Листопад


1 листопада – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) та філій пройшли навчання «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» та отримали сертифікати. Тепер бібліотекарі можуть допомогти людям старшого віку опанувати базові цифрові навички: пошук інформації в інтернеті через смартфон, реєстрація в соцмережах, запис до лікаря і замовлення ліків онлайн, створення облікового запису в Google, реєстрація ОСББ, розпізнавання правдивої та фейкової інформації в Інтернеті та інше.

 

1 листопада – у КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янськиий район) презентована виставка книг героїко-патріотичної тематики «У серці Бог, Україна, свобода». На початку листопада фонд бібліотеки поповнився новими виданнями сучасних українських авторів. Книжкові новинки, здебільшого про військові події, які переживають українці з 2014 року, стали основою героїко-патріотичного стенду. Перелік видань включає теми любові до України, рідної землі та мови, один до одного, що дає силу, котра здатна додавати наснаги чинити опір труднощам, надихати та зцілювати.

 

1 листопада – бібліотекарі КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) взяли участь у вебінарі, проведеному фахівцями КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» для бібліотечних працівників міських, селищних і сільських ТГ Дніпровського, Кам'янського, Нікопольського та Павлоградського районів «Соціальні мережі – незамінний інструмент комунікації». Головними спікерами заходу була завідувачка відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи КЗК «ДОУНБ» Ірина Луньова. Фахівці КЗК «ДОУНБ» розглянули теми інформаційних ресурсів і краєзнавчих локацій «ДніпроКультура» як елементу просування краєзнавчого ресурсу у Фейсбуці.

 

1 листопада – у філії 22 бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відкрита виставка світлин «Коти війни», яка діятиме до 30 листопада. Ідеєю стала тема суворих буднів і турбота про друзів найменших. На фото представлені коти в харківському метро під час ворожого авіанальоту; ті, що вижили на руїнах Ірпеня; врятувалися від повені в Херсоні; супутники воїнів на фронті.

 

2 листопада – у КЗ «Публічна бібліотека» Марганецької міської ради Марганецької міської ТГ (Нікопольський район) відкрито авторську персональну виставку бібліотекарки Олени Василівни Рак «Творче заняття для душі». В експозиції представлені декоративні дерева.Вироби виконані з природних і декоративних матеріалів.

 

2 листопада – бібліотекарка Багатської бібліотеки-філії № 4 КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) у межах проєкту «Знайомтесь – особистість!» провела цікаву зустріч із майстринею декоративно-ужиткового мистецтва О.Г. Гуртовою з с. Багате. Майстриня вишиває рушники, серветки та пошивки на подушки у різних техніках: хрестик, гладь. Відео про цю зустріч опубліковано на Фейсбук-сторінці бібліотеки.

 

2 листопада – у КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулася нарада-практикум для завідувачів бібліотек-філій Солонянської ТГ «Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми». Начальниця відділу культури, туризму, молоді та спорту Солонянської селищної ради Марія Шаровська звернула увагу на необхідність актуалізації бібліотечних фондів. Директорка Наталія Московка виступила з рекомедацією «Соціальне партнерство – перспективний шлях заради подальшого розвитку бібліотечного закладу». Методистка Ольга Насєкіна надала консультацію «Нові форми державної статистичної звітності» та провела практичне заняття. Фахівці визначили важливі напрямки, які необхідно врахувати при плануванні роботи на 2024 рік.

 

4 листопада – фахівці Центральної міської  бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) отримали у межах програми «Польська полиця в Україні» 20 нових книжок, перекладених безоплатно українською мовою. Проєкт ініційовано Міністерством культури і національної спадщини Польщі та Міністерством культури й інформаційної політики України. Він реалізовується Інститутом книги в Польщі у співпраці з Українським інститутом книги з метою поповнення фондів українських публічних бібліотек.

 

6 листопада – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) в межахпроєкту «Освітнійцентрдлядітей«Змістовно» провели заняття з комп'ютерної грамотності за підтримки БФ «The Howard G. Buffett Foundation» і NovaUkraine. Вчилися завантажувати необхідну інформацію, створювали теки та ярлики, розбиралися, як перевірити якість і правдивість сайту, говорили про гаджетозалежність, дивитися повчальні мультики і грали в ігри.

 

7 листопада – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) разом з працівниками виконавчого комітету, управлінь і відділів міської ради, установ, підприємств і закладів долучилися до проведення чергової загальноміської толоки. Міський голова Г. Ісаєв висловив подяку за сумлінну працю, в тому числі КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» (директор Раїса Рибалова) КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека», Дитячій бібліотеці-філії, Виноградівській бібліотеці-філії, Жовтянським бібліотеці-філії № 1 та бібліотеці-філії № 2, Жовтоолександрівській бібліотеці-філії, Зеленоярській бібліотеці-філії, Зорянській бібліотеці-філії, Мирнівській бібліотеці-філії, Миролюбівській бібліотеці-філії, Пальмирівській бібліотеці-філії та Чистопільській бібліотеці-філії.

 

7 листопада – Нікопольська центральна міська КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) стала учасником проєкту, який реалізує «Український інститут книги» спільно з Інститутом книги у Польщі та за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Польщі. Бібліотека отримала 20 нових книг для доповнення полиці польської літератури.

 

7 листопада – бібліотекарі КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) пройшли навчання на дводенному тренінгу під керівництвом досвідченого тренера з організаційного розвитку Андрія Круп'яка «Проєктний менеджмент» (Написання грантових заявок).

 

8 листопада – фахівці Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Медіаграмотність для людей старшого віку». Захід організовано і проведено Українським інститутом медіа та комунікації. Конференція складалась із двох сесій: «Навчання медіаграмотності людей старшого віку: міжнародний досвід» та «Робота з людьми старшого віку у сфері медіаграмотності в Україні: виклики та проблеми». Нещодавно бібліотека отримала комплект медійних ігор, розроблених для людей старшого віку «Інформаційне лото» та медійну гру «Дурень, та не в медіа».

 

9 листопада – колектив КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) взяв участь у святкуванні Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Фахівці закладу отримали почесні грамоти за волонтерську діяльність, вітальний лист і подарунок від влади міста за особистий внесок в підтримку громади Нікополя.

 

9 листопада – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) підготували буклети про загиблих земляків.

Бібліотека отримала в межах пілотного польсько-українського проєкту, спрямованого на поповнення фондів українських публічних бібліотек, 20 книг популярних польських авторів в українських перекладах. Його ініціювали польське Міністерство культури та національної спадщини і Міністерство культури й інформаційної політики України. Це є спільний проєкт Українського інституту книги й InstytutKsiążki, у межах якого надруковано 1500 комплектів.


9 листопада – колектив Всевікової бібліотеки сімейного читання 2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» (Павлоградський район) отримав перемогу в проєкті «Мережевий бібліотечний шелтер». Проєкт є логічним продовженням раніше реалізованих БФ «Бібліотечна країна» ініціатив і проєктів таких як «Lib: продовження»,«AlterFundLib», «Бібліотеки-бійці інформаційного фронту». Мета проєкту полягає в підтримці та розвитку бібліотечної спільноти в умовах внутрішнього переміщення населення та повномасштабного вторгнення росії в Україну, в посиленні внутрішньої співпраці між бібліотеками України та забезпеченні можливості обміну знаннями та ресурсами.

 

9 листопада – бібліотекарі КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) з нагоди Дня працівників культури й аматорів народного мистецтва взяли участь в благодійному ярмарку на підтримку колег, які служать в лавах ЗСУ. Разом із небайдужими мешканцями громади зібрано 22 777 гривень.

 

9 листопада – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) серед містян проведена акція «Тримаємо культурний фронт» з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. В межах заходу відбулись майстер-клас із малювання оберега для військових, аквагрим, показ театралізованого дійства «Етновесілля». Бібліотекарі відділу мистецтв провели презентацію книжкової виставки «Краса народного мистецтва». Бібліотеки закладу поділилися книгами з постраждалими від війни бібліотеками Херсонщини, Чернігівщини, Маріуполя. Україномовні книги передали для вимушених переселенців, які перебувають у Німеччині, Болгарії, Франції, Великій Британії. Фахівці КЗК «Дніпровські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради долучилися до благодійних акцій «Скринька-оберіг для воїнів ЗСУ» та «Подаруй воїну свято» з нагоди Дня Святого Миколая.

 

11 листопада – у КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янськиий район) відбувся літературний мікс видань українських авторів «Нова доба нового прагне слова» з нагоди Дня української мови та писемності. Читачі ознайомилися із новинками бібліотечного фонду, відкрили для себе поетичне слово сучасних авторів.

 

11 листопада – працівники Дніпровської Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) стали партнерами Фестивалю мандрівного кіно «DOCUDAYS». В межах заходу відбувались покази й обговорення документальних фільмів «Херсон Незламний», «Під крилом ночі», «89 днів».

 

12 листопада – фахівці Бібліотеки на Шнеєрсона КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) провели на платформі Discord онлайн-гру з молоддю «Барометр суспільства». Гра для ерудитів налічувала 36 питань, які стосувались актуальних тем сучасної молоді та її ролі у суспільстві. Кожне питання команди знавців обговорювали одну хвилину, після чого давали відповіді.

 

14 листопада – працівники відділу обслуговування користувачів СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) завдяки участі в проєкті «Здорові бібліотеки», який впроваджує Благодійний фонд «Бібліотечна країна» за підтримки Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», створили локацію «Здоров’я. Вибір кожного». Тут можна безопплатно виміряти тиск, вагу й індекс маси тіла, сатурацію кисню, цукор у крові.

 

14 листопада – книжковий фонд КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) поповнився новою літературою сучасних українських письменників. Книги придбані за кошти обласного бюджету завдяки ініціативі депутатів обласної ради у межах реалізації «Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія». Проєкт схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України та згідно розпорядження начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації «Про зміни до обласного бюджету».

 

15 листопада – Центральна дитяча бібліотека КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) отримала диплом II ступеня у конкурсі «Кращі інклюзивні практики України-2023». Його мета – популяризувати досягнення у сфері соціальної інклюзії, досвід подолання соціального відчуження, а також ініціювати соціальні майданчики для обміну досвідом, можливостей для просування нових ідей, сучасних тенденцій в галузі розвитку інклюзивних практик України. За результатами оцінювання 24 практики увійшли у фінал Конкурсу. Дипломи ІІ ступеня отримали 5 практик, серед яких «Творча майстерня гарного настрою», м. Нікополь. Ця інформація відображена в групах на ФБ «Публічні бібліотеки Нікополя», «Нікопольська міська рада», місцевих медіа-ЗМІ «Нікополь-Арт», «Визит-Венал», а також «Науково-методичний відділ НБУ ім. Ярослава Мудрого» під хештегами:

#Публічнібібліотеки_Дніпропетровщина,

#Публічнібібліотеки_безбарєрність,

#Публічнібібліотеки_інклюзія.

 

15 листопада – в Новомиколаївській селищній бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» представлена виставка-вітання до Дня народження відомого українського письменника, сценариста та журналіста Андрія Кокотюхи «Літературний простір Андрія Кокотюхи». На представленій книжковій виставці читачі переглянули добірку творів українського белетриста.

 

16 листопада – працівники Бібліотеки-філії 1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» підготували та провели для учнів 9-го класу КЗЗСО «Ліцей№ 10» стрічку пам’яті «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ». Захід присвячено Дню Гідності та Свободи.

 

16 листопада – дослідник історії Слобожанщини Андрій Парамонов (Харків) у Бібліотеці української діаспори Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) презентував читачам свою нову книгу «Цегельні Харківської губернії».

В межах Фестивалю мандрівного кіно Docudays UA відбувся показ і обговорення документального фільму «89 днів».

У відділі мистецтв відбулись презентації виставок творчих робіт «Створюй. Дивуй. Насолоджуйся» до Всесвітнього дня рукоділля та міні-виставки «День гудзика» до Всесвітнього дня ґудзика.

До Дня рукоділля у Бібліотеці на Червоному Камені відкрилась галерея рукоділля «Мотанка – символ добробуту». Відвідувачі філії дізнались про техніки створення ляльок-мотанок, їхні різновиди.

Використовуючи літературу, підібрану до Міжнародного дня толерантності, бібліотекарі Бібліотеки на Парусі провели для дітей хвилинки толерантності «Не шкодуйте, не жалійте слів на щирість і тепло».

 

17 листопада – у Поливанівській сільській бібліотеці-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) проведено патріотичну бесіду «Україна – країна нескорених». Юні користувачі вшанували події Революції Гідності 2013–2014 років. Захід супроводжувався показом презентації.

 

18 листопада – у Дніпровській Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР  Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) напередодні Дня Гідності та Свободи представлена книжкова виставка-презентація «Україна: незалежність, гідність, свобода». Учасники розмовного клубу «Єдині» спілкувались українською та читали в ролях п'єсу «Мина Мазайло» М. Куліша.

До Центральної міської бібліотеки завітала відома українська письменниця Дара Корній. На творчу зустріч «Дара Корній – коронована словом» зібрались її шанувальники, серед яких дорослі, молодь, діти. Авторка розповідала про свою творчу діяльність, історії створення книг, плани на майбутнє.

 

20 листопада – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) взяли участь у тренінгу «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях під час війни» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Тренінг провела представниця П’ятихатського відділу Кам'янської філії Дніпропетровського ОЦЗ З.О. Чиркунова. Присутніх зацікавив захід з особистісного розвитку.

 

21 листопада – завідувачка Любимівської сільської бібліотеки КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) спільно з працівниками Любимівської філії Софіївського Центру культури та дозвілля провела патріотичну годину «Незламний дух нескореної нації» та демонстрацію фільму «Революція гідності. Пишемо історію».

 

21 листопада – в Новомиколаївській селищній бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» до Дня Гідності та Свободи проведено патріотичну годину «Україна – це територія гідності й свободи». Працівниця бібліотеки провела віртуальну патріотично-інформаційну бесіду про революційні події та патріотів України, які не пошкодували життя заради свободи України.

 

22 листопада – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) до 90-х роковин Голодомору в Україні для юних користувачів проведена година-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої» під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаймося. Переможемо». Учні дізналися про причини і наслідки Голодомору, переглянули та прокоментували відеоспогад «Про Голодомор на Україні 1932–1933 років». Бібліотекарка представила перегляд літератури «Забуттю не підлягає».

 

22 листопада – фахівці«Центральної дитячої бібліотеки м. Нікополь» КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) для онлайн-користувачів провели онлайн-конкурс творчих робіт «Ніжна-сніжна казка зими». Визначено і нагороджено переможців дипломами та адвент-календарями в День Святого Миколая. Загалом надіслано 25 фото дитячих робіт.

 

22 листопада – в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) для відвідувачів і користувачів бібліотеки проведена Літературна зустріч «Знайомство зблизька». Відбулася зустріч з місцевою поетесою Юлією Сергієвною Шовкун, яка презентувала свою нову книгу «Сторінки минулого» з історії Апостолівського краю кінця  ХVІІІ – початку ХХ століть. На заході були присутні педагоги, школярі, небайдужі містяни та всі, хто цікавиться історією рідного краю. 

 

22 листопада – працівникиКЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) взяли участь в онлайн-марафоні патріотичної пісні, присвяченому Дню Гідності та Свободи. В акції брали участь творчі колективи громади. Конкурс проводився з метою популяризація сучасної військово-патріотичної пісні, включення до репертуару музичних колективів творів військово-патріотичної тематики, використання їх у повсякденній діяльності. З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури фахівці КЗ «Публічна бібліотека» та бібліотек-філій підготували випуск проєкту «Громада в обличчях».

 

22 листопада – на абонементі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбулася зустріч членів ретро-салону «Nostalgia» під час літературного кінолекторію «Кайдашева сім’я» – перлина української прози». Захід відбувся з нагоди 185-річчя від дня народження українського письменника І.С. Нечуя-Левицького. Відвідувачі переглянули уривки з однойменного фільму 1993 року, сучасного телесеріалу «Спіймати Кайдаша» та театральної вистави. Після цього учасники кінолекторію розділилися на дві команди: І команда «Нащадки Кайдаша», ІІ команда «Кайдаші ХХІ століття» та взяли участь у конкурсі «знавців життя і творчості І. Нечуя-Левицького».

 

24 листопада – завідувачка Шевченківської сільської бібліотеки-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район) спільно з працівниками сільського клубу-філії Раївського центру культури та дозвілля виготовила зимову маскувальну сітку 8х3 м., яку передали бійцям ЗСУ.

 

24 листопада – у Лозуватській сільській бібліотеці-філії для дітей КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) разом із Лозуватським ліцеєм на базі КЗ «Публічної бібліотеки» в межах волонтерського руху «Підтримайте захисників» організовано майстер-клас «В єдності наша сила» з виготовлення сувенірів- оберегів для наших захисників. Юні користувачі взяли участь у благодійній акції.

 

24 листопада – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека»спільно з історико-краєзнавчим музеєм проведено історичну годину «Голодомор – невиплакані сльози України» та презентацію книжкової виставки «Розсекречена пам'ять».

Верхньодніпровська центральна міська бібліотека стала переможцем за підсумками обласного регіонального інформаційно-просвітницького проєкту бібліотек Дніпропетровщини-2023 з просування читання «Читаємо разом» – «Письменники, короновані словом», колектив отримав подяку та книжкові подарунки.

 

24 листопада – завідувачка Василівської сільської бібліотеки-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район разом із мешканцями громади взяла участь у виготовленні 55 заготовок для окопних свічок.

 

25 листопада – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся перегляд фільму режисера Сергія Буковського «Живі» під час засідання кіноклубу «Docudays UA Пектораль». Захід відбувся з учнями Петриківського ПТУ-79, серед яких діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, ВПО. Викладачка історії Наталія Щербина за допомогою медіа-презентації «Історія з грифом "Секретно"» виклала історичні факти, які передували голодомору та стали причиною геноциду українського народу. Присутні разом із модераторками Олесею Завалипіч і Юлею Потапенко обговорили безправність українського населення на ті часи. На завершення бібліотекарка Світлана Усик зробила книжковий перегляд книги Гарета Джонса «Ціна правди».

 

25 листопада – завідувачка Кільченської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) взяла участь у Всеукраїнській інформаційній кампанії «16 днів без насильства», провівши з учнями Кільченського ліцею бесіду-обговорення «Захист слабких – справа сильних». Обговорили таке явище як дитяча жорстокість (булінг). Проведене анонімне анкетування з метою виявлення цього явища в ліцеї.

 

25 листопада – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся перегляд друкованої продукції в межах міжнародної акції «16 днів проти насильства». Кампанія розпочала свою роботу у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Відвідувачам дано інформацію: що таке насильство, куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства, як убезпечити себе від нього.

 

26 листопада – на абонементі Публічної бібліотеки Новомосковської МТГ відбулася дискусія в межах психологічної студії «Довіра» «Сімейні відносини: право на життя без насильства». Захід проведено з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками. За круглим столом проведена дискусія за участі юрисконсульта КЗ «Центр надання соціальних послуг» Тетяни Василівни Шевцової та психологині Марини Миколаївни Пащенко. Учасникам було запропоновано домашнє завдання під назвою «Лінія життя».

 

28 листопада – в бібліотеці-філії для дітей  1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) для онлайн-користувачів представлено відеоролик-інформбюро «Знати, щоб жити». Метою заходу – підвищення усвідомленості проблеми насильства і надання практичних ресурсів та інформації для запобігання насильству. Бібліотекарка представила медіа-адвайзер «Торгівля людьми: як не стати жертвою».

 

24 листопада – у Вербівській сільській філії КЗ «Васильківська центральна публічна бібліотека» Васильківської селищної ТГ (Синельниківський район) для юних користувачів проведена літературна година «Знавець людського життя». Захід проведено з нагоди 185-річчя від дня народження Івана Нечуя-Левицького, українського письменника, етнографа, фольклориста, перекладача. Юні аматори підготували сценку «Сварка за курку»за уривком із повісті «Кайдашева сім’я». Підготовлена інформаційна сторінка, про життя та творчість письменника.

 

29 листопада – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) стали учасниками пілотного польсько-українського проєкту «Польська полиця в Україні», який проводить «Український інститут книги» спільно з Інститутом книги у Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Міністерства культури й інформаційної політики України. До комплекту з 20 нових книжкових видань, які отримала бібліотека, увійшла класична та сучасна література для дорослих, дитячі та підліткові видання польських авторів у перекладі українською мовою.


49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека