Видання

 

Витоки

Витоки. Вип. 1: Альманах Дніпровського генеалогічного товариства / Упорядн.: І. Голуб, І. Кочергін, Т. Недосєкіна (гол. ред.).– Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2012.– 146 с.: іл.

Це видання є результатом майже п’ятирічної діяльності ДГТ. Члени товариства досліджують як власні родоводи, так і родоводи видатних діячів Придніпров’я, оприлюднюють результати пошуків на засіданнях, телебаченні, публікуються в пресі, видають книги. Перший випуск альманаху «Витоки» покликаний більш широко популяризувати генеалогічні дослідження, пускати в обіг досі невідомі матеріали та документи, пов’язані з життям і діяльністю окремих осіб та цілих родів.
До альманаху увійшли статті, переважно, членів генеалогічного товариства, які протягом певного часу відтворюють історію власних родів, які в тій чи іншій мірі мають стосунок до історії нашого краю. Крім того в альманасі подані Статут ДГТ, список членів товариства та коротка біографічна інформація про авторів публікацій.
Збірник, безперечно, зацікавить багатьох: істориків, генеологів, краєзнавців, журналістів, бібліотекарів, а також усіх, хто цікавиться історією своїх предків, своїм корінням, має намір і самому займатися родовідними пошуками.

«Коли вивчаєш власний родовід, то, як і в кожному серйозному дослідженні, припускаєшся певних припущень, спрощень, натяжок (переважно підсвідомо). Найчастіше це відбувається на стратегічному етапі побудови загального дерева, коли спочатку бажано зануритися в історичну глибину до найтоншого корінця, а потім уперто дертися по крутому віковічному стовбуру вгору, відстежуючи кожне розгалуження, кожну гілочку. Як тут не зісковзнути, не погойдатися в різні боки на гілках здогадів і гіпотез! Як не проминути якийсь паросток! І тільки пізніше, тверезо переглядаючи створене, бачиш, скільки залишилося непізнаного, незрозумілого».

 

 

 

 

Володимир Лойк

 

Український родовід

Недосєкіна Т. Український родовід як джерело вивчення історії України [Текст]: Посібник зі складання родоводу для вчителів, школярів та початківців: Метод.-бібліограф. видання / Упоряд. І. Голуб.– Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2010.– 42 с.; табл., сх.– Бібліогр. с. 34–40.

Авторка посібника – історик, вчитель-методист з великим стажем роботи, одна з ініціаторів і голова Дніпровського генеалогічного товариства. Багато років вона займається дослідженнями власного родоводу, викладанням основ генеалогії в Дніпропетровському міському юридичному ліцеї, поширенням знань в галузі генеалогічних пошуків серед краєзнавців, учителів, учнів. Свій досвід родовідних досліджень вона виклала на сторінках видання. Пропонований посібник познайомить із теоретичними основами генеалогії, розкриє значення головних понять і термінів, дасть рекомендації щодо практичної роботи над складанням родоводу. Методичні рекомендації доповнені бібліографією видань та публікацій з генеалогії, всі запропоновані джерела є у фонді ДОУНБ.
Посібник призначений для використання вчителями та учнями на факультативах і гуртках з історії. Також його можна використовувати при проведенні телекомунікаційних проектів. Крім того, він буде у нагоді початківцям різного рівня освіти та віку, а також усім, хто цікавиться історією своїх предків, своїм корінням.

«Сьогодні генеалогією може займатися кожен, кому цікава історія родини. Це заняття не лише захоплююче, а й пізнавальне. Вже знайомство з родинними легендами дає історичну канву: в цій події брав участь мій батько, в тій – дід, прадід воював на фронтах війни, а іменна зброя та нагороди за хоробрість, що зберігаються в сім’ї, належать відважним пращурам. Таким чином, минуле родини стає часткою загальної історії країни, і людина, яка складає власний родовід, усвідомлює зв’язок з історією».

 

 

 

 


Тетяна Недосєкіна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2013 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека