Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Рибальство


 
Рибальство 

 
Детальніше ознайомитися з цією книгою, можна в читальному залі за адресою: вул. Ю. Савченка, 10, попередньо замовивши її з відділу зберігання основного фонду.

ф1569484 хр 
      
639.21(035)
С 32
Сермелі, Джо. 
 Рибальство. Повний довідник: [318 порад з ефективної риболовлі: засоби, прийоми, тактика]/ Д. Сермелі ; пер. з англ. О. Шевченко. - К. : КМ-Букс, 2018. - [256] с. : іл., фот. - Пер. изд. : The total fishing manual / Joe Cermele. - 2017. 
  
Байдуже, досвідчений ви рибалка чи тільки починаете, у вас неодмінно виникають запитання, пов’язані з тим чи іншим видом риби: де, чим, коли та яким чином її ловити. Ця книга подає 318 відповідей на їх усі. Джо Сермелі та редактори журналу Field & Stream, одного з найавторитетніших періодичних видань у США про полювання та рибальство, розповідають про вибір місця, спорядження та приманок, про тактики і техніки риболовлі, про характер і поведінку здобичі. Видання містить якісні фотографії та інформативні ілюстрації. Для широкого кола читачів. 

КОКТЕЙЛЬ ДЛЯ КОРОПА Десятиліттями рибалки в Єв­ропі та США створювали на кухнях власні особисті на­живки для коропа. Ветеран риболовлі на ставках передав мені таємний рецепт усе- сезонної суміші для всіх видів риб, від звичайного до декора­тивного й великоротого коропа. Жодна рибина не встоїть перед ЦІЄЮ СОЛОДКО "СО­ЛОНОЮ вишневою примхою з легким присмаком алкоголю. 

ІНГРЕДІЄНТИ

120 мл вишне­вого лимонаду

450 г вівсяних пластівців

1 ч. л. солі

90 мл бренді

З ч. л. борошна

КРОК 1 Змішай усі інгредієнти у великій мисці або відерці. Якщо не знайдеш виш­невого лимонаду, заміни його на Dr Pepper. Щоб вівсяні пластівці встигли всотати всі аромати, дай настоятися 1-4 го­дини перед риболовлею. Я зберігаю суміш у пакеті на «блискавці» в холодильнику, подалі від сонячного світла.

КРОК 2 Прийшовши на риболовлю, кинь кілька жменьок суміші у воду, де закидатимеш вудку. Не закидай її надто далеко. Потім надягни на гачок зернята солодкої кукурудзи, хліб, тісто або нут. Обліпи наживку сумішшю, зробивши кульку розміром між виноградиною та м'ячем  для гольфу. Я ліплю ще одну кульку - довкола грузила.

КРОК 3 Обережно закинь вудку, щоб наживка не злетіла. Коли наживка потра­пить на дно, не рухай її. Вівсяні пластівці почнуть розсипатись у воді, створюючи гарненьку привабливу купку довкола гру­зила й гачка. Це приманить до твоєї су­міші коропів, які, сподіваюся, заковтнуть наживку, а смачний аперитив приспить їхню пильність.

 
ПРИМАНКА ДЛЯ ЩУКИ: Для пошуку шук, що живуть у стоячих водах, досі не вига­дали нічого кращого за традиційні коливальні й обертові блешні. Але навіть на найкращі приманки риба часто припливає лише подивитись — і податися геть. Виходом буде наявність напоготові другої вудки. Якщо одразу її за­кинути з великою 20-25-сантиметровою приманкою з м’якого пластику, риба заковтне наживку. 
ПОМ’ЯКШУЙ У приманок із м’якого пластику багато переваг. По-перше, багато шук досі їх не бачили. По- друге, їх можна опустити згори для риби, яку вже знай­дено. По-третє, шука триматиме ці м’які еластичні при­манки достатньо довго, щоб змогти підчепити її на гачок. Найпоширеніші серед рибалок Reaper Tails, Monster Tubes та велетенські Slug-Gos, кожна з яких обладнана коливною блешнею вагою від 14 до 28 грамів. 
КИДАЙ НАНОВО Якщо щука кружляє довкола при­манки, але не клює, швидко перекинь приманку в місце, де востаннє бачив рибу. Дай приманці потонути. Щука часто клює підчас падіння. Якщо не взяла—підніми при­манку й знову дай їй упасти. 
БУДЬ ГНУЧКИМ Приманки з м’якого пластику чу­дово підходять для спокійних водойм без рельєфного дна. Ними також можна шукати щуку на мілинах, косах і в водоймах із густими заростями водоростей.
НОВЕ ЖИТТЯ СТАРИХ І ПРИМАНОК НА ОКУНЯ: У кожного рибалки на окуня є чарівна блешня, яка ловить рибу, коли жодна інша цього не ро­бить. Важливо добре піклуватися про них, щоб вони не втратили чарів. Крейг Пауерс, окуневий фахівець із Теннессі, десятиліттями ловив окуня на свій «стародавній» Руо Rebel Pop-Rs. Його «окунева майстерня» щороку виготовляє близько 2 тисяч приманок. Ось що Пауерс ра­дить робити, щоб твої приманки якомога довше не потребували ремонту. 
ЗУПИНИ ІРЖУ Корозія кілець — одна з голов­них причин іржавіння гачків і втрати кольору по­криття. Пауерс замінює фабричні кільця на кільця з неіржавіючої сталі. Свої найкращі при­манки він зберігає в пласких коробках для інстру­ментів, щоб вони не стукались одна об одну, а по­криття не пошкоджувалося. Вкрий кожне відділення коробки шматком пінопласту завтов­шки півдюйма для ще більшого захисту. ОСВІЖИ Видали сліди іржі й віднови поблякле покриття, відполірувавши приманки кетчупом. 

 

 







 







49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека