Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №4 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки

У невеличкому селищі Зелене в 1954 році вперше відкрила свої двері для користувачів бібліотека № 4. Це був культурний маячок селища, який проіснував до 1976 року. В цьому ж році в зв'язку із розширенням заводу «Криворіжсталь» селище Зелене було знесено, а всіх жителів переселено у багатоповерхові новобудівлі по вулиці Дніпропетровське шосе. Змінила адресу і бібліотека. «Храм мудрості» розташували на першому поверсі 66 будинку цієї ж вулиці, де й досі бібліотека зустрічає своїх користувачів.

            Незабутнім для працівників бібліотеки був 1979 рік — у місті було організовано «Централізовану бібліотечну систему» (зараз КЗК «Міська бібліотека для дорослих»), до складу якої ввійшла і бібліотека № 4.

            Довгий час колектив бібліотеки складався із 4 працівників, завідуючою була Гончаренко Надія Афанасіївна. Але у важкі роки політичного та економічного становлення в Україні постраждала і культура, зокрема бібліотеки. У філіалі залишився один працівник — Бандій Віра Василівна, яка у 2006 році пішла на пенсію за вислугою років. Майже рік двері бібліотеки були зовсім закритими. З листопада 2007 року бібліотека-філіал № 4 почав набирати нових обертів. Керівником стала Ліщенко Оксана Валентинівна.

            До бібліотеки завітали старі користувачі та почали протоптувати стежку нові. Особливо багато відвідувань з боку користувачів шкільного віку, адже бібліотека-філіал № 4 єдиний культурний центр у мікрорайоні. З кожним роком користувачів ставало більше. І вже з 2010 року у бібліотеці 2 працівника. 

            Повноцінно почали працювати обидва структурні підрозділи : абонемент та читальний зал.

            На абонементі бібліотекарем Ульяховою Інною Олексіївною оформлено стенд «Інформаційний калейдоскоп», постійно діють тематичні полиці «Літературний водограй» та «Новинки з книжкової сторінки». Кожного року створюються нові та поповнюються старі тематичні комплекси - «Чорнобиль», «Афганістан», «Війна без права забуття», «Гумор. Іронія. Сатира», «Детективи», «Жіночі романи», «Фантастика», «Пригоди», «Від книги -  до захоплення». Окремо виділено літературу для дітей.

            Читальний зал приваблює своїх користувачів тематичними виставками, проведенням різноманітних масових заходів, постійно діючими полицями «Центр зайнятості пропонує», «В пошуках майбутнього», «Світ захоплюючих новинок», «Інформаційний центр бібліотеки». Особливо цінною прикрасою читального залу є комп'ютерна техніка, подарована депутатом обласної ради Вадимом Джумою, яка підключена до мережі Internet. Тепер користувачі, за відсутності потрібного матеріалу, можуть скористатися цією послугою для знаходження інформації.
            Не можна не сказати і про поповнення фонду. Бібліотека щороку отримує не менше 12 назв періодичної літератури. Книгами в основному поповнено 63 та 84 розділи бібліотечного фонду за рахунок міського бюджету та дарунків від користувачів.

            Бібліотека не стоїть осторонь організованих обласних та внутрішньосистемних конкурсів. Так, тільки у 2010 році ми взяли участь у:
·        ІІІ обласному заочному літературному конкурсі творчої молоді «Війна без права забуття», присвяченого 65 річниці Перемоги (користувачка отримала заохочувальний приз та грамоту);
·        внутрішньосистемному конкурсі на кращу книжкову виставку до 65-річчя  
·        Перемоги «Нам пам'ять серці не дає спокою» - І місце серед бібліотек району;
·        обласному конкурсі на кращу організацію куточку європейської інформації «На шляху до Європи»;
-         у внутрішньосистемному конкурсі «Бібліотека — твій дім, будь хазяйкою в нім».
            Щороку у бібліотеці змінюється дизайн — бібліотекарі власними силами проводять ремонтні роботи у кімнатах філіалу, прагнуть, щоб бібліотека мала не тільки духовну гармонію, а й домашній затишок.




Сучасність бібліотеки

         У бібліотеці працює два працівника : Шупікова Людимила Євгенівна – провідний бібліотекар  та Білоус Ольга Петрівна – бібліотекар.

         У 2013 році послугами бібліотеки скористалися 1550 користувачів різних вікових категорій, які відвідали бібліотеку 7201 раз, й отримали 28141 примірник.

Бібліотека координує свою роботу з педагогічними колективами гуманітарно-технічного ліцею та загальноосвітніх шкіл № 87, 88.

         У сучасному динамічному світі молоді відкрито багато можливостей реалізувати себе. Навчання, робота, особисте життя і розваги практично не залишають вільного часу. Але є люди, які готові безкоштовно присвятити його тим, хто потребує їхньої допомоги. Саме тому працівники бібліотеки продовжують працювати в напрямку «Стань волонтером!».  Бібліотекарі допомагають дітям та підліткам навчатися комп’ютерної грамотності, є асистентами програм літнього читання. Працює школа інформаційної культури «Полювання на інформацію», яка допомагає учнівській молоді писати реферати, працювати з довідковою літературою, знаходити потрібну інформацію в Інтернеті, працювати з необхідними комп’ютерними програми та інше.

         На базі бібліотеки працює дитячий відділ. Щоб підвищити інтерес дітей до книги та читання працівники бібліотеки проводять різноманітні конкурси, вікторини. Так для учнів загальноосвітньої школи № 88 у лютому місяці 2014 року було проведено  вікторину «Дзвенить струмочком рідна мова». У ході якої учні відповідали на питання, змагалися хто більше знає приказок про мову, складали пазли літературних героїв.       

         Працівники бібліотеки прийняли участь у обласному конкурсі буктрейлерів «Тарас Шевченко в кадрі».

20 березня 2014 року працівниками бібліотеки  було проведено екологічну подорож «Збережемо Землю для життя» (до Міжнародного дня Землі). Мета заходу - навчити  дітей розуміти глобальні екологічні проблеми та навчити зберігати навколишнє середовище рідного міста.

7 квітня 2014 року до Всесвітнього Дня здоров’я  працівниками бібліотеки  було проведено урок здоров’я «Життя дається кожному одне». Бібліотекарі намагалися допомогти учням зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому, сприяти вихованню в них людяності, чесності, відповідальності, любові до людей, до рідної землі, розвивати культуру поведінки та навички вести здоровий спосіб життя. Школяри   жваво обговорювали приклади, яки самі наводили, ставили питання та уважно слухали відповіді .

14 квітня для учнівської молоді, з метою дати інформацію з історії підкорення космічного простору, а також місце України в космічній галузі, бібліотечними працівниками  було проведено дайджест «Космос на службі у людства».

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека