Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Демуринська бібліотека" 

 
Історія бібліотеки

Рік заснування бібліотеки – 1958.

Книжковий фонд бібліотеки – 13 348 екз.

Перший бібліотекар – Панчак Віра Явдокимівна.

З 1975 року завідуючою бібліотеки, а з 2010 року директором бібліотеки є – Дейнега О.Я.

         СКЗК «Демуринська бібліотека підпорядкована Демуринській селищній раді.

Демуринська бібліотека – це багатофункціональний заклад, головною місією якого є забезпечення найрізноманітніших запитів громадян. Вона обслуговує 500 читачів. Бібліотека забезпечує користувачам вільний доступ до інформації, освіти, культури, надає послуги всім громадянам незалежно від віку, статі, національності, освіти, соціального стану, політичних та релігійних переконань. 

         МІСІЯ БІБЛІОТЕКИ: реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей, зосереджених в бібліотеці.          

Серед розмаїття реалізованих проектів більшість таких, що безпосередньо пов’язні з життям селища. Так, в селищі висаджено парк, бібліотека співпрацює з благодійним фондом ЄС (ПРОН) і підготувала документи на заснування громадської організації «Веселка». Результатом такої співпраці в селищі -  це освітлення 5 вулиць, встановлення дитячого ігрового майданчика, впорядкування зони відпочинку на ставку. Жодна подія в селищі не залишається поза увагою бібліотеки. Години інформації, уроки добра, тематичні вечори та свята - це неповний перелік масових заходів, які проходять за участю читачів нашої бібліотеки усіх категорій та представників місцевої влади, працівників освіти, представників ветеранської організації.

         Сьогодні бібліотека - культурний центр селища, берегиня звичаїв та традицій рідного краю, місце де люди можуть знайти потрібну інформацію. Її фонд становить понад 14 тисяч примірників книг, журналів.

До послуг користувачів – алфавітний каталог, систематична картотека статей, «Довідкове бюро читача», книжкові виставки: «Мій рідний край – моя земля», «З глибин історії», «Нема переводу – добрим звичаям народу».   Виставка вишитих картин: «Художнє диво на полотні».   В 2004 році в сусідньому селі Василівка від Демуринської    бібліотеки відкрито   пункт видачі книг.  В центрі села є клуб, де люди можуть   зібратися з будь якої нагоди чи події.    У приміщенні     клубу і відкрито пункт   видачі літератури.

         Задовольняючи попит читачів на розважальну літературу бібліотекарі завжди розуміють необхідність розвивати їх художні смаки, розширювати   коло читацьких інтересів. В бібліотеці оформлені книжкові   виставки: «Читачі   рекомендують», ретро - виставка «Краса і мудрість   старих видань», «Книжкове    меню для гурманів» та ін.

В бібліотеці створена «Кімната юного читача».  В ній оформлені книжкові   виставки, полички: «У зеленому царстві», «Про що не розповів   підручник», «Вибір професії -  справа державна», «В світі казок», експонується гербарій «Природа – найкращий   лікар», який систематично поповнюється    лікарськими   рослинами.   На поличках   багато іграшок, зроблених руками дітей.     Тут діти читають, відпочивають, малюють, пишуть твори, реферати.    З юними помічниками   проведено екологічні   акції: «Зробимо    село кращим», «Покоління приходять   і відходять, а земля стоїть» і все це під девізом «За чистоту і красу рідного краю».

При бібліотеці працює клуб за інтересами «Калинонька». На засіданнях клубу проводяться години спілкування, уроки історичної пам’яті, уроки народознавства: «Дніпропетровщина – козацький край», «Пісня – душа народу», «Рушниками доля стеле шлях», «А у нас степи небувалої краси» та інші. Члени клубу є учасниками народних свят: «Від хати до хати ідемо колядувати», «Ой, Масниця, іде по селу», «Берегині роду людського», «Добра родина – славна Україна», «Ой, на Івана, ой на Купала», «Покрово - покрівонько, покрий мою голівоньку», «Ой, Андрію, подаруй нам надію». До дня Конституції «Для тебе співаю, Україно моя», до дня Перемоги «Війна відгриміла – та пам’ять жива».

         Щоб застерегти молодь від багатьох звабливих пороків сучасного світу в бібліотеці проходять бесіди, години спілкування, диспути по даній темі.

Найкращими помічниками у вихованні молоді є сім'я. Відомо, що читаючі діти зростають у читаючих батьків. Тому в бібліотеці впроваджено сімейні читацькі формуляри, а це стимулює прихід до бібліотеки   всієї сім'ї.   Створено зони читання з тематичними виставками: «Читання – справа сімейна», «Наша родина - від батька до сина», конкурс малюнків «Дерево нашого роду». 

         Захисту й підтримки потребують люди похилого віку, інваліди, самотні люди. В бібліотеці оформлена виставка виробів «Краса, відчута серцем».  Бібліотека тісно співпрацює з ветеранською організацією.

До відзначення Дня людей похилого віку проведено свято «Мелодія   осіннього дня», вечір ліричних спогадів «Старість - це юність з мудрими   очима».

         У Демуринській бібліотеці кожна людина має змогу розкрити свої творчі здібності, реалізувати потаємні задуми щодо випробування сил у літературній творчості, в мистецтві, розширити світ своїх захоплень.

Читачі Демуринської бібліотеки взяли участь у районних та обласних конкурсах. В обласній екологічній мандрівці «Вода для кожного –життя, нема без неї майбуття», у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Урок казки» Всеукраїнського проекту «Свято дитячих мрій» в номінації «Казкова країна» авторська казка.  Юні читачі взяли участь в обласному марафоні дитячого читання «Барвистий Книголенд».    

 

 

 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека