Грудень


1 грудня – у КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янськиий район) юні користувачі відвідали експозицію «Стіна пам’яті загиблих за Україну Вільногірців». Присутні вшанували пам'ять захисників України та почули розповіді про загиблих вільногірців. До їхньої уваги запропоновані виставки воєнних артефактів у межах інформаційної кампанії «Збережемо національну пам'ять разом!». Колектив бібліотеки створив відеоролик зі щирими словами поваги, вдячності та приємними побажаннями для наших захисників. Він опублікований на сторінках соціальних мереж Фейсбук і Телеграм.

 

1 грудня – у Центральній дитячій бібліотеці КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) з нагоди Всесвітнього дня волонтерів відбулася зустріч волонтерів Благодійної організації «Благодійний фонд «Pavlograd_now» з учнями 6-Б класу гімназії 2. Керівник фонду Антон Нечаєв і волонтер, фахівець відділу інформації та зв’язку Павлоградського міськвиконкому Юрій Шевченко розповіли, як важливо змінювати світ на краще, допомагаючи тим, хто цього потребує.

 

1 грудня – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) для мешканців громади проведено Бібліотечний порадник «Безбар’єрність у бібліотеці» з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями. Бібліотекарі підготували низку порад для залучення людей з інвалідністю до бібліотек.

У Преображенській сільській бібліотеці-філії проведена година толерантності «Допоможи, розрадь, підтримай» для юних користувачів. Бібліотекарка розповіла користувачам про необхідність урахування потреб людей з інвалідністю та різні аспекти інформаційних технологій для них.

 

1 грудня – у бібліотеках КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) проведена патріотична акція «Дякуємо Вам за Україну!» з виготовлення оберегів для захисників України. Проведено майстер-клас, під час якого діти разом із бібліотекарями виготовили ангеликів-охоронців. Напередодні Дня Збройних Сил України обереги передані захисникам. Протягом грудня тривала благодійна акція «Разом до Перемоги» зі збору засобів особистої гігієни та теплих речей для військових. За допомогою громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”» військовим на передову передані теплі речі, виготовлені користувачами ЦМБ.

 

1 грудня – у філії 29 КЗК «Дніпровські центральні міські бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) проведена акція «Напиши листа солдату» з нагоди Дня збройних сил України. Зібрані листи передані через волонтерів військовим.

 

1 грудня – працівники Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) запустили корпоративний проєкт «Літмарафон «Читацький контрнаступ» у межах компанії «Читаємо разом» – читацька річна акція. До акції випущено рекомендаційний список літератури. Переможця визначило журі з членів Ради при директорі КЗ «Павлоградської МЦБС» шляхом підрахунку кількості прочитаних книг в особистому читацькому формулярі. В акції взяли участь 117 користувачів закладу, які прочитали близько 250 книжок. Найбільший попит мали твори Андрія Кокотюхи, Світлани Талан, Володимира Лиса, Василя Шкляра та Люко Дашвар. Переможницею акції стала читачка Ніна Душеба, яка отримала диплом і пам’ятний приз.

 

3 грудня – Публічні бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) долучились до міської акції від Управління гуманітарної політики Нікопольської міської ради зі збору дитячих малюнків і виготовлених оберегів у межах акції «ЗСУ – захисники мого дитинства». Акція мала на меті творчо підтримати та подякувати нашим захисникам.

 

4 грудня – юні читайлики Софіївської дитячої бібліотеки КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) напередодні Дня Збройних Сил України написали нашим мужнім захисникам листи-подяки, які передані до волонтерської організації «Берегині». Колектив центральної книгозбірні активний учасник волонтерського руху. Всі учасники волонтерської діяльності отримали подарунки від депутатів Софіївської селищної ради.

 

4 грудня – фахівці Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) взяли участь у національному флешмобі – «Національний тиждень читання-2023», проведеного за ініціативи «Українського інституту книги». В межах флешмобу фахівці опублікували відгук активної читачки Марини Матрос на дві книги сучасного українського письменника Дмитра Палія.

 

5 грудня – директорка КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) Л. Бабічева та методистка Т. Борисенко стали учасницями семінару-тренінгу у новому реабілітаційному центрі для жінок, які потерпають від домашнього насильства. Організатором заходу став БФ «Право на захист». Представники громадських організацій, бюджетних установ, активісти-правозахисники обговорили засоби запобігання та протидії домашньому насильству, створили нові партнерські зв’язки для надання психоемоційної допомоги городянам.

 

5 грудня – працівники сільської бібліотеки КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) і Зорянського Будинку культури напередодні Міжнародного Дня волонтера провели вечір-портрет «Час обрав нас». Юні учасники художньої самодіяльності привітали присутніх і подякували за їхню роботу.

 

5 грудня – у КЗ «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської ТГ (Дніпровський район) відбулося чергове святкове дійство для дітей загиблих у російсько-українській війні та дітей ВПО в межах постійної акції закладу «Всі діти – наші». Проєкт діє під патронатом Людмили Верболоз, депутатки Солонянської селищної ради. Створено літературну медіа-лоцію «Дивлюсь на пройдену дорогу, І гнів, і жаль мене пече... Але у нашу перемогу. Усе ж я вірю гаряче» до 145 років від дня народження Олександра Олеся.

 

5 грудня – у Дніпровській Центральній міській бібліотеці КЗК «Дріпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась літературно-музична програма «На варті Миру і Свободи» за участі клубу «Відлуння». Відвідувачі відділу галузевої літератури ознайомились з історією українського війська на книгопанорамі «На варті Вітчизни». Цього ж дня на сторінці філії  8 у Фейсбук проведено онлайн-флешмоб «Дякую тобі, воїне ЗСУ!».

 

6 грудня – у КЗ «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської ТГ (Дніпровський район) відбулась інформаційна медіа-година «Про волонтерство в Україні» до Міжнародного дня волонтерів. До Дня Збройних сил України підготовлена патріотична виставка-експозиція «Збройним силам України – слава!».

 

6 грудня – в літературній вітальні КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) відбувся ювілейний захід «На хвилі часу», присвячений 85-річчю тернівського поета Миколи Литвиненка. Мета: вшанування ювіляра, популяризація його творчості, духовний гармонійний розвиток особистості

 

6 грудня – у КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) відбулось свято з нагоди Дня Святого Миколая. Бібліотекарі підготували цікаву розважальну програму з вікторинами, конкурсами, дітям сподобався мультфільм «Різдвяна казка про Святого Миколая». По закінченню свята діти одержали подарунки.

 

6 грудня – працівники Центральної публічної бібліотеки КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) організували театралізовану подорож «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує» для учнів 2-го класу. Для юних користувачів Перещепинської гімназії «Родина» під час засідання клубу «Орільська берегиня» проведено народознавчий калейдоскоп «Чудотворце Миколаю, ти усіх оберігай!».

 

6 грудня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) з нагоди святкування Дня Збройних Сил України відбулося засідання кіноклубу «Docudays UA Пектораль» за участі учнів ПТУ 79, класного керівника Л.В. Шумейко та майстра виробничого навчання В.А. Сердюк. Представлено фільм «Остап» режисера Тараса Дроня  та книжково-ілюстративна виставка «Україна понад усе», присвячена захисникам і захисницям, які виборюють свободу та мир в ім’я єдиної суверенної та незалежної України. Видання знайомлять читачів із сьогоденням українського війська, викликами, які стоять перед армією на захисті держави.

 

6 грудня – у Центральну міську бібліотеку ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» КМР (Кам’янського району) звернулися хлопці з 93-ї бригади «Холодний яр» з проханням допомогти зі запчастинами для автомобіля прифронтового шпиталю. Закуплено запчастин на 4 521 грн, Бібліотека на Шевченка / Тетяна Герасюта / допомогла в цій покупці передавши 2 500 грн + різні речі для прифронтового шпиталю.

 

6 грудня – у Новоіванівській сільській біліотеці-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) проведено квест-гру для здобувачів освіти 1–4 класів «Йде світом Святий Миколай, ти добром його стрічай!». Присутні пригадали пісні та вірші про Святого Миколая, відвідали 4 локації: «Світлиця Миколая», «Чортикова ущелина», «Джерело мудрості», «Янгольський рай». За правильні відповіді отримали сніжинки «Милосердя», «Доброти», «Мудрості» та «Любові». Завідувачка провела майстер-клас «Янгол-оберіг» і змайструвала з дітьми янголів.

 

7 грудня – фахівці абонементу Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) запропонували для містян релакс-читання «Теплі історії про дива, коханих і рідних» та голосні читання «Ніжно-сніжні книгочитання». Працівники створили коротке відео про відомого українського прозаїка, поета та політичного діяча Миколу Хвильового. 

 

7 грудня у бібліотеках КЗК «ДМПБ» ДМР КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) тривала благодійна акція «Подаруй воїну свято». До Дня Святого Миколая наші захисники, які перебували у місті на лікуванні, отримали необхідні речі та подарунки. На платформі Zoom відбулася перша зустріч-знайомство учасників Проєкту «Мережевий бібліотечний шелтер «Бібліотечна країна».Найкращі фахівці, лідери бібліотечної справи з 10-ти різних бібліотек країни ділилися досвідом роботи бібліотек в умовах війни, практиками, які стали успішними та мають бути підтримані державою і суспільством, обговорювали актуальні виклики та проблемні питання навколо яких потрібно тісніше гуртуватися. З нагоди Всесвітнього дня української хустки бібліотеки долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою», влаштовували тематичні фотозони. У Бібліотеці на Данила Галицького проведено перфоманс «Українська хустка».

 

7 грудня – у публічних бібліотеках КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) з нагоди Всесвітнього дня Української Хустки пройшов флешмоб «Українська хустка – оберіг».

У Преображенській сільській бібліотеці-філії КЗ «Томаківська ЦБС» проведено народознавчий вернісаж «Чарівна сила жіночої хустини». Бібліотекарка запропонувала гуртківцям «Чарівні пальчики» зробити власноруч макет української хустинки олівцями або фарбами на папері.

У Чумаківській сільській бібліотеці-філії КЗ «Томаківська ЦБС» проведено Етно-вернісаж «Вічний дарунок – хустина квітчаста!». Бібліотекарка організувала яскраву виставку хусток.

 

8 грудня – працівники КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) отримали подяку за активну участь у регіональній кампанії «Читаємо разом» «Письменники, короновані словом» та інформативність соціокультурних, просвітницьких заходів з популяризації творчості українських письменників.

 

8 грудня – у КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) проведена нарада бібліотечних працівників П’ятихатської міської ТГ. Директорка Р.Г. Рибалова поділилася нотатками з Обласної наради керівників публічних бібліотек міських, селищних та сільських ТГ області «Основні напрямки планування роботи публічних бібліотек області на 2024 рік». Завідувачка Дитячої бібліотеки-філієї О.І. Брисько надала консультацію «Нотатки з обласного семінару «Бібліотека для дітей Дніпропетровщини: заради майбутнього». Методистка О.В. Значковська презентувала «Програму діяльності П’ятихатської ЦМБ на 2024 рік». Бібліотекарка читального залу А.В. Тхорук провела огляд нових надходжень, які надійшли до закладу найближчим часом.

 

11 грудня – працівники LibraryHUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» представили широкому загалу путівник «Лагідна українізація. Альманах Української фотографії кінця XIX поч. XX ст.». Відеороботу створено в циклі «Українізуймося», кожна фотографія – це не просто зображення, а відкриття минулого, що залишає сліди нашої історії.

 

12 грудня – працівники КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відкрили для мешканців громади інформаційно-освітній центр на базі центральної книгозбірні в межах проєкту МОМ «Людський вимір: інклюзивні дані для стабільності та розвитку». З липня 2023 року бібліотекарі плідно працювали, щоб реалізувати проєкт «Створення інформаційно-освітнього центру на базі Софіївської центральної бібліотеки». Безкоштовно надаватимуться послуги: навчання на курсах при бібліотеці; навчання в «Дія. Освіта»; консультації. Вдячні МОМ (за підтримкою уряду Канади) та ГО «СТЕП» за реалізацію проєкту.

 

12 грудня – директорка КЗ «Нікопольська міська централізована бібліотечна система» взяла участь в онлайн-семінарі «Бібліотечна мережа Латвії та її культурна роль в Європейському просторі. Проєктна діяльність та історії успіху». Асоціація малих міст України разом із Валмієрською муніципальною радою (Латвія) для участі у міжнародному семінарі запросила і бібліотекарів України. Депутат Європарламенту Ivars IJABS наголосив, що бібліотеки посідають дуже важливе місце в розвитку кожної громади, тому депутати на різних рівнях всебічно сприяють їх досконалості та якості. З системою бібліотек Латвії, їхньою структурою, функціями та сучасними тенденціями знайомила заступник директора бібліотеки Валмієри з методичної роботи Ольга Кронберга, з проєктами в роботі з громадськістю – завідувачка бібліотеки Стренчі Інгуна Дукуре.

 

14 грудня – працівники КЗК «Жовтоводська ЦБС» взяли участь у міжвідомчій науково-практичній конференції «Краєзнавча робота бібліотек в контексті консолідованого партнерства з архівами, музеями та краєзнавцями області» у режимі онлайн. Організаторами заходу виступили КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» та Дніпропетровська бібліотечна асоціація. Під час конференції виступали спеціалісти музейної, архівної та бібліотечної галузей. Директорка КЗК «Жовтоводська ЦБС» виступила з доповіддю «Організація краєзнавчого бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів у реаліях сьогодення».

 

15 грудня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) організовано новорічно-різдвяні свята для учнів 4-Б класу. Дітям запропоновано виготовити новорічні вироби.

 

20 грудня – директорка КЗ «Павлоградська ЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) Лариса Бабічева разом із 27 бібліотекарями зі всієї України відвідала нетворкінгову зустріч «Мережевий бібліотечний шелтер». Захід є логічним продовженням раніше реалізованих Благодійним фондом «Бібліотечна країна» ініціатив і проєктів «Lib: продовження», «AlterFundLib», «Бібліотеки – бійці інформаційного фронту». Мета проєкту – підтримка та розвиток бібліотечної спільноти в умовах внутрішнього переміщення населення та повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Учасники заходу відвідали майстер-клас з виготовлення свічок і оберегів, екскурсію Етнографічним комплексом «Українське село», обмінювались досвідом, обговорювали питання звітності, фінансування, списання фондів, статистичних показників.

 

24 грудня – на абонементі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбувся літературний конкурс «Різдвяні оповідання». Ведучі заходу Тетяна Коряк та Ірина Уханова запропонували огляд літератури «Пора чудес приходить в дім», де були презентовані твори українських і зарубіжних письменників. У перелік увійшли оповідання, сповнені дивами та святковою атмосферою.


25 грудня – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) виготовили окопні свічки для українських захисників. Бібліотекарі активно беруть участь у зборі необхідного матеріалу і висвітлюють запити захисників і свою діяльність на офіційній сторінці бібліотеки в Facebook.

 

3 грудняпрацівники  КЗ «Першотравенська міська бібліотека» Першотравенської міської ТГ (Синельниківський район) підготували та провели для юних користувачів святкову виставу «Різдвяні барви». Прослухавши інформацію про історію свята юнаки та дівчата стали активними учасниками святкового дійства.

 

25 грудня – у КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янськиий район) у межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» відбулось засідання літературної світлиці «Пензлем і словом проти насильства». На однойменній виставці представлено матеріали про українськіх митців, які втілили у творчих роботах різних напрямків мистецтва, прозових і віршованих формах своє бачення пережитого країною і людьми, займаються волонтерською діяльністю, стали підтримкою та опорою нашому війську та цивільному населенню.

 

27 грудня – до КЗК «Зеленодольська міська бібліотека» Зеленодольської міської ТГ (Криворізький район) завітали члени Українського ПЕН/PENUkraine з благодійною місією. Серед гостей були президент В. Єрмрленко, координатор М. Ситніков, письменники Т. Терен, Т. Огаркова, К. Міхаліцина, С. Поваляєва, а також французькі письменники та журналістка. На зустріч з гостями прийшли активні читачі, бібліотекарі, вчителі, учні ліцею, поети. У межах програми Українського ПЕН з підтримки українських бібліотек «Незламні бібліотеки», які постраждали внаслідок війни росії проти України, бібліотека отримала 72 книги, з них 15 – дитячі. Закінчилася зустріч з гостями екскурсією містом.

 

28 грудня – фахівці КЗ «Нікопольська міська централізована бібліотечна система» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) отримали книги англійської мовою від видавців-благодійників з Великої Британії, які особисто привезли ці книжки до Нікополя. Журналістка французької газети «Le Monde» взяла інтерв’ю у бібліотекарів Центральної бібліотеки про те, як з роками змінювався зміст фондів і попит читачів.


49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека