Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Подорожі


 
Німеччина 

 
Індекс 74318
Журнал про мандрівки та відпочинок. Міжнародний туризм. - грудень-січень, №6(114)13

Повніше ознайомитися з журналом Ви можете у відділі періодики ДОУНБ

І знову Німеччина запросила в гості. Натхненна своїми приємними весняними пригодами я не змогла їй відмовити. Цього разу маршрут пролягав через східну частину країни, ліану раніше як Німецька демократична республіка (НДР). Тепер вона нічим не відрізняється від західних земель країни, так само розвивається та просуває себе в туристичній сфері. Подолавши всі наслідки ранкового вильоту, змогла зібрати себе докупи лише в знайомому аеропорту Франкфурта-на-Майні. Ще один переліт доправив до пункту призначення — Лейпцига.

Лейпциг. Янголи, штазі й акробати

Здається, що це місто знають усі чи принаймні чули його назву. Мабуть, саме тому я й обрала його – таке знайоме і невідоме водночас.
  Лейпциг — найбільше місто Цільної держави Саксонії, хоча адміністративно і не є його столицею (офіційно головним містом регіону обрано Дрезден). Місто відоме університетом і ярмарками, що майже повсякчас звеселяють мешканців і приваблюють сотні тисяч туристів. Лейпциг поєднав прекрасну архітектуру, а також багатий на визначні історичні події минулого та спадок видатних особистостей, які в ньому бували.
   Наприклад, місто є знаковим для історії світової музики, адже пов'язане з іменами таких геніїв, як Фелікс Мендельсон, Роберт Шуман, Ріхард Вагнер, а також Йоганн Себастьян Бах.
Найвизначніший храм міста церква святого Томаса (Thomaskirchc). де працював кантором сам Бах.
Видатний композитор точно відчув усю силу цієї споруди. Вона (будована на місці давньоримської церкви, яка стояла тут у XII столітті. Нинішня ж готична будівля з’явилася 1496 року.
   Церква має два концертні органи — один старовинний. 1889 року, а інший сучасний, збудований до Міленіуму, у 2000-му. Старший інструмент на 88 регістрів призначений насамперед для виконання німецької романтичної та постромантичної музики, а молодший — копія органу XVII століття і «схильний» до бароко.
   Саме в Лейпцигу Йоганн Бах написав свої найкращі твори й аж 27 років керував хором хлопчиків «Тhomаnerchor», який існує донині Та с відомим на всю Німеччину й далеко за її межами. Саме біля церкви святого Томаса у 1908 році встановили пам'ятник музичному генію.
Навпроти Томаскірхе гордовито височить весь у золоті комерційний банк. Будівля зведена у стилі модерн. На початку XX століття особливої актуальності набули саме такі химерно-гламурні споруди, яких у сьогоденні лишилося не дуже багато.
   Вулицею Томаскірхоф можна пройти на головну шопінг-алею міста. По-хорошому дивним виглядає поєднання новітніх брендових магазинів га архітектурного ліплення на старих спорудах. Шопінг у Лейпцигу — окрема справа, на яку потрібно вдосталь часу, адже вибір — безмежний!
   Погода була просто чудовою, 
на відміну від попереднього дня. До речі, раджу із власного досвіду — якщо в Лейпцизі опинитесь у зливу без парасолі, не панікуйте: в місті просто величезна кількість затишних вулиць-пасажів із милими магазинчиками, які є надійним прихистком для туристів. Ринкова площа — Марктплатц. Звісно, «візиткою» нього місця вважають Стару ратушу (1557). яка свого теперішнього вигляду набула на початку XX століття. Но сусідству вивищуються не менш що вражає будівлі із цікавими ліпленнями.
   Епохальна й усіх боків споруда — церква святою Миколая (Nikolaikirche). Вона найдавніша (XII століття) у місті й поєднує риси готики ренесансу та неокласицизму. Саме в ній у Страсну п'ятницю 1724 року Йоганн Бах уперше виконав свій твір «Страсті за Іоанном»  А ще храм відомий як колишній центр мирного революційного руху проти репресивного режиму в  НДР.
   Саме з демонстрації 9 жовтня 1989 року біля Ніколайкір розпочався процес повалення режиму та падіння Берлінської стіни.



Автор статті: Юлія Мала






49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека