Липень


1 липня – у Центральній міській бібліотеці КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) відбувся концерт Всеволода Павленка «Мелодії літа». У відділі абонемента молодь відвідала лекцію Алли Беленко «Євгенія Гапчинська – постачальник щастя 1».

 

2 липня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) з нагоди Дня Української Державності відбулася зустріч у літературній студії «Майстер слова». Гості взяли участь у поетичному флешмобі «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!», організованому спільно з творчим об’єднанням «Вільна ліра» під керівництвом Наталії Калити. Ведуча заходу, провідна бібліотекарка читального залу Вікторія Пілюгіна провела вікторину. Протягом зустрічі поети декламували свої поезії.

 

3 липня – завідувачка філії Жемчужненської бібліотеки Юр’ївської публічної бібліотеки провела для юних користувачів літературний гід «Подорожуй Україною разом з бібліотекою». Ознайомила з книгами, які розповідають про традиційні українські страви, свята й обряди, природні дива України, церкви та монастирі, неповторні замки і палаци, які зачарують своєю неповторністю.

 

4 липня – на майданчику КЗ «Слобожанський центр культурних послуг»Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) для юних користувачів відбулось свято «День мильної бульбашки». Читачі ознайомилися з однойменною книжковою виставкою, взяли участь у грі «Так. Ні» та конкурсі-вікторині «Відгадай загадку». Фахівці закладу провели флешмоб «Літо з книгою» та грали у лото «Кольорове літо».

 

4 липня – у Бібліотеці української діаспори ім. сенатора Джона Маккейна у Дніпрі Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) для студентів 2-го курсу НТУ «Дніпровська політехніка» організована екскурсія-знайомство з рідкісними книгами з колекції Мірка Пилишенка. Молоді розповіли про рідкісний книжковий фонд і показали відеофільм про фундатора бібліотеки –Володимира Пилишенка. У Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР у межах медійного проєкту «Діти в інтернеті». відбулося заняття, присвячене «Реальним загрозам віртуального світу».

 

4 липня – у КЗ «Вишнева сільська бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбулось літературне знайомство «Володимир Лис – сучасний український письменник» в межах регіонального проєкту «Письменники, короновані словом».

 

5 липня – у КЗ «Тернівська міська бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) проведено літературний ярмарок «Вам, книголюби» для юних користувачів. Працівники  презентували дітям новинки української та зарубіжноїлітератури.Метою заходу стало ознайомлення присутніх з новинками української та зарубіжної літератури, популяризація читання, стимулювання появи інтересу до книг.

 

6 липняюні пізнайки Керносівської бібліотеки-філії 17 КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) долучилися до святкування дня Івана Купала. Присутні взяли участь у проведенні народознавчого колажу, провели фотосесію на природі та в бібліотеці, познайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Свята, традиції та обряди наших пращурів».

 

6 липня – на базі Бібліотеки на проспекті Героїв КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) для бібліотечних фахівців системи в межах підвищення професійної кваліфікації проведена творча лабораторія «Бібліотечні фонди в умовах викликів сьогодення». Учасники познайомились із досвідом перевтілення простору Бібліотеки на проспекті Героїв.

 

6 липня – у бібліотеці-філії 2 Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) у межах проведення регіональної кампанії «Письменники, короновані словом» відбувся літературний калейдоскоп «Сучасні. Українські. Талановиті». Провідна бібліотекарка Ірина Камінська розповіла присутнім цікаві факти з життя та творчості Макса Кідрука, Дари Корній, Ірен Роздобудько, Сергія Жадана, Наталії Гурницької та Володимира Лиса, продемонструвала декілька буктрейлерів до книг, уривки з інтерв'ю письменників, а також уривки виступів Сергія Жадана.

 

7 липня – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) проведенно скарбницю народних традицій «На Івана Купала квітку папороті шукала». Дівчата за традицією сплітали вінки, розповідали купальські легенди та брали участь в інтерактивних вікторинах, які пропонували ведучі заходу. Бібліотекарі представили для користувачів цікаві народознавчі відеоролики.

 

7 липня у бібліотеці смт. Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулося чергове заняття групи взаємопідтримки «Тепле коло». Тетяна Васильєва, медіаторка-представниця ГО «Український центр ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності» провела заняття, присвячене роботі з ідентичністю особи. Присутні виконували вправи на ідентичність «Факти та неправда», «Де твій звук?», «Хто я?», «Намалюй свою роль». Під час заходу використовували методи арт-практик «Колесо ідентичності» та ізотерапії «Гра навпаки».

 

7 липня – у КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Новомосковський район) разом із юними користувачами проведено літературні гостини «Обереги української родини». Бібліотекарка розповіла про сімейні стосунки, шляхи вирішення проблем, особливості вікового розвитку дитини, відповіла на питання батьків. Була запропонована література з сімейної педагогіки, дитячої психології, родинних стосунків, поради для всебічного розвитку дитини.

 

7 липня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської сільської ради Царичанської селищної ради (Дніпровський район) проведено майстер-клас із плетіння вінків «Купайло іде – молодь за собою веде». З історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування присутніх ознайомила тематична виставка «Ой на Івана та й на Купала».

 

8 липня – працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ради (Криворізький район) в літньому читальному залі парку ім. Мершавцева, представили книжки для всієї родини.

Цінні видання сучасних зарубіжних авторів для дітей Бібліотеці на Поштовій надав французький інститут в Україні завдяки участі у Програмі «Сковорода» Посольства Франції в Україні та Міністерства закордонних справ.

 

10 липня – у краєзнавчому секторі КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) представлена виставка «Вишивані картини – традиція, пронесена крізь віки». Присутні дізналися про історію цього ремесла, цікаві факти про вишивання, його техніки й особливості.

 

11 липня – у КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Новомосковський район) разом із юними користувачами проведено День шоколаду. Бібліотекарка розповіла цікаві факти походження шоколаду, історію його виникнення.

 

11 липня – у філії Вербуватівська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) у межах регіональної кампанії для юнацтва влаштований бібліотечний кінозал «Любові стане на всіх». Присутні переглянули український художній фільм, екранізацію новели українського письменника Сергія Жадана з роману «Месопотамія». Бібліотекарка ознайомила користувачів з біографією та творчістю письменника.

 

11 липня – у бібліотеці смт. Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) юні користувачі зустрілися в бібліокафе «Насолода для гурманів» з нагоди Всесвітнього дня шоколаду. Присутні взяли участь у вікторині, познайомилися з книгою Стефані Берджис «Дракон з шоколадним серцем».

 

11 липня – працівники філії Жемчужненської бібліотеки з Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) провели для дітей захід «Шоколад лікує і підіймає настрій» з нагоди Всесвітнього дня шоколаду. Кмітливість і обізнаність молодь виявила у вікторині та розгадуванні кросвордів, розфарбувала малюнки про шоколад, познайомилася з книгою Йоанна Ягелло «Шоколад із чилі».

 

15 липня – у бібліотеці-філії № 2 КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) відбулось чергове засідання розмовного клубу української мови «Єдині. Навчаємось разом». Відбулася бесіда-зустріч з новою книгою відомого краєзнавця Миколи Чабана «І в України твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки», якою нещодавно поповнився книжковий фонд бібліотеки.

 

15 липня – фахівці КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» разом із працівниками Раївського сільського клубу провели виховну годину «Україна – рідний край», вікторину «До волі через віки» з нагоди Дня Української Державності. Присутні ознайомилися з виставкою книг «Моя країна – Україна» та взяли участь у покладанні квітів до Меморіалів загиблих героїв, взяли участь у обговоренні «За що я люблю Україну?».

 

18липня– у Бібліотеці на проспекті Слобожанському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) проведена історична мандрівка «Повернення до Калнишевського». Завідувачка Бібліотеки на Осінній М. Бочковська підготувала для юних користувачів розповідь про останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Читачам представлені книги з історії України та художні твори – вірш «Калнишевський у неволі» Б. Лепкого, роман «Журавлиний клич» Р. Іваничука, «Оповідання про славне військо Запорозьке низове» А. Кащенка.

 

18 липня – бібліотекарка Багатської бібліотеки-філії КЗК «Перещепинська ОТГ» КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) представила туристичний маршрут «Срібляве Приорілля»,відтворила матеріал про краєвиди та природу рідного краю в межах проєкту «Срібляве Приорілля».

 

18 липня – у Томаківській Центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) організовано шахові посиденьки «Комбінації розуму, комбінації роздумів». Шахісти демонстрували своє вміння гри.

 

19 липня – працівники бібліотеки-філіалу № 24 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ради (Криворізький район) у межах розмовного клубу «Спілкуймося українською» провели зустріч на платформі Zoom «Застосування української мови в процесі судочинства». Учасники зустрічі обговорили правовий статус мови як один із ключових аспектів державотворення та збереження національної ідентичності. Спікер, адвокат Ангеліна Володимирівна Погорілецька розповіла про особливості застосування державної мови в процесі судочинства та виклики, з якими стикається Україна у забезпеченні захисту та розвитку української мови у сучасному світі.

 

20 липня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської сільської ради Царичанської селищної ради (Дніпровський район) відбулась зустріч із психологами в межах програми «Безпечний простір». Зустріч провели фахівці чеської гуманітарної організації «Людина в біді» @PeopleinNeedUkraine за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Юні користувачі навчилися розпізнавати і висловлювати свої емоції та почуття, опановувати тривожність і страх, формувати навички спілкування з однолітками.

 

21 липня – фахівці Бібліотеки на Тульчинському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) організували для містян у сквері «Амурський парк» бібліопікнік «Читаймо українською!». Бібліотекарі звернули увагу на книги українських авторів і видавництв. Діти  розгадували загадки, брали участь у літературних іграх, конкурсах, малювали на асфальті за темою «Моя країна – Україна».

 

21 липня – з нагоди Дня захисників та захисниць України бібліотекарка КЗ «Олександро-Білівська сільська бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провела годину патріотизму «Герої-земляки» для учнів 5–9 класів. Розповіла присутнім про мужність та героїзм наших захисників і щоденні подвиги воїнів ЗСУ. Згадали поіменно земляків, які боронять Україну, хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиє життя обірвалося в бою.

 

21 липня – завідувачка Шестірнянської сільської бібліотеки-філії КЗК «Широківський Центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) для юних читачів книгозбірні організувала творчу майстерню «Бджола мала, а й та працює!». Під час зустрічі діти дізналися багато цікавої інформації про бджіл і виготовили цю корисну комаху з паперу.

 

22 липня – у бібліотеці-філії № 1 КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) відбулася інтелектуальна зустріч «Мої літературні уподобання» з містянами. У приємній невимушеній атмосфері користувачі ділилися своїми враженнями про сучасних українських письменників Володимира Лиса, Дару Корній, Сергія Жадана, Ірен Роздобудько, Макса Кідрука, послухали пісні Сергія Жадана у виконанні рок-гуртів «Жадан і Собаки» та «КozakSystem».

 

23 липня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбувся вечір-присвята «Українська Державність – мій Символ, моя Віра, мій Вибір». Захід організовано місцевими музичними колективами просто неба поруч із бібліотекою. Ведучі розповіли про історію держави, вшанували державотворців, культурних діячів, спортсменів, науковців, літераторів, художників і видатних осіб з інших сфер, які зробили вагомий внесок у розвиток України та прославили країну на міжнародній арені. Музичні композиції прозвучали від народного колективу – хору ветеранів «Жива пам'ять», народного аматорського вокального колективу «Заспів», народного вокального ансамблю «Черемха», вокальних гуртів «Гармонія» та «Родичі».

 

24 липня – у КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) розпочав роботу освітній центр для дітей «Змістовно». Успішний грантовий проєкт реалізовано ініціатором і керівником створення центру для дітей «Благодійного фонду «Вільногірськ» Антоном Боклагом. Всебічну підтримку для втілення ідеї надав Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Цікаве дозвілля, зайняття з англійської й української мов, образотворчого мистецтва, ось далеко не весь безкоштовний перелік послуг центру.

 

26 липня – у КЗК «Перещепинська ОТГ» КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) для бібліотечних фахівців системи проведено творчо-виробничу нараду «Соціальні проєкти як фактор просування бібліотечних послуг». Директорка КЗК Ю.М. Селіхова розповіла про дієвий народознавчо-туристичний проєкт «Срібляве Приорілля». Представлено інформаційну добірку «Літописи громад пишемо разом». Бібліотекарка А.А. Куцак надала змістовну консультацію з питань ведення каталогів і картотек. Присутні взяли активну участь у проведенні інформаційної бесіди «Торгівля людьми – прояв рабства в сучасному світі».

 

27 липня – у КЗ «Тернівська міська бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) для юних користувачів представлено патріотичний нарис "Україна: віхи історії" з нагоди Дня української Державності. Метою заходу стало привернення уваги  молоді до проблем українського суспільства, сприяння єдності і незламності духу українського народу,  утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

 

28 липня – у філії Жемчуженська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) відбувся перегляд документального фільму «Скарби української державності» з нагоди відзначення Дня Української Державності. Присутні ознайомились з історичними етапами українського державотворення, національними символами України, діячами державотворення, шляхами боротьби, випробувань, розвитку української держави та її багатомільйонного народу.

 

28 липня – бібліотекарка Казначеївської сільської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Новомосковський район) провела свято «Україна – це ми». Увагу користувачів акцентовано на традиціях українського державотворення. Презентовано книжкову виставку «Тернистий шлях українського державотворення».

 

28 липня – у Петрівській сільській бібліотеці КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) нагоди Дня Української Державності для учнівської молоді проведено бліцповідомлення «І проросла державність України, щоб не загинула уже в віках». Розповідь торкнулася традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Користувачам презентовано однойменну книжкову виставку.

 

28 липня – фахівці Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) започаткували віртуальний проєкт під хештегом «Вітаємоавторівкниг», метою якого є вітання з днями народження сучасних письменників і ознайомлення з їхніми творами. Першою отримала привітання Анастасія Мельниченко, авторка досить незвичної серії книг для підлітків про подорожі Україною, яка до того ж займається розробкою програм протидії булінгу в школі.

 

28 липня – працівники Бібліотеки для дорослих КЗК «Широківський Центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) Широківської селищної ТГ (Криворізький район) провели історичний екскурс «Великі українці, які творили історію» з нагоди Дня Української Державності. Користувачі переглянули відеофільм «Тернистий шлях державотворення».

 

30 липня – у Луб'янській сільській бібліотеці-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» (Синельниківський район) з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми проведено інформаційно-пізнавальну годину для молоді «Не стань жертвою торгівлі людьми!» Присутні ознайомились зі статистичними даними торгівлі людьми в Україні, переглянули відеоролики-застереження. Бібліотекарка звернула увагу на інформаційний куточок, де розміщено матеріали про протидію торгівлі людьми.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека