Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Райпільська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Сільський комунальний заклад культури «Райпільська бібліотека» розташований в центрі нашого мальовничого села Райполе.  Це світла, простора кімната, яка знаходиться на першому поверсі новозбудованого в 1986 році приміщенні.

         Історію Райпільської бібліотеки неможливо відокремити від історії нашого краю.  В 1952 році в центрі села було   збудоване глиняне приміщення сільського клубу в якому знаходилась   сільська бібліотека.  В ній працювала освідчена, чуйна та щира    жінка Бакаляр Лідія Миколаївна. 

         В 1960 році село Райполе різко змінило свій вигляд.   На місці старого клубу був збудований новий будинок культури.  В приміщенні   будинку культури    знаходилась бібліотека.  В    бібліотеці бібліотекарем працювала Доліна Неля Петрівна.  Це була людина віддана своїй справі. 

 Сільський комунальний заклад культури «Райпільська бібліотека» працює над тим, щоб її читачі ставилися до неї, як до невичерпного джерела інформації, як до осередку, де не лише можна прочитати цікаву книгу, але й відпочити, поспілкуватися з однодумцями, висловити свої погляди.  Створюються всі умови для змістовного відпочинк відвідувачів.  Постійно проводяться обговорення творів, бесіди, диспути, конкурси, вікторини. 

         СКЗК «Райпільська бібліотека» обслуговує жителів сіл Райполе, Колона – Межова, Сухарева Балка.  При бібліотеці діют два клуби за інтересами.  Клуб лялькової вистави: «Казка в наших руках» та клуб природолюбів: «Знай, люби, бережи».  Ці клуби спрямовують всю свою роботу на розвиток творчих здібностей дітей, їх талантів.

       
З метою популяризації книжкового фонду в бібліотеці оформлено ряд книжкових виставок: «Любіть Україну», «Природа – наша мати,
треба ї оберігати», «Подорож в музичний світ», «Для   вас допитливі діти», «Письменники рідного краю».  Постійно діє виставка дитячого малюнку: «Малюють діти» та виставка дитячих виробів з бісеру. Діє куточок для наймолодших читачів: «Наші милі діточки – читайте чарівні книжечки».

         В бібліотеці ведуться   тематичні папки: «Історія села Райполе», «Це наше з тобою життя, це наша з тобою біографія», «Україна 1932 – 1933 роки», «Усні історії війни», «Обдаровані діти».

     
  
З метою збереження    наших українських звичаїв, обрядів бібліотека разом з читачами    проводить урочисте поздоровлення людей громади з святом Різдва Христового: «Святий вечір в вашій хаті».

         Кожного року проводяться конкурси дитячого читання: «Найкращий читач бібліотеки», а також конкурси творчих талантів: «Шлях до визнання».  На Міжнародний день   захисту дітей бібліотека підготувала лялькові вистави: «Як Незнайко читав книгу» та «Чарівна сметана».  В співпраці зі школою були проведені літературні години: «Собор душі Олеся Гончара» (до 95-річчя від дня народження), «Її життя – сонячний промінь» (до 100- річчя від дня смерті Лесі Українки). 

Дякуючи   нашому постійному спонсору Сипченко С.В.  в   бібліотеці є підшивки таких періодичних видань як: «Вісті Придніпров'я», «Червона Зірка», «Голос України», «Порадник господаря», «Журавлик».

Бібліотека приймає участь у районних конкурсах, ознайомлюється з досвідом роботи своїх колег, впроваджує інноваційні форми та методи роботи в бібліотечну діяльність бібліотеки.




Сучасність бібліотеки


СКЗК «Райпільська бібліотека» – світ рівних можливостей для всіх.  Сьогодні бібліотека організовує свою роботу так, щоб вона відповідала інтересам громади. Бібліотека завжди була частинкою суспільства і надавала інформаційні послуги в різних формах. Але бібліотекар Райпільської бібліотеки  розуміє, що інформаційні потреби сьогодні інші, ніж були декілька десятиліть тому. Сьогодні бібліотека прикладає значні зусилля, щоб зрозуміти інформаційні потреби громади і те, як їх можна задовольнити. Задовольняючи потреби, бібліотека допомагає розвитку громади. 

         Новий час приніс у життя бібліотеки багато нового, цікавого. З того що зроблено, допомогло розвити потенціал бібліотеки і зберегти аудиторію. Для цього бібліотекар Жук Л.М. постійно шукає нові ідеї та форми роботи.

         Наприклад ось три роки підряд бібліотека разом з активними користувачами організовує поздоровлення шанованих людей громади з Новим роком, Святою вечерею та Різдвом Христовим.

         Бібліотека – це місце, де наші діти, які приходять займаються бісероплетінням, малюють, зустрічаються з друзями, відвідують клуби за інтересами.

         Справжнє місце невимушеного творчого спілкування читачів є клуби за інтересами. При Райпільській бібліотеці їх діє два. Клуб «Знай, люби, бережи», який був створений в 2008 році відвідує 19 дітей  3-6 класів. Завдання клубу – познайомити дітей з природнім світом та екологічним становищем краю, допомогти  їм усвідомити необхідність збереження і охорони природнього середовища. Засідання проводяться в формі екскурсій на природу, диспутів, уроків екології. Діє куточок екологічної культури: «Природа наша мати, треба її оберігати», де діти отримують цікаву та корисну інформацію. Проводяться конкурси малюнків «Яка краса у нас навколо», «Весняні квіти», «Краса природи рідного краю» та ін.

         Клуб лялькових мініатюр «Казка в наших руках» був створений в 2004 році. Він об’єднує дітей, які люблять казки та народну творчість. Девіз клубу: «Не можемо без казки у світі ми жити, бо казка нас вчить, як потрібно дружити». Створюючи чудові лялькові вистави, бібліотекар разом з юними читачами зберігає і культивує народну мудрість, вчить юне покоління бути чесними та добрими, цілеспрямованими і працелюбними, спроможними по справжньому оцінити і полюбити справжнє багатство рідного слова.

         Мета обох клубів – це сприяння забезпеченню освітніх та культурних потреб користувачів, створення умов для їх творчого, інтелектуального та фізичного розвитку, виявлення і підтримка талановитих дітей, організація змістовного дозвілля.

         Активні читачі беруть участь у всіх заходах, які проводить Райпільська бібліотека. У березні у співпраці шкільної та публічної бібліотеки було підготовлено і проведено свято, приурочене 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, на яке була запрошена поетеса з Межівщини Яцура Людмила Олександрівна. На заході було представлено: кращі дитячі малюнки, поетичні та прозові твори читачів бібліотеки.

         До свята Великодня  була підготовлена книжкова виставка «Свята Пасха іде до хати, будемо Великдень зустрічати», де діти, які працюють з бісером виготовили писанки, обклеєні бісером.

         Під час літніх канікул бібліотекар проводить велику роботу з дітьми. Бібліотека стає своєрідним осередком задоволення потреб у відпочинку та оздоровленні дітей, які відвідують літній оздоровчий табір. Для них проводяться заходи ігрового та дискусійного характеру. Проводяться  конкурси: «Відгадай загадку», «Вгадай літературного героя», «Юний художник», інсценізація казок «Троє поросят» та ін.

         В бібліотеці діє куточок юного читача, де користувачі можуть ознайомитися з пам’яткою читача, правилами поведінки з книгою. Є розділ «Радимо прочитати». Оформлено такі книжкові виставки як: «Любіть Україну», «Знатні люди села», «Письменники-земляки», «Моє рідне село».

         Бібліотека бере участь у заходах, які проводяться у селі – це: Новий рік, День Перемоги, День працівників сільського господарства, День Незалежності, День молоді, День Конституції, свято села.

         Мета бібліотеки – оволодіння новітніми технологіями з використанням мережі Інтернету.

         Бібліотека пишається своїми читачами. За роки роботи ті читачі, хто ледве міг дотягтися до бажаної книжки на полиці, стали вчителями, лікарями, військовими. І як добре, коли саме в результаті впливу бібліотеки людина стверджується у своїх творчих силах.

         Райпільська бібліотека намагається перейти від обслуговування населення до роботи з ним і для цього шукає усі можливі шляхи.

 


49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека