Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Новогригорівська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Новогригорівська сільська бібліотека була заснована в 1965 році, яка знаходилась в приміщенні Новогригорівського будинку культури і займало одну кімнату, де існує і до цього часу. Очолювала її Самофалова Анастасія Михайлівна з початку заснування і до 1990. На той час фонд бібліотеки складав 15 тисяч примірників літератури з різних галузей знань. Колгосп ім. «Леніна» передплачував велику кількість періодичних видань, більше двадцяти назв. В гуртках художнього читання приймали активну участь читачі різних вікових категорій і професій.

З 1990 року по 2004 рік Новогригорівську бібліотеку очолювали Ничволода Тетяна Леонтіївна, Сліпець Олена Олександрівна, Кобець Ольга Анатоліївна. З 2002 року приміщення бібліотеки стало займати дві кімнати, загальна площа 76 м2. При бібліотеці працював клуб за інтересами «Кругозір». Бібліотечний фонд складав більше 13 тисяч примірників літератури. У бібліотеці збирається матеріал про історію села, про село в роки війни, складаються рекомендаційні списки літератури, якими користуються читачі.




Сучасність бібліотеки


З 2004 року Новогригорівську бібліотеку очолює Олійник Любов Григорівна.

Новогригорівська бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній заклад, що має впорядкований фонд документів, доступ до джерел інформації, головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково – дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

         Новогригорівська бібліотека поступово змінюється, адаптуючись до соціально – економічних викликів суспільства, попри постійні фінансові труднощі, активно впроваджує у традиційну роботу нові інноваційні форми та методи бібліотечного обслуговування.

        Сьогодні в бібліотеці по – домашньому затишно. Зроблено косметичний ремонт, радують зір гарно оформлені книжкові виставки, тематичні полички, виставки кращих робіт любительського об’єднання “Бісерне сяйво».

         До послуг читачів у читальному залі бібліотеки оформлено літературно – інформаційний центр, алфавітний каталог, систематична картотека статей, краєзнавча картотека, книжкові виставки «Історичний калейдоскоп», «Коло корисного дозвілля», «Шедеври на всі віки», «Мистецький дивоцвіт Новогригорівки», «Міні – маркет сучасної української літератури»,  «Увага! Корисна інформація», «Таємниці бісерного мистецтва». Тематичні виставки «Мова – духовний скарб нації», «Здоров’я – криниця сили і краси», «Вибір професії – вибір майбутнього», «Чорна сповідь твоя Україно» та інші.

       Оформлено ряд тематичних папок, які зберігаються та постійно поповнюються інформацією з таких тем: «Мова – коштовний скарб народу», «Поезії моєї юності», «Українські обереги», «І біль священний ділимо навпіл», «Тих жахливих часів гіркота», «Літературна Межівщина» та інші.

         Читачі бібліотеки постійно приймають участь у конкурсах і вікторинах, які проводять районна та обласна бібліотеки «Найкращий читач», «Мій край вчора, сьогодні, завтра», «Віват читач», «Легенди рідного краю» та інші.

В бібліотеці надається інформація на різні теми і запити.  Проводяться бесіди, вікторини, дні інформації, краєзнавчі години, які сприяють гармонійному і всебічному розвитку особистості - «Люби і знай свій рідний край», «Нашої історії рядки», «Мій рідний край – це серця рідна сторона», години народознавства «Іна тім рушникові», «Обереги моєї оселі», «Моє село – для мене ти єдине», «Коса дівоча краса» та інші. Екскурсії до бібліотеки користуються великим успіхом у дітей. Вони отримують інформацію, яка їх цікавить, мають можливість ознайомитись з книжковими виставками та новою літературою. Бібліотекар сприяє ефективному обслуговуванню читачів, спрямовує свої зусилля на задоволення їх духовних і творчих запитів, інформує та допомагає читачеві у виборі книг. 

       З 2008 року при бібліотеці працює любительське об’єднання «Бісерне сяйво» мета якого прищепити любов до українського мистецтва, збереження духовної спадщини, виховання художнього смаку учнів, розвиток творчих здібностей, охайності, вміння доводити почату роботу до кінця. Бісероплетіння – це казкова чарівна країна зі своїми скарбами і чудесами. Вона захоплює і надихає на нові творіння.  З кожним роком збільшується кількість дітей, які бажають відвідувати об’єднання. Вироби з бісеру красиві і універсальні вони стають більш вдосконаленими і складними, підвищується майстерність, а праця приносить радість і задоволення.                                                                                                     

         Кожного року стає кращою рекламна продукція це – методичні, бібліографічні видання, запрошення, буклети, сценарії творчих заходів та ін. 

Сьогодні робота бібліотеки направлена на:

Залучення нових читачів до бібліотеки; 

  Створення умов на допомогу навчальному, виховному процесів;

 Підвищення комфортності бібліотечного середовища, формування позитивного

іміджу бібліотеки, розвиток реклами;

Поширення краєзнавчих знань, виховання у читачів зацікавленості до історії краю,

формування патріотичних почуттів;

Створення умов для читання та заняття в любительських об’єднаннях.

         Сьогодні бібліотека – це центр духовності села, невичерпне джерело знань, берегиня звичаїв, а традицій рідного краю. Бібліотека і надалі буде шукати і знаходити свого читача, створювати свій неповторний імідж, заохочувати користуватись саме своєю бібліотекою завдяки високій якості її послуг, створення багатовекторного інформаційно -  бібліотечного сервісу.

Завітайте до нашої оселі.  Ми чекаємо на Вас!

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека