Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Рибальство


 
Плотва 

 
Журнал "Рыболов" №6/2013. - Ноябрь-декабрь

Детальніше ознайомитися із журналом, можна у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького, 18.

 Риболовля за великою річковою пліткою (назвати цей процес риболовлею якось язик не повертається) з поплавцевою вудкою і пареним горохом на гачку я захворів років зо три тому, коли пізно восени мені довелося порибалити на берегах Німану. Графік нашого візиту тоді був дуже жорстким, і власне на рибалку відводився лише один короткий осінній день. Так що особливих ілюзій з приводу видового складу передбачуваних трофеєм у мене не виникало, хоча сторона, що приймає, наполегливо радила нам «упертись» у лов великої річкової плотви на парений люпин. У той час парені злаки в моїй свідомості асоціювалися виключно з теплою водою, так що ідея ловити на них рибу наприкінці листопада здалася мені дуже фантастичною, і я зробив ставку на опариша і великого мотиля. Як і передбачалося, велику плітку в той виїзд я так і не впіймав, не бачили її в уловах і мої сусіди на березі. Але той факт, що кілька сотень добре екіпірованих рибалок уперто висиджували в листопаді саме плітку і саме на парений люпин, посіяв у моїй душі зерно сумніву, а що, якщо спробувати ось так само половити восени плітку будинку, на своїх річках?
   На Німані найпопулярнішою снастю для лову осінньої плітки на парений люпин вважається донна вудка, однак, спробований кілька разів використовувати ці снасті в поєднанні з пареним горохом на Прип'яті, я знову повернувся до поплавця. Здавалося б. на великих річках з їх перебігом, значними глибинами та вкрай нерівномірним дном переваги донної вудки очевидні. Але якщо врахувати деякі особливості годівлі великої річкової плітки, більшість їх стають неактуальними.
    У холодну пору для досягнення успіху рибалці мало знати про те, де у водоймі концентрується риба. Набагато ціннішою є інформація про те, де і коли вона годується. І чим холодніше стає вода, тим точнішими повинні бути ці відомості. Ближче до зими кількість виходів риби на годівлю може скоротитися до двох на день, і вони можуть тривати всього по півгодини. В решту часу зграя риби просто висить у воді метрів за півтора вище дна і зовсім не харчується. Ось і виходить, що озброєний донною снастью рибалок в очікуванні виходу риби на годівлю більшу частину дня просто «годує річку».
   Інша справа вудка поплавця. У порівнянні з донкою ця снасть набагато мобільніша, і відшукати перспективне для риболовлі місце з нею набагато простіше. А скільки додаткових бонусів дає рибалці можливість здійснювати проведення приманки по кормовому сліду. На відміну від ляща, навіть у холодній воді плітка більше цікавиться рухомою принадою. Так що єдиною перевагою донки перед вудочкою поплавця залишається можливість першої працювати навіть на ділянках річки зі значним ухилом дна. Однак з горошиною на гачку і ця перевага донної вудки теж стає сумнівною. Якщо в процесі риболовлі підгодовувати рибу з руки, а при лові на парений горох це основний прийом залучення риби до приманки, побоюватися того, що підгодовування скотиться по ухилу в недоступне для снасті місце, не слід. Та й можливість використовувати на вудці поплавця найтонші оснащення є ще одним вагомим аргументом на користь цієї снасті.
   Схема монтажу оснастки для лову плітки на горох класична. Поплавець з веретеноподібним тілом вантажопідйомністю 1 1,5 г оточується ланцюжком з декількох грузил (не менше трьох), короткий (12-15 см) повідець кріпиться до основної волосіні через маленький вертлюжок. Гачок вибирається за розміром приманки. На моїх оснастках стоять гачки № 12-14 з формою загину типу CHRYSTAL Така мінімальна маса оснастки обрана недарма.
   При лові на парені злаки, особливо коли підгодовування риби ведеться з руки розсипним горохом, проводити приманку біля самого дна не потрібно. Набагато важливіше домагатися, щоб горошина на гачку виглядала для риби максимально правдоподібно. Погодьтеся, з важкими, масою 4-6 г оснастками досягти цього афекту набагато важче. Та й великої дальності закидання при цьому способі лову не потрібно. Достатньо проводити приманку по лінії кінчика вудилища.
   Однією з особливостей поведінки річкової плотви в ту пору року є те, що вона, як кажуть рибалки, «іде в берег». Восени плотва вважає за краще годуватися на прибережних ділянках. Так що шум від куль, що закидаються у воду, підгодовування восени може виявитися зовсім зайвим.
   Парений горох я готую в такий спосіб. Півлітрову банку сухого насіння заливаю холодною водою, об'єм якої в два рази перевищує обсяг гороху, і замочую протягом 6-8 годин. Потім пересипаю набрякле насіння гороху в капроновий жіночий панчоху, щільно зав'язую його і поміщаю в каструлю-скороварку. Заливаю в каструлю воду та верхню мітку, закриваю кришкою і доводжу до кипіння. Вариться горох хвилин 45-50 (час варіння залежить від ступеня стиглості гороху та визначається досвідченим шляхом). Після закінчення процесу готовий горох розсипаю на газеті до повного висихання. Правильно приготовлений горох повинен бути укладене в оболонку пюре і легко роздавлювати.

Автор статті: Микола Лінник


49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека