Апостолівський район


 
Грушівська сільська бібліотека 

 
Історія бібліотеки

Село Ленінське виникло 1953 році під час будівництва Каховської ГЕС, коли на нове місце переселили мешканців двох сіл Грушівка та Кута, територія яких стала дном водойми Дніпра. Будувалося село, а разом з низ зводилися споруди. У селі в 1958 році побудували Будинок культури і відкрили дві бібліотеки. Одна бібліотека у Будинку культури, а друга - у клубі–рибоколгоспу ім. Б. Хмельницького. Обидві бібліотеки мали фонд 15 тис 243 книги. Бібліотека обслуговувала велику кількість населення, а також середню школи і 2 восьмирічні.

Велику допомогу в розквіт сільської бібліотеки внесла Ленінська сільська рада, на чолі з головою Ніколенко С.А. Так комісія по культурно-масовій роботі у контакті з парторганізаціями, комсомольським організаціями села допомогла значного поповнення книжками фонду бібліотеки. 

До бібліотеки почали приходити діти, молодь, почитати газети, журнали, книжки. Бібліотекар з пакунком книг і брошур стала ходити в поле на тваринницькі ферми, в майстерні. Вона збирала людей, читала їм газетні та журнальні статті, уривки з художніх творів. Допомагали її активності агітпункту. Бібліотека разом з агітпунктом двічі на тиждень випускали стінну газету «Блискавка», яка пропагувала досвід передовиків, критикувала недоліки.

В 1965 році при бібліотеці створюється кімната юного читача. Школярі села залюбки приходили в бібліотеку та вибирали собі книги. Кімната юного читача стала улюбленим місцем відпочинку дітвори.

В 70-х в селі створюються пересувні бібліотеки. Вони з’явилися на тваринницькій фермі, в городній і тракторних бригадах. Зростало коло інтересів колгоспників. Крім політичної, спеціальної, сільськогосподарської літератури, вони знайомляться з науковими і художніми творами. На допомогу бібліотекарю до читання лекції і доповідей залучалась інтелігенція села: Т.Г.Зосик, А.І.Юшко, О.С.Максименко.

1975р. бібліотека була передана у підпорядкування Апостолівському районному відділові культури. При централізації бібліотек району бібліотека стала бібліотекою-філіалом №4.   

 Завідуюча бібліотекою – Катерина Іванівна Ткаченко, добре знала всіх читачів, їх прагнення, смаки. Вона добре орієнтувалась в бібліотечному фонді. Систематичне читання допомагало їй скласти списки рекомендованої і щойно присланої літератури. 

У 2002 році, після децентралізації  бібліотек району, бібліотека стала підпорядковуватися  Ленінській сільській раді. Спільно з вчителями шкіл бібліотекар проводить бібліотечно-бібліографічні заняття та екскурсії до бібліотеки.

Починаючи з квітня 2011 року завідуючою Ленінської сільської бібліотеки призначено Шитаєву Світлану Аркадіївну, яка бере за основу такі  принципи роботи, як  організація та заповнення дозвілля користувачів різних вікових категорій. 

Щороку сільська бібліотека спільно з учнями шкіл проводить конкурс малюнків присвячений різним темам: «Я малюю світ», «Село моє для мене ти єдине». У конкурсі  приймають активну участь учні початкових класів двох шкіл.

У січні 2012 року сільська бібліотека приймала участь у обласному конкурсі творчих робіт «Дніпропетровщина! Мій краю благодатний». За участь у конкурсі діти отримали грамоти.

У скрутні часи, через відсутність коштів, збіднів книжковий фонд бібліотеки. Щороку бібліотека проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Відгукнулися на цю акцію активні читачі бібліотеки: Попельнюк  К. М., Вовк Л.Д., Максим Н.А., Курочкін В. В. та багато інших. 

Сільська бібліотека спільно з працівниками Будинку культури приймає участь у масових заходах  для жителів села: проводить години поезії до свята  8 березня   «Воістину небесне і земне», до дня Європи відбулася бесіда-круїз «Наш дім - Європа». На святах були присутні учні шкіл та іноземний гість. 

Для більшого залучення користувачів бібліотека впроваджує в роботу інноваційні заходи. Дуже популярні в  бібліотеці    чаювання для жінок,  виставки малюнків та робіт  дітей села на різноманітні теми. 
Читачі бібліотеки приймають  активну участь в Всеукраїнських та обласних конкурсах.

У  2012 році сільська бібліотека приймала участь у обласному конкурсі творчих робіт «Дніпропетровщина! Мій краю благодатний», в обласній екологічній мандрівці «Вода для кожного життя». 

У цьому ж  році бібліотека брала участь у Всеукраїнському громадському обговоренні «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє», шляхом громадського опитування було досліджено інтереси різних слоїв  населення, їх захоплення.

В своїй роботі бібліотекар  проводить активні форми  популяризації  літератури: бібліотечні уроки, години поезії, індивідуальні бесіди, книжкові виставки, тематичні полички, виставки-персоналії.

 В рамках  проекту Дніпропетровщина читає О. Гончара. До 95 річчя поета бібліотека провела літературну годину.


Сучасність бібліотеки

На сьогодні робота сільської бібліотеки ставить насамперед собою основні функції  та завдання співпраця з педагогічним колективом Грушівської загальноосвітньої школи та будинком культури. Організація та заповнення дозвілля користувачів різних вікових категорії. Для дітей та молоді по національно-патріотичному вихованню бібліотеки оформляє книжкові виставки, та проводили історичні та тематичні години.

У 2015 році до 70 річчя Перемоги у Другої Світовій війні, бібліотека приймала участь у регіональному читацькому марафоні «Пам'ять – нескінчена книга» де переміг юний читач Балута Ростислав. Щороку бібліотека проводить до свята Перемоги години пам’яті з учнями школи «Дзвони пам’яті», «Ніколи знову».  

Нині книжковий фонд бібліотеки зменшується, застаріла та дублетна література списується, а нових надходжень дуже мало, тому у бібліотеці постійно діє акція для читачів «Подаруй бібліотеці книгу» та «Подаруй дитині книгу - подаруй дитині світ». Відгукнулись на акцію активні читачі бібліотеки Максим Н.Я., Омельченко Н.М., Волошко А.Ф. та учні 4 класу (класний керівник Логвиненко Н.М.). 

Для школярів у бібліотеці є куточок юного читача, де розміщено весь книжковий фонд для дітей, також оформлена книжкова виставка «Домашній репетитор», яка постійно поповнюється завдяки учням школи (хрестоматії, словники, та інші книги). Є в селі творчо обдаровані діти. В бібліотеці щороку оформлюються виставки робіт юних користувачів «Наші руки не для нудьги», «Чудо ручки - чудо штучки» та проводиться конкурс малюнків серед учнів початкових класів «Я малюю свою родину. Я малюю свою країну», «Матусенька рідненька моя». 

Сільська бібліотека спільно з працівниками Будинку культури приймає участь у масових заходах для жителів села, проводить година поезії до свята 8 березня «Воістину небесна і земна», до дня Європи відбулася бесіда-круїз «ЄвроЛітеротур» з учнями 4 класу.

Цікаво проходять заходи з користувачами: бібліотечні уроки, художні читання, екскурсії по бібліотеці з учнями початкових класів та дошкільнятами дитячого садка «Тополька». 

У 2016 році Україна відзначила 25-річчя Незалежності, бібліотека на протязі року були оформлені книжкові виставки «Вічна жива Україна», «PRO читай PRO Дніпропетровщину». Біля книжкових виставок пройшла година-інформації з учнями школи «Україна – ненька моя».

В рамках регіонального читацького марафону «Дмитро Яворницький, - ім’я овіяне легендами» у бібліотеці пройшла  історична година «Честь і совість українського народу».

Для бібліотеки одним із головним завданням залишається популяризація книги. З цією метою щороку до Всеукраїнського тижня дитячого читання проводиться серед учнів художні читання «Г.К. Андерсен – майстер снів і казок», «Поетеса з країни дитинства».

Значну увагу бібліотека приділяла популяризації літератури про історію України, надбання та розвиток  української культури та мови, традицій та звичаїв українського народу. Є в нашому селі творчо обдаровані діти. В бібліотеці оформлена виставка-хобі «Шедеври дитячих рук» на якій представлені роботи наших юних користувачів.

Останні роки завдяки фінансуванню   Грушівської с/ради збільшилась передплата періодичних видань.
В свої роботі бібліотекар проводить активні форми популяризації літератури для користувачів різних вікових категорій: бібліотечні уроки, година поезії, індивідуальні бесіди, книжкові виставки.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека