Березень


 

2 березня – у Публічній бібліотеці міста Самар Самарівської міської ТГ (Самарівський район) відбулося поетичне ревю «Під світлим променем любові» для членів літературної студії «Майстер слова». Учасниками заходу стали місцеві поети з творчого об’єднання «Вільна ліра» під керівництвом Наталії Калити. Зустріч провела провідний бібліотекар Ірина Пігур. Гості презентували свої нові твори, присвячені весні, коханню та жінкам. Учасники ділилися особистими історіями, які стали поштовхом до написання їхніх віршів, обговорювали різні підходи до створення поетичних образів.

 

2 березня – на абонементі Публічної бібліотеки міста Самар Самарівської міської ТГ (Самарівський район) відбулася чергова зустріч книжкового клубу «Я люблю книги» – читацький дайджест «Відкриваємо літературні тренди». Захід модерувала заступниця директора бібліотеки Тетяна Коряк. Зустріч розпочалася зі знайомства з творчістю Руслана Горового – українського журналіста, режисера-документаліста, музиканта, поета і прозаїка. Тетяна Коряк презентувала новинки, які нещодавно поповнили бібліотечний фонд.

 

4 березня в бібліотеці-філіалі №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) Криворізький молодіжний центр організував тренінг «Ветеранський діалог». Надзвичайно змістовна програма, цікава подача матеріалу в різних форматах – живе спілкування, мозковий штурм, практичні поради від психологів – все це сприятиме взаєморозумінню між молоддю та ветеранами. Учасники заходу отримали практичні поради, як правильно спілкуватися з військовослужбовцями та ветеранами, які повернулися із зони бойових дій чи з полону, як  підтримати себе і того, хто захищає. На зустрічі був присутній в.о. міського голови м. Кривого Рогу Ю.Г. Вілкул.

 

4 березня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) експертки з центру соціально-психологічної підтримки «Motanka 2», психологиня Анна Грушко  і соціальна працівниця Оксана Башенко провели психологічний тренінг «Саморозкриття і усвідомлення сильних сторін особистості» для працівників закладу. Рекомендації та індивідуальні завдання дали  можливість визначити і переглянути свої життєві запити. Дуже цінними є  поради та інформація, якою ділилися експерти.


5 березня – в Новодачинській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) підготовлена виставка одного жанру «Жінки в сучасній воєнній  прозі», на якій представлено твори молодих українських авторів про долю жінки у війні. В жіночий день весни завідувачка закладу привітала всіх активних помічників – волонтерів, а також жінок, які служать в лавах ЗСУ.

 

6 березня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок та миру відбулось чергове засідання кіноклубу «Docudays UA Пектораль». Для учнів ПТУ-79 демонструвався фільм «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Туза-Ріттер. Обговорювали такі питання як гендерна рівність, сексизм, насильство щодо жінок та репродуктивні права. Модераторка проінформувала про особливості реагування міжнародних і вітчизняних установ на факти порушення прав жінок під час війни й ознайомила з алгоритмом звернення по допомогу у випадках, пов’язаних з торгівлею людьми.

 

6 березня – завідувачка філії Новов’язівська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) організувала книжкову виставку «Світлана Талан – майстер реальних історій» з нагоди 65-ти річчя від дня народження письменниці.

 

6 березня – у СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) розмовний клуб «Говори українською» вчергове зібрав друзів. Обговорювали традиційні українські страви, які ми вживаємо в повсякденному житті та важливість здорового харчування. Родзинко заходу була презентація книги Оксани Снігур «Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі».

 

7 березня – у бібліотеці-філіалі №5 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбувся захід «Короноване слово Світлани Талан» до 65-ти річчя від дня народження письменниці. Бібліотекарі розповіли користувачам про Світлану Талан, твори якої з великим задоволенням читають люди різного покоління і статі. До уваги присутніх представлена книжкова виставка «Книги, які лікують душу». Користувачі зацікавились книгами, представленими на виставці. Ділились враженнями від прочитаних раніше творів письменниці.

 

7 березня філія Чаплинська бібліотека Юріївської публічної бібліотеки до роковин Тараса Шевченка підготувала літературний екскурс «Поет. Мислитель. Художник» для старшокласників з місцевого ліцею. В філії була організована книжкова виставка-портрет «Своє життя він присвятив народу».

7 березня – в Олександро-Білівській філії Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбувся поетичний вернісаж «За волю, за правду, за долю України» напередодні 211-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Бібліотекарка ознайомила присутніх з цікавими фактами з життя поета, діти зачитали вірші зі шкільної програми, які вивчали на уроках української літератури.

У Кам’янській філії Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) напередодні 211-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка проведено літературну годину «І знову прийшла Шевченкова весна…». Користувачі поринули у світ думок палкого патріота, його переживань.

  

7 березня – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) для учнів 6-го класу Перещепинського ліцею проведено поетичну стежину «І летить, наче ключ журавлиний, вільна пісня поета-співця». Діти здійснили віртуальну подорож до Заповідника Батьківщини Тараса Шевченка в с. Моринці на Черкащині. З великою цікавістю та захопленням подивились унікальні фрагменти старої кіноплівки, на якій справжній Шевченко читає свій вірш «І мертвим, і живим…». Директорка Ю. Селіхова також зачитала власні поезії, присвячені Кобзарю, «Шевченкове слово» та «Тарасове пророцтво». 

 

9 березня – у Публічній бібліотеці міста Самар (Самарівський район) відбулася інформаційно-просвітницька зустріч з представниками Самарівського Товариства Червоного Хреста України. Відбувся тренінг «Вибухонебезпечні предмети: розпізнавай та уникай». Виступили волонтери Червоного Хреста Яна Борисевич і Олександр Хорошилов зі змістовною лекцією, під час якої розповіли про актуальні загрози, пов’язані з мінною небезпекою, яку сьогодні можна зустріти не лише в зоні бойових дій, а й у тилових регіонах країни. Під час зустрічі учасники ставили питання, які їх турбують, отримували вичерпні відповіді від експертів.

 

9 березня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» (Криворізький район) відбулось заняття спільно з ментором Ольгою Вовк і вихованцями комунікативного клубу саморозвитку та самопізнання «Гармонія» центру #ЗмістовноДекламували твори Шевченка, особливу увагу приділили першій збірці «Кобзар», адже у свій час це був справжній бестселер.

 

9 березня – завідувачка філії Новов’язівська бібліотека Юріївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) провела бібліокалейдоскоп «Душа поета святая живе». Присутні взяли участь у флешмобі #Ми_нащадки_Кобзаря з піснями «Вітре буйний» і «Вітер з гаєм розмовляє». Представлена книжкова викладка.

У філії Чернявщинська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) відбувся поетичний перегук «Візьму у руки я Кобзар». Учасники-читці активно приєдналися до поетичного онлайн-флешмоба #Ми нащадки Кобзаря. Всі ознайомились із матеріалами про Тараса Шевченка, розміщеними на книжковій виставці «Шевченко голос України».

9 березня – у молодіжному просторі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулось свято «Pro Шевченка: сила слова = сила нації» Під час заходу учасники дізнались багато нового про Т. Шевченка як про художника та культурного діяча. Виокремили правдиві факти та фейки, занурились в його особисте життя.

 

10 березня – для завідувачок сільських бібліотек-філій фахівці Томаківської центральної бібліотеки КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) організували і провели методичний тиждень «Бібліотеки на старті 2025 року: ключові акценти». Обговорено ведення у соціальній мережі «Фейсбук» новоствореної групи бібліотечної спільноти Томаківщини, дитячі конкурси для заохочення читання, також говорили про заходи в рамках обласної кампанії «Читаємо разом–2025» «Письменники, короновані словом».

 

10 березня – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провели свою щорічну вуличну поетичну акцію «Єднаймо Україну Тарасовим словом», присвячену 211-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Присутні долучилися до акції, прочитавши свої улюблені Шевченкові рядки. У бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка «Шевченків світ в буянні барв». #Шевченку_211  #211_років_Тарасу_Григоровичу_Шевченку

 

11 березня – у КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) для мешканців громади проведено чергове засідання клубу активного довголіття «Натхнення». Майстрині та майстри створюють особливі обереги для наших воїнів – вишиті й освячені символи захисту, в’язані пояси, теплі шкарпетки, мобільні подушки, а також щирі листи, сповнені любові та підтримки.

11 березня – у Бібліотеці селища Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) зібралася учнівська молодь на перше засідання книжкового клубу «Вівторковий вечірній клуб» для обговорення книги «Мандрівний замок Хаула» письменниці Діани Вінн Джонс. Учасники обмінялися думками та враженнями про фантастичний роман. І не оминули обговорення аніме Хаяо Міядзаки «Мандрівний замок» (2004).

 

11 березня – у бібліотеці-філії № 2 Публічної бібліотеки міста Самар Самарівської міської ТГ (Самарівський район) відбулася патріотична година «Герої нашого часу», присвячена Дню українського добровольця. Захід організувала провідна бібліотекарка Ірина Камінська для учнів старших класів гімназії № 4. До зустрічі запросили колишнього випускника гімназії, добровольця, командира відділення стрілецької роти 102-го батальйону ТРО «Самарські вовки» Олександра Матвієнка. Він розповів учням про створення перших добровольчих батальйонів у 2014 році, поділився спогадами про свій шлях у війську, перші місяці війни, побратимів і волонтерську допомогу. Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих захисників хвилиною мовчання. Пан Олександр показав фото зі свого архіву, а також розповів про людяність і взаємодопомогу, що панують серед добровольців на фронті.

 

11 березня – бібліотекарки Центральної публічної  бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район) на запрошення керівництва ліцею №31 взяли участь у Декаді української літератури разом з місцевими письменницями. Відразу дві членкині Національної спілки письменників України Марія Дружко та Ірина Іваськів зустрілися зі здобувачами освіти. Відкритість, щирість, чесність та харизматичність авторок підкорили присутніх.


12 березня – завідувачка КЗК Карпівської сільської ради «Тихоставська сільська бібліотека» до Дня визволення с. Тихий Став та с. Розівка провела годину-реквієм «Війна відгриміла, а пам’ять жива». Мешканці громади вшанували пам'ять загиблих воїнів, які поклали життя, захищаючи нашу землю під час Другої світової війни, хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблих воїнів. 

12 березня – у молодіжному центрі «Focus Hub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район)  відбулася зустріч  представниці Червоного Хреста Оксани Фалій з учнями Петропавлівського ліцею №2. Присутні обговорили мотивацію до навчання, де її взяти і для чого вона потрібна. Дітям дуже сподобалась зустріч, адже тут були різні цікаві завдання – і малювали, і говорили, і фантазували.

 

13 березня – у Центральній публічній бібліотеці КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Самарівський район) з метою підтримки родин військових проведено патріотичний майстер-клас «Україна – мій дім» в рамках проекту #ТитаниUA напередодні Дня українського добровольця. На майстер-класі діти з мамами прослухали історію створення перших добровольчих батальйонів від в.о. директора Тетяни Ляльки. Під керівництвом майстрині Світлани Бурби, яка підготувала печиво, створювали будиночки-обереги.

 

13 березня – у бібліотеці-філії для дітей № 1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ для учнівської молоді представлено тематичний мікс «Герої нашої доби» з нагоди Дня українського добровольця. Захід проведено з метою ознайомлення підлітків з тематичною літературою, виховання почуття патріотизму, мужності та героїзму, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу серед молодого покоління.

 

14 березня – у публічних бібліотеках КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) проведено низку заходів для відзначення Дня українського добровольця.

У Малопетриківській бібліотеці-філії КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) відбувся перегляд анімаційного мультфільму «Битва при Чорнобаївці» для учнів молодшого шкільного віку.

У Сорочинській бібліотеці-філії до уваги відвідувачів презентовано виставку однієї книги «Азовсталь. Сталева прес-служба» (автор Валерія «Нава» Суботіна). Завдяки прес-службі полку «Азов» світ дізнавався про трагедію Маріуполя, захисників міста та цивільних мешканців, які шукали прихисток на заводі «Азовсталь».

В Улянівській бібліотеці-філії презентовано книжкову виставку «Вони виборюють для нас життя».

 

14 березня – в Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) проведено бесіду біля книжкової виставки «Добровольчі батальйони в історії України».

У філії Новов’язівська бібліотека Юріївської публічної бібліотеки мешканцям громади представлена бібліовітрина «Український доброволець – взірець сьогодення».

У філії «Варварівська бібліотека» Юріївської публічної бібліотеки з нагоди Дня українського добровольця проведено патріотичну годину «Воїни волі» для учнів місцевого ліцею. В рамках цього заходу учні взяли участь у вікторині.

Завідувачка філії «Жемчужненська бібліотека» Юріївської публічної бібліотеки ознайомила користувачів з постійнодіючою виставкою книг «Доброволець – це поклик серця». Разом з працівниками Жемчужненського сільського клубу онлайн-користувачам на бібліотечній сторінці представлено відео-ролик «Добровольці – воїни світла».

 

14 березня – завідувачка Личківської сільської бібліотеки Личківської сільської ТГ (Самарівський район) представила для мешканців громади перегляд фільму «На крилах памʼяті». Разом із односельцями взяла участь у вшануванні памʼяті загиблих героїв громади на меморіальному комплексі села Личкове. Їхній подвиг – символ мужності, героїзму та незламності. Вдячність і повага всім добровольцям, які сьогодні боронять нашу державу. https://www.facebook.com/share/p/14tK4nxUTA/      https://www.facebook.com/share/p/1BHxMZ9FZ9/

 

14 березня – у КЗК Карпівської сільської ради «Олександрійська сільська бібліотека» відкрилася арт-майстерня «Малюнок для героя» з нагоди Дня Добровольця. Діти малювали малюнки та писали на них свої побажання для наших захисників.

 

14 березня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) для учнівської молоді проведено годину мужності «Мужність і патріотизм бійців-добровольців». Присутні переглянули презентацію виставки-інсталяції «Доброволець-герой сьогодення» та взяли участь у покладанні квітів на меморіалі пам’яті.

 

14 березня – завідувачка філії «Чистопільська сільська бібліотека» спільно з завідувачем філії «Чистопільський сільський клуб» КЗ «Центру культури і дозвілля» П’ятихатської міської ради (Кам’янський район) П’ятихатської ТГ провела годину пам'яті «Доброволець – взірець патріотизму», присвячену Дню Українського добровольця.

 

14 березня – в Юр’ївській філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) завідувачка філії провела героїчну експрес-інформацію «Герої не з книжок: історії українських добровольців». Мета її – вшанування мужності та відваги добровольців, які стали на захист України. Під час заходу юні відвідувачі дізналися про історію виникнення цього дня, роль добровольчих батальйонів у боротьбі за незалежність, а також переглянули тематичну виставку.

 

14 березня у молодіжному просторі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулася виховна година «Добровольці: щит і меч України». Під час заходу молодь поглибила свої знання в цій темі, дізналась, хто були першими добровольцями. В кінці виховної години була вікторина.

 

14 березня – в Аполлонівській бібліотеці-філії КЗК «Солонянська публічна бібліотека» проведена патріотична бесіда «Добровільні захисники Вітчизни» до Дня українського добровольця.

14 березня – у КЗК «Могилівська сільська бібліотека» Могилівської СТГ (Дніпровський район) проведений патріотичний урок «Вони – герої рідного села» з нагоди Дня українського добровольця. На уроці говорили і вшановували людей, які не були військовими за фахом, але в критичний для держави час добровільно залишили своє попереднє життя і стали на захист України. На захід завітали почесні гості – наші захисники. Одному з них – В.Р. Наливайку голова громади В.В. Дружко вручив нагороду – відзнаку Міністра оборони України – медаль «За поранення».

 

14 березня – працівники КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ провели годину творчості «Вам, незборимим, жити у віках» для учнів 9-А класу гімназії №4, присвячену Дню добровольця. Захід проведено з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, України. Присутні виготовляли обереги для воїнів-захисників, що сприяло мотивуванню до милосердя та волонтерської діяльності.

Протягом заходу учасники виготовили привітальний плакат та обереги, подаровані згодом військовим ЗСУ.

Присутнім презентовано військову поличку «Приречені на перемогу!», яка мала на меті поглибити знання читачів про формування добровольчих батальйонів, формувати національну свідомість, розвивати патріотичні почуття, активну громадянську позицію; виховувати повагу до історичної спадщини українського народу.

 

14 березня – у Підлужанській сільській бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» (Кам’янський район) проведена інформаційна година «Якщо не ми, то хто» з нагоди Дня добровольця. Юні користувачі вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв. Також презентована книжкова виставка, на якій представлена література про реалії війни.

 

15 березня – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) для містян відбувся тренінг «Мандала як дзеркало внутрішнього світу». Захід проведено представниками Товариства Червоного Хреста України. Учасники досліджували свої емоції, шукали гармонію та ресурс для розвитку через створення унікальних мандал. Цей творчий процес допомагає знизити стрес, налаштуватися на себе та відчути внутрішній баланс. На завершення всі виконали психологічну вправу «Подорож у внутрішній світ».

 

17 березня – публічна бібліотека міста Самар (Самарівський район) отримала унікальне історичне видання – репринти газети «Новомосковськая жизнь» 1912–1918 років. Це першоджерело дозволяє зазирнути у життя міста дорадянських часів та відображає суспільні настрої, культурне, політичне й економічне життя того періоду. Єдина копія архівних випусків газети була викуплена у 2013 році з бібліотек росії та зібрана у три видання з твердими палітурками жителем нашого міста, підприємцем, командиром 102-го батальйону ТРО, майором Сергієм Володимировичем Мешком. Саме він передав ці безцінні книги до фонду бібліотеки.


17 березня – у Королівській бібліотеці-філії № 4 КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Самарівський район) проведена патріотична година «Титани духу та честі» до Дня українського добровольця. Захід підготовлений бібліотекаркою Людмилою Піляєвою спільно з працівниками Королівської філії КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради» для здобувачів та педагогів філії Королівська гімназія Миколаївського ліцею. Ветеран війни, амбасадор соціально-освітнього проєкту #ТитаниUA Дмитро Босий поділився з присутніми власною життєвою історією, розповів про свій бойовий шлях і нагороди, наголосив на тому, що День українського добровольця – це свято справжніх патріотів, людей, котрі свідомо, за покликом серця, в скрутний для своєї держави час стали на захист її суверенітету та територіальної цілісності. Дмитро Володимирович закликав усіх присутніх ніколи не втрачати надії і не здаватися, ставити перед собою цілі та досягати їх. По завершенню заходи діти склали з літер гасло «Слава Україні! Героям слава!»

 

18 березня – працівники Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) долучилися до програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування. Проєкт впроваджується в межах діяльності ЮНІСЕФ у Дніпропетровській області та реалізується ГО «Заходи» за підтримки Дніпропетровської ОВА. Центральну книгозбірню відвідали Дмитро Костюк та Євгенія Максимова, які проходять стажування у відділі культури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради. Директорка Алла Воленко та працівники бібліотеки ознайомили стажерів із діяльністю закладу та надали  інформацію, цікаву молодим людям. Також іони відвідали масовий захід у Центральній бібліотеці – правовий меседж «Своєю силою закони зобов’язані правам».

 

18 березня – у Бібліотеці для дорослих відділу бібліотечно-інформаційої роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» відбулася поетична майстерня «Душа болить у посвіті епох», присвячена 95-ти річчю від дня народження Ліни Костенко.

 

18 березня – у філії «Жовтянська сільська бібліотека №2» КЗ «Центру культури і дозвілля» П’ятихатської міської ради (Кам’янський район) для учнівської молоді проведена інформаційна година «Мінна безпека». Гості, друзі, благодійники та донори #У_рамках_проєкту_Protection_Care_and_Inclusion_for_Vulnerable_Groups_in_Eastern_Ukraine’s (захист, догляд та інтеграція для вразливих груп у Східній Україні) ознайомили молодь з інформацією про вибухонебезпечні предмети та небезпеку, сформували систему знань про вибухонебезпечні предмети, закликали до відповідальності й обережності.

Захід мав на меті сформувати у присутніх почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей, наголосити на пильності та спостережливості до предметів, що їх оточують на вулиці, в транспорті, в приміщеннях.

 

18 березня – у Шульгівській бібліотеці-філії КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) бібліотекарка провела для дітей і підлітків два майстер-класи «Торбинка добра», спрямованих на психологічно-емоційне розвантаження. Мета заходу: за допомогою творчості та спілкування допомогти дітям відволіктися від неприємних моментів, які доводиться переживати через війну. Учасники виготовляли мішечки-обереги.

 

19 березня – у Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) до Міжнародного дня щастя мобільна бригада ГО «Дівчата» провела захід з елементами психологічних ігор «Одягнись у щастя». Присутні виконували приємні вправи та малювали образи щастя. ГО Дівчата

 

19 березня – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) у рамках Національного тижня читання поезії та бібліотечного проєкту «Світоглядно-релаксаційна палітра «Фенікс» (автор і керівник проєкту Ю. Селіхова) для поціновувачів поетичного слова проведена година краєзнавчої поезії «Поезії живильне джерело». Юлія Селіхова представила свою поезію, яка розкриває любов до України, отчої домівки, пошук істини, сенсу життя. До сліз схвилювали всіх вірші «Батьківська оселя», «Полин» і «Слова» в авторському виконанні. На книжковій інсталяції «Поетичні барви Приорілля» представлені поетичні збірки відомих українських, а також місцевих поетів Перещепинської громади: Ю. Селіхової, А. Підмогильної, Н. Зінченко, Ю. Базі, В. Бабаря, М. Гудима.

 

19 березня – в Юріївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) відбулися літературні читання «Все, що душа довірила словам» з нагоди 95-ти річчя від дня народження Ліни Костенко. До читань долучилися учасники розмовного клубу «Українська розМОВА». Це стало чудовою можливістю для всіх охочих не лише поділитися улюбленими творами Ліни Костенко, а й вдосконалити свої навички спілкування та виразного читання.

 

19 березня – у Бібліотеці селища Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) до Всесвітнього дня поезії відбулася музично-поетична година «Поетичний березень». Чудовою окрасою зустрічі були мелодії та співи учениць і викладачів Слобожанської школи мистецтв. Захід присвячений творчості українських поетів, народжених у березні, та поезії сьогодення. Декламували вірші Максима Рильського, Ліни Костенко, Юрія Андруховича. Долучилися до участі й гості заходу. Наприкінці поетичної години бажаючі із залу читали улюблені вірші українських поетів.

 

 

19 березня – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) долучились до марафону читання поезії Ліни Костенко. Захід проведено в рамках Національного тижня читання поезії та з нагоди 95-ти річчя від дня народження поетеси.

https://www.facebook.com/share/v/1BLzzJnkDM/

#марафон_ЛінаКостенко_2025

#Кафедра_української_філології_та_журналістики

 

19 березня –  у Центральній публічній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район) відбувся поетичний батл до 95-річчя видатної української письменниці і поетеси Ліни Костенко, у якому взяли участь учні навчальних закладів міста. Партнерами та спонсорами заходу виступили ГО "Бджола", Управління культури Кам’янської міської ради та компанія “Biopharma Plasma Кам’янське”. 32 учасники, які були поділені на три вікові категорії (молодша, середня та старша), по черзі читали свої улюблені вірші Ліни Василівни, а вимогливе журі оцінювало їх виступи за наступними критеріями: виразність декламації, оригінальність подачі та відповідність сценічного образу. Учасники, які набирали найбільшу кількість балів, переходили до наступного туру. Учасники батлу, які вийшли до фіналу і посіли призові місця отримали дипломи, медалі, солодкі подарунки. А переможці цих поетичних змагань у кожній віковій категорії додатково отримали грошові винагороди.


20 березня – бібліотекарка Нікопольської Центральної бібліотеки Тетяна Маляренко КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) взяла участь в обласних курсах підвищення кваліфікації для бібліотекарів-бібліографів і працівників відділів обслуговування міських і селищних ТГ області: «Інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів: нові тенденції, нові вимоги і сучасні технології» у форматі онлайн на платформі ZOOM.

#профосвіта #онлайн_навчання

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2187581861680006&set=pcb.9345655715525537.

 

20 березня – в юнацькому відділі центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбувся захід-порадник «Шлях до спокою: поради для стійкості». Гості зустрічі – представники ГО «Егіда Центр» у партнерстві з Міжнародним Медичним Корпусом провели роботу з саморефлексії, метафоричними картами та дали поради, які допоможуть зберегти внутрішній спокій і віднайти рівновагу в цей складний час.

 

20 березня – у молодіжному центрі «Focus Hub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) відбувся мотиваційний захід із психологом Оксаною Даніловою, яка зібрала неймовірну аудиторію жінок, готових до змін та самореалізації. Спікерка поділилася своїм життєвим досвідом, практичними порадами та історіями, які допоможуть  присутнім досягати нових вершин у житті.

 

20 березня – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської  селищної ТГ (Нікопольський район) відбулося чергове засідання розмовного клубу «Українською говори» на тему «Українські традиційні страви». Олена Солошенко, вчитель-філолог, давня подруга бібліотеки,  підготувала цікаву подачу матеріалу, а всі присутні виявили бажання зустрічатись та вдосконалювати свою мову.

 

20 березня –  у філії «Новов’язівська бібліотека» Юріївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) за ініціативою інформаційної компанії #Спротив_триває на бібліотечній сторінці створено публікацію з віршем Людмили Галінської «Ще вродить жито». Фахівці продовжують формувати у онлайн-користувачів любов до Батьківщини через історію, літературу та культуру, зміцнюючи національну свідомість, надихати прикладами справжніх патріотів своєї країни.

20 березня – у філії «Чернявщинська бібліотека» Юріївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності» провів онлайн-конкурс на найкраще прочитання поезії Олександри Теліженко зі збірки «#Другий вимір». Акцію проведено з нагоди Всесвітнього дня поезії, яка присвячена воїнам ЗСУ і всім тим, хто наближає нашу Перемогу.

21 березня – читачі Богданівської сільської бібліотеки Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) долучились до національного Тижня читання поезії «Пісня тисячі голосів» з нагоди Всесвітнього дня поезії. Юні користувачі закладу Десятова Вероніка, Зібарєва Мирослава, Інденко Назар, Латошин Артем, Лисенко Поліна, Лузгіна Олександра, Радостєва Анна декламували військову поезію.

https://www.facebook.com/100064756928893/videos/pcb.1074758928025995/1149574339987491

https://www.facebook.com/100064756928893/videos/pcb.1074758928025995/9464374717012720

https://www.facebook.com/100064756928893/videos/pcb.1074758928025995/982133067343311

 

21 березня – у відділі мистецтв Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась презентація художньо-публіцистичної збірки «Берегині України» (упорядник Ф. Сухоніс) за участі її авторів. Книга увійшла до серії «Бібліотека Всеукраїнського щомісячника «Бористен» і складається з різноманітних літературних жанрів – документальних оповідань, нарисів, есехв, інтерв'ю, віршів, спогадів про історії жінок, які з 2014 року стали на захист України. Під час презентації прозвучали вірші та уривки з книги, розповіді та спогади героїнь збірки.

 

21 березня – працівники Бібліотеки-філії №1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) в рамках Тижня дитячого читання, підготували для старшокласників ліцею №12 поетичний альбом «Поезія – краса життя земного» з нагоди Всесвітнього Дня поезії. Діти познайомилися з патріотичною поезією Ліни Костенко, Вадима Кириченка, Мар’яни Савки, Алли Кириченко та інших. Особливу увагу бібліотекарі приділили поезії боротьби та мужності: познайомили з творчістю поетів-військових Тараса Боровка та Дмитра Лазуткіна, які сьогодні захищають  нашу рідну землю. Присутні переглянули відеорозповідь про військових-поетів, які загинули на війні. Серед них і жовтоводець Олександр Бережний. Вдало доповнили розповідь бібліотекаря  відеоматеріали із записами патріотичної  пісенної поезії.

 

21 лютого – у Правобережненській сільській бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) відбулася інтелектуально-розважальна гра-герць «Я люблю українську мову» з нагоди Дня рідної мови. Присутні взяли участь в інтелектуальних завданнях, цікавих конкурсах і запальних раундах, з якими учні легко й захоплено впоралися.

 

21 березня – на базі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) в рамках річниці проєкту «Титани UA» відбулася важлива зустріч, яка об’єднала представників благодійних фондів Charity Fund TAPS, Право на захист, Дніпровська Районна Організація Товариства Червоного Хреста України та дружин загиблих військовослужбовців.

 

21 березня – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась зустріч з читачами з нагоди Всесвітнього дня поезії в рамках Національного тижня поезії. У лекційній залі пройшла презентація книги «З добром у серці» Андрія Кирсанова, збірки віршів світлої людини, яка вірила в добро й залишила по собі теплі, щирі слова. Книга  Героя, який загинув у жорстокій війні. Слова мами Андрія були сповнені болю, любові та гордості за сина. Його вірші звучали голосами найрідніших: сина, сестри та мами, немов продовжуючи лунати з глибини його душі. На презентації був і побратим Андрія – той, хто не лише поділяв з ним службу, а й відчув силу його поетичного слова настільки, що поклав його вірші на музику.

Вірші, написані у вогні війни, звучали під час поетичного вечора «Дніпро. Пісня тисячі голосів».

 

21 березня – у Бібліотеці для дорослих відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) проведена година гарного настрою «Усім жінкам присвячується» для членів жіночого клубу «Берегиня». Гостею клубу стала місцева поетеса, композиторка й авторка численних музичних п’єс для дітей  Лариса Іванюшина.

 

21 березня – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) взяли активну участь у Національному тижні читання поезії. Бібліотекарі завершили акцію відео-подією «Поезія Коронованих–2025», яку підготували разом із працівниками Софіївського молодіжного центру. Здійснити поетичну мандрівку можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6mhC7beNwfw

 

23 березня – у Публічній бібліотеці міста Самар Самарівської міської ТГ (Самарівський район) відбулася презентація книги Тетяни Авраменко «Ми люди-Титани», що стала зворушливим вшануванням пам'яті героїв, загиблих на фронті. Це збірка життєвих історій родин загиблих, яка висвітлює силу та жертовність цих людей. Тетяна Авраменко, авторка книги, вчителька та засновниця проєкту «Ми люди-Титани», розповіла про історію створення збірки. Вона поділилася своїм болем втрати двох синів, Володимира та Романа, які загинули під час війни. Книга стала не лише її особистим вшануванням пам'яті синів, але й збіркою спогадів родин загиблих героїв, що зберігають пам'ять про їхню мужність і патріотизм для майбутніх поколінь. На заході були присутні рідні героїв, які поділилися спогадами про своїх синів, а також про те, як ці чоловіки стали символами незламного духу. Активні читачки бібліотеки поділилися своїми враженнями, наголосивши на важливості книги як нагадування про справжній героїзм у сучасному світі.

 

25 березня – завідувачка філії Жовтянська сільська бібліотека №2 КЗ «Центру культури і дозвілля» П’ятихатської міської ради (Кам’янський район) провела літературну годину «Тема дня: письменники, короновані словом 2025». Мета заходу – популяризація Регіонального проєкту «Читаємо разом», залучення до читання та знайомство з творчістю сучасних українських письменників. Присутні переглянули книжкову виставку «Сучасні. Обдаровані. Короновані». Бібліотекарка зробила огляд книги О. Забужко «І знов я влізаю в танк».

 

27 березня – в бібліотеці-філіалі № 11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) у межах інформаційно-правового центру #Правам_людини_належну_увагу, фахівці благодійного фонду «Право на захист» надавали консультації внутрішньо переміщеним особам з Координаційного центру підтримки Бахмутський район єднає м. Кривий Ріг. Фахівці фонду надали правові консультації з питань: отримання компенсації за пошкоджене (зруйноване) майно, отримання сертифікатів за зруйноване житло, відновлення документів щодо права власності, оскарження рішень реєстратора щодо невнесення відомостей в ДРРП, соціальних виплат, відновлення трудової книжки, дипломів, оскарження рішень пенсійного фонду щодо призначення пенсії, спадкових питань та інших питань.

 

25 березня – директорка КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) взяла участь у міжнародному круглому столу «Бібліотека для подолання суспільних викликів у громадах». Зустріч організована Українською бібліотечною асоціацією та низкою бібліотек України в рамках проєкту «Посилення ролі бібліотек у відбудові України» (Empowering Librariesfor Rebuilding Ukraine). Модерувала захід Оксана Бруй, заступниця генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, президентка УБА. Нікопольські бібліотеки взяли участь в обговоренні серед більше 600 зареєстрованих учасників.

26 березня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) для відвідувачів гуртка «Гармонія» проведено народознавче лото під час народознавчого заходу «Цілющі джерела українських традицій».  Учасники зустрічі почули багато цікавої інформації про звичаї, традиції свят українського народу, розширили свої знання до його культурної спадщини, ознайомилися з літературними джерелами.

 

26 березня – у молодіжному центрі «Focus Hub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) відбувся тренінг із тактичної медицини. Досвідчені військові парамедики поділилися знаннями про надання першої медичної допомоги при різних ступенях поранень. Учасниці заходу слухати теорію та відпрацьовувати навички на практиці: зупинка кровотечі, накладання турнікетів, стабілізація стану потерпілого – усе це відпрацьовувалося в реальних умовах.

 

26 березня - у бібліотеці-філії №7 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район),  відбувся майстер-клас з майстринею-волонтеркою Вікторією Мотренко, який був спрямований на психологічно-емоційне розвантаження. Зустріч членів клубу «Сусіди» була також присвячена обговоренню та рекомендаціям нових прочитаних книг. Спільне читання та обговорення є джерелом спільних інтересів та цікавих розмов. Соціальне спілкування сприяє покращенню самопочуття та зменшує емоційну напругу.


27 березня - за підтримки фонду EVZ в  Центральній публічній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район), відбулась 2-га зустріч з Бібліотерапії! Учасники зустрічі  зібралися, щоб поговорити на важливу тему – «Терапія стресу». Обговорювали книги Володимира Станчишина та Імке Гансен, які допомагають краще розуміти свої емоції та справлятися з викликами життя. Особливою частиною зустрічі став медитативний тренінг, де учасники розмальовували мандали. Завданням було візуалізувати способи подолання внутрішнього та зовнішнього стресу через кольорові асоціації.

 

28 березня – завідувачка Яворницької центральної публічної бібліотеки Яворницької  селищної ТГ (Синельниківський район) разом із учнівською молоддю долучилася до щотижневого проєкту «Титани UA» під час літерної зустрічі «Паралельне життя безпритульних котів. Я їх рятую, а вони – мене!». Під час заходу відбулася презентація довідкової літератури «Шукай та знаходь!».

На базі Дерезуватської сільської бібліотеки-філії проведені поетичні калейдоскопи «Жіноча сила. Відважні та непереможні» та патріотичний конкурс «Незламні серця: історії добровольців у військовій прозі».

28 березня – завідувачка Личківської сільської бібліотеки Личківської сільської ТГ (Самарівський район) взяла участь у внутрішній онлайн-нараді «Безбарʼєрність у закладах культури». Бібліотекарі та працівники клубних установ взяли участь в обговоренні важливої теми безбар’єрності. Обговорили, як зробити заклади культури доступнішими для всіх відвідувачів, поділилися досвідом та ідеями щодо створення комфортного середовища.


28 березня – колектив Юріївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) у партнерстві з ГО «Надійна сила» реалізували проєкт «Як ВДОМА», що став переможним і отримав грант від CULRE HELPS/КУЛЬТУРА ДОПОМАГАЄ. Завдяки гранту обладнано дружній простір на базі бібліотеки для сприяння інтеграції ВПО в Юріївську селищну ТГ. Загальна сума гранту 3500 євро. Для бібліотеки придбано мультимедійне обладнання, пуфи, 2 шафи, настільні ігри.  

28 березня – у Бібліотеці селища Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) мешканці громади взяли участь у творчій зустрічі з дніпровською письменницею Наталією Дев’ятко. Н. Дев’ятко – українська прозаїкиня, перекладачка, журналістка, науковиця, літературна критикиня, членкиня Національної Спілки журналістів України, Національної Спілки письменників України. Пише в жанрі психологічної прози, фантастики, фентезі, пригодницьких казок для дітей та юнацтва. На зустрічі вона презентувала свою книгу «Скарби Олександра Поля», яка є історичною реконструкцією психологічного портрета цього громадського діяча. Розповіла про свої твори в жанрі фантастики «За день до завтра» та «Злато сонце, синь води». Звучали уривки з книг та відповіді на запитання.

 

28 березня – завідувачка Миколаївської філії Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) в місті Київ стала учасницею проєкту «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях». Проєкт реалізується ГО «Київська школа державного управління імені Сергія Нижнього» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії. Програма навчання включала читання лекцій провідних лекторів Київської школи державного управління і мала на меті підвищення рівня професійної компетентності учасників у створенні та реалізації місцевих політик підтримки ветеранів та дотримання реалізації їхніх прав на місцевому рівні.

 

31 березня – у філії «Чернявщинська бібліотека» Юріївської публічної бібліотеки в рамках регіональної кампанії відбувся літературний ракурс «І знов я влізаю в танк» для учасників розмовного клубу «Мовознавець». Присутні ознайомились з творчим доробком письменниці Оксани Забужко, дізналися факти її біографії. Відбулося дискусійне обговорення: чи можна розширити мовний запас читаючи книги сучасних українських письменників і, зокрема Оксани Забужко.

31 березня – у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) активні читачки та співробітниці бібліотеки виготовляли маскувальні сітки для наших воїнів.

 

31 березня – у молодіжному центрі «Focus Hub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) відбулася зустріч учасників розмовного клубу «Мовоквіт» під назвою «Одягни свою мову в красиві слова». Під час дискусії присутні повторили правила орфографії, ознайомилися з нововведенням в українському правописі, виконали ряд тренувальних мовних вправ.

 

 

 


 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека