Хроніка важливих подій

 

Хроніка 2006/2008

Хроніка 2009

Головна
Заходи
Анонс
Хроніка
Події
Ресурси
Видання
Довідник з європейської інтеграції
Європейське законодавство
Українське законодавство
Електронна бібліотека
Зв'язки
Консультант
2010 рік  
21 грудня

Відбувся регіональний форум пунктів європейської інформації. 10 координаторів інформаційно-консультативних пунктів, створених на базі міських та районних бібліотек, зібрались для обміну досвідом та вдосконалення навичок роботи з європейською інформацією. Про значення та приналежність бібліотек до інформування громадськості з питань євроінтеграції учасникам форуму розповіла завідуюча відділом наукової організації та методики бібліотечної роботи І.Є. Луньова., а І.В. Барабан, як керівник відділу, на базі якого створено Центр поділилася досвідом організації напрямку євро інформування та залучення нових тематичних груп до бібліотеки. За допомогою консультанта Центру присутні розробили алгоритм ефективної діяльності регіональних євро пунктів шляхом виявлення нових форм роботи з різними групами користувачів. Захід відбувався у неформальній обстановці у формі тренінгу, що стимулювало учасників до ефективного засвоєння отриманої на форумі інформації.

Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

 

15 грудня

Відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу творчих та пошукових робіт для молоді «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді», який тривав протягом жовтня-листопада у професійно-технічних закладах Дніпропетровська та області. Свої пошукові проекти презентувала молодь десяти навчальних закладів. За можливість стати дипломантом та отримати грошову нагороду змагались 12 найкращих робіт. З усього різноманіття робіт у номінації «Дослідницький проект» диплом отримали:

За I місце - колектив (Якименко Аліна, Французова Євгенія, Клімова Лідія, Кириченко Яна, Багненко Олександра, Овчаренко Марина) МВПУПІТ м. Дніпропетровськ , за II місце – Жежер Ігор професійний ліцей м. Жовті Води, за III місце - Ставнича Ганна - залізничний ліцей м. Дніпропетровськ, а у номінації «Творча робота» диплом отримали: за I місце – колектив (Кісіль Є., Колонич І., Петака Д., Тихоненко Ю.) ПТУ №79 смт. Петриківка, за II місце - Подольчак Юрій, Сергієнко Владислав ПТУ м. Орджонікідже, за III місце - колектив ВПУ №55 м. Дніпропетровськ . Визначали переможців члени конкурсної комісії в особі Захарченко О. - представника управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської міської ради, Мухи Н. О. - методиста Навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області, Старостіна В. С. - історика архітектури, Барабан І.В. - завідуючої відділу наукової інформації та бібліографії ДОУНБ. Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, що дозволило конкурсантам гідно захищати свої напрацювання. Думку про те, що сучасна молодь ідентифікує Україну як європейську державу та готова доводити її приналежність до формування історичної та культурної спадщини Європи, розділили всі присутні на заході.

Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.

 

10 грудня

Відбулось засідання конкурсної комісії.

Фото 1, 2, 3.

 

5-8 грудня

Консультант ЦЄІ взяла участь у роботі тренінгу «Залучення волонтерів до роботи Центрів європейської інформації», який проходив у м. Суми за підтримки МФ «Відродження». У програмі тренінгу розглядалися міжнародні волонтерські програми, а також підіймалися питання залучення, орієнтація та навчання волонтерів, оцінки діяльності, управління ризиками та перспективи розвитку волонтерського руху.

Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

 

2 грудня

Було проведено ФОРУМ ЄВРОКЛУБІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ. Головна мета Форуму - цє удосконалення знань про діяльність європейських клубів в Україні, налагодження активної співпраці між євро клубами системи ПТНЗ у Дніпропетровській області, пошук нових перспектив для розвитку євроклубівського руху на Дніпропетровщині. У заході прийняли участь представники євро клубів системи професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області у кількості 50 осіб. З привітальним словом до присутніх звернулась заступник начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Денисенко Т.М. Під час заходу євроклубівці отримали теоретичні та практичні завдання для удосконалення навичок у роботі, а також методичні поради щодо функціонування євро клубів. Представники 10-ті євро клубів не тільки презентували свою діяльність, а також брали активну участь у творчих майстернях, інтерактивних лекціях та іграх. Було оголошено конкурс волонтерів для роботи у ЦЄІ на 2011 рік.

Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

 

5 листопада

Відбувся бліц - тренінг для учасників євроклубу «Європейський орієнтир» Дніпропетровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу. Заняття включало: лекцію з питань організації і функціонування євроклубу, методичні поради щодо проведення тематичних засідань, а також практичне завдання щодо створення продуктів діяльності євроклубу. Наприкінці відбувся захист створених робіт та їх обговорення.

Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

 

20 жовтня

Представники  Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, прийняли  участь у відкритті пункту Європейської інформації у Павлоградській центральній міській бібліотеці. На захід  була запрошена культурна громада міста: бібліотекарі, працівники музичних шкіл, клубів, ЗМІ. Мер міста привітав усіх присутніх и побажав плідної праці на ниві європейського інформування. Міський Голова разом з  директором  бібліотеки  та консультантом ЦЄІ  урочистим перерізанням стрічки відкрили Європункт. Гості мали можливість ознайомитися з  розгорнутою виставкою  дитячих малюнків «Наш рідний Павлоград –  європейське місто» та з книжково-інформаційним стендом «Європейський меридіан». Згідно з сценарієм,  учасники Євро-клубу  «Європа плюс» підготували театралізоване дійство «Дивовижна Європа». Консультант ЦЄІ презентувала мультимедійну презентацію «Один рік з життя центру» та провела інтерактивну гру з євроклубівцями. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

 

15 жовтня

Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів урочисте нагородження переможців конкурсу серед учнів спеціалізованої школи гуманістичного навчання та виховання № 134  на кращий лист до Європи під назвою «Пишу тобі, Європо!». Головна Мета конкурсу -  спонукання до висловлення власної думки про стосунки між Україною та Європейським Союзом, виховання   небайдужості дітей до актуальних проблем сучасності. У конкурсі прийняли участь  близько 150 школярів шостих, сьомих та одинадцятих класів. Підлітки намагалися донести  до Європи свої  роздуми, побажання,  навіть пропозиції. Тексти  листівок  відрізнялися  мовою, формою, обсягом, а деякі  супроводжувалися  малюнками  та web- зображеннями. Були  визначенні та нагородженні призами  переможці за  I, II та III місця, а також  заохочувальні номінації. Фото 1, 2, 3.

 

15 жовтня Консультант Центру європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, прийняв участь у проведенні круглого столу з молодіжним активом  за темою  «Європейський тиждень місцевої демократії в Україні та місті: екологічні перспективи». Захід проводився  управлінням у справах сім’ї та молоді     Дніпропетровської міської ради. ЦЄІ  була підготовлена  збірка інформаційних матеріалів  «Про основні засади проведення Європейського тижня місцевої демократії».

 

12 жовтня

Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів семінар-презентацію проекту «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді». Головною метою цього обласного  конкурсу творчих та пошукових робіт для молоді системи професійно-технічних навчальних закладів є поглиблення  комплексних знань про Європу, необхідних на сучасному етапі громадянину України для існування в європейському співтоваристві.  З привітанням до учасників заходу звернулися представник координаційної Ради мережі ЦЄІ України  - Федорова Тетяна і представник управління у справах сім’ї та молоді Дніпропетровської міської ради – Захарченко Ольга. Консультант центру розповів присутнім  про загальні положення,  тематику  конкурсу, умови та термін подачі робіт. Фото 1, 2, 3, 4.

 

8 жовтня

Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії спільно з євроклубом  «Інтер» та євроклубом  «Європейська хвиля»  провів віртуальну екскурсію «Все про Бельгію» з циклу «Віртуальні подорожі країнами Європи». Присутні  отримали корисну мультимедійну інформацію щодо  політичного устрою, економіки, культури  та традицій країни. Під час заходу фахівцями ЦЄІ була   представлена виставка-перегляд країнознавчих довідкових видань з фондів ВНІБ, а   євроклубівці  порадували цікавою вікториною та виконанням народного бельгійського   танцю. Усі присутні з радістю продовжили неформальне спілкування під час кави-брейку. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.

 

5-6 липня

Консультант ЦЄІ при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у семінарі «Суспільна анімація: концепція, практика, перспективи», який проводив Центр громадських та культурних ініціатив «Тамариск» у партнерстві з Громадським об’єднанням «Центр Активності Локальної» (Варшава, Польща) в межах проекту «Розвиток мережі центрів місцевої активності у Дніпропетровській області» за підтримки Національного Фонду Демократії, де розглядались питання польського досвіду розвитку Центрів місцевої активності та перспективи розвитку суспільної анімації в України.

 

25 червня

У Центрі європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії, відбулася зустріч за результатами проведення фотоконкурсу під назвою «Європейські подорожі», який тривав два тижні (з 7 по 21 червня).
Під час зустрічі учасники конкурсу познайомили присутніх зі своїми роботами, представленими на неформальній виставці та розповіли про свої враження від подорожей. Також, присутнім було запропоновано ознайомитись з виданнями про різні країни Європи з фонду ДОУНБ та взяти участь у експрес-вікторині про визначні місця Європи. Згодом, відбулося оголошення переможців, яких визначили за допомогою Інтернет – голосування, та нагородження їх призами від Центру європейської інформації. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

 

16-19 червня

Представник Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії взяв участь у щорічному Форумі Центрів європейської інформації, який проводив МФ «Відродження» у смт. Славське Львівської області. На форумі консультант представив діяльність Центру та розповів про особливості проведення окремих заходів. Під час проведення Форуму всі учасники отримали інформацію про стан та перспективи діяльності мережі ЦЄІ України, розробили мережеві міні-проекти на 2010-2011 роки, прийняли та затвердили положення про мережу центрів європе йської інформації та підтвердили входження до мережі. Фото 1, 2, 3, 4, 5.

 

20 травня

Представники Центру європейської інформації при Відділі наукової інформації та бібліографії завітали до Дніпродзержинської  центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченко на відкриття пункту європейської інформації. Центр надав підтримку бібліотеці  у вигляді європейської  атрибутики.  В програму заходу увійшли:   презентація картин місцевої художниці «Європа очима Алли Михальчук», фотороботи, присвячені мандрівкам по європейським столицям   «Галопом по Європі»,   концерт європейської музики у виконанні учнів дитячої музичної школи. Консультант центру дав інтерв’ю місцевому телеканалу щодо напрямків  діяльності  Української мережі центрів європейської інформації. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

 

  15 травня   Центр європейської інформації при сприянні управління зовнішньоекономічних зв’язків, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та міськвиконкому провів Європейський інформаційний ярмарок у міському парку ім. Л. Глоби.
Переконатися в тому, що Україна стає ближчою до Європейського Союзу мешканцям Дніпропетровська допомогли учасники ярмарку: Центр європейської інформації ДОУНБ, Асоціація генеральних штатів Європи AEGEE, Інтернаціональна молодіжна платформа AIESEC , Всеукраїнська освітня компанія DEC, Німецька служба академічних обмінів DAAD, Центр французької культури «Альянс-Франсез», Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива В», Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Європейське майбутнє України», мистецька агенція «Арт-вертеп», Європейські клуби системи професійно-технічної освіти Дніпропетровська та області.
Ярмарок розпочав свою роботу о 12 годині та тривав до 15 години.
Під час заходу проводились мовні майстер-класи, консультації, бліц-опитування та акція графіті на асфальті, розповсюджувалась рекламно-інформаційна продукція.
Захід було освітлено ЗМІ, зокрема були підготовлені сюжети в новинах місцевих телеканалів («34 телеканал» та «27 телеканал») та публікації на міських інформаційних сайтах у мережі Інтернет. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
 15 травня Центр європейської інформації з метою вшанування ювілейної дати створення Європейського Співтовариства ініціював та організував святкову ходу під назвою «Парад Шумана». Захід розпочався о 10 год. від Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, що на вул. Ю. Савченка, 10. Учасниками Параду стали 80 волонтерів з 8-ми європейських клубів, створених на базі професійно-технічних закладів Дніпропетровська та області.
Рухаючись парадом учасники привертали увагу перехожих, вигукуючи гасла «Крокуємо разом в Європу!», «Європа наш спільний дім!», «Приходь до нас і крок за кроком наблизимось ми до Європи!». В руках учасників були прапорці та повітряні кульки з символікою Європейського Союзу, які для проведення заходу надало Представництво Європейської комісії в Україні.
Парад завершився у парку ім. Л. Глоби, де згодом учасники презентували свою діяльність на Європейському інформаційному ярмарку.
Захід було освітлено ЗМІ, зокрема було підготовлено сюжет в новинах «9 каналу» та публікації на міських інформаційних сайтах у мережі Інтернет. Фото 1, 2, 3, 4, 5.
14 травня

 Центр європейської інформації спільно з ВМГО «Європейське майбутнє України» організував та провів для учнів СШ №134 Амур-Нижньодніпровського району комплексний пізнавальний захід «День Європи в школі».

Святкування Дня Європи в школі №134 розпочалось з привітання організаторів та проведення акції графіті «Крокуємо до Європи», під час якої більше 70 школярів віком від 7 до 15 років відобразили власне бачення Європи в малюнках на асфальті. Почесними гостями свята стали Клод та Марі-Поль Нойрот, які увійшли до складу журі святкових конкурсів. Ознайомившись з роботами за конкурсами «Малюємо Європу», «Європейська ідея» та «Моє бачення Європи», журі визначило переможців.
Урочисте нагородження відбулося під час проведення школярами Європейського фестивалю. Танцювальними та пісенними виступами учні намагались перенести присутніх до різних європейських країн. Разом з французьким танго, іспанським фламенко та фінською полькою присутні відчули подих Європи. Дипломи за участь у конкурсах отримали всі учасники, а кращі малюнки, декоративні вироби та твори були відзначені призами.
Велике захоплення школярів викликала запропонована представниками Центру асоціативна мультимедійна гра «Від малого до великого» та євро вікторина з відзначенням учасників заохочувальними призами. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 

13 травня

Представник Центру європейської інформації взяв участь у проведені Весняної Академії НАТО за темою «Трансатлантична безпека та роль України», яку організували Центр інформації та документації НАТО в Україні та Центр євроатлантичної інтеграції у Дніпропетровську. Підіймалися питання щодо реалізації євроатлантичного курсу України та формування дійових механізмів інформаційної політики. Заняття складалися з основних лекцій по трьом сесіям та роботи семінарських груп. Під час заходу відбувалося неформальне спілкування учасників з різних міст: Київ, Донецьк, Черкаси, Вінниця, Житомир, Харків, Луцьк, Миколаїв, Львів. Фото 1, 2, 3.

 

 15 квітня 

ЦЄІ організував Молодіжний сейшин «Мовами європейських культур» на базі спеціалізованої школи № 9. Захід був присвячен святкуванню Великодня у странах Європи. Присутній на заході почесний віце-президент ВМГО «Європейське майбутнє України» Жан-Шарль Брікар розповів старшокласникам про звичаї та традиції Франції, зокрема святкування Великодня. Консультант центру провів вікторину за темою різноманітності національної культури Франції. За підсумками гри переможці отримали цінні подарунки. Наприкінці заходу відбулася презентація національних святкових страв, що готують до Великодня у Франції. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 

 2 квітня

У Центрі європейської інформації відбулася Free book презентація (вільна книжкова презентація) сучасної проєвропейської прози «Життя в Європі». Були презентовані романи "Життя попереду" Ромена Ґарі, «Два фургони» Марини Левицької, «Колекція пристрастей, або Пригоди молодої українки» Наталки Сняданко, збірки есеїв «Життя, смерть та інші неприємності» Ярослава Грицака та «Дезорієнтація на місцевості» Юрія Андруховича, які відображають такі сучасні проблеми як європейська та українська ідентичність, життя в Європі та інші. Мета цього заходу - популяризація проєвропейських літературно-художніх творів зарубіжних та вітчизняних авторів. Завдяки запропонованій грі «Відчуй себе автором» присутні мали можливість творчо переробити авторський текст Я.Грицака та Ю.Андруховича. Захід проводився під егідою Мережі центрів європейської інформації України та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Протягом березня схожі заходи відбувалися в декількох Центрах європейської інформації України. Фото 1, 2, 3, 4, 5.

 

 31 березня

У ЦЄІ відбувся круглий стіл на тему: «Європейське майбутнє України». Головна мета заходу - підняття авторитету молоді Дніпропетровщини , яка має активну соціальну позицію, висвітлення європейського та вітчизняного досвіду громадської роботи крізь призму євроінтеграційних процесів. Захід мав неполітичний характер. У програмі круглого столу взяли участь представники управління науки, вищої та професійно-технічної освіти, управління у справах сім’ї та молоді, управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності обласної державної адміністрації (ОДА), а також керівники молодіжних громадських організацій та міжнародних відділів вищих навчальних закладів міста. Під час заходу відбулося обговорення актуальних питань соціальної і громадської роботи, соціально-виховної та соціально-психологічної роботи з молоддю. Захід було висвітлено ЗМІ, зокрема у новинах «11 каналу». Фото 1, 2, 3, 4, 5.

 

 19 березня

ЦЄІ спільно з дебат-клубом сш №9 провів віртуальну екскурсію «Все про Великобританію» з циклу «Віртуальні подорожі країнами Європи». З метою виявлення рівня підготовленості усім присутнім була запропонована асоціативна розминка за наступними темами: наука, освіта, література, музика, спорт, їжа, розваги. Було надано цікаву інформацію про побут, традиції та звички англійського народу. Презентовано книги з фонду сектора рідкісних та цінних документів, яки висвітлюють історію стародавньої Англії. Фото 1, 2, 3, 4, 5, 6

 

 26 лютого

ЦЄІ спільно з європейськими клубами «Європейський орієнтир» та «Європейська хвиля» провів віртуальну екскурсію «Відкриваємо для себе Німеччину» з циклу «Віртуальні подорожі країнами Європи». Присутні мали можливість дізнатись про історію, культуру, традиції та побут німецького народу та познайомитися з найвідомішими ярмарками, парками та центрами відпочинку Німеччини. Віртуальна екскурсія була здійснена у вигляді мультимедійної презентації і супроводжувалась яскравими світлинами. Фото 1, Фото 2, Фото 3, Презентация 1, Презентация 2.

 

  25 лютого

ЦЄІ спільно з ВМГО «Європейське майбутнє України» провів на базі Дніпропетровського університету економіки та права (ДУЕП) науково-методичну конференцію «Вищі навчальні заклади у європейському навчально-освітньому просторі».
На конференції з доповідями виступили представники вищих навчальних закладів міста, зокрема Дніпропетровського регіонального інституту державного управління при Президентові України, Митної академії України, Дніпропетровського університету економіки та права. До конференції було підготовлено збірник матеріалів та розроблено тематичний інформаційний буклет «Корисна інформація». Консультантом ЦЄІ було надано інтерв’ю «27 каналу» для програми «Акцент». Фото 1, Фото 2, Фото 3, Фото 4, Фото 5, Документ 1, Документ 2.

 

 19 лютого

ЦЄІ провів семінар-тренінг «Освіта як складова європейського рівня життя» для учнів з професійно-технічних закладів регіону. Присутнім було надано інформацію щодо особливостей освіти за кордоном, процесів пошуку європейських навчальних закладів та можливостей вступу до них, а саме оглядову лекцію «Навчання в країнах Європи» та мультимедійну презентацію сайтів найвідоміших університетів Європи «Освіта в Європі». Практична частина заходу включала рольову гру «Я їду навчатись до Європи», під час якої присутнім було запропоновано обіграти процес поїздки за кордон на навчання. Результатом заходу стало розроблення алгоритму пошуку навчальних закладів у Європі, які надають середню спеціальну та фахову освіту. До пакету роздаткових інформаційних матеріалів увійшли: буклет «Освіта за кордоном», тематична збірка «Професійна освіта у Європі», інформаційна листівка «Програми з навчання у Чехії та Польщі» та довідкова листівка «Pocet list». Фото 1, Фото 2, Фото 3, Документ 1, Документ 2, Презентация.

 

18 лютого

ЦЄІ презентував свою діяльність на виставці міжнародних можливостей Travel Fair у Дніпропетровському університеті економіки та права. Фото 1, Фото 2

 

 22 січня У ЦЄІ відбувся інформаційно-пізнавальний захід «Віртуальна подорож до Чехії» з циклу «Віртуальні подорожі країнами Європи». Захід проводився за участю європейського клубу Дніпропетровського Центру поліграфії та інформаційних технологій «Європейський вектор». Під час заходу присутні ознайомились з виставкою – переглядом «Неповторна Чехія», переглянули мультимедійну презентацію «Чехія – перлина у намисті Європи» та поділилися своїми враженнями про захід. Фото 1, Фото 2, Фото 3, Фото 4, Фото 5.

 

 13 січня Представники ЦЄІ взяли участь у презентаційному відкритті європейського клубу ПТУ № 63 «Європейська хвиля». Консультант Центру виступив з повідомленням про можливості спільної діяльності на 2010 рік. Фото 1, Фото 2, Фото 3.

 

 11 січня У ЦЄІ було проведено європейський урок «Відчуття Європи» для студентів бібліотечного відділення училища культури. Присутні отримали інформацію про історію створення, засади функціонування та сучасний стан розширення Європейського Союзу, а також перспективи входження України до Єврозони. Фото