Бісер
Бджільництво
Вироби
Вишивка
В’язання
Ландшафтний дизайн
Ляльки
Манікюр
Подорожі
Писанки
Кулінарія
Рибальство
Вироби з дерева
Садиба
Світ тварин
Скарби
Спорт
Лозоплетіння
Кімнатні квіти
Генеалогія
Краса та здоров'я

Ландшафтний дизайн


 
Ландшафт і архітектура 

 
Детальніше ознайомитися із журналом, можна у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького, 18. 

«Ладшафт і архітектура» №1, 2021
4 акцента вашого саду в усі пори року.
  Як театр починається з вішалки, так і ділянка починається з огорожі, а будинок — зі стіни та вхідної групи. Сучасний тренд — зелені паркани і стіни. Виноград Вічі — чи не найкраща ліана для декорування парканів та цегляних, бетонних і кам'яних стін. Це сильна листопадна ліана, яка може досягти 20 м у висоту. Її річний приріст становить 1-2 м. Цей плющевидний виноград чіпляється до стін спеціальними присосками. Рослина має блискучо-зелене листя, які утворюють на стінах щільний декоративний «килим». Щоб забезпечити максимальне покриття стіни, необхідна інтенсивна обрізка, яка стимулює утворення бічних пагонів. Листя трійчасте і за формою нагадує плющ. Восени листя забарвлюється в різні тони: від жовто-помаранчевих до багряно-червоних. Цвіте непоказно в червні-липні, після чого на рослині з'являються невеликі плоди, які дозрівають в кінці вересня, набуваючи темно-синє забарвлення. Плоди неїстівні, але дуже декоративні. Виноград Вічі не вимогливий до грунтів, але віддає перевагу родючим, нейтральним або лужним. Светлолюбивий, але може рости і в півтіні. Купувати рослину краще із закритою кореневою системою (в пластикових горщиках), — при посадці вона не травмується і не підсихає, що забезпечує дуже високу приживлюваність і дозволяє проводити посадку практично протягом усього року. Вибираючи місце для посадки, віддавайте перевагу стінам і парканам з південної, пів-денно-західної і західної сторони. Після посадки грунт потрібно регулярно зволожувати до хорошого вкорінення. Рекомендована відстань між рослинами при посадці уздовж стін — 1 м.
  
 
Лаванда. 
 Коли в будинку пахне свіжою випічкою, прянощами, корицею і ваніллю, відразу ж, з самого порога виникає відчуття тепла, затишку і того, що тут вам раді, що тут вас завжди чекаю. Точно так само і з лавандою: в саду її сині квітучі кущі створюють лагідний настрій, спокій і затишок, а зібрані букетики надають неповторний затишок приміщенню і наповнюють його ледь помітним тонким заспокійливим ароматом! Чагарник лаванда — представник сімейства Ясноткові. Цей рід об'єднує приблизно 30 видів. Назва чагарнику була утворена від латинського слова «lava», яке перекладається як «мити». Справа в тому, що в Стародавньому світі греками і римлянами лаванда використовувалася для миття і прання. Лаванду вирощують не тільки на садовій ділянці, але і в промислових масштабах в якості цінної ефірномаслічной культури. Під час висадки розсади сильнорослих сортів між кущами дотримується дистанція близько 1,2 м. Лаванда любить сонце і рясний систематичний полив. Щоразу після поливу або дощу, розпушують поверхню грунту між рослинами і видаляють бур'яни. Щоб зменшити кількість прополок, розпушування і поливів, відразу ж після того, як саджанці будуть висаджені у відкритий грунт, поверхня землі між ними засипають шаром мульчі (торфом).
 
Гортензії
Дивлячись на квітучі гортензії, відразу виникає відчуття легкості, хочеться нарвати величезний пухнастий букет! Гортензії— це невеликі дерева або чагарники. Квітки дрібні, зібрані у великі кулясті суцвіття, майже без запаху. Гортензії люблять рясний полив, добре ростуть на кислих грунтах. Вибираючи місце для посадки гортензій, пам'ятайте, що вона любить не тільки сонечко, гарний полив, відповідний грунт, а й простір. Місця повинно вистачати і в висоту, і, природно, в ширину — щоб кожному кущику вистачало сонця, води, тепла і простору. Відстань між кущами має становити не менше метра. 
Трави Злаки, або декоративні трави, улюблені багатьма садівниками і ландшафтними дизайнерами, так як за допомогою них можна озеленити великі простори в саду, передати атмосферу природного стилю і насолоджуватися красою навіть взимку. У садівництві використовується понад 250 сортів трав, які розрізняються висотою (від 15 см до 2-3 м), забарвленням (червоні, сизі, білі, жовті, золотисті, зелені,) і навіть за формою (є м'які і жорсткі (такі, що добре тримають форму). За допомогою злаків можна в буквальному сенсі оживити простір, надати йому динаміку і навіть звук. Витончені колосся — прекрасні партнери для багатьох садових рослин, добре поєднуються як з трояндами, так і з хвойними і іншими рослинами. Злаки декоративні в будь-який час року, але особливо восени та взимку, коли забарвлення їх змінює колір на теплі тони, і вони стають фаворитами саду. Злаки — це унікальні рослини, які і надзвичайно декоративні протягом всього року і невибагливі одночасно, доречні в садах будь-якого стилю, додадуть витонченість легкість і легкість будь-якій композиції.   

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека