Через книгу до людських сердець

Лавренчук Н.,  методист 

Криничанської центральної районної бібліотеки 

 

 

       Бібліотека сьогодні – це не тільки культурний, просвітницький заклад, а й центр ділової інформації. Інформація – товар, що приносить прибуток тому, хто вміє нею користуватися. Саме до бібліотеки має змогу прийти кожна людина, щоб одержати необхідну інформацію, ,,підзарядити” свою душу духовною енергією.

      Бібліотеки району  (а це: 2 селищні, 22 сільські та 2 районні, доросла та дитяча) де працюють 33 співробітники, спрямовують свою діяльність на виконання визначної ними місії – сприяти утвердженню в суспільстві загальнодержавних цінностей. Бібліотека сприяє всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадянських якостей і патріотичної свідомості  населення, забезпечує нерозривний зв’язок минулого та сьогодення.

      Так, бібліотеки району працювали в 2010 році під девізом: ,,Через книгу до людських сердець”.

      У більшості сіл району бібліотеки перебувають у центрі культурного життя, беруть активну участь у культурно – мистецьких заходах, святах. Вони збирають матеріали про історію сіл, ведуть значну краєзнавчу роботу.

      Завідуючі та бібліотекарі сільських бібліотек користуються заслуженим авторитетом і повагою  як у своїх користувачів, так і у всіх жителів села. Це перш за все, О.В.Дробенко (Семенівська сільська бібліотека), Н.О.Бугай (Затишнянська сільська бібліотека). Т.П. Єрьоміна (Червонопромінська сільська бібліотека), Л.І. Ковбель (Дружбівська сільська бібліотека), Н.С.Москалець (Зорянська сільська бібліотека), Г.М. Сидорова (Українська сільська бібліотека) та Н.Б. Заремба (Щорська  селищна бібліотека, дитячий відділ).

         Наші бібліотечні працівники тримають на своїх тендітних плечах значну частку тягаря проблем існування культури на селі, вселяють сільським жителям надію на кращі часи.

         Не є байдужими до бібліотек і сільські та селищні голови, які виділяють кошти на придбання нової літератури та періодичні видання. В 2010 році було виділено коштів слідуючим бібліотекам:

         Щорській селищній бібліотеці для дорослих та дитячого відділу – 10000 грн., Аульській селищній бібліотеці – 3480 грн,. Биківській сільській бібліотеці – 2000 грн., Затишнянській сільській бібліотеці – 2000 грн., Світлогірській сільській бібліотеці - 800 грн. Також виділені кошти на ремонт приміщень, Щорській селищній бібліотеці для дорослих та Семенівській бібліотеці, для двох кімнат.

         Головні бібліотеки району – центральна районна бібліотека для дорослих та для дітей, у якій функціонують відділи обслуговування користувачів, читальний зал, організаційно-методичний. До послуг користувачів відділу обслуговування книжковий фонд, що налічує  16572 примірників та 43 примірника газет і журналів. У відділі працює дружній колектив досвідчених,ерудованих, доброзичливих фахівців Н.О. Соловйова, В.В. Лучка на чолі із завідуючою відділом обслуговування О.В. Гаврющенко. Вони допомагають кожному читачеві знайти потрібну книгу-чи то художню(класику або сучасну літературу), чи то підручник для вищих навчальних закладів, наукову та науково-популярну літературу з різних питань:

       Для полегшення пошуку потрібної інформації в бібліотеці функціонує система каталогів і картотек. А пройти всі лабіринти пошуку допомагає бібліотекар-бібліограф В.В.Лучка. Вона добирає користувачам літературу для підготовки рефератів, контрольних, курсових робіт, надає іншу інформацію, потрібну користувачам.

          У бібліотеці проводяться Дні інформації, Дні періодики, інформини, бібліотечні уроки, огляди та перегляди літератури, складаються рекомендаційні списки літератури. Користувачам надаються додаткові платні послуги. Це, перш за все ,,нічний абонемент”, який дає змогу взяти потрібну книгу або журнал з читального залу додому, за помірну ціну.

           Працівники районної бібліотеки ведуть значну культурно-дозвільну роботу, організовуючи літературні, літературно-музичні, тематичні вечори, години поезії, презентації нових книг, уроки історичної пам’яті.

           При районної бібліотеці діють клуби за інтересами ,,Червона калина”,  ,,Душі криниця”. У їх рамках нинішнього року пройшли засідання ,,Наш дім – Європа”  ,,Пам'ять серця, пам'ять сивини, пам'ять тих хто не прийшов з війни”.(до 65 – річчя Перемоги.) ,,Таким він був! – звитяг козацьких син” (до 155 – річчя від дня народження Яворницького).

           В районній бібліотеці є служба, про яку не знають навіть постійні відвідувачі, це обробка літератури, облік надходження, списання бібліотечних фондів, розподіл літератури по сільських бібліотеках, контроль правильності ведення облікової документації. Все це веде бібліотекар районної бібліотеки Т.О.Солона.

           Нинішнього року книги надходили з обласної бібліотеки, одержувались від платних послуг, за кошти місцевого бюджету. А ще їх дарували користувачі бібліотеки. Центральна районна і районна дитяча бібліотеки є методичними центрами для бібліотечних працівників району. Бібліотечні фахівці району надають своїм  колегам з села методичні поради, консультації з різних аспектів професійної діяльності. Це відбувається як на загально - системних заходах з підвищення професійної майстерності (семінарах класах, практикумах, годинах професійного спілкування, творчих лабораторіях, майстер-клас), та і індивідуально, під час виїздів у сільські бібліотеки. Організовує і координує цю роботу директор районної бібліотеки Т.І. Бобошко  та методист Н.Є. Лавренчук.

           Наша районна дитяча бібліотека  закладає основи тієї культури читання, прищеплює любов до книги, яка стане конче потрібна дітям у майбутньому. А доносять мудрість книги до сердець і душ юних читачів люди, віддані своїй справі – директор дитячої бібліотеки Л.В. Чехович, бібліотекар В.Ф.Коломоєць. Вони обслуговують понад тисячу користувачів. Серед них  35 організаторів дитячого читання.

           Читачі мають змогу користуватися фондами бібліотеки, який налічує  10915 примірників книг. Сюди надходять також і періодичні видання,  34 назв газет і журналів.

           При дитячій бібліотеці працюють два клуби за інтересами ,,Кинь усе і читай” та ляльковий  ,,Золотий ключик”. На засідання діти збираються не байдужі до читання. 

            Цікаво і змістовно проводяться літературні вечори, ранки, вікторини, години поезії, уроки мужності, екскурсії. Діти приходять до бібліотеки не тільки взяти книгу, чи відвідати читальний зал , а й поспілкуватися з ровесниками, взяти участь у масових заходах. Вони часто виступають у ролях літературних героїв та ведучих вечорів. Ось так ми і живемо. Наші читачі усі дуже різні, їх запити та інтереси об’єднує любов до книги, до спілкування, тяга до знань.

           Ми завжди раді зустрічі з читачами, двері наших бібліотек відкриті для кожного хто любить книгу.

 

Нові рубежі. – 2011. - 12 лютого

 

 

 

 

 

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека