Квітень


1 квітня – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) у Центрі активності громадян для молоді та жителів громади організували перегляд повнометражного фільму «Загублене місто».

 

2 квітня – фахівці Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) провели пісенний вернісаж «Голос в єдиному екземплярі». Ведучі заходу, провідні фахівці Тетяна Коряк та Ірина Уханова провели аудиторію життєвим і творчим шляхом Квітки Цісик, познайомили присутніх із книгою Ігоря Коляди «Квітка Цісик». Цікава оповідь про життя й долю відомої співачки викликала широкий відгук в серцях присутніх.

 

2 квітня – бібліотекарі Павлоградської Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) провели «Хроноскоп. Погляд у минуле» для онлайн-користувачів. В межах постійної рубрики бібліоогляд «Book time» бібліотекарі продовжили знайомили читачів з новою літературою, яку заклад отримав від Українського інституту книги.

 

3 квітня – працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) презентували мешканцям громади виставку хатнього начиння «Глечики – автентичний український глиняний посуд». Фахівці продовжили знайомство з експонатами культурно-господарської спадщини українського народу, які зберігаються в краєзнавчому секторі міської бібліотеки. Публікація розміщена на сторінці закладу у Фейсбуці.

 

4 квітня – працівники Могилівської сільської бібліотеки Могилівської сільської ради (Дніпровський район) взяли участь разом із мешканцями громади у благодійному ярмарку «Я – волонтер», який започаткували місцеві волонтери. У ярмарку взяли участь працівники Могилівського Будинку культури, Цибульківської та Новопідкрязької сільських бібліотек. У програмі заходів проводились аукціони, на яких були продані «Унікальні лоти».

 

4 квітня – працівники Центральної бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» (Нікопольський район) для онлайн-користувачів в рубриці «Книги від УІК» представили святкову відеопрезентацію «Квітка Цісик». Відеоробота створена на основі архівних фото представниці української діаспори з нагоди її 70-річчя. У фондах Центральної бібліотеки є книжка, присвячена життєвому та творчому шляху співачки «Квітка Цісик» Ігоря Коляди, Юлії Коляди та Павла Юрчишина із серії «Знамениті українці» від видавництва Фоліо.

 

4 квітня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) проведено літературний вечір «Світло щасливої зорі Олеся Гончара» спільно з учасниками клубу за інтересами «Надія» для мешканців громади. Захід присвячено 105-річчю від дня народження видатного письменника Олеся Гончара. Присутні ознайомилися з творами письменника та маловідомими фактами з його життя.

 

4 квітня – бібліотекарка Бібліотеки-філії № 1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» Надія Вакуленко взяла участь у тренінгу «Надання першої допомоги». Навчання проводила Громадська організація «СТЕП-ІН Україна», яка надає допомогу в медичній сфері під час гуманітарної кризи в Україні. Учасники тренінгу ознайомились і практично відпрацювали основи першої медичної допомоги із застосуванням на місці події найпростіших засобів до прибуття медичного працівника та отримали Сертифікат, який засвідчує успішне проходження навчання.

 

5 квітня – працівники КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь у професійному онлайн-навчанні «Віртуальна довідкова служба – сучасний Інтернет-сервіс ДОУНБ». Захід проведено головними фахівцями КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителем слов’янських Кирила та Мефодія». Під час навчання присутні ознайомилися з правилами користування віртуального сервісу ДОУНБ «Відповідає бібліограф» для задоволення сучасних інформаційних потреб мешканців громад. Бібліотекарі отримали фахові поради для щоденної роботи з користувачами.

 

5 квітня – працівники КЗК «Широківська публічна бібліотека» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) взяли участь у професійному онлайн-навчання «Віртуальна довідкова служба – сучасний Інтернет-сервіс ДОУНБ». Разом із фахівцями ДОУНБ Вірою Піскун і Світланою Жилінською розбирали практичні аспекти краєзнавчої віртуальної довідки та вчилися користуватися віртуальними довідками як інструментом задоволення сучасних інформаційних потреб мешканців громад. 

 

5 квітня – у Топчинській сільській бібліотеці-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) для учнівської молоді проведена літературна година «Олесь Гончар – сумління України». Завідувачка книгозбірні І.М. Мостова познайомила відвідувачів з біографією та творчим шляхом письменника, представила експозицію його книг із фонду бібліотеки.

 

5 квітня – фахівці Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» (Кам’янський район) взяли участь у професійному онлайн-навчанні для бібліотечних працівників міських, селищних і сільських бібліотек територіальних громад області на платформі Zoom «Віртуальна довідкова служба – сучасний Інтернет-сервіс ДОУНБ». Навчання проводили провідні фахівці КЗК «ДОУНБ». Консультаційні поради провідних спеціалістів сприяли застосуванню практичних навичок учасників навчання у задоволенні сучасних інформаційних потреб мешканців громади.

 

5 квітня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) презентували книжкову виставку «Жанр трилеру у творчості письменника» до дня народження Макса Кідрука. Український письменник – автор романів «Доки світло не згасне назавжди», «Де немає Бога», «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», а також низки тревелогів. Максим Кідрук – сучасний вітчизняний автор-фантаст, мандрівник і фаховий інженер, непересічна людина.

 

6 квітня – для співробітників КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) проведено практикум «Мультимедійна презентація: аспекти створення». Головна бібліотекарка методичного відділу В. Боярунець надала теоретичні поради «Мультимедійна презентація: основні вимоги до змісту та оформлення» та «Віртуальна виставка: що, як, навіщо». Завідувач відділу диджиталізації І. Комаров звернув увагу на цікаві «фішки», які використовуються у створенні мультимедійних презентацій у виступі «Як «оживити» презентацію та зробити її унікальною». Досвідом зі створення мультимедійних презентацій поділились завідувачка Бібліотеки імені Олеся Гончара В. Вуколова та завідувачка Бібліотеки на Криворізькій Н. Борисова. Під час практикуму були заслухані практичні поради від завідувачки відділу формування інформаційних ресурсів Г. Крилової «Своєчасне списання фондів – запорука ефективної діяльності філії», «Масовий захід: шлях від ідеї до втілення» заступниці директора К. Іванюшкіної й «Актуальні питання роботи філій сьогодні» від завідувачки методичного віддлу Н. Ваганової.

 

6 квітня – до Павлоградської центральної бібліотеки ім. Г.П. Світличної «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) під час проведення Бібліомайстерні завітали діти на майстер-клас «Великодній кошик». Захід пройшов у межах реалізації соціально-культурного проєкту «Бібліотека – місце добра та допомоги» та за фінансової підтримки жителів міста Ставангер у Норвегії. Діти зробили власними руками писанку, талісман свята, дізнались про традиції святкування Великодня, ознайомились з літературою, представленою на книжковій викладці, а також, пограли у рухливі ігри.

 

7 квітня – фахівці Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної, Центральної дитячої бібліотеки, Бібліотеки Сімейного Читання № 2 КЗ «Павлоградська міська ЦБС» заповнили анкетну заявку на конкурс «Книжкові гранти для бібліотек України». Грантову заявку впроваджують спільно Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Благодійний фонд «Бібліотечна країна» за фінансової підтримки письменників і книготорговців HelpingUkrainianBooksandBooksellers, Канадсько-Української Фундації та Українського національного об’єднання Квебека. Метою цієї ініціативи є забезпечення можливості отримати благодійну допомогу у вигляді книжок найактивнішим публічним бібліотекам України. Весь рік бібліотекарі системи провадили активну популяризацію української сучасної книги в соціальних мережах.

 

7 квітня – у КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) в межах засідання літературно-мистецького салону «Натхнення» відбулася музична година «Квітка Цісик у вінку українських пісень» з нагоди 70-річчя від дня народження українки за походженням і станом душі Квітослави-Орисі Цісик. Ведучі ознайомили шанувальників видатної співачки з цікавими фактами з її життя та підготували відео. Захід проведено спільно з Софіївською школою мистецтв в теплій затишній атмосфері.

 

7 квітня – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) представлено бібліофактаж «Що ми знаєм про ромів» з нагоди Міжнародного дня ромів для учнівської молоді. Метою заходу є привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу ромів, подолання їх дискримінації, утисків та відчуження.

 

7 квітня – у Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) проведений майстер-клас «Ангелик для героїв» для учнівської молоді. Захід відбувся під час Великодньої акції  «Хай ангел береже тебе, ГЕРОЮ, як ти бережеш Україну». Учні 6-го класу Богданівської гімназії разом із працівниками сільської бібліотеки зробили янголят і побажали захисникам перемоги, миру та повернутися живими додому.

 

7 квітня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) відбуласьлітературна година «Живе поезія в мені…».Зустріч літераторів Верхньодніпровщини в «Поетичній вітальні» вела Вероніка Яценко. Новиною була нещодавно отримана сучасна українська дитяча література.

 

8 квітня – на сторінці Фейсбук бібліотеки-філіалу № 14 КЗ «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) презентовано перший випуск відеокасту «Вечірня казка вголос» для онлайн-користувачів. Завідувачка бібліотеки Т.І. Гук ознайомила юних книголюбів з українською народною казкою «Кирило Кожум’яка». Новий відеокаст бібліотекарі започаткували на допомогу батькам, які виховують молоде покоління.

 

8 квітня – майстрині з Бібліотеки на Писаржевського КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) на майстер-класі «Великодній кошик» навчали дітей виготовляти святкові кошики з різноколірного фетру та підручних матеріалів.

У Бібліотеці на проспекті Поля відбувся майстер-клас «Писанкарство» за участі фахівців Бібліотеки на Данила Галицького для молоді, яка розписувала декоративні крашанки в українському стилі.

Діти разом із батьками готувались до свята у Бібліотеці на проспекті Слобожанському.

До майстер-класу «Великодній декор» бібліотекарі Бібліотеки на проспекті Миру підготували книги за темою та відеопрезентацію «Ідеї декору до Великодня». Використавши поради майстрів, всі разом створювали великодні шедеври в техніці «декупаж».

 

9 квітня – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) на засіданні літературної студії «Горицвіт» літератори разом з містянами вітали її керівника Ніну Фесенко з отриманням високої літературної нагороди. Вона стала дипломантом літературно-мистецької премії ім. Володимира Малика в номінації «Література та публіцистика» за книгу «Незламна Україна».

 

10 квітня – у КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) відбувся тренінг «Взаємодія з населенням як основа розвитку. Особливості та форми залучення мешканців громад у процеси прийняття рішень». До участі в тренінгу були запрошені працівники, спеціалісти органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, громадські активісти. Він проводився в межах впровадження проєкту «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України» за фінансової підтримки Шведського Агентства з Міжнародного Розвитку та Співробітництва (SIDA), для якого відібрана і Покровська громада. Тренер Олена Головкіна провела цікаве і корисне заняття, яке включало обговорення способів та інструментів залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

 

11 квітня – в Юр’ївській філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) для юних користувачів проведено майстер-клас «Великодня майстерня». Під час заходу молодь проявила творчу фантазію при виготовленні тематичних букетів із писанками та квітами для своєї родини, а також вітальних листівок. Протягом тижня в бібліотеці діяла фотозона «Великдень іде. Перемогу веде», де кожен охочий міг зробити гарні світлини.

 

11 квітня – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) протягом дня знайомили користувачів відділу обслуговування з літературою, яку отримали завдяки участі у проєкті «Здорові бібліотеки». Подія сталася завдяки підтримці Благодійного фонду «Бібліотечна країна» україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». У створеній локації «Хочу і можу бути здоровим» кожен охочий зміг виміряти тиск, вагу, індекс маси тіла, сатурації кисню, цукор в крові.

 

11 квітня – у Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) для учнів 6-го класу Богданівської гімназії відбувся майстер-клас із розпису писанок «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі». Діти ознайомилися з народними традиціями, багато цікавого дізнались про знаки та символи на писанках. Жодна дитина не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю всі занурилися в царину розпису елементів писанки.

 

11 квітня – у КЗ «Слобожанська бібліотека» Слобожанської сільської ради з нагоди Великодня відбулось Заняття художнього гуртка з юними користувачами, які створювали «Великоднє яйце», працювали з пластиліном, фантазували, прикрашали. Кожна дитина створила своє унікальне великоднє яйце.

 

11 квітня – у бібліотеці-філіалі № 13 КЗ «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) для мешканців громади відбувся історичний екскурс «Набат пам’яті» з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів. Бібліотекарка Тетяна Напханенко познайомила присутніх з історією створення нацистами концентраційних таборів в Німеччині й окупованій ними Європі періоду Другої світової війни. Запрошені переглянули мультимедійну презентацію й уважно слухали розповідь про головні інструменти терору та послідовного знищення цілих категорій людей. Книжкова виставка «Варварство ХХ століття» слугувала інформаційною підтримкою історичного екскурсу та джерелом рекомендацій для читання.

 

11 квітня – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) провели інформаційно-ігрову годину «Здоровий спосіб життя – запорука гарного настрою і самопочуття» у Центрі активності громадян Межівської СТГ для учнівської молоді. Діти дізналися про правила харчування та здоровий спосіб життя. Присутні, граючи в ігри «Здрастуй», «Упізнай-но» (гра-пазл), «Спортивна», «Загадкова», «Корисне – шкідливе», «Вітамінка», «Меню здорової людини» дізналися багато цікавого і корисного про здоров’я, переглянули мультфільми та відеоролики про здоровий спосіб життя. Під енергійну музику виконували фізичні вправи та грали в рухливі ігри з м’ячем.

 

11 квітня – у Павлоградській центральній бібліотеці ім. Г.П. Світличної Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) проведено арт-терапію «Трансформаційне малювання у профілактиці емоційного вигоряння» для мешканців громади. Присутні говорили про шляхи профілактики та подолання емоційного вигорання і стресу, обговорили засоби саморегуляції свого емоційного стану, ознайомились із новими техніками зняття емоційної напруги та відновлення.

 

12 квітня – у КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) проведено майстер-клас «Великодні дива». Дорослі та діти взяли активну участь у великодніх іграх. Для користувачів була оформлена святкова фотозона, презентована працівниками Вільненського сільського Будинку Культури та книгозбірні. Молодь долучилися до виготовлення вдома великодньої атрибутики та приносила її до бібліотеки, із задоволенням фотографуючись з нею у фотозоні.

 

12 квітня – у Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) запросили дітей внутрішньо переміщених осіб і з багатодітних родин для знайомства з великодніми українськими традиціями. Діти мали можливість власноруч приготувати запашні смаколики. Представники Благодійного фонду «Карітас» провели для дітей кулінарний майстер-клас «Солодкий будиночок». Вдячні батьки написали у вайбері: «Дякуємо за чудовий захід, діти одержали таке задоволення!».

 

12 квітня – у Центральній публічній бібліотеці «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» відбулась зустріч з психологом «В гармонії з собою» в межах проєкту «Світоглядно-релаксаційна палітра «Фенікс» для працівників міської ради Перещепинської ТГ. У даному тренінговому занятті його учасники змогли посилити позитивний образ власної особистості, знайти в собі ресурси для того, щоб діяти.

 

12 квітня – у КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбувся правовий колаж «Абітурієнту-2023 на допомогу: питання – відповіді» для членів молодіжного клубу «Пульс». Завідувачка Софіївського бюро правової допомоги Валентина Ющук надала учасникам заходу безплатні консультації з освітніх питань. Молодь мала можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Абітурієнту-2023».

 

12 квітня – до Павлоградської Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) на великодній майстер-клас «Кольорова писанка» завітала мобільна мультидисциплінарна команда з КЗ «Павлоградський міський територіальний центр». Відвідувачі знайомились з Великодніми традиціями українців, виготовили власними руками кольорову писанку. Все це вдалося здійснити завдяки реалізації соціально-культурного проєкту «Бібліотека – місце добра та допомоги» та за фінансової підтримки міста Ставангер у Норвегії. Присутні створили патріотичні писанки для наших захисників. Захід відбувся у співпраці з Павлоградською міською організацією «Товариство Червоного Хреста».

 

12 квітня – у бібліотеці-філії № 2 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Криворізький район) для мешканців громади представлена виставка-інформація «Всі ми різні, але всі ми рівні» в межах реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю. Мета заходу: привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності та добробуту, нагадати про прояв турботи і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

 

12 квітня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) для мешканців громади проведена пізнавальна лекція «Людина, яка змогла стати вільною» з циклу «Щоб пам’ятали». Зустріч організована і проведена співробітниками Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського з нагоди 105-річчя від дня народження українського письменника Олеся Гончара. Науковий співробітник Лариса Гаврюшина провела глядачів життєвим шляхом автора романів «Прапороносці», «Тронка» та «Собор», цитувала листи, спогади родичів і щоденники Олеся Терентійовича, щоб занурити присутніх у письменницькі будні ХХ століття.

 

12 квітня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) презентована мешканцям громади народознавча виставка-інсталяція «Пасха Христова – дар нового життя». Народознавчі джерела видань знайомлять з історією, звичаями, традиціями та символами святкування Великодня. На виставці можна ознайомитися з добіркою вишуканих Великодніх рецептів паски, поради про укладання великоднього кошика, фарбування яєць. Увазі відвідувачів представлені різні зразки писанок.

 

12 квітня – працівники бібліотеки-філіалу № 9 КЗ «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) для онлайн-користувачів провели засідання розмовного клубу «Спілкуємось українською!» у ZOOM-конференції. Зустріч організована з метою привернути увагу до унікальності української мови, її мелодійності та багатства, народним традиціям святкування Великодня. Доповненням і закріпленням мети спільної розмови було влучне використання відповідних слайдів і відео, які підкреслили красу української мови.

 

13 квітня – у КЗК «Широківська публічна бібліотека» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) проведено п’яте засідання розмовного клубу «Скажи мені українською». Господиня клубу Катерина Садиченко підготувала для присутніх пізнавальний матеріал про пам’ять, її можливості та рекорди, запропонувала пограти в цікаві ігри для тренування пам’яті. Модераторка Катерина Гончаренко ознайомила членів клубу з новим правописом складних іменників. Цікавими були і практичні заняття для закріплення нового матеріалу.

 

13 квітня – фахівці Богданівської сільської бібліотеки Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) взяли участь під час другої відкритої розмови «Російська та російськомовна література у публічних бібліотеках України. Рік війни. Куди рухаємося? Що змінилося? Що потребує змін?». Модераторкою заходу стала Вероніка Селега, співзасновниця ГО «Бібліотека майбутнього». Організатори: ВГО Українська бібліотечна, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Бібліотека Майбутнього.

 

14 квітня – у КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) відбулась онлайн-презентація проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні». Захід став складовою частиною Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Під час проведення онлайн-презентації працівники бібліотеки ознайомили з напрямками діяльності та можливостями проєкту для залучення громадян до розв'язання питань місцевого значення, покращення згуртованості жителів, молодіжної роботи, а також розбудови спроможностей місцевих громадських організацій та ініціативних груп.

 

14 квітня – у КЗ «Тернівська міська бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) для юних користувачів представлено фольклорне розмаїття «Нам дзвони дзвонять Великодні». Метою заходу стало ознайомлення користувачів зі звичаями, традиціями і обрядами святкування Великодня, сприяння відродженню звичаїв та обрядів нашого народу.

 

14 квітня – завідувачка Запорізької сільської бібліотеки КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) разом із завідувачкою Запорізької філії Софіївського Центру Культури та Дозвілля провели Годину цікавих повідомлень «Магія Великодня» для учнівської молоді. Ведучі заходу розповіли дітям про історію свята, про його традиції та звичаї у різних народів світу.

 

15 квітня – бібліотекарка Новопетрівської сільської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) провела народознавчий дайджест «Великдень – свято Воскресіння» для юних користувачів. Працівники Магдалинівської публічної бібліотеки збирали великодні кошики, випікали паски та різні смаколики, щоб підтримати наших захисників.

 

17 квітня – у Кисличуватській сільській бібліотеці-філії КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) відбувся Великодній майстер-клас «Писанка – оберіг для українського воїна». Присутні виготовляли обереги-писанки для воїнів зі спеціально придбаних дерев’яних макетів.

 

17 квітня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відновилися очні заняття з цифрової грамотності для людей поважного віку за бібліотечно-цільовим проєктом «Смартфон для всіх». Захід мав на меті допомогти розвитку здатності у користувачів безпечно й ефективно використовувати сучасні цифрові технології в навчанні, в роботі та особистісному розвитку, скористатися багатьма перевагами сучасних технологій.

 

17 квітня – працівники КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради взяли участь у регіональному соціокультурному бібліотечному проєкті-2023 «Краєзнавчий календар: визначні особистості і події» – онлайн-зустріч «Віктор Федорович Корж. Слово про поета». Про його життєвий і творчий шлях змістовно цікаво розповів письменник-краєзнавець, заслужений журналіст України Микола Чабан. Відзначаючи ювілейні дати місцевих письменників, при бібліотеці оформлена літературна виставка-побачення «Письменник святкує ювілей», один з розділів якої присвячений Віктору Коржу, а доповненням виставки є міні-брошура «Віктор Корж – 85».

 

17 квітня – у Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) відбулась онлайн-зустріч з Іриною Мацко «Кам'янське-Варшава». Українська письменниця Ірина Мацко розповіла про себе та літературну діяльність. Говорили про казкотерапію для дітей і бібліотерапію для дорослих.

 

19 квітня – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулася презентація сучасної української літератури, яку отримав Центр підтримки бахмутян у місті Жовті Води. У Бібліомайстерні двічі на місяць проводяться безкоштовні заходи для бахмутчян і їхніх дітей. Видання для дітей різного віку отримані в межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу».

 

19 квітня – КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) увійшла до списку переможців бібліотечного конкурсу «Книжкових грантів». Це є благодійний проєкт Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів допомоги українським бібліотекам у відновленні й оновленні їхніх фондів за рахунок донатів, які надаються американськими та канадійськими донаторами. Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів у партнерстві з Благодійним фондом «Бібліотечна Країна», за участі Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, Національної бібліотеки України для дітей і Державної бібліотеки України для юнацтва у межах проєкту «Книжкові гранти» з 975 поданих заяв обрали 30 публічних бібліотек України, які отримають книжки українських видавців 2021–2023 років видання на суму у 30 000 гривень кожна.

 

19 квітня – до Нікопольської Центральної бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» (Нікопольський район) надійшли книги від Українського Інституту книги та Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів за підтримки Благодійного фонду «Бібліотечна країна». В межах книжкового гранту, організованого з метою поповнення фондів публічних бібліотек, оголошено тридцять бібліотек, які отримають книги на суму понад 30 тис. грн.

 

20 квітня – директор КЗК «Жовтоводська ЦБС» Алла Воленко брала участь у тренінгу «Територія безпеки: інтеграція захисту та гуманітарні стандарти в системі цивільного захисту громади». Тренінг, організований БФ «Право на захист» у межах проєкту «Посилення цивільного захисту та готовності до ескалації в Україні», спрямований на підвищення загальної готовності громад, органів соціального захисту, соціальних інституцій до реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру та надзвичайні ситуації, пов’язані з військовими діями.

 

20 квітня – бібліотекарі Павлоградської Центральної міської бібліотеки КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) провели благодійну акцію зі збору канцтоварів для дітей ВПО «Подаруй дитині посмішку». Завдяки щедрим серцям благодійників громади зібрали чимало наборів кольорових олівців, альбомів для малювання, зошитів та іншого шкільного приладдя для дітей, які через війну змушені змінити місце проживання. У модульному містечку провели з дітьми ігротеку та передали їм канцтовари, зібрані впродовж благодійної акції.

 

20 квітня – працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) презентували мешканцям громади старт проєкту «Третій вік: життя без громади» за підтримки Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Навчання комп’ютерної грамотності людей старшого віку проводиться за погодженим з учнями графіку в невеликих групах для зручного засвоєння інформації та відпрацювання практичних навичок.

 

20 квітня – бібліотечні працівники КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) взяли участь у загальноміському заході до 5-ї річниці утворення Перещепинської ТГ «Мій рідний край». Був організований інтерактивний майданчик, на якому діти малювали, гралися, брали участь в інтелектуальних іграх.

 

20 квітня – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» відбулася творча година «Твоє слово невмируще», присвячена дню народження павлоградської поетеси Ганни Світличної за участю поетів творчого клубу «Фенікс». Мета заходу: вшанувати пам’ять поетеси, сприяти духовному розвитку користувачів.

 

21 квітня – працівники КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) отримали подяку від Всеукраїнського об‘єднання учасників бойових дій і волонтерів за оцінку волонтерської діяльності бібліотекарів Солонянської громади задля підтримки захисників України.

 

21 квітня – працівники КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) продовжують обслуговувати вимушено переміщених осіб. На базі мейкер-простору запрацювала «Швейна майстерня». Фахова швачка безоплатно надає якісні послуги дрібного ремонту одягу, підгонки речей за розміром, для внутрішньо-переміщених осіб. На сьогодні ця послуга стала однією з найпопулярніших нових послуг бібліотеки, обладнана швейною машиною, праскою з парогенератором і дечим для шиття. В бібліотеці працює інформаційно-комунікативний простір, який надає допомогу ВПО, зокрема, доступ до Інтернету, послуги коворкінгу для роботи, навчання, спілкування та дозвілля, всебічну інформаційну підтримку, допомогу в оформленні, скануванні, ксерокопіюванні документів, у навчанні користування комп’ютером, Інтернетом, смартфоном.

 

22 квітня – працівники Бібліотеки української діаспори ім. сенатораДжонаМаккейна, Бібліотеки на Козака Мамая КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) підготували розповідь про книгу першого у США українського книгаря та видавця, відомого організатора української музичної діяльності в еміграції, громадського діяча Мирона Сурмача «Історія моєї Сурми». В межах роботи проєкту «Історіяоднієїкниги» фахівці представили віртуальну виставку з музичним перформансом «Квітка Цісик: українська легенда за океаном». Виставка присвячена 70-й річниці від дня народження американської співачки українського походження і створена на основі матеріалів, наданих львівським Музеєм Квітки Цісик. Учні Дніпровської музичної школи № 19 підготували музичний перфоманс за піснями співачки.

 

22 квітня – у КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) зібралися активісти Центру Дитячої Ініціативи Петропавлівського Ліцею № 2 з нагоди Міжнародного дня Землі. Учні провели дебати, під час яких вирішували ситуаційні завдання. Екоактивісти підготували матеріали для дебатів. Працівники бібліотеки підготували виставку-інсталяцію «Земля прекрасне місце, за яке треба боротися».

 

23 квітня – методико-бібліографічний відділ Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) започаткував нову рубрику сайту КЗК «Жовтоводська ЦБС» з навчальними подкастами з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права. Першим було опубліковано подкаст «Історія виникнення книги».

 

23 квітня – у КЗ «Першотравенська міська бібліотека» Першотравенської міської ТГ (Синельниківський район) проведено огляд літератури «Одвічний поклик лебединої зграї» з нагоди 100-річчя від дня народження В. Земляка. В українській літературі середини ХХ ст. творчість письменника стала одним із найпомітніших явищ. Письменник збагатив українську і світову літературу значним і цінним набутком. Його твори надруковані величезними тиражами в Україні та у перекладах іншими мовами.

 

24 квітня – у КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся черговий культурно просвітницький захід для дітей внутрішньо переміщених осіб «В моєму серці Україна». Акція прохводиться під патронатом Людмили Верболоз, депутата Солонянської селищної ради в межах постійної акції «Всі діти наші». Програма заходу була цікавою та насиченою. Діти активно брали участь у вікторині з історії України, її державних символів, народних традицій тощо, грали в гру «Так – Ні» за темою «Що любить книжка?». Родзинкою свята стало караоке «Є у нас одна родина – наша рідна Батьківщина». Діти виконували сучасні та народні українські пісні.

 

24 квітня – працівники бібліотеки-філіалу№ 25 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) презентували Мистецький портрет Володимира Кравченка «З глибин духовного джерела» до Всесвітнього дня творчості. Фахівці створили відеофільм про Володимира Миколайовича Кравченка, відомого криворізького художника, автора багатьох мальовничих полотен, різьблених по дереву робіт. Творчість його пов’язана з життям рідного краю, його історією, звичаями, традиціями. Відеофільм викладено на сторінку бібліотеки у Facebook.

 

25 квітня – завідувачка Бібліотеки-філії с. Балівка КЗ «Слобожанський Центр культурних послуг» Слобожанської селищної ради провела для юних користувачів серію майстер-класів «Великодній кошик». Кожне заняття у межах цієї серії спрямоване на створення власного великоднього кошика. Діти навчилися різним технікам рукоділля, таким як вишивка, плетіння, лозоплетіння, розпис яєць та інші. Кожна із зустрічей сприяла збереженню українських традицій та вихованню любові до народного мистецтва серед молодого покоління.

 

25 квітня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулась зустріч з учнівською молоддю за темою профорієнтації. Організатори заходу допомогли учням Царичанського ліцею діагностувати свої індивідуальні професійні схильності. Під час заходу практикували: мотиваційні сфери; визначення особистісних якостей; інтелектуальних здібностей. Зустріч провели фахівці чеської гуманітарної організації «Людина в біді» @PeopleinNeedUkraine за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.

 

26 квітня – провідний методист Ольга Семенко Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської сільської ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) взяла участь в ХХ квітневій школі методистів «Методична робота в умовах викликів сучасності: професійний діалог у колі однодумців». Учасники школи прослухали консультаційні поради фахівців «Безбар’єрність у бібліотеці». Долучились до онлайн-зустрічі «Сучасна українська письменниця Дара Корній». Поринули у світ музики та мистецтва на «Переможній Бібліокухні». З інтересом познайомились з досвідом роботи бібліотек Полтавщини та нашої області.

 

26 квітня  працівники КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради  (Кам’янський район) взяли участь в ХХ обласній онлайн квітневій школі «Методична робота в умовах викликів сучасності: професійний діалог у колі однодумців».

 

26 квітня – працівники КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь у XX обласній онлайн квітневій школі методиста-2023 «Методична робота в умовах викликів сучасності: професійний діалог у колі однодумців». У перший день заходу відбулася зустріч поколінь: 20 років на методичній ниві. Працівники Петропавлівської бібліотеки долучилися до цієї події та спілкувалися з колежанкою, методистом із великим бібліотечним досвідом Валентиною Вікторівною Ляхімець.

 

26 квітня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) проведено урок-реквієм «Довгий слід трагедії» для учнівської молоді до 37-ї річниці до Дня Чорнобильської трагедії. Учні переглянули фільм «Чорнобильська зона», прослухали вірші місцевих поетів, ознайомилися з книжковою виставкою «Чорнобиль біль України, її незагоєна рана».

 

26 квітня – у філії Варварівської бібліотеки Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської сільської ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) з нагоди відзначення річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС проведено інформаційну вітрину «Той квітень не забудеться ніколи». Повідомлення доповнювались художніми поезіями чорнобильської тематики. Представлено літературу художньо-інформаційної виставки «Попіл Чорнобиля в наших серцях».

 

26 квітня – методист КЗК «Широківська публічна бібліотека» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) на платформі ZOOM стала учасницею ювілейної ХХ обласної квітневої школи методиста «Методична робота в умовах викликів сучасності: професійний діалог у колі однодумців». Учасники обговорили нові виклики сьогодення та розповіли колегам про адаптацію бібліотечних установ до потреб воєнного часу. Фахівці обласних бібліотек надали консультації стосовно безбар’єрності та методичні рекомендації до реалізації актуальних регіональних проєктів. Методист Тетяна Ільчишина у виступі «Широківська публічна бібліотека: Крокуючи в ногу з часом – «Мова об’єднує» представила діяльність бібліотечної спільноти Широківської громади та розповіла про реалізацію креативного соціокультурного проєкту «Лагідна українізація» по-бібліотечному».

 

26 квітня – провідна методистка СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) Людмила Коваленко взяла участь у XX обласній квітневій школі методиста-2023 «Методична робота в умовах викликів сучасності: професійний діалог у колі однодумців». Вона взяла участь в обговоренні теми «Публічна бібліотека територіальної громади: нові виклики сьогодення, адаптація до потреб воєнного часу». До методистів Дніпропетровщини долучилися керівники та методисти публічних бібліотек ТГ Полтавської області та провели спільний марафон бібліотечних практик «Публічні бібліотеки з вірою у Перемогу: тримаємо стрій». З презентацією «Межівська центральна публічна бібліотека: культурно-гуманітарне партнерство та інформаційна підтримка мешканців громади» виступила Людмила Коваленко.

 

27 квітня – у Прядівській філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся квест «У пошуках скарбів Великоднього кролика». Учасники заходу брали участь у майстер-класах, квестах, малювали писанки на асфальті.

 

27 квітня – працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) розпочали другий блок навчання-перегляду освітнього серіалу «Базові цифрові навички» з містянами на державній онлайн-платформі «Дія. Освіта». Підготовлено перелік серіалів, котрі стануть у пригоді в подальшому навчанні. Учасники отримали електронні сертифікати про проходження онлайн-навчання.

 

28 квітня – у філії № 6 КЗ «Нікопольська міська ЦБС» (Нікопольський район) проведено інтелектуально-розвивальну гру «Румікуб» з нагоди Міжнародного дня настільних ігор. Юні користувачі отримали велике інтелектуальне задоволення, зібравшись на змагання офлайн.

 

28 квітня – працівники КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) провели бібліотечний флешмоб «Солонянщина читає». Фахівці представили презентацію творчості видатної української поетеси та громадської діячки Ліни Костенко. Присутні декламували улюблені уривки з її творів, обговорювали життєвий і творчий шлях поетки. Учасниця заходу Альона Головченко захищала дипломну роботу з творчості поетів шістдесятників, тож розповіла багато цікавого про тогочасні виклики для українських письменників.

 

30 квітня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбувся літературний десант «Місце зустрічі – бібліотека» для членів поетичного об’єднання «Майстер слова» за участі місцевих поетів з творчого об’єднання «Вільна ліра». Учасники декламували свої твори, дискутували про майстерність писати вірші, обмінювалися порадами й ідеями.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека