Магдалинівський район


 
Очеретуватівська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

Сільська бібліотека, як раніше називалась   «Хата – читальня» розпочала своє існування  з 1924 року,  була розміщена у старому будинку культури по провулку Шевченко (нині на цьому місці  построєні житлові будинки). Тяжкий був час, але у Хаті - читальні  було завжди багато людей, люди збирались не тільки для того, щоб узяти улюблену книгу, але щоб обговорити проблеми,  насущні питання, чи  просто поспілкуватися.  У 1929 році  Хату – читальню перейменували на  сільську  бібліотеку.

Бібліотеку відвідували діти та молодь, пенсіонери та колгоспники, кожен міг знайти те, що подобається. Не дивлячись на те, що в селі завжди багато роботи бібліотека ніколи не пустувала. За час існування сільська бібліотека декілька разів змінювала своє місцезнаходження. В роки Великої Вітчизняної війни весь фонд було збережено.

З 1949 по 1983 рр.  сільською бібліотекою завідувала Авдієнко Марія Дмитрівна. За роки роботи неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами. З 7 листопада 1967 року та по теперішній час  Очеретуватська сільська бібліотека розміщується у сільському будинку культури с. Очеретувате по вул. Чапаєва № 1.

З 1983 по 2011 рр. завідувала сільською бібліотекою Богатирь  Антоніна  Андріївна. Книжковий фонд складав 8741 книга. Тут можна знайти казки, художню, наукову, технічну літературу, математику, історію та багато багато іншої дуже цікавої  та  пізнавальної  літератури.

За багато річну роботу була нагороджена Медаллю  «Ветеран праці», та Почесною грамотою  за  вагомий внесок   у розвиток бібліотечної справи.

З  січня 2011 року прийняла сільську  бібліотеку з   бібліотечним фондом станом на 01.01.2011 року – 4271 книга Завізіон Світлана Михайлівна.

У сільській бібліотеці до всіх державних свят оформляються тематичні полички, де кожен може  ознайомитись з історією нашої Держави,  розвитком місцевого самоврядування, проводяться  книжкові  виставки та вистави     

До Свята 8 Березня було проведено  виставку вишиванки під назвою  « І на тім рушничку». На виставку були представлені вироби сільських майстринь.

Проводилось  свято шанувальників  поетичної творчості під назвою «Ріка життя».

Для шанувальників поетичного слова  було проведена зустріч з Дніпропетровською поетесою Дорою Калиновою, захід проходив під назвою « На калині мене мати колихала».

Для школярів були проведені літературні години, вікторини. Крім того сільська бібліотека приймала участь в обласних конкурсах.

v Конкурс «Вода для кожного життя, нема без неї майбуття» - за участь у цьому конкурсі учасники отримали подяку від Дніпропетровської обласної бібліотеки.

v Конкурс «Барвистий книголенд» брала участь учениця 8 класу Котелянець Оля, за що була нагороджена грамотою Дніпропетровської обласної бібліотеки.

Для наймолодших  дітей завідуючою сільською бібліотекою Завізіон Світланою Михайлівною була організована і проведена лялькова вистава: «Зустріч у бібліотеці», в якій самі діти змогли випробувати свій акторський талант і отримали від цього велике задоволення.

У районному музеї ім.. Кулакова проводилась місячна  виставка народних умільців с. Очеретувате. На виставку було представлено вишиванки - рушники, подушки, сорочки, серветки, картини, ікони, вишиті бісером,  вироби з соломи. Був оформлений стенд «Трудової слави колгоспників».

До 200 – річного ювілею видатного українського генія Тараса Григоровича Шевченко  для дітей 6 – 7 класів проводилась вікторина під назвою « З Шевченком у серці».

 В подальшому у сільській бібліотеці планується  продовжувати  роботу з  освітлення великих подій у селі та  Державі.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека