Павлоградський район


 
КЗК "Булахівська сільська бібліотека" при виконкомі Булахівської сільської ради 

 
Історія бібліотеки


1919 рік. В період зародження колгоспів в селі Булахівка Павлоградського району комсомольці провели велику роботу по ліквідації неграмотності серед дорослого населення. Велика увага приділялась хаті – читальні.

При допомозі сільської ради було відкрито сільський клуб, в якому проводили вечори, концерти та інші культурно – освітні заходи. На громадських засадах була організована бібліотека.

До Другої Світової війни бібліотекарями працювали: Чорний Олексій Федорович, Окселенко Іван, Литвин Ольга Денисівна.

1933-1940 роки. Зі слів голови виконкому Булахівської сільради А.Л. Половної: «30 грудня 1940 року в ніч був зібраний виконком за участю 3-х голів колгоспу «Україна» (які в той час діяли на території с. Булахівка), прийняв рішення виділити кошти на бібліотеку в сумі 19000 із залишків бюджету сільради. 31 грудня це рішення було затверджено райвиконкомом. За допомогою коней в сільську бібліотеку була завезена література після Нового 1941 року на 15000 крб.(4000 крб. використано школою). Напередодні війни самим активним читачем був Дитюк Корній Корнійович (пізніше, з 1944 – Герой Радянського Союзу)».

Червень 1941 року. Війна. Багатотомний фонд бібліотеки був повністю знищений гітлерівцями.

Із спогадів читача Сливного Віктора Васильвича, якому в 1941 було 13 років: «Початок осені 1941 року, німці з автоматами викидали в кучі книги, розпалювали вогонь. Горіли томи Чехова, Толстого, Шевченка, Франка, Українки…»

Приміщення клубу, в якому знаходилася бібліотека, німці перебудували під церкву.

1943 рік. Наше село святкувало визволення від німецько – фашистських загарбників. Церкви перебудували на клубний лад, почала працювати бібліотека, яка була в той час вогнищем, центром культурно-освітньої роботи. В 1944 році під час проїзду Герой Радянського Союзу булахівчанин Дитюк К.К. відвідує бібліотеку.

1946-1948 роки. Зав. клубом, зав. бібліотекою працює Костенко Іван Васильович. В цей час в бібліотеці в основному фонд складала література назустріч виборам, політичні журнали. На високому рівні працював агітпункт.

В 1948 році Іван Васильович організовує обмін літературою з ЦБ.

1950 роки. Бібліотекарями працюють Жайворонок Петро Васильович та Дитюк Федір Іванович. Протягом значного періоду працює на цій посаді Довгий Петро Свиридонович.

1965 рік. Кінець травня. Зі слів на той час голови колгоспу Іваненка В.І.: «До нас в гості в село Булахівка завітав письменник Олесь Терентійович Гончар, якого супроводжував Сергій Завгородній, також письменник, і перші слова Олексія Терентійовича після привітання були: «А є у вас бібліотека, дозвольте її подивитися?» В бібліотеці письменник зацікавився, які книги українських радянських письменників користуються популярністю серед читачів? Хто з читачів бібліотеки є самим активним? Цікавився читацькими формулярами, хто захоплюється історичною літературою про козаків, Запоріжську Січ, Богдана Хмельницького. Йому запропонували формуляр Івана Коновала (пенсіонера), який безмежно любив читати книжки цієї тематики. Гончар виявив бажання зустрітися з цим читачем, але на жаль читач лежав в лікарні, і Олесь Терентійович попрохав в знак подяки за активне читання передати низький уклін і найкращі побажання».

 Кінець 60-х, початок 70-х. Зміна завідуючих бібліотекою. З 1972 року на цій посаді Войстрик Тетяна Іванівна, з 1978 по 1982 рік працювала старшим бібліотекарем Сало Галина Іванівна, з 1982 по 1996 – Куц Ніна Іванівна.

З 2004 року на посаді бібліотекаря  - Воловик Ніна Миколаївна, яка з 2014 року є завідуючою Булахівською сільською бібліотекою.


Сучасність бібліотеки

Сьогодні Булахівська сільська бібліотека працює в тісній взаємодії з Булахівською середньою загально – освітньою школою, місцевим народним історико - краєзнавчим музеєм.  Фермерські господарства «Шторм», «Шторм-2», Агрофірма «Ісіда», СФГ «Тріумф», СФГ «Лугове, ТОВ «Авангард» є постійними спонсорами більшості  масових   заходів бібліотеки.

     

На базі бібліотеки багато років функціонує юнацький клуб «Кругозір». Творчі колективи Будинку культури являються родзинкою всіх масових заходів Булахівської бібліотеки. Гарного настрою в засідання клубу додають вокальні колективи «Діброва» та «Козаки-Запорожці».

 

Багато уваги приділяє бібліотека краєзнавчому напрямку в роботі… Вона обовязково приймає участь у святкуванні Дня визволення села від німецько-фашистських загарбників, у святкуванні Дня народження села тощо. Інформаційний стенд «Світ нашої бібліотеки» презентує різноманітні заходи, яка пропонує бібліотека своїм користувачам: літературні години, інформ-хвилинки, історичні подорожі, флеш-моби, вечери пам’яті…

В липні 2016 року бібліотечний фонд і майно Булахівської бібліотеки було передано на баланс Павлоградської районної бібліотеки.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека