Магдалинівський район


 
Водянська бібліотека-філіал  

 
Історія бібліотеки

Водянська сільська бібліотека була організована в 1970 році .
01.12.1970 року був даний наказ завідуючим відділом культури Рогачовим про створення в с. Водяно Водянської сільської бібліотеки . 

Першим бібліотекарем була Кулак Лідія Петрівна . Бібліотека знаходилась в приміщенні Водянського сільського клубу . В організації роботи бібліотеки велику допомогу надали колгосп «Аврора » та Новопетрівська сільська рада . За допомогою колгоспу було зроблено ремонт приміщення , зроблені стелажі для книг . В  свою чергу сільська рада виділила кошти на нові книги .Багато жителів села приносили свої особисті книги.

Багато книг здали для бібліотеки Кулак О.Ф. , Щербина Ю.Д. Частково книги були виділені з районної бібліотеки , а також бібліотекар їздила відбирати книги в обласній бібліотеці.

Перший час бібліотека працювала лише 2 години , бо працівник був за сумісництвом . 
01.06.1971 року бібліотеку очолює Кремена  Анна. З цього періоду бібліотека працює 7 годин . Комплектується бібліотека з обласного бібколектора , а також за рахунок виділених коштів з колгоспного профкому. 

З 1978 року , після закінчення Дніпропетровського культурно-освітнього училища , завідуючою Водянською сільською бібліотекою стає Монькова Ольга Миколаївна .

В бібліотеці на той час налічувалось 550 читачів , жителів в селі було 710 чоловік. Книги систематично надходили з бібколектора . Виділялись кошти на періодичні видання . Бібліотека отримувала 12 газет і 18 журналів . Бібліотека працювала і працює в тісному контакті з школою . 

Разом з клубом проводяться цікаві заходи . В бібліотеці було організовано клуб молодої сім*ї .
Був організований клуб бабусів « Калинонька » . Проводились  засідання цього клубу , де обговорювались різні жіночі проблеми , хтось приносив нові рецепти . Липка М.І. навчила багатьох вишивати.  Киричок В.П. – в*язати. 
Бібліотекар бере активну участь у житті села та  сільської ради. Майже на кожному святі , яке проводиться на території сільської ради , бібліотекар є ведучою цих заходів . 

З 1986 року Монькова О.М. проводить в сільській раді реєстрацію шлюбів . 
Книжковий фонд бібліотеки поповнюється за рахунок бюджету , через відділ комплектування .

Разом із Шевською бібліотекою і Шевським сільським клубом організовано сімейний молодіжний клуб із молодих сімей двох сіх.  Тут молодь проводить цікаві вечори , разом зустрічають свята .

Зараз бібліотека обслуговує 300 читачів . Всі запити , які не може виконати на місці , бібліотекар виконує через районну бібліотеку . Велику допомогу бібліотека отримує від районного методичного центру . Всі актуальні питання висвітлюються в заходах , які проводяться в бібліотеці.  Всі періодичні видання в бібліотеку надходять за рахунок бібліотекаря . За час роботи Монькової О.М. було зроблено ремонт бібліотеки , поміняно всі стелажі на заводські але на жаль не працює опалення і т ому працювати взимку стало набагато гірше.
 

Сучасність бібліотеки

Протягом останніх років у бібліотеці відбулися цікаві заходи:
у  2013 році
Літературно-музична композиція «У граніті, бронзі і в серцях». Бібліотекар підготувала розповідь про наслідки Великої Вітчизняної війни на території села, про земляків – учасників війни. Діти розповідали вірші, співали пісні воєнних років.
 
Вечірка в українських традиціях - Грудневі вечорниці, дівочі таємниці
У святково прикрашеній вишитими рушниками та вишиванками залі зібралася молодь розташованих поруч сіл Водяного і Шевського. На столі – кулінарні атрибути андріївських вечорниць - пампушки, пиріжки, вареники, сало та узвар – доповнюють атмосферу свята духом народності. Присутні дізналися про походження свята, його традиції, про звичай святкування у нашій місцевості. А найцікавішим було дівоче ворожіння, яке додало святу особливих веселощів. 

у  2014 році
Вечір-спогад  «Моя сім’я в роки Великої Вітчизняної війни»
Кожен із присутніх приготував розповідь про свою сім’ю в період війни. Михайленко Ольга принесла листи свого батька з фронту. Всі слухали, що писав солдат з війни. Потім читали вірші, співали пісні воєнних років.
Засідання за круглим столом «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома».

Запрошено дві багатодітні родини, які розповіли про своє сімейне життя, поділилися секретами взаєморозуміння між чоловіком та дружиною. Привітали сім’ю Киричок, яка в цьому році святкувала золоте весілля. Бібліотекар привітала їх, а діти вручили подарунки, зроблені власними руками.

Година спілкування  «Україна – козацька мати» 

Бібліотекар розповіла про історію козацтва, про закони козаків, а також познайомила з книгами, в яких розповідається про життя, подвиги та побут козаків. Згадали козацькі пісні та приказки.

у  2015 році
Година народознавства «Бджільництво – народне ремесло»
Бібліотекар Монькова О.М. розповіла присутнім про те, що бджільництво – дуже розвинена в Україні галузь сільського господарства, яка має довгу історію, що сягає доби Київської Русі. Кращі пасічники села Горобець О.С. і Кацай Ю.Г. давали свої поради по бджільництву та демонстрували запашну продукцію зі своїх пасік.

у  2016 році
Вечір-зустріч «Відлуння афганських гір»
Вже традиційною стала зустріч в бібліотеці з воїном-афганцем Ю.І.Михайленко, який цікаво і змістовно розповідав про участь у війні в Афганістані. Прозвучало багато запитань на тему патріотизму.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека