Грудень


3 грудня – працівники КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) звітували про передачу необхідних речей на фронт, на донецький напрямок. Передано грілки, засоби гігієни, шкарпетки, автопасту та інше. Бібліотекарі висловили щиру подяку нашим військовим.

#кожен_робить_те_що_в_його_силах


3 грудня – працівники КЗК «Публічна бібліотека» та філій Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) взяли участь в онлайн-нараді з питань планування роботи бібліотек області на 2025 рік, яку організували фахівці КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія».



 

3 грудня – директорка Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) Світлана Лобунько взяла участь в обласній нараді керівників публічних бібліотек міських, селищних і сільських територіальних громад області «Основні напрями планування роботи публічних бібліотек області на 2025 рік». Фахівці закладу одержали корисні консультації, почули огляд та підсумки регіональних проєктів і конкурсів, визначились з основними напрямами роботи у 2025 році.

 


5 грудня – завідувачка Кільченської сільської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Самарівський район) разом із працівниками Кільченського ліцею з нагоди Міжнародного дня волонтера привітала всіх причетних до цієї шляхетної діяльності.

Жителі громади активно включилися в волонтерський рух із початком війни на Сході. Жінки готують смаколики, виготовляють окопні свічки, плетуть маскувальні сітки.



5 грудня – у краєзнавчому секторі комунального закладу «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (Кам’янський район) за підтримки Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області проведена презентація експозиції «Зенітний фронт. Мистецтво оборони». У заході взяли участь незламні воїни-зенітники, котрі мужньо захищають Вільногірську міську територіальну громаду.

 

Захід відбувся у форматі відкритого діалогу. Під час розмови воїни поділилися своїми життєвими історіями, думками та побажаннями. Звучали слова, сповнені сумом і болем, про допомогу волонтерів, братерство та єдність, що викликало співчуття та захоплення у слухачів. А подяка від воїнів за підтримку стала поштовхом для ще більшої підтримки воїнів ЗСУ у цій боротьбі.



5 грудня – у Новогригорівській бібліотеці Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) проведено естафету людяності «Ті, хто ніколи не проходить повз біду» з нагоди Дня волонтера. Під час заходу присутнім надано інформацію про те, що таке волонтерство, чим займаються учасники цього руху. Прозвучала розповідь про роботу волонтерського осередку громади.

 

5 грудня – працівники бібліотеки-філії для дітей № 1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) для онлайн-користувачів представиливідеопривітання «Українські волонтери – янголи добра»до Міжнародного дня волонтерів. Відеоробота створена з метою привернення уваги онлайн-користувачів до важливості роз’яснювальної роботи в діяльності волонтерів під час війни.


5 грудня – в бібліотеці-філії для дітей № 1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГз метою сприяння патріотичному вихованню користувачів, пробудження національної самосвідомості, виховання патріотичнихпочуттів до країнипрезентовано патріотичну експозицію «На варті нашої безпеки»», до Дня Збройних сил України.

Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. У цей день ми згадуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.



5 грудня – у відділі обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) проведено інформаційну годину «Люди доброї волі», організовану спільно з Криворізьким міським історико-краєзнавчим музеєм і присвячену Міжнародному дню волонтера. Про історію і значення цього свята розповіла працівниця бібліотеки Карина Міщенко. Наукова співробітниця музею, краєзнавиця Ніна Вінтоняк познайомила присутніх з історією волонтерського руху в Україні, зазначила важливість волонтерської допомоги у забезпеченні бійців,проілюструвала розповідь відео-презентацією.

Серед волонтерів Кривого Рогу ім’я Дениса Дубова знають багато криворіжців. Відомий криворізький велосипедист, засновник і організатор громадської організації «Ukrainianbikefamily» розповів про свою волонтерську діяльність: виробництво димових шашок «Залізна сотня» з початку повномасштабної війни, розробку креслень військових багі, координацію центру тактичної медицини. «Або ти вступаєш в ЗСУ, або щось робиш для ЗСУ» – такий девіз воєнного часу обрав для себе Денис Дубов. З початку війни своєю волонтерською діяльністю зробив чималий внесок в перемогу.Сьогодні, коли йде війна, волонтерська діяльність особливо важлива для майбутнього нашої держави.



5 грудня – з перших днів війни працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) працюють на волонтерському фронті. Бібліотекарі долучаються до плетіння маскувальних сіток, участі у благодійних заходах громади на підтримку Збройних Сил України. Міжнародний день волонтера – ще один привід нагадати, що волонтери – це люди, які діють не заради винагороди, а заради добра. Їхні вчинки змінюють світ, показуючи, що навіть одна людина може створити значущі зміни, а кожна добра справа наближає нашу перемогу.



5 грудня – працівники бібліотеки села Балівка філії КЗ «Слобожанський ЦКП» Слобожанської селищної ради (Дніпровський район) взяли участь в організації та проведені святанапередодні Дня Святого Миколая біля головної ялинки села. Вони підготували та провели з маленькими мешканцями громади казковий квест «Дорогою добрих вчинків». Квест розпочався з веселих руханок, які зігріли малечу та подарували гарний настрій. Далі на кожній зупинці на дітей чекали загадки та завдання «добрих вчинків».


 

5 грудня – у КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» відбувся черговий захід проєкту «Ділимося хлібом» за підтримки Центру громадської активності Західного Донбасу з нагоди Міжнародного дня волонтера. Були зібрані волонтери Петропавлівської громади на чолі з в.о. селищного голови Ларисою Замурою. Спечені булочки були відвезені хлопцям на передову.

5 грудня – у КЗ «Публічна бібліотека» Марганецької міської ради Марганецької міської ТГ (Нікопольський район) відбулося перше засідання розмовного клубу з української мови «Говоримо українською». Відкрила засідання виконувачка обов’язки директора КЗ» Публічна бібліотека» Олена Рак. У заході взяла участь начальниця відділу молоді, культури та спорту Оксана Бондаренко, яка була організатором створення цього розмовного клубу. Перше засідання провела викладачка української мови, заступниця директора ліцею № 10 Оксана Миколаївна Яковенко. На засіданні були присутні поети, журналісти, читачі бібліотеки та просто зацікавлені громадяни міста. Наприкінці зустрічі присутні висловлювали свої побажання про групові дискусії, проведення мовних ігор і квестів, конкурсів і вікторин.

5 грудня – працівники відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) підготували та провели для широкого кола читачів прем’єру виставки військової слави «Ви – сила і мужність, Ви – захист Вкраїни!» з нагоди Дня Збройних Сил України. Протягом заходу бібліотекарі розповіли про історію формування, структуру Збройних Сил України та етапи становлення української армії. Усі присутні ознайомились з бойовими подвигами українських військовослужбовців, дізналися про шлях армії у воєнні роки та в мирні часи.




5 грудня – Публічна бібліотека Новомосковської міської ТГ (Самарівський район), реалізуючи Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, отримала апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплексіз синтезом мови. Цей сучасний комплекс, придбаний за кошти міського бюджету, включає ноутбук зі спеціальною програмою мовного доступу до екрану NVDA та гарнітуру. Завдяки цьому програмному забезпеченню люди із порушеннями зору зможуть повноцінно використовувати комп’ютер, працювати з текстами та серфити в Інтернеті без додаткових витрат на дорогі спеціалізовані програми.


 

6 грудня – працівники КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) для дітей гімназії «Родина» провели свято «Диво приходить грудневої ночі». Затамувавши подих, діти слухали легенди та перекази про Миколая, знаходили відповіді на загадки, співали новорічні пісні та подивилися лялькове театралізоване дійство. Не забарився і святий Миколай, який приніс чудові подарунки від колишньої читачки бібліотеки Олени Сущ, яка зараз мешкає у Фінляндії.

У Левенцівській бібліотеці-філії відбулася зимова подорож до Миколая «Йде святий Миколай, ти добром його стрічай», яку бібліотекарка провела разом із працівниками сільського клубу. Діти писали листи до святого Миколая, познайомилися з історією свята, ділилися своїми добрими справами.

Завідувачка Керносівської бібліотеки-філії завітала до вихованців дитячого садочка «Сонечко» разом із юними акторами клубу «Котигорошко», які показали малечі повчальну історію «Чарівна торбинка святого Миколая».



6 грудня – у бібліотеці-філіалі № 11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) проведено розважальну програму «Розкажу Миколаю, про що я читаю» для маленьких читайликів із Консультативно-координаційного центру підтримки ВПО Бахмутського району «Бахмутський район єднає» у м. Кривий Ріг. Щоб зробити цей день особливим, цікавішим і творчим для дітлахів організовані ігрові та розважальні програми. Маленькі читачі отримали багато позитивних емоцій граючи, танцюючи, беручи участь у різноманітних конкурсах.




6 грудня – у Центральній бібліотеці КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) мешканці міста ознайомилися з тематичною виставкою «Служіння заради Миру!». Фахівці бібліотеки-філії №№ 2, 9 привітали всіх воїнів віршованими віртуальними листівками. Це, насамперед, свято на честь тих, хто нині захищає чи захищав нашу країну від ворогів, хто піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави.

#День_Збройних_сил_України

https://www.facebook.com/photo/?fbid=908045108126341&set=pcb.8750889451668836

 

6 грудня – співробітниці філії«Жемчужненська бібліотека» Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) спільно з Жемчужненським сільським клубом, старостою села Тетяною Свиридюкі депутатом Олександром Осьмаком підготували для дітей пізнавальні посиденьки «Із неба в український край йде зимовий Миколай». Діти познайомилися з розгорнутою книжковою викладкою «В український любий край їде святий Миколай», власноруч виготовляли листівки, на яких писали свої побажання, фотографувалися, танцювали, вголос читали віршики для Миколая.

 

6 грудня – у Софіївській центральній бібліотеці Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відзначили День Збройних Сил України, підготувавши книжкову виставку «Щира вам дяка, наші Герої» та відео-презентацію «Сьогодні славить вся країна своїх захисників».

Уже третій рік поспіль українці відзначають День Збройних Сил в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну. Три роки ЗСУ демонструють, що здатні протистояти ворогові. Українські військові – символ незламності, мужності та честі. Хай їхня служба принесе довгоочікувану ПЕРЕМОГУ!

https://www.facebook.com/soflibr/videos/1578867426099787?locale=uk_UA



6 грудня – працівники Бібліотеки с-ща Слобожанське філії КЗ «Слобожанський ЦКП» Слобожанської селищної ради (Дніпровський район)підготували святкову годину «Скоро-скоро в рідний край завітає Миколай…» для юних користувачів. Молодь взяла участь у майстер-класах із виготовлення декоративного чобіточка, який запропонували дітлахам наповнити солодощами та гостинцями. Для цього вони мали вгадати тематичні зимові загадки та дати відповіді на питання вікторини.



6 грудня – до Дня Збройних Сил України клуб спілкування «Читацьке коло» при бібліотеці-філіалі №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) зібрав на патріотичні читання наших творчих відданих користувачів. Назва і наповнення зустрічі «Патріотизм – код нації і поклик власної душі» дали можливість закарбувати в поетичній пам'яті і виклики, і жахи, і мрії про Перемогу. Без пафосу, щиро й віддано линули вірші та пісні в Десятій бібліотеці.



7 грудня – працівники КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) долучилися до онлайн-заходу, присвяченого Всесвітньому дню української хустки, що відбувся в ДЗ «Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України». Аліса Гаркуша, наукова співробітниця відділу історії України сучасного періоду та етнографії Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького представила презентацію про українську хустку.

 

10 грудня – у бібліотеці села Орільське філії КЗ «Слобожанський ЦКД» Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) для дітей відбулася ситуативна гра «Я маю право, ти маєш право» з нагоди Міжнародного дня права людини. Мета заходу: ознайомити дітей з основними правами та обов’язками, документами, в яких прописані права дітей, діями, в разі їх порушення.


 

 

10 грудня – на базі Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район)для всіх бібліотечних працівників відбулася нарада щодо звітності за 2024 рік і планування роботи на 2025 рік. На нараді директорка Юр’ївської публічної бібліотеки Світлана Лобунько ознайомила з основними напрямами роботи, календарем знаменних і пам’ятних дат, графіком здачі звіту про роботу бібліотек на 2025 рік, розрахунком робочого часу на основні процеси тощо.

 

10 грудня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулася презентація унікальної книжкової колекції п’ятої хвилі благодійно-просвітницького проєкту «Книжкова навала».

Цінну підбірку сучасних книжок привезла українська військовослужбовиця, генерал-майор СБУ (2020), ексміністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Саме завдяки її особистому залученню та пошуку партнерів проєкт «Книжкова навала» продовжує наповнювати українські бібліотеки якісною літературою. Універсальний комплект зі 100 книг значно збагатить книжковий фонд бібліотеки і дозволить читачам відкрити для себе нові горизонти української літератури. Під час візиту до Петриківщини шановна гостя мала змогу ознайомитися з найкращими соціальними просторами нашої громади, де кожен може відчути себе частиною великої петриківської родини.



11 грудня – у Топчинській сільській бібліотеці-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Самарівський район) для мешканців громади представлено інформаційне повідомлення «Спротив російській окупації Криму – як це було 10 років тому». Присутні на заході обговорили хронологію подій окупації Криму, згадали події, як на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців і представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світові про цілісність України.



12 грудня – бібліотекар з питань автоматизації, інформаційного забезпечення бібліотечних процесів та євроінтеграції Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) взяла участь в обговоренні результатів моніторингу проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» на платформі ZOOM. Робота проводиться за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.



12 грудня – на базі КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради (Кам’янський район) відбулася нарада бібліотечних працівників Криничанської селищної ТГ. Розглядали планування роботи бібліотечних закладів на наступний 2025 рік.Визначили пріоритети, мету та завдання, наголосили на активній участі в проєктах, конкурсах, соціологічних дослідженнях, акціях та інших заходах Всеукраїнського, обласного значення та на місцевому рівні.

У відділі обслуговування КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» працівники філій познайомилися із творами письменників, які передбачені для читання за регіональним проєктом–2025 «Письменники короновані словом».

Кожний працівник філії активно включився в роботу наради, мав можливість висловити свою думку щодо планів на 2025 рік.

  

12 грудня – працівниця Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) координаторкаХабу цифрової освіти Олена Куліш долучилася до онлайн-зустрічі з обговорення результатів моніторингу проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія».

#cyfra_library#Українськабібліотечнаасоціація#діяосвіта#ШвеціяSverige

UNDP Ukraine / ПРООН в Україні #Юрївська_публічна_бібліотека

 

12 грудня – у КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ради (Дніпровський район) у межах співпраці з благодійною організацією «Карітас» запроєктом «Мобільний простір дружній до дитини у сільських громадах Камʼянського району» відбулось психологічне заняття «Інтуїція». Присутні вчилися вмінню логічно та критично мислити, аналізувати проблеми та раціонально вирішувати їх. Тренери вчили дітей розвитку уяви засобом розвитку у кожного творчості, фантазії, інтуїції, надзвичайно актуального способу подолання кризи через актуалізацію ментальних здібностей.




12 грудня – у читальному залі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Самарівський район) відбулася презентація благодійно-просвітницької акції «Книжкова навала». Це благодійно-просвітницький проєкт, який із 2015 року реалізує Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив») спільно з Національним військово-історичним музеєм України. Презентацію модерувала Юлія Лапутіна– українська військовослужбовиця, контррозвідниця, спецпризначенка, кандидатка психологічних наук, генерал-майор СБУ (2020), міністерка у справах ветеранів України (2020–2024). Її виступ – це мікс історій про створення акції, емоційних розповідей про книги й особисті враження. Особливі слова подяки висловив міський голова Сергій Рєзнік. Він наголосив, що такий щедрий подарунок – це не просто книги, а можливість формувати суспільство читачівй популяризувати найкращі зразки української та перекладної літератури.



12 грудня – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) відбувся психологічний тренінг від фахівців Міжнародного благодійного фонду «Відродження загальнолюдських цінностей» за темою«Відновлення та стійкість». Присутні отримали слушні поради, як підтримати своє ментальне здоров’я та мали практику дихальних вправ.

 

 

13 грудня – бібліотекарі разом із активними юними відвідувачами Томаківської центральної бібліотеки КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) провели вуличну акцію «Чашка наповнена щастям» – зігріли запашним, гарячим чаєм та порадували побажаннями напередодні Міжнародного дня чаю томаківчані гостей селища.




14 грудня – у КЗ «Першотравенська міська бібліотека» Першотравенської міської ТГ (Синельниківський район) бібліотекарі підготували та провели для юних користувачів прем’єру книги В. Кирилова «Балет. Першій пірует Стефанії». Були запропоновані книги для читання.

 

14 грудня – бібліотекарі КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) Ганна Бовдуйі Лариса Данилюк стали переможцями поетичного марафону «Нескорені». Участь у проєкті взяли відомі криворіжці– артисти, спортсмени, громадські діячі та інші. Цьогоріч до конкурсу доєднались автори з усієї України і навіть зі США. Експертна рада відібрала 15 кращих творів з понад 150 поданих на конкурс. Переможці отримали почесні дипломи та подарунки. Це є спільний проєкт ГО «Міська асоціація ART-культура» і телеканалу «Рудана», який ідею творчого конкурсу втілив у цикл екранізованих читань творів-переможців.



16 грудня – бібліотекарі КЗ «Нікопольська міська ЦБС» (Нікопольський район) відзвітували про благодійний збір та закупівлю всього необхідного на фронт: «Хлопці на Запорізькому напрямку вже отримали від нас маскувальні сітки. Щиро вдячні нам, а ми їм!» Сьогодні зранку відправили на Курський напрямок посилку для наших військових: сухі душі, хімічні грілки, теплі шкарпетки, гігієну, солодощі, мед та інше. Та окремо подякували людям, які долучилися до наших благодійних зборів і разом з нашим колективом допомагають армії. Це наші читачі та небайдужі мешканці міста: родина Гриценко, родина Літовка, майстриня Ольга Матвєєва (яка робить неймовірні прикраси з бісеру, а виручені кошти передає на ЗСУ), Сергій Стовба та Євген Скриль за екологічно чистий, домашній мед.

#кожен_робить_те_що_в_його_силах

https://www.facebook.com/photo?fbid=9199982050066278&set=pcb.8807605169330597

 

16 грудня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) у Молодіжному просторі команда ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» спільно з активною молоддю організувала «Молодіжний діалог». Захід став платформою для обговорення стану молодіжної політики громади, перезавантаження молодіжної ради та створення дорожньої карти для посилення молодіжної участі. Наталя Ключенкова, начальниця відділу освіти, молоді та спорту, наголосила на важливості діалогу з молоддю та розповіла про ефективні шляхи взаємодії молоді та влади. 



18 грудня – у бібліотеці-філії для дітей № 1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) проведено творчу майстерню HANDMADE«Серце перемоги»як частину проєкту «Титани.UA». Захід спрямований на прищеплення почуттів патріотизму, поваги та вдячності нашим захисникам; розвиток творчості, фантазії, уяви та дрібної моторики.Діти з великою відповідальністю підійшли до створення патріотичних сердець.


15 грудня – у КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район)під час проведення майстер-класів юні майстри створювали унікальні вироби: янгола із бісеру – ніжну і тендітну прикрасу, яка стане оберегом на святковій ялинці. Яскраві барви, блискітки та сміливі ідеї перетворили прості кульки на новорічні прикраси. «Прикраса з сіна» – незвичайний і креативний майстер-клас, де діти навчилися працювати з природними матеріалами, створюючи екологічні та чарівні прикраси для ялинки.



17 грудня – працівники молодіжного центру «FocusHub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район)взяли участь у телемості між осередками Західного Донбасу. Його учасниками стали представники Петропавлівської громади, міст Павлограду, Ладижина, Бурштина та Зеленодольської громади. Лідери та лідерки Школи лідерства, учасники Школи блогерства, Школи SMM ділилися своїми успіхами та досвідом.




18 грудня – у бібліотеці-філіалі № 3 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулася чергова ZOOM-конференція «Газета довжиною в життя» за проєктом «Краєзнавчий екскурс». Захід присвячений 100-річчю з часу виходу першого номеру криворізької міської газети «Червоний гірник» 7 грудня 1924 року. Слухачі дізналися багато цікавої інформації про історію виникнення, становлення та життя газети протягом ста років існування, переглянули презентацію з унікальними світлинами першого номера, першої будівлі редакції, першого редактора газети. Інформацію розшукала та підготувала завідувачка бібліотеки В. Колосовська, використовуючи матеріали зі шпальт газети «Червоний гірник» за різні роки.

 


19 грудня – у КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Самарівський район) відбулася зустріч із місцевою талановитою художницею АміноюНікуліною. Вона презентувала свою виставку картин, яка стала справжнім святом для відвідувачів.

Присутні мали унікальну нагоду поринути у світ живопису. Кольоровий настрій для гостей створили Катерина Черниш та Григорій Мигур, які представили свої творчі надбання. Реалістичність, гра фарб створили атмосферу творчого натхнення. Цікаві факти про художників Магдалинівки розповів Михайло Гуйван, директор місцевого краєзнавчого музею.

Своїм поетичним талантом вразив присутніх Віктор Золоторог, що додало особливої душевності зустрічі.

Не обійшлося без Тетяни Назарьокі її майстер класу. Присутні з великим задоволенням долучилися до створення новорічних сувенірів-оберегів.

 


19 грудня – працівники Іларіонівської центральної публічної бібліотеки долучилися до щотижневого проєкту «Титани UA» на тему «Невгамовні титани». Захід був присвячений волонтерам селища Іларіонове.

На базі Дерезуватської сільської бібліотеки-філії для мешканців громади організована зустріч для мешканців громади «Невгамовні титани», присвячену волонтерам села Дерезувате. На базі Первомайської сільської бібліотеки-філії проведено вшанування «Невгамовні титани», присвяченого волонтерам селищ Первомайського та Шахтарського.



 

 

19 грудня – модераторка«Docudays UA Пектораль» Олеся Завалипіч та модераторка кіноклубу для дітей «Docudays UA Меридіан» КЗК «Петриківська публічна бібліотека» взяли участь на платформі ZOOM у семінарі «Безпека та чутливість: модерація заходів на тему сексуального насильства щодо дітей». Модератори кіноклубів взяли участь в обговоренні понять і типів сексуального насильства в Інтернеті; специфіці онлайн-насильства; допомозі дітям, які постраждали від сексуального насильства в Інтернеті. Розроблені рекомендації для проведення показів фільмів і обговорення теми сексуального онлайн-насильства; методика обговорення фільму «У сітях». Участь у заході дозволила отримати унікальний досвід, а також розширити можливості для ефективної роботі кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

 


19 грудня – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) відбулося перше засідання розмовного клубу з української мови «Джерело» (керівник клубу Ю. Селіхова). Присутні отримали інформацію з питань історії України, походження та виникнення писемності, формування і розвитку української мови. Переглянули короткий відеоряд з батьківщини Т.Г. Шевченка – с. Моренці Черкаської області, обговорили нагальні питання літературно-мистецького сьогодення та питання з історії рідного краю.

 

 

19 грудня – в юнацькому відділі Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) проведено захід-порадник «Життєвий баланс під час війни». На заході були присутні представники ГО «Егіда Центр» у партнерстві з Міжнародним Медичним Корпусом, які провели майстер-клас із арт-терапії – виготовлення новорічної прикраси. Запрошені із захопленням працювали, прикрашали свої вироби, кожен із них отримав масу позитивних емоцій. 




 

21 грудня – в читальному залі бібліотеки-філіалу № 11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) зібралися читачі з Консультативно-координаційного центру підтримки ВПО Бахмутського району «Бахмутський район єднає» у м. Кривий Ріг на добротерапію«Від серця до серця», щоб підготувати подарунки для своїх друзів і рідних. 



21 грудня – у КЗК «Зеленодольська міська бібліотека» Зеленодольської міської ТГ (Криворізький район) відбувся майстер-клас із виготовлення різдвяних віночків. Зустріч творчих людей відбуласьяк частина роботи креативного жіночого клубу «Натхнення».


 

23 грудня – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Самарівський район) за бібліотечним проєктом «Знайомтесь: Особистість» представлено презентацію яскравої зірки Приорілля. Це –завідувачкаМалокозирщинської філії КЗ Перещепинського центру культурних послуг Наталія Миколаївна Лялька. Вона – засновниця живої спадщини, співавторка першої енциклопедії «Українська гастроспадщина: традиції гостинності та культури приготування страв», переможниця обласного фестивалю творчих громад 2019 року, фіналісткя обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів 2023 року, засновниця фестивалю-ярмарку «Приорільська паляниця». Коровайні шедеври майстрині-коровайниці, знаної далеко за межами громади, є вишуканим удосконаленням, примноженням і продовженням українсько-приорільських традицій з випічки весільного короваю та інших обрядових виробів.


 

25 грудня – відбулася новорічна зустріч працівників КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ТГ (Кам’янський район) з користувачами як частина акції «Бібліотека на колесах». Фахівці порадували читачів цікавими книгами, періодичними виданнями та рецептамисмачних і бюджетних новорічних страв. Зустріч відбулася в приміщенні центрального Будинку культури з людьми похилого віку.



 

25 грудня – працівники Софіївської центральної бібліотеки Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) отримали від Благодійної організації «Благодійний фонд «Право на захист» подарунки для бібліотеки. Надавши допомогу та підтримку закладу, благодійники фонду зробили значний внесок у зміцнення її можливостей, ефективність її роботи та, як наслідок – краще обслуговування мешканців громади.



25 грудня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради (Дніпровський район) відбувся родинний захід «Єднаємося разом». Зустріч зібрала мешканців і гостей селища Царичанка у теплій атмосфері взаєморозуміння та підтримки. Учасники долучилися до майстер-класу з виготовлення новорічної іграшки, взяли участь у інтерактивних діях, поспілкуватися у дружньому колі. Захід став чудовою нагодою об’єднатися навколо спільних цінностей, відчути силу громади та відзначити важливість згуртованості.

 

 

26 грудня – у Томаківській центральній бібліотеці  КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) відбулося чергове засідання розмовного клубу «Українською говори!». Того дня воно було присвячене новорічно-різдвяній тематиці та кросворду. Олена Солошенко – філологиня, вчителька української мови та літератури, ведуча заходу підготувала чудову презентацію, родзинкою якої стало караоке – гуртове виконання щедрівки. Бібліотекарки Світлана Нахмані Анастасія Синельник підготували цікаві кросворди.



26 грудня – у краєзнавчому секторі КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради (Кам’янський район) проведена творча зустріч із художницею Іриною Неверовською«Збережемо традиції митців Вільногірська». Художниця представила свої творчі роботи. Особливе місце на експозиції картин художниці займали портрети вільногірців-воїнів Збройних Сил України. Усі роботи, які експонувалися протягом заходу, подаровані художницею краєзнавчому сектору КЗ «Міська бібліотека».

 

26 грудня – у Центральній бібліотеці КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулась виставка військово-патріотичних плакатів криворізького митця Радія Сівака. Криворізький художник Радій Миколайович Сівак в 2021 році брав участь в американському конкурсі «Дика природа» й отримав золоту премію. З 2022 року свої роботи на військово-патріотичну тематику виконує у техніці комп’ютерної графіки. Бере участь у акціях, продає свої картини та перераховує кошти на допомогу ЗСУ. Радій Миколайович – автор патріотичних пісень, на основі яких готується постановка шоу в Києві. Пісні можна знайти та прослухати в Ютубі за ключовими словами «Сяйво України».



 

30 грудня – Бібліотека-філія № 1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) представила фільм «Людмила Новошевська – талант і активна громадянська позиція», створений бібліотечними працівниками як частина проєкту «Людські перлини міста Жовті Води». Фільм про людину, наділену багатьма талантами, справжню особистість, Людмилу Геннадіївну Новошевську. Добре відома у місті журналістка, поетеса, талановита художниця, педагогиня, активна ініціаторка багатьох проєктів, яка сприяє культурному розвитку міста та залученню містян до громадської діяльності.




 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека