Магдалинівський район


 
Личківська бібліотека-філіал 

 
Історія бібліотеки

Книга – це інтелектуальна спадщина людства і бібліотека володіє безцінною скарбницею тієї спадщини. Бібліотека – джерело знань для кожного мешканця села, одне з джерел задоволення інформаційних потреб. Бібліотеку створювали книги. Вже у 1945 – 1950 рр. налагоджувалась культура життя на селі. Уже у 1961 році бібліотека проводила велику роботу. На той час радо зустрічала своїх відвідувачів бібліотекар Хоружко Ольга Пилипівна у 1954 році. Розпочала свій творчий шлях роботою в бібліотеці Лопан Майя Максимівна ( нині директор будинку культури) Велику роль в популяризації книги приймали вчителі і учні місцевої школи. Вчитель історії Тищенко Захар Степанович зібрав матеріал з історії села,яка і до цього часу зберігається в бібліотеці.

   В 1965 році побудувалось приміщення будинку культури  і бібліотека відчинила свої двері для читачів в новому приміщенні. Завідувала в той час бібліотекою Колєснік Анна Василівна. Довгий час працювала бібліотекарем, Фаустова Ніна Василівна.

   Зміцнювалась матеріально-технічна база бібліотеки. Значно виріс фонд бібліотеки за час існування централізованої бібліотечної системи. Якщо до централізації фонд налічував 9.279 екземплярів, то на сьогодні він становить 16.066 екземплярів.

   Щорічно фондом бібліотеки користується 700 читачів,з них – 260 дітей, молодь та юнацтво.

  За рік читачам видається 10.500 екземплярів.

   За останній рік розширився обсяг періодичних видань. Фонд поповнився такими журналами як: «Барвінок», «Веселі уроки», «Дніпро», «Позакласний час».

  З метою популяризації літератури оформлені тематичні полиці:

Ø «Україна в умовах незалежності»;

Ø «Дніпропетровщина - перлина України»;

Ø «Традиції та свята нашого народу»;

Ø «Рідна мова – душа народу»;

Ø «Вивчай свій край»;

Ø «Історія України в особах»;

Ø «Україна в огні і бурі революції 1917-1921рр.»;

Ø «Слово миле,любе»;

Ø «Золоті зерна мудрості народної».

Ефективною формою щодо існування є тематичні папки:

¯  «Екологія і ми»;

¯ «Європейський вибір України»;

¯ «Всесвітній день землі»;

¯ «Україна на карті світу»;

¯ «Все про Україну знай»;

¯ «Дніпропетровщина – діловий цент України».

    Особлива увага приділяється висвітленню проблеми:

«Перлини зелен цвіту», «Економіка та екологія- цінності неподільні».

    У бібліотеці зібрані матеріали з історії села,односельців захисників Вітчизни, людей села.

  Книга - постійне джерело збагачення знань і велика подяка односельцям,які цінують книгу. Керівники дитячого читання – батьки Дудка Наталія Іванівна,Дудка Тетяна Іванівна, Омельяненко Олена Михайлівна, Бадо Наталія Павлівна, Никонеко Віра Никифорівна, Денисюк Валентина Миколаївна, Пророка Тетяна Олександрівна, надають приклад своїм дітям у культурі читання особисто і піклуються про читання свої дітей.

    Хотілось би відмітити і молодь,яка користується послугами сільської бібліотеки:  Лебідь Дарія, Білан Катерина, Бровко Олена, Будянська Наталія, Чуприна Світлана.

    А ще цілий ряд любителів книг серед тих,хто знаходиться на заслуженому відпочинку. Подяка людям,закоханим у книгу: Третяк Г.М., Будянському І.І., Тимченко Н.Л., Палун Л.С., Костюченко Л.М., Капустяну Л.В. ,всім жителям Личкове і Великої  Козирщини, які шанобливо ставляться до бібліотеки і до книги.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека