Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Кімнатні квіти


 
Квіти на підвіконні 

 
Детальніше ознайомитися з цією книгою можна в патентно-технічному відділі за адресою: 
пр. Д. Яворницького, 18.

1487525кп по
635.91
Ж 86
Жукова, Ірина Миколаївна.
Красивоквітучі рослини цілий рік у будинку, квартирі, офісі [Текст] / І. М. Жукова ; пер. з рос. І. Г. Данилюк. - Донецьк : БАО, 2008. - 336 с. : іл. - ISBN 978-966-338-988-2.

 

Більшість багаторічних рослин необхідно регулярно пересаджувати (одні щорічно, інші один раз на 2-3 роки), щоб вони могли нормально розвиватися. Рослину пересаджують тоді, коли земляна грудка пов­ністю обплетена корінням або якщо рослини з міцними м’ясистими корінцями злегка піднімаються над занадто тісним горщиком. Пересадження необхідне й тому, що згодом склад і структура ґрунту погіршуються. Перед пересадкою потрібно добре полити рослину, обе­режно вийняти її з горщика, стряхнути непотрібну землю й видалити відмерле або загниле коріння. У новий горщик, діаметром на 2-3 см більший від попереднього, покласти дренаж (глиняні черепки, горіхову шкаралупу або дрібні камінчики), насипати трохи землі й помістити рослину так, щоб вона знаходилася на такій самій глибині, що й раніше. Горщик доверху наповнити свіжою земельною су­мішшю, не доходячи на 1 см до краю горщика, і злегка втрамбувати. Пересаджену рослину необхідно рясно поли­ти. У найближчий місяць рослину поливають обережно й не підживлюють. Коли з’являться молоді пагони, можна відновити регулярне підживлення рослини.Розмноження більшості рослин не викликає проблем, з ним може впоратися навіть квіткар-початківець.
ПОСІВ
Насіння висівають переважно навесні на поверхню або безпосередньо в спеціальний ґрунт. Підходящу для посіву ємність перед висіванням ретельно промивають (або обда­ють окропом) і заповнюють купленим у магазині ґрунтом або сумішшю піску та торфу в рівних частках майже до країв. Ґрунт добре поливають, рівномірно розподіляють на його поверхні насіння, приминають його дощечкою й обе­режно поливають. Пророщують, накривши плошку склом або плівкою й поставивши у світле тепле місце (температу­ра 20-25 °С), захистивши від прямих сонячних променів. Після того як з’являться сходи, плівку або скло знімають: спочатку тільки на день, а потім назовсім.
ПІКІРУВАННЯ
Коли на сходах утвориться перша пара листочків, роб­лять пікірування. Необхідну кількість маленьких горщич­ків або пластикових склянок наповнюють вологим слабко удобреним ґрунтом, за допомогою дерев’яної палички обе­режно виймають паростки й пересаджують їх у підготов­лені горщички. Пересаджені росточки обережно полива­ють і за необхідності ще якийсь час тримають під склом або плівкою. У цей час важливо забезпечити достатню кількість свіжого повітря, інакше сіянці може вразити гри­бок, що викликає гниль.
Це простий вид розмноження, коли утворені на бічних пагонах материнської рослини самостійні молоді рослин­ки (часто з власними корінцями) відрізають і висаджують безпосередньо в ґрунт.
РОЗМНОЖЕННЯ ПАРОСТКАМИ
Паростки відходять безпосередньо від стебла материн­ської рослини. Коли вони пустять коріння, а материнська рослина почне в’янути, паростки відрізають і висаджують в окремий горщик.
РОЗМНОЖЕННЯ ДОЧІРНИМИ ПАРОСТКАМИ

Дочірні цибулинки, що утворилися на материнській цибулині, відділяють (зазвичай у грудні), пересаджують в окремий горщик і поміщають на якийсь час у тепле й воло­ге місце.

РОЗМНОЖЕННЯ ДІТКАМИ
У деяких «живородних» кімнатних рослин дітки утво­рюються прямо на листі й згодом пускають коріння. Рослини-діток знімають із листа й висаджують в окремий горщик.
РОЗМНОЖЕННЯ ЖИВЦЯМИ
Більшість кімнатних рослин розмножують живцями — верхівковими, стебловими, серединними й листовими че­решками. Верхівкові живці відрізають від нездеревілої верхівки пагона приблизно на 1 см нижче вузла, так, щоб на живці залишилося від двох до чотирьох повністю розви­нених листочків. Серединні живці одержують із середньої й нижньої частин стебла. Живці висаджують у горщик із ґрунтом, поливають і накривають плівкою або поміщають у склянку з водою, так щоб зріз постійно перебував у воді. Як тільки корінці достатньо відростуть, живці пересаджу­ють у ґрунт. 
РОЗМНОЖЕННЯ ДІЛЕННЯМ
Рослини обережно виймають із горщика, розділяють руками або за допомогою гострого ножа й розсаджують у різні горщики.
РОЗМНОЖЕННЯ ВІДВОДКАМИ
Рослини з довгими гнучкими стеблами розмножують відводками. Вузол пагона злегка вдавлюють у ґрунт і закріп­люють за допомогою дроту. Коли пагін пустить коріння, його за допомогою ножа відділяють від материнської рослини.
РОЗМНОЖЕННЯ ПОВІТРЯНИМИ ВІДВОДКАМИ
Рослини з довгими гнучкими стеблами розмножують відводками. Вузол пагона злегка вдавлюють у ґрунт і закріп­люють за допомогою дроту. Коли пагін пустить коріння, його за допомогою ножа відділяють від материнської рослини.
49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека