"Другий Кобзар"

Видавничий дім «Андрій» у м. Дніпродзержинську порадував бібліофілів і колекціонерів цілою низкою репринтних і факсимільних видань творів Тараса Шевченка. Розпочав цю серію «Другий «Кобзар».
Книга являє собою факсимільну репродукцію видання, підготовленого Тарасом Шевченком до друку, але не виданим через арешт поета у 1847 році. Задум Т. Шевченка здійснено у наш час, отже це – перша публікація шевченківських раритетів, зібраних в архівному фонді Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Видання підготовлене за оригіналами рукописної збірки «Три літа», двох зошитів із автографами балад «Лілея» і «Русалка», поеми «Осика» та передмови автора.
Видання містить факсимільну частину та паралельні тексти, наукові коментарі; надруковане оригінальним українським шрифтом.
Автор проекту, післямови, приміток і упорядник текстів к. філолог. н., заслужений працівник культури України Сергій Гальченко. Науковий редактор видання академік НАН України Микола Жулинський.
Видання здійснено у кількох варіантах.


Шевченко Т. Другий «Кобзар»: Поезії 1843–1847 рр.– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2008.– 260 с.

Ексклюзивний коштовний варіант книги, розрахований на колекціонерів і бібліофілів.
   Книжковий блок видрукувано офсетом у чотири фарби на кількох сортах дизайнерського паперу. Факсимільна частина складається зі 48 сторінок. Розділи книги відокремлюються аркушами, оздобленими золотим орнаментом, виконаним у техніці шовкотрафарету.
   Книга має шкіряну оправу ручної вичинки, оздоблену золотим тисненням; оригінальні асиметричні форзаци пурпурового Verge та тоновані обрізи книжкового блоку, прикрашені золотим орнаментом; пурпурово-золоті каптали та золоте лясе ручного плетива. Кожен примірник книги має колекційний номер примірника, ім’я власника та клеймо Творчої майстерні Івана Захарця, яка виконувала оправлення. Книга вкладена у вишуканий футляр ручної роботи в одному стилі з книгою. Формат книги 213 х 260 мм.
Дизайн книги та футляру розроблено художником книги Костем Ткаченком.
У фонді ДОУНБ книга відсутня.


Шевченко Т. Другий «Кобзар»: Поезії 1843–1847 рр.: Вид. 2-ге; Авт. проекту, упорядкування, післям., приміт. С.А. Гальченко; під наук ред. М.Г. Жулинського.– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2010.– 272 с., іл., 48 с. факсиміле.

Сувенірне видання в суцільній оправі шагреневої шкіри ручної вичинки, оздоблене золотим тисненням. Каптали та лясе ручного плетива. Обрізи тоновані. Форзаци та аркуші, що відокремлюють розділи, виконані в техніці шовкотрафарету. Сорок вісім сторінок факсимільної частини надруковані на тонованому папері. Формат книги 180х143 мм.
Дизайн книги розроблено художником Костем Ткаченком.
У фонді ДОУНБ книга відсутня.


Шевченко Т. Другий «Кобзар»: Поезії 1843–1847 рр.: Вид. 2-ге; Авт. проекту, упорядкування, післям., приміт. С.А. Гальченко; під наук ред. М.Г. Жулинського.– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2010.– 272 с., іл., 48 с. факсиміле.

Сувенірне видання в комбінованій оправі: корінець і наріжники шкіряні, передня та зворотня сторони оправи покриті акватинтним папером. Каптали та лясе ручного плетива. Обрізи тоновані. Форзаци та аркуші, що відокремлюють розділи, виконані в техніці шовкотрафарету. Сорок вісім сторінок факсимільної частини надруковані на тонованому папері.
Формат книги 180х143 мм.
У фонді ДОУНБ книга відсутня.


Шевченко Т. Другий «Кобзар»: Поезії 1843–1847 рр.: Вид. 2-ге; Авт. проекту, упорядкування, післям., приміт. С.А. Гальченко; під наук ред. М.Г. Жулинського.– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2010.– 272 с., іл., 48 с. факсиміле.

Економічне видання для бібліотек і широких кіл читачів. Є у фонді ДОУНБ, дар засновника ВДА Андрія Ялового.

 

Вірші

Шевченко Т. Вірші. 1844: Кобзар. 1840, Гайдамаки. 1841, Гамалія. 1843: Факсимільне відтворення (Wirszy T. Szewczenka).– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2008.– 322 с.

Видання містить вірші Т.Г. Шевченка, переписані латинською транскрипцією з його авторськими правками та автографами, а також із ілюстраціями Михайла Башилова і Якова де Бальмена. Єдиний оригінальний примірник зберігається у фондах Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Раніше не видавався, маловідомий навіть у середовищі фахівців.
Автор проекту, упорядкування та передмови заслужений працівник культури України, к. філолог. н., заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ Сергій Гальченко, науковий редактор академік НАНУ Микола Жулинський. Автор макету художник книги Кость Ткаченко.
Видання здійснено за фінансової підтримки благодійної організації «Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». У 2009 році на XVI Форумі видавців у Львові книга одержала відзнаку президента Форуму.
Книга видана у двох варіантах: коштовному ексклюзивному та економічному.

Ексклюзивний варіант складається з комплекту: факсимільного видання, окремої книги наукових коментарів і захисного футляру. Факсимільне кольорове видання, максимально відтворює оригінал. Книга має французьку суцільну оправу ручної роботи з натуральної шкіри, підібрану під текстуру та колір оригіналу. Оправа оздоблена золотим тисненням і срібними позолоченими застібками, титульна сторінка розписана вручну у чотири фарби та сусальним золотом. Кожен примірник має іменний власницький номер.
Наукові коментарі до факсимільної частини надруковані окремою книгою і складаються з коментаря Сергія Гальченка та опису Анфіси Ряппо з доповненнями і уточненнями Григорія Іващенка та Костя Ткаченка.
Комплект доповнює захисний футляр ручного виготовлення з натуральної шкіри із золотим тисненням.
Варіант розрахований на колекціонерів, у фонді ДОУНБ відсутній.

Економічний варіант надруковано однією книгою з двох частин. Розрахований на широке коло читачів. Є у фонді ДОУНБ.

Альбом Шевченка

Тарас Шевченко. Альбом 1845 року / Авт. проекту, упорядкування, передмови та коментарів С. Гальченко.– Дніпродзержинськ: Видавничий дім «Андрій», 2012.– 50 с. + 20 с. іл. (Факсимільне відтворення). 3, 4

 

Видання являє собою факсимільне відтворення альбому малюнків Тараса Шевченка, виконаних ним 1845 року під час його подорожей по містах і селах Київської та Полтавської губерній. Малюнки аквареллю та сепією, зарисовки олівцем і фрагменти фольклорних записів – це частина того, що побачив і пережив митець, що, в більшості своїй, безслідно зникло і нині збереглося лише на папері.
Видання здійснене з максимальною точністю відтворення оригіналів, доповнене науковими коментарями літературознавця С. Гальченка.
Альбом видано коштом відомих громадських діячів і меценатів М. Томенка, О. Вадатурського, С. Міщенка, Є. Суслова задля популяризації творчого спадку та як данина пам’яті великого українця напередодні 200 річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Автор проекту, упорядкування та передмови Сергій Гальченко.
Видання складається з факсимільного альбому та книжки коментарів у спільній суперобкладинці.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека