Календар подій
 
12-23 січня 2015 року – фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ здійснювали прийом інформаційної,  інформаційно-аналітичної та статистичної звітності міських і районних ЦБС області та інших спеціальних і спеціалізованих бібліотек за підсумками 2014 року. Прийом статистичної звітності був організований за методичними рекомендаціями ДОУНБ, і за формами державної статистичної звітності «Зведення річних звітів про діяльність бібліотек сфери управління культури і туризму України» (зведена під форму № 6-НК), 80-а-РВК (Зведена звітність державних, публічних та інших бібліотек). Інформаційна та статистична звітність ЦБС області супроводжувалася кращими  зразками рекламної продукції, методичними та бібліографічними виданнями краєзнавчого змісту, інноваційним досвідом роботи, хронікою подій та іншими змістовними документами, що позиціонують міські і районні ЦБС.

10 лютого 2015 року у відділі наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ відбулось засідання науково-методичної Ради трьох обласних методичних центрів: обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських  Кирила і Мефодія, обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей. На засіданні Ради обговорювалися питання підсумків роботи ЦБС області за 2014 рік, інформаційної та статистичної звітності за державними формами. Аналізувалась діяльність ЦБС в цілому , міських і районних ЦБС та сільських бібліотек окремо. Позитивно була відмічена інформаційна і рекламно - іміджова діяльність ЦБС,  використання нових інформаційних технологій у бібліотеках, соціокультурна та просвітницька робота багатьох бібліотек області. Були також розглянуті питання, що стосувались проведення експертно-діагностичних обстежень  діяльності ЦБС області та методичного моніторингу  бібліотек у 2015 році, участі бібліотек області у реалізації  регіонального проекту «Читаємо разом» – читацькому марафоні до 70-річчя Великої Перемоги «Пам'ять-нескінчена книга…»,  впровадження  у практику роботи електронної системи моніторингу  мережі публічних бібліотек   України (ЕСМаР ), подальшого опанування тренінгових методик з основ програмного і проектного розвитку бібліотек  та інше.

18 лютого - 6 березня 2015 року на виконання   наказу Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації №10 від 12.02.2015 року «Про проведення тренінгів» та  листа Міністерства культури України від 10 лютого 2015 року  № 17/9-2/46-15 щодо впровадження електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР),  згідно затвердженого графіку тренінгів-навчання фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи за участю фахівців відділу комп’ютеризації  бібліотечних процесів  для представників структурних підрозділів у сфері культури  райдержадміністрацій та виконкомів міських рад, директорів та методистів міських і районних ЦБС  на базі тренінгового   центру КЗК «ДОУНБ» організували  навчання  з вищезазначених питань. На тренінгах пройшли навчання 124   особи, з яких  105  бібліотечних фахівців усіх міст і районів області та 19 представників відділів (управлінь) культури  райдержадміністрацій та виконкомів міських рад.  Усі присутні на тренінгах  отримали   від 3 до 7  посібників ( в залежності від кількості бібліотек у містах та районах області) «Користування сервісом» (ЕСМаР) та електронну версію посібника для навчання бібліотек першого рівня.

 
2-13 березня 2015 року відбулись обласні курси підвищення кваліфікації для завідуючих бібліотеками технікумів та коледжів м. Дніпропетровська за темою «Сучасна бібліотека: концепції розвитку, інформаційно-ресурсний потенціал, нові технології». Курси були організовані за проханням обласного методичного центру управління освіти для керівників бібліотек навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за окремою навчальною програмою. Фахівці відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи разом із провідними спеціалістами  КЗК «ДОУНБ» консультували завідуючих бібліотеками навчальних закладів з організаційних питань бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, деяких аспектів формування, використання і збереження бібліотечних фондів, менеджменту якості в бібліотечній діяльності та ін. Під час навчання були також опрацьовані питання використання комп’ютерних технологій та ресурсів Інтернету в умовах бібліотек навчальних закладів. Лекційні матеріали підготовлені фахівцями  КЗК «ДОУНБ» супроводжувались мультимедійними презентаціями виступів, доповідей, порад, методичних рекомендацій. За підсумками навчання усі слухачі курсів одержали свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.

 
10 березня - 20 березня  2015 року для завідуючих відділами обслуговування міських і районних ЦБС відбулись курси підвищення кваліфікації за темою «Маркетинговий підхід до організації бібліотечного обслуговування: сучасні аспекти». Навчались на курсах  працівники структурних підрозділів  КЗК «Міська бібліотека для дорослих (м.Кривий Ріг), Нікопольської міської ЦБС, Дніпропетровської, Криворізької, Межівської, Новомосковської  районних ЦБС. Заняття на курсах проводили: директор ДОУНБ, заслужений працівник культури України  Тітова Н.М. та провідні фахівці ДОУНБ – Луньова І.Є., завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи, Барабан І.В., завідуюча відділом наукової організації та бібліографії, Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Манченко С.В., завідуюча відділом комплектування, Афанасьєва Л.Ф., завідуюча відділом абонемента, Крупій Г.Я., заступник директора ДОУНБ з автоматизації бібліотечних процесів, Шевченко О.В., заступник директора з внутрішньо-бібліотечної діяльності та ін.. Навчально-тематична програма курсів була розроблена з урахуванням нових тенденцій і використання сучасних інформаційних технологій в практиці бібліотечного та інформаційного обслуговування різних категорій користувачів, а також індивідуальних професійних побажань слухачів курсів. Тому найбільш змістовними і цікавими  були лекції за темами: Маркетинговий підхід до організації бібліотечного обслуговування сучасних користувачів. Організаційні аспекти маркетингової діяльності» «Автоматизовані бібліотечні системи: використання, впровадження, досвід»,  «Центри правової інформації в бібліотеках – реальний механізм правового інформування населення», «Інформування органів влади – пріоритетний напрямок діяльності публічних бібліотек», «Інноваційні та нетрадиційні форми роботи в бібліотеці. Цілеспрямоване впровадження нових та оновлення традиційних форм роботи», «Організація внутрішнього простору бібліотеки та його особливості» та ін. Майже усі лекційні матеріали супроводжувались мультимедійними презентаціями виступів, доповідей, порад, методичних рекомендацій, які були підготовлені фахівцями  КЗК «ДОУНБ».

 16 - 20 березня 2015 року   директор  КЗК «ДОУНБ»  Н.М.Тітова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. на виконання листа Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації  здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Царичанського  району. Із залученням директора   та методиста КЗК « Царичанська районна бібліотека»  під час обстеження було розглянуто діяльність  усіх структурних підрозділів КЗК «Царичанська  районна бібліотека» та  17 сільських комунальних закладів культури. У виїздах на місця брала участь безпосередньо начальник відділу культури, туризму, національностей і релігій Царичанської райдержадміністрації Сабарня О.М. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів Центральної бібліотеки  та  обстежених сільських комунальних закладів, надані консультації з проблемних питань організації роботи і функціонування бібліотек та обслуговування користувачів у сільських бібліотеках.

25-27 березня 2015 року   директор  КЗК «ДОУНБ»  Н.М.Тітова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є.   на виконання листа 613/0/161 -15 від 24.03.2015  Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Софіївського району. Із залученням керівників центральної  районної бібліотеки під час обстеження було розглянуто діяльність  усіх структурних підрозділів КЗК «Софіївська районна бібліотека», КЗК «Софіївська районна бібліотека для дітей» та  24 сільських комунальних закладів культури. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури ,туризму ,національностей і релігій Софіївської райдержадміністрації Ісаєвої Г.Г. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів ЦБ, обстежених сільських комунальних закладів, надані консультації з проблемних питань організації роботи і функціонування бібліотек та обслуговування користувачів у сільських бібліотеках.

1 квітня 2015 року відділом наукової організації і методики  бібліотечної роботи спільно з заступником директора з питань автоматизації Крупій Г.Я. було впроваджено електронний моніторинг базової мережі публічних бібліотек Дніпропетровської області на виконання Плану заходів Міністерства культури України від 19 грудня 2014 року № 1162, та з метою налагодження роботи із збору та обробки статистичних даних публічних бібліотек, які забезпечили до 01.06. 2015 року внесення статистичних даних про діяльність бібліотек до електронної системи моніторингу.

21-22 квітня 2015 року   фахівці  КЗК «ДОУНБ» -  заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є.   на виконання листа Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації  згідно графіка здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Солонянського  району. Із залученням директора   та методиста Солонянської районної бібліотеки Сабадаш А.М. і  Насєкіної О.О. під час обстеження було розглянуто діяльність  усіх структурних підрозділів Солонянської районної   бібліотеки для дорослих, Солонянської районної бібліотеки для дітей  та  34 сільських комунальних закладів культури. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів центральних бібліотек  та  обстежених сільських комунальних закладів, надані консультації з проблемних питань організації роботи і функціонування бібліотек та обслуговування користувачів у сільських бібліотеках.

 22-23 квітня 2015 року  фахівці  КЗК «ДОУНБ» -  заступник директора з наукової роботи Т.О.Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. згідно наказу Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Покровського  району. Із залученням керівників центральної  районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, методиста районної бібліотеки  було розглянуто діяльність  структурних підрозділів Покровської районної бібліотеки та 26 сільських бібліотек. Керівники бібліотечних закладів району презентували свою діяльність у форматі «печа-куча» ,розповідали про найкращі події у житті бібліотек, інноваційну програмно-проектну  та соціокультурну діяльність. Були обговорені також проблемні питання життєдіяльності бібліотечних закладів району. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури, туризму, національностей і релігій Покровської райдержадміністрації Разгуловою Н.О. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів центральних бібліотек , обстежених сільських комунальних закладів та  надані консультації з проблемних питань подальшої організації роботи і функціонування бібліотек .

 28 квітня 2015 року на базі КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» відбулася обласна квітнева школа методистів  за  назвою «Бібліотечно-інформаційні  ресурси та послуги для громади : сучасне бачення методиста».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Присутніх на заході методистів  бібліотечних систем області привітала директор КЗК ««Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» Тітова Надія Миколаївна. У своєму виступі «Шляхи реформування публічних бібліотек» вона звернула головну увагу на основні  аспекти вищезазначеної теми, яка була головною на Всеукраїнській науково-практичної конференції «Бібліотека і книга у контексті часу» у квітні 2015 року.  Низку виступів-консультацій запропонували методистам  головні фахівці 3 обласних методичних центрів ,а саме: «Публічна бібліотека-бібліотека для всіх: сучасні виклики, зміст роботи, ефективність послуг»(Луньова І.Є., зав.відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи  КЗК «ДОУНБ» ), «Публічна бібліотека – молодому поколінню: інноваційні ідеї на практиці»(Спаріхіна Н.В., зав. відділом методико-соціальної роботи та сприяння соціалізації молоді КЗК « Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова), «Сучасні послуги для дітей як фактор інноваційного розвитку бібліотеки» (Резніченко Н.Л.,зав. відділом удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей»). Професійним досвідом з організації та надання сучасних бібліотечних послуг різним верствам населення поділилися    керівники методичних служб міських і районних ЦБС: ШушураЛ.А. (м. Дніпродзержинськ), БорисенкоТ.В.(м. Павлоград),Коваленко Л.В.(Межівський район). Усі присутні взяли участь у «Школі бібліотечного піарника», яку провели для методистів фахівці КЗК «ДОУНБ» Гордійчук Н.П. та Богомазова А.А., учасники  3 Всеукраїнських шкіл бібліотечного журналіста у м. Харкові. Наприкінці роботи  методисти обговорили проблемні питання  впровадження електронної  системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек Дніпропетровської області  та отримали інформаційно-методичний збірник « Бібліотечна Дніпропетровщина» (Випуск  18-19 ).

30 квітня 2015 року  відділ наукової організації і методики бібліотечної роботи  у партнерстві з відділом автоматизації бібліотечних процесів  та керівниками міських та районних ЦБС області на виконання плану заходів департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації організували  он-лайн  конференцію для начальників відділів культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрацій та виконкомів міських рад з питань виконання  методичних матеріалів Українського інституту національної пам’яті щодо відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9травня 2015 року). В он-лайн конференції взяли участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Першина Н.Г. та заступник директора департаменту-начальник управління культури департаменту культури, туризму, національностей та релігій  Буц О.В.

12-22 травня 2015 року для завідуючих сільськими бібліотеками області проводились обласні курси підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку». На курсах навчались працівники сільських бібліотек  Васильківського,      Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Криворізького, Криничанського,  Нікопольського, Магдалинівського, Новомосковського, Покровського, Синельниківського, Солонянського, Софіївського та  Широківського  районів.  Заняття на курсах проводили провідні фахівці ДОУНБ – Луньова І.Є., завідуюча відділом наукової організації та методики бібліотечної роботи, Барабан І.В., завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Афанасьєва Л.Ф., завідуюча відділом абонемента, Манченко С.В., завідуюча відділом комплектування, Лєсканова М.Л, завідуюча відділом зберігання основного фонду. Низку консультацій з питань правового забезпечення функціонування бібліотечних закладів в сільській місцевості запропонувала директор ДОУНБ, заслужений працівник культури України Тітова Н.М. У роботі курсів взяли участь фахівці обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей. Під час навчання були опрацьовані методичні та практичні питання, що стосуються  сучасної діяльності  сільських бібліотек. Майже усі лекційні матеріали супроводжувались мультимедійними презентаціями виступів, доповідей, порад, методичних рекомендацій, які були підготовлені фахівцями ДОУНБ.

28 травня 2015 року   на базі КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» відбулася чергова обласна травнева школа керівника-менеджера для директорів  ЦБС та завідуючих  публічними бібліотеками області за темою «Публічні бібліотеки Дніпропетровщини в контексті вимог сучасності:стан і перспективи» Відкрила обласну травневу школу  директор ДОУНБ Тітова Н.М. У своєму виступі вона окреслила найбільш важливі питання  проекту адміністративно-територіальної реформи  у Дніпропетровській області  та деякі шляхи  реформування публічних бібліотек у рамках цього документу. Пріоритетні напрямки роботи бібліотек області , здобутки і  проблеми минулого року та зміст роботи в умовах  сьогодення в інформаційному забезпеченні населення регіону висвітлила у своєму виступі завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи Луньова І.Є. Зі змістовними виступами-консультаціями на  травневій школі виступили заступник директора з наукової роботи КЗК «ДОУНБ» Абраїмова Т.О. - «Вивчення стану забезпечення населення Дніпропетровської області публічними  бібліотеками» (за матеріалами Всеукраїнських досліджень 2012-2013рр.) та заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Шевченко О.В. - «Показники ефективності та індикатори якості роботи сучасної публічної бібліотеки». Викликали інтерес у присутніх  також методичні рекомендації фахівців ДОУНБ : «Краєзнавчі електронні бази та сервіси ДОУНБ в обслуговуванні користувачів» (Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом), «Рідкісні видання з краєзнавства в електронних базах ДОУНБ: доступ, використання» (Савченко І.Є., завідуюча сектором краєзнавчого відділу («Доступ до електронного корпоративного краєзнавчого каталогу « Дніпропетровщина» (Крупій Г.Я., заступник директора з питань автоматизації КЗК «ДОУНБ»), «Бібліотека 2.0:Віртуальна виставка в бібліотеці»(Зюлева Ю.М., вчений секретар КЗК «ДОУНБ» ).Усі присутні  також з інтересом прослухали лекцію наукового співробітника Інституту суспільних досліджень Реви І.О. «Українське суспільство крізь призму кризових ситуацій» .

10-12 червня 2015 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є., разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова, завідуючою відділом методико - соціологічної  роботи та сприяння соціалізації молоді  Спаріхіною Н.В. та завідуючою відділом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Желізняк Т.О.  відвідали бібліотеки Верхньодніпровського  району з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років. Під час виїзду було розглянуто діяльність Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки, Верхньодніпровської  районної бібліотеки для дітей та інших сільських бібліотек району. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч членів комісії з в. о. начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій Верхньодніпровської    райдержадміністрації  Сопіною Л.М.   За підсумками проведення експертно-діагностичного обстеження була проведена загальна нарада  бібліотечних працівників   районних бібліотек та сільських бібліотек району, на якій була проаналізована управлінська діяльність бібліотеками району, організаційно-методичне забезпечення функціонування сільських бібліотек, інші проблемні питання життєдіяльності бібліотек району та надані змістовні консультації та методичні рекомендації з питань подальшого функціонування бібліотечних закладів.

16-19 червня 2015 року директор КЗК « ДОУНБ» Тітова Н.М. разом із заступником директора по автоматизації Крупій Г.Я., завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є., завідуючою відділом кадрів Плотніковою О.І. відвідали Чернігівську обласну універсальну бібліотеку ім. В.Г. Короленка. Вони ознайомилися із цікавими наробітками колег, поділилися своїм досвідом роботи, інноваційними наробітками, які можна втілити в бібліотеках Чернігівщини. Господарі бібліотеки організували для гостей цікаву екскурсію по місту, ознайомили їх із історією та визначними пам’ятками свого чудового старовинного міста.

22 червня 2015 року в приміщенні КЗК «ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила  і Мефодія» відбувся семінар-практикум «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору: перша українська дейзі – бібліотека» в межах реалізації міжнародного шведсько-українського проекту, покликаного для створення Першої української DASI - бібліотеки для користувачів з глибокими ураженнями зору. Працівник відділу, головний бібліотекар Білоус І.М., долучилась до створення Першої української DASI – бібліотеки, адаптуючи підручник «Історія української літератури» для незрячих учнів і студентів, що дозволить оперативно компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів по зору шляхом оперативного формату.

25-26 червня 2015 року фахівці ДОУНБ -  заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є., згідно наказу Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Петриківського  району. Із залученням керівників  районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей було розглянуто діяльність  структурних підрозділів Петриківської районної бібліотеки та 13 сільських бібліотек. Керівники бібліотечних закладів району презентували свою діяльність у форматі «печа-куча», розповідаючи про найцікавіші події у житті бібліотек, інноваційну програмно-проектну  та соціокультурну діяльність. Були обговорені також проблемні питання життєдіяльності бібліотечних закладів району. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури, туризму, національностей і релігій Петриківської райдержадміністрації Лук’яненко В.С. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів центральних бібліотек , обстежених сільських комунальних закладів та  надані консультації з проблемних питань подальшої організації роботи та обслуговуванню користувачів у сільських бібліотеках .

29-30 червня 2015 року провідні фахівці ДОУНБ - заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є., згідно наказу Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Магдалинівського  району. Із залученням керівників  районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей було розглянуто діяльність  структурних підрозділів Петриківської районної бібліотеки та 28 сільських бібліотек. Керівники бібліотечних закладів району презентували свою діяльність у форматі « печа - куча», розповідаючи про свою інноваційну, програмно-проектну  та соціокультурну діяльність. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури, туризму, національностей і релігій Магдалинівської райдержадміністрації Покотило С.Г. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів системи та  надані практичні рекомендації з проблемних питань роботи та функціонування  сільських бібліотек .

02 липня 2015 року фахівці ДОУНБ - заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова та завідуюча відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньова І.Є., згідно наказу Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Дніпропетровського  району. Із залученням керівників  районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей було розглянуто діяльність  структурних підрозділів Дніпропетровської центральної районної бібліотеки, 2 селищних та 22 сільських бібліотек. Керівники бібліотечних закладів району презентували свою діяльність у форматі «печа - куча», розповідали про свою інноваційну, проектну  та соціокультурну діяльність. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської райдержадміністрації в. о. Шукало О.С. За підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів, та  надані практичні рекомендації з проблемних питань роботи та функціонування бібліотек району .

09 липня 2015 року фахівці ДОУНБ - заступник директора з наукової роботи Т.О. Абраїмова разом із завідуючою відділом наукової організації і  методики бібліотечної роботи Луньовою І.Є. згідно наказу Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації здійснили  виїзд з метою  проведення моніторингу діяльності та  надання методичної і  практичної допомоги фахівцям бібліотек Криничанського  району. Із залученням керівників  районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей було розглянуто діяльність  структурних підрозділів Криничанської центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, 2 селищних та  22 сільських бібліотеки. Керівники бібліотечних закладів району презентували свою діяльність у форматі « печа - куча», розповідали про свою інноваційну, програмно-проектну  та соціокультурну діяльність. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч начальником відділу культури, туризму, національностей і релігій Криничанської підсумками методичного моніторингу у центральній  районній бібліотеці пройшла загальна нарада колективу бібліотек району, на якій була  проаналізована діяльність структурних підрозділів центральних бібліотек,  надані зауваження та практичні рекомендації з проблемних питань роботи та обслуговування користувачів у сільських бібліотеках .

14-25 вересня 2015  року для завідуючих сільськими бібліотеками області були проведені обласні курси підвищення кваліфікації «Сільська бібліотека на шляху змін: напрямки діяльності та стратегія розвитку». Навчання на курсах проходили працівники сільських бібліотек Васильківського, Криничанського,  Криворізького, Магдалинівського, Межівського, Новомосковського, Петриківського, Петропавлівського, Солонянського, Синельниківського, Царичанського, Софіївського, Томаківського,    Широківського та Юр’ївського  районів. Низку консультацій з питань правового забезпечення функціонування бібліотечних закладів в сільській місцевості запропонувала директор ДОУНБ, заслужений працівник культури України Тітова Н.М. У роботі курсів взяли участь фахівці обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова і обласної бібліотеки для дітей.  Заняття на курсах проводили провідні фахівці ДОУНБ – Луньова І.Є., завідуюча відділом наукової організації та методики бібліотечної роботи, Барабан І.В., завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії, Голуб І.С., завідуюча краєзнавчим відділом, Литвиненко Н.Г., завідуюча відділом наукового опрацювання документів та організації каталогів, Афанасьєва Л.Ф., завідуюча відділом абонемента, Манченко С.В., завідуюча відділом комплектування, Лєсканова М.Л, завідуюча відділом зберігання основного фонду. Під час навчання були опрацьовані методичні та практичні питання, що стосуються  сучасної діяльності  сільських бібліотек. Майже усі лекційні матеріали супроводжувались мультимедійними презентаціями виступів, доповідей, порад, методичних рекомендацій, які були підготовлені фахівцями ДОУНБ.

16-18 вересня  2015 року завідуюча відділом наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є., разом із фахівцями обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, завідуючою відділом методико - соціологічної  роботи та сприяння соціалізації молоді  Спаріхіною Н.В. та завідуючою відділом обслуговування обласної бібліотеки для дітей Желізняк Т.О. відвідали бібліотеки Криворізького  району з метою проведення експертно-діагностичного аналізу діяльності за останні 10 років. Під час виїзду було розглянуто діяльність Криворізької районної ЦБС, а саме роботу центральної районної бібліотеки,  районної бібліотеки для дітей  та інших сільських бібліотек. На початку обстеження та по його закінченні відбулася робоча зустріч членів комісії з. начальником відділу культури,туризму, національностей та релігій Криворізької    райдержадміністрації  Лазарєвою С.П.  За підсумками проведення експертно-діагностичного обстеження була проведена загальна нарада  бібліотечних працівників   районних бібліотек та сільських бібліотек району, на якій була проаналізована управлінська діяльність бібліотеками району, організаційно-методичне забезпечення функціонування сільських бібліотек, інші проблемні питання життєдіяльності бібліотек району, та надані змістовні консультації та методичні рекомендації з питань подальшого функціонування бібліотечних закладів.

22 жовтня    2015 року  -   на базі Криничанської центральної районної бібліотеки відбувся  обласний семінар-тренінг для бібліотекарів відділів комплектування і обробки літератури та бібліографів міських і районних ЦБС  за темою « Інформаційно-бібліотечні ресурси : проблеми формування, використання, доступу». У роботі обласного семінару - тренінгу взяли участь голова Криничанської районної ради Тарабрін В.Ф., начальник відділу культури, туризму, національносте й та релігій Руденко Н.І., заступник директора з наукової роботи КЗК «ДОУНБ» Абраїмова Т.О., завідуюча відділом наукової  організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ Луньова І.Є. Учасниками семінару-тренінгу стали  провідні фахівці  з питань формування бібліотечного фонду та інформаційно – бібліографічної діяльності  Дніпродзержинської, Криворіжської  міських ЦБС, та  Верхньодніпровської, Криворіжської, Криничанської, Софіївської, П’ятихатської,  Широківської  центральних районних бібліотек .    Обласний семінар-тренінг проходив  у  3  секційних заняттях: «Бібліотечно-інформаційні ресурси: формування та розвиток», «Інформаційно-бібліографічна діяльність: сучасні пріоритети і акценти», «Електронні ресурси і послуги в бібліотеках». Модераторами секційних занять  виступили  керівники структурних підрозділів. Усі присутні на   семінарі - тренінгу прослухали змістовні виступи - консультації   провідних фахівців обласної універсальної наукової бібліотеки та взяли участь у практичних заняттях

28 жовтня  2015 року на базі Широківської районної бібліотеки відбулась обласна виїзна проблемно-творча лабораторія «Сільська бібліотека у форматі сучасності: пошук формули успіху »,  організована фахівцями відділу наукової організації і методики бібліотечної роботи  КЗК «ДОУНБ». До районної бібліотеки завітали директор  ДОУНБ Тітова Н.М., заступник директора з наукової роботи Абраїмова Т.О., а також колеги з Дніпропетровського, П’ятихатського, Софіївського, Апостолівського, Криворізького районів. Прийшли підтримати бібліотеку і перший заступник голови Широківської РДА Ірина Положешна, заступник голови районної ради Вікторія Лаврова, начальник відділу культури, національностей та релігій Любов Лисогор. Бібліотекарі Широківської районної бібліотеки спільно з Будинком культури та школою мистецтв приготували «флеш-моб по-широківськи», а також провели невеличку екскурсію-квест «Бібліотечними лабіринтами». Робоча частина творчої лабораторії розпочалася з виступу директора ДОУНБ Тітової Н.М. З обміном досвідом перед присутніми виступили завідувач методико-бібліографічним відділом Тетяна Ільчишина, завідувачі Чапаєвською сільською бібліотекою Тетяна Ярмоліч, Шестірнянською сільською бібліотекою Галина Черненко, Карпівською сільською бібліотекою Світлана Корюкова, Тихоставською сільською бібліотекою Раїса Левдік та Новолатівською сільською бібліотекою Валентина Макодзеб. Звучали на заході виступи колег з Апостолівського, П’ятихатського та Софіївського районів. Також всі присутні мали змогу помандрувати селищем в «бібліотечному кінозалі», переглянувши відео про Широке. Родзинкою заходу стала цікава та змістовна екскурсія до краєзнавчого музею, яку майстерно провела його директор Ангеліна Мілевська.

26 листопада   2015  року відбулась обласна нарада директорів ЦБС та завідуючих бібліотеками з питань планування роботи бібліотек «Основні напрямки планування роботи бібліотек на 2015 рік». Нараду відкрила директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія Тітова Н.М. У своєму виступі вона акцентувала увагу присутніх на питаннях планування роботи бібліотек  у контексті стратегії розвитку бібліотечної справи та пошуків шляхів якісних змін бібліотек. З доповіддю «Роль бібліотечних закладів в процесі децентралізації та функціонуванні об’єднаних громад» виступила директор Дніпропетровського Регіонального офісу реформ Тертишна О.А., яка надала практичні рекомендації з питань формування спроможних територіальних громад на території нашої області. Про головні напрямки діяльності бібліотек області на наступний 2016 рік йшлося у консультації-візуалізації заступника директора з наукової роботи КЗК ДОУНБ Абраїмової Т.О. «Планування роботи бібліотек 2016: можливості для змін та інновацій в умовах кризи українського суспільства », заступника директора Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Сафронової  Т.М. «Публічні бібліотеки у 2016 році: орієнтир на молодь», та директора обласної бібліотеки для дітей Шарабури О.І. «Бібліотеки для дітей Дніпропетровщини: основні пріоритети 2016 року». Були надані методичні рекомендації щодо  участі бібліотек області у Регіональному проекті «Читаємо разом» - «Дмитро Яворницький – ім’я, овіяне легендами». Також на обласній нараді  були підведені підсумки регіонального проекту «Читаємо разом» - читацького марафону « Пам’ять – нескінчена книга», які проходили  в бібліотеках  області протягом 2014 року. Переможцями  обласного фестивалю  за оцінками журі  стали 2 міських та 3 районних ЦБС, які отримали подяки від Дніпропетровської бібліотечної асоціації  та цінні подарунки. Також з консультацією на тему «Будуємо єдиний інформаційно-бібліотечний простір Дніпропетровщини: задачі перших кроків» виступила заступник директора з питань автоматизації ДОУНБ Крупій Г.Я. У рамках наради  для директорів ЦБС та завідуючих бібліотеками була організована зустріч з головою обкому профспілки працівників культури Яловим А.В. Тема його виступу стосувалася актуальних питань щодо дії профспілки по захисту прав спілчан та галузі культури в умовах сьогодення.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека