Бібліотека на сторінках преси(бібліографічний опис статті+сама стаття) Нікопольський район


Перспективне майбуття лише в інформованому суспільстві

Крамар В., завідуюча Червоногригорівської селищної бібліотеки

Нікопольського району

 

Одним з осередків культури та центрів інформаційного забезпечення в Червоногригорівці є селищна бібліотека, у фонді якої зберігаються 47 тисяч примірників книг, різногалузевих журналів та газет. У цьому році ми отримували 96 назв періодичних видань на загальну суму п’ять тисяч гривень. Завдяки цілеспрямованій роботі по максимальному задоволенню духовних запитів молоді, постійному пошуку і використанню нових форм і методів популяризації книги, росту книжкового фонду, періодичних видань, впровадженню інформаційних технологій популярність бібліотеки швидко зросла.

Сьогодні наша селищна бібліотека – одна з найбільших книгозбірень району. Її послугами користуються всі верстви населення – діти, підлітки, молодь, люди працездатного віку та пенсіонери. Усього – 1725 осіб.

Основним своїм завданням ми вважаємо підвищення рівня інформованості та правової культури населення, забезпечення програмних і факультативних матеріалів тощо. Сучасність вимагає від загальноосвітньої школи вчити учня вчитися, тож бібліотека є активним її помічником в плані розвитку самоосвіти школярів. Інтернет інтернетом, а від наших послуг не відмовляються й студенти, які особливо часто відвідують бібліотеку у вихідні від навчання дні.

Частими гостями нашого осередку є селищний голова та працівники селищної ради, депутати, вчителі, підприємці. Особливо вони цікавляться чинним законодавством та нововведеннями в ньому, новинами України, області та району. Саме тому ми створили інформаційний куток «Влада інформує» та ведемо тематичні папки-досьє. Наприклад, «Земля та земельні відносини», «Усе про пенсії», «Юристи відповідають» тощо.

Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу відбувається в тісному контакті з органом місцевого самоврядування, загальноосвітньою та початковою школами, селищним Будинком культури. Тематика ж масових заходів визначається політичними та культурники подіями в Україні. Їх найактивнішими учасниками є учні 8-11 класів. Для них протягом року проводилися Дні пам’яті «Війні немає забуття» (до 65-річчя Великої Перемоги), години спілкування з очевидцями голодомору 1932-1933 років, години виховання «Через роки і відстані», «Планета прагне миру» тощо. Ці заходи завжди допомагає організувати і проводити вчитель історії та керівник шкільного історико-краєзнавчого гуртка В.Крайнік.

«Бібліотека – це відкритий стіл ідей, за який запрошений кожен», - говорив О.Герцен. Реальне життя підтверджує цю мудрість. Широкий інформаційний простір формує нове покоління користувачів, проте бібліотека продовжує залишатися надійним засобом підготовки до життя та вміння орієнтуватися в ньому.

 

Південна Зоря. – 2010. – 14 грудня

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека