Магдалинівський район


 
Поливанівська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

В 1947 році в грудні місяці були перераховані кошти в розмірі 1000 карбованців для придбання літератури. Вирішено було відкрити бібліотеку. Для цього було виділено дві кімнати в приміщенні Сільської ради.


Організувати бібліотеку доручили Панасевичу Володимиру Костянтиновичу, який в 1947 році приїхав з Уралу. Зробити підбір літератури він приїхав до Дніпропетровська в бібколектор. Виділених 1000 карбованців вистачило на придбання 147 примірників книг. При підборі літератури орієнтувався на художню літературу та сільськогосподарського спрямування.

Через деякий час допомогу надали шефи. Володимир Костянтинович поїхав до секретаря комсомольської організації Металургійного інституту і серед студентів організували збір літератури. Це були важкі роки, країна відбудовувалася після війни, але силами студентів зібрали більше 100 примірників книг.

В бібліотеці вже був невеликий книжковий фонд, але не було ні стелажів, ні полиць, не було ні столу, ні стільця. Голова колгоспу Поміщик дав дошки для виготовлення книжкових полиць.

Тоді, згадує Панасевич В.К., бібліотека працювала в такому режимі: з 10 годин до 13, а потім з 15 годин і до самого вечора, поки йшли люди. І діти, й дорослі були активними читачами. В той час бібліотека мала надходження періодичних видань, а це - газети «Зоря», «Комсомольська правда», Районна газета.

Від Панасевича В.К. фонд бібліотеки прийняла Малега Олександра, яка приїхала з Магдалинівки.

Офіційна дата заснування Поливанівської сільської бібліотеки - 20 березня 1948 року.

У вересні 1956 року фонд бібліотеки прийняла від Дерев’янко Ольги - Скиби Таїса Дем’янівна. Закінчивши школу і вступивши на заочне відділення до Дніпропетровського культурно-освітнього училища, вона, 17-літня дівчина приїхала працювати в

Поливанівській сільській бібліотеці. Любов до книги передалася, мабуть, їй від батька, який в той час працював головним редактором районної газети.

    Таїса Дем’янівна згадує, що коли прийшла працювати, бібліотека вже мала чималий фонд і багато періодичних видань. В першій кімнаті бібліотеки був абонемент, а в другій - читальний зал, де були підшивки газет та журналів. Бібліотека працювала до 20 години. Часто, коли не було світла, працювали при гасовій лампі. На книгу був великий попит

« Вечорами стільки народу набивалося до бібліотеки, що ніяк було навіть пройти» - згадує Таїса Дем’янівна.

Постійними читачами бібліотеки були вчителі, учні, священик)С місцевої церкви з дружиною. Дуже багато читали літератури і пенсіонери. Самими активними серед них були Громов A.B., та подружжя Худолий з Ново-Іванівки. Так-так, як і зараз, до бібліотеки по книги приходили люди з прилеглих сіл: Веселий Гай, K-Марса, Іванівка, Ново-Іванівка.

На молочно-товарних фермах працювали передвижки, оформлялися книжкові виставки, працювали агіт-бригади. В гарячу пору жнив в тракторній бригаді Скиба Т.Д. випустила «Бойовий лист ». Бригадиром тоді був Скиба І.П.

При Будинку культури працював драматичний гурток, учасниками якого були аматори сцени, а це вчителі, продавці, та інші жителі села. В постановці п’єс допомогу надавала і Скиба т.д.

В 1979 році на 0,5 штатної одиниці до бібліотеки прийшла працювати Сироткіна Катерина Хомівна, яка працювала ще й старшою вожатою Поливанівської середньої школи. Сільська бібліотека завжди була в тісній співпраці зі школою, а отже й досвід Катерини Хомівни, досвід був дуже необхідний в бібліотеці. На той час фонд бібліотеки налічував більше 10 тис. примірників, було багато періодичних видань, як газет так і журналів. Бібліотечні працівники завхди були активними учасниками художньої самодіяльності та агіт-бригад.

При бібліотеці працював профорієнтаційний клуб для старшокласників « Ким бути?». Клуб мав свою емблему, устав, актив. Робота клубу була направлена на допомогу старшокласникам у виборі професії.

В 1995 році клуб за інтересами завершив своє існування.

До кінця 90-х років раз на тиждень бібліотекарі приходили на тваринницькі ферми ( на той час було З МТФ) з книгами і періодикою. В кімнатах відпочинку проводилися бесіди, політінформації.

Частими гостями бібліотеки були і є вихованці дитячого садка.

Свого часу в бібліотеці працювали Шевченко Марія Василівна, Лисан Тамара Григорівна, Корж Світлана Олександрівна.

З 1987 року в бібліотеці працює Хоменко Тетяна Михайлівна, яка в 1991 році закінчила Дніпропетровське культурно-освітнє училище заочне відділення по спеціальності «Бібліотечна справа»

З 1993 року Хоменко Тетяна Михайлівна є завідуючою сільською бібліотекою.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека