                                         «Вісник». – 2012. – 23 червня                                             

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека