Межівський район


 
Сільський комунальний заклад культури "Володимирівська бібліотека" 

 

Історія бібліотеки


Сільська бібліотека с. Володимирівки  є осередком збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села, виступає своєрідним організатором спілкування жителів села, осередком підтримки їхньої духовності. У тісній співпраці з сільською радою, з дитячим садком, із школою, з амбулаторією села, а також з батьками - вони виховують у читачів-дітей шанобливе ставлення до книги і культурних надбань народу, до історії своєї малої Батьківщини. 

         Директор СКЗК «Володимирівська бібліотека» Чайка Ірина Валентинівна навчає читачів орієнтуватися у світі інформації, користуватися її джерелами, знати, де і як можна підібрати необхідну літературу з певної теми.  Бібліотека — перший помічник школи і дошкільного закладу с. Володимирівки. Хочеться звернути увагу на те, що саме від початкової школи залежить, чи стануть діти активними читачами, полюблять книгу, чи залишаться байдужими до літератури.    

          Книгозбірня проводить заходи по вихованню дітей та молоді.  До дня Перемоги година пам'яті «Немеркнуче світло Великого Подвигу», до дня партизанської слави України літературна година «Стежками партизанської слави», день інформації «Дніпропетровщина – край широкий, степ великий, люд хрещений», тиждень здоров'я «Шкідливі звички», літературна година «Собор душі Олеся Гончара», свято «В країні дитинства - в країні добра», свято до Дня незалежності України «Україно моя, ти одна, як життя» та ін.

Володимирівською бібліотекою було організовано для самих маленьких відвідувачів свято «Посвята в читачі». Юні читайлики зустрілися з літературними героями улюблених казок, познайомилися з правилами користування книгою, відповідали на запитання вікторини.

          Сільська бібліотека тісно співпрацює з Демуринською селищною радою. Разом з головою селищної ради в читальному залі відбулося засідання для дітей «Закон і час».  Під час засідання проведена вікторина «Свобода кожного закінчується там, де починаються права іншого».  

Враховуючи інтерес відвідувачів до подій минулого, бібліотекою ведеться кропітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, історії бібліотеки, збирання легенд, переказів старожилів тощо. В результаті цієї роботи зібрані унікальні матеріали з історичного минулого та сьогодення села, його звичаї, традиції, які   вміщені в папках «Історія села Володимирівка», «Історія бібліотеки».

         Бібліотека сьогодні стала центром духовного спілкування, серцем усієї місцевої громади.

 

 

 


Сучасність бібліотека


 Володимирівська бібліотека – це вікно у світ, засіб, що забезпечує безперервність розвитку культури, один з елементів системи навчання, самоосвіти, духовного, естетичного і професійного вдосконалення  особистості.

Справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни, працювати у прискореному режимі – завдання не із легких. Зміни, які відбуваються навкруги, потребують нових рекламних рішень, нових підходів, нового стилю та діалогу. Професіоналізм, ентузіазм, комунікативні навички, ініціативність бібліотекаря складають концепцію її успіху. Базовим елементом та умовою розвитку бібліотеки  є креативність – технологія організації творчого процесу. Книгозбірня є багатогранною. Вона  створює для населення максимально комфортне середовище, є  відкритою для всіх тих, кому потрібна книга. Тому, в бібліотеці сьогодні не обмежуються  традиційними формами роботи, а шукають нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів. Різноманітні свята, конкурси, літературні вечори, зустрічі, книжкові виставки,  ярмарки творчих ідей тощо, які організовуються та проводяться в стінах книгозбірні.

    Діти села Володимирівка  свій вільний час проводять саме в бібліотеці, тут вони можуть взяти участь у різноманітних конкурсах по виготовленню саморобок із паперу, і, особливо, з природного матеріалу „Відкрий у собі талант”, „Я хочу вам розповісти”. Матеріалами для саморобок є пластилін, фарби, олівці, живі та сухі квіти, листя, жолуді, каштани. Дітям дуже подобається мистецтво квілінгу та орігамі .По закінченню виготовлення виробу діти доповнюють його віршом або піснею. Їхні роботи прикрашають зали не лише бібліотеки, а й школи  та дитячого садка. У Володимирівській бібліотеці  залучають користувачів дітей до пошукової діяльності.  Діти  займаються  збиранням пісень, які притаманні даній місцевості, спілкуються зі старожилами села, запрошують на свої заходи бабусь і разом співають, танцюють, читають гуморески.

        Читачам середнього та старшого шкільного віку цікаво відвідувати бібліотеку, тому що тут можна взяти почитати не лише хорошу книгу. Ірина Валентинівна завжди поцікавиться успіхами у навчанні, захопленнями своїх читачів. Діти з задоволенням відгукуються на пропозицію взяти участь у конкурсах: малюнків, на кращий вірш, казку, оповідання. У бібліотеці постійно експонуються дитячі роботи на виставці-вернісажі „Наші руки не знають спокою”, малюнків „Моє село – часточка моєї Батьківщини”, „Умілі руки”, де представлені вироби з гіпсу, пластиліну, глини; вишивки, аплікації, м’які іграшки. Упорядкована збірка „Джерельце”, в якій зібрані твори дітей молодшого шкільного віку. Папка „Творчість юних” містить у собі вірші, акровірші, оповідання, етюди, написані читачами середнього та старшого шкільного віку. У бібліотеці створено банк даних  обдарованих  дітей,  налагоджено творчу співпрацю зі школою.

Свята допомагають згуртувати дітей і батьків, виявити здібності дітей, розкрити їх таланти, бо для проведення залучаються як  молодші школярі, так і старші учні різного віку та батьки.

В цьому, 2014 році, починає Україна день новий із Шевченковим іменем.         В бібліотеці спільно з сільським клубом, з цієї нагоди було проведено Шевченківську світлицю «На перехресті музи й долі», а також  облаштована  книжково – ілюстративна виставка  «Ніби дотик до історії, подих Кобзаревого життя».

Підтримуючи Державну Програму розвитку і функціонування української мови, бібліотека організувала літературну годину "Українську рідну мову в дар дали мені батьки".  Про велику красу рідної мови , про її збереження і збагачення йшлося на виставці – хроніці «Це України мова барвінкова » та на виставці - вікторині "О слово рідне! України слава!" до Дня писемності і мови.  

 Бібліотекар розуміє, що тільки завдяки постійному пошуку бібліотека не загубить свого іміджу, а завжди буде залишатися втіленням нового, незнаного і креативного.

 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека