Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Писанки


 
Писанки Катеринославщини 

 

Посібник з писанкарства

М 1510167
Датченко Юлія
Писанки Катеринославщини. Посібник з писанкарства. – Д.: Герда, 2011. – 48 с.


Повніше ознайомитися з книгою Ви можете у відділі краєзнавства ДОУНБ за адресою: пр. Д. Яворницького, 18

У Дніпропетровському історичному музеї зберігаються і мальованки: сто мальованок майстра петриківського розпису Ф.С.Панка, чотири – Т.М. Колесник, одна – О.М.Білозерової, одна – Н.М.Рибак. Отже, колекція писанок і мальованок Дніпропетровського історичного музею продовжує поповнюватись.

Сьогодні у Дніпропетровську й Дніпропетровській області писанкарство знаходить своїх шанувальників. Відтворюють і пишуть писанки у Дніпропетровську Андрій Пушкарьов, Наталія і Ганна Поджаренко, Олена Білова, Олена Немкова, у м.Орджонікідзе – О.С.Муравецька, у м. Кривому Розі – С.М.Литовська, у м. Марганці – Оксана Мальцева та їх учні.


Писанка „ГВОЗДИКА"

Писанка  „Гвоздика" вазонового типу, її малюнок - це стилізоване зображення дерева життя. Цей символ є одним із найпошире

ніших на рушниках, розписах, витинанках і писанках. Дерево життя - це символ будови всесвіту, що складається з підземного, земного і небесного ярусів, це символ роду (предки і нащадки), символ часу (минуле, теперішнє і майбутнє).

Писанку ділимо навпіл однією лінією по вертикалі. З обох боків пишемо гілочку з квіткою. Пелюстки пишуться окремо одна від одної, мають не округлий, а зубчастий край, унизу гілки з обох боків малюємо листки, зверху пишемо невелику пташечку.
Писанку фарбуємо в жовто-оранжевий колір, покриваємо пелюстки й листя воском і кладемо в червону фарбу.
На цій писанці, можливо, листя символізує минуле, квіти - теперішнє життя (принаймні сподівання на процвітання), пташка - це символ небесної майбутньої свободи.

Писанка „РОЖА-ЗІРКА"

Основу писанок складають вісім пелюсток, що мають форму ромба і виходять з однієї точки. „Рожа", „зірка", „зоря" - це назви символу Сонця.
Яйце ділять на вісім частин, далі поділ відбувається як на писанці „Клинчасте листя". Точки перетину ліній стане центром зірки, з якого будуть виходити промені-пелюстки. У кожному секторі треба дописати ще один кут ромба, протилежні сторони якого
паралельні.
На писанці „Рожа-зірка клинчаста" таких „зірок" вісім, які оздоблені елементами „баранячі ріжки". На писанці „Рожа-зірка лицьова повна" дві зорі, контури пелюсток повторюються. По поясу теж утворюються ромби. Кольори - жовтий, червоний, чорний







49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека