Апостолівський район


 
Михайлівська сільська бібліотека 

 
Історія  бібліотеки

Після встановлення у селі радянської влади у сільському клубі була виділена кімната у якій знаходилися дві шафи із майже сотнею книжок. Оскільки завідуючий клубом міг тільки розписатися, ніяка робота з популяризації літератури не проводилася. Єдине, що робив зав. клубом – видавав книжки і збирав їх назад. Але, як відзначають старожили, потяг до книг був великий і тому книг у шафах практично не було – усі були видані.

Перші записи  про наповнення бібліотеки книгами, згідно інвентарної книги з'явились в 1947 році. Це були  книги: Е.Мельник «Испытание сердец», Ісаковський М. Вибране і інші . Після Великої Вітчизняної війни бібліотеку було відкрито у 1949 році. І за весь період свого існування її працівники брали активну участь у житті села. 

В 50 роки в Михайлівці було створено дві бібліотеки, це спонукалось тим, що на територіі села було два великі підприємства: в 1953 році - радгосп «Прогрес»,а з 1968 року - Птахофабрика «Михайлівська» та колгосп «Перемога».

Попит на книги був завжди високий, читали усі -  і малі, і дорослі. Бібліотекарі проводили і святкові вечори, і розважальні програми, і конкурси, і вечори відпочинку. Книжковий фонд налічував достатню кількість книг, які були помічниками вчителям і учням шкіл, хліборобам і пташницям, студентам і пенсіонерам. У бібліотеці були періодичні видання, які знайомили селян із життям країни, області, району.

В 1967 році, до 50 річчя Жовтневої революціі, в Михайлівці було збудовано новий Будинок культури, де праве крило було виділено  для сільської бібліотеки. На той час бібліотека була добре укомплектована як художньою так і спеціальною літературою. 

В бібліотеках працювали бібліотекарі  із фаховою  освітою. Так на птахофабриці «Михайлівська» працювала   Ярема Лариса Купріянівна - людина, яка повністю віддавала себе роботі, тому бібліотека за час її завідування була однією з кращих в районі. Бібліотекар проводила  Дні спеціаліста, Дні інформацій, зустрічі   з ветеранами Великої Вітчизняної війни (наприклад, снайпером Ганночкою Михайлом Григоровичем), передовиками сільськогосподарського виробництва (наприклад, Героєм Соціалістичної Праці Корчевою Євдокією Макарівною), з матерями-героїнями.

Зі зміною часу змінилися і форми роботи бібліотеки. Бібліотека стала основним інформаційним центром населення Михайлівки. Використовуються різноманітні форми популяризаціі літератури: уроки державності,екологічні уроки, вікторини, народознавчі та краєзнавчі години.

Оформлення бібліотеки неординарне: це картини читачів, вироби малюків, яскраво оформлені тематичні полички. В бібліотеці комфортні меблі, що  роблять бібліотеку затишною.

Бібліотека працює в тісному контакті з Михайлівською сільською радою. Так при прямому сприянні голови Михайлівської сільської ради Карачубана Вячеслава Дмитровича бібліотеку було розміщено в приміщенні колгосу «Перемога» та проведено опалення і на сьогоднішній день сільський голова приймає активну участь  в програмах, що проводить бібліотека. 

В 2012 році бібліотека бере участь у Всеукраїнських громадських опитуваннях   "Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє".

Намагаючись бути більш сучасною в 2013 році завдяки участі у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету» програми «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст-Україна» бібліотека одержала два комп’ютери та  ксерокс для безкоштовного доступу користувачів  до Інтернету.


Сучасність бібліотеки

Сьогодні бібліотека с. Михайлівки – це інформаційний, культурно-просвітницький центр на селі, осередок збереження національної культури, народних традицій, звичаїв, центр спілкування сельчан. Без перебільшення варто сказати, що сільська бібліотека є основним центром інтелектуального життя села.

Нині книжковий фонд зменшується, списується застаріла та дублетна література, нових надходжень  мало, але завдяки комп’ютерам  бібліотека стала більш затребуваною та цікавішою.

Діти, юнацтво стали і користувачами, і соціальними партнерами для яких і спільно з ким бібліотека проводить просвітницьку, інформаційну і дозвіллєву роботу… 
Завідуюча бібліотеки надає можливість відвідувачам спілкуватися у  вільний час, задовольняти свої інтереси, подивитись улюблені фільми, почитати книги, поспілкуватись скайпом  через мережу  Інтернет.
В зв’язку з децентралізацією  Михайлівська сільська бібліотека в 2016 році ввійшла до складу Апостолівської міської   ради. Бібліотека приймає активну участь в житті села.

 На протязі двох років   бібліотека постійно інформувала читачів про нові надходження. Діє книжкова виставка «Прийшов…Побачив…Прочитав…». Користувачі мають змогу користуватись періодичними виданнями. На допомогу школярам оформлена книжкова виставка «За шкільною програмою». 

Бібліотека постійно допомагає користувачам користуватись інтернет-ресурсами, здійснювати через Інтернет комунальні послуги та замовляти товари. Сільська бібліотека спільно з працівниками Будинку культури приймає участь у масових заходах для жителів села, 2016 року святкували День робітника сільського господарства та  День села.

В рамках регіонального проекту бібліотек Дніпропетровщини була  проведена історична година «Літописець слави козацької» Дмитро Яворницький.

В зв’язку з 155 річчям з дня народження Завідуюча бібліотекою Н.Щепілова брала за мету, проведенням заходу, розширити знання присутніх на заході про історію славного козацтва, Запорізької Січі, виховати відчуття патріотизму, національної гідності, любові до України видатного норвезького першовідкривача та мецената Фрітьофа Нансена , який  створив  у Михайлівці дослідницьку станцію,чим допомагав жителям у скрутні 20-і роки, бібліотека провела відео - перегляд фільму про Ф.Нансена.

 В 2016 році приватний підприємець Магдалина В.Г. у себе вдома відкрила музей  Ф.Нансена. Бібліотека сприяє вихованню у дітей любові  і  поваги до свої патріотів. До 80 річчя В.Симоненка проведена бесіда «Щоб правду більш не кидали за грати», а також вшановуються Герої Небесної сотні та  герої АТО.

Протягом року завідуюча бібліотекою підготувала матеріали для тематичних виставок «Хто добре жив і кинув все, лиш той здобуде гарту,-і виграти потрапить той, хто ставить все на карту» до 145 річниці з дня народження Д. Лондона, «З далеких сторінок війни», «Знавець людських душ» (195 років Ф.Достоєвському), тематичних поличок, які використовувала під час бесіди «Я хочу жити, щоб працювати, страждати і боротись разом з вами» до 150-річчя від дня народження М. Грушевського,   години спілкування «Ні- наркотикам!», «Я тебе любив і любив Україну» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні.

До книгозбірні залучаю я людей, розповідаю про нові книги, допомагаю  віс бажаючим знайти інформацію в Інтернеті.

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека