ВIРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

Архiв

«Чотири Великих Творіння» китайської літератури

 
Китайська література - одна з найдавніших літератур в світі, яка несе на собі чіткий відбиток первозданної культури п'яти тисячоліть.
У числі її пам'яток виділяються кілька найбільш значущих творів, що вплинули на розвиток як самої китайської культури, так і на світову літературну традицію. Серед них - «Си да мин чжу» («Чотири Великих Творіння»), чотири великих романа, перекладені десятками мов світу.
«Троєцарствиє» (Саньго яньї) — XIV ст., «Річкові заплави» (Шуй ху чжуань) — XIV ст., «Подорож на Захід» (Си ю цзи) — XVI ст, «Сон у червоному теремі» (Хун лоу мэн) — XVIII ст.
До створення «Сну в червоному теремі» четвертим великим романом вважалися «Квіти сливи в золотій вазі».
Без цих самобутніх творів неможливо уявити китайську духовну культуру.
Вони дотепер користуються великою популярністю як у Китаї, так і за кордоном, регулярно перевидаються, за їх мотивами ставлять театральні постановки, знімають фільми і навіть мультфільми. І кожен ерудит або просто поціновувач літератури, маючи бажання, зможе ознайомитися з ними в стінах нашої бібліотеки і потім похвалитися знанням захоплюючих історій, описаних в цих виняткових романах.

 
 Автор виставки - Центр художньої літератури
 
Перегляд виставки  

«Дорога до зірок»

 
На виставці представлена література з фонду патентного відділу. Становлення України як самостійної держави неможливе без об’єктивного трактування її справжньої історії. Історія зародження й розвитку ракетно-космічної  техніки привертає увагу істориків, а також спеціалістів, які освоюють космос. Значне місце в літературі яка призначена для учнівської молоді, відведена аналізу творчої діяльності видатних учених і конструкторів. Виставка буде цікава для всих верств населення. 

  Автор виставки – патентно-технічний відділ
 
Перегляд виставки  

Проектне навчання: коротко про головне

 
Проектне навчання (project-based learning) дедалі більше набирає обертів, оскільки є дуже ефективним і актуальним підходом до викладання та навчання. Численні дослідження (про них – далі) вказують на те, що після його успішного впровадження в учнів покращується мотивація до навчання та підвищується рівень досягнень. Також така форма роботи допомагає реалізувати частково програму ранньої профорієнтації учнів, аби в майбутньому випускники свідомо обирали професію і навчальний заклад.


                                                                                                                                                                                         Автор виставки – відділ періодики

 
Перегляд виставки  

Повернення книг про архітектурні шедеври

 
Окраса міст - в архітектурних спорудах. Про них написано багато книг. В книжковій колекції відділу мистецтв є унікальні цінні видання в яких розміщені плани архітектурних пам’яток, окремих залів та їх частин з описаннями, кресленнями  та розрахунками: дверей,  колон, брам. Кажуть, що чим старіша книга, тим більшу цінність вона має. Сьогодні багато з цих книг залишилось забутими, адже видані вони були на початку ХХ століття в 30-і – 50-і роки, одна з них навіть 1911 року. Змінилися часи, прийшли нові технології у будівництво, які потребують нових інформаційних видань, а старі залишилися на полицях бібліотек та хіба що у бібліофілів, які розуміють їх цінність. В  книгах, які ми пропонуємо для віртуального перегляду ви знайдете оригінальні проекти  та креслення, в тому числі малих архітектурних форм: лавочок, альтанок, пам’ятників. Деяких архітектурних шедеврів ми не можемо знайти і сьогодні,  ось чому ці книги ми взяли в рідкісний фонд для користування нашими читачами.

                                                                                                                                                                                     Автор виставки – відділ мистецтв
 
Перегляд виставки  

Романтик степових просторів

 
Віктор Олександрович Веретенников (посилання на статтю ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/index.php?route=information/project&prj_id=485) – особистість відома в Україні: визнаний письменник, автор понад десятка книг, відомий підприємець і політик, один із кінопродюсерів українського кіно, президент дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Зі злагодою у серці».
   Літературною діяльністю почав займатися порівняно пізно, cпочатку була поезія, спроба в журналістиці, згодом оповідання і повісті, потім романи, кіносценарії, публіцистика тощо. 
   Автор говорить: «Я писав романи, тому що хотів донести до людей красу і первозданність моєї головної героїні – Природи Землі. Знімав фільми, запрошуючи кращих акторів України, щоб разом з ними нагадати про нестаріючі духовні цінності українського народу, показати ту спрагу життя і любові, якої так не вистачає теперішньому поколінню»
   Запрошуємо до книжкової виставки «Романтик степових просторів», книги якої очищають душу і ви наче зливаєтеся в єдине ціле з Природою. 


                                                                                                                                                                                            Автор виставки – відділ абонемент 
                  
 
Перегляд виставки  

Повернення книг-вигнанців

 
За радянських часів суспільство перебувало під тотальним контролем з боку партійного апарату. Всі сфери життя суспільства ретельно цензурувалися.
Більша частина цензури припадала на літературу.
   Саме держава визначала списки того, що можна читати, а що не можна.
У переважній більшості випадків діяв принцип, сформульований ще в Стародавньому Римі: "Nomina sunt odiosа" ("Імена ненависні").
Бібліотеки час від часу отримували списки книг, що підлягали вилученню з фондів. 
  Достатньою причиною вилучення вважалася еміграція письменника, його політична позиція, участь у правозахисних організаціях або друкування його творів на Заході. Автор оголошувався неблагонадійним, а його твори не гідними знаходитися в радянській бібліотеці.
І зовсім не мало значення, що іноді перелічені книжки були абсолютно нешкідливими, нейтральними.
   Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку збережених книжок, свого часу вилучених з фонду ДОУНБ. Будемо раді, якщо серед них знайдуться ті, що ви давно хотіли прочитати.


                                                                                                                                                             Автор виставки – відділ збереження основного фонду

 
Перегляд виставки  

Німеччина – країна винаходів

  2018 рік, оголошений роком Німеччини в Україні, відділ патентно - технічної літератури відкрив річною виставкою, де представлені видання з цікавою і часом несподіваною інформацією. 


                                                                                                                                      Автор виставки – патентно-технічний відділ
 
Перегляд виставки  

Новації – невичерпні ресурси економіки

 
Співробітники патентно-технічного відділу презентують віртуальну виставку літератури з проблем інтелектуальної власності які знаходяться у фондах ДОУНБ, приурочену до Дня винахідника і раціоналізатора України. На виставці розкрито поняття інтелектуальної власності, визначено інституційно - правове поле її функціювання. 
Всіх зацікавлених запрошуємо до читальної зали патентно-технічного відділу, де експонуєтеся розгорнута тематична виставка.


                                                                                                                                                                          Автор виставки – патентно-технічний відділ
 
Перегляд виставки  

Cвято минулого, майбутнього й сьогодення

 
    (До Дня Хрещення Русі).

 Згідно з «Повістю минулих літ», в 6496 році від сотворіння світу, тобто в 988 році, київський князь Володимир Святославович прийняв рішення хреститись і того ж року посольство Константинопільського патріарха Миколи II Хрисоверга похрестило киян у водах Дніпра.
Для унормування церковного життя у своїй державі Володимир видав Устав, призначивши десятину на утримання церкви, та визначив права духовенства. Таким чином, Володимир дав структурне оформлення нової релігії. На чолі церкви стояв київський митрополит. У великих містах перебували єпископи, які вирішували всі церковні справи своїх єпархій. Митрополити та єпископи володіли землями, селами й містами. Церква мала власні військо, суд і законодавство. Першим митрополитом, про якого існує згадка в писаних джерелах, був грек Теотемпт. З прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви. 

Християнська віра, стала з часом серцем і душею українського народу й держави, основою нашої культури, звичаїв і обрядів. 

Представлена виставка - це колекція книг, пов'язаних з інформацією, яка дає можливість всебічно розглянути історію Хрещення Русі, історію та сьогодення святинь православного світу – Лавр, монастирів та храмів; зрозуміти процеси зв'язані з богослов'ям та духовністю. Допоможе тим , хто бажає глибше зрозуміти основи православної віри, таїнства церкви, хід богослужіння, богословське значення іконографії. 

 
   Автор виставки – відділ читальних залів.
  
 
Перегляд виставки  

Подорож у минуле Європи

 
Виставка "Подорож у минуле Європи" знайомить з багатьма рідкісними книгами з історії різних країн Європи. Пропонуємо вашій увазі огляд деяких з них, сподіваємось, найбільш цікавих та змістовних для читання сучасною людиною.
     Європейську минувшину ніколи не можна відтворити в усій її сукупності і складності, проте її можна озирнути лише побіжно, можна відчути тільки окремі її фрагменти, і кожна спроба підступитись до неї – вибіркова.
   Книга з фонду сектору рідкісних і цінних документів, яка є неоціненним довідковим твором і водночас історичним, повним культурно-історичних знань про Європу. Її автор Норман Дейвіс – видатний англійський історик, професор Оксфордського університету.


                                                                                                                                                             Автор виставки – сектор рідкісних та цінних документів
 
Перегляд виставки  

Прозора Україна.

 
                                                                     В рамках інформаційно – просвітницької антикорупційної компанії

Cьогодні вже жодна країна не може вважати себе "застрахованою" від корупції. Світ глобалізується, а отже, корупція стає вже не проблемою окремих країн, а планетарною проблемою. 
У звітах авторитетних міжнародних організацій  протягом багатьох років традиційно відзначається, що Україна з часу набуття нею незалежності перебуває під значним впливом корупції. Корупція без постійної протидії їй має властивість розширюватися. 
  Державна антикорупційна політика України формується і реалізується за умов, коли у суспільстві нівелюється різниця між правомірною та неправомірною поведінкою. Таке становище вимагає зростання ваги несилових (політичних, економічних, соціальних, енергетичних, екологічних, інформаційних тощо) складових забезпечення антикорупційної політики.
  Основу виставки складає колекція книг, пов'язаних з інформацією, яка дає можливість зрозуміти процеси зв'язані з підвищенням корупційної небезпеки та протидії цій глобальній проблемі.


                                                                                                                                                                                             Автор виставки – відділ читальних залів

 
Перегляд виставки  

«Із забуття – в безсмертя»

 


Ім’я Василя Стуса вже давно вийшло за межі України, стало символом нескореності України, гідності Людини, яка виборола право лишатися нею в нелюдських обставинах. Василь Стус — поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, Герой України, совість української нації. 

Василь Стус — людина рідкісної моральної чистоти, чуйний син, надійний чоловік, дбайливий батько. Поет жив Україною. Ця всепоглинаюча любов була сенсом його життя і відчувалася в кожній поетичній збірці. Чи поет писав про дружину і сина, про себе і свою самоту та німоту, про дроти Мордовії чи сопки Колими, життя чи смерть — завжди і скрізь названа або не названа відчувалася Батьківщина. В. Стус виступав водночас як талановитий поет і уважний наставник молодших авторів. Він дбав, щоб молодим талантам не перешкоджали реалізуватися. Василь працював багато і плідно, навіть у неймовірно складних обставинах. Він живе серед нас своїми творами, своєю стійкістю, непохитністю людини, яка протистояла тоталітарному режиму і вистояла, щоб ми могли лишатися людьми. 
Поет жив, творив і загинув, щоб український народ мав те, на що заслуговує — Свободу, Незалежність, Право на рідну мову, Історичну пам’ять, Самобутню культуру. 

                                                                                                                                                                                               Автор виставки – відділ читальних залів

 
Перегляд виставки  

Сузір’я талановитих співаків

 

Наша Вітчизна віддавна славилася співаками. Ще за часу Київської Русі існували школи, де навчали дітей професійному співу. А фрески Софіївського собору у Києві зберегли зображення співаків і музикантів – наших пращурів.
Українська вокальна школа своїм формуванням завдячує видатному музично-громадському діячу, талановитому композитору, хоровому диригенту і фольклористу, високопрофесійному піаністу і педагогу Миколі Лисенку. Фундатор національної композиторської школи, він сприяв становленню і української опери. 
Україна дала світові ціле сузір’я талановитих співаків: С. Крушельницька, М. Литвиненко-Вольгемут, І. Паторжинський, М. Донець, Б. Гмиря, А. Солов’яненко. Є Мірошниченко та ін. Саме співаки найбільше спричинилися до популяризації українського музичного мистецтва за кордоном. Адже небагато знайдеться країн (майже на всіх континентах), де б не виступали наші вокалісти на оперних чи концертних сценах, і які сміливо  включають до свого репертуару національні композиції та українські народні пісні.
Мета цієї виставки – познайомити користувачів бібліотеки з книгами та публікаціями про видатних вокалістів України та нашого краю.


                                                                                                                                                                                                Автор виставки - відділ мистецтв
 
Перегляд виставки  

Японія-країна незвичайних винаходів

  З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Японія – це країна хмарочосів і найдавніших храмів, гейш,і сакури. Нанотехнології тут дивовижним чином поєднуються зі стародавніми традиціями. Японія посідає одне з перших місць у світі за кількістю патентів. Напевно, немає на світі іншої такої країни, яка зуміла б підняти прогрес до немислимих висот.Автор виставки  патентно-технічний відділ
 
Перегляд виставки  

«Український мандрівний філософ Григорій Сковорода» (255-річчя від дня народження)

 
Великі люди знаменують собою історію краю та нації. Ця виставка – про одного з найбільших й найзагадковіших християнських філософів світу, постать якого височить на межі двох періодів історії. Григорій Савич Сковорода своїми творами пророче проникає в нашу епоху любов’ю до всього живого. В його біографії дуже багато суперечностей та містики. Його одночасно причислюють до масонської ложі та до ліку святих. Він був людиною із непростим, але дуже наповненим духовним життям. Минуло вже декілька століть, а його твори «Пізнай в собі людину» та «Сад божественних пісень» і досі не втрачають своєї актуальності. Чи не це є показником безперечного таланту видатного філософа? Зростаючи у середовищі мудрої праведності, Сковорода з ранніх літ відзначався схильністю до зосередженості на своєму внутрішньому світі, твердістю духу, великим бажанням до науки і знань. І, безперечно, його вплив на літературу та філософію важко переоцінити, бо неможливо знайти в світі людини талановитішої та мудрішої ніж Григорій Савич Сковорода.

 
    Автор виставки – відділ читальних залів
 
Перегляд виставки  

«Дніпро – мистецький!

 
Дніпропетровщина – це унікальний край України, колиска  багатих культурних традицій і талановитих митців. 
Наша земля подарувала нам багатьох видатних співаків, музикантів, майстрів сцени та образотворчого мистецтва. Ми пишаємось тим, що петриківський розпис став не тільки візитною карткою Придніпров’я, але й увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, що саме у нас є таке унікальне явище як театр одного актора «Крик». Музичний фестиваль «Музика без меж» кожного року збирає все більше учасників з усього світу, в нашому національному історичному музеї – найбільша в Європі колекція половецьких кам’яних скульптур, роботи вихованців дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» перемагають на конкурсах в Україні і за її межами. І таких яскравих прикладів  можна наводити багато. 

Довідка: Нині в області діють 14 професійних театрів,  Будинок органної та камерної музики, філармонія ім. Л. Когана, 3 концертні організації, 2 державних цирки, 26 музеїв комунальної форми власності А в 571 клубові і будинку культури налічують 214 колективів художньої самодіяльності, що мають звання “народний” та “зразковий”. Підготовку фахівців для галузі здійснюють 6 вищих митецьких навчальних заклади. Для підростаючого покоління працюють 87 шкіл естетичного виховання, серед яких: музичні, художні та театральні.

Багато закладів культури розташовані у межах міста Дніпра, про них  розповідають книги із фонду нашої бібліотеки. Пропонуємо познайомитися з ними віртуально, а всіх  зацікавлених у більш докладній інформації чекаємо у відділі мистецтв 


Автор виставки - відділ мистецтв
 
Перегляд виставки  

«Найбільший творець живої історії …»

 


В  історії української науки і культури кінця XIX — першої третини XX ст. одне із почесних місць по праву належить Михайлу Сергійовичу Грушевському - видатному вченому, історику, педагогу, людині широкої ерудиції та надзвичайної працьовитості. Володіючи енциклопедичними науковими знаннями, здатністю всебічно аналізувати і в художній формі відтворювати історичні процеси, він яскраво виявив себе в багатьох галузях знань: історії, археографії, літературознавстві, фольклористиці та ін. Але насамперед М. С. Грушевський - це визначний історик і патріот свого народу, який створив перше найбільш повне, узагальнююче дослідження з історії України від найдавніших часів до другої половини XVII ст. Він прожив своє плідне життя на зламі століть: 34 роки у XIX столітті (народився в 1866 році) і 34 роки в XX столітті (помер у 1934 році). Ця, певною мірою, умовна межа, що поділила навпіл життя геніальної людини, причетної відразу до двох століть, була для українського народу початком національного відродження й боротьби за державність. Михайлові Грушевському відкрито меморіальні дошки у Відні, Празі, Варшаві, Холмі, Тбілісі, Казані, Москві, а у 2015 році в центрі Києва на фасаді будинку за адресою вул. Січових Стрільців, 75 намалювали стінопис з найбільшим у світі портретом Михайла Грушевського (площа стінопису складає 160 м²).

 

                Автор виставки – відділ читальних залів

 

 
Перегляд виставки  

Українське кіно

 
Українське кіно  з початку свого існування було своєрідним носієм української культури. Це кіно, у якому панує художній образний світ, де присутні гіперболи і асоціації. Твори українського поетичного кіно формуються під знаком української поезії та поетичної прози,  супроводжуються музичними образами народної пісенності. 
  Нещодавно відділ документів з питань мистецтв отримав чудову колекцію відреставрованих фільмів за участі провідного актора українського кіно 1960-х – 1970-х років Івана Миколайчука та кінематографіста Юрія Іллєнка, зібрання українських німих фільмів 1920-х років в новому музичному супроводі та повну колекцію кінематографічної спадщини Олександра Довженка. Ці збірки представлені на відеоносіях у цифровому форматі DVD. До нас вони надійшли з Національного центру Олександра Довженка -  державного кіноархіву художніх  фільмів  України. 

Мета виставки:  познайомити користувачів з витоками українського кінематографу, з кіно, яке апелює до почуття прекрасного, людської душі та розуму, звертається до яскравих образів, ідей, народних уявлень і мотивів…


 Автор виставки - відділ мистецтв

 
Перегляд виставки  

«Навколо світу за 80 книг, або Подорож на дивані»

 
Центр художньої літературі пропонує  всім бажаючім здійснити саму бюджетну кругосвітню подорож – «Навколо світу за 80 книг, або Подорож на дивані». Мета подорожі прочитати 80 книг, дія кожної з яких відбувається в одній з країн світу, так щоб близько познайомитися з цими країнами.
Згідно з ідеєю виставки, автор не обов'язково повинен бути родом з країни, яку він описує. Якщо американець пише про Занзібарі, книга зарахується Занзібару.
    Ну що? В дорогу!

Автор виставки - Центр художньої літератури
 
Перегляд виставки  

«Славний кошовий отаман війська запорозьких низових козаків»

                                                  (до 410 річчя від дня народження Івана Дмитровича Сірка)

Вступ:

Ой не вітер в полі грає,
Не орел літає –
Ото ж Сірко з товариством
По степу гуляє!

Іван Сірко – одна з найколоритніших постатей української історії. Вісім разів Запорозька Січ обирала  Івана Дмитровича Сірка кошовим отаманом. За все існування Січі  жоден кошовий отаман не мав такої любові й шани серед січового товариства. Великий талант полководця, особиста хоробрість, мужність і відвага поєднувалися в ньому з безмежною відданістю народній справі. Ще за життя Івана Сірка  про нього ходили легенди, його ім'я було оспіване у віршах, думах та піснях. Знаменитий лист запорозьких козаків турецькому султанові народна пам'ять пов'язала саме з цим легендарним кошовим. На всесвітньовідомій картині Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану» відтворено образ Сірка. І в сьогодення він приходить героєм історичних романів і поем, легенд і переказів.

Додаткову інформацію можна одержати в «Електроннім каталозі» та в базі даних «Періодичних видань» викладених на сайті бібліотеки.

Автор виставки – відділ читальних залів. 
Перегляд виставки  

Інформаційна війна – зброя масового знищення!

 
Війна інформації на сьогодні стала одним з найнебезпечніших видів зброї. Користуватися компроматами, виливанням бруду, підкиданням неправдивої інформації, намагання за допомогою інформації ввести в оману стало для багатьох сенсом життя.
  Інформація має вплив на маси, тобто за умови вдалого маніпулювання свідомістю мас можна досягти практично будь-якої мети: знищити опонента, прибрати з дороги конкурентів чи розпалити війну, як це було з Іраком.
Що ж, журналісти тримають у руках зброю, тільки не завжди використовують її за призначенням. На тлі останніх подій, які відбуваються в Україні можна зрозуміти, що основна боротьба між політичними силами відбувається за допомогою інформації, тобто в країні почалася інформаційна війна…


Автор виставки - відділ періодики
 
Перегляд виставки  

Таємниці синельниківського підпілля

 
Підпільний рух у часи війни залишив по собі численні загадки, які чи будуть колись до кінця розгадані. Довгий час вивчення синельниківського підпілля було під негласною забороною. Так само не афішували ім’я одного з його членів – Віктора Георгієвського.
   Портрет відчайдушного месника на прізвисько «Гарячий», Героя Радянського Союзу довгий час прикрашав Музей Комсомольської слави у Дніпропетровську, разом із тим відомості про нього були засекречені навіть наприкінці 1990-х років. Хто ж він: один із керівників підпілля, командир диверсійної групи, месник-одинак чи… зрадник?
   Повішений фашистами за три дні до визволення Синельникового, чи убитий справжнім зрадником, чи самогубець? Де і коли це сталося? І чому всі, хто знав ім’я зрадника, боялися його назвати? Чому мати Віктора збожеволіла після бесіди в КДБ? Куди і чому зникли документи, пов’язані з синельниківським підпіллям?
   На всі ці питання намагається знайти відповідь авторка книги, двоюрідна племінниця Віктора Георгієвського.
А ще вона досліджує італійсько-польський рід Болондзь, роздумує над долею Іуди та Христа, знаходить зв’язок між легендарним і таємничим підпільником і не менш легендарною постаттю гетьмана Івана Мазепи. 
 
Пропонуємо вашій увазі мультимедійну презентацію книги:
Романчук Л.А. Жовті сліди на гарячому попелі, або Слід на потертій фотографії: Хронікально-історичний есей / Романчук Л.А.– Дніпропетровськ: Січ, 1998.– 167 с.


Автор виставки - відділ краєзнавства

Переглянути презентацію
 

Україна-єдина!

                                                                         (До дня соборності України 22 січня)

22 січня Україна святкує Свято Соборності та Свободи. Цього дня у 1919 році було ухвалено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західної Української Народної Республіки. Даті судилося стати знаменною в історії України, перетворившись на загальнонаціональне свято − День Соборності та Свободи.
Реальна соборність України сьогодні означає не просто підпорядкованість українських земель, а громадянське порозуміння усіх регіонів нашої країни. Це національна ідея, яка зумовлює консолідацію українців. Адже всі ми є єдиним народом. Відчуття єдності допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко. Бо саме в єдності - наша сила і наше майбутнє!

Автор виставки – відділ періодики

Список літератури
 
Перегляд виставки  

Казкар української етнографії

 
(до 75-річчя від дня народження В. Скуратівського)

Він розкрив та зберіг  для своїх сучасників та нащадків первозданність стародавніх вірувань, звичаїв, легенд,  в його творах першоджерела української народності вони пронизані  світом та добром.  Ім'я цього видатного автора -  Василь Скуратівській.  
Український народознавець, письменник, видавець,  народився 25 жовтня 1939 року в селянській родині, де  свято чтили  давні народні традиції. Письменником вирішив стати свідомо вже у 13 років. Його перші вірші та новели друкувати відмовлялися, але юнак виявився настирним і надсилав свої творіння до тих пір поки не з'явилася його перша публікація.
     Визнання  до нього приходить під час публікації першого циклу народознавчих матеріалів «Зелене полум'я сосни» у газеті «Молодь України» (1983 р.) Під впливом фольклорно-етнографічної експедиції «Чумацькими шляхами», яку  Василь Скуратівський очолював більше 20 років, у 1987 році  виходить його  книга «Берегиня» - одна з перших в історії новітньої України народознавча книга. 
     Василь Скуратівській  написав  понад 20 книг, серед яких  «Покуть», «Погостини», «Святвечір», «Дідух», «Вінець», «Український дух», «Русалії», «Кухоль меду», «Я сам про себе розкажу». Його перу також належать  публіцистичні твори, збірки легенд, переказів, вірувань, поезій та  збірки художньої прози «Мамина молитва».

Автор виставки – відділ читальних залів


 
Перегляд виставки  

ДМИТРО ЧИЖЕВСЬКИЙ — ФУНДАТОР ПОНЯТТЯ "ФІЛОСОФІЯ СЕРЦЯ"

 
Дмитро Іванович Чижевський — філософ, історик, славіст, гуманітарій-енциклопедист; яскрава самобутня людина, вчений, наділений неабиякими здібностями і безоглядно відданий науці. Народився в Україні, вважав себе українцем, але майже все своє життя жив і працював за кордоном — така випала йому доля. За кордоном — у переносному сенсі — він знаходиться і зараз. Адже більшість його наукових творів досі не перекладена і не видана українською мовою. І тому Дмитро Чижевський сьогодні більше відомий у Чехії, Словаччині, Польщі, Німеччині, ніж на своїй батьківщині. Між тим його внесок не тільки в українську, а й у світову культуру вельми помітний. Дмитро Чижевський вперше здійснив систематизацію історико-філософського процесу в Україні (започаткували цей напрям дослідження Кл.Ганкевич та В.Щурат). Його загальне бачення становлення й розвитку історії української філософії відзначає реальний початок історико-філософського українознавства як самостійної галузі.

Виставку підготували фахівці відділу періодики
2014 р.

 
Перегляд виставки  

«Зірка світової славістики»

 
(до 120 річчя від дня народження Д.І. Чижевського)

     Дмитро Іванович Чижевський (1894-1977) — учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, славіст, дослідник української і слов'янської літератур, історії культури, філософії, релігійної думки й слов'янської духовності.
      Наукова діяльність  стала основою його життя: професор Українського вільного університету, викладач університетів Галле, Єни, Марбургу, Кельна… 
       У кінці життя світогляду Д.Чижевського був притаманний космополітизм. Вчений був палко переконаний, що «найважливішим культурним чинником є особисті зв'язки людей, передусім через кордони, що є в Європі такі затісні для націй…Культурні зв'язки народів я вважаю вагомішими за політичні», — твердив мислитель.
        Пропонуємо вашій увазі твори видатного вченого.

Додаткову інформацію можна одержати  в «Електроннім каталозі» та в базі даних «Періодичних видань» викладених на сайті бібліотеки.

Автор виставки – відділ читальних залів.


 
Перегляд виставки  

Т.Г.Шевченко

 
Незважаючи на символічний масштаб постаті Шевченка, й досі залишається дилема, коли з одного боку Т. Шевченко нібито відомий і зрозумілий широким масам, а з іншого, ми знаємо, що зрозуміти його може тільки освічена людина. У багатьох випадках ми усе-таки маємо справу зі спрощеним варіантом поезії Т. Шевченка, сконструйованим ідеологіями. Саме ідеології дали ужитковий, одновимірний, статичний образ поета, позбавленим глибини, з яким рішуче не погоджується чимало українців, насамперед молоді. І тому ця виставка присвячена нестандартним поглядам на постать відомого митця.

В ілюстрації до виставці використано зображення:
http://www.politarena.org.ua/uploads/posts/2013-09/1379664190_429_shevchenko-logo.jpg

 

Виставку підготували фахівці відділу періодики
2014 р.

 
Перегляд виставки  

95-а річниця Бою під Кру́тами

 
На виставці представлено статті із періодичних видань,  присвячені 95-ої річниці Бою під Кру́тами — бою що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

 
Перегляд виставки  

Про жінок замовте слово

 
Віртуальну виставку підготовлено до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства проти жінок.
    Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатиметься він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель сестер Мірабаль, які були по-звірячому вбито за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухильо в Домініканській Республіці в 1960 році.
    Таким чином ООН намагалась привернути увагу до всесвітньої проблеми — порушення прав жінок. Чому виникла така потреба? У багатьох культурах до жінок ставляться як до людей другого сорту. Упередження щодо них надзвичайно глибоко вкорінені. Насилля над жінками є незмінною проблемою, навіть у розвинених країнах. Проблема насильства щодо жінки є надзвичайно актуальною в Україні. Без подолання цього згубного явища у суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків.
    Мета виставки - звернути увагу на проблему насильства над жінками. Виставка дає можливість ознайомитись з цією проблемою, закликає не мовчати про випадки насилля над жінкою. Для виставки підготовлено частину матеріалів з фонду відділу періодики. Вашої увазі представлено початкові сторінки статей. З повними текстами Ви можете ознайомитись у відділі періодичних видань за адресою: пр. К. Маркса, 18.

Ще більше інформації з цієї тематики можно отримати  в «Єлектронному каталозі» на сайті бібліотеки.

Автор выставки – отдел периодики.
 
Перегляд виставки  

«Гуманист, мыслитель, педагог» (к 95-летию со дня рождения В.А. Сухомлинского )

 
«Человек рождается не для того, чтобы исчезнуть безвестной пылинкой.
                                                           Человек рождается, чтобы оставить по себе след вечный».

В.А. Сухомлинский

Идеи Сухомлинского

Этот год является значительным для педагогических коллективов нашего государства выдающейся датой - 95-летием со дня рождения одного из самых известных отечественных педагогов, психолога, исследователя и публициста, общественного деятеля, труд которого приобрел мировое значение - Василия Александровича Сухомлинского. Всю свою жизнь он посвятил педагогической деятельности, школе, детям. Его педагогическое наследие насчитывает более 40 книг, 600 статей, 1 200 миниатюр-сказок, притч, новелл для детей; его произведения переиздавалась огромными тиражами, а книга «Сердце отдаю детям» вышла тридцатью языками мира. Его идеи, научно-методические разработки, практический опыт сейчас воплощаются в образовательно-воспитательных системах европейских стран, Японии, Америки. Современная педагогика рассматривает и его самого, и его педагогическое наследие в развитии, в контексте современной действительности.
 
Читальный зал предлагает вам просмотреть виртуальную выставку «Гуманист, мыслитель, педагог», посвященную В.А. Сухомлинскому.
 
Перегляд виставки  

Голос Книги! «Спочатку була класика»

 

Кожна книга має свій голос.

 

Хто не любить читати книг? А ще тримати її в руках й уявляти в яких місцях побувала ця книга, або хто міг її тримати, що з нею відбувалося. Глянцевий  запах сучасності або вікова мудрість пожовклих фоліантів – запах часу, тактильні відчуття при читанні, смак від прочитаного і… неповторний, чаруючий голос Книги. Бо кожна книга має свій голос!

Аудіокнижний фонд (понад 500 дисків) відділу абонемента (Клочко-6) розпочинає знайомство зі своїми найцікавішими вибірками голосової книги. Перша вибірка «Спочатку була класика» - це радіоспектаклі у виконанні відомих артистів за класичними художніми творами, які складають три розділи:

1. «Російська класика в переказі» (радіоспектаклі класиків російської літератури)

2. «Обрані зарубіжною класикою» (аудіо книги класиків зарубіжної літератури)

3. «Голос української класики».

 

                                                                             Ваш вибір – читати або слухати!


 
Перегляд виставки  

До 70-річчя визволення України

 
Згідно Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна відзначає 70-річчя Перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками у Другій світовій війні. Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу. На фронтах і у тилу загинув кожний 5-й житель України. Серед вищих офіцерів, командуючих фронтами й арміями було чимало українців. Найвідоміші з них – А. Єременко, С. Тимошенко, Р. Маліновський, Н. Ватутін, І. Черняхівський, П. Рибалко, К. Москаленко, П. Жмаченко й інші. Ратний подвиг багатьох українців відзначений вищими нагородами. Серед них – 2072 визнані гідними звання Героя Радянського Союзу. З 115 двічі Героїв Радянського Союзу – 32 українця, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.   Із 7 мільйонів орденів і медалей, вручених офіцерам і солдатам Червоної Армії, 2,5 мільйони одержали жителі України. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. ДОУНБ представляє ілюстровану виставку матеріалів з власних фондів, які розкривають велич подвигу народу України.

Виставку підготували фахівці бібліографічного відділу
 
перегляд виставки  

Безмежний геній науки

 
 Відділ читальних залів пропонує  переглянути віртуальну виставку «Безмежний геній науки», присвячену 150-річчю від дня народження академіка  В.І.Вернадського. Література представлена на виставці розкриває різноманітні сторони життя та діяльності геніального вченого,  українського філософа, природознавця, мислителя, засновника геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму,  одного із засновників та першого президента Української академії наук, засновника першої наукової бібліотеки в Україні (нині названої його ім’ям), засновника вчення про ноосферу. Матеріали  виставки знайомлять з роботами В.І.Вернадського, з його дослідженнями та відкриттями, з його філософською спадщиною, з особистим листуванням та перепискою, а також з документальними  матеріалами, спогадами рідних, друзів та соратників Володимира Івановича Вернадського.

  Додаткову  інформацію можна одержати в «Електронім  каталозі» та
в «Базі даних періодичних видань » викладених на сайті бібліотеки.
 
 

 
перегляд виставки  

Кавалери солдатської слави. Визволителі Дніпропетровщини

 
 
перегляд виставки  

Визволителі Дніпропетровщини

 
   Віртуальна виставка «Визволителі Дніпропетровщини» складається з невеликої кількості книг, але кожна з них надзвичайно ємна, бо являє собою список героїв, які воювали за визволення нашого краю від німецько-фашистської окупації, віддали свою молодість, здоров’я, а часто й саме життя.
   Тут представлені й Герої Радянського Союзу, і кавалери ордену Слави, генерали, рядові, представники різних родів війська, уродженці Дніпропетровщини та різних місцевостей великої країни. Книги видані протягом 1960–2000-х років, вони відрізняються обсягом, оформленням, поліграфією, але їх об’єднує повага до Героїв-визволителів, яким ми нині завдячуємо мирним життям.
   Книги, представлені тут, можна знайти в краєзнавчому відділі ДОУНБ за адресою: пр. К. Маркса, 18, III поверх, краєзнавчий відділ.
 
перегляд виставки  

Поезія різних років

 
«Ось вона - зустріч з поетом -
      В серці незримі сліди…»


                                            Н. Нікуліна.

Восени  2012 року до нашої бібліотеки завітала відома українська поетеса, перекладачка, журналіст, публіцист, співачка і художник, заслужений діяч мистецтв Тамара Артемівна Севернюк з Чернівців. Була вона тут у своїх справах на запрошення Дніпропетровського Національного університету.
За її словами, «мене потягнуло до бібліотеки споконвічна поетова любов до книги і бібліотек».
   Оскільки я була першою, з ким Тамара Артемівна спілкувалася в нашій бібліотеці, вона через мене подарувала нам 5 книг, серед яких одна - це брошурка Юхима Гусара про творчість Тамари Севернюк «… І дихають серцем слова: штрихи до портрета Т. А Севернюк». - Чернівці: Букрек, 2010. - 72 с., іл. - (Серія «Золоті імена Буковини»).
   Зустріч була короткою, тому що Т. А Севернюк поспішала до Чернівців на поїзд. Але і за цей час, дивлячись в її розумні, ледь печальні, ласкаві очі, я відчула її щиросердість, шляхетність і простоту.
Вийшли друком вже 27 книг Т. А Севернюк. Всі вони мають єдину, загальну рису - вони освітлені сповідальністю, любов’ю до Батьківщини, слова, природи, людей.
   Її поезія інтелектуальна, але вона не страждає штучністю та складністю, в ній вражає сила слова, дивовижна глибина, несподівані кольори і відтінки, загостреність почуттів. Завжди - від серця, завжди - правдива. Її вірши зцілюють, відкривають нове, високе прозріння. Слова слухаються поетесу, як диригента - оркестр. І народжуються мелодії її музичних, вишуканих віршів.
Вражає довіра поетеси до людей, вона живе і творить з відкритим, люблячим і вірним серцем:..продовження в бібліографії

 
перегляд виставки  бібліографія  

Искусство малых форм

 
Открытка старая и всегда - новая

   Конец XIX - начало XX века неофициально называют «Золотым веком открытки». Их использовали не только как новый вид почтового отправления, но и как предмет коллекционирования и изучения. Открытки выпускались на любой вкус и интерес. Можно было составить подборку видов какого-либо города или изображений цветов и животных, юмористических сюжетов или открыток, изданных с благотворительными целями.
   Художественная оригинальная открытка появляется в самом конце XIX века, в тот период, когда в искусство вошел стиль модерн. Идеалом художников эпохи модерна стало создание единой художественной среды, каждый элемент которой тщательно продумывается и исполняет свою роль…
   Фонд открыток отдела документов по вопросам  искусств, насчитывает около 500 комплектов (в каждом комплекте 14-16 открыток), и отражает в миниатюре,  практически все виды изобразительного искусства: живопись, графику, скульптуру, декоративно-прикладное искусство…
    На данной выставке представлены открытки, иллюстрирующие великие литературные произведения, Н. Гоголя,  В. Шекспира, Л. Толстого, Ф. Достоевского, М. Пришвина и др. С помощью миниатюрных изображений на этих открытках, в полной мере раскрыто мастерство  выдающихся художников-иллюстраторов, таких как А. Лаптев, И. Глазунов, К. Соколов, М. Ромадин и другие.

 
перегляд виставки  

«Велике бачиться на відстані»

 
Шановні колеги!
   
В цьому році виповнилося 80-років найвідомішому, єдиному спеціалізованому видавництву в Україні  - видавництву «Мистецтво». Кожна бібліотека має в своїх фондах його унікальні видання:  художні книги та фотоальбоми, літературу з естетики, театру, кіно, історії, культурології, етнографії та народознавства,  дитячу літературу, календарі та листівки.  З 1932 року видавництво випускало унікальну мистецьку літературу, що має загальнодержавне значення й прилучає читачів до невичерпних джерел вітчизняної та світової культури.
Про видавництво читати…
http://seytut14.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=606&Itemid=82

http://nation.org.ua/articles/articles11896.htm


Звертаємо вашу увагу на книгу-альбом мистецтвознавця Т. Кари-Васильєвої, яка стала лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2012 році, «Історія української вишивки» (видавництво «Мистецтво»). Декілька примірників цієї книги має і наша бібліотека, а також цінну колекцію цього видавництва за час свого існування.

Див. електронний каталог http://www.libr.dp.ua
 
перегляд виставки  

Педагогічні інновації в освіті України

                                                            
                                                                                                                                                                             Девіз освітян:
                                                                                                    «Твори, придумуй, пробуй, але не зашкодь дитині»


        У сьогоднішньому динамічному світі, що швидко змінюється, дитині потрібні не тільки знання, але й достатній рівень життєвої компетентності, сформованість таких особистісних якостей, які допоможуть знайти своє місце у житті, визначитись з колом своїх інтересів та уподобань, стати активним членом суспільства і щасливою, упевненою у власних силах людиною.
          Нині створюється нова педагогіка, характерною ознакою якої є інноваційність – здатність до оновлення, відкритість новому. Подолання кризи сучасної освіти можливе завдяки інтенсивному реформуванню її відповідно до вимог часу, у процесі формування нової системи загальної освіти, яка поступово змінюватиме традиційну.
           Мета освіти ХХІ століття – креативна інноваційна особистість.
Відділ читальних залів приготував для Вас добірку літератури.
Пропонуємо до вашої уваги матеріали з таких питань:
• інтерактивні технології
• інформаційні технології
• інтерактивні форми роботи з обдарованими дітьми
• вальдорфська педагогіка
• технологія проектів
• технологія «Створення студії успіху»
• структура діяльності «Веселкової школи»

Більш повну інформацію про літературу з питань педагогіки можна знайти в електронному каталозі,та базі даних періодичних видань нашої бібліотеки.

 
перегляд виставки  

Мой 20 век

  ХХ век пережил много разных эпох. Только в России было несколько революций и войн, сменилось несколько режимов. История, культура, политика долго еще будут изучаться учеными и историками, но ощутить дух века нам позволят люди, которые родились и жили в это непростое время, чьи воспоминания пронесены и осмыслены через всю свою жизнь.
Серия «Мой 20 век» возникла из идеи запечатлеть уходящий век глазами тех, кто является символом своего времени — в России  и за ее пределами. Ее составляют истории жизни политиков и бизнесменов, деятелей искусства и науки, писателей, военных и спортсменов.
В книги включены материалы, помогающие постичь масштаб поистине уникальных личностей, выдержки из дневников, статьи, переписки с выдающимися современниками.
С представленными книгами вы можете ознакомиться в читальном зале.
 
перегляд виставки  

Яскравий світ захоплень

 
     Кожна людина має якість уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного, хоче проявити себе в чомусь, тому з задоволенням виконує ту чи іншу роботу. І дуже добре, якщо захоплення і мрії збігаються. Виставка - популяризує фонд відділу і допомогає відвідувачам знайти своє захоплення, або розширити  знання про ті або інші захоплення.
     Особливо популярна книга «Все о пчеловодстве. Практические советы пчеловодам»./ Сост. А.С. Забобенко.- Донецьк: ПКФ «БАО», 1999.- 352 с. Цінність цієї книги в тому, що вона розрахована як на початківців так і на професіоналів бджоловодів. А якщо використовувати ті поради які в ній є, а їх в книзі майже 500, то можна досягти великих позитивних результатів.
     А ще серед осіб жіночої статі особливу увагу до себе привертає книга: «Как украсить блюда». - М.: Изд-во Эксмо, 2005.- 120 с.
В цій книзі дуже популярно наведено про те як прикрасити наше життя не тільки до свят але і як зробити кожне прийняття їжі незабутнім і приємним. Всі прикраси про які йде мова дуже прості до виконання.
 
перегляд виставки  

День Соборності та Свободи України

 
     День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
     Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.
     Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 р.
30 грудня 2011 року указом Президента України В. Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».

Відділ періодики підготував виставку матеріалів, в яких аналізуються основні напрями й ґрунтовне теоретичне осмислення незалежності й соборності України, простежується розвиток національної та державотворчої ідей, розглядаються нелегкі шляхи розбудови соборної України в сучасних умовах.


 
перегляд виставки  

Підкорювачі простору і часу

 
Україну по праву можна вважати космічною державою, незважаючи на те, що, в цілому, країна перебувала всі роки незалежності в скрутному економічному становищі. У України є інфраструктура повного циклу для створення ракет, наукова база, успішні міжнародні кейси в реалізації космічних проектів. Є поважні фахівці і молоді люди, які здатні створювати проекти світового рівня, і навіть є свій космонавт - Ленід Каденюк, який побував у космосі.  Україна - четверта в світі країна з розвитку космічної галузі Україна - одна з небагатьох країн світу, яка має замкнутий цикл ракетобудування, починаючи з ракетного палива, закінчуючи готовими корпусами, ракетами-носіями і космічними апаратами. 
Вистака присвячена всім, хто до беззавітно служив та служе справі створення ракетно-космічної техніки.


                                                                                                                                                             Виставку підготували фахівці відділу патентно-технічної літератури
 
Перегляд виставки  

«З Україною в серці»

 

  Серії «Бібліотека Шевченківського комітету» - 10 років!

Відділ абонемента пропонує увазі користувачів виставку видань багатопрофільної, літературно-мистецької серії «Бібліотеки Шевченківського комітету», що відсвяткувала цього року своє 10-річчя, а також з нагоди 60-річчя Національної премії України імені Тараса Шевченка .
Вшановуючи Шевченківських лауреатів, ми хочемо привернути до їхньої творчості увагу молодих сучасників, для яких ранній період Шевченківської премії вже сприймається як далека історія, а прочитати ті твори можна лише в бібліотеці, оскільки сучасних перевидань майже немає.
Виставка складається з кількох розділів:
-    Проза і поезія; бібліографія;
-    Літературознавство;
-    «Поличка однієї книги»,
Ми пропонуємо тільки по одній книзі з розділів,  решту видань серії ви оберете самі.

Відкрийте для себе яскравих авторів!
 
 
Список видань  перегляд  

«Про часи минулі»

  Серія «История Отечества в романах, повестях и документах»
 

Шановна громадо!

Відділ абонемента пропонує в режимі вільного доступу прочитати понад 36 томів серії «История Отечества в романах, повестях, документах» (видавництва «Молода гвардія») (всього 70 видань), яка видавалася в період 1982-1991рр. і буде цікава тим, хто бажає ознайомитися з основними історичними подіями від виникнення Русі до 1991р.

Кожний том має вступну статтю, яка характеризує ту чи іншу епоху, одне або кілька художніх творів на задану тему, історичні документи, спогади сучасників, листи, публікації, нариси та ін. Кожна книга має ілюстрації, коментарі та список пропонованої літератури за темою.

Якщо ви не байдужі до історії своєї країни, то зацікавитесь і історією Росії.  Пропонуємо список художньої літератури з історії Росії, видання якого можна отримати з запасників відділу додому.

Приємної розваги в читанні про часи минулі!
 
список літератури  перегляд  

Згадуючи імена пращурів і справи їх

  Традиціїісторико-родовідних досліджень мають багатовікову історію. Вже на перших сторінках літописів ми знаходимо відомості по історії правлячої династії Рюриковичів, імена воїнів і державних діячів. Пам’ять про предків – одна з найдавніших і благородних традицій людства.
Пам’ять про предків ніколи не була привілеєю знаті. Кожне нове ім’я у Вашому родоводі – це один з тих предків, якому зобов’язані Ви своїм існуванням.
Генеалогія усіх станів – дворянства, селянства, духовенства, міщан, купецтва, козацтва та ін. – рівноцінна і дуже важлива для відродження традицій духовності, для збереження своїх коренів в ім’я майбутнього.

Шановні друзі!

В фонді сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ є багато творів різних галузей знань XVIII – XXIст., а серед них дуже цікавих і корисних для вас, допитливих дослідників з генеалогії.
Перш за все необхідно сказати декілька слів про генеалогію – науку, допоміжну історичну дисципліну, яка вивчає і складає родоводи, досліджує походження окремих родів, родин та осіб, виявляє їх родинні зв’язки, факти біографії. З генеалогією зв’язані системи соціального етикету, системи звань, нагород, чинів, титулів, відзнак та ін. До генеалогії близька геральдика, тобто гербознавство – наука, яка вивчає герби, символічні знаки розрізнення родів, земель, держав, міст.


Якщо ці книги вас зацікавили, звертайтесь, будь ласка, до сектору рідкісних і цінних документів.

Інформацію підготувала гол. бібліотекар сектору рідкісних і цінних документів ДОУНБ Гурай Л.Г. 
перегляд виставки  

Азбука для родителей

 

          С рождением ребенка молодые папы и мамы вступают на путь открытий и ошибок, восторгов и разочарований. Мы выстраиваем свою жизнь  и жизнь своих детей в соответствии с личными вкусами, привычками, семейными традициями, взглядами и принципами. Поэтому в каждой семье формируется свой стиль воспитания. Но поиск единственно верного пути всегда начинается со знакомства с чужим опытом.

  • Как помочь любимому чаду вырасти здоровым, умным, счастливым?
  • Какова роль взрослых по отношению к детям?
  • Оградить от ошибок, стараясь на всякий случай «подстелить соломку», или предоставить возможность выбирать?
  • Как помочь ребенку справиться со своими чувствами?
  • Как правильно хвалить?
  • Есть ли альтернатива наказанию?
  • Как научиться взаимодействовать?

Ответы на эти и многие другие вопросы вы сможете найти в подборке наших книг.

Дополнительную информацию можно получить в «Электронном каталоге» и в «Базе данных периодических изданий» выложенных на нашем сайте.
 
Перегляд виставки  

Идеи, которые работают

 

Книги серии «Идеи, которые работают» включают статьи ведущих преподавателей Гарвардской школы бизнеса, а также руководителей крупных мировых компаний. В них лаконично и систематизированно излагаются современные подходы к эффективному управлению, минимизации рисков, повышению капитализации, лидерству и формированию корпоративной культуры. Материалы сборников помогут сегодняшним профессионалам сохранять высокую конкурентоспособность в стремительно меняющемся мире.

 
Перегляд виставки  

«Скарбниця здоров’я »

  Немає для людини більшої цінності, ніж здоров’я. Недарма в народі кажуть, що здоров’я не можна купити ні за які гроші. За нього треба активно боротися. Сформувати його й зберегти на довгі роки може кожний з вас, якщо обере раз і назавжди здоровий спосіб життя.

Пропонуємо до вашої уваги нові надходження з медицини у відділ читальних залів.

З наших книг ви почерпнете безліч порад з найпростіших і одночасно життєво важливих питань:
Як правильно харчуватись, щоб їжа приносила і радість, і допомагала зберегти здоров’я, молодість та красу;

Як проводити профілактику та лікування різних захворювань організму;

Які фізичні вправи допоможуть тілу стати гнучкішим, а здоров’ю – міцнішим;

Кожен з нас може зцілити себе сам, змінити свій склад думок, своє відношення до себе та до свого тіла. Варто скористатись порадами з наших книг.


 
Перегляд виставки  

«Листая вечные страницы» (к 80-летию серии «Литературное наследство»)

 

Хранить наследство – вовсе не значит
 еще ограничиваться наследством.
ЛЕНИН

В 2011 році виповнюється 80 років академічному виданню «Литературное наследство». На сьогодні в цій серії, яка має міжнародне визнання і авторитет, вийшло понад 100 томів.

«Литературное наследство» було засновано в 1931 році відомим колекціонером і організатором науки Іллею Зільберштейном.
Читати про нього….

В серії «Литературное наследство» виходять фундаментальні томи, присвячені російській класичній літературі XIX і XX ст., значну частину публікацій складають архівні матеріали. Про нелегку, інколи трагічну, історію «Литературного наследства», його архіву, а також про науковий побут редакції в різні роки
читайте …    

Більшість томів «Литературного наследства» побудовано за монографічним та тематичним принципами розміщення матеріалів з історії літератури та суспільної думки , які раніше не видавалися.  Пропонуємо ознайомитися з деякими книгами цієї серії, які є у запасниках відділу.

 
Перегляд виставки  

Невідома Україна

 

Шановний друже!

Відділ абонемента представляє чергову  (четверту) виставку серіальних науково-популярних видань «Невідома Україна». Серія книжок культурологічного змісту спрямована на розвиток національної самоідентифікації, ліквідацію у суспільній свідомості "білих плям" української історії та культури.

Представлені книги серії  «Невідома Україна» відкривають Україну в різних вимірах, історичних епохах, постатях та явищах – вибір тем настільки широкий, що практично кожний знайде для себе книгу за смаком.

 
Перегляд виставки  Повідомляємо  

Видатні музиканти Дніпропетровщини

  «Основная цель серии работ «Выдающиеся музыканты Днепропетровщины» - воздать должное уважение музыкантам, имена которых молодое поколение XXI века должно знать и помнить, потому что именно эти замечательные люди стояли у истоков истории музыкальной культуры нашего города  и края, создавали, сохраняли и приумножали прекрасные культурные традиции Екатеринославщины-Днепропетровщины в трудные годы начала ХХ века, в военный и послевоенный период, в годы перестройки, которые коренным образом изменили будущее Украины»
(Т. Медведнікова – авторка основних видань серії
«Видатні музиканти Дніпропетровщини»)
 
Перегляд виставки  

Ювілейний гімн видатним

 

Шановний читачу!

Відділ абонемента повідомляє про відкриття фонду запасників універсального характеру: різногалузевої та художньої, класичної та сучасної.
Ми маємо понад трьох десятків різносерійних видань, серед яких найвідоміші:

«Жизнь видающихся людей»;
«Литературное наследство»;
«Библиотека всемирной литературы»;
«Военные мемуары»;
«Золотой фонд детектива»;
«История Отечества»;
«Библиотека поэта»;
«Классика и современники»;
«Библиотека юношества»;
«Школьная библиотека»;
«Бібліотека Шевченківського комітету»;
«Бібліотека української літератури»
та ін.


З метою якнайширшого розкриття фондів запасників започатковуємо цикл ретро-виставок «Класика вищого ґатунку».
Щоквартально ми будемо презентувати віртуальні виставки серійних видань:

I кв. – «Життя видатних людей» (до 120-річчя створення серії);
II кв. – серія «Военные мемуары» (до 65-річчя з Дня Перемоги );
III кв. - «Литературное наследство»;
IV кв. – Українські літературні серії.

Презентуємо першу виставку творів всесвітньовідомої серії «ЖЗЛ» - Жизнь замечательных людей, якій виповнюється 120 років від дня заснування в 1890р. видатним російським просвітителем Флорентієм Павленковим (1839-1900рр.).
В 2010 р. найстарішій російській книжкові серії «Жизнь замечательных людей» виповнюється 120 років. Заснована в 1890р. видатним просвітником Ф.Ф. Павленковим і продовжена в 1933р. М.Горьким, серія була першим в Європі універсальним зібранням біографій. З 1890р. до 1915р. мала величезний успіх у читачів різного віку та витримала 40 дореволюційних видань загальним тиражем близько 1,5 млн. прим. Про серію…
За свою 120-літню історія серія пережила багато злетів та падінь. Вона оновлюється, загальний тираж «ЖЗЛ» сьогодні більше 100 млн. книг. Як змінилося за цей час поняття «замечательности»? Читай… http://www.kommersant.ru/doc.aspx?DocsID=1305854

Кордони серії постійно розширюються, діапазон її воістину великий: філософи, політики, вчені, полководці, письменники – одним словом, видатні представники всіх галузей людської діяльності, всіх країн, всіх епох пройшли через серія «ЖЗЛ».

З 1 березня по 1 травня на абонементі експонується книжкова виставка «Ювілейний гімн видатним» (до 120-річчя серії «Жизнь замечательных людей»).
Мета виставки: Познайомити всіх, хто цікавиться біографіями видатних людей, найяскравішими та найцікавішими новинками із серії «ЖЗЛ», які надійшли до відділу, а також розкрити багатство фонду відділу.

 
Перегляд виставки  

 
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека