Січень


1 січня  працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області презентували для містян книжково-ілюстративну експозицію «Святвечір: Українськийколорит». Представлені літературні твори занурили читача у чарівний світ українських різдвяних традицій, познайомили із багатством народних звичаїв, обрядів, колядок, історіями про Святвечір, створили атмосферу родинного затишку та тепла. 

  

3 січня у філії № 20 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки»ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) для дітей військовослужбовців і ВПОпроведенінейрозаняття «Мій безпечний простір»із психологом і волонтером Ганною Колєватовою. Присутні виконували завдання на розвиток уваги та логічного мислення, спілкувались на тему безпечного простору.Всі разом створили «зимову хатинку», яка стала одниміз таких прикладів.Поки діти займались із психологом, батьки ознайомлювалися з цікавими книжками.



3 січня Богданівська сільська бібліотека  Богданівської сільської ТГ ( Павлоградський район) отримала від родини читача-земляка та захисника України Заворітнього Михайла, який загинув, захищаючи Батьківщину, безцінний подарунок – книгу « Вічне» з автографом авторки Анастасії Семенюк.Михайло свого часу  отримав цю книгу в подарунок  від авторки, йому була близька  поезія Анастасії, бо кожен її вірш – це віддзеркалення душі, світогляду, емоцій та роздумів поетеси. Близькі Михайла знали, що він планував передати книгу своїй бібліотеці, але довелося зробити це за нього… 



5 січня на абонементі публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Самарівський район) відбувся книжковий бранч «Ми, кава і книга» для членів книжкового клубу «Я люблю книгу». Захід зібрав любителів літератури та кавового аромату, відкривши новий рік теплою традицією спілкування з книгою. Ведуча зустрічі Тетяна Коряк представила добірку книг про почуття, сумніви, далекі подорожіта затишні домівки. Провідний бібліотекар Ірина Уханова створила особливу атмосферу, провівши хвилинку кавової поезії. Учасники читали, ділилися враженнями й обговорювали книги в дружньому колі.


5 січня на базі КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради, Мар’ївської та Поливанівської сільських бібліотек-філій Магдалинівської селищної ТГ (Самарівський район) запрацювали Хаби цифрової освіти. За ініціативи Української бібліотечної асоціації заклади взяли участь у проєкті «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, у співпраці із Міністерством цифрової трансформації. Після проходження навчання координаторами Хабів цифрової освіти стали провідний методист закладу Олена Шаня, завідувачки сільських бібліотек-філій Вікторія Бикова та Тетяна Хоменко. Для всіх охочих проведено заняття та консультації з цифрової грамотності, під час яких відвідувачі опанували нові технології та цифрові навички.

За результатами роботи минулого рокуМар’ївська сільська бібліотека-філія увійшла у двадцятку кращих бібліотек-Хабів цифрової освіти в Україні й отримала в подарунок планшет.

 

6 січня – директоркаЦентральної публічної бібліотеки КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) Ю.М. Селіхова провела для вихованців ЦДЮТ і їхніх батьків краєзнавчий екскурс «Вивчай та зберігай традиції предків: культурна спадщина на туристичній мапі громади». Присутні з цікавістю слухали про знайдення Керносівськогоідола; переглянули відеофільм «Курганна культура Приорілля», який став переможцем обласного конкурсу у 2022 році; дізналися історію творення Української держави; слухали вірші Ю. Селіхової про місцеву культурну спадщину.



7 січня на базі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район)психологи чеської гуманітарної організації «Людина в біді» в рамках проєкту SOS EDUCION провели для юних користувачів заняття, спрямоване на вироблення стійкості та стабільності в кризовий час. Психологи провели із присутніми майстер-клас зі створення новорічної підставки під гаряче в стилі де-купаж.

 

8 січня – працівниками методико-бібліографічного відділу Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) видано попереджувальну довідку «Читаємо разом»: проєкт 2025 – «Письменники, короновані словом» на допомогу бібліотечним працівникам у реалізації заходів в рамках щорічної регіональної кампанії «Читаємо разом».

8 січня – в Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) відбулося засідання клубу «Орільська Берегиня» для жінок ВПО. Для них працівники бібліотеки провели поетичну стежину «Його душа світилася зорею». Документальний фільм «Гра долі. Я на світі такий один» розповів про життя та творчість Василя Симоненка, багато віршів якого покладено на музику. Найпопулярніша із них – пісня «Лебеді материнства». Присутні переглянули відеокліп Ірини Стиць «Лебеді материнства», який вразив та розчулив усіх.


8 січняу Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район)   під час літературного заходу «Поет, якого не скорити» відбулося знайомство з життям та творчістю українського поета Василя Симоненка. Присутні переглянули літературу про творчість репресованого поета-шістдесятника та твори митця. 

Провідна бібліотекарка Інтернет-центру представила однойменну розповідь про короткий життєвий шлях поета під час відеопрезентації «Поет, якого не скорити». Відео було викладено на сторінку соціальної мережі Фейсбук.


8 січня – завідувачка філії Жемчужненської бібліотеки Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) підготувала огляд виставки-портрету«На крилах Симоненкового слова». Захід проведено з нагоди 90-річчя від дня народження Василя Симоненка. Бібліотекарка познайомила з матеріалами книжкової виставки, розповіла про трагічну долю, незламний дух, силу волі, талант великого українського поета. Присутні декламували вірші «Ти знаєш, що ти – людина», «Лебеді материнства», «Можливо знову загримлять гармати», «Вона прийшла».

Користувачі філії Новогригорівської бібліотеки Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) відзначили день пам’яті Василя Симоненка. Проведено літературну годину «Його душа світилася зорею»та викладку «І голос твій нам душі окриляє».



8 січня – у бібліотеці-філії №2 КЗ  «Кам'янські міські публічні бібліотеки» Кам'янської міської ТГ (Кам’янський район) підопічні відділення денного перебування Південного відділу КЗ «Центр надання соціальних послуг» КМР були присутні на майстер-класі «Акриловий живопис для початківців». Завідувачка бібліотеки Наталія Стовба познайомила присутніх із відомою художницею за покликанням і архітектором за освітою Аллою Михальчук. В бібліотеціпредставлена виставка картин художниці, які раніше ексронувалися та виставлялись у Кам’янському, Дніпрі, Львові, Києві. Художниця провела майстер-клас «Квітка-будяк» з використанням техніки акрилового розпису. 

 

9 січня – бібліотекарка Троїцької сільської бібліотеки-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Лихівської селищної ради»разом із завідувачкою філії Центру культури та дозвілля продовжила роботу з виготовлення окопних свічок. Волонтери зібрали і відіслали посилку нашим захисникам в Херсонську область. Закуплені гігієнічні засоби: серветки, бритви для гоління, печиво, чай, кава, рукавиці,мед, цукерки та інші потрібні речі.


9 січня – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) з метою  вшанування героїв, які боронять нашу країну та вшанування пам’яті полеглих захисників України для містянпредставлено патріотичний плакат «Всім смертям назло» в рамках проєкту «ТитаниUA».

«Титани UA» – це новий проєкт, створений для ветеранів російсько-української війни. Його мета – об’єднати воїнів, які пройшли через бойове пекло та важкі поранення, але не здались, а, досягли значних результатів у кар'єрі, спорті та творчості. Проєкт«ТитаниUA» прагне зробити цих людей амбасадорами змін у житті демобілізованих, їхніми провідниками на шляху відновлення. Їхній власний досвід, щира підтримка та розуміння як ніщо інше допоможуть іншим ветеранам подолати труднощі й адаптуватися до мирного життя.


8 січняу бібліотеці селища Слобожанське філії КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) провели годину поезії «Я син свого народу». Переглянули фільм «Василь Симоненко – поет-шістдесятник». Лунали вірші в записі з вуст поета та декламовані присутніми.


9 січня – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) відбувся ювілейний поетичний етюд до 90-річчя від дня народження Василя Симоненка «Україно, ти моя молитва» для учасників розмовного клубу з української мови «Мальва». Шанувальники творчості поета звеличували пам’ять про «витязя української поезії», перегортали сторінки життя ювіляра та доторкнулися до його творчої спадщини, пройнятою гарячою любов’ю до Батьківщини.

 

8 січня бібліотекарка філії «Червоноіванівська сільська бібліотека»КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Криничанської селищної ТГ (Кам’янський район)презентувала поетичну світлицю «Молодь читає Василя Симоненка». Представлена тематична викладка-портрет «Життя як спалах блискавки».Молодь ознайомилася з митцем– символом правди і свободи для багатьох поколінь, шевченківським послідовником, палко закоханим у рідний край.

 

9 січня у Центральній публічній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» (Кам’янський район)відбулось перше засідання членів краєзнавчого товариства «Дніпродзержинськ–Кам’янське». Зустріч відкрила юна краєзнавиця Ярослава Зигалова, учениця 11-А класу Ліцею №44 КМР, яка присвятила свою доповідь історії затопленого селища Паньківка та презентувала її досвідченим краєзнавцям.

З доповіддю «Війна в долі однієї сім’ї» виступила Ніна ОлександрівнаЦиганок, яка розповіла про історію родини, яка майже у повному складі захищала Україну. Починаючи з 2014 року, на захист країни стали глава родини Сергій Кісіль, пізніше двійнята Володимир і Анна. Вслід за чоловіком, сином, донькою, закінчивши курси «Молодого бійця» вирушила і мати – Ольга Вікторівна. Наймолодша Софія, а пізніше й сестра Анна, яка прослужила в ЗСУ вісім років і звільнилася у 2022 році, бережуть свій дім і чекають на повернення брата Володимира з війни, а батька й матір з лікування.

 

10 січня – філія «Жемчужненська бібліотека» Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) спільно із Жемчужненським сільським клубом на бібліотечній сторінці підготували відео-флешмоб«Віддай людині крихітку себе. За це душа поповниться світлом»напередодні Міжнародного Дня «Дякую». Прозвучала розповідь про історію і традиції святкування, учасники дякували за захист, незламність військовослужбовцям Збройних Сил України, залучали дітей до читання вголос оповідань даної тематики.


10 січня бібліотекарі відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) разом з мешканцями громади організували зустріч з талановитим художником, фотографом, мандрівником Анатолієм Дмитровичем Сікорським.Присутнім презентовано його персональну виставку «Світ очима художника».

 

11 січняу бібліотеці селища Слобожанське філії «Слобожанський ЦКП» Слобожанської селищної ради (Дніпровський район) відбулося засідання жіночого клубу «Файно є!». Озброївшись різними канцелярськими приладдями, інструментами та матеріалами, учасниці клубу розпочали процес створення своєї мрії: малювати, виготовляти різні саморобки, окреслюючи їх різними кольорами. Візуалізація настільки сильно впливає на мозок людини, що він знімає будь-які бар’єри для досягнення успіху.



12 січня – у КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) проєкт «Дитяча посмішка» продовжує свою роботу. Для дітей проведено захопливі майстер-класи, де кожен зміг спробувати щось нове. Маленькі учасники створювали витончені сніжинки у техніці квілінг, майстрували яскраві зірки у техніці мандала вʼязання, знайомилися з мистецтвом паперопластики. Присутні брали участь у рухливих іграх, які додали позитивних емоцій і гарного настрою.

 

13 січня Нікопольська Центральна дитяча бібліотека КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) увійшла до 100 книгозбірень, які отримали книжкові подарунки для своїх читачів за участь у акції «15 книг під ялинку 100 бібліотекам». До них увійшли книжки на різний смак і вік від наймолодших до підлітків, з чудовими ілюстраціями та якісною поліграфією.

#книжки_в_дар,  #Видавництво_Час_Майстрів

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2136254796812713&set=pcb.2980000625501449.

 

13 січня – бібліотекарка Троїцької сільської бібліотеки-філії КЗ «Лихівська центральна публічна бібліотека» Лихівської селищної ради (Кам’янський район) для жителів села Червона Дереївка провела літературну зустріч із учасниками бібліотечного об’єднання «Душі криниця». Презентованоальманах «Павлоградські перехрестя 2024». До цієї збірки творів письменників Дніпропетровщини увійшли твори письменника-земляка Євгена Безуса та учасниці об’єднання Людмили Піддубної. Дякуємо за сприяння в видавничій сфері Є. Безусу.


14 січня у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) вісім авторів презентували книгу «Чи бачать небеса котів» і розповіли про історії від тих, хто вже на небесах, і тих, хто вижив...

36 авторів зі всього світу об’єднались, щоб написати історію мешканців 36-ти квартирногобудинку, в який влучила ворожа ракета. Ідеєю написання стала трагедія, що сталася в Дніпрі на ж/м Перемога 14 січня 2023 року. 



14 січня – до Водянської сільської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Самарівський районзавітали представники відділення польської гуманітарної допомоги в Україні. Відбулася перша організаційна зустріч з 12-ти запланованих.

 

14 січня –  Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) учасники розмовного клубу «Українська розМОВА» під час години спілкування «З рідним словом міцніє наша держава» обговорили славетні та трагічні сторінки історії нашої мови, переглянули презентацію про мовні обов’язки громадян України. Присутні з’ясували різницю між поняттями національна мова, державна мова та рідна мова.

 

14 січня – Нікопольська Центральна бібліотека КЗ«Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район)поділилась важливою інформацією. Організатори Премії«Читомо»оголосили короткий список номінантів. У 2024 році на конкурс подали 82 заявки, серед яких обрали по 5 номінантів до кожної з трьох категорій: «Трендсетер видавничого ринку», «Амбасадор української книги» і «Книжкова ініціатива, що сприяє промоції читання».  В останню категорію від  PEN Ukraine включена «Діяльність Олени Стовби, директорки Нікопольської МЦБС». Це почесна і достойна перемога для системи Публічних бібліотек Нікополя.


15 січня – у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район)відбулись індивідуальні навчання з мобільної грамотності, які діють при Хабі цифрової освіти.Бібліотекарі допомагають мешканцям громади оплачувати комунальні послуги через смартфон та вносити показники лічильників.

Заняття проведено продуктивно: слухачі отримали багато нових і корисних знань.

#cyfra_library
#Українськабібліотечнаасоціація
#діяосвіта
#ШвеціяSverige
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні

15 січня – у Хабі, що працюєна базі Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район), почали надавати допомогу користувачам та жителям громади у оформленні заяв на отримання “Зимової еПідтримки” від держави. Особливо цього потребують користувачі похилого віку, які не мають сучасних гаджетів.

#cyfra_library
#Українськабібліотечнаасоціація
#діяосвіта#ШвеціяSverige. UNDP Ukraine / ПРООН в Україні. UNDP Ukraine / ПРООН в Україні. –


15 січня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) була проведена  народознавча година " Українські головні убори: традиції і сучасність"для всіх, хто цікавиться питаннями традиційної культури українського народу.

Присутні взяли участь в обговоренні  процесу еволюції головних уборів та зачісок, що побутували на території України з найдавніших часів до початку XX ст., про види і форми головних уборів різних соціальних груп населення, загальні риси та регіональні відмінності, про роль атрибутів, символів, знаків у головних уборах, особливо обрядових.

16 січня – працівники Бібліотеки-філії №1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район)з нагоди 400-річчя від дня народження Марусі Чурай в рамках заходів клубу «Берегиня» підготували для восьмикласників КЗЗСО ліцею №12 фольклорну світлицю «Співоча душа України». Школярі дізналися про трагічну долю талановитої дівчини, познайомилися з її творчим доробком.

16 січня – у КЗК «Могилівська сільська бібліотека» Могилівської СТГ (Дніпровський район) проведена година пам’яті «Кіборги вистояли – не вистояв бетон. Пам'ятаємо!» з нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту. Серед оборонців аеропорту був односелець, учасник АТО В.П.Погорілий. Бібліотекарі підготували огляд літератури про війну та відео про захист ДАП. Діти підготували малюнки захисникам, виконали інтерактивну вправу «1000 слів подяки воїнам», вшанували пам’ять загиблих кіборгів хвилиною мовчання. 



16 січня у КЗ «Верхньодніпровська ЦМБ» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) для мешканців громади було отримано тифлокомплекс – сучасне обладнання для людей із порушеннями зору та слуху. Закупівля обладнання стала можливою завдяки фінансуванню з міського бюджету в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ініційованого першою леді України Оленою Зеленською.




16 січня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) в межах співпраці з благодійною організацією «Карітас» для юних користувачів проведено майстер-клас з розпису гіпсових фігур. 

16 січня – фахівці Томаківської центральної бібліотеки КЗ «Томаківська ЦБС» (Нікопольський район) в рамках робити клубу «Берегиня» провели майстер-клас з оздоблення кухонної дощечки популярною технікою декупажу. Використовуючи яєчну шкаралупу, серветки, та ще деякі матеріали, майстриня Валентина Лобанова навчала жінок з основам декупажу: як підготувати поверхню дощечки для оздоблення, працювати з серветками та іншими декоративними матеріалами.

 

16 січня – працівники  Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради (Павлоградський район) долучилися до вебінару«Презентація курсу "Бібліотеки для здоров'я громад"». Вебінар організовано Всеукраїнською Асоціацією об'єднаних територіальних громаду співпраці з Україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров‘я». Під час  заходу присутні  дізналися про цілі проєкту «Здорові бібліотеки» та його впровадження в громадах, концепцію дистанційного курсу «Бібліотеки для здоров’я громад», алгоритми створення «здорових бібліотек», досвід українських та міжнародних бібліотек, практичні інструменти для організації освітніх і просвітницьких заходів.

 

17 січня – у КЗК Карпівської сільської ради «Андріївська сільська бібліотека» (Криворізький район) запрацював розмовний клуб «Україніка» з  метою покращення володіння державною мовою та підвищення рівня культури мовного спілкування, ознайомлення з об’єктами національного культурного надбання, народними звичаями та традиціями різних регіонів України, їхніми мовними особливостями. Перша зустріч бібліотечного розмовного клубу «Україніка» розпочалася з літературного знайомства «Я на світі один такий» до 90-річчя з дня народження Василя Симоненка. Рубрика «Прокачай українську» започаткована в клубі для покращення комунікативних здібностей, для знайомства з мовнимицікавинками, красою та багатством нашої мови. В пригоді став мовний тренажер «Зайвослів'я». Рубрика «Народжена у вишиванці» була присвячена жінці-легенді Марусі Чурай. Рубрика «Співаночка» продовжила знайомство з Марусею Чурай як авторкоюбагатьох пісень, які стали народними.



17 січня – у Центральній публічній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район)читачки в студії живопису для дорослих «Алла» зустрілись на черговому майстер-класі. Цей проєкт став можливим завдяки грантовій підтримці «ЄМістечко– простір для кожного в Україні!» та Фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ, Німеччина), які допомагають реалізувати проєкти, спрямовані на розвиток соціальної згуртованості та підтримки громади у важкий час.

 

19 січня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Самарівський район) відбулася зустріч розмовного клубу української мови «ГовориЩЕ». Модераторка заходу, бібліотекарка читального залу Ліна Павлова розповіла про особливості утворення та використання фразеологізмів у повсякденному мовленні. Особливою частиною зустрічі стала бесіда-гра «Цікава фразеологія», під час якої учасники відповідали на питання, демонструючи свою ерудованість та інтуїцію. У невимушеній атмосфері гості клубу дізнавалися значення популярних фразеологізмів, їхню історію та обговорювали ситуації, у яких доречно вживати ці вислови.



19 січня – фахівці бібліотеки-філії № 1 Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Самарівський район) провели годину-реквієм «Голос війни» до Дня пам’яті Кіборгів. Бібліотекарка Валентина Самодіна підготувала бібліографічний огляд літератури про Донецький аеропорт і його захисників. Акцентовано увагу на творах Сергія Лойка, які детально відображають події на Донбасі. Активні читачі декламували вірші про кіборгів. Під час заходу продемонстровано документальний фільм «Аеропорт. Неповернення», який ще раз підкреслив мужність і подвиг українських захисників. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

 

20 січня – завідувачка Широчанської сільської бібліотеки КЗК «Апостолівська міська бібліотека» (Криворізький район) провела для учнів 9-го класу годину історії «Українці –нація героїв» з нагоди дня Пам'яті захисників Донецького Аеропорту. Метою заходу було розширити знання учнів про події на сході України, донести необхідність збереження єдності та захисту Батьківщини, виховання патріотичного духу в кожного громадянина. Подвиг захисників Донецького Аеропорту – це приклад того, як треба боротись за нашу країну, коли людська стійкість міцніша за сталь і бетон.



20 січня – працівники Бібліотеки-філії №2 КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) для широкого кола читачів провели годину скорботи «Кіборги – символ незламності» у День вшанування захисників Донецького аеропорту. На заході звернули увагу присутніх на події героїчної оборони Донецького аеропорту та стійкість захисників летовища, пригадали «кіборгів»-жовтоводців. Наголошено на важливості брати посильну участь у допомозі та підтримці захисників України.



21 січня  краєзнавці клубу «Кам’янське – Дніпродзержинськ» Центральної публічної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (Кам’янський район) КЗ «Кам’янськіміські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район) давно мріяли потрапити до приватного музею Олександра Фролова «Мотосвіт. Ретро гараж» і на власні очі побачити його унікальну колекцію. Але побачене перевершило очікування.

Це не просто колекція мототехніки та старожитностей. Це повноцінний музей, що має найбільшу колекцію в Україні мотоциклів BMW, найкращу в Україні колекцію старовинних французьких мотоциклів, найкращу воєнну техніку Другої світової війни, що знаходиться в робочому стані. У просторому павільйоні в зразковому порядку та відповідно до хронології виставлені мотоцикли, які брали участь у Другій світовій війні на фронтах Європи та Африки, а також моторолери та велосипеди. Олександр сам збирає мотоцикли, знає їхню історію, дбайливо зберігає. 

Також на території музею знаходиться хата з предметами побуту того часу. Тут є грамофон, що діє, платівки, старовинний одяг, взуття, посуд, статуетки, меблі.

 


21 січня – працівники КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) продовжили реалізаціюпроєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти». Цього дня  для мешканців громади–користувачів-початківців IT-технологіями провели  навчання за темою «Оплата комунальних послуг он-лайн».

#діяосвіта
#ШвеціяSverige
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні
#Українськабібліотечнаасоціація
#undinukraine



22 січня бібліотекарі бібліотеки-філії № 3 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» (Кам’янський район) організували зустріч зі студентами та викладачами музичного коледжу ім. М.Скорика, присвячену Дню Соборності України. Бібліотекарі розповіли про знакові сторінки історії України, факти та події того часу. Учасники заходу обмінювались поглядами на історичні події, переглянули документальний фільм «Злука». Для  підняття  настрою організували «руханку» та зробили символічний ланцюжок єднання.



22 січня – в Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) проведена патріотична година «Соборність України під прапором волі» для учнів 8-гокласу Перещепинського ліцею. Бібліотекарі розповіли учням про історичне значення Дня Соборності, переглянули відео-сюжет про прийняття IV Універсалу Центральної Ради. Хвилиною мовчання вшанували героїв, які полягли у боротьбі, захищаючи нашу землю. Для дітей проведені інтелектуальні змагання, де діти продемонстрували знання про Україну, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята.


22 січня бібліотекарі філії № 9 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМРу Територіальному центрі надання соціальних послуг Індустріального районуорганізували віртуальну історичну мандрівку «Одна від Заходу й до Сходу» з нагоди Дня Соборності України, під час якої розповіли про етапи становлення ідеї Соборності, показали відео історичної хроніки, влаштували обговорення подій Злуки, прочитали вірш Івана Франка «Розвивайся ти, високий дубе».

Цього дня у філії № 11 відбулась патріотична акція «Соборність України – соборність душ!». Бібліотекарі ознайомили дітей з літературою, присвяченою історії нашої країни. Діти взяли участь у майстер-класі з виготовлення патріотичних паперових листівок зі зображенням карти України, Державного прапора, малювали свої дитячі мрії.

 

22 січня – працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) організували та провели ланцюг єдності «Ми – єдина держава, ми – єдиний народ» для учнів 5 «А» класу ліцею імені Незалежності України. Впродовж заходу школярі не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну.

 

22 січня – до бібліотеки селища Слобожанське філії КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) на патріотичний квест «Сила України в єдності» завітали 2-В і 2-Д класи Слобожанської початкової школи. Переходячи з локації на локацію діти знайомилися з Україною, її традиціями, та історією. На завершення квесту учасники склали кодове слово «СОБОРНІСТЬ» і об’єдналися навколо нього символічним колом єдності.

 

22 січня – у Китайгородській сільській бібліотеці-філіїКЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської ТГ (Нікопольський район) проведена творчо-патріотична година «Єдність землі, єдність сердець». Діти разом з бібліотекарем виготовляли жовто-блакитну карту України. Юні користувачі із задоволенням провели час у бібліотеці, дізналися від бібліотекаря багато цікавих фактів про возз’єднання українських земель у січні 1922 році.



22 січня – колектив КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) узяв участь в урочистому зібранні в Петриківській селищній раді, приуроченому до Дня Соборності України. Проведено історичний квест, представлена виставка «В єдності наша сила».

У Лобойківській бібліотеці-філії КЗК «Петриківська публічна бібліотека» оформлена книжкова виставка до Дня Соборності України «Українська мрія – єдність, свобода, незалежність». Користувачі різних вікових категорій ознайомилися з виданнями про шлях України до соборності, Акт Злуки.

З метою утвердження патріотичних цінностей, виховування поваги до історичного минулого України відбувся літературний онлайн-діалог «Соборна та Непереможна», учасники якого дискутували, читали поетичні твори, співали патріотичних пісень, згадали важливі події, пов’язані з історією України. До зустрічі приєдналися бібліотеки-філії Лобойківки та Шульгівки, КЗК «Сорочинський СБД» з учасниками народного аматорського колективу «Рідні Наспіви». 

 

22 січня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека для дітей» (Криворізький район) проведена вікторина «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» з користувачами 7–8-х класів. Учасники продемонстрували гарні знання з історії, географії та культури нашої країни.


22 січня – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) долучилися до урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України. У зустрічі взяли участь представники місцевої влади, закладів освіти, культури, небайдужі жителі громади, якістворили символічну стрічку єдності, що об’єднала всіх присутніх навколо ідеї спільності та неподільності України. Цей жест став проявом згуртованості жителів громади та віри у спільну мету мирне й щасливе майбутнє нашої держави.



22 січня – у Королівській бібліотеці-філії № 4 КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» Губиниської селищної ТГ (Самарівський район) проведено перше засідання розмовного клубу «Мова і розмова» для дорослих користувачів під назвою «У мові моїй краса і неповторність». Бібліотекарка Людмила Павлівна Піляєва підготувала мовні цікавинки, познайомила з творами поетів Придніпров’я. Присутні читали поезії Лесі Степовички, ГанниШепітько, Григорія Бідняка. До засідання долучилися і представники Польської Гуманітарної акції. Психологи в рамках відновлення ментального здоров’я розповіли про компоненти стійкості, запропонували вправив рамках відновлення ментального здоров’я. 

 

22 січня – бібліотекарка Новоюлівської філії Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провела історичну годину «Соборність держави – єднання народу». Присутні дізналися про історичне значення Дня Соборності України, здійснили віртуальну подорож областями України та ознайомилися з книжковою виставкою, на якій представлена література, що висвітлює шлях України до соборності. Учасники заходу виготовили патріотичні аплікації з нагоди свята.

 

22 січнязавідувачка Запорізької філієї Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провела годину спілкування до Дня Соборності України під гаслом «Соборна. Єдина. Неповторна». У Запорізькому старостаті жителі єднаються при плетінні маскувальних сіток для наших захисників, бо головне у наш час – наближати перемогу.

 

22 січня – у КЗК «Могилівська сільська бібліотека» Могилівської СТГ (Дніпровський район) проведено виховний захід «Україна Соборна» (День Соборності України). Учасники заходу дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, Акт Злуки, який був історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Також згадали і про наших героїв, які зараз боронять рідну Україну від ворога.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=9441765125887968&set=gm.9052298478194597&idorvanity=881138878643972



22 січня – у філії «Чернявщинська бібліотека» Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) з нагоди відзначення Дня Соборності України відбувся цикл культурно-просвітницьких заходів. Мешканці громади ознайомилися з патріотичною виставкою «Соборна. Вільна. Неподільна», виставкою дитячих малюнків «Моя чарівна Україна» та створити ланцюг єдності «Соборна. Вільна. Неподільна».

 

22 січняфілія Жемчужненська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) разом із Жемчужненським сільським клубом до Дня Соборності України підготувала літературний хіт-бек «Соборній Україні слава нині і повік». Присутні переглянули виставку-репортаж «Бережіть Собори наших душ». Бібліотекарка розповіла про становлення і розвиток українського національного державотворення, Акт Злуки. Згадали про криваві бої на Сході і наших героїв, які віддали життя за Україну в російсько-українській війні. Діти створювали малюнки про Україну.

 

23 січня – бібліотекарі  відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» до Дня Соборності України підготували для учнівської молоді екскурс в історію «Нас навіки поєднали».
В Щасливській бібліотеці-філії до Дня Соборності України відбувся перегляд документального фільму та презентовано книжкову виставку «З Україною в серці!».


23 січня – у бібліотеці-філії № 3 Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Самарівський район)проведена літературно-пісенна феєрія «Пісня – генетичний код української нації». У заході взяли участь отримувачі соціальних послуг КЗ «Центр надання соціальних послуг» Новомосковської міської ради.Провідна бібліотекарка Наталія Дегтяр поділилася цікавими фактами про українські народні пісні. Гості прослухали українські народні пісні та твори Марусі Чурай. Сучасні аранжування цих пісень надали їм нового звучання, демонструючи, що народна творчість не лише жива, а й здатна розвиватися в сучасному контексті.

 

23 січня – бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» Губиниської селищної ТГ (Самарівський район) долучилися до збору продуктової допомоги, ініційованого керівництвом громади, для військових із Торецького напрямку. До збору залучені заклади культури й освіти громади. Працівники та користувачі бібліотек взяли активну участь в зборі продуктів: овочів, консервації, круп, солодощів і випічки.



23 січня – фахівці Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провели нараду «Культура на часі: незламність бібліотечного фронту. Підсумки роботи за 2024 рік і пріоритети діяльності на 2025 рік» для завідуючих філіями громади. Всі отримали кваліфіковані консультації та методичні поради. На нараді була присутня Г.Г. Ісаєва, начальниця відділу культури виконавчого комітету Софіївської селищної ради.

23 січня фахівці Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Самарівський район) пройшли онлайн-навчання для координаторів хабів цифрової освіти «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти». Цей проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що імплементують за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації. Відтепер у читальному залі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ, бібліотеці-філії № 3 та бібліотеці-філії № 5 для дітей активно діють хаби цифрової освіти для громадян.



26 січня – бібліотекарі відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», провели для широкого кола читачів психологічний воркшоп «Секрети психологічного добробуту». Протягом заходу бібліотекарі розповідали про важливість догляду за ментальним здоров’ям у періоди стресу та війни, а також можливість відійти від тяжких реалій, знайти підтримку, відчути безпеку через книги або участь у культурних заходах. Запрошена психологиня надала учасникам заходу практичні рекомендації збереження психічного здоров’я та навички самодопомоги в кризових і стресових ситуаціях. До уваги присутніх підготовлена виставка-рекомендація «Створи гармонію».

27 січня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район)для дорослої аудиторії в рамках інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в Інтернеті: як захистити дітей» відбувся кінопоказ документальної стрічки «У сітях» чеських режисерів Віта Клусака та БарбариХалупової. Захід проведено в межах роботи кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays. У заході взяли участь еспертки з центру соціально-психологічної підтримки «Motanka 2». Психологиня Анна Грушко обговорила з учасниками основні типи сексуального насильства в Інтернеті та проблеми розкриття інформації й повідомленнями про сексуальне насильство в Мережі 

 

27 січняпрацівники КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) спільно з працівниками Міжнародного комітету порятунку "InternationalRSCUECommittee" (IRC) провели зустріч з тимчасово переселеними особами, на якій обговорювалися питання психологічної та гуманітарної допомоги. Також увазі присутніх була запропонована година історичної пам'яті "Голокост - це жах, це біль", на якій працівники бібліотеки та міського історико-краєзнавчого музею розповіли присутнім про трагедію в Бабиному Яру.

 

28 січня – до Дня пам' яті Героїв Крут у КЗК Карпівської сільської ради «Тихоставська сільська бібліотека» підготовлена тематична виставка «Крути – бій за майбутнє», проведена година-реквієм «Крути: коли мужність сильніша за смерть».

28 січня – у філії «Семенівська сільська бібліотека» КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради (Кам’янський район) відбулись індивідуальні заняття з тем: «Як зареєструватися в групі нашої сільської громади в Фейсбук», «Як користуватися Інтернетом, як зареєструватися в Телеграм та як подзвонити через соцмережі рідним». Учасники переглянули поради освітнього серіалу «Базові цифрові навички для людей елегантного віку», легко впорались із завданням. Завідувачка філіїнадає послуги цифрової грамотності в рамках проєкту ГО «ВГО Української бібліотечної асоціації “Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти”». Вони включають в себе різноманітні теми навчань, такі як користування Гугл, «Все про смартфон», використовуючи «Освітні серіали Дія. Освіта».

29 січня – у КЗК «Петропавлівська публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» (Синельниківський район) з нагоди 107-ї річниці пам’яті Героїв Крут і за підтримки вчителя історії Петропавлівського ліцею №1 Я.В. Цимбал для юних користувачів проведено тематичний захід «Героям Крут». Присутні згадали молодих українських патріотів, які понад століття тому, у 1918 році, стали на захист незалежності Української Народної Республіки.

 

29 січня в бібліотеці-філії № 7 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» викладач-волонтер Катерина Декун провела для ВПО заняття з вивчення англійської мови. Бібліотекарі провели інформ-хвилинки. Присутні ознайомилися з творами СантиМонтефіоре та Пенні Вінченці. Заняття проводяться щовівторка о 15:00 та щосереди о 13:00.


29 січня – у Китайгородській сільській бібліотеці-філії КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської ТГ (Нікопольський район) для юних користувачів проведена історико-патріотична бесіда «Герої Крут – це кіборги 1918 року». Бібліотекар зупинилася на історичних фактах битви під Крутами та її значення для подальшої розбудови Українського суспільства.

30 січня на базі філії № 21 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР (Дніпровський район) фахівці Товариства Червоного Хреста України провелидля бібліотекарів тренінг із ментального здоров’я «Як запобігти емоційному вигоранню». Розглянули питання: «Як упоратися зі стресом?», «Як підтримувати себе та допомагати іншим?», «Як створити позитивну атмосферу на робочому місці?» та інші.

 

Щосуботиу 25-ти філіях КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР проводяться зустрічі в розмовних клубах української мови «ПроМова». Відвідувачі спілкуються українською та вдосконалюють мовлення, дізнаються про цікаві мовознавчі факти та слухають відеоуроки української мови, беруть участь у мовознавчих вікторинах і виконують різноманітні завдання. Значна кількість зустрічей була присвячена творчості відомих українських прозаїків і поетів, видатних історичних особистостей, діячів культури і науки.

  

30 січня у СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) для юних користувачів проведено засідання літературної вітальні «Пригоди в країні книжок Всеволода Нестайка». Учасники переглянули уривок з екранізації найвідомішого твору «Тореадори з Васюківки», яка здобула багато міжнародних і вітчизняних нагород.

 

30 січня – працівники КЗ «Нікопольська міська ЦБС» (Нікопольський район) опублікували онлайн-користувачам перший звіт за січень про допомогу ЗСУ: «Передали через волонтерів до шпиталю: білизну, медичні шкарпетки, засоби гігієни; передали нашим саперам сушар та хімічні грілки; замовили дві великі маскувальні сітки на Донецькій напрямок. Разом ми сила!»

#кожен_робить_те_що_в_його_силах
https://www.facebook.com/photo/?fbid=9441765125887968&set=gm.9052298478194597&idorvanity=881138878643972

 

27 січня – у КЗК «Новопідкрязька сільська бібліотека» Могилівської ОТГ (Дніпровський район) для молоді проведена патріотична година «Голокост – вічний урок людству» з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Захід проведено з метою вшанування пам’яті мільйонів безневинно убитих людей різних національностей. Під час проведення патріотичної години та перегляду документального фільму «Крик Чорнозему» діти висловлювали думкипро Голокост, ділилися враженням про події.

30 січня – волонтери знову зібрались у Гуманітарному координаційному центрі, який продовжив свою роботу на базі Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район). Видавали гуманітарну допомогу для ВПО (одяг, взуття, ковдри та ін.) та  нещодавно одержану благодійну допомогу від Асоціації “З Базеля з любов’ю” (Швейцарія)  для дітей і дітей з інвалідністю, які проживають в багатодітних сім’ях і опинились в складних життєвих обставинах. Це продукти харчування, засоби гігієни, іграшки, солодощі. До центру поступила чергова допомога від бібліотечних працівників, які долучаються до збору коштів та заготівлі продуктів харчування і необхідних речей для воїнів ЗСУ, готують випічку. Цього разу допомога надійшла від бібліотекарів філії Новогригорівська бібліотека, філії Водянська бібліотека.

 

 

 

30 січня – фахівці  Новодачинської сільської бібліотеки Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) на протязі січня приймали активну участь у щоденному плетінні маскувальних сіток та утепляючих килимків для воїнів ЗСУ.

 


 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека